Novogradnja u Sarajevu?
- Dino777
- Posts: 846
- Joined: 29/04/2014 12:49
#2726 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Ovi ''glavni'' imaju mnogo nekretnina sirom Sarajeva
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#2727 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Poznanica je vec kupila dva stana (60 i 80 kvadrata) u Tibri na Otoci,ali cijena za kes je bila daleko ispod 2000.
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
#2728 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Sarajevo ce, akobogda, uskoro imat redukcije vode "bolje" od sadasnjih... Tolike zgradurine na infrastrukturu otprije 30 godina... 
-
mario001
- Posts: 2200
- Joined: 26/09/2015 22:38
#2729 Re: Novogradnja u Sarajevu?
dostavljac wrote:Odes na njihovu stranicu nove otoke vec lamelu "C" prodaju a tek prvi sprat napravili sto je jos smijesnije moze se procitati da su vec neki stanovi kupljeni ili rezervisani![]()
![]()
![]()
Nisu neki, nego vecina...cak su skoro svi penthouse prodati
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#2730 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Jbo me svak ako sam znao da se ovo i pravim.m wrote:Zna li neko nešto o ovim stanovima u Kovačićima - Belvedere, je li završeno to? Valja li išta?
Last edited by O'zone on 19/10/2015 09:27, edited 1 time in total.
- Thorgerson
- Posts: 9899
- Joined: 15/04/2015 11:26
#2731 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Ma tu su morali puknuti svi stanovi.
U blizini uopste nema novogradnje.
A realno i cijene su ok, ako se uzme u obzir da su donedavno ljudi tu trazili i po 1800-1900 po kvadratu, za starogradnju.
Tibra je opet ubola lokaciju, tajming. Isto kao i sa Stupom. Sad gledam po Stupu nice hrpa zgrada, nema sanse da ce se to tek tako rasprodati. Mislim da ni tibra svoje sve dole nije rasprodala, ove zadnje lamele. Zato su i dosli sad na drugu lokaciju, znaju da dole vise nema neke zarade.
U blizini uopste nema novogradnje.
A realno i cijene su ok, ako se uzme u obzir da su donedavno ljudi tu trazili i po 1800-1900 po kvadratu, za starogradnju.
Tibra je opet ubola lokaciju, tajming. Isto kao i sa Stupom. Sad gledam po Stupu nice hrpa zgrada, nema sanse da ce se to tek tako rasprodati. Mislim da ni tibra svoje sve dole nije rasprodala, ove zadnje lamele. Zato su i dosli sad na drugu lokaciju, znaju da dole vise nema neke zarade.
- Truba
- Posts: 93781
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#2732 Re: Novogradnja u Sarajevu?
jes vala traze za starogradnju visoke cijene a valja uložiti još 20-30 milja minimum
ovo barem kad kupiš znaš da je novo
ovo barem kad kupiš znaš da je novo
- Thorgerson
- Posts: 9899
- Joined: 15/04/2015 11:26
#2733 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Pa zato su i buknuli stanovi odjednom. Dosta raje i ceka na ove projekte. Npr. znam 3-4 koji su cekali moju maltu, dakle planski nisu htjeli da kupe starogradnju, jer bi ih fakticki isto izaslo. Onako jbg, ako nista imas nov stan. Necu ulaziti u kvalitet itd, da ne razglabamo, ali ima ljudi koji se ne zele jebavati sa adaptacijom, zele novu zgradu, haustor itd.
- Adoni_ba
- Posts: 40
- Joined: 10/10/2014 20:25
#2734 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Kakva je ono novogradnja iza scc centra malu u brdascu, kakve ce biti cijene?? Onako nije losa
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#2735 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Vjerovatno misliš na ovoAdoni_ba wrote:Kakva je ono novogradnja iza scc centra malu u brdascu, kakve ce biti cijene?? Onako nije losa
http://www.benis.ba/projekti/poslovno-s ... aj-tekija/
Stanovi se mogu kupiti po kvadraturi od 47 do 157 m2, a cijena kvadrata se kreće od 3.500 do 3.980 KM sa PDV-om – kažu u “Benisu”.
- Adoni_ba
- Posts: 40
- Joined: 10/10/2014 20:25
#2736 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Jest a mashallah cijena pa nisu normalni stvarno previse.O'zone wrote:Vjerovatno misliš na ovoAdoni_ba wrote:Kakva je ono novogradnja iza scc centra malu u brdascu, kakve ce biti cijene?? Onako nije losa
http://www.benis.ba/projekti/poslovno-s ... aj-tekija/
Stanovi se mogu kupiti po kvadraturi od 47 do 157 m2, a cijena kvadrata se kreće od 3.500 do 3.980 KM sa PDV-om – kažu u “Benisu”.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#2737 Re: Novogradnja u Sarajevu?
a može i danas-sutra završiti SCCu u leđima, al' nema veze, bitno je da se gradi... 
-
bumerangss
- Posts: 5610
- Joined: 12/01/2015 16:47
#2738 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Da... to je na klizistu i vrlo je velika vjerovatnoca da se ti stanari jednog jutra lrobude u MiljackojJThomas wrote:a može i danas-sutra završiti SCCu u leđima, al' nema veze, bitno je da se gradi...
- m.m
- Posts: 40
- Joined: 24/07/2013 09:12
#2739 Re: Novogradnja u Sarajevu?
O'zone wrote:Jbo me svak ako sam znao da se ovo i pravim.m wrote:Zna li neko nešto o ovim stanovima u Kovačićima - Belvedere, je li završeno to? Valja li išta?Ovo gore kod Samir i Emir nekadašnje pizzerije. Brdo brate i to jebeno brdo. Travnička ulica od podvožnjaka sa Ljubljanskom do ovih zgrada na određenim dijelovima se sužava (S krivina) da se dva vozila ne mogu mimoići kako treba. Al što jest jest pogled je da se sjebeš. Sarajevo ko na dlanu.
- Thorgerson
- Posts: 9899
- Joined: 15/04/2015 11:26
#2740 Re: Novogradnja u Sarajevu?
I? To je kao lose, jel?bumerangss wrote:Da... to je na klizistu i vrlo je velika vjerovatnoca da se ti stanari jednog jutra lrobude u MiljackojJThomas wrote:a može i danas-sutra završiti SCCu u leđima, al' nema veze, bitno je da se gradi...
Da sada si na brdu, ali za 5 godina eto te na Marijin Dvoru i cijena kvadrata ide gore za 100-200 KM
-
walk_M-A-N
- Posts: 2003
- Joined: 09/05/2007 16:35
#2741 Re: Novogradnja u Sarajevu?
http://www.klix.ba/vijesti/bih/poljine- ... /151019047
Slično kao Sarajevo Resort u Hadžićima, ograda i čuvar, nema psima i drugim lutalicama. Mada podržavam izgradnju, neka pravi i kupi ko hoće.Poljine Hills zamišljeno kao naselje zatvorenog tipa sa svim neophodnim uslugama i infrastrukturom, planirani objekti uglavnom nedostupni za domaće stanovništvo,
Ali to je već druga priča. Ovi gore imaju svoju vodu. A građanstvo u zgradurinama.. ko ih... kad nisu na vrijeme shvatili šta postaje Sarajevo.nosara wrote:Sarajevo ce, akobogda, uskoro imat redukcije vode "bolje" od sadasnjih... Tolike zgradurine na infrastrukturu otprije 30 godina...
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#2742 Re: Novogradnja u Sarajevu?
zabranjeno za pse i fukaru
znak nacrtan napaćeni bošnjak i prekrižen, zona zlatnih kašika
znak nacrtan napaćeni bošnjak i prekrižen, zona zlatnih kašika
- Haris.ba
- Posts: 35277
- Joined: 08/09/2005 20:08
#2743 Re: Novogradnja u Sarajevu?
JThomas wrote:zabranjeno za pse i fukaru![]()
znak nacrtan napaćeni bošnjak i prekrižen, zona zlatnih kašika
P.S.
A gdje ono premijer kantona živi? Na Alipašinu?
-
eeeeeee
- Posts: 822
- Joined: 02/01/2006 00:06
#2744 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Pricah s jednim jaranom i rece mi za ovo pogledajte ovo sta Tibra radi ovo je vrhThorgerson wrote:Ma tu su morali puknuti svi stanovi.
U blizini uopste nema novogradnje.
A realno i cijene su ok, ako se uzme u obzir da su donedavno ljudi tu trazili i po 1800-1900 po kvadratu, za starogradnju.
Tibra je opet ubola lokaciju, tajming. Isto kao i sa Stupom. Sad gledam po Stupu nice hrpa zgrada, nema sanse da ce se to tek tako rasprodati. Mislim da ni tibra svoje sve dole nije rasprodala, ove zadnje lamele. Zato su i dosli sad na drugu lokaciju, znaju da dole vise nema neke zarade.
Dejana Đukića za projektanta godine

- Truba
- Posts: 93781
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#2745 Re: Novogradnja u Sarajevu?
joj gledam iz tramvaja svaki dan kako napreduje i zamijetio sam tu ostavu... moze dio bajka stati 
- Haris.ba
- Posts: 35277
- Joined: 08/09/2005 20:08
#2746 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Zašto ostava, a ne balkon? To bi ga malo izvadilo.
Naslanjaće se na novu zgradu?
I zašto na svim ovim novim zgradama nema kupovine poslovnog prostora na veb stranicama? To neke kompenzacije, ili sve već prodano?
A kako se zove zgrada/novo naselje ispod Kumrovca prema Ilidži? "Nova Otoka" je zgrada odmah na raskrsnici?
Naslanjaće se na novu zgradu?
I zašto na svim ovim novim zgradama nema kupovine poslovnog prostora na veb stranicama? To neke kompenzacije, ili sve već prodano?
A kako se zove zgrada/novo naselje ispod Kumrovca prema Ilidži? "Nova Otoka" je zgrada odmah na raskrsnici?
-
eeeeeee
- Posts: 822
- Joined: 02/01/2006 00:06
#2747 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Gospoda iz Tibre su napravili reklamni prostor i ukosili ga da se vidi s ulice, sto da ti imas dobar balkon kad on moze od reklame ubirati lovu, a vodi se politikom stan ce se prodati, i vjeruj mi da ce naci levata i ovo mu tusnuti...Haris.ba wrote:Zašto ostava, a ne balkon? To bi ga malo izvadilo.![]()
Naslanjaće se na novu zgradu?
I zašto na svim ovim novim zgradama nema kupovine poslovnog prostora na veb stranicama? To neke kompenzacije, ili sve već prodano?
A kako se zove zgrada/novo naselje ispod Kumrovca prema Ilidži? "Nova Otoka" je zgrada odmah na raskrsnici?
nema vjerovatno zato sto su svi prodati i rastaljeni opcinskim organima zar ti mislis da bi on tek tako lako dobio onu lokaciju i gradjevinsku da nije podmazo opcinu.
to novo nase ti je upravo ovo i zove se nova otoka, ona gore zgrada do raskrsnice je zgrada koju radi unigradnja i to nije ovo o cemu ja pricam. Nova otoka/Tibra ti je ispod doma zdravlja ako krenes od Bascarsije prema ilidzi.
Samo se pitam gdje je ovaj Dejan zavrsio fakultet Travnik ili Kiseljak??? Jos ga nije stid da mu se ime stavi
- Haris.ba
- Posts: 35277
- Joined: 08/09/2005 20:08
#2748 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Skonto sam da sam zamjenio lokacije. Mada, ne kontam kako mogu oni ubirati prihode od reklame kad se svi stanovi prodaju? Ne ostane to zid investitora. Znam da su se stanari nešta htjeli buniti u prvoj Tibri na Stupu oko toga, ali nemaš puno mogućnosti kad ti treba bruka potpisa, a niko nikog ne zna.eeeeeee wrote:Gospoda iz Tibre su napravili reklamni prostor i ukosili ga da se vidi s ulice, sto da ti imas dobar balkon kad on moze od reklame ubirati lovu, a vodi se politikom stan ce se prodati, i vjeruj mi da ce naci levata i ovo mu tusnuti...Haris.ba wrote:Zašto ostava, a ne balkon? To bi ga malo izvadilo.![]()
Naslanjaće se na novu zgradu?
I zašto na svim ovim novim zgradama nema kupovine poslovnog prostora na veb stranicama? To neke kompenzacije, ili sve već prodano?
A kako se zove zgrada/novo naselje ispod Kumrovca prema Ilidži? "Nova Otoka" je zgrada odmah na raskrsnici?
nema vjerovatno zato sto su svi prodati i rastaljeni opcinskim organima zar ti mislis da bi on tek tako lako dobio onu lokaciju i gradjevinsku da nije podmazo opcinu.
to novo nase ti je upravo ovo i zove se nova otoka, ona gore zgrada do raskrsnice je zgrada koju radi unigradnja i to nije ovo o cemu ja pricam. Nova otoka/Tibra ti je ispod doma zdravlja ako krenes od Bascarsije prema ilidzi.
Samo se pitam gdje je ovaj Dejan zavrsio fakultet Travnik ili Kiseljak??? Jos ga nije stid da mu se ime stavi
A nemoj da momka/čovjeka bezveze više povlačimo po forumu. Dovoljan mu je blam. Arhitekta crta kako mu investitor naredi. Mogo je recimo hladno ukinuti ovu ostavu i pripojiti je drugom stanu, malo šik nek bude kriv zid u drugom stanu. Al' eto. Ovako stan nema ni balkona, a ima najluđu ostvavu u gradu.
- Truba
- Posts: 93781
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#2749 Re: Novogradnja u Sarajevu?
mogu srat protiv ovog stana ali ni za ovo nemam love
odo plakat u samoci
odo plakat u samoci
- Thorgerson
- Posts: 9899
- Joined: 15/04/2015 11:26
#2750 Re: Novogradnja u Sarajevu?
A ti jelde fakat mislis da to tako funkcionise.eeeeeee wrote: Gospoda iz Tibre su napravili reklamni prostor i ukosili ga da se vidi s ulice, sto da ti imas dobar balkon kad on moze od reklame ubirati lovu, a vodi se politikom stan ce se prodati, i vjeruj mi da ce naci levata i ovo mu tusnuti...
nema vjerovatno zato sto su svi prodati i rastaljeni opcinskim organima zar ti mislis da bi on tek tako lako dobio onu lokaciju i gradjevinsku da nije podmazo opcinu.
to novo nase ti je upravo ovo i zove se nova otoka, ona gore zgrada do raskrsnice je zgrada koju radi unigradnja i to nije ovo o cemu ja pricam. Nova otoka/Tibra ti je ispod doma zdravlja ako krenes od Bascarsije prema ilidzi.
Samo se pitam gdje je ovaj Dejan zavrsio fakultet Travnik ili Kiseljak??? Jos ga nije stid da mu se ime stavi
Ono dodju ovi iz tibre i kazu arhitekti, crtaj pasa najbolje sto znas? Nije bitno kolko kosta.
Ne. Nego mu sigurno kazu hocemo toliko i toliko kvadrata, to sto si ucio na faksu zaboravi. Ako neces, nacemo drugog. Hvala i dovidjenja.
Mislim nemam blage veze ko je lik, ali on se ovdje nije pitao ni 1%, u to sam siguran.
p.s. Tibra je jos napredovala, kakva su sranja po stupu i nedzaricima radili. Ovo je jos odlicno.
