Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
kabal1337
Posts: 13444
Joined: 11/02/2012 21:08

#27601 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

truhlovina
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#27602 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Ova plavkasta je sarena do jaja
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#27603 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Laplace »

preludezalude wrote: 19/01/2024 19:23 Ne mora znaciti da je vracan sat. Za 8 godina presla 91000 km. Sasvim moguce. To je 11000 km godisnje. Nije to premala kilometraza za te godine.
Ja kad budem prodavao svog Mercedesa i kad budem spomenuo da sam s njim prelazio samo 1000 km (hiljadu) godisnje, niko mi nece vjerovati. Zato se ne treba mnogo hvatati kilometraze vec gledati druge stvari.
Moguće. Meni ionako kilometraža nije toliko bitna koliko dobro održavanje. Ionako kako god da biram znam da ću da se zeznem.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2743
Joined: 14/06/2017 17:07

#27604 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by MehmedPasaMoric »

EFD22 wrote: 19/01/2024 13:55 https://olx.ba/artikal/54799674

Nešto mi malo prešla za ove godine.

2019. u šestom mjesecu imala 91k km.

@Evolution_IV Je l' ovo isti motor k'o u tebe? Šta treba gledati, je li on 8v ili 16v kakav mu je razvod, mane?


Ima i ova https://olx.ba/artikal/48929570
Bolja od mrtvog Turana u svakom slucaju
User avatar
kabal1337
Posts: 13444
Joined: 11/02/2012 21:08

#27605 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

jest al u qrcu
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#27606 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Turan mi je govno, ali ova Mazda ne liči ni na šta. Ne znam šta čovjeka treba natjerati da kupi ovo. C4 Pikaso ili 5008 bolji izbor svakako.
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27607 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

MehmedPasaMoric wrote: 20/01/2024 18:50
EFD22 wrote: 19/01/2024 13:55 https://olx.ba/artikal/54799674

Nešto mi malo prešla za ove godine.

2019. u šestom mjesecu imala 91k km.

@Evolution_IV Je l' ovo isti motor k'o u tebe? Šta treba gledati, je li on 8v ili 16v kakav mu je razvod, mane?


Ima i ova https://olx.ba/artikal/48929570
Bolja od mrtvog Turana u svakom slucaju
Reci da se salis.. :lol:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27608 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

kutija na tockovima, sta je drugo Ćuran smetljiste :lol:


ja bi corollu verso izabrao, @citroen xm onome kome su bitna klizna vrata radi djece i sjedalica, taj najmanje gleda izgled, neke imaju i elektricna vrata, pa na dugme otvara i zatvara...
User avatar
kabal1337
Posts: 13444
Joined: 11/02/2012 21:08

#27609 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

Evolution_IV wrote: 20/01/2024 19:18 kutija na tockovima, sta je drugo Ćuran smetljiste :lol:


ja bi corollu verso izabrao, @citroen xm onome kome su bitna klizna vrata radi djece i sjedalica, taj najmanje gleda izgled, neke imaju i elektricna vrata, pa na dugme otvara i zatvara...
Ćuran za razliku od ove mazdine rugobe ima bolji motor. Tako da ga u startu sije
Plus sto mazda hrdja
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27610 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

kabal1337 wrote: 20/01/2024 19:26
Evolution_IV wrote: 20/01/2024 19:18 kutija na tockovima, sta je drugo Ćuran smetljiste :lol:


ja bi corollu verso izabrao, @citroen xm onome kome su bitna klizna vrata radi djece i sjedalica, taj najmanje gleda izgled, neke imaju i elektricna vrata, pa na dugme otvara i zatvara...
Ćuran za razliku od ove mazdine rugobe ima bolji motor. Tako da ga u startu sije
Plus sto mazda hrdja
ja a fauwe ne hrdja :lol: :lol: :run:

bolji 1.6tdi recimo od 1.6 tdci jel, jest al kad bi se zajebavali :bih:
User avatar
kabal1337
Posts: 13444
Joined: 11/02/2012 21:08

#27611 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

mnogo manje, i na mnogo prakticnijim mjestima

bolji je pet puta
plus sto ima 2.0 TDI
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27612 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

ma kako ne, sta ima kako si?
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#27613 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Joj TDI :-)

Mazda hrđa, ali VW je po tom pitanju lider. :skoljka:
Evolution_IV wrote: 20/01/2024 19:18
ja bi corollu verso izabrao, @citroen xm onome kome su bitna klizna vrata radi djece i sjedalica, taj najmanje gleda izgled, neke imaju i elektricna vrata, pa na dugme otvara i zatvara...
Većina porodica ima djecu pa baš i ne viđamo puno ovih grdoba na cesti. Niti ih je bilo, niti će ih biti, tako da se valjda može i bez kliznih vrata.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27614 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

citroen xm wrote: 20/01/2024 19:55
Evolution_IV wrote: 20/01/2024 19:18
ja bi corollu verso izabrao, @citroen xm onome kome su bitna klizna vrata radi djece i sjedalica, taj najmanje gleda izgled, neke imaju i elektricna vrata, pa na dugme otvara i zatvara...
Većina porodica ima djecu pa baš i ne viđamo puno ovih grdoba na cesti. Niti ih je bilo, niti će ih biti, tako da se valjda može i bez kliznih vrata.
moj kolega s posla se ne bi slozio da moze :lol: :lol:

ma nema njih nigdje, taki auti :D
User avatar
kabal1337
Posts: 13444
Joined: 11/02/2012 21:08

#27615 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

Evolution_IV wrote: 20/01/2024 19:35 ma kako ne, sta ima kako si?
nisi ti dobar
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27616 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

kabal1337 wrote: 20/01/2024 20:03
Evolution_IV wrote: 20/01/2024 19:35 ma kako ne, sta ima kako si?
nisi ti dobar
8-)
User avatar
kabal1337
Posts: 13444
Joined: 11/02/2012 21:08

#27617 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

halo bolan ..open deck guraj tutu u rikverc :roll:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27618 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

a ti se kao razumijes u tip bloka i da je to bitno, jer ces gurat 5bar sa GTX55 turbom na 1.6 dizela i cupat preko 1500ks, pa ce ti se pocet dizat glava i zbog otvorenog tipa ce ti otic dihtung, pa ce uci rashladna u cilindre :lol: :lol: :lol:


:sax:


zamisli imas motor kojem moras pod svaku cijenu gasit EGR i DPF da bi se vozao opusteno i pri tome savjet svakom da radi isto..
User avatar
beco
Posts: 5092
Joined: 25/08/2004 14:22

#27619 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by beco »

1.6 tdi definitivno najgori dizel te i slične zapremine gori i od 1.6 tdci/hdi, gori od 1.5 dci, gori od 1.6 kia/Hyundai dizela, od hondinog 1.6 dizela od 1.6 jtd.

Možda je jedino 1.6 tdi bolji od 1.5 hdi.
User avatar
kabal1337
Posts: 13444
Joined: 11/02/2012 21:08

#27620 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

Pa ti kazes bolji je
po cemu odu mu podloske prije nego na 1.6 tdi
Open deck prije ce ti otici dihtung glave
Ti iz tvog 1.6 tdci da izvuces isti broj konja trebas zamijeniti veci broj dijelova.
Pa kad krenes u vece brojeve ti od svog bloka pravis ono sto je tdi u startu.

Prestani preseravat bgt

Ne znam ko te to slagao da moras gasiti EGR i DPF

moj prijatelj ima 1.6 TDi motor sa EGR-om i DPF-om i gura 200 ks
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27621 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

ti ga presaravas, koji cu kurac izvlacit konje iz malog dizelcica :run:

jaka kvara, podloska dizne, odlaze zato sto niko ne mjenja odstojnike kad mijenja bakarne ispod dizne, to kad se uradi, traju koliko i dizne :-)


need for speed dizel :lol: :lol: :lol: , ja jedino cunu izvlacim po potrebi
User avatar
kabal1337
Posts: 13444
Joined: 11/02/2012 21:08

#27622 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

To samo govori koliko je bolji tvoj tdci
Tako je traju, iz fabrike dodju ti polovni dijelovi :-)
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27623 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

:lol: :lol:

wanabe rejseru lupas ko maksim po diviziji, i ti polovni bolje idu iz fabrike nego ta ubleha...posto su dizne i hladnjak egr sa egrom za tdija?
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#27624 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Joj, čipovanje 1.6 dizelaša :lol: kažeš na 200 KS? :lol:

Podloška dizne je baš ono strašan kvar, ja ne znam kako to ljudi prežive :skoljka:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#27625 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Al pazi, cipovanje 1.6 jebenog TDI, u jebenom porodičnom vozilu. :pisnuo:


Uzmeš buraz S-Max sa 212 KS 2.0 TDCI i AWD pa ćemo onda pričati.

Kakav Touran to ni vehabije više ne kupuju
Post Reply