Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Locked
User avatar
SkyLimit
Posts: 5193
Joined: 10/10/2012 15:49

#2751 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by SkyLimit »

Ja za svaki slučaj odo baciti pogled izvodi li kakva vojska "rutinske vježbe" po okolnim brdima :lol:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#2752 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Alfons Kauders »

piupiu wrote:
titinho wrote: a sa osnvom skolom ima 600.000
Pa, onda je još gore:

"U BiH živi 1.060.840 osoba koje nemaju nikakvo formalno obrazovanje, imaju nepotpunu osnovnu školu ili samo završenu osnovnu školu."

Do Klixovog je naslova, vjerovatno.

http://www.klix.ba/vijesti/bih/porazava ... /160630088
Ne kontam sta vas ovdje toliko cudi?

Pobogu pa sracunajte koliko ima osoba mladjih od 18-19 godina... I skontajte da oni NE MOGU imati nista vise od osnovne...Takvih je po proslom popisu bilo skoro duplo vise, jer smo imali bolji natalitet i mladju populaciju...

A Klix novinari retardi po obicaju, pa ne kontaju o cemu pisu.
User avatar
ljevoruki
Posts: 4758
Joined: 20/05/2011 22:49

#2753 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by ljevoruki »

Bodkin wrote:Od ponedeljka se mijenja ustav u zemlja bosnjaka i ostalih. Bosanski se pocinje uciti u bl i mostaru. Snsd nema vise moc da blokira donosenje zakona. Hdz kladionice zabranjene u federaciji. Ambasada srbije zatvorena i ambasador protjeran. Stay tuned
Od ponedjeljka epidemija cireva na zeludcu u rs i srbiji.
Srecom, lijeka nema. :lol: :lol:
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#2754 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by MOSALJOZE »

ljevoruki wrote:
Bodkin wrote:Od ponedeljka se mijenja ustav u zemlja bosnjaka i ostalih. Bosanski se pocinje uciti u bl i mostaru. Snsd nema vise moc da blokira donosenje zakona. Hdz kladionice zabranjene u federaciji. Ambasada srbije zatvorena i ambasador protjeran. Stay tuned
Od ponedjeljka epidemija cireva na zeludcu u rs i srbiji.
Srecom, lijeka nema. :lol: :lol:
Image
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7583
Joined: 22/01/2008 18:17

#2755 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Lincoln-Burrows »

jasko_ba wrote:
Lincoln-Burrows wrote:Ovo kako vidim Hrvati u Konjicu i Jablanici temeljito počišćeni a
iznenađen sam i sa 41 i nešto posto u Uskoplju. Tamo su se ipak održali.
Evo ga, ziv je! :-) Najveci ublehas u Kaknju. :lol:
Nego reci mi šta se ovdje slavi?
Ne mislim osobno na tebe, ali vidim ima ih slave kao da je BiH osvojila EP u nogometu.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#2756 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Alfons Kauders »

Dakle popis...

Junacinama pravosnazne decenije zatvora...

I sad kao slag na tortu...

http://www.nezavisne.com/ekonomija/priv ... -KM/376698

A gledajte naslova kod kretencina :lol: BiH prijeti steta... A nigdje ne smiju pomenuti da Janezi traze lovu za TE Ugljevik :lol: Valjda djikani misle da cemo bratski nadoknaditi stetu za elektranu koju su oni ukrali Slovencima. :lol:
L u c i f e r
Posts: 12480
Joined: 30/11/2013 14:50

#2757 Re: RE: Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by L u c i f e r »

ljevoruki wrote:
Bodkin wrote:Od ponedeljka se mijenja ustav u zemlja bosnjaka i ostalih. Bosanski se pocinje uciti u bl i mostaru. Snsd nema vise moc da blokira donosenje zakona. Hdz kladionice zabranjene u federaciji. Ambasada srbije zatvorena i ambasador protjeran. Stay tuned
Od ponedjeljka epidemija cireva na zeludcu u rs i srbiji.
Srecom, lijeka nema. [emoji38] :lol:
[emoji16] [emoji41]
Bodkin
Posts: 22543
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#2758 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Bodkin »

mO k3 wrote:
Bodkin wrote:Od ponedeljka se mijenja ustav u zemlja bosnjaka i ostalih. Bosanski se pocinje uciti u bl i mostaru. Snsd nema vise moc da blokira donosenje zakona. Hdz kladionice zabranjene u federaciji. Ambasada srbije zatvorena i ambasador protjeran. Stay tuned
53 % pričaju bosanski jezik :mrgreen:
Da je srece 100% bi pricali. Ali to ne mijenja sustinu mog posta :)
Bodkin
Posts: 22543
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#2759 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Bodkin »

ljevoruki wrote:
Bodkin wrote:Od ponedeljka se mijenja ustav u zemlja bosnjaka i ostalih. Bosanski se pocinje uciti u bl i mostaru. Snsd nema vise moc da blokira donosenje zakona. Hdz kladionice zabranjene u federaciji. Ambasada srbije zatvorena i ambasador protjeran. Stay tuned
Od ponedjeljka epidemija cireva na zeludcu u rs i srbiji.
Srecom, lijeka nema. :lol: :lol:
Kazu slavi se u dijaspori. Prosjecna plata ide gore u bih. Radnicka prava se sve vise postuju. Konacno prvi direktor bosnjak u bl. Sve zbog popisa :bih:
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#2760 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Hafis »

Kmetovi su na aparatima.
Age, sretan vam popis! :thumbup:
User avatar
mousstapha
Posts: 4189
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#2761 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by mousstapha »

Da li je bilo neko obrazloženje zašto je ukupni broj stanovnika manji? Koliko se sjećam prema preliminarnim rezultatima je bilo 3,7.

Da li je dogovren neki politički kompromis prije objave rezultata?
Biene Maya
Posts: 202
Joined: 25/05/2013 22:00

#2762 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Biene Maya »

dječak sa šibicama wrote:Zemlja apsurda, opce slavlje torovaca jer u Bosni skoro pa nema Bosanaca.
Kakve ti gluposti pises! NACIJA JEDNAKO DRZAVA! Po naciji smo svi Bosanci, a unutra se dijelimo po narodima ili etnickoj pripadnosti. Bosnjaci nisu nacija, nego etnicka pripadnost. Druga je stvar sto to nacionalisticke stranke pokusavaju od etnickog napraviti nacionalno! Svaki drzavljanin sa Bosanskim drzavljanstvom po naciji je Bosanac. Ako imas bosanski pasos, a recimo u Bosni se izjasnjavas kao Srbin, ako kojim slucajem odes u neku drugu drzavu da zivis i kada se prijavljujes bices upisan kao Bosanac a ne Srbin! Je li to tesko ukapirati? Mi svi u Bosni smo bosansko-hercegovacaka nacija! A sto to nekima ne odgovara, boze moj....svijet je veliki, a granice nisu zatvorene!
stari grad Visegrad
Posts: 2215
Joined: 23/03/2009 18:35

#2763 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by stari grad Visegrad »

Meni krivo sto su svi kataloci postali hrvati preko noci, a svi parvoslavci potali srbi. Zamisljam da ja posanem katolik preko noci, ja ipak ne bih nikad bio hrvat...
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7583
Joined: 22/01/2008 18:17

#2764 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Lincoln-Burrows »

Biene Maya wrote:Svaki drzavljanin sa Bosanskim drzavljanstvom po naciji je Bosanac.
I Hercegovci isto?
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#2765 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Hafis »

stari grad Visegrad wrote:Meni krivo sto su svi kataloci postali hrvati preko noci, a svi parvoslavci potali srbi. Zamisljam da ja posanem katolik preko noci, ja ipak ne bih nikad bio hrvat...
Isti slučaj kao i kod mene.
I ja zamišljam da sam kojim slučajem preko noći postao musliman, ne bih čekao Aliju i 93 u Holidej inu da me zvanično preimenuje u Bošnjaka.
Đavlja su ti posla ova politika, moj dobri Višegrade grade.
leo karan
Posts: 3050
Joined: 05/10/2008 13:53
Location: :8

#2766 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by leo karan »

poostar wrote:Sta slavite koji qrac :-) milion stanovnika BiH ima samo osnovnu skolu..nece ovde biti napretka ni prosperiteta ni za 20-30 godina..al zato je vazno cije stado ima vise ovaca..zbogom pameti
1991. je taj broj bio 1.947.899 :-) 46% zar je moguce???
2013 je 1.060.840 ljudi sa osnovnom samo (30%)

Tako da je bolja situacija nego prije
mirzaaa33
Posts: 725
Joined: 28/05/2016 13:04

#2767 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by mirzaaa33 »

Alfons Kauders wrote:Dakle popis...

Junacinama pravosnazne decenije zatvora...

I sad kao slag na tortu...

http://www.nezavisne.com/ekonomija/priv ... -KM/376698

A gledajte naslova kod kretencina :lol: BiH prijeti steta... A nigdje ne smiju pomenuti da Janezi traze lovu za TE Ugljevik :lol: Valjda djikani misle da cemo bratski nadoknaditi stetu za elektranu koju su oni ukrali Slovencima. :lol:
Ja ne mogu shvatiti kako se neko može radovati ovakvoj eventualnoj situaciji. Tebi to ništa dobro ne bi donijelo, naprotiv. Čemu radovanje tuđoj nesreći, bolje rečeno svojoj jer živiš sa njima?
Isto bi imao samo koristi od toga da RS dobije 5 milijardi, ništa loše.
User avatar
desni
Posts: 1626
Joined: 10/03/2012 01:21

#2768 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by desni »

Alfons Kauders wrote:Dakle popis...

Junacinama pravosnazne decenije zatvora...

I sad kao slag na tortu...

http://www.nezavisne.com/ekonomija/priv ... -KM/376698

A gledajte naslova kod kretencina :lol: BiH prijeti steta... A nigdje ne smiju pomenuti da Janezi traze lovu za TE Ugljevik :lol: Valjda djikani misle da cemo bratski nadoknaditi stetu za elektranu koju su oni ukrali Slovencima. :lol:
:lol: :lol: Kako se bezbolno prenose nadležnosti sa entitetskog na državni nivo kad je u pitanju kakva hajdučija i lopovluk.
Biene Maya
Posts: 202
Joined: 25/05/2013 22:00

#2769 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Biene Maya »

Lincoln-Burrows wrote:
Biene Maya wrote:Svaki drzavljanin sa Bosanskim drzavljanstvom po naciji je Bosanac.
I Hercegovci isto?
Naravno, ali malo tko upotrebljava Hercegovina! Svi samo kazu kratko Bosnia ili Bosnien! Samo u zvanicnim dokumentima pisu BiH, a inace svugdje samo Bosnia!
SSemir
Posts: 4584
Joined: 26/02/2009 08:42

#2770 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by SSemir »

Slavlje u torovima? Mozda vam cobani vasi otvore neki novi trzni centar, da vas obraduju.

Treba biti budala pa graditi zivot u ovoj drzavi...
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#2771 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by BHCluster »

Alfons Kauders wrote:
spreca wrote:
krater wrote: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :lol:
zamalo na Vidovdan :mrgreen:
30.6. Sv. Kmečoje... Ili Kmečovdan :D :izet:
:thumbup:
Zastitnik Sv Dodik Laktashki
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7583
Joined: 22/01/2008 18:17

#2772 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Lincoln-Burrows »

Biene Maya wrote:
Lincoln-Burrows wrote:
Biene Maya wrote:Svaki drzavljanin sa Bosanskim drzavljanstvom po naciji je Bosanac.
I Hercegovci isto?
Naravno, ali malo tko upotrebljava Hercegovina! Svi samo kazu kratko Bosnia ili Bosnien! Samo u zvanicnim dokumentima pisu BiH, a inace svugdje samo Bosnia!
Šteta, šta će reći Hercegovci na to?
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#2773 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by BHCluster »

SSemir wrote:Slavlje u torovima? Mozda vam cobani vasi otvore neki novi trzni centar, da vas obraduju.

Treba biti budala pa graditi zivot u ovoj drzavi...

Sretan ti put zemljak!
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10265
Joined: 12/10/2014 01:12

#2774 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by skupljac_zeljeza »

desni wrote:Top 5 opština sa prosječno najmlađim stanovništvom
    1.Bužim 32,26 :shock:
      2.Velika Kladuša 34,33
        3.Sapna 34,75
          4.Cazin 34,85
            5.Tešanj 35,35
              Link do preglednih podatakahttp://www.statistika.ba
              Prosječna starost stanovnika BiH je 39,51 godinu i po tome je ona nalmlađa država u užoj regiji jer je u Hrvatskoj prosječna starost stanovnika 41,7 godina a u Srbiji 42,2 godine.
              mirzaaa33
              Posts: 725
              Joined: 28/05/2016 13:04

              #2775 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

              Post by mirzaaa33 »

              Postotak nepismenih
              USK 3.41
              PK 2.33
              TK 3.43
              ZDK 2.63
              BPK 3.74
              SBK 2.97
              HNK 1.85
              ZHK 1.69
              KS 1.7
              HBK 2.31
              Locked