FIAT KONZUMENTI

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#2751 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Bakir1 »

a da krenes od osiguraca?
Image
F31 cini mi se koliko me oci sluze
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39555
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2752 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by bitanga_sa_otesa »

ventilator ili reostat najprije....
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#2753 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by friskyoreo »

Ima li fiat marea JTD plivajuci zamajac i koliko kosta popravak? I oni stariji motori, obicni TD imaju li oni taj skupi zamajac? Hvala
User avatar
ElRe
Posts: 16897
Joined: 12/12/2011 11:28

#2754 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

JTD 105 i stariji TD nemaju plivajuci zamajac.
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#2755 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by friskyoreo »

ElRe wrote:JTD 105 i stariji TD nemaju plivajuci zamajac.
Da li je to svaki JTD 105 sa 105 KS ili to znaci nesto drugo?
User avatar
ElRe
Posts: 16897
Joined: 12/12/2011 11:28

#2756 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

friskyoreo wrote:
ElRe wrote:JTD 105 i stariji TD nemaju plivajuci zamajac.
Da li je to svaki JTD 105 sa 105 KS ili to znaci nesto drugo?
1.9 JTD sa 105 KS se ugradjivao u Mareu kao i stariji 1.9 TD sa 100 i 75 KS

Dodatno su se ugradjivali 2.4 TD sa 125 KS i 2.4 JTD sa 130 KS
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2757 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by 530i »

Postoji i Marea JTD 110, ali to je isti taj motor 1.9 jtd....razlika je minimalna zbog ekoloških normi.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2758 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

To su zadnje serije. Poznatiji kao CF3 motor. Bilo ga je i u Alfama 156.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2759 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

ElRe wrote:JTD 105 i stariji TD nemaju plivajuci zamajac.
Jesi siguran,natjerao si me da zovem majstora,jer ja nisam siguran i kaze da je svaki Bravo,Brava,Marea sa JTD motorom koju je on radio imala plivajuci.
caffeinefreak
Posts: 225
Joined: 13/03/2013 23:53

#2760 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by caffeinefreak »

PITANJE
Gdje kupiti kvalitetne brisace za stila 3d?
Hvala :-D
User avatar
duspi
Posts: 750
Joined: 17/04/2008 02:11
Location: SA

#2761 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by duspi »

mislim da mi je vakat za mijenjanje farova, mutni jedva se vidi. ranije su bili polirani, ali ne znam koliko bi to više pilo vode, kontam lakše staviti neke normalne

auto u pitanju je punto 2 facelift, s onim višim farovima u odnosu na prvu seriju (kao na slici)

Image

obzirom da sam laik i ne hodam po majstorima / otpadima, nemam pojma koju cifru uopšte da očekujem, pa se nadam da me neko može uputiti, da me ne izlevate previše, kad vide da sam zelen :D

pretpostavljam da su neki polovni, očuvani opcija, da su novi preskupi? :)

hvala
User avatar
ElRe
Posts: 16897
Joined: 12/12/2011 11:28

#2762 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

Očekuj bar 50 KM po faru, ali pogledaj pik.ba ;-)
User avatar
duspi
Posts: 750
Joined: 17/04/2008 02:11
Location: SA

#2763 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by duspi »

ma gledao već, većinom su samo lijevi ili desni, valjda od udaranih auta..

poslao sam par upita, čekam odgovore, pa da vidim


a pik me i zbunio, vidjeh da ide od 40 km do preko 100 po faru haha
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2764 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by zippoo87 »

duspi wrote:mislim da mi je vakat za mijenjanje farova, mutni jedva se vidi. ranije su bili polirani, ali ne znam koliko bi to više pilo vode, kontam lakše staviti neke normalne

auto u pitanju je punto 2 facelift, s onim višim farovima u odnosu na prvu seriju (kao na slici)

Image

obzirom da sam laik i ne hodam po majstorima / otpadima, nemam pojma koju cifru uopšte da očekujem, pa se nadam da me neko može uputiti, da me ne izlevate previše, kad vide da sam zelen :D

pretpostavljam da su neki polovni, očuvani opcija, da su novi preskupi? :)

hvala
mislim da je brat spominjao da su za fiat brava-u oko 70 KM po komadu,i to bez motorica,jer motorici idu odvojeno u fiata
User avatar
ElRe
Posts: 16897
Joined: 12/12/2011 11:28

#2765 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

"Najviše se voze Lade i Fiati“, kaže jedan od vozača u Kairu, te objašnjava da je to zbog njihove čvrstine i pouzdanosti u različitim uslovima vožnje.
http://www.klix.ba/vijesti/svijet/saobr ... /141215040
User avatar
the_hooligan_ec
Posts: 369
Joined: 05/04/2014 02:39

#2766 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by the_hooligan_ec »

Nedavno sam mjenjao prednje disk plocice kod buraza i ima vec 2 sedmice ponekad a u zadnje vrijeme skoro stalno mi izacuje greesku na displayu Brke.lamp fail http://s4.postimg.org/6b5t4kt8d/Slika0090.jpg .. prije mi je kad dam kontak izbaci ono oil level , a sad kad mi izbaci ovu poruku ne prikauje nivo ulja..kad vozim auto jedno sat dva i kasnije ponovo upalim nema greske vise, auto prenoci napolju ujutro krenem na posao greska je opet tu.. zaista me nervira .. da li se moze znati do cega je da odmah eliminisem na vrijeme ...
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#2767 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by direstraits0078 »

Crkla sijalica kocnice.
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2768 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

the_hooligan_ec wrote:Nedavno sam mjenjao prednje disk plocice kod buraza i ima vec 2 sedmice ponekad a u zadnje vrijeme skoro stalno mi izacuje greesku na displayu Brke.lamp fail http://s4.postimg.org/6b5t4kt8d/Slika0090.jpg .. prije mi je kad dam kontak izbaci ono oil level , a sad kad mi izbaci ovu poruku ne prikauje nivo ulja..kad vozim auto jedno sat dva i kasnije ponovo upalim nema greske vise, auto prenoci napolju ujutro krenem na posao greska je opet tu.. zaista me nervira .. da li se moze znati do cega je da odmah eliminisem na vrijeme ...
dobro ti je dire rekao, sijalica kočnice...nije crkla, nego gubi kontakt...provjeri koja je i očisti nečim kontakte, pa onda neće biti problema...
User avatar
the_hooligan_ec
Posts: 369
Joined: 05/04/2014 02:39

#2769 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by the_hooligan_ec »

johntra wrote:
the_hooligan_ec wrote:Nedavno sam mjenjao prednje disk plocice kod buraza i ima vec 2 sedmice ponekad a u zadnje vrijeme skoro stalno mi izacuje greesku na displayu Brke.lamp fail http://s4.postimg.org/6b5t4kt8d/Slika0090.jpg .. prije mi je kad dam kontak izbaci ono oil level , a sad kad mi izbaci ovu poruku ne prikauje nivo ulja..kad vozim auto jedno sat dva i kasnije ponovo upalim nema greske vise, auto prenoci napolju ujutro krenem na posao greska je opet tu.. zaista me nervira .. da li se moze znati do cega je da odmah eliminisem na vrijeme ...
dobro ti je dire rekao, sijalica kočnice...nije crkla, nego gubi kontakt...provjeri koja je i očisti nečim kontakte, pa onda neće biti problema...
probam i to .. zahvaljujem
User avatar
duspi
Posts: 750
Joined: 17/04/2008 02:11
Location: SA

#2770 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by duspi »

može glupo pitanje? laik sam za auta halalite :D

trebao bih dosuti tečnost za hlađenje motora, ali nemam pojma koja je tačno trenutno u njemu. znam da se ne smiju miješati (npr zelena i roza) zbog različitih hemijskih sastava, ali ne znam da li se iste boje međusobno razlikuju i smijeu miješati :) da li postoje neke različite vrste za različite tipove motora ili je svejedno?
User avatar
ElRe
Posts: 16897
Joined: 12/12/2011 11:28

#2771 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

Koji automobil i motor je u pitanju?
User avatar
duspi
Posts: 750
Joined: 17/04/2008 02:11
Location: SA

#2772 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by duspi »

punto 2, motor 1.9jtd
User avatar
ElRe
Posts: 16897
Joined: 12/12/2011 11:28

#2773 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

Originalno ide Paraflu UP

Image

Tečnost je inace crvena G12 i ukupno ide 6.2l. Mijesa se u razmjeri 1:1 sa destilovanom vodom
User avatar
duspi
Posts: 750
Joined: 17/04/2008 02:11
Location: SA

#2774 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by duspi »

hvala :D

je li ima neke konkretne razlike između ovog i ostalih g12 ili su svi sa istom oznakom isti?
User avatar
ElRe
Posts: 16897
Joined: 12/12/2011 11:28

#2775 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

Bitno je da je G12, crveni, za aluminijske hladnjake.
Post Reply