What to wear???

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#2726 Re: What to wear???

Post by alica.k »

User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#2727 Re: What to wear???

Post by swirl »

alica.k wrote:http://www.journelle.com/womens-underwe ... suspenders

eto ih u drugom redu oba.
joj jesu dobri, ali gdje cu dati 116$ za haltere :D :-)
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#2728 Re: What to wear???

Post by alica.k »

znaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam
mada mi ne izgledaju prakticni ovi veci
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#2729 Re: What to wear???

Post by swirl »

alica.k wrote:znaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam
mada mi ne izgledaju prakticni ovi veci
Ovi Kitty su tres chic :D
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#2730 Re: What to wear???

Post by alica.k »

tak jednostavni da je za plakat

al jbt, zamisli da mi na haltere jos naplacuju carinu, wtf
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#2731 Re: What to wear???

Post by swirl »

alica.k wrote:tak jednostavni da je za plakat

al jbt, zamisli da mi na haltere jos naplacuju carinu, wtf
I da ti onaj carinik gleda ceznutljivo u haltere :D
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#2732 Re: What to wear???

Post by alica.k »

swirl wrote:
alica.k wrote:tak jednostavni da je za plakat

al jbt, zamisli da mi na haltere jos naplacuju carinu, wtf
I da ti onaj carinik gleda ceznutljivo u haltere :D
svejedno mi je za njega :D ne nosim ih za nastupa svakako
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#2733 Re: What to wear???

Post by swirl »

alica.k wrote:
swirl wrote:
alica.k wrote:tak jednostavni da je za plakat

al jbt, zamisli da mi na haltere jos naplacuju carinu, wtf
I da ti onaj carinik gleda ceznutljivo u haltere :D
svejedno mi je za njega :D ne nosim ih za nastupa svakako

http://www.fleurofengland.com/product/p ... nder_belt/
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#2734 Re: What to wear???

Post by alica.k »

a isto cijena izadje :( oko 90KM
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#2735 Re: What to wear???

Post by swirl »

alica.k wrote:a isto cijena izadje :( oko 90KM
Tebi nece uracunati PDV :)
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#2736 Re: What to wear???

Post by alica.k »

swirl wrote:
alica.k wrote:a isto cijena izadje :( oko 90KM
Tebi nece uracunati PDV :)
al kad mi sracunaju carinu i pdv kod nas :D
radenska
Posts: 1264
Joined: 13/07/2011 22:43

#2737 Re: What to wear???

Post by radenska »

Molim Vas ako neko zna gdje u Sartajevu kupiti kvalitetne muske majice dugih rukava (moze i okrugli vrat ili polo) ali da su KVALITETNE I DA SE NECE POKUPITI. Naravno i veliki broj XXXL . Uzimali smo u U.S POLO kratki rukav ali su se pokupile po 4 cm sa svake strane. Sramota. Nije vise ni cijena u pšitanju ali da barem dobijemo kvalitet.
zamzija
Posts: 1715
Joined: 08/08/2008 15:43

#2738 Re: What to wear???

Post by zamzija »

....pa ako je pravi materijal prirodni i 100% normalno je da će se pokupiti ... na svakoj etiketi pise da postoji mogućnost skupljanja ili širenja, prilikom pranja - ovisi o materijalu tj načinu tkanja platna,
to je onih + ili - 2 ili + ili - 4 što ima na etiketi ...
zato se materijali mijesaju sa umjetnim da do toga ne bi došlo ( naravno nije samo to razlog, jer je i jeftinije za proizvodnju ubaciti i sintetiku ) ... a u ovisnosti o procentu mješavine može opet doći do skupljanja ili širenja materijala
mislim da umjetni materijali ostaju takvi kakvi jesu ...
tako da te nisu zeznuli, ako ima to na etiketi majice onda su proizvodžači lijepo upozorili da se to može desiti...rijetko ko gleda te etikete - na koji način se pere, pegla, od čega je napravljeno :)
kad kupiš tako neku majicu od 100% prirodnog materijala - pokušaj prati ručno ili na manjoj temperaturi nego što piše... možda na hladnih 30 stepeni ...
Last edited by zamzija on 15/10/2011 17:32, edited 2 times in total.
zamzija
Posts: 1715
Joined: 08/08/2008 15:43

#2739 Re: What to wear???

Post by zamzija »

Kad smo već kod skupljanja i širenja materijala, vjerovatno znate, ali možda nekom i pomogne :D

Pogledajte kako postupati s različitim vrstama materijala:

http://www.gorenje.hr/support/savjeti_i ... materijala
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#2740 Re: What to wear???

Post by Partizzanka »

ako slucajno korisitite susilicu za ves .... sve se u njoj skupi psi susenju ... tako da ... izbjegavajte to :)

i nakon pranaj vesa, prije kacenja na strik ... malo razvucite odjecu i ona se nece toliko skupiti
isto tako i centrifuga tj njeno cijedjenje i to pripomaze skupljanju

a i cinjenica da se sve maalo skupi ali nije to taaako veliko
zamzija
Posts: 1715
Joined: 08/08/2008 15:43

#2741 Re: What to wear???

Post by zamzija »

Slažem se! ja većinom odjeću sušim na sobnoj temperaturi, nekad treba više vremena ali je bolje
ljeti sunce posvjetljuje boje, a zimi samo raširim preko peškira ili stalka za sušenje veša ...
osjetljive materijale ( vuna, svila ) je najbolje prati na ruke :)
radenska
Posts: 1264
Joined: 13/07/2011 22:43

#2742 Re: What to wear???

Post by radenska »

Ma znam to sve, ali je strasno koliko je odjeca kod nas skupa a kvalitet nikakav. M. je dobio nekoliko majica iz inostranstva (neke meni potpuno nepoznate marke) ali je to takav kvalitet da su tek sada (nakon dvije i po godine) pocele pomalo da blijede, a nimalo se nisu pokupile a prirodni su materijal.
Ma zanimalo me je cisto ako znate mjesta gdje mogu naci finih muskih majica dugih rukava, nish ako ne znate :D :D :D opet cu da smaram prodavacice
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#2743 Re: What to wear???

Post by alica.k »

Image

samo da ih pokazem. ko ne voli haltere a voli izgled.
radenska
Posts: 1264
Joined: 13/07/2011 22:43

#2744 Re: What to wear???

Post by radenska »

Danas sam se smijela sama sebi u BBI. Gledala sam sexy ves, tipa haltera i onih korzeta itd it, znate otprilike kako izgledaju. Kako se to kupuje, da li po velicinama kao i grudnjaci hahah. Mom muzu je to mnogo sexy a ja sam potpuni laik, tacno ne znam kako to kupiti, ja spavam u pamucnoj majici i gacama,totalno sam anti sexy mlada
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#2745 Re: What to wear???

Post by alica.k »

radenska wrote:Danas sam se smijela sama sebi u BBI. Gledala sam sexy ves, tipa haltera i onih korzeta itd it, znate otprilike kako izgledaju. Kako se to kupuje, da li po velicinama kao i grudnjaci hahah. Mom muzu je to mnogo sexy a ja sam potpuni laik, tacno ne znam kako to kupiti, ja spavam u pamucnoj majici i gacama,totalno sam anti sexy mlada
haltere uzimas isto ko i pantole i majicu i gace npr...tako bar meni odgovara. ako ima M, uzmem M.
radenska
Posts: 1264
Joined: 13/07/2011 22:43

#2746 Re: What to wear???

Post by radenska »

aha, ma bitno je da su po velicinama, s m l. hvala :-D
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#2747 Re: What to wear???

Post by Partizzanka »

sisali vas halteri sinoc sam ih sanjala

a ti anty mlada ... ne obaziri se na to sto spavas u majci i gacicama, ionako je u nekim trenutcima najvaznije da i to skines :)
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#2748 Re: What to wear???

Post by alica.k »

stigla mi ona suknjica sa asosa, pomalo je svecana :D
User avatar
miss_heidi
Posts: 98
Joined: 02/06/2011 11:45

#2749 Re: What to wear???

Post by miss_heidi »

Partizzanka wrote:ako slucajno korisitite susilicu za ves .... sve se u njoj skupi psi susenju ... tako da ... izbjegavajte to :)

i nakon pranaj vesa, prije kacenja na strik ... malo razvucite odjecu i ona se nece toliko skupiti
isto tako i centrifuga tj njeno cijedjenje i to pripomaze skupljanju

a i cinjenica da se sve maalo skupi ali nije to taaako veliko
ja susim ves u susilici, i nema skupljanja,
samo pazim da sareno susim na manjoj temp., a bijelo na vecoj i nema frke :D
susilica rules :thumbup:
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#2750 Re: What to wear???

Post by Not My Idea »

da je i meni pocet s tim asosom
Post Reply