F31 cini mi se koliko me oci sluze
FIAT KONZUMENTI
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#2751 Re: FIAT KONZUMENTI
a da krenes od osiguraca?

F31 cini mi se koliko me oci sluze
F31 cini mi se koliko me oci sluze
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39555
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#2752 Re: FIAT KONZUMENTI
ventilator ili reostat najprije....
- friskyoreo
- Posts: 1898
- Joined: 21/11/2011 16:55
- Location: Wysteria Lane
#2753 Re: FIAT KONZUMENTI
Ima li fiat marea JTD plivajuci zamajac i koliko kosta popravak? I oni stariji motori, obicni TD imaju li oni taj skupi zamajac? Hvala
- ElRe
- Posts: 16897
- Joined: 12/12/2011 11:28
#2754 Re: FIAT KONZUMENTI
JTD 105 i stariji TD nemaju plivajuci zamajac.
- friskyoreo
- Posts: 1898
- Joined: 21/11/2011 16:55
- Location: Wysteria Lane
#2755 Re: FIAT KONZUMENTI
Da li je to svaki JTD 105 sa 105 KS ili to znaci nesto drugo?ElRe wrote:JTD 105 i stariji TD nemaju plivajuci zamajac.
- ElRe
- Posts: 16897
- Joined: 12/12/2011 11:28
#2756 Re: FIAT KONZUMENTI
1.9 JTD sa 105 KS se ugradjivao u Mareu kao i stariji 1.9 TD sa 100 i 75 KSfriskyoreo wrote:Da li je to svaki JTD 105 sa 105 KS ili to znaci nesto drugo?ElRe wrote:JTD 105 i stariji TD nemaju plivajuci zamajac.
Dodatno su se ugradjivali 2.4 TD sa 125 KS i 2.4 JTD sa 130 KS
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#2757 Re: FIAT KONZUMENTI
Postoji i Marea JTD 110, ali to je isti taj motor 1.9 jtd....razlika je minimalna zbog ekoloških normi.
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#2758 Re: FIAT KONZUMENTI
To su zadnje serije. Poznatiji kao CF3 motor. Bilo ga je i u Alfama 156.
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#2759 Re: FIAT KONZUMENTI
Jesi siguran,natjerao si me da zovem majstora,jer ja nisam siguran i kaze da je svaki Bravo,Brava,Marea sa JTD motorom koju je on radio imala plivajuci.ElRe wrote:JTD 105 i stariji TD nemaju plivajuci zamajac.
-
caffeinefreak
- Posts: 225
- Joined: 13/03/2013 23:53
#2760 Re: FIAT KONZUMENTI
PITANJE
Gdje kupiti kvalitetne brisace za stila 3d?
Hvala
Gdje kupiti kvalitetne brisace za stila 3d?
Hvala
- duspi
- Posts: 750
- Joined: 17/04/2008 02:11
- Location: SA
#2761 Re: FIAT KONZUMENTI
mislim da mi je vakat za mijenjanje farova, mutni jedva se vidi. ranije su bili polirani, ali ne znam koliko bi to više pilo vode, kontam lakše staviti neke normalne
auto u pitanju je punto 2 facelift, s onim višim farovima u odnosu na prvu seriju (kao na slici)

obzirom da sam laik i ne hodam po majstorima / otpadima, nemam pojma koju cifru uopšte da očekujem, pa se nadam da me neko može uputiti, da me ne izlevate previše, kad vide da sam zelen
pretpostavljam da su neki polovni, očuvani opcija, da su novi preskupi?
hvala
auto u pitanju je punto 2 facelift, s onim višim farovima u odnosu na prvu seriju (kao na slici)

obzirom da sam laik i ne hodam po majstorima / otpadima, nemam pojma koju cifru uopšte da očekujem, pa se nadam da me neko može uputiti, da me ne izlevate previše, kad vide da sam zelen
pretpostavljam da su neki polovni, očuvani opcija, da su novi preskupi?
hvala
- ElRe
- Posts: 16897
- Joined: 12/12/2011 11:28
#2762 Re: FIAT KONZUMENTI
Očekuj bar 50 KM po faru, ali pogledaj pik.ba 
- duspi
- Posts: 750
- Joined: 17/04/2008 02:11
- Location: SA
#2763 Re: FIAT KONZUMENTI
ma gledao već, većinom su samo lijevi ili desni, valjda od udaranih auta..
poslao sam par upita, čekam odgovore, pa da vidim
a pik me i zbunio, vidjeh da ide od 40 km do preko 100 po faru haha
poslao sam par upita, čekam odgovore, pa da vidim
a pik me i zbunio, vidjeh da ide od 40 km do preko 100 po faru haha
-
zippoo87
- Posts: 19657
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#2764 Re: FIAT KONZUMENTI
mislim da je brat spominjao da su za fiat brava-u oko 70 KM po komadu,i to bez motorica,jer motorici idu odvojeno u fiataduspi wrote:mislim da mi je vakat za mijenjanje farova, mutni jedva se vidi. ranije su bili polirani, ali ne znam koliko bi to više pilo vode, kontam lakše staviti neke normalne
auto u pitanju je punto 2 facelift, s onim višim farovima u odnosu na prvu seriju (kao na slici)
obzirom da sam laik i ne hodam po majstorima / otpadima, nemam pojma koju cifru uopšte da očekujem, pa se nadam da me neko može uputiti, da me ne izlevate previše, kad vide da sam zelen
pretpostavljam da su neki polovni, očuvani opcija, da su novi preskupi?
hvala
- ElRe
- Posts: 16897
- Joined: 12/12/2011 11:28
#2765 Re: FIAT KONZUMENTI
http://www.klix.ba/vijesti/svijet/saobr ... /141215040"Najviše se voze Lade i Fiati“, kaže jedan od vozača u Kairu, te objašnjava da je to zbog njihove čvrstine i pouzdanosti u različitim uslovima vožnje.
- the_hooligan_ec
- Posts: 369
- Joined: 05/04/2014 02:39
#2766 Re: FIAT KONZUMENTI
Nedavno sam mjenjao prednje disk plocice kod buraza i ima vec 2 sedmice ponekad a u zadnje vrijeme skoro stalno mi izacuje greesku na displayu Brke.lamp fail http://s4.postimg.org/6b5t4kt8d/Slika0090.jpg .. prije mi je kad dam kontak izbaci ono oil level , a sad kad mi izbaci ovu poruku ne prikauje nivo ulja..kad vozim auto jedno sat dva i kasnije ponovo upalim nema greske vise, auto prenoci napolju ujutro krenem na posao greska je opet tu.. zaista me nervira .. da li se moze znati do cega je da odmah eliminisem na vrijeme ...
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#2767 Re: FIAT KONZUMENTI
Crkla sijalica kocnice.
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#2768 Re: FIAT KONZUMENTI
dobro ti je dire rekao, sijalica kočnice...nije crkla, nego gubi kontakt...provjeri koja je i očisti nečim kontakte, pa onda neće biti problema...the_hooligan_ec wrote:Nedavno sam mjenjao prednje disk plocice kod buraza i ima vec 2 sedmice ponekad a u zadnje vrijeme skoro stalno mi izacuje greesku na displayu Brke.lamp fail http://s4.postimg.org/6b5t4kt8d/Slika0090.jpg .. prije mi je kad dam kontak izbaci ono oil level , a sad kad mi izbaci ovu poruku ne prikauje nivo ulja..kad vozim auto jedno sat dva i kasnije ponovo upalim nema greske vise, auto prenoci napolju ujutro krenem na posao greska je opet tu.. zaista me nervira .. da li se moze znati do cega je da odmah eliminisem na vrijeme ...
- the_hooligan_ec
- Posts: 369
- Joined: 05/04/2014 02:39
#2769 Re: FIAT KONZUMENTI
probam i to .. zahvaljujemjohntra wrote:dobro ti je dire rekao, sijalica kočnice...nije crkla, nego gubi kontakt...provjeri koja je i očisti nečim kontakte, pa onda neće biti problema...the_hooligan_ec wrote:Nedavno sam mjenjao prednje disk plocice kod buraza i ima vec 2 sedmice ponekad a u zadnje vrijeme skoro stalno mi izacuje greesku na displayu Brke.lamp fail http://s4.postimg.org/6b5t4kt8d/Slika0090.jpg .. prije mi je kad dam kontak izbaci ono oil level , a sad kad mi izbaci ovu poruku ne prikauje nivo ulja..kad vozim auto jedno sat dva i kasnije ponovo upalim nema greske vise, auto prenoci napolju ujutro krenem na posao greska je opet tu.. zaista me nervira .. da li se moze znati do cega je da odmah eliminisem na vrijeme ...
- duspi
- Posts: 750
- Joined: 17/04/2008 02:11
- Location: SA
#2770 Re: FIAT KONZUMENTI
može glupo pitanje? laik sam za auta halalite 
trebao bih dosuti tečnost za hlađenje motora, ali nemam pojma koja je tačno trenutno u njemu. znam da se ne smiju miješati (npr zelena i roza) zbog različitih hemijskih sastava, ali ne znam da li se iste boje međusobno razlikuju i smijeu miješati
da li postoje neke različite vrste za različite tipove motora ili je svejedno?
trebao bih dosuti tečnost za hlađenje motora, ali nemam pojma koja je tačno trenutno u njemu. znam da se ne smiju miješati (npr zelena i roza) zbog različitih hemijskih sastava, ali ne znam da li se iste boje međusobno razlikuju i smijeu miješati
- ElRe
- Posts: 16897
- Joined: 12/12/2011 11:28
#2771 Re: FIAT KONZUMENTI
Koji automobil i motor je u pitanju?
- duspi
- Posts: 750
- Joined: 17/04/2008 02:11
- Location: SA
#2772 Re: FIAT KONZUMENTI
punto 2, motor 1.9jtd
- ElRe
- Posts: 16897
- Joined: 12/12/2011 11:28
#2773 Re: FIAT KONZUMENTI
Originalno ide Paraflu UP

Tečnost je inace crvena G12 i ukupno ide 6.2l. Mijesa se u razmjeri 1:1 sa destilovanom vodom

Tečnost je inace crvena G12 i ukupno ide 6.2l. Mijesa se u razmjeri 1:1 sa destilovanom vodom
- duspi
- Posts: 750
- Joined: 17/04/2008 02:11
- Location: SA
#2774 Re: FIAT KONZUMENTI
hvala 
je li ima neke konkretne razlike između ovog i ostalih g12 ili su svi sa istom oznakom isti?
je li ima neke konkretne razlike između ovog i ostalih g12 ili su svi sa istom oznakom isti?
- ElRe
- Posts: 16897
- Joined: 12/12/2011 11:28
#2775 Re: FIAT KONZUMENTI
Bitno je da je G12, crveni, za aluminijske hladnjake.
