FIAT KONZUMENTI

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
kokuz_sa
Posts: 9069
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#2726 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by kokuz_sa »

ma klima, xenoni, ozvucenje, nije garaziran..pa kontam bolje i jace sta imati nego da kaslje kao ovaj sada sto mi je..
Nefs-i Mulhima
Posts: 608
Joined: 07/01/2013 23:18

#2727 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Nefs-i Mulhima »

Potrebna informacija koji je i gdje se nalazi najbolji OVLSTENI servis fiata - sarajevo. Onaj sa pofalica koji nije bio bajan se preselio negdje, nadam se da nije na ahiret :mrgreen:


Takoder moze i u pp preporuke mehanicara po sarajevu koji su strucni.

Hvala
kazo
Posts: 1695
Joined: 08/03/2012 19:57

#2728 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by kazo »

Pozdrav, uskoro se i ja pridruzujem FIAT konzumentima. Posto sam pocetnik i treba mi auto samo na posao da idem, uz to i budzet ogranicen zanima me sta vi mislite o puntu 96,98 i 2000. godiste? Vidim po piku da su prvoj dvojici jako slabi motori ( 1.1 benzin ) a ovi 2000. ima 1.7 dizel. Kakvi su sto se tice odrzavanja dijelovi i to ? Prije par dana sam naletio na jedan 98 godiste 1500KM veliki servis uradjen, nove gume i registrovan za 1600 ali 260.000 i nema ga sad vjerovatno prodo.
Imaju i ova dva pa ako nekom nije mrsko nek pogleda pa napise sta.

http://www.pik.ba/artikal/14747229/fiat-punto-1-7-td/

http://www.pik.ba/artikal/14787815/fiat ... gistrovan/

Evo nadjoh jos jedan, ali ovaj mi je malo poskup :-D
http://www.pik.ba/artikal/14800308/fiat ... lima-1998/
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2729 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by citroen xm »

Koliki ti je budžet?
Sa Puntom kecom ćeš biti daleko zadovoljniji ako ga kupiš sa benzinskim motorom.
Bijel Punto kec sa troje vrata i dizel motorom je 99% bivši VAN, a ti su pregaženi maksimalno. Svaki kvar na takvom motoru je skup.
kazo
Posts: 1695
Joined: 08/03/2012 19:57

#2730 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by kazo »

citroen xm wrote:Koliki ti je budžet?
Sa Puntom kecom ćeš biti daleko zadovoljniji ako ga kupiš sa benzinskim motorom.
Bijel Punto kec sa troje vrata i dizel motorom je 99% bivši VAN, a ti su pregaženi maksimalno. Svaki kvar na takvom motoru je skup.
Ma 2000 max, a opet sam naletio i na kadeta 800 KM :D po pricama kazu da je ko i golf dvica, rijetko se kvari. Predlazes li ti nesto drugo i koliko kilometara nije puno za ova starija auta ?
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2731 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by citroen xm »

Ma kakav Kadet, mehanika mu jeste dobra(ako nije dizel), ali zato je Limarija krpljena do sad 5 puta i sigurno čeka tebe.

Ja bi pogledao ovo, ali definitivno.

http://www.pik.ba/artikal/14688261/nisan-micra/

http://www.pik.ba/artikal/13034176/renault-5/

Mislim da bi sa ovim autom mogao biti prezadovoljan. Izvinjavam se što iskačem iz teme Fiat.
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#2732 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by _mufljuz_ »

citroen xm wrote:Ma kakav Kadet, mehanika mu jeste dobra(ako nije dizel), ali zato je Limarija krpljena do sad 5 puta i sigurno čeka tebe.

Ja bi pogledao ovo, ali definitivno.

http://www.pik.ba/artikal/14688261/nisan-micra/

http://www.pik.ba/artikal/13034176/renault-5/

Mislim da bi sa ovim autom mogao biti prezadovoljan. Izvinjavam se što iskačem iz teme Fiat.
vozio sam mikru i moram reci da sam bio odusevljen tim autićem..... :thumbup:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2733 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by citroen xm »

Nemam pojma, ali po opisu i po slikama djeluje da vrijedi tih 2000. A vjerujem da može fino poslužiti par godina.
kazo
Posts: 1695
Joined: 08/03/2012 19:57

#2734 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by kazo »

Auu dobro auto pravo :thumbup: , vidi se da je ocuvano. Nije puno ni preso, kontaktiracu ovog prodavaca pa da vidim detalje.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2735 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

Mani se corava posla i 1.7 dizela u Fiatu.
Kupi benz Fire motor i deri.
User avatar
Altsa
Posts: 9227
Joined: 19/03/2004 18:31

#2737 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Altsa »

Trebao bih raditi veliki servis na puntu. Da li ga je neko radio kod Hote i kakva su iskustva.
User avatar
kokuz_sa
Posts: 9069
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#2738 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by kokuz_sa »

kod mene na poslu kolega ima punta 1.2 benzin..
al malo je reci da trosi..
guta kaze i po 10litara
:roll:
vec ga ima godinu i po..nema kvarova nema nista ..ali potrosnja ga ubi i samo kuka
kazo
Posts: 1695
Joined: 08/03/2012 19:57

#2739 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by kazo »

Pa to jeste, ovi 1.1 trose oko 6l po gradu sigurno 7-8, a ne mogu brzo ici :/
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2740 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by bitanga_sa_otesa »

perpetum mobile jos nije izmisljen koliko ja znam....
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2741 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

Altsa wrote:Trebao bih raditi veliki servis na puntu. Da li ga je neko radio kod Hote i kakva su iskustva.
Ne bi trebao nikakvih problema,a mislim da Hota daje godinu garancije.
Imas Adina i Kinu,koji su radili kod Suada,a sad su otvorili svoj servis.
Automaher kod tunela Ciglane imaju dijelove,majstore i na sve daju 2 godine.
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#2742 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by drndalo »

kokuz_sa wrote:kod mene na poslu kolega ima punta 1.2 benzin..
al malo je reci da trosi..
guta kaze i po 10litara
:roll:
vec ga ima godinu i po..nema kvarova nema nista ..ali potrosnja ga ubi i samo kuka
Pitaj ga bil mu bilo lakse da mu je potrosnja 7 litara dizela, ali da mu ode 1-2-3 dizne, mozda i pumpa visokog pritiska...? Sitno nesto takvo, 700-800-900 KM za reparaciju istih... Novo i 1300-1400 KM... To bi ga bas poguralo, i usparalo mu dizela na jedno 50.000 km... :run:
zrakomlat
Posts: 10370
Joined: 23/09/2012 17:22

#2743 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by zrakomlat »

kazo wrote:Pa to jeste, ovi 1.1 trose oko 6l po gradu sigurno 7-8, a ne mogu brzo ici :/
Moja radna kolegica ima punta 1,1, 1998 godina, i odličan je autić za po gradu. Ti ako si početnik, šta će ti svakako auto koji može brzo ići, i kuda bi ga brzo vozio? Kod mene G4, 1,6 benzin, troši preko 10l u gradu, volio bih da je manje, ali ne može, tako da ti je to normala potrošnja. I vjeruj mi, nebi ništa dobio da ti troši i dva litra manje, ako ti treba uglavnom da ideš na posao, malo do čaršije, i tako to. Eto izračunaj.
User avatar
ElRe
Posts: 16901
Joined: 12/12/2011 11:28

#2744 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

Nefs-i Mulhima wrote:Potrebna informacija koji je i gdje se nalazi najbolji OVLSTENI servis fiata - sarajevo. Onaj sa pofalica koji nije bio bajan se preselio negdje, nadam se da nije na ahiret :mrgreen:


Takoder moze i u pp preporuke mehanicara po sarajevu koji su strucni.

Hvala
Fiat nema ovlastenog servisera i prodavca u Sarajevu. Najblize je u Mostaru Autostart ili Vitezu Sofa MM.

Ako je nesto komplikovanije nista prije Laktasa, Market auto.
adinc
Posts: 10
Joined: 24/10/2004 21:28
Location: sa

#2745 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by adinc »

Ovlasteni servise je odma iznad el tarik pumpe kod taksista prema velesicima UNIS. Ja tamo servisiram zadnju godinu i nemam zamjerke. Nista nije skuplje nego kod nekih kvazi maistora po raznoraznim supama koji pola toga i nece da radi ako je sta komplikovanije...
User avatar
Romeo 80
Posts: 4627
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#2746 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Romeo 80 »

electric
Posts: 320
Joined: 21/01/2011 17:24
Location: Tuzla

#2747 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by electric »

Pozz,kupio sam nedavn stila i ima ugradjen fakbricki "kasetas" ee sad naravno bi da promijenim i da zbavim kakav mp3 uredjaj,pa bi zelio da cujem ako ima ko kakvih prijedloga jer sam citao u vezi nekog usba,radio cd blendi.... :)
modelar2
Posts: 3
Joined: 17/01/2013 14:01

#2748 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by modelar2 »

Pozz.danas kad sam upalio punto ne radi mi ni grijanje ni hlađenje u kabini.jednostavno na bilo koji broj da okrenemo od 1 do 4 na prekidaču nema nikakvih dešavanja.kada upalim klimu gori mi lampica ali ni mukajet.da li neko ima kakva iskustva i ako je nešto crklo kome da vozim u Sarajevu.pozz
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2749 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by bitanga_sa_otesa »

mislis ventilator ti ne radi?
modelar2
Posts: 3
Joined: 17/01/2013 14:01

#2750 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by modelar2 »

Pretpostavljam...nikakav zvuk se ne čuje...
Post Reply