Ukrajina

Post Reply
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#2751 Re: Ukrajina

Post by Klavikula »

Rusi krecu.
Excet
Posts: 15
Joined: 01/03/2014 01:23

#2752 Re: Ukrajina

Post by Excet »

Podrska ukrajinskom narodu u borbi protiv ruskog hegemona!
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#2753 Re: Ukrajina

Post by skenderija04 »

Pitanje za poznavaoce prilika i bez "navijackih" strasti

1. Sada, kada je Ruski senat odobrio ulazak u Ukrajinu, gdje su granice koje po ugovoru izmedju Rusije i Ukrajine dozvoljavaju prisustvo Ruskoj vojsci?
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#2754 Re: Ukrajina

Post by tnnt »

Challenger__ wrote:
tnnt wrote:ja vidim samo u Rusima fašiste, koji iskorištavaju situaciju da bi degrabili komad kruha
hebiga djele nas nepremostive ideološke zapreke da bi se složili oko Ukrajine :D
Haj ti na poljoprivredu, agrikulturu. Nisu ove teme za tebe.
zašto?
a za tebe kao je, jer si upoznat sa svime u Ukrajini, jel?
Amerika kriva za sve,to je tvoj glavni argument :lol:
isprali su valjda mozgove dobrom djelu Ukrajinaca, jer začudo ne žele sa dobrom majčicom Rusijom da budu više
zajedno, koji ste vi mitomani, nemože čovjek vjerovati :run:
User avatar
sluga_okupatora
Posts: 674
Joined: 01/08/2013 19:47

#2755 Re: Ukrajina

Post by sluga_okupatora »

tnnt wrote:
Hlapoje wrote:
tnnt wrote: dobro kakve sad veze white trash ima sa Ukrajinom, njezinim stanovnicima i njihovom sudbinom?
malo si polupao lončiće prijatelju
ako si Bošnjak i to podržavaš, onda se nemaš šta ljutiti kada Srbi pripoje RS a Hrvati HB, slažeš li se?
jer ovo je identičan slučaj kao i u BiH
Nije identičan.
Ukrajina i BiH nisu identične države po uredjenju.
identična stvar, postoji republika Srpska zar ne?
zapravo imaš pravo, više imaju pravo Srbi iz BiH po uređenju se pripojiti Srbiji nego Krim Rusiji
dobro si primjetio :D
Nemoj ih lozit' :D
Sad ce da krenu vlazni snovi iz manjeg entiteta o "vekovnom snu" pripajanja matici :lol:
Hlapoje
Posts: 674
Joined: 11/01/2014 08:07

#2756 Re: Ukrajina

Post by Hlapoje »

tnnt wrote:
Nije identičan.
Ukrajina i BiH nisu identične države po uredjenju.
identična stvar, postoji republika Srpska zar ne?
zapravo imaš pravo, više imaju pravo Srbi iz BiH po uređenju se pripojiti Srbiji nego Krim Rusiji
dobro si primjetio :D[/quote]

Apsolutno.
Ali u pitanju su dvostruki standardi.
Nas iz Srbije, Ameri su navikli i naučili na dvostruke standarde...Zato ih podržavamo...
Tačnije, podržavamo braću iz Rusije da ih primenjuju...jer mi trenutno nismo u mogućnosti.
A kad budemo...i mi ćemo kao braća Rusi. :lol:
User avatar
Michio Kaku
Posts: 327
Joined: 09/01/2014 02:05

#2757 Re: Ukrajina

Post by Michio Kaku »

tnnt wrote:
Michio Kaku wrote: odakle ti ideja da sam ja srbin? mslis, samo srbin moze da bude na strani rusa? kontas rodi se covjek, kazu mu da je hrvat - odmah je za nijemce; rodi se bosnjak - znaci da je za turke ili amerikance; i rodi se srbin, mora biti za ruse.

debilizam.

ja nisam za ruse jer sam srbin ili slijepi antiamerikanac.

ja otkad znam za sebe bio sam prozapadni covjek - i danas sam. razlog sto sam za ruse je jednostavan. zato sto su (u ovom slucaju) u pravu i zato sto zapad srlja u propast.

za tvoju informaciju vecina iole obrazovanih amerikanaca, engleza, nijemaca, francuza su za ruse ovde. ako imaju i dan fakulteta.

ko je ovdje za amerikance su "white trash" odnosno bijelo neobrazovano patriotsko smece u americi koje gleda fox news i naravno nasi nafurani glupani koji misle da su rusi po defoltu losi momci i koji iz kompleksa misle da se identifikuju sa modernijom i vise cool stranom, a vecina nikad nisu ni bili u americi i vjerovatno nemaju njijednog amerikanca prijatelja.
dobro kakve sad veze white trash ima sa Ukrajinom, njezinim stanovnicima i njihovom sudbinom?
malo si polupao lončiće prijatelju
ako si Bošnjak i to podržavaš, onda se nemaš šta ljutiti kada Srbi pripoje RS a Hrvati HB, slažeš li se?
jer ovo je identičan slučaj kao i u BiH
pa veza je ta sto samo glupanima mozes prodavati suplju pricu. a glupani su vecina.

koliko vidim i tebi se ne moze pomoci po tom pitanju.
Excet
Posts: 15
Joined: 01/03/2014 01:23

#2758 Re: Ukrajina

Post by Excet »

tnnt wrote:
Michio Kaku wrote: odakle ti ideja da sam ja srbin? mslis, samo srbin moze da bude na strani rusa? kontas rodi se covjek, kazu mu da je hrvat - odmah je za nijemce; rodi se bosnjak - znaci da je za turke ili amerikance; i rodi se srbin, mora biti za ruse.

debilizam.

ja nisam za ruse jer sam srbin ili slijepi antiamerikanac.

ja otkad znam za sebe bio sam prozapadni covjek - i danas sam. razlog sto sam za ruse je jednostavan. zato sto su (u ovom slucaju) u pravu i zato sto zapad srlja u propast.

za tvoju informaciju vecina iole obrazovanih amerikanaca, engleza, nijemaca, francuza su za ruse ovde. ako imaju i dan fakulteta.

ko je ovdje za amerikance su "white trash" odnosno bijelo neobrazovano patriotsko smece u americi koje gleda fox news i naravno nasi nafurani glupani koji misle da su rusi po defoltu losi momci i koji iz kompleksa misle da se identifikuju sa modernijom i vise cool stranom, a vecina nikad nisu ni bili u americi i vjerovatno nemaju njijednog amerikanca prijatelja.
dobro kakve sad veze white trash ima sa Ukrajinom, njezinim stanovnicima i njihovom sudbinom?
malo si polupao lončiće prijatelju
ako si Bošnjak i to podržavaš, onda se nemaš šta ljutiti kada Srbi pripoje RS a Hrvati HB, slažeš li se?
jer ovo je identičan slučaj kao i u BiH


Kockoglavi, ne seri. hB iliti treci, koji je kolokvijalni naziv, ne postoji. A Pusicka neki dan vam spustila tako sto je izjavila da stvaranje istog nije na dnevnom redu, niti je opcija.
Hlapoje
Posts: 674
Joined: 11/01/2014 08:07

#2759 Re: Ukrajina

Post by Hlapoje »

tnnt wrote: zašto?
a za tebe kao je, jer si upoznat sa svime u Ukrajini, jel?
Amerika kriva za sve,to je tvoj glavni argument :lol:
isprali su valjda mozgove dobrom djelu Ukrajinaca, jer začudo ne žele sa dobrom majčicom Rusijom da budu više
zajedno, koji ste vi mitomani, nemože čovjek vjerovati :run:
Ko kaže da neće?
Vidiš da na Krimu i u Harkovu hoće.
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#2760 Re: Ukrajina

Post by tnnt »

Michio Kaku wrote:
pa veza je ta sto samo glupanima mozes prodavati suplju pricu. a glupani su vecina.

koliko vidim i tebi se ne moze pomoci po tom pitanju.
a koja je tvoja priča?
američka urota?
fašisti u Kijevu?
vidimo otvoreni pokušaj okupacije pa i pripojenje nekih djelova jedne zemlje drugoj
a ti si očito jedan od gl...na koje nevide dalje od svog nosa
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#2761 Re: Ukrajina

Post by tnnt »

Hlapoje wrote: Vidiš da na Krimu i u Harkovu hoće.
govoriš o Ruskoj manjini, to ti nešto nije poznato u Hrvatskoj i BiH ? :D
Hlapoje
Posts: 674
Joined: 11/01/2014 08:07

#2762 Re: Ukrajina

Post by Hlapoje »

tnnt wrote: a koja je tvoja priča?
američka urota?
fašisti u Kijevu?
vidimo otvoreni pokušaj okupacije pa i pripojenje nekih djelova jedne zemlje drugoj
a ti si očito jedan od gl...na koje nevide dalje od svog nosa
Gde ti to vidiš? :?
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#2763 Re: Ukrajina

Post by Challenger__ »

Excet wrote:Kockoglavi, ne seri.
:lol:

Znači, onaj mali @tnnt što ovdje sere je sa kamenjara?
Hlapoje
Posts: 674
Joined: 11/01/2014 08:07

#2764 Re: Ukrajina

Post by Hlapoje »

tnnt wrote:
Hlapoje wrote: Vidiš da na Krimu i u Harkovu hoće.
govoriš o Ruskoj manjini, to ti nešto nije poznato u Hrvatskoj i BiH ? :D
Ja ne znam da li je to neka manjina.
Većina i manjina se utvrdjuju na izborima.
A na poslednjim izborima u Ukrajini je pobedio Janukovič.

S kojim pravom su ga ovi fašisti u Kijevu smenili?
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#2765 Re: Ukrajina

Post by tnnt »

Ebu Ubejde wrote:Rusija mora biti cvrsta u nastojanju da zadrzi Ukrajinu. Ukrajina ne smije pripasti Europskoj Uniji. Za Rusiju Ukrajina puno znaci i ne samo za Rusiju nego za sve Slavene. Kijev je slavenski Jerusalem.
idi bre pa se leči :lol:
User avatar
sluga_okupatora
Posts: 674
Joined: 01/08/2013 19:47

#2766 Re: Ukrajina

Post by sluga_okupatora »

Braca Slaveni sa Blakana su totalno podbacili glede situacije u Ukrajini.

Evo vec par dana guglam i nigdje nema ni jednog jedinog novokomponovanog guslarskog epa o caru Putinu u misiji spasavanja ruske nejaci u Ukrajini, od strane krvozednih fanatika sa zapada.

Mislim ono, sram da vas bude :D
Objektivni navijac
Posts: 1907
Joined: 07/06/2013 17:34

#2767 Re: Ukrajina

Post by Objektivni navijac »

Hlapoje wrote:
tnnt wrote:
Nije identičan.
Ukrajina i BiH nisu identične države po uredjenju.
identična stvar, postoji republika Srpska zar ne?
zapravo imaš pravo, više imaju pravo Srbi iz BiH po uređenju se pripojiti Srbiji nego Krim Rusiji
dobro si primjetio :D
Apsolutno.
Ali u pitanju su dvostruki standardi.
Nas iz Srbije, Ameri su navikli i naučili na dvostruke standarde...Zato ih podržavamo...
Tačnije, podržavamo braću iz Rusije da ih primenjuju...jer mi trenutno nismo u mogućnosti.
A kad budemo...i mi ćemo kao braća Rusi. :lol:[/quote]





Sve je netacno. Krim je Autonomna republika a RS je entitet. Krim ima daleko vece prerogative od RS-a.
Nikada vi necete nista kao braca Rusi. Rusi su veliki,mocni,pametni,imaju dusu a vi u Srbiji niste nista od toga.
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#2768 Re: Ukrajina

Post by tnnt »

Hlapoje wrote: S kojim pravom su ga ovi fašisti u Kijevu smenili?
jesi li ti Bošnjak?
pa zar nisu nedavno isto pokušali i u BiH Bošnjaci?
znači i Bošnjački demonstranti su fašisti jer su pokušali skinuti demokratsku vlast? :-)
User avatar
Russki
Posts: 19648
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#2769 Re: Ukrajina

Post by Russki »

tnnt wrote:
Ebu Ubejde wrote:Rusija mora biti cvrsta u nastojanju da zadrzi Ukrajinu. Ukrajina ne smije pripasti Europskoj Uniji. Za Rusiju Ukrajina puno znaci i ne samo za Rusiju nego za sve Slavene. Kijev je slavenski Jerusalem.
idi bre pa se leči :lol:
ti se trebas ici leČiti, covjek je u pravu, a to sto je vama ispran mozak i mislite da su ameri najfiniji i sve rade u korist naroda to vam nije nitko kriv


probudite se ba
Hlapoje
Posts: 674
Joined: 11/01/2014 08:07

#2770 Re: Ukrajina

Post by Hlapoje »

Objektivni navijac wrote:
Sve je netacno. Krim je Autonomna republika a RS je entitet. Krim ima daleko vece prerogative od RS-a.
Nikada vi necete nista kao braca Rusi. Rusi su veliki,mocni,pametni,imaju dusu a vi u Srbiji niste nista od toga.
Koja je tačno razlika izmedju autonomone republike i entiteta?

Možda mi nećemo nikad biti kao braća Rusi...ali mi volimo biti kao oni. :)
User avatar
Blek Stena
Posts: 4077
Joined: 13/09/2012 11:05

#2771 Re: Ukrajina

Post by Blek Stena »

insomnia78 wrote:Jebo te isto djeca, ko je jaci Zagor ili Blek


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
ja :D
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#2772 Re: Ukrajina

Post by tnnt »

Objektivni navijac wrote:




Sve je netacno. Krim je Autonomna republika a RS je entitet. Krim ima daleko vece prerogative od RS-a.
Nikada vi necete nista kao braca Rusi. Rusi su veliki,mocni,pametni,imaju dusu a vi u Srbiji niste nista od toga.
a šta je RS nego autonomna republika u kojoj se vrlo malo pita federalna vlada
nemoj da ti različiti osječaji prema istim ili sličnim stvarima utječu na objektivnost, jer je to očito ovdje slučaj :D
Hlapoje
Posts: 674
Joined: 11/01/2014 08:07

#2773 Re: Ukrajina

Post by Hlapoje »

tnnt wrote:
Hlapoje wrote: S kojim pravom su ga ovi fašisti u Kijevu smenili?
jesi li ti Bošnjak?
pa zar nisu nedavno isto pokušali i u BiH Bošnjaci?
znači i Bošnjački demonstranti su fašisti jer su pokušali skinuti demokratsku vlast? :-)
Ne mislim ja da su ovi u Kijevu fašisti samo zato što su smenili Janukoviča i legalnu vlast.
Kontam da su oni fašisti zato što se sami tako deklarišu.
Ono...Desni sektor i ti fazoni...
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#2774 Re: Ukrajina

Post by tnnt »

Russki wrote: ti se trebas ici leČiti, covjek je u pravu, a to sto je vama ispran mozak i mislite da su ameri najfiniji i sve rade u korist naroda to vam nije nitko kriv


probudite se ba
pa šta me brigaju Ameri, dali su Rusi bacili oko i šape na drugu državu?
o čem ti pričaš?
otvoreno podržavaš rat i ankesiju u stilu Njemačke, kada je okupirala Čehoslovačku
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#2775 Re: Ukrajina

Post by @mba »

tnnt wrote:
Objektivni navijac wrote:




Sve je netacno. Krim je Autonomna republika a RS je entitet. Krim ima daleko vece prerogative od RS-a.
Nikada vi necete nista kao braca Rusi. Rusi su veliki,mocni,pametni,imaju dusu a vi u Srbiji niste nista od toga.
a šta je RS nego autonomna republika u kojoj se vrlo malo pita federalna vlada
nemoj da ti različiti osječaji prema istim ili sličnim stvarima utječu na objektivnost, jer je to očito ovdje slučaj :D


jest samo je razlika sto je CHETNITET nastao GENOCID-om u kojem je doslo do ETNICKOG CISCENJA!!!

a KRIM je sasvim nest drugo, ne bitno kakvu autonomiju imali!
Post Reply