Sirija vol. 2

Locked
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#2751 Re: Sirija vol. 2

Post by Arteta »

japin_mutapi wrote:
KUZNETSOV wrote:
japin_mutapi wrote:rusi zapravo pomažu isil u siriji
rokaju fsa i turkmene koji se bore protiv terorista isila i prasadovih falangista

2+2=4 ... vazda bilo
pa ne šutaju se svi na prostoru od 2 metra kvadratna da rusi mogu da pomognu isilu... Rusi udaraju po oblastima gdje SAA treba da oslobadja nakon visegodisnje okupacije od strane bradatih kozojeba...
pa to ti pričam
rusi NE TUKU isil
Postoje jos neki bradati kozojebi u Siriji, a nisu clanovi ISIL-a, doduse veoma su slicni i to toliko da se ne primijeti razlika. :D
Škobo Habu
Posts: 9791
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#2752 Re: Sirija vol. 2

Post by Škobo Habu »

nosara wrote:
Davutoglu skoro place kako su Turska i Rusija ko dva oka u glavi... Bi mi zao covjeka...
Ako uporedimo političke vođe obje zemlje - to je potpuno tačno.

Obojica autokrate, sva vlast i moć koncentrisana oko njih i nekolicine njima odanih ljudi. Erdoan moderni islamista koji pretenduje na mjesto lidera svih naroda turkmenskog porijekla, baš kao što i Putin želi biti glavnih vođa svih rusofilnih Slovena.

Meni je fascinantna činjenica koliko su se Rusi našli šokirani nad jednim ovakvim činom. Kao prvo, čim je Putin poslao vojne snage u Siriji - na ovakve scene, tipa rušenja aviona, morao je računati.
Kao drugo, Putin je očekivao, to je očito, da će u Siriji imati povlaštenu ulogu kao u Ukrajini, te da će on diktirati uslove svima kao neosporan autoritet. Turci su mu jasno poručili koji su njegovi maksimalni dosezi po pitanju Sirije.
Ko treće, ako izuzmemo lupetanja rusofilskih medija, pogotovo u Srbiji, koji lupetaju o tome kako če sve ovo skupo koštati Tursku, ne treba smetnuti sa uma jednu bitnu činjenicu - što se tiče Evrope i ruskog uticaja, Putin je ostao bez svog posljednjeg aduta što se tiče tih veliki energetskih projekta.
Projekat "Turski tok" je, po svemu sudeći, mrtav, tako što se ruskog utjecaja na tom području tiče - on je svoje završio. Jedini saveznik Rusiji što se tiče ovih prostora ostaje Srbija, ali, u konstelaciji sadašnjih odnosa, ona više time može sebi stvoriti štete nego li koristi.
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#2753 Re: Sirija vol. 2

Post by Maystor »

ioannes wrote:
Maystor wrote:
ioannes wrote:Kad čovijek pogleda ove diverzante što jučer i danas ulijeću u temu i prave zulum....fakat se poželim coola,Opetje i ekipe. Možete mislit dokle je došlo
Tvoja omiljena političarka Sara Vagenkneht kaže da se moraju obustaviti razgovori s Turskom! Jebo te, svijet se okrenuo naopako. Da istaknuta ljevičarka govori ono što bi trebala Merkel, koja opet glumi nešto drugo.
Razgovori u vezi čega?
Npr. ovaj

http://deutsche-wirtschafts-nachrichten ... echtlinge/

Veoma je glasna ovih dana, od tvitera do medija, citiraju je više nego ikad
User avatar
Mlohavi
Posts: 1539
Joined: 12/11/2015 08:49
Location: Hairy is good for you

#2754 Re: Sirija vol. 2

Post by Mlohavi »

Mislim da je ovo pogodak s najvece udaljenosti do sad a dosta sam ih vidio :D Imam obicaj, sad vec postala navika, brojim sekunde nakon ispaljivanja.

Ovaj put 18, mozda malo vise. Prosjecna brzina 278 m/s. Ako je vjerovati wiki maximalan domet vecine BGM-71 projektila je 3750, osim BGM-71F ciji domet je 4200. 18x278=5004, vjetar ga je morao dobro usporiti da bi se nekako uklopio i u ovaj domet od 4200. :D

Ispricavam se ako je kome bilo naporno :roll:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#2755 Re: Sirija vol. 2

Post by kamen spoticanja »

Americka administracija na crnu listu stavila 6 ruskih drzavljana zbog posredovanja u trgovini naftom izmedju ISIL-a i rezima bashara el asada
najzvucnija imena su Mudalal Khuri, Kirsan Ilyumzhinov
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#2756 Re: Sirija vol. 2

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Maystor wrote: Npr. ovaj

http://deutsche-wirtschafts-nachrichten ... echtlinge/

Veoma je glasna ovih dana, od tvitera do medija, citiraju je više nego ikad
Još je malda i naivna. Turska je previše bitna Njemačkoj i NATO savezu da bi se stvari odvijale tako kako Sara misli da treba.
User avatar
arman1
Posts: 7230
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#2757 Re: Sirija vol. 2

Post by arman1 »

Freamon Lester wrote:
Man of steel wrote:
Freamon Lester wrote: Armija BiH je nastala prije nezavisnosti (koju btw. Zlobo nije priznao i koji je skupa sa Radovanom citav rat Armiju BiH oslovljavao sa "teroristi") u obliku Patriotske lige i Teritorijalne odbrane. Zato ziv bio nemoj dolaziti u sukob sam sa svojim identitetom. Rat nije poceo 6. aprila nego znatno ranije. :izet:
Ne lupaj gluposti živ bio.
Koje gluposti? Ili si salonac ili veze nemas o zivotu, a prosipas rusku propagandu po forumu.
Ti si očito zloban lik, a još jednu reci protiv ARBiH zatjerat ću te tamo gdje si bio par mjeseci prije nego što si se rodio.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#2758 Re: Sirija vol. 2

Post by japin_mutapi »

Arteta wrote: Postoje jos neki bradati kozojebi u Siriji, a nisu clanovi ISIL-a, doduse veoma su slicni i to toliko da se ne primijeti razlika. :D
ako bih se i složio sa tom tvrdnjom opet ostaje činjenica da rusija ne tuče isil
User avatar
Mlohavi
Posts: 1539
Joined: 12/11/2015 08:49
Location: Hairy is good for you

#2759 Re: Sirija vol. 2

Post by Mlohavi »

arman1 wrote:
Ti si očito zloban lik, a još jednu reci protiv ARBiH zatjerat ću te tamo gdje si bio par mjeseci prije nego što si se rodio.
Ma pusti to bolan, kazu eto, sucur Allahu da su spasili onog drugog pilota, onog sto je musliman, a pravoslavac poginO.
Udbas
Posts: 232
Joined: 11/01/2014 11:58

#2760 Re: Sirija vol. 2

Post by Udbas »

Atletico 2 Galatasaray 0
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#2761 Re: Sirija vol. 2

Post by kamen spoticanja »

Udbas wrote:Atletico 2 Galatasaray 0
CSKA -Wolsburg 0:2 :mrgreen:
Udbas
Posts: 232
Joined: 11/01/2014 11:58

#2762 Re: Sirija vol. 2

Post by Udbas »

kamen spoticanja wrote:
Udbas wrote:Atletico 2 Galatasaray 0
CSKA -Wolsburg 0:2 :mrgreen:
To što ti pišeš nema nikakve veze sa temom.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#2763 Re: Sirija vol. 2

Post by kamen spoticanja »

Udbas wrote:
kamen spoticanja wrote:
Udbas wrote:Atletico 2 Galatasaray 0
CSKA -Wolsburg 0:2 :mrgreen:
To što ti pišeš nema nikakve veze sa temom.
Ja se izvinjavam
Udbas
Posts: 232
Joined: 11/01/2014 11:58

#2764 Re: Sirija vol. 2

Post by Udbas »

Ma sve ok.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#2765 Re: Sirija vol. 2

Post by kamen spoticanja »

Udbas wrote:Ma sve ok.
Hvala..mnogo ste ljubazni
User avatar
Kombat
Posts: 887
Joined: 06/09/2014 06:29
Location: Sadaka City

#2766 Re: Sirija vol. 2

Post by Kombat »

Sehro wrote:Erdoganu bi bilo bolje da nije rušio avion, sada Rusi tuku puno jače:
harlaukanje ovih komentatora mi je uvijek fascinantno - neandertalci su imali bogatiji rijecnik
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2687
Joined: 16/05/2015 12:49

#2767 Re: Sirija vol. 2

Post by SpecialOffer »

Na koliko ce to drzava da podijele Siriju?
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2768 Re: Sirija vol. 2

Post by Kikibombona »

malimrav1978 wrote:
Sehro wrote:Erdoganu bi bilo bolje da nije rušio avion, sada Rusi tuku puno jače:
Ljudi dragi šta ovo bi?
Strahota jebote...

Valjda ovako nesto...

Image
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#2769 Re: Sirija vol. 2

Post by Challenger__ »

Ne javlja Kiki da se Jezidi Kurdi obračunavaju sa Barzanijevim razbojnicima na Sindžaru:

:D
[1] #BREAKING: clashes btw #Ezidi Peshmerga of Sheikh Kheri Unit and #PDK #Peshmerga in #Shingal
:arrow: LINK
User avatar
Mlohavi
Posts: 1539
Joined: 12/11/2015 08:49
Location: Hairy is good for you

#2770 Re: Sirija vol. 2

Post by Mlohavi »

Ja jos nisam zapazio forumasa koji prenosi zlocine koje cini "njegova" strana kao ni njihove poraze, a vec godinama pratim 8)

Bude tu ponesto onako cisto radi reda, umotano u osam povoja, al' tanko je to skroz. Zato nemojte zivi bili savoxa udarat kad ne prenese pogibiju neke siitske djece u Iraku, nije jedini definitivno. Zato Bogu fala ima simpatizera svih strana i vise nego dovoljno, prenijet ce se sve sto se treba procitati.
Last edited by Mlohavi on 25/11/2015 22:40, edited 1 time in total.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#2771 Re: Sirija vol. 2

Post by Challenger__ »

2 #Ezidi #Peshmerga were killed, 3 more seriously wounded and 3, including the Commander Sheikh Merwan, are still missing. #Shingal #Sinjar
Napadači su Barzanijevi ljudi.


:wink:
Udbas
Posts: 232
Joined: 11/01/2014 11:58

#2772 Re: Sirija vol. 2

Post by Udbas »

Opa. ManUtd 0 PSV 0
Ako PSV pobjedi CSKA, ManUtd mora dobiti Volfsburg u gostima da bi prošao dalje.
Uglavnom, YPG i PKK odgovara ova situacija.
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#2773 Re: Sirija vol. 2

Post by Maystor »

Kiki, izgleda da je Putin donio odluku da se podrže Kurdi više nego ikad :D

izvor je ozbiljan (Elijah)

Koštaće Prdogana onaj avion. Strašno.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2774 Re: Sirija vol. 2

Post by Kikibombona »

Challenger__ wrote:Ne javlja Kiki da se Jezidi Kurdi obračunavaju sa Barzanijevim razbojnicima na Sindžaru:

:D
[1] #BREAKING: clashes btw #Ezidi Peshmerga of Sheikh Kheri Unit and #PDK #Peshmerga in #Shingal
:arrow: LINK
Kafanska! :D
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#2775 Re: Sirija vol. 2

Post by Challenger__ »

Udbas wrote:Opa. ManUtd 0 PSV 0
Ako PSV pobjedi CSKA, ManUtd mora dobiti Volfsburg u gostima da bi prošao dalje.
Uglavnom, YPG i PKK odgovara ova situacija.
:pisnuo:
Locked