Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#2751 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Real Khan »

Pedja Kojovic wrote:Ukratko. Nakon oktobarskih izbora Mittel nece moci raditi na nacin na koji radi sada. Morat ce zadovoljiti najvise evropske ekoloske standarde.


p.k.
Mittal Steel će i nakon oktobarskih izbora nastaviti jednako zagađivati i trovati Zenicu i širu okolinu...ili će u protivnom opet bez posla ostati hiljade radnika. (Ovo je provjerena informacija. Zato Mittalu Vlada Federacije ne može ništa jer nema nikakav rezervni plan šta sa hiljadama dodatnih nezaposlenih ljudi).
Pitanje za P.K.: Ukoliko nametnete europske ekološke standarde Mittal Steel-u i ovaj odluči razguliti iz države zajedno sa svojim kapitalom (koji je već nekoliko puta vratio i zaradio desetine miliona "pride"), ŠTA BI NAŠA STRANKA PONUDILA ZENIČANIMA KAO ALTERNATIVU? Možda da se slikaju, snimaju filmove...?
Izvinite na ovako "bezobraznom pitanju" koje odaje moje "temeljno nepoznavanje situacije na terenu", kao i "namjeru da blatim Našu stranku"... ali zato pitam ove stručnjake iz i oko Naše stranke da me prosvijetle...jer eto, izgleda da samo ja ovdje živim u mraku :D Please, don't pull my words from the context :D
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#2752 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Real Khan »

Pedja Kojovic wrote:real kahn

Navijam za Argentinu.
Znam, znam, ali kad je jace srce od razuma.

p.k.
Pa majka mu stara...jesi li u svemu ovako "sistematičan" i pažljiv... Molim te pokaži mi GDJE sam te pitao za koga navijaš u fudbalu. :D Boga mi moraš hitno promijeniti dilera :lol:
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#2753 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic »

real kahn

Greska.
(Citat citata na jednom postu pa mi se ucinilo)

p.k.
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#2754 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic »

vrhobosna

Navijam za Argentinu.
Znam, znam, ali kad je jace srce od razuma.

p.k.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#2755 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Corto Maltese »

Ovaj Real Khan češće gostuje na temi nego čovjek koji je temu pokrenuo. Je l' to znači da je Real Khan neka čivija u Našoj Stranci, ili je samo fetiš u pitanju?
User avatar
revolution rock
Posts: 128
Joined: 08/01/2009 19:41

#2756 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by revolution rock »

Pedja Kojovic wrote:shoba

Sekretar Nase stranke za medjunarodne odnose je Srdjan DIzdarevic.
p.k.

Peđa, hvala vam na ovoj informaciji. Moj glas definitivno nećete dobiti, jer smatram da je g. Dizdrarević katastrofalan izbor za bilo šta, a pogotovo za vodjenje spoljne politike jedne mlade i "perspektivne" stranke koja pretendira da bude neki faktor na političkoj sceni poslije oktobarskih izbora. Igrom slučaja, lik i djelo dotičnog gospodina su mi poprilično poznati još od osamdesetih godina prošlog vijeka, ali, to nije tema ovdje. Ali, ako se u ovoj državi ikada izglasa zakon o lustraciji, g. Dizdarevićeva politička karijera će biti završena, a on dobro zna zbog čega...

Stari komunistički, rigidni aparatčik, a sadasnji "čuvar demokratije i ljudskih prava", pa, mislim, stvarno, nigdje veze...

Momci i djevojke, držite se vi pozorišta i filma, ili čega god već hoćete, a batalite politiku, jedan SDP (kakav je-takav je) mi je više nego dovoljan, tako da moj glas nećete dobiti...

Peđa, zaista cijenim što ste otvorili ovu temu, jer sam po prvi put bio u nedoumici za koga da glasam, SDP ili NS, a sada znam za koga sigurno neću...Znači, mission accomplished.

Hvala vam i doviđenja.
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#2757 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Real Khan »

Corto Maltese wrote:Ovaj Real Khan češće gostuje na temi nego čovjek koji je temu pokrenuo. Je l' to znači da je Real Khan neka čivija u Našoj Stranci, ili je samo fetiš u pitanju?
:D Ma čisti fetiš, jer ne može drugačije da mi se digne...kosa na glavi :D

Pa, ako niste do sada skontali koja je poenta mojih pitanja i komentara, onda stvarno nema šansi za ovu zemlju da cenat krene naprijed...
(Evo mali hint: ne, nisam "plaćenik" neke druge stranke, nisam član ni simpatizer ni jedne stranke ali redovno izlazim na izbore i svoj glas u pravilu dajem različitim pojedincima za koje znam da vrijede mog glasa, npr. na prošlim izborima 2006. godine sam glasao na državnom nivou za Željka Komšića (SDP), na federalnom za Kerima Lučarevića i Ibru Omerbašića (BPS), na kantonalnom nivou sam dao glas Nerminu Pećancu iz SDU,... nemam nikakve lične ni afinitete ni animozitete spram Naše stranke ali imam žestoku potrebu da "odyebem" nekoga ko mi uporno soli pamet ublehama bez pokrića...zato ja to smatram "fetišom" jer na neki perverzan način ova tema ipak ima veze sa sexom :D )

EDIT: Nije tačno da imam najviše posjeta na ovoj temi...evo, provjerio sam i još uvijek imam najviše komentara na temi Milokrad Dodick-ALL ABOUT :mrgreen:
Last edited by Real Khan on 11/06/2010 12:17, edited 1 time in total.
User avatar
Dozer
Posts: 32997
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2758 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Dozer »

A kondoma ni na mapi.... :)

@Adriatic :thumbup:

To je ta prica koju ni ja godinama ne mogu da objasnim ljudima. Bosnjacka politika, od '90 pa naovamo, vrlo se malo razlikuje od Srpske i Hrvatske. I jednima i drugima i trecima je cilj bio da od BiH otkinu komad koji bi bio ekskluzivno njihov i s kojim bi onda mogli raditi sta hoce. Jal' ga pripajati susjedima, jal' biti nezavisni, svejedno je.
Cilj se ostvarivao upravo onako kako si i rekao/la - Alija i SDA na celu Bosnjaka, i pored jasnih pokazatelja sta ce uslijediti, ipak su odlucili da zagovaraju "mirnodopsko" rjesenje, a u pozadini su ocekivali da Srbi i Hrvati zavrse sav posao za njih cime bi i oni dobili svoj komad BiH, odnosno svoju "fildzan drzavu" (mladomuslimanski san ostvaren).
E, onda se stvari pocese odvijati u nepredvidjenom pravcu jer se ljudi pocese braniti, pa organizovati, pa cak i uspjesno vracati zemlju, i tu SDA nije mogla svom narodu reci nista (Reminder: i Haris SIlajdci je tada bio u toj istoj SDA i zagovarao fildzan drzavu Bosnjaka. hint: poslovica o vuku, dlaci i cudi), nego samo prihvatiti nova pravila igre koja su se ogledala u nastavku rata i istovremenom krcmljenju i urednoj raspodjeli milijardi donacija u raznim valutama, pristiglih na ime "odbrane". To sto je poginulo preko 100.000 ljudi, od cega oko 70% Bosnjaka, nema nikakve veze. Who cares... Ciljevi su ostvareni - BiH je podijeljena po etnickim savovima i svaka od tri "zaracene" strane je dobila svoj zamisljeni komad BiH na koji, u perspektivi, gleda kao na svoju etnicku drzavicu.

Dokaz svega ovoga je i Srebrenica, i Zepa, i danasnji izgled entitetskih granica, i mnoge druge stvari.

Ono sto mene zanima spram NS u svemu ovome jeste:
- Zasto NS, koja se pretstavlja kao gradjanska opcija, jasno i glasno ne zagovara ukidanje ratom i zlocinom stecenih pozicija?
- Zasto se prihvata Daytonski sporazum kao sveto slovo, sto je jasno jer se tvrdi kako se nista ne moze mijenjati mimo tog sporazuma, odnosno tog Ustava?
- Zasto NS jasno i glasno ne kaze da je cak i taj Daytonski Ustav, u sustini, nelegalan jer su potpuno nelegalno SDA, tj. Alija i Haris, prihvatili i uveli Daytonski Ustav u BiH, pri cemu su potpuno zanemarili tada postojeci i legalni Ustav RBiH? Ako su oni tada i na takav nacin mogli "pregaziti" postojeci Ustav, zasto to ne bi bilo moguce i sada sa ovim Daytonskim, bez obzira na preglasavanje bilo koga i bilo cega? Mene, a ni ostalih 99% gradjana BiH, te '95 niko nije pitao da li zelim ovakav Ustav kakav imamo danas. A 4 godine ranije sam pitan da li zelim nezavisnu BiH.

Ovdje treba biti jasno da sve politike koje NS kreira, bez obzira koliko su kvalitetne, jake, dobre i na papiru ostvarive, u realnosti jednostavno nece moci biti sprovedene u omjeru vecem od 20-30% upravo radi nakaradnog Ustava po kojem je svakoj šuši omoguceno da stavlja veto na ovo i ono, s ciljem zastite famoznih "nacionalnih interesa". I sve dok je ovako kako jeste, odnosno dok je Ustav ovakav kakav jeste i baziran na etnickim, a ne gradjanskim i civilizacijskim premisama, BiH niti ce u EU, nit ce moci ostvariti bilo kakav znacajan ekonomski pomak, a javna potrosnja ce se samo uvecacati (najnoviji momenat - nema vise paja za peMzije :) ).
Last edited by Dozer on 11/06/2010 11:58, edited 4 times in total.
User avatar
Suti i trpi
Posts: 1229
Joined: 26/04/2010 13:39

#2759 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Suti i trpi »

Real Khan wrote:
Pedja Kojovic wrote:Ukratko. Nakon oktobarskih izbora Mittel nece moci raditi na nacin na koji radi sada. Morat ce zadovoljiti najvise evropske ekoloske standarde.


p.k.
Mittal Steel će i nakon oktobarskih izbora nastaviti jednako zagađivati i trovati Zenicu i širu okolinu...ili će u protivnom opet bez posla ostati hiljade radnika. (Ovo je provjerena informacija. Zato Mittalu Vlada Federacije ne može ništa jer nema nikakav rezervni plan šta sa hiljadama dodatnih nezaposlenih ljudi).
Pitanje za P.K.: Ukoliko nametnete europske ekološke standarde Mittal Steel-u i ovaj odluči razguliti iz države zajedno sa svojim kapitalom (koji je već nekoliko puta vratio i zaradio desetine miliona "pride"), ŠTA BI NAŠA STRANKA PONUDILA ZENIČANIMA KAO ALTERNATIVU? Možda da se slikaju, snimaju filmove...?
Izvinite na ovako "bezobraznom pitanju" koje odaje moje "temeljno nepoznavanje situacije na terenu", kao i "namjeru da blatim Našu stranku"... ali zato pitam ove stručnjake iz i oko Naše stranke da me prosvijetle...jer eto, izgleda da samo ja ovdje živim u mraku :D Please, don't pull my words from the context :D
Za razliku od dosadasnjih, odlicno i konstruktivno pitanje... Nema potrebe da pravis parodiju od toga.

Po meni ekologija treba bit na prvom mjestu, a ako oni hoce razgulit radi toga, nek naberu u Francusku i tamo namecu svoja pravila. Ali, mislim da je naivno mislit da bi oni napustili BiH radi toga. Odreknu se jednu godinu ekstra profita i svi zadovoljni. Nebi me iznenadilo da neki od nasih politicara ubiru lovu za dozvolu trovanja gradjana Zenice i okoline. Bolje dat nekom glavesini 100 000, nego ulozit par miliona u filtere :roll: .

Pedja, sta NS misli o gradnji hidroelektrana? Da li su vaznije hidroelektrane ili zastita prirode?
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#2760 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic »

suti i trpi

Mi ne mislimo da je to pitanje "ili?, ili?".
Energija nam je potrebna.
Mi smatramo da treba ulagati u energetski sektor i to domacim sredstvima, dakle, novcem a termo i hidro elektrane raditi po evropskim ekoloskim standardima.

p.k.
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#2761 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic »

revolution rock

Nema na cemu.


p.k.
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#2762 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Real Khan »

Suti i trpi wrote:
Real Khan wrote:
Pedja Kojovic wrote:Ukratko. Nakon oktobarskih izbora Mittel nece moci raditi na nacin na koji radi sada. Morat ce zadovoljiti najvise evropske ekoloske standarde.


p.k.
Mittal Steel će i nakon oktobarskih izbora nastaviti jednako zagađivati i trovati Zenicu i širu okolinu...ili će u protivnom opet bez posla ostati hiljade radnika. (Ovo je provjerena informacija. Zato Mittalu Vlada Federacije ne može ništa jer nema nikakav rezervni plan šta sa hiljadama dodatnih nezaposlenih ljudi).
Pitanje za P.K.: Ukoliko nametnete europske ekološke standarde Mittal Steel-u i ovaj odluči razguliti iz države zajedno sa svojim kapitalom (koji je već nekoliko puta vratio i zaradio desetine miliona "pride"), ŠTA BI NAŠA STRANKA PONUDILA ZENIČANIMA KAO ALTERNATIVU? Možda da se slikaju, snimaju filmove...?
Izvinite na ovako "bezobraznom pitanju" koje odaje moje "temeljno nepoznavanje situacije na terenu", kao i "namjeru da blatim Našu stranku"... ali zato pitam ove stručnjake iz i oko Naše stranke da me prosvijetle...jer eto, izgleda da samo ja ovdje živim u mraku :D Please, don't pull my words from the context :D
Za razliku od dosadasnjih, odlicno i konstruktivno pitanje... Nema potrebe da pravis parodiju od toga.

Po meni ekologija treba bit na prvom mjestu, a ako oni hoce razgulit radi toga, nek naberu u Francusku i tamo namecu svoja pravila. Ali, mislim da je naivno mislit da bi oni napustili BiH radi toga. Odreknu se jednu godinu ekstra profita i svi zadovoljni. Nebi me iznenadilo da neki od nasih politicara ubiru lovu za dozvolu trovanja gradjana Zenice i okoline. Bolje dat nekom glavesini 100 000, nego ulozit par miliona u filtere :roll: .

Pedja, sta NS misli o gradnji hidroelektrana? Da li su vaznije hidroelektrane ili zastita prirode?
Meni nije problem da li će Mittal razguliti sa svojom prljavom tehnologijom u Francusku ili Rumuniju, nego je za mene suštinski problem u činjenici da bi njegovim odlaskom Zenica opet ekonomski propala jer nekoliko hiljada radnika hrani nekoliko hiljada porodica...matematički gledano, radi se o polovini zeničke populacije koja bi OPET ostala bez ikakvih prihoda, a vlast nije uopće razmišljala o ALTERNATIVI, tj. šta ako ljudi ostanu bez posla. Naravno, ljudi će i ovako i onako početi umirati, neko od zagađenja zraka, vode i hrane...a neko od gladi ukoliko ta prljava tehnologija ode. No win situation, isn't it? Osim ukoliko Naša stranka ima suvislo rješenje tog začaranog kruga...ima li?
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#2763 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by veljaca »

Manojlo1 wrote:
veljaca wrote:
Manojlo1 wrote:
Ni moja primnja nisu nesto problematicna...mada uvjek malo..al opet ne zalim se..
Ali niste u pravu ni nedan ni drugi...(Cudi me kako vam to niko do sad nije javio) a ''sredina'' je upravo ''dejtonska BiH'' i svako pokusavanje ''ukidanja'' ili ''otcjepljivanja'' ,odnosno njegovo ofiranje je ...
1.Iznurivanje i slabljenje drzave BiH i naroda koji u njoj zive.
2.Siguran nacin da se dobiju izbori.
3.Sizifov posao.

Mislim da ''Manojlo'' uopste nije dio problema , nego rjesenja...i manje vise mislim da stoji sve sto sam rekao.

Ne moze se RS ''ukinuti'' bez volje Srba...A Srbi definitivno nemaju volje za to.
I ne vidim nista radikalno u tome ,radikalne su zelje i pokusaji za njenog ukidanja. Pa zaboga ,Republika Srpska je uknjizena i ustavom propisana pred ocima cjelokupne MZ .
Problem je u tome ,sto mnogima poput Real Khana i mnogih drugih, i dan danas nije jasno da je sa YU u nepovrat otisla i unitarna RBiH ...

Volio bih da mi p.k odgovori.. da li zna, koliko je od potpisa dejtonskog sporazuma,preneseno drzavnih ovlastenja na entitete...
Mislim da si u velikoj zabludi ....( u svezi ovoga podvucenog i boldiranog )

Pedja - kako zdravlje danas ? .... I jos jedno pitanje - zasto si studirao Pravni fakultet - kada sada ne obnasas te poslove ? ....

Veljaca s.r.
Ma boli me uvo sta ti mislis. :)
Pa ima lijeka i za to .... :mrgreen:
User avatar
Dozer
Posts: 32997
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2764 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Dozer »

Rjesenje moze biti zakonsko recimo, usmjereno na tu kompletnu industrijsku granu, a da bude formulisano tako da se moraju zadovoljiti i ekoloski faktori po EU normama, ali i da radnici budu zasticeni u materijalnom smislu, i to vrlo rigorozno.
Zakonom se moze predvidjeti i expresno blokiranje racuna kompanije koja ne ispostuje zakonske odredbe.
Na taj nacin bi se i Mittal mogao prinuditi da poboljsa eko faktore, ali bi se istovremeno i onemogucio da zbrise. Nije niko budala da zbrise i ostavi milione na racunima ;)

Ali (uvijek postoji "ali"), pravo pitanje je - da li se zeli uvodjenje ovakvog zakona? Neko rece da je 100.000 u neciji dzep puno jeftinije od par miliona za unapredjenje eko zastite. I to je cinjenica :)
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#2765 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by ultima_palabra »

Real Khan wrote:
Pedja Kojovic wrote:Ukratko. Nakon oktobarskih izbora Mittel nece moci raditi na nacin na koji radi sada. Morat ce zadovoljiti najvise evropske ekoloske standarde.


p.k.
Mittal Steel će i nakon oktobarskih izbora nastaviti jednako zagađivati i trovati Zenicu i širu okolinu...ili će u protivnom opet bez posla ostati hiljade radnika. (Ovo je provjerena informacija. Zato Mittalu Vlada Federacije ne može ništa jer nema nikakav rezervni plan šta sa hiljadama dodatnih nezaposlenih ljudi).
Pitanje za P.K.: Ukoliko nametnete europske ekološke standarde Mittal Steel-u i ovaj odluči razguliti iz države zajedno sa svojim kapitalom (koji je već nekoliko puta vratio i zaradio desetine miliona "pride"), ŠTA BI NAŠA STRANKA PONUDILA ZENIČANIMA KAO ALTERNATIVU? Možda da se slikaju, snimaju filmove...?
Izvinite na ovako "bezobraznom pitanju" koje odaje moje "temeljno nepoznavanje situacije na terenu", kao i "namjeru da blatim Našu stranku"... ali zato pitam ove stručnjake iz i oko Naše stranke da me prosvijetle...jer eto, izgleda da samo ja ovdje živim u mraku :D Please, don't pull my words from the context :D
Ukidao bi entitete samovoljno, a ovamo bi pristao na ultimatume jedne obične multinacionalne korporacije :D

Mittal sigurno nije u Zenici zato što je voli, nego zato što u njoj ima bolje uslove nego u nekim drugim zemljama. Iz tog razloga im se sigurno ne seli proizvodnja u neku uređeniju državu...zato to treba iskoristiti i ispregovarati postepeno poboljšanje ekoloških standarda.

Mada za takve stvari su potrebni nepotkupljivi ljudi...ove iz SDA i sličnih stranaka dovoljno je malo zakititi, pa da Mittal i dalje bude rahat koju godinu, a Zenica se i dalje guši...
User avatar
Manojlo1
Posts: 279
Joined: 11/01/2010 20:13
Location: Бања Лука

#2766 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Manojlo1 »

veljaca wrote:
Manojlo1 wrote: Veljaca s.r.
Ma boli me uvo sta ti mislis. :)
Pa ima lijeka i za to .... :mrgreen:[/quote]
Mislim da nema...a i ljekar bas rizikuje da u pokusaju lijecenja uva mi ( finog i nimalo klempavog ),u najmanju ruku ostane trajni invalid..
(Znas..veljaco..kada god ti na um padne Krajina, pomisli i na Posavinu i uopste BiH...Ne ocekujes valjda opet nekog Hitlera i NDH ..dosta ti jednom..)


PS izvinjavam se sto sam of topic
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#2767 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Corto Maltese »

Real Khan wrote:Pa, ako niste do sada skontali koja je poenta mojih pitanja i komentara, onda stvarno nema šansi za ovu zemlju da cenat krene naprijed...
Imaš od mene pivu, ili šta već piješ, gdje gode se sretnemo (osim u BBI, naravno). Meni često spočitavaju da sam najveći egomanijak u Sarajevu, ali ova rečenica me potpuno izbacuje iz konkurencije.
User avatar
sorge_sa
Posts: 1088
Joined: 15/01/2003 00:00
Location: sarajevo

#2768 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sorge_sa »

Real Khan
Pa, ako niste do sada skontali koja je poenta mojih pitanja i komentara, onda stvarno nema šansi za ovu zemlju da cenat krene naprijed...


zbog takvih kao ti, koji lafo selektivno i analiticno biraju i glasaju, pa onda daju glas Kerimu Lucarevicu, je ova zemlja u situaciji takvoj kakvoj jeste, pozdravi Scepu i pipu i ostalu ekipu, dao si nam lijep hint.
User avatar
Suti i trpi
Posts: 1229
Joined: 26/04/2010 13:39

#2769 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Suti i trpi »

Real Khan wrote:Meni nije problem da li će Mittal razguliti sa svojom prljavom tehnologijom u Francusku ili Rumuniju, nego je za mene suštinski problem u činjenici da bi njegovim odlaskom Zenica opet ekonomski propala jer nekoliko hiljada radnika hrani nekoliko hiljada porodica...matematički gledano, radi se o polovini zeničke populacije koja bi OPET ostala bez ikakvih prihoda, a vlast nije uopće razmišljala o ALTERNATIVI, tj. šta ako ljudi ostanu bez posla. Naravno, ljudi će i ovako i onako početi umirati, neko od zagađenja zraka, vode i hrane...a neko od gladi ukoliko ta prljava tehnologija ode. No win situation, isn't it? Osim ukoliko Naša stranka ima suvislo rješenje tog začaranog kruga...ima li?
Zenica ima 120 000 -130 000 hiljada stanovnika, a u Mittalu rade 3-4 hiljade. Vecina zaposleni je sa sela, jer je rukovodstvo firme sa sela, tako da se ljudi sa sela najvise zaposljavaju. Ljudi sa sela imaju prihode od poljoprivrede i stocarstva, tako da od gladi ne mogu umrjet, a druga je stvar sto su ljudi u astronomskim kreditima u koje su se uvalili da bi kupili stanove u gradu. Ja sam los matematicar, al mi je lakse kad vidim da ima gorih od mene :D .

Pitanje za Pedju,

Sta planirate ucinit kako bi seljake zadrzali na selima? Kako pokrenut poljoprivredu i stocarstvo da ti ljudi mogu dobro zivit od toga, pa da nemaju potrebu zaposljavat se u gradu.

To je postao veliki problem za gradsku djecu... Rukovodstva vecine firmi cine ljudi sa sela, tako da se tesko zaposlit nekom gradskom momku pored tolike familije i poznanika. Il da se njima stvore uslovi da rade na selu, il da momci iz grada idu na selo :D .
Pa, ako niste do sada skontali koja je poenta mojih pitanja i komentara, onda stvarno nema šansi za ovu zemlju da cenat krene naprijed...
Uzore nas, previse si pametan da bi te obicni ljudi shvatili. Probaj malo narodskim rjecnikom objasnit svoju spasonosnu misiju da te svi razumijemo. Inace, pozitivno je sto podrzavas opozicione stranke, imas jedan poen od mene :D . Ako nista, to je jedan dokaz da nisi naivcina. Da bi okacio tvoju sliku na zid, trebas mi samo objasnit kako ce BPS ukinuti RS i smanjit njene nadleznosti!? Kako ce se izborit za sve ono sto NS nije kadra ucinit, a tice se unutrasnjeg ustroja BiH? Moze na privatnu poruku, bio bih ti jako zahvalan kada bi mi odgovorio na ova dva pitanja.
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#2770 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Abacija »

Pedja Kojovic wrote:abacija

Koje pitanje?

p.k.
Evo ga, jedno od mnogih:

Abacija wrote:
Ako je Dejton i Anex 4 za NS najvise i najsvetije sto se moze dobiti zasto onda NS uopste ucestvuje u politici?
Po toj logici dovoljne su nam nacionalisticke stranke i uopste nisu potrebne nikakve promjene. Znaci, nije nam potrebna ni NS. Eto sta se moze izvuci iz politike NS. Pa nek me neko razuvjeri da nisam u pravu.
red label
Posts: 81
Joined: 09/04/2010 09:56

#2771 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by red label »

Dozer wrote: - Zasto NS jasno i glasno ne kaze da je cak i taj Daytonski Ustav, u sustini, nelegalan jer su potpuno nelegalno SDA, tj. Alija i Haris, prihvatili i uveli Daytonski Ustav u BiH, pri cemu su potpuno zanemarili tada postojeci i legalni Ustav RBiH? Ako su oni tada i na takav nacin mogli "pregaziti" postojeci Ustav, zasto to ne bi bilo moguce i sada sa ovim Daytonskim, bez obzira na preglasavanje bilo koga i bilo cega? Mene, a ni ostalih 99% gradjana BiH, te '95 niko nije pitao da li zelim ovakav Ustav kakav imamo danas. A 4 godine ranije sam pitan da li zelim nezavisnu BiH.
Pitani su građani preko svojih izabranih predstavnika.Posredno su sve stranke priznale dejtonski ustav jer samim činom učestvovanja na izborima priznaje se i ustav .Nije mi poznato da je bilo ko pozvao na bojkot ili građansku neposlušnost povodom "nametnutog" ustava .
Shoba
Posts: 1734
Joined: 24/11/2003 00:00

#2772 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Shoba »

Pedja Kojovic wrote:shoba

Spoljna politika Nase stranke je potpuno fokusirana na ulazak u EU i NATO i izgradnju boljih regionalnih odnosa.
Sekretar Nase stranke za medjunarodne odnose je Srdjan DIzdarevic.
p.k.
EU i NATO ce doci sami od sebe vremenom (mnogo uspjesnije zemlje od BiH cekaju na isto), za to se ne treba nesto posebno boriti. Ulazak u te institucije ne znaci da ce BiH nece i dalje razvaljivati. Bolji regionalni odnosi nisu moguci sve dok Srbija (koja za to ima podrsku izvana) nastavlja da izgradjuje "drzavnost" RS. (SIPA je zalosna i uzaludna institucija, koja umjesto da brani drzavu, ona je razvaljuje) RS je svakom danom sve manje Bosna a sve vise Srbija!

Sve sto ja trenutno vidim na spoljnopolitickom planu je da Silajdzic hara, radi stvari lose po BiH a ama bas niko ne reaguje, sto govori koliko su svi odreda nezainteresovani. Turska se uporno namece kao mentor Bosnjacima, koji bi uskoro trebali fasovati sjeverni Kipar kao finalnu opciju (za to su angazovani i Radoncic i Reis). Dosadasnji mentori Bosnjaka, Saudijci, su ispali iz igre.(sve je vece nametanje nacionalizma Bosnjacima, koji bi po trenutnom razvoju dogadjaja u konacnici trebali biti ti koji bi trazili podjelu BiH,a ne Srbi ili Hrvati)

Predvidjanje: EU uskoro nece biti monetarna unija (EURO ce pasti) i stvari ce se, nakon skorog prijema Turske u EU (na cemu insistiraju Englezi i Amerikanci), vratiti na trgovinsku uniju umjesto na ekonomsku, gdje nece biti nekog hljeba za BiH, cak stavise, bit ce jos itekakve pljacke BH naroda. Mi kao nacija koja je u totalno podredjenoj podanickoj situaciji, necemo imati sanse da u bilo cemu konkurisemo. Mozemo samo postati duznici kao Grci (profesionalni vjecni "vracaoci" dugova)

Ispod nosa BiH se nalazi Crna Gora,(zemlja od strateskog znacaja za BiH) o kojoj NIKO iz "normalnih" stranaka nista nije spomenuo. Jedino je Dodik (koji se kao entitetski premijer ne bi smjeo baviti spoljnom politikom, kojom se on uporno bavi) Crnoj Gori ponudio SPECIJALNE VEZE. E te specijalne veze je trebala ponuditi cijela BiH, i to je sada, naravno, propalo. Crna Gora je uspjela da se otrgne od Srbije i da zivi sopstveni zivot, a BiH nije.

Mogu satima pricati o spoljnopolitickim neuspjesima BiH, na koje niko nije reagovao...nema saopstenja, nema protesta.

Zaista simpatisem NS i volio bih da postanete radikalniji po pitanju borbe za BiH (ali ne kao Silajdzic, praznim saopstenjima, dimom i maglom), tada bi ste dobili mnogo vecu podrsku od ove koju imate sad. Spoljna politika je kljuc opstanka BiH i to bi trebao da bude vas apsolutan prioritet. (BiH nikada u svojoj istoriji nije imala unutrasnje neprijatelje.)
Za uspjesnu BiH se necemo izboriti u Sarajevu ili Banjaluci ,vec u Londonu, Njujorku, Parizu, Beogradu, Tel Avivu, Berlinu...
User avatar
buzzer
Posts: 1635
Joined: 06/05/2006 22:37

#2773 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by buzzer »

Dozer wrote:Rjesenje moze biti zakonsko recimo, usmjereno na tu kompletnu industrijsku granu, a da bude formulisano tako da se moraju zadovoljiti i ekoloski faktori po EU normama, ali i da radnici budu zasticeni u materijalnom smislu, i to vrlo rigorozno.
Zakonom se moze predvidjeti i expresno blokiranje racuna kompanije koja ne ispostuje zakonske odredbe.
Na taj nacin bi se i Mittal mogao prinuditi da poboljsa eko faktore, ali bi se istovremeno i onemogucio da zbrise. Nije niko budala da zbrise i ostavi milione na racunima ;)

Ali (uvijek postoji "ali"), pravo pitanje je - da li se zeli uvodjenje ovakvog zakona? Neko rece da je 100.000 u neciji dzep puno jeftinije od par miliona za unapredjenje eko zastite. I to je cinjenica :)
zajeba ti covjeku "argument" kojim bi predstavio pedju, bojana i ostale papke cetnicima koji bi da umore gladju zenicane. bojim se da ovaj tvoj post nece prenociti.
User avatar
buzzer
Posts: 1635
Joined: 06/05/2006 22:37

#2774 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by buzzer »

dupli, pardon
User avatar
ahuseino
Posts: 2183
Joined: 19/10/2004 05:44
Location: singularity

#2775 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by ahuseino »

revolution rock wrote:
Pedja Kojovic wrote:shoba

Sekretar Nase stranke za medjunarodne odnose je Srdjan DIzdarevic.
p.k.

Peđa, hvala vam na ovoj informaciji. Moj glas definitivno nećete dobiti, jer smatram da je g. Dizdrarević katastrofalan izbor za bilo šta, a pogotovo za vodjenje spoljne politike jedne mlade i "perspektivne" stranke koja pretendira da bude neki faktor na političkoj sceni poslije oktobarskih izbora. Igrom slučaja, lik i djelo dotičnog gospodina su mi poprilično poznati još od osamdesetih godina prošlog vijeka, ali, to nije tema ovdje. Ali, ako se u ovoj državi ikada izglasa zakon o lustraciji, g. Dizdarevićeva politička karijera će biti završena, a on dobro zna zbog čega...
Stari komunistički, rigidni aparatčik, a sadasnji "čuvar demokratije i ljudskih prava", pa, mislim, stvarno, nigdje veze...

Momci i djevojke, držite se vi pozorišta i filma, ili čega god već hoćete, a batalite politiku, jedan SDP (kakav je-takav je) mi je više nego dovoljan, tako da moj glas nećete dobiti...

Peđa, zaista cijenim što ste otvorili ovu temu, jer sam po prvi put bio u nedoumici za koga da glasam, SDP ili NS, a sada znam za koga sigurno neću...Znači, mission accomplished.

Hvala vam i doviđenja.
Bacis udicu... i onda nista... a mi se navlazili.

Daj podijeli. NeMre tako...
Locked