FIAT KONZUMENTI
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- kokuz_sa
- Posts: 9069
- Joined: 29/05/2010 21:11
- Location: nisam u inostranstvu :D
#2726 Re: FIAT KONZUMENTI
ma klima, xenoni, ozvucenje, nije garaziran..pa kontam bolje i jace sta imati nego da kaslje kao ovaj sada sto mi je..
-
Nefs-i Mulhima
- Posts: 608
- Joined: 07/01/2013 23:18
#2727 Re: FIAT KONZUMENTI
Potrebna informacija koji je i gdje se nalazi najbolji OVLSTENI servis fiata - sarajevo. Onaj sa pofalica koji nije bio bajan se preselio negdje, nadam se da nije na ahiret
Takoder moze i u pp preporuke mehanicara po sarajevu koji su strucni.
Hvala
Takoder moze i u pp preporuke mehanicara po sarajevu koji su strucni.
Hvala
-
kazo
- Posts: 1695
- Joined: 08/03/2012 19:57
#2728 Re: FIAT KONZUMENTI
Pozdrav, uskoro se i ja pridruzujem FIAT konzumentima. Posto sam pocetnik i treba mi auto samo na posao da idem, uz to i budzet ogranicen zanima me sta vi mislite o puntu 96,98 i 2000. godiste? Vidim po piku da su prvoj dvojici jako slabi motori ( 1.1 benzin ) a ovi 2000. ima 1.7 dizel. Kakvi su sto se tice odrzavanja dijelovi i to ? Prije par dana sam naletio na jedan 98 godiste 1500KM veliki servis uradjen, nove gume i registrovan za 1600 ali 260.000 i nema ga sad vjerovatno prodo.
Imaju i ova dva pa ako nekom nije mrsko nek pogleda pa napise sta.
http://www.pik.ba/artikal/14747229/fiat-punto-1-7-td/
http://www.pik.ba/artikal/14787815/fiat ... gistrovan/
Evo nadjoh jos jedan, ali ovaj mi je malo poskup
http://www.pik.ba/artikal/14800308/fiat ... lima-1998/
Imaju i ova dva pa ako nekom nije mrsko nek pogleda pa napise sta.
http://www.pik.ba/artikal/14747229/fiat-punto-1-7-td/
http://www.pik.ba/artikal/14787815/fiat ... gistrovan/
Evo nadjoh jos jedan, ali ovaj mi je malo poskup
http://www.pik.ba/artikal/14800308/fiat ... lima-1998/
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#2729 Re: FIAT KONZUMENTI
Koliki ti je budžet?
Sa Puntom kecom ćeš biti daleko zadovoljniji ako ga kupiš sa benzinskim motorom.
Bijel Punto kec sa troje vrata i dizel motorom je 99% bivši VAN, a ti su pregaženi maksimalno. Svaki kvar na takvom motoru je skup.
Sa Puntom kecom ćeš biti daleko zadovoljniji ako ga kupiš sa benzinskim motorom.
Bijel Punto kec sa troje vrata i dizel motorom je 99% bivši VAN, a ti su pregaženi maksimalno. Svaki kvar na takvom motoru je skup.
-
kazo
- Posts: 1695
- Joined: 08/03/2012 19:57
#2730 Re: FIAT KONZUMENTI
Ma 2000 max, a opet sam naletio i na kadeta 800 KMcitroen xm wrote:Koliki ti je budžet?
Sa Puntom kecom ćeš biti daleko zadovoljniji ako ga kupiš sa benzinskim motorom.
Bijel Punto kec sa troje vrata i dizel motorom je 99% bivši VAN, a ti su pregaženi maksimalno. Svaki kvar na takvom motoru je skup.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#2731 Re: FIAT KONZUMENTI
Ma kakav Kadet, mehanika mu jeste dobra(ako nije dizel), ali zato je Limarija krpljena do sad 5 puta i sigurno čeka tebe.
Ja bi pogledao ovo, ali definitivno.
http://www.pik.ba/artikal/14688261/nisan-micra/
http://www.pik.ba/artikal/13034176/renault-5/
Mislim da bi sa ovim autom mogao biti prezadovoljan. Izvinjavam se što iskačem iz teme Fiat.
Ja bi pogledao ovo, ali definitivno.
http://www.pik.ba/artikal/14688261/nisan-micra/
http://www.pik.ba/artikal/13034176/renault-5/
Mislim da bi sa ovim autom mogao biti prezadovoljan. Izvinjavam se što iskačem iz teme Fiat.
- _mufljuz_
- Posts: 4976
- Joined: 12/04/2013 19:42
#2732 Re: FIAT KONZUMENTI
vozio sam mikru i moram reci da sam bio odusevljen tim autićem.....citroen xm wrote:Ma kakav Kadet, mehanika mu jeste dobra(ako nije dizel), ali zato je Limarija krpljena do sad 5 puta i sigurno čeka tebe.
Ja bi pogledao ovo, ali definitivno.
http://www.pik.ba/artikal/14688261/nisan-micra/
http://www.pik.ba/artikal/13034176/renault-5/
Mislim da bi sa ovim autom mogao biti prezadovoljan. Izvinjavam se što iskačem iz teme Fiat.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#2733 Re: FIAT KONZUMENTI
Nemam pojma, ali po opisu i po slikama djeluje da vrijedi tih 2000. A vjerujem da može fino poslužiti par godina.
-
kazo
- Posts: 1695
- Joined: 08/03/2012 19:57
#2734 Re: FIAT KONZUMENTI
Auu dobro auto pravo
, vidi se da je ocuvano. Nije puno ni preso, kontaktiracu ovog prodavaca pa da vidim detalje.
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#2735 Re: FIAT KONZUMENTI
Mani se corava posla i 1.7 dizela u Fiatu.
Kupi benz Fire motor i deri.
Kupi benz Fire motor i deri.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65969
- Joined: 03/08/2010 19:04
- Altsa
- Posts: 9227
- Joined: 19/03/2004 18:31
#2737 Re: FIAT KONZUMENTI
Trebao bih raditi veliki servis na puntu. Da li ga je neko radio kod Hote i kakva su iskustva.
- kokuz_sa
- Posts: 9069
- Joined: 29/05/2010 21:11
- Location: nisam u inostranstvu :D
#2738 Re: FIAT KONZUMENTI
kod mene na poslu kolega ima punta 1.2 benzin..
al malo je reci da trosi..
guta kaze i po 10litara
vec ga ima godinu i po..nema kvarova nema nista ..ali potrosnja ga ubi i samo kuka
al malo je reci da trosi..
guta kaze i po 10litara
vec ga ima godinu i po..nema kvarova nema nista ..ali potrosnja ga ubi i samo kuka
-
kazo
- Posts: 1695
- Joined: 08/03/2012 19:57
#2739 Re: FIAT KONZUMENTI
Pa to jeste, ovi 1.1 trose oko 6l po gradu sigurno 7-8, a ne mogu brzo ici :/
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#2740 Re: FIAT KONZUMENTI
perpetum mobile jos nije izmisljen koliko ja znam....
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#2741 Re: FIAT KONZUMENTI
Ne bi trebao nikakvih problema,a mislim da Hota daje godinu garancije.Altsa wrote:Trebao bih raditi veliki servis na puntu. Da li ga je neko radio kod Hote i kakva su iskustva.
Imas Adina i Kinu,koji su radili kod Suada,a sad su otvorili svoj servis.
Automaher kod tunela Ciglane imaju dijelove,majstore i na sve daju 2 godine.
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#2742 Re: FIAT KONZUMENTI
Pitaj ga bil mu bilo lakse da mu je potrosnja 7 litara dizela, ali da mu ode 1-2-3 dizne, mozda i pumpa visokog pritiska...? Sitno nesto takvo, 700-800-900 KM za reparaciju istih... Novo i 1300-1400 KM... To bi ga bas poguralo, i usparalo mu dizela na jedno 50.000 km...kokuz_sa wrote:kod mene na poslu kolega ima punta 1.2 benzin..
al malo je reci da trosi..
guta kaze i po 10litara
![]()
vec ga ima godinu i po..nema kvarova nema nista ..ali potrosnja ga ubi i samo kuka
-
zrakomlat
- Posts: 10370
- Joined: 23/09/2012 17:22
#2743 Re: FIAT KONZUMENTI
Moja radna kolegica ima punta 1,1, 1998 godina, i odličan je autić za po gradu. Ti ako si početnik, šta će ti svakako auto koji može brzo ići, i kuda bi ga brzo vozio? Kod mene G4, 1,6 benzin, troši preko 10l u gradu, volio bih da je manje, ali ne može, tako da ti je to normala potrošnja. I vjeruj mi, nebi ništa dobio da ti troši i dva litra manje, ako ti treba uglavnom da ideš na posao, malo do čaršije, i tako to. Eto izračunaj.kazo wrote:Pa to jeste, ovi 1.1 trose oko 6l po gradu sigurno 7-8, a ne mogu brzo ici :/
- ElRe
- Posts: 16901
- Joined: 12/12/2011 11:28
#2744 Re: FIAT KONZUMENTI
Fiat nema ovlastenog servisera i prodavca u Sarajevu. Najblize je u Mostaru Autostart ili Vitezu Sofa MM.Nefs-i Mulhima wrote:Potrebna informacija koji je i gdje se nalazi najbolji OVLSTENI servis fiata - sarajevo. Onaj sa pofalica koji nije bio bajan se preselio negdje, nadam se da nije na ahiret![]()
Takoder moze i u pp preporuke mehanicara po sarajevu koji su strucni.
Hvala
Ako je nesto komplikovanije nista prije Laktasa, Market auto.
-
adinc
- Posts: 10
- Joined: 24/10/2004 21:28
- Location: sa
#2745 Re: FIAT KONZUMENTI
Ovlasteni servise je odma iznad el tarik pumpe kod taksista prema velesicima UNIS. Ja tamo servisiram zadnju godinu i nemam zamjerke. Nista nije skuplje nego kod nekih kvazi maistora po raznoraznim supama koji pola toga i nece da radi ako je sta komplikovanije...
- Romeo 80
- Posts: 4627
- Joined: 11/12/2006 16:55
- Location: Seljajevo, al Centar brale
- Grijem se na: Džemper
- Vozim: Azijsku nakazu
-
electric
- Posts: 320
- Joined: 21/01/2011 17:24
- Location: Tuzla
#2747 Re: FIAT KONZUMENTI
Pozz,kupio sam nedavn stila i ima ugradjen fakbricki "kasetas" ee sad naravno bi da promijenim i da zbavim kakav mp3 uredjaj,pa bi zelio da cujem ako ima ko kakvih prijedloga jer sam citao u vezi nekog usba,radio cd blendi.... 
-
modelar2
- Posts: 3
- Joined: 17/01/2013 14:01
#2748 Re: FIAT KONZUMENTI
Pozz.danas kad sam upalio punto ne radi mi ni grijanje ni hlađenje u kabini.jednostavno na bilo koji broj da okrenemo od 1 do 4 na prekidaču nema nikakvih dešavanja.kada upalim klimu gori mi lampica ali ni mukajet.da li neko ima kakva iskustva i ako je nešto crklo kome da vozim u Sarajevu.pozz
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#2749 Re: FIAT KONZUMENTI
mislis ventilator ti ne radi?
-
modelar2
- Posts: 3
- Joined: 17/01/2013 14:01
#2750 Re: FIAT KONZUMENTI
Pretpostavljam...nikakav zvuk se ne čuje...
