Citroen All About

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#2751 Re: Citroen All About

Post by Ned071 »

Iz svakog od nas mali fasista viri...
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#2752 Re: Citroen All About

Post by basicm »

Jest jest, problem je sto nisam gospodin :)
Samo vi gospodo uzivajte, kad ste takvi aristokrati sto ove i c6 niko ne voza, nego ove sto su im drugi napravili sa tudjim motorima i mehanikom?
Najlakse sa slika hvaliti auto. Svako ima misljenje, moje da su ovo govna kakva odavno evropa nije vidjela. I drago mi je da ih nestaje.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2753 Re: Citroen All About

Post by citroen xm »

Nije se odnosilo na tebe nego na paralelu CX vs G2. Niko te ne tjera da voliš nešto i ne treba da te tjera. Svako ima pravo na svoje mišljenje. Problem je što se iznose neke tvrdnje zasnovane ni na čemu.

Bez obzira na brojke neosporno je da su i CX i C6 fantastična auta, CX u svoje vrijeme daleko ispred konkurencije pa i one kojoj se danas divite. Danas nema Citroena, bar ne onoga pravog, ali stoji činjenica da je dobio besmrtan status, kult koji neće dobiti mnogi bez obzira na milione prodatih primjeraka i prisustvo na ulicama. To mnogi nikada neće shvatiti, ali i ne trebaju.
Seawolf
Posts: 9169
Joined: 14/06/2012 22:59

#2754 Re: Citroen All About

Post by Seawolf »

madner wrote:100% nije do Citroena :)
Ti si nešto pravo kivan na Citroën, otkako su anektirali one tvoje sa munjom :-D
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#2755 Re: Citroen All About

Post by madner »

Pravo auto je kada mozes natovariti metar drva, ista odvuci na vikendicu, auto oprati i sutra sjesti na turu od 1000 km.

Ne da ne smijes sici sa asfalta.
Seawolf
Posts: 9169
Joined: 14/06/2012 22:59

#2756 Re: Citroen All About

Post by Seawolf »

madner wrote:Pravo auto je kada mozes natovariti metar drva, ista odvuci na vikendicu, auto oprati i sutra sjesti na turu od 1000 km...
Misliš GLS?
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#2757 Re: Citroen All About

Post by madner »

Seawolf wrote:
madner wrote:100% nije do Citroena :)
Ti si nešto pravo kivan na Citroën, otkako su anektirali one tvoje sa munjom :-D
Zao mi Opela, ipak je to velika marka.
Sad ce se koju godinu patiti, stediti na kvaliteti i pakovati istu platformu 15 godina.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#2758 Re: Citroen All About

Post by madner »

Seawolf wrote:
madner wrote:Pravo auto je kada mozes natovariti metar drva, ista odvuci na vikendicu, auto oprati i sutra sjesti na turu od 1000 km...
Misliš GLS?
E klasa All Terrain.
Sto Svabo ne sastavi ne traje :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2759 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

madner wrote:
Seawolf wrote:
madner wrote:Pravo auto je kada mozes natovariti metar drva, ista odvuci na vikendicu, auto oprati i sutra sjesti na turu od 1000 km...
Misliš GLS?
E klasa All Terrain.
Sto Svabo ne sastavi ne traje :D
slikam ti pezoVa 207 koji ima 400 hiljada , vuce kosnice , med i ostala cuda , legne bukvalno , vozi se po makadamu i noramlnoj cesti , a radi ko sat :thumbup: :run:

dobro to znamo , to je standardna postapalica , svabo je Bog , imate li sta novo na meniju ? :)

e klasa je poznata ko offroad vozilo :lol: :lol: :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2760 Re: Citroen All About

Post by bitanga_sa_otesa »

madner wrote: Sto Svabo ne sastavi ne traje :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :run:
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#2761 Re: Citroen All About

Post by madner »

Ako cesto lezi, vise ne radi ko sat.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2762 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

madner wrote:Ako cesto lezi, vise ne radi ko sat.
legne od tezine :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2763 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

sta ono rece :lol:

http://www.newsday.com/classifieds/cars ... 1.10387053


:run:

zvijezda prekrasna na 21om mjestu :run:
Last edited by amar1994 on 24/06/2017 19:06, edited 2 times in total.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#2764 Re: Citroen All About

Post by madner »

Jasno mi je to. Znaci kada ovjes redovno preopteretis to ima posljedice.

Meni ko sat znaci nesto drugo osim da we can kotrlja.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2765 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

madner wrote:Jasno mi je to. Znaci kada ovjes redovno preopteretis to ima posljedice.

Meni ko sat znaci nesto drugo osim da we can kotrlja.
meni znaci , normalno ide , normalno trosi , nije struho , ne lupa i ne kucka nista :thumbup:

sta vise treba trazit od auta :D
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#2766 Re: Citroen All About

Post by madner »

Land Cruiser je ok, ostalo Daciije. Tehnika iz 2001, unutrasnjost 99.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2767 Re: Citroen All About

Post by mali_milojica »

amar1994 wrote:sta ono rece :lol:

http://www.newsday.com/classifieds/cars ... 1.10387053


:run:

zvijezda prekrasna na 21om mjestu :run:
Da ni ne otvaram,Fiat najgori? :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2768 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

mali_milojica wrote:
amar1994 wrote:sta ono rece :lol:

http://www.newsday.com/classifieds/cars ... 1.10387053


:run:

zvijezda prekrasna na 21om mjestu :run:
Da ni ne otvaram,Fiat najgori? :D
nemoj :D , al on nije ni skup :) , pa mu se moze oprostiti za razliku od nekih :-)
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2769 Re: Citroen All About

Post by mali_milojica »

amar1994 wrote:
mali_milojica wrote:
amar1994 wrote:sta ono rece :lol:

http://www.newsday.com/classifieds/cars ... 1.10387053


:run:

zvijezda prekrasna na 21om mjestu :run:
Da ni ne otvaram,Fiat najgori? :D
nemoj :D , al on nije ni skup :) , pa mu se moze oprostiti za razliku od nekih :-)
100% zavjera neka,uvijek se kvare dijelovi koji se ne prave u Italiji :D
Uvale im skart robu, pa kasnije ne valja Fiat :D
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2770 Re: Citroen All About

Post by 530i »

madner wrote:
Zao mi Opela, ipak je to velika marka.
Sad ce se koju godinu patiti, stediti na kvaliteti i pakovati istu platformu 15 godina.
Velika marka koja pakuje američka i talijanska auta sa talijanskim motorima pod svoje ime. Hajte molim vas.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#2771 Re: Citroen All About

Post by madner »

530i wrote:
madner wrote:
Zao mi Opela, ipak je to velika marka.
Sad ce se koju godinu patiti, stediti na kvaliteti i pakovati istu platformu 15 godina.
Velika marka koja pakuje američka i talijanska auta sa talijanskim motorima pod svoje ime. Hajte molim vas.
Obrnuto, njihovo se pakovalo pod druge znacke.
Koje Talijansko auto su pakovali?
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2772 Re: Citroen All About

Post by 530i »

Grande Punto, poznat i kao Corsa C i Corsa E. Ali sad je tu Pežo, evo već je Crossland zapravo 2008 samo preobučen...tako je bilo, tako će i biti. Znaju napraviti relativno udoban auto, kriminalno plastične unutrašnjosti sa solidnim benzincima...kao što je i bilo koji GM-ov auto inače. Copy-paste.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#2773 Re: Citroen All About

Post by madner »

Corsa D nije prepakovan Grand Punto. Fiat i Opel su skupa razvili platformu, auta izasla iste godine.
Benzinci su vrhunski, bar od 4 cilindra.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2774 Re: Citroen All About

Post by 530i »

Opel je uvijek od drugih proizvođača posuđivao tehniku, platforme, šasije, motore...to je nešto što je uobičajeno za njih. Uostalom pogledaj ko i koliko koristi tu platformu, Opel u 2-3 auta a ostalo Fiat...sad je Pežo donio svoju tehnolgiju. Slično kao što se radi u VW grupaciji, platforma je jedna samo su ime i izgled drugačiji.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2775 Re: Citroen All About

Post by citroen xm »

amar1994 wrote:sta ono rece :lol:

http://www.newsday.com/classifieds/cars ... 1.10387053


:run:

zvijezda prekrasna na 21om mjestu :run:
A nisi znao da Japanci vuku korijene iz Njemačke?











:lol: :lol:
Post Reply