Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27626 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

citroen xm wrote: 20/01/2024 20:56 Joj, čipovanje 1.6 dizelaša :lol: kažeš na 200 KS? :lol:

Podloška dizne je baš ono strašan kvar, ja ne znam kako to ljudi prežive :skoljka:
wanabe racing, a benzin skup :kiss:

kako nije, isto ko na njegovom egr hladnjak sa egrom i dpf, to je jeftinije pravit nego 4x20KM za sva 4 cilindra, a i to rijetko kojem posle 2010 ode :lol:

za opele skupi dijelovi, mazde hrdjaju, hdi motori ne valjaju, fordovi isto karina, samo tdi je dobar izbor...
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#27627 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Turan je najbezveznije auto u koje sam sjeo zadnjih 20 godina. Da ima najbolji motor na svijetu, a nema ni u klasi, ne bih ga pogledao. A vozio sam se u jako dobrom modelu po pitanju opreme i motorizacije, te stanja. Auto je totalno sranje, bolji mi je VW Caddy.
User avatar
canvra888
Posts: 9171
Joined: 09/07/2021 15:03

#27628 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Hiperboliše se naravno, kao po običaju.

Činjenica je da 1.6 tdi ima izraženijih problema sa diznama i dpf-om, ali nije baš da se na svakom primjerku svaki mjesec mijenja dizna i da na nijednom nema DPF u životu.

Dva mi jarana voze Škode sa 1.6 tdi, jedan Octaviju A5, drugi Fabiju II, nijedan nije imao problema s diznama, na oba auta je DPF i dalje tu. Još ovaj sa Octavijom je 80% vožnje u gradu, često jako kratkih relacija.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27629 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

pa eto, i meni je tako, ne znam sta sere o tipu bloka i glupostima kao neki veliki tjuner koji koristi 105mm turbo i 5bar pritiska, pa mu visok pritisak u cilindrima :-)

jbne honde sve od b serije do k serije imaju blok otvorenog tipa pa idu do besvjesti...
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2743
Joined: 14/06/2017 17:07

#27630 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by MehmedPasaMoric »

kabal1337 wrote: 20/01/2024 19:26
Evolution_IV wrote: 20/01/2024 19:18 kutija na tockovima, sta je drugo Ćuran smetljiste :lol:


ja bi corollu verso izabrao, @citroen xm onome kome su bitna klizna vrata radi djece i sjedalica, taj najmanje gleda izgled, neke imaju i elektricna vrata, pa na dugme otvara i zatvara...
Ćuran za razliku od ove mazdine rugobe ima bolji motor. Tako da ga u startu sije
Plus sto mazda hrdja
Image

Ma nije valjda
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#27631 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

To je poslije udesa, lose odradjeno. Da si stavio pragove, oko brava, donji dio prednjih blatobrana i slicno, pa i nekako...na haubi ne hrdjaju ako je sve ok
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27632 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

zato na gepeku oko znaka ide :izet:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#27633 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

I tu, i ispod zadnje sajbe znaju povuci. Redovno oko treceg stop svjetla, i vagen i audi
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27634 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

premijumi
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#27635 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Niko danas nije bezgresan
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27636 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

:thumbup:
User avatar
kabal1337
Posts: 13441
Joined: 11/02/2012 21:08

#27637 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

Evolution_IV wrote: 20/01/2024 21:03
citroen xm wrote: 20/01/2024 20:56 Joj, čipovanje 1.6 dizelaša :lol: kažeš na 200 KS? :lol:

Podloška dizne je baš ono strašan kvar, ja ne znam kako to ljudi prežive :skoljka:
wanabe racing, a benzin skup :kiss:

kako nije, isto ko na njegovom egr hladnjak sa egrom i dpf, to je jeftinije pravit nego 4x20KM za sva 4 cilindra, a i to rijetko kojem posle 2010 ode :lol:

za opele skupi dijelovi, mazde hrdjaju, hdi motori ne valjaju, fordovi isto karina, samo tdi je dobar izbor...

Prvo pomenula se ta Mazda 1.6 tdci i Touran
Tourana vrlo lahko mozes naci u 2.0 tdi izvedbi.
A posto ti imas ljubavnu vezu sa diznama u svome vozilu, i sam znas da je Bosch ubrizgavanje kvalitetnije od onog u tdci i 1.6 tdi motoru.
Turan lici na nesto naspram te Mazda rugobe

Tuning...
Ja ne pricam o tuningu, ja ti prakticno sa dokazima govorim zasto je tdi bolji motor od tdci-a.
Ti se odmah uhvaits price cipovanja na 5 bara i sl.

Pominjala su se auta do 20 000 KM
Uzmi u obzir Golf 6 GTD (125 kw) i Opel astra J gtc (120-124? kw )- tacno ne znam ne zamjerite.
Set sa zamajcem je dosta skuplji kod Opela - I onda ja ispade vadim iz guzice da je odrzavanje Opela skuplje nego vau vau.

Hladnjak EGR-a mislis cijeli komplet- > Kvalitetniji je 250e isto kao i 1.6 tdci samo hladnjak egr-a koji je od FEBI-a 250e

jesi ti lud lik, prije 4 godine ti se pojavila korozija na sasiji i ti mislis to samo stalo od sebe, hrdja je rak.
Covjece ti cijelu lafetu moras zamijeniti radi pisljive kugle

Ja sam realan, ti si nadrealan sa svojim postovima. Nisam fanatik niti jednog proizvodjaca naspram tebe.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27638 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

ja sam najludji i fanatik, i stas sad :lol:

toliki hdi motori gone i voze, i ne valjaju..
User avatar
kabal1337
Posts: 13441
Joined: 11/02/2012 21:08

#27639 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

pogledaj malo te honde, vidjet ces da se supljine popunjavaju sirotinjski putem smole ili ko ima veci budzet metalni ulosci.

stvarno si slucaj, niko nije rekao da ne valjaju. "gone" i ostali dizelasi, benzinci itd.
Last edited by kabal1337 on 20/01/2024 21:45, edited 1 time in total.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27640 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

odo odma da se edukujem :thumbup:
User avatar
kabal1337
Posts: 13441
Joined: 11/02/2012 21:08

#27641 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

Evolution_IV wrote: 20/01/2024 21:44 odo odma da se edukujem :thumbup:
https://www.ebay.com/itm/285396200075
eto malo istrazi
User avatar
kabal1337
Posts: 13441
Joined: 11/02/2012 21:08

#27642 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

canvra888 wrote: 20/01/2024 21:12 Hiperboliše se naravno, kao po običaju.

Činjenica je da 1.6 tdi ima izraženijih problema sa diznama i dpf-om, ali nije baš da se na svakom primjerku svaki mjesec mijenja dizna i da na nijednom nema DPF u životu.

Dva mi jarana voze Škode sa 1.6 tdi, jedan Octaviju A5, drugi Fabiju II, nijedan nije imao problema s diznama, na oba auta je DPF i dalje tu. Još ovaj sa Octavijom je 80% vožnje u gradu, često jako kratkih relacija.
ko god postuje servise intervale ne one fabricke 15+ zamjene ulja, filtera, filtera nafte. I ispostuje dpf regeneraciju i vozi preko 2 000 obrtaja nema problema niti na tdi, hdi, tdci, dci itd..
ko god gusi, i radi servise veceg intervala moze ocekivati probleme.

Volis Subaru, volim i ja ali pogledaj malo predosti i sta je mana tog dizajna. I kako je na pocetku bilo kako treba i poslije pocelo da se fuseri :sad:

Ne razumijem vasu mrznju prema razlicitom gorivu plin, dizel, benzin, cng, struja.
Ako se iz necega sto je bilo slabije, skonta i izvuce vise meni je to uspjeh.
Vise, ekonomicnije kako god plus je svakako
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2743
Joined: 14/06/2017 17:07

#27643 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by MehmedPasaMoric »

Throttle wrote: 20/01/2024 21:32 To je poslije udesa, lose odradjeno. Da si stavio pragove, oko brava, donji dio prednjih blatobrana i slicno, pa i nekako...na haubi ne hrdjaju ako je sve ok
Image

Jesam
Seyfo
Posts: 4540
Joined: 23/08/2011 14:12

#27644 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seyfo »

Možda je ovo prava tema...prati li neko Todorovića? Ja sam ga pratio do prije par godina,jer lik stvarno ima znanje, međutim svako malo ubaci svoje stavove o politici, vjeri, nacionalizmu,ratovima, porodici,odgoju djece,fudbalu i svemu onome što ne bi trebalo,obzirom da valjda i živi od svog znanja o automobilizmu. Znači godinama sam ga pratio i ignorirao kad pomalo skrene s teme,ali mi je prekipilo kad ga je neko iz Splita pitao o izboru vozila, a on fino krenuo ničim izazvan hvaliti jadransku obalu,pa kako je ona nepravedno data Hrvatskoj,pa kako su oni samo zbog vjere dobili državu,pa članstvo u EU, pa...totalni freak i budala na desetu
User avatar
kabal1337
Posts: 13441
Joined: 11/02/2012 21:08

#27645 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

Image
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#27646 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Seyfo wrote: 20/01/2024 22:59 Možda je ovo prava tema...prati li neko Todorovića? Ja sam ga pratio do prije par godina,jer lik stvarno ima znanje, međutim svako malo ubaci svoje stavove o politici, vjeri, nacionalizmu,ratovima, porodici,odgoju djece,fudbalu i svemu onome što ne bi trebalo,obzirom da valjda i živi od svog znanja o automobilizmu. Znači godinama sam ga pratio i ignorirao kad pomalo skrene s teme,ali mi je prekipilo kad ga je neko iz Splita pitao o izboru vozila, a on fino krenuo ničim izazvan hvaliti jadransku obalu,pa kako je ona nepravedno data Hrvatskoj,pa kako su oni samo zbog vjere dobili državu,pa članstvo u EU, pa...totalni freak i budala na desetu
Je li to onaj debil što mu plaćaju da im da savjet prilikom izbora auta? Onaj samoproklamovani stručnjak koji je doktorirao na internetu?

Njega od starta niko normalan ne shvata ozbiljno. Tip je iskompleksirana budala.
Seyfo
Posts: 4540
Joined: 23/08/2011 14:12

#27647 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seyfo »

Da taj,samo što ipak nešto zna. Ne bi mu toliki plaćali da ne zna. A da je iskompleksirani idiot, budala epskih razmjera, bez sumnje. Kojeg ipak mnogi iz regiona prate i plaćaju. Recimo imao sam jedan model kojeg je on testirao i njegove impresije su pogođene 100%.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2743
Joined: 14/06/2017 17:07

#27648 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by MehmedPasaMoric »

Ja od auto YT kanala pratim samo Test Automobila, cuveni Zlatko iz Nis :D Covjek iz naroda koji nema pojma ni o cemu kao ni narod
User avatar
B6Redhell
Posts: 7810
Joined: 25/12/2010 04:56

#27649 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by B6Redhell »

Taj “zlatko iz Niš” :D. Kudi li i on ove udarane/zahrdjale VW kao i ti. :-)
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#27650 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

MehmedPasaMoric wrote: 21/01/2024 01:01 Ja od auto YT kanala pratim samo Test Automobila, cuveni Zlatko iz Nis :D Covjek iz naroda koji nema pojma ni o cemu kao ni narod
A be Zlatko iz Leskovac
Post Reply