Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Moderator: O'zone

Locked
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#276 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by soha96 »

kuli1961 wrote: 18/11/2021 22:42
soha96 wrote: 18/11/2021 22:31

Vakcinisanjem ne sprijecavas da zarazis drugu osobu. Hajde malo edukacije a ne samo antivakser, vakser, qrc palac.
Tacno! Ali vakcinacijom sebi pomazem da lakse prebolim, ne pandrknem. Neke glave iz medicinske struke kazu. vakcinisanjem sebi prvo pomazemo, potom i durigm,a tj. vakcinacijom se slabi tok/protok/cirkulisanje virusa, on posustaje, rjedje i teze mutira i na koncu, nema ga.. istina, vremenom. A vrijeme skracujemo vakcinacijom.
Kako god ne antivakser ne zeli izloziti vakcinaicji i mogucim rizicima (koji su u promilima gledano na svjetskom nivou), ja se ne zelim izloziti riziku moguce smrti uzrokovanoj koronom, zbog nevakcinisanja, sto je izrazeno u procentima, takodje na globalnom nivou. Prcenat- promil, koji je odnos...
Drugo, vakcinisani ima vecu sansu da prezivi, a on, kao i nevakcinisani je zaposlen,privredjuje, placa, trosi,. i tako doprinosi i sebi i drustvu, drzavi...
Ma kako god, ljudi, na svaka 2-3 dana, umire nam jedna pun autobus ljudi! Od cega? O cemu jos treba razmisljati?
Procitaj moj prosli post na kraju stranice. Sve sam rekao sto mislim.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#277 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by saint_mirad »

shbc wrote: 18/11/2021 22:25
saint_mirad wrote: 18/11/2021 20:48
ukratko, nakon lažne pandemije u vremenskom rasponu godinu do dve od sad dolazi prava pandemija sa stopom smrtnosti crne smrti.

spremite se.
A sta ako ne dodje? Mislim sad imamo crno na bijelo da te diskreditujemo u daljnjim raspravama ako ti se ovo ne obistini
ako ne dođe imate svako pravo na to. možda je i bolje da ja ispadnem levat i u krivu oko ovoga, nego da se obistini predviđanje.
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#278 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by soha96 »

saint_mirad wrote: 18/11/2021 22:47
shbc wrote: 18/11/2021 22:25

A sta ako ne dodje? Mislim sad imamo crno na bijelo da te diskreditujemo u daljnjim raspravama ako ti se ovo ne obistini
ako ne dođe imate svako pravo na to. možda je i bolje da ja ispadnem levat i u krivu oko ovoga, nego da se obistini predviđanje.
Ovaj saint mirad troluje, nema drugog objasnjenja.
ajdamo
Posts: 1121
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#279 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by ajdamo »

Didier wrote: 18/11/2021 21:41 Primijetio sam dva trenda.

1. Antivakseri u zadnje vrijeme kažu da oni nisu antivakseri i da nisu protiv vakcina. Ali se neće vakcinisati. I ne žele da se dijele, iako se bojim da nemaju izbora jer mi koji smo vakcinisani ne želimo da sjedimo s njima ni u kom slučaju više.

2. Antivakseri su uglavnom ljudi koji nemaju prijatelje, a s familijom su na "vi". Zato i ne razumiju šta znači nekoga zaraziti jer često nemaju koga da zaraze, a nije ih briga za kolege na poslu ili poznanike.
Odavno veću glupost nisam pročitao, pogotovo tu kategoriju 1.

Sjedim i sa vakcinisanim i sa nevakcinisanim. Niko nikog ne goni niti izbjegava.
kuli1961
Posts: 2507
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#280 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by kuli1961 »

soha96 wrote: 18/11/2021 22:44
kuli1961 wrote: 18/11/2021 22:42
Tacno! Ali vakcinacijom sebi pomazem da lakse prebolim, ne pandrknem. Neke glave iz medicinske struke kazu. vakcinisanjem sebi prvo pomazemo, potom i durigm,a tj. vakcinacijom se slabi tok/protok/cirkulisanje virusa, on posustaje, rjedje i teze mutira i na koncu, nema ga.. istina, vremenom. A vrijeme skracujemo vakcinacijom.
Kako god ne antivakser ne zeli izloziti vakcinaicji i mogucim rizicima (koji su u promilima gledano na svjetskom nivou), ja se ne zelim izloziti riziku moguce smrti uzrokovanoj koronom, zbog nevakcinisanja, sto je izrazeno u procentima, takodje na globalnom nivou. Prcenat- promil, koji je odnos...
Drugo, vakcinisani ima vecu sansu da prezivi, a on, kao i nevakcinisani je zaposlen,privredjuje, placa, trosi,. i tako doprinosi i sebi i drustvu, drzavi...
Ma kako god, ljudi, na svaka 2-3 dana, umire nam jedna pun autobus ljudi! Od cega? O cemu jos treba razmisljati?
Procitaj moj prosli post na kraju stranice. Sve sam rekao sto mislim.
I ja takodje. nisam u svemu saglasan sa procjena iz druge 3 tacke. Nebitno, nemam namjeru uvjeravati te u moje stavove, samo ih iznosim.
biglebovski
Posts: 3186
Joined: 02/11/2005 16:43

#281 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by biglebovski »

soha96 wrote: 18/11/2021 22:40 Zasto onda prisilno vakcinisati momka od 20 godina ili neki slican mladji uzrast? Hajmo jedan logican razlog.
Mlađima od 30 godina više ne bi trebalo nuditi vakcinu AstraZeneca, kažu britanski regulatori, navodeći rijetke krvne ugruške

https://www.businessinsider.com/under-3 ... tor-2021-4

Švedska i Danska pauziraju Moderna vakcinu protiv COVID-19 za mlađe dobne grupe

https://www.reuters.com/business/health ... 021-10-06/

Francuske zdravstvene vlasti ne savjetuju Moderna vakcinu protiv COVID-19 za mlađe od 30 godina

https://www.reuters.com/business/health ... 021-11-09/
User avatar
zabac kermit
Posts: 528
Joined: 30/09/2021 14:49
Location: zivot,sve u i oko njega

#282 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by zabac kermit »

Mis mekinjas wrote: 18/11/2021 22:40
zabac kermit wrote: 18/11/2021 22:35

Jel urađena obdukcija da se vidi od cega je smrt nastupila?
Jeste. Platili smo obdukciju. Doktor koji ju je radio nije se zarazio. Ono sto je poznato od pocetka o cemu se sad zna. Virus povecava D dimer. Koji je podivljao u dva dana. Ugrusci u krvi, srcani udar. Nema tog clexana koji od toga spasava.
Naravno moze se reci umrla bi i bez virusa. Ali mogla se proveseliti jos koju godinu.
A gdje se zarazila,ako je vani kako to da nije nosila masku i pridrzavala se kuci kad dodje epidemioloskih mjera?
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#283 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by soha96 »

kuli1961 wrote: 18/11/2021 22:49
soha96 wrote: 18/11/2021 22:44
Procitaj moj prosli post na kraju stranice. Sve sam rekao sto mislim.
I ja takodje. nisam u svemu saglasan sa procjena iz druge 3 tacke. Nebitno, nemam namjeru uvjeravati te u moje stavove, samo ih iznosim.
Ako ti je mrsko ne moras. :mrgreen:

Ako mislis da mi neces promijeniti misljenje, slobodno izvoli. Ja nisam zadrt nit smatram sebe ultra pametnim. Volio bih da mi promijenis misljenje pa da se ne zgrozavam ovim stvarima koje su mi nelogicne.
biglebovski
Posts: 3186
Joined: 02/11/2005 16:43

#284 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by biglebovski »

Mis mekinjas wrote: 18/11/2021 22:43
biglebovski wrote: 18/11/2021 22:37
Zato što postoji tema za jadanje oko korone pa te molim da se tamo prebaciš. Ovo ostalo ne kontam baš, da se ne cijepim između četiri zida ili šta? Nisam ni ja svoje vidio, i ko god je odgovoran on čuva sebe i svoje bilo ili ne bilo pandemije.
Izvini ne jadam se. Ako si se na toj osnovi uvrijedio, poslije napada.
Nemoj se cijepiti samo ostani u svoja 4 zida. Opasniji si mi necijepljen a zarazen nego obrnuto. Da se izvinem i za ovo.
Izvini, tako se učinilo. Nemoj se uvrijediti, nisam mislio da te napadam, standardni postupak je da ako postoji tema, na toj da se i piše.

Cijepi se svake sedmice, i ostani među svoja 4 zida, tu si najsigurnija. Da se izvinem i za ovo?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50575
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#286 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by Bloo »

cvrčak_na_hedonizmu wrote: 18/11/2021 17:36
Qler wrote: 18/11/2021 15:21 Kroz historiju je dokazano da vakcine ne pomazu, zato sad imamo sve ove bolesti polio, rubeola, tetanus, hep a i b, one boginje... u stvari.... ovo su vakcine istrijebile... gdje onda grijesimo?
Grijesis u cinjenici da te vakcine postoje barem 50, a neke tipa tetanusa i preko 100 godina i da su prosle sve moguce testove i provjere, dok ovi novi pelcovi nisu haman nista prosli i postoje kao takve manje od godinu dana. Bitno je napomenuti da su te, stare, vakcine napravljene po principu umrtvljenih baja i virusa koje onda izazuvaju reakciju organizma dok ove nove hem nisu prosle sve testove, hem djeluju na potpuno drugom principu, daju organizmu naredbu da pravi spike protein, zato ih i zovu ekseprimentalne, a ovi sto trce da ih prime su dobrovoljni, besplatni, pokusni kunici i to uopste nije problem, ko hoce, bujrum, ne jebite ostale, jer obje skupine prenose virus.

mRNA nikada prije nisu bile u sirokoj upotrebi.

Takodjer treba biti jasno da nakon drugog pelca dolazi treci i tako unedogled. Gledajuci svijet, djeca ce ubrzo na red.

I zbog svega gore navedenog represija, prisila i segregacija su nebuloze protiv kojih se treba boriti neovisno od vakcinalnog statusa.
Nisu jer nije bilo potrebe.

https://publichealth.jhu.edu/2021/the-l ... a-vaccines

SO, WHAT HAPPENED ONCE THEY FIGURED OUT THIS TECHNOLOGY?

The first mRNA vaccines using these fatty envelopes were developed against the deadly Ebola virus, but since that virus is only found in a limited number of African countries, it had no commercial development in the U.S.

THEN COVID-19 HIT … WHAT HAPPENED THEN?

Remember, the COVID-19 pandemic spurred manufacturers to develop dozens of potential vaccines against SARS-CoV-2 and brought tremendous increases in funding. Some of those vaccines used traditional methods involving adenovirus as the spike protein delivery system—such as the Johnson & Johnson vector vaccine.

Thanks to decades of research and innovation, mRNA vaccine technology was ready. With COVID, this technology got its moment and has proven to be extremely safe and effective. Pfizer’s COVID-19 vaccine is the first mRNA product to achieve full FDA approval in the U.S.
User avatar
Didier
Posts: 2301
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Naselje starosjedilaca

#287 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by Didier »

Bloo wrote: 18/11/2021 23:23
Nisu jer nije bilo potrebe.

https://publichealth.jhu.edu/2021/the-l ... a-vaccines

SO, WHAT HAPPENED ONCE THEY FIGURED OUT THIS TECHNOLOGY?

The first mRNA vaccines using these fatty envelopes were developed against the deadly Ebola virus, but since that virus is only found in a limited number of African countries, it had no commercial development in the U.S.

THEN COVID-19 HIT … WHAT HAPPENED THEN?

Remember, the COVID-19 pandemic spurred manufacturers to develop dozens of potential vaccines against SARS-CoV-2 and brought tremendous increases in funding. Some of those vaccines used traditional methods involving adenovirus as the spike protein delivery system—such as the Johnson & Johnson vector vaccine.

Thanks to decades of research and innovation, mRNA vaccine technology was ready. With COVID, this technology got its moment and has proven to be extremely safe and effective. Pfizer’s COVID-19 vaccine is the first mRNA product to achieve full FDA approval in the U.S.
Misliš da Cvrčak ovo može razumjeti? :D :D
biglebovski
Posts: 3186
Joined: 02/11/2005 16:43

#288 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by biglebovski »

no_sikiriki wrote: 18/11/2021 22:21
un1ted wrote: 18/11/2021 22:11

Na osnovu cega si primila ovu vakcinu, kako si odabrala bas fajzera?



zasto potpisujes pri nekom medicinskom zahvatu da niko ne odgovara za eventualne posljedice?
čuj, znaci vakcina se moze izjednačiti sa zahvatom? zašto se ne potpisuješ za provjerene vakcine koje smo primili u djetinjstvu? nisam ništa potpisivala kad mi je dijete primilo sve te vakcine, niti te ko šta pita?
Zato što su zakonom propisane. I zato smo svi i naša djeca vakcinisani tim vakcinama.
kuli1961
Posts: 2507
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#289 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by kuli1961 »

soha96 wrote: 18/11/2021 22:51
kuli1961 wrote: 18/11/2021 22:49

I ja takodje. nisam u svemu saglasan sa procjena iz druge 3 tacke. Nebitno, nemam namjeru uvjeravati te u moje stavove, samo ih iznosim.
Ako ti je mrsko ne moras. :mrgreen:

Ako mislis da mi neces promijeniti misljenje, slobodno izvoli. Ja nisam zadrt nit smatram sebe ultra pametnim. Volio bih da mi promijenis misljenje pa da se ne zgrozavam ovim stvarima koje su mi nelogicne.
Cijeljenje je stvar uvjerenja. Nemam namjeru mijenjati blo cije uvjerenje, stav o necemu. Sebe procjenjujem identicno kao i ti sebe- ni zadrt ni ultra pametan. Ja apsolutno vjerujem medicini, smatram da vecina iz te struke govori u prilog cijepljenju. Za medicinu sam apsolutni laik, smatram da nisam pozvan da medicinske preporuke ili stavove podvrgavam (mojim) kriterijima uobicajenog testa logike (upitno je sta je to test logike, principi silogizma ili nesto drugo, dedukcija, analitika, sinteza, ko zna..). Pokusacu samo da uporedim tvoj licni status sa mojim: TI: 25 g zivota, 2 x prebolovao (na svu srecu); JA: 60 godina, nisam se (jos) zarazio, revakcinisan. Realno, opste stanje mog organizma je sigurno bitno losije od tvog- ti si u naponu snage, ja- na zalasku zivota (realno), izvadjena stitnjaca, jos kad na to dodam svojstvo pusaca od 43 godine, mislim da nema sumnje da su mi u slucaju zaraze a recimo necijepljen sam, sanse za prezivljavanje bitno manje nego tebi. Cijepljenjem, rizik od smrti il teskih posljedica, medicina kaze, bitno smanjujem. Vec ovo mi je dovoljno za stav da se cijepim, time prvenstveno stitim sebe. 3 sedmice nakon revakcinacije radio sam antigenski test- T celija imam 6,7. Dovoljno ili ne, ne znam, prijatelj ljekar mi kaze da je dobro sto tu vrstu AT uopste imam.
U svakom slucaju, dobro je sto smo otvoreni za razgovor.
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7408
Joined: 12/03/2012 18:04

#290 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

Bloo wrote: 18/11/2021 23:23
cvrčak_na_hedonizmu wrote: 18/11/2021 17:36

Grijesis u cinjenici da te vakcine postoje barem 50, a neke tipa tetanusa i preko 100 godina i da su prosle sve moguce testove i provjere, dok ovi novi pelcovi nisu haman nista prosli i postoje kao takve manje od godinu dana. Bitno je napomenuti da su te, stare, vakcine napravljene po principu umrtvljenih baja i virusa koje onda izazuvaju reakciju organizma dok ove nove hem nisu prosle sve testove, hem djeluju na potpuno drugom principu, daju organizmu naredbu da pravi spike protein, zato ih i zovu ekseprimentalne, a ovi sto trce da ih prime su dobrovoljni, besplatni, pokusni kunici i to uopste nije problem, ko hoce, bujrum, ne jebite ostale, jer obje skupine prenose virus.

mRNA nikada prije nisu bile u sirokoj upotrebi.

Takodjer treba biti jasno da nakon drugog pelca dolazi treci i tako unedogled. Gledajuci svijet, djeca ce ubrzo na red.

I zbog svega gore navedenog represija, prisila i segregacija su nebuloze protiv kojih se treba boriti neovisno od vakcinalnog statusa.
Nisu jer nije bilo potrebe.

https://publichealth.jhu.edu/2021/the-l ... a-vaccines

SO, WHAT HAPPENED ONCE THEY FIGURED OUT THIS TECHNOLOGY?

The first mRNA vaccines using these fatty envelopes were developed against the deadly Ebola virus, but since that virus is only found in a limited number of African countries, it had no commercial development in the U.S.

THEN COVID-19 HIT … WHAT HAPPENED THEN?

Remember, the COVID-19 pandemic spurred manufacturers to develop dozens of potential vaccines against SARS-CoV-2 and brought tremendous increases in funding. Some of those vaccines used traditional methods involving adenovirus as the spike protein delivery system—such as the Johnson & Johnson vector vaccine.

Thanks to decades of research and innovation, mRNA vaccine technology was ready. With COVID, this technology got its moment and has proven to be extremely safe and effective. Pfizer’s COVID-19 vaccine is the first mRNA product to achieve full FDA approval in the U.S.
I zbog ovoga proizvodjaci nemaju nikakvu odgovornost za eventualne ozljede, zanimljiva tvrdnja. Izvini draga, ali ne vjerujem na rijec dokazanim lazovima.

Kada u narednih desetak godina saznamo za sve nus pojave onda mozemo pricati jesul' sigurne ili nisu. Ovo je prva siroka primjena eksperimentalnih vakcina, ne bih da budem dobrovoljni pokusni kunic, nije mi to u karakteru :D Ko hoce i zeli, bujrum i sretno mu bilo. Posteno :kiss: a moje je da se borim svim svojim resursim i mogucnostima protiv represije, prisile i segregacije koje se namecu u ovoj epskoj borbi covjecanstva protiv virusa :hmpf:
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#291 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by Gray »

cvrčak_na_hedonizmu wrote: 18/11/2021 23:44
Bloo wrote: 18/11/2021 23:23
Nisu jer nije bilo potrebe.

https://publichealth.jhu.edu/2021/the-l ... a-vaccines

SO, WHAT HAPPENED ONCE THEY FIGURED OUT THIS TECHNOLOGY?

The first mRNA vaccines using these fatty envelopes were developed against the deadly Ebola virus, but since that virus is only found in a limited number of African countries, it had no commercial development in the U.S.

THEN COVID-19 HIT … WHAT HAPPENED THEN?

Remember, the COVID-19 pandemic spurred manufacturers to develop dozens of potential vaccines against SARS-CoV-2 and brought tremendous increases in funding. Some of those vaccines used traditional methods involving adenovirus as the spike protein delivery system—such as the Johnson & Johnson vector vaccine.

Thanks to decades of research and innovation, mRNA vaccine technology was ready. With COVID, this technology got its moment and has proven to be extremely safe and effective. Pfizer’s COVID-19 vaccine is the first mRNA product to achieve full FDA approval in the U.S.
I zbog ovoga proizvodjaci nemaju nikakvu odgovornost za eventualne ozljede, zanimljiva tvrdnja. Izvini draga, ali ne vjerujem na rijec dokazanim lazovima.

Kada u narednih desetak godina saznamo za sve nus pojave onda mozemo pricati jesul' sigurne ili nisu. Ovo je prva siroka primjena eksperimentalnih vakcina, ne bih da budem dobrovoljni pokusni kunic, nije mi to u karakteru :D Ko hoce i zeli, bujrum i sretno mu bilo. Posteno :kiss: a moje je da se borim svim svojim resursim i mogucnostima protiv represije, prisile i segregacije koje se namecu u ovoj epskoj borbi covjecanstva protiv virusa :hmpf:
Ako nećeš eksperimentalne vakcine, evo imaš Johnson&Johnson, AstraZeneca, Sputnik, Sinopharm... sve klasične vakcine da ne mogu biti klasičnije.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#292 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by MUNAFIK »

Project Sejuani wrote: 18/11/2021 15:21
MUNAFIK wrote: 18/11/2021 13:12

Potpisujem...

Najve i jadnici i hinjavci se kriju iza ove prooagande i oni bi nekom nesto da namecu i da ljude zatvaraju.

Dobro si rekao takvi su prijavljivali svoje komsije nacistima, takvi su zvali solakovu policiju da prijave djecu koja se igraju u avliji. To su boleni ljidi!!!
Zašto vi antivaxeri onda totalno ne ignorišete zdravstveni sistem, liječite se eteričnim uljima ko sav normalan antivakserski svijet. A najviše vas je po bolnicama.
Prvo nisam nikakav antivakser i da skratimo pricu oko toga ne mislim da je zemlja ravna niti nosam alu foliju na glavi.


Ne podržavam diskriminaciju ljudi i ne poštujem glupe odluke nakakvih kriznih stabova koji zazvaraju djecu u kuce i tjeraju narod da nose nekakve platnene maske po parkovima, planinama i slicno.

Ljude koji su prijavljivali djecu koja se igraju na suncu u avliji smatram društveno opasnim kao i one koji bi da zabranje ljidima da se krecu, druze... Sve su to psihopate.

Zdravstveni sistem je pravo svih nas i to apsolutno nema veze sa tim da li neko zeli ili ne zeli da se vakcinise vakcinom koja je evo vec sad pokazala da nije ni blizu onolika zastita koliko su govorili. I da se razumijemo pripadam dobnoj skupini i kojoj manjenod 0.2% ima neke teze simptome od korone.
kanguru
Posts: 895
Joined: 16/12/2019 00:15

#293 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by kanguru »

Ovaj Project Sejuani je stvarno naporan sa svojom pričom. Majstore, hajde ti kod Gorana Čerkeza u krizni štab, bićeš tamo korisniji. A nemoj ovdje sprovoditi agresiju i nametati ljudima mišljenje, nazivajući ih "antivakserima", papcima, teoretičarima zavjere, kao da su građani drugog reda, šljam koji treba odstraniti iz društva.

Upravo zbog ove neviđene šizofrene medijske hajke, represije, prisile i ucjena slobodom kretanja ako se ne vakcinišeš, upravo zbog toga ljudi ne žele da se vakcinišu. Ne zato što su antivakseri, kako se to sada voli reći, nego što ljudi ne žele da im neko nešto nasilno nameće i vrijeđa zdrav razum i inteligenciju. Ovo su, gospodo, sve odlike i karakteristike fašističkog sistema u kojem pojedinac nema mogućnost izbora nego je prisiljen da nešto uradi i ili ne uradi. To im je vjerovatno i bio cilj da uspostave u ovom ludilu koje je zahvatilo čovječanstvo evo već dvije godine.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#294 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by preselio na ahiret »

kanguru wrote: 19/11/2021 01:41 Ovaj Project Sejuani je stvarno naporan sa svojom pričom. Majstore, hajde ti kod Gorana Čerkeza u krizni štab, bićeš tamo korisniji. A nemoj ovdje sprovoditi agresiju i nametati ljudima mišljenje, nazivajući ih "antivakserima", papcima, teoretičarima zavjere, kao da su građani drugog reda, šljam koji treba odstraniti iz društva.

Upravo zbog ove neviđene šizofrene medijske hajke, represije, prisile i ucjena slobodom kretanja ako se ne vakcinišeš, upravo zbog toga ljudi ne žele da se vakcinišu. Ne zato što su antivakseri, kako se to sada voli reći, nego što ljudi ne žele da im neko nešto nasilno nameće i vrijeđa zdrav razum i inteligenciju. Ovo su, gospodo, sve odlike i karakteristike fašističkog sistema u kojem pojedinac nema mogućnost izbora nego je prisiljen da nešto uradi i ili ne uradi. To im je vjerovatno i bio cilj da uspostave u ovom ludilu koje je zahvatilo čovječanstvo evo već dvije godine.
:thumbup:
kanguru
Posts: 895
Joined: 16/12/2019 00:15

#295 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by kanguru »

preselio na ahiret wrote: 19/11/2021 01:44
kanguru wrote: 19/11/2021 01:41 Ovaj Project Sejuani je stvarno naporan sa svojom pričom. Majstore, hajde ti kod Gorana Čerkeza u krizni štab, bićeš tamo korisniji. A nemoj ovdje sprovoditi agresiju i nametati ljudima mišljenje, nazivajući ih "antivakserima", papcima, teoretičarima zavjere, kao da su građani drugog reda, šljam koji treba odstraniti iz društva.

Upravo zbog ove neviđene šizofrene medijske hajke, represije, prisile i ucjena slobodom kretanja ako se ne vakcinišeš, upravo zbog toga ljudi ne žele da se vakcinišu. Ne zato što su antivakseri, kako se to sada voli reći, nego što ljudi ne žele da im neko nešto nasilno nameće i vrijeđa zdrav razum i inteligenciju. Ovo su, gospodo, sve odlike i karakteristike fašističkog sistema u kojem pojedinac nema mogućnost izbora nego je prisiljen da nešto uradi ili ne uradi. To im je vjerovatno i bio cilj da uspostave u ovom ludilu koje je zahvatilo čovječanstvo evo već dvije godine.
:thumbup:
Dakle, koliko sam shvatio, ovi koji su vakcinisani najveću prijetnju vide u ovima koji nisu vakcinisani i na sve načine žele da ih ubijede da prave grešku. Istovremeno, dokazano je da vakcinisani i dalje mogu da šire zarazu kao i nevakcinisani, koje oni odmilja zovu "antivakserima".

E sad, pošto i "ovi" i "oni" (u duhu trenutne segregacije) šire zarazu po gradu, postavlja se pitanje efikasnosti tih vakcina i čemu uopšte služe. Znači, ovaj nevakcinisani je prijetnja za društvo i poslaće nedužne ljude u smrt, a vakcinisani je malo manja prijetnja za društvo jer je, eto, primio tri doze vakcine. A i nakon što je primio treću dozu, i dalje mu je glavna prijetnja ovaj koji nije primio nijednu. A obojica žire zarazu :-)

E pa hebala vas takva vakcina gdje morate da primite tri doze da biste se osjećali sigurno, a uskoro, pretpostavljam, slijedi i četvrta i peta doza... :thumbup:

Ja ne znam u kakvu sam alternativnu stvarnost upao i šta se događa sa svijetom, jer ove rasprave nisu ni na nivou prvog razreda osnovne.
kanguru
Posts: 895
Joined: 16/12/2019 00:15

#296 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by kanguru »

kanguru wrote: 19/11/2021 01:46
preselio na ahiret wrote: 19/11/2021 01:44

:thumbup:
Dakle, koliko sam shvatio, ovi koji su vakcinisani najveću prijetnju vide u ovima koji nisu vakcinisani i na sve načine žele da ih ubijede da prave grešku. Istovremeno, dokazano je da čak i vakcinisani i dalje mogu da šire zarazu kao i nevakcinisani, koje oni odmilja zovu "antivakserima".

E sad, pošto i "ovi" i "oni" (u duhu trenutne segregacije) šire zarazu po gradu, postavlja se pitanje efikasnosti tih vakcina i čemu uopšte služe. Znači, ovaj nevakcinisani je prijetnja za društvo i poslaće nedužne ljude u smrt, a vakcinisani je malo manja prijetnja za društvo jer je, eto, primio tri doze vakcine. A i nakon što je primio treću dozu, i dalje mu je glavna prijetnja ovaj koji nije primio nijednu. A obojica žire zarazu :-)

E pa hebala vas takva vakcina gdje morate da primite tri doze da biste se osjećali sigurno, a uskoro, pretpostavljam, slijedi i četvrta i peta doza... :thumbup:

Ja ne znam u kakvu sam alternativnu stvarnost upao i šta se događa sa svijetom, jer ove rasprave nisu ni na nivou prvog razreda osnovne.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23787
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#297 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by Sanjarko »

kanguru wrote: 19/11/2021 01:41 Ovaj Project Sejuani je stvarno naporan sa svojom pričom. Majstore, hajde ti kod Gorana Čerkeza u krizni štab, bićeš tamo korisniji. A nemoj ovdje sprovoditi agresiju i nametati ljudima mišljenje, nazivajući ih "antivakserima", papcima, teoretičarima zavjere, kao da su građani drugog reda, šljam koji treba odstraniti iz društva.

Upravo zbog ove neviđene šizofrene medijske hajke, represije, prisile i ucjena slobodom kretanja ako se ne vakcinišeš, upravo zbog toga ljudi ne žele da se vakcinišu. Ne zato što su antivakseri, kako se to sada voli reći, nego što ljudi ne žele da im neko nešto nasilno nameće i vrijeđa zdrav razum i inteligenciju. Ovo su, gospodo, sve odlike i karakteristike fašističkog sistema u kojem pojedinac nema mogućnost izbora nego je prisiljen da nešto uradi i ili ne uradi. To im je vjerovatno i bio cilj da uspostave u ovom ludilu koje je zahvatilo čovječanstvo evo već dvije godine.
A narativ kao u fasista pri stigmatizaciji i negiranju genocida.
User avatar
Project Sejuani
Posts: 771
Joined: 02/09/2021 10:06

#298 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by Project Sejuani »

Koje će ovdje biti kmečanje kad uvedu covid potvrde a hoće sigurno.
:izet: :izet: :izet: :izet: :izet:
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 20339
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#299 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by teskeredzic_22 »

Hakiz wrote: 18/11/2021 17:07
teskeredzic_22 wrote: 18/11/2021 16:45 Vakcinisan sam , imam potvrdu i nemam problem da je pokažem gdje je potrebno.
I ja sam. Imam i potvrdu. I dalje mislim da je fašizam.
Ma kakav fašizam.
Maljem u glavu - direktno , bez emocija - to je fašizam.
laik1981
Posts: 13293
Joined: 05/12/2012 13:04

#300 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by laik1981 »

Uveli bi oni to hladno da je vakcinisano 70% populacije, ali posto je taj procenat 20% onda nece. Mozda uvedu u par javnih sektora. Dolazi izborna godina. I ako budu donosili kakve odluke to ce biti samo na papiru i nece se implementirati, kao sto je slucaj i sa ostalim epidemioloskim mjerama.

A sto se tice svijeta ovako to otprilike izgleda vec sedmicama.





Locked