Prirodno matematicki fakultet

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#276 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Pera Trta »

Ih, vi ste sad dobri :-D . Nama su na Transfuziologiji sad već daleke 2002. godine davali Jaro napolitanke :D
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#277 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

chengaba wrote:Zar nisu one kese od 450ml?
Bolje je gore u zavodu, daju ti pravi Jaffa keks, ovdje nekakve kekse nidje veze dobih... :|

meni su uzeli 250 jer sam imala malo zeljeza, valjda. treba oko 130, imala 140. uvijek mi uzmu 250 i svaki put mi kazu moram dzigericu jesti, ali :shock: :shock: no way :run:
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#278 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

Pera Trta wrote:Ih, vi ste sad dobri :-D . Nama su na Transfuziologiji sad već daleke 2002. godine davali Jaro napolitanke :D
sta fali jari, ja ga bas volim :D
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#279 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by chengaba »

minjonja wrote:
chengaba wrote:Zar nisu one kese od 450ml?
Bolje je gore u zavodu, daju ti pravi Jaffa keks, ovdje nekakve kekse nidje veze dobih... :|

meni su uzeli 250 jer sam imala malo zeljeza, valjda. treba oko 130, imala 140. uvijek mi uzmu 250 i svaki put mi kazu moram dzigericu jesti, ali :shock: :shock: no way :run:
145 g/L je referenta vrijednost hemoglobina u krvi za zene
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#280 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

chengaba wrote:
minjonja wrote:
chengaba wrote:Zar nisu one kese od 450ml?
Bolje je gore u zavodu, daju ti pravi Jaffa keks, ovdje nekakve kekse nidje veze dobih... :|

meni su uzeli 250 jer sam imala malo zeljeza, valjda. treba oko 130, imala 140. uvijek mi uzmu 250 i svaki put mi kazu moram dzigericu jesti, ali :shock: :shock: no way :run:
145 g/L je referenta vrijednost hemoglobina u krvi za zene
meni svaki put kazu isto: posto sam blizu granice od 130, uzece mi malu dozu.
Thundercracker
Posts: 31
Joined: 30/10/2009 12:12
Location: 44° 21' 0" North, 19° 3' 0" East

#281 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Thundercracker »

Imam jedno pitanje za kolege geografe sa sarajevskog PMF. Da li cete prisustvovati Primatijadi koja ce biti u Budvi krajem aprila sledece godine?
Cuo sam da ce biti kolege iz Bosne i Hercegovine i Crne Gore, pa rekoh da li cete i vi ucestvovati u toj manifestaciji. :)
selma5
Posts: 1
Joined: 03/01/2010 19:16

#282 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by selma5 »

treći sam razred i još uvijek nisam sigurna šta da upišem... :cry:
dobro mi ide matematika pa sam mislila pmf odsjek matematika, ali nisam sigurna da želim cijeli život provesti sa srednjoškolcima.... vi koji već studirate kakvi su utisci,ako nije problem :-D ?
i kakve su šanse da neko ostane da radi kao asistent?hvala unaprijed :thumbup:
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#283 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

PMF-ovci, jeste li zivi? je li se polozilo ista?
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#284 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by cyprus »

Thundercracker wrote:Imam jedno pitanje za kolege geografe sa sarajevskog PMF. Da li cete prisustvovati Primatijadi koja ce biti u Budvi krajem aprila sledece godine?
Cuo sam da ce biti kolege iz Bosne i Hercegovine i Crne Gore, pa rekoh da li cete i vi ucestvovati u toj manifestaciji. :)
Ovo tek sad vidim i prvi put čujem. Ako si još na forumu, bil mogo malo pojasnit o čemu se radi. Hvala :zjev:
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#285 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by cyprus »

minjonja wrote:PMF-ovci, jeste li zivi? je li se polozilo ista?
Ostala mi 2 za februara :sad: :D
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#286 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

cyprus wrote:
minjonja wrote:PMF-ovci, jeste li zivi? je li se polozilo ista?
Ostala mi 2 za februara :sad: :D
hajde, boga ti, ja ih znam sto im je od 6 predmeta 6 ostalo :D

meni izgleda ostao samo jedan za februar iako fkt nisam imala vremena da ucim (samo prolistaj pdf kucni ljubimci i bice ti jasnije). jes mi drago :dance: :dance: :dance:
saga
Posts: 1180
Joined: 14/05/2007 22:23

#287 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by saga »

hjo jes vama dobro... meni ispiti ni poceli nisu :|
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#288 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

saga wrote:hjo jes vama dobro... meni ispiti ni poceli nisu :|
sta se bolan zalis, imas vise vremena da ucis :D

koji si to odsjek? matematika, fizika?
saga
Posts: 1180
Joined: 14/05/2007 22:23

#289 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by saga »

ja bih samo da se zavrse :-D
mat'matika
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#290 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

jao ljudi koji sam ja kix :-) :-) :-)

samo mi recite da sebi sad nisam godinu zeznula :-) :-) :-)

sve kriva skola jer se tamo nisu morali prijavljivati ispiti :oops:

ja maloprije nesto pricam sa kolegicom i kaze da je upis u drugi semestar pocetkom februara i ja skontah da nisam ni popravni ispit prijavila :-) :-)

odem na isss, kad pise u jednom pdf fileu da se mogu prijaviti do 29.1. (petak-prekjucer). odem ja "prijaviti ispite" kad tamo pise da je predmet jos uvijek otvoren za prijavljivanje. ja prijavim. odem na "prijavljeni ispiti", kad tamo pise da je prijavljeno.

da li ja sad mogu izaci na taj ispit ili ne mogu kad pise na oglasu da je rok prosao prije dva dana, a na isss-u da sam prijavila ispit??

sad bi sebi vene pregrizla :-) :-)
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#291 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by chengaba »

minjonja wrote:cut
Ma hajd' ba, bit ce i ove godine septembarski rok :D :D :D
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#292 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

chengaba wrote:
minjonja wrote:cut
Ma hajd' ba, bit ce i ove godine septembarski rok :D :D :D
jes, al onda cu imati susku, vise ahordate i alge da ucim :-)

istetoviracu sebi na celo PRIJAVI ISPIT, svijum.
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#293 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

ma joj, strah me reci bilo sta na upisu ocjene.

mozda me istjera iz sobe i kaze mars odavde, imala si 7 dana da prijavis :-)

ma znam, kriva sam, glupa sam. ne znam ni hocul ici na ispit. bezze sam se uvalila u probleme sad.
jos ako ne bude taj septembarski, gotova sam.
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#294 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by chengaba »

minjonja wrote:ma joj, strah me reci bilo sta na upisu ocjene.

mozda me istjera iz sobe i kaze mars odavde, imala si 7 dana da prijavis :-)

ma znam, kriva sam, glupa sam. ne znam ni hocul ici na ispit. bezze sam se uvalila u probleme sad.
jos ako ne bude taj septembarski, gotova sam.

Mozes opet uvijek prenijeti 6 kredita u drugu godinu :D :D
alternativni wrote:Btw, ove godine prvi put u okvirnom planu nema septembarskog roka!
Pa koliko znam, nije nikada ni bio po Bolonji septembar, ali uglavnom nam daju to zbog dobre volje i lose prolaznosti. :D
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#295 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

hvala ti sto mi dajes nade, mozda i upali... jer za ovaj predmet obicno ne prave nikakav spisak koji student kad da dodje, niti prozivaju, niti se treba potpisivati. samo se dodje i radi test. sad hoce li vidjeti, sta cu, nema veze. necu se nista izvlaciti. prijavila 31., trebala do 29.
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#296 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by cyprus »

Ne spominji nikom ništa. Ako si prijavila, dobro je :D . Ako te šta pitaju, pravi se luda i tvrdi da si ga na vrijeme prijavila :) :)
saga
Posts: 1180
Joined: 14/05/2007 22:23

#297 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by saga »

Ja tako zeznuh prvi rok... a i drugi.
Jos mi morali pisat prijave proklete... ispisah ih sve, al mi nes proleti vrijeme, ne sjetih se otic prijavit :D
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#298 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

saga wrote:Ja tako zeznuh prvi rok... a i drugi.
Jos mi morali pisat prijave proklete... ispisah ih sve, al mi nes proleti vrijeme, ne sjetih se otic prijavit :D
jesi li izlazio na ispite?

prekjucer sam imala taj ispit. sad odoh da vidim jesam li polozila i pise li moje ime boldirano i "NE MOZE UPISATI OCJENU JER NIJE PRIJAVILA" :roll: valjda nece skontati. pitala sam asistenticu hoce li biti problema, a ona kaze ako je bio otvoren konkurs na netu i ako su oni prihvatili to, znaci da sam prijavila.
saga
Posts: 1180
Joined: 14/05/2007 22:23

#299 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by saga »

nisam ni imala jos nikakvih ispita :D
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#300 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

saga wrote:nisam ni imala jos nikakvih ispita :D
ma daj, nama i popravni rokovi prosli :-)
Post Reply