Kupio bih nesto sa eBay-a

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
amir_23
Posts: 2
Joined: 25/02/2013 14:34

#2726 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by amir_23 »

U zadnje vrijeme ne mogu nista da kupim preko ebay-a..Izbacuje mi sledece:

[IMG=http://img341.imageshack.us/img341/3378/beznaslovav.png][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us

I dobijem mail od prodavaca:


If you would like to purchase and pay for this item / these item(s) with another payment method, please return to your cart to check out and submit payment again.Remember, great deals don't last long on eBay, so some of your items may have already been purchased by other buyers.Complete payment soon to avoid missing out.

Da li mi neko moze pomoci? Hvala.
T-pain
Posts: 420
Joined: 20/05/2008 16:39

#2727 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by T-pain »

pozz forumasi, narucio sam prije 20-tak dana

http://www.ebay.com/itm/Dual-Core-MK808 ... 7510086%26

i danas sam dobio pismo iz poste: '' Zahtjev za Dopunu predmeta"

traze da im dostavim izvod sa paypala i ovo pismo da bi mogli utvrditi carisnku vrijednnost posiljke. Jel' neko dobio nesto slicno jer mi je ovo prvi put da dode nesto, pa sta sad trebam da uradim da li je ovo stiglo u postu u Sarajevu ili je ostalo na granici . Unaprijed hvala :)
sema911
Posts: 471
Joined: 21/03/2010 17:51

#2728 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by sema911 »

T-pain wrote:pozz forumasi, narucio sam prije 20-tak dana

http://www.ebay.com/itm/Dual-Core-MK808 ... 7510086%26

i danas sam dobio pismo iz poste: '' Zahtjev za Dopunu predmeta"

traze da im dostavim izvod sa paypala i ovo pismo da bi mogli utvrditi carisnku vrijednnost posiljke. Jel' neko dobio nesto slicno jer mi je ovo prvi put da dode nesto, pa sta sad trebam da uradim da li je ovo stiglo u postu u Sarajevu ili je ostalo na granici . Unaprijed hvala :)
izvod od pay pal nemoj slucajno prepravljat isprintaj stranicu sa transakcijom,. prije nekoliko sam gledao kako tip pokazuje prepravljenu transakciju smanjio iznos,. jesu oni glupi al toliko nisu,.
na ovih 100njak km paltices jos max30 i to je to
a sto niste trazili da vam uz proizvod stavi prodavac fakturu i da na njoj napise da je cijena oko 40usd,.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#2729 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by un1ted »

Cuj 30KM,...
Carisnska osnova 103KM
carinaska stopa 10% = 10.30KM
PDV 17% = 17,51KM
TAKSA: 10KM
Otvaranje paketa: 3,5KM

TOTAL: 41KM...

Cista pljacka...

40$ je 70KM i na to bi platio 33KM carine :)
sema911
Posts: 471
Joined: 21/03/2010 17:51

#2730 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by sema911 »

un1ted wrote:Cuj 30KM,...
Carisnska osnova 103KM
carinaska stopa 10% = 10.30KM
PDV 17% = 17,51KM
TAKSA: 10KM
Otvaranje paketa: 3,5KM

TOTAL: 41KM...

Cista pljacka...

40$ je 70KM i na to bi platio 33KM carine :)
ja pogresno mozda racunam jer vecinom kada sta narucim kada zovu da se plati komsiji koji radi u posti dam pare on sracuna i za displej koji je kosato oko 70km rekao mi da ima tih dadzbina 32 km sta je i kako racunao neznam,. meni crko laptop i za tih 100km nije puno,.,

al da pljackaju to je i hvala na info ako ovako racunaju,. i jos pitanje jel se svaka posiljka mora otvorit trebaju mi doci neki satovi cijena im je oko 10usd po kom,. i u njima ce stavljat neke gratis stvarcice, narukvice, i baterije,. jer ako otvore to moze otic opet na byby,. ko moze dokazat jel kinez stavio u kutiju a cariniku se svidjelo
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#2731 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by un1ted »

Jbga, ako uzmu uzmu, ti dokazati ne mozes, sem buniti se :) Drugacije se ne moze s njima...a svaki paket koji ode na otvaranje platit ce se 3,5KM, takva je procedura. Sada da li ce otici ili ne, to je odokativna metoda carinika koji razvrstava pakete.
User avatar
Realovac23
Posts: 133
Joined: 23/09/2012 20:34

#2732 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Realovac23 »

evo jos jedan problem.. sve kupujem sa ebaya i zaradjivam kupujuci drugima. jedan je momak naručio košulju, nije je više bilo na ebayu te boje i veličine i ja je pronadjem za dolar skuplju na ovoj stranici http://www.dealschic.com i kupim je 7.2. Čekao sam da mi na mail potvrde da je poslana košulja al ništa, ja im se javim 18.2 i pitam jesu poslali košulju, kad 19.2 javlja mi se covjek kaze da su na odmoru, da ce 25.2 poslati košulju. jel želim da mi vrati pare, ja kazem da ću prićekati 25.2 da pošalju. 22.2 pokušam ući na stranicu stranica ne radi do dan danas, pošaljem mail da mi vrati pare ne odgovara mi. Košulja je plačena paypalom. Jel postoji kakva mogučnost da mi paypal vrati pare, jer sam cuo da na ebayu sve dok prodavač ne dobije positive feedback ne dobiva novac od ebaya/paypala.
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#2733 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by _Reds_ »

Realovac23 wrote:evo jos jedan problem.. sve kupujem sa ebaya i zaradjivam kupujuci drugima. jedan je momak naručio košulju, nije je više bilo na ebayu te boje i veličine i ja je pronadjem za dolar skuplju na ovoj stranici http://www.dealschic.com i kupim je 7.2. Čekao sam da mi na mail potvrde da je poslana košulja al ništa, ja im se javim 18.2 i pitam jesu poslali košulju, kad 19.2 javlja mi se covjek kaze da su na odmoru, da ce 25.2 poslati košulju. jel želim da mi vrati pare, ja kazem da ću prićekati 25.2 da pošalju. 22.2 pokušam ući na stranicu stranica ne radi do dan danas, pošaljem mail da mi vrati pare ne odgovara mi. Košulja je plačena paypalom. Jel postoji kakva mogučnost da mi paypal vrati pare, jer sam cuo da na ebayu sve dok prodavač ne dobije positive feedback ne dobiva novac od ebaya/paypala.
Pokreni case na paypal-u.
Royale
Posts: 117
Joined: 17/03/2011 23:28
Location: Visoko, Bosnia and Herzegovina

#2734 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Royale »

Zdravo,

dobio sam jedan displej iz Kine za laptop, ali ne odgovara mi i trebao bih ga vratiti, interesuje me da li je neko vec prije slao isto za Kinu nazad ili Ameriku i sl. i koji je postupak i koliko otprilike košta??

Hvala.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#2735 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by un1ted »

20-30KM. Sretan si :) Da li ima bateriju u sebi ne bi ga mogao vratiti , tj ne moze napustiti protstor BIH jer smo zemlja visokog rizika.
Takodjer to obuhvata mobitele, laptope, tablete i slicne uredjaje...
User avatar
Realovac23
Posts: 133
Joined: 23/09/2012 20:34

#2736 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Realovac23 »

Royale wrote:Zdravo,

dobio sam jedan displej iz Kine za laptop, ali ne odgovara mi i trebao bih ga vratiti, interesuje me da li je neko vec prije slao isto za Kinu nazad ili Ameriku i sl. i koji je postupak i koliko otprilike košta??

Hvala.
Royale
Posts: 117
Joined: 17/03/2011 23:28
Location: Visoko, Bosnia and Herzegovina

#2737 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Royale »

un1ted wrote:20-30KM. Sretan si :) Da li ima bateriju u sebi ne bi ga mogao vratiti , tj ne moze napustiti protstor BIH jer smo zemlja visokog rizika.
Takodjer to obuhvata mobitele, laptope, tablete i slicne uredjaje...
Da li si ti vec slao ?? ili onako nagađaš ?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#2738 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by skafiskafsnjak »

Ja narucio prije 47 dana . Cekao 42 dana, otvorio case, javio se idiot reko za 5 dana da ce pare "leci". A nista jos :x
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#2739 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by un1ted »

Royale wrote: Da li si ti vec slao ?? ili onako nagađaš ?
Ne nagadjam vec sam bio u posti i nisam mogao poslati radi baterije u tabletu. Kazu avioprevoznici NE ZELE da izvoze ista sto ima bateriju, jer nas i dalje vide kao zemlju visokog rizika. Kazu da imaju probleme s robom koja dodje u BIH, a ne dostavi se do krajnjeg korisnika, a oni obavezni vratiti posiljaocu, istu ne mogu vratiti radi ovog problema.
Sto se tice cijene postarine, ista zavisi od tezine paketa, pa sam zato i napisao 20-30KM.
Royale
Posts: 117
Joined: 17/03/2011 23:28
Location: Visoko, Bosnia and Herzegovina

#2740 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Royale »

un1ted wrote:
Royale wrote: Da li si ti vec slao ?? ili onako nagađaš ?
Ne nagadjam vec sam bio u posti i nisam mogao poslati radi baterije u tabletu. Kazu avioprevoznici NE ZELE da izvoze ista sto ima bateriju, jer nas i dalje vide kao zemlju visokog rizika. Kazu da imaju probleme s robom koja dodje u BIH, a ne dostavi se do krajnjeg korisnika, a oni obavezni vratiti posiljaocu, istu ne mogu vratiti radi ovog problema.
Sto se tice cijene postarine, ista zavisi od tezine paketa, pa sam zato i napisao 20-30KM.
ok, sad gledam na bhp.ba onaj informativni kalkulato mi kaže da bi pošiljka trebala koštati oko 27 KM, pa sutra cu u poštu i da provjerim. :)
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#2741 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by skafiskafsnjak »

Koliko dugo treba da mi pare legnu na racun nakon sto na paypalu vidim da je povrat uradjen ?
User avatar
Jazzy.ba
Posts: 2061
Joined: 26/04/2012 00:43

#2742 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Jazzy.ba »

3-4 dana.


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#2743 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by skafiskafsnjak »

jao procedure... 10 dana ukupno onda da mi novac vrati ...a ja kad sam njemu platio, odmah . 8-)
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#2744 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Melami »

L00d wrote:jao procedure... 10 dana ukupno onda da mi novac vrati ...a ja kad sam njemu platio, odmah . 8-)
Ne dobije ni on odmah.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#2745 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by skafiskafsnjak »

Ma dobro ..al cekao sam 7 dana da odradi refund ... nigdje veze .

da ne spominjes 45 dana sto sam cekao da mi dodje ono sto sam kupio ...
mentalist
Posts: 870
Joined: 25/12/2009 20:32

#2746 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by mentalist »

Treba mi savjet, iskustvo ako može :)
Naručio artikal 16.01 koji još nije stigao, kontaktirao prodavca ali sam slab sa engleskim pa ako može mala pomoć oko prevoda. Kako sam skontao, da mi predlaže da sačekam 5-6 dana da vidim dali će stići pa bi mi dao zamjenski ili vratio novac. Problem je što je krajnji datum 02.03



we apologize for the delay of shipping,we just now have tracked with the post office ,they said the item was delayed in the Interenational Letterpost items operation Center for a few days because of the delay of the freight ,so the item will be at you 6 days later,will you please kindly wait for a little time?if you cannot wait ,we can resend you now via a fast way about 15-20days ,and please pay us back if you received the item or refuse to sign the second parcel if it arrives to you ,is that OK?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#2747 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by skafiskafsnjak »

Da, moli te da sacekas jos par dana , trebalo bi stici. Nekih kasnjenja/odgoda je bilo ... Ako bas ne mozes, govori da ti posalju brzom postom (15-20) dana . Kakav rok do 3.2 ? To ti pise ono da ides na "Resolution center" ? nebitno je.

Sacekaj jos malo, ako ne dodje, trazi povrat novca i eto .
mentalist
Posts: 870
Joined: 25/12/2009 20:32

#2748 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by mentalist »

L00d wrote:Da, moli te da sacekas jos par dana , trebalo bi stici. Nekih kasnjenja/odgoda je bilo ... Ako bas ne mozes, govori da ti posalju brzom postom (15-20) dana . Kakav rok do 3.2 ? To ti pise ono da ides na "Resolution center" ? nebitno je.

Sacekaj jos malo, ako ne dodje, trazi povrat novca i eto .
Da, preporuka ako nešto ne "štima" sa artiklom a tada i ističe tih 45 dana za žalbu, zato i pitam jer nebi volio da me zavali pri prvoj kupovini :D

vidim da si se žalio poslije 42 dana, jesi prije toga kontaktirao prodavca ili odmah na case?
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#2749 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by un1ted »

Uvijek prvo kontaktirate prodavaca :)
Evo meni jedan vrati 5$ i rekao ako dodje kad artikal dam u se javim i posaljem novce, sto cu naravno i uraditi.
Drugi mi je rekao da sacekam jos 7 dana. U oba slucaja roba nije dosla u roku od 30 dana :D
User avatar
Jazzy.ba
Posts: 2061
Joined: 26/04/2012 00:43

#2750 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Jazzy.ba »

Koliko procedure za 5$. :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
Post Reply