iPhone - All about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
iSwagga
Posts: 1561
Joined: 22/03/2010 10:30

#2726 Re: iPhone - All about

Post by iSwagga »

trebam pod hitno skinuti navigaciju, valja slijedece sedmice u kakanj.. a problem kako doci do bez navigacije ?? :mrgreen: :dance:
User avatar
dinao
Posts: 997
Joined: 16/04/2010 19:16

#2727 Re: iPhone - All about

Post by dinao »

ado2410 wrote:
iSwagga wrote:Nema unlock i pitaj Boga kad ce. Ja od nove godine cekam, nista nam drugo ne preostaje nego cekati..
Ja cekam od Novembra za iPhone 4 2.10.04 baseband unlock. Onaj Musclenerd (@Musclenerd - Twitter) vec radi na unlock i na NCK code unlock. Nista, cekanje je sad.

Nisam u zurbi nikako jer imam iPhone 3GS 32GB perfektno radi na iOS 4.0. Hocu da ga update/jailbreak/unlock na 4.2.1 uskoro.

Ja ne vjerujem onim kinezima za onaj SIM Interposer iz Kine. Vise vjerujem Dev Team-u u njihovom radu jer uvijek koristim njihove softvere sto se tice jailbreak-a i unlock-a i nikad nisam imao nikakvih problema. Svaki put iz prve proradi.
Prodajem zaključan iphone 4..ako ima još budala poput mene :P
leo johnson
Posts: 132
Joined: 04/12/2010 21:41

#2728 Re: iPhone - All about

Post by leo johnson »

koliko para?
Mustang1
Posts: 29902
Joined: 29/12/2010 17:31

#2729 Re: iPhone - All about

Post by Mustang1 »

iSwagga wrote:trebam pod hitno skinuti navigaciju, valja slijedece sedmice u kakanj.. a problem kako doci do bez navigacije ?? :mrgreen: :dance:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
dadoj007
Posts: 49
Joined: 04/06/2010 18:58

#2730 Re: iPhone - All about

Post by dadoj007 »

imam priliku da mi drug donese iz amerike iPhone 4 fabricki otkljucan ,hoce li raditi na nasoj mrezi?????????
febo_acm
Posts: 10317
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#2731 Re: iPhone - All about

Post by febo_acm »

ako je kupljeeeeeeeeeeeeeeen u radnjiiiiiiiiiiiiii mozeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, samo da nije verizon cdma????!!!!!!!!
ado2410
Posts: 11
Joined: 06/11/2009 23:14
Location: Odmah iza granapa..

#2732 Re: iPhone - All about

Post by ado2410 »

dadoj007 wrote:imam priliku da mi drug donese iz amerike iPhone 4 fabricki otkljucan ,hoce li raditi na nasoj mrezi?????????
AMD wrote:ako je kupljeeeeeeeeeeeeeeen u radnjiiiiiiiiiiiiii mozeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, samo da nije verizon cdma????!!!!!!!!
Ako je iPhone 4 kupljen u Apple Store u Americi on je zakljucan na AT&T mrezu (exclusive agreement izmedju Apple i AT&T companije). U Americi se ne moze uzeti fabricki odkljucan iPhone 4 (mozda na ebay-u imaju). Samo u Kanadi se prodaju fabricki odkljucani. Ja sam uzeo iPhone 4 u Apple Store u Novembru i jos cekam unlock da izadje.

Pitaj jarana gdje ga je kupio, koji mu je baseband, i koji iOS ima. Ako je baseband 2.10.04 ili 3.10.XX nemoj ga uzimati jer nema unlock za te basebandove jos.
febo_acm
Posts: 10317
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#2733 Re: iPhone - All about

Post by febo_acm »

Rekao je fabrički otključan ;)
Richard Peti
Posts: 4102
Joined: 12/02/2007 17:16

#2734

Post by Richard Peti »

.
Last edited by Richard Peti on 17/03/2015 07:38, edited 1 time in total.
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#2735 Re: iPhone - All about

Post by hakazvaka »

dzemmo wrote:
AMD wrote:Rekao je fabrički otključan ;)
opet ne moze, otkljucan je ali za US trziste
ha? pa kako je onda otkljucan :D
User avatar
Lady Saray
Posts: 1237
Joined: 13/05/2005 13:53
Location: Sarajevo

#2736 Re: iPhone - All about

Post by Lady Saray »

postoji razlika u frekvenciji njihove i evropske mreze..
saggitarius30
Posts: 43
Joined: 09/06/2010 11:28
Location: Dno
Contact:

#2737 Re: iPhone - All about

Post by saggitarius30 »

iSwagga wrote:Gevey iPhone 4 SIM hack (UNLOCK) - http://laforeta.blogspot.com/2011/03/un ... 4-sim.html
Ja narucio dva komada :)

S koje stranice si narucio 2 kom.?
User avatar
dinao
Posts: 997
Joined: 16/04/2010 19:16

#2739 Re: iPhone - All about

Post by dinao »

ne vidim cijenu?..koliko je, koliko se čeka?
obavijesti nas kako radi :), negdje sam čitao da otključavanje ovisi o pozivu na broj 112, za koji nisam siguran da li radi kod nas.. ali eto i devteam kao nesto pokusava..pa vidjet cemo.
Furymaker
Posts: 34
Joined: 25/04/2010 17:47

#2740 Re: iPhone - All about

Post by Furymaker »

http://getceleste.com/
sutra dolazi aplikacija za razmijenjivanje datoteka putem bluetootha , navodno ce se moci slati i primati na sve druge mobitele kao i na pc .
iSwagga
Posts: 1561
Joined: 22/03/2010 10:30

#2741 Re: iPhone - All about

Post by iSwagga »

dinao wrote:
ne vidim cijenu?..koliko je, koliko se čeka?
obavijesti nas kako radi :), negdje sam čitao da otključavanje ovisi o pozivu na broj 112, za koji nisam siguran da li radi kod nas.. ali eto i devteam kao nesto pokusava..pa vidjet cemo.
cijena je $70 samo sto trenutno ne moze iz BiH naruciti.. tako da ja idem preko USA.. pa ce mi neko donijeti ovdje.. tako da me shipping izadje free :)
saggitarius30
Posts: 43
Joined: 09/06/2010 11:28
Location: Dno
Contact:

#2742 Re: iPhone - All about

Post by saggitarius30 »


Ne vidim za Bosnu da vrse dostavu :(
User avatar
Qler
Posts: 25827
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2743 Re: iPhone - All about

Post by Qler »

iSwagga wrote:
dinao wrote:
ne vidim cijenu?..koliko je, koliko se čeka?
obavijesti nas kako radi :), negdje sam čitao da otključavanje ovisi o pozivu na broj 112, za koji nisam siguran da li radi kod nas.. ali eto i devteam kao nesto pokusava..pa vidjet cemo.
cijena je $70 samo sto trenutno ne moze iz BiH naruciti.. tako da ja idem preko USA.. pa ce mi neko donijeti ovdje.. tako da me shipping izadje free :)
iSwagga
Posts: 1561
Joined: 22/03/2010 10:30

#2744 Re: iPhone - All about

Post by iSwagga »

Jaguar84 wrote:Jedno pitanje :
Kako bi sa ios 4.2.1 isao na 4.1 i odradio jailbreak i unlock?U pitanju je 3g verzija....
Dosadan sam znam ali ipak sam nasao nedostatke uz prednosti(push ne radi,gps zeza,wireless sada extra i baterija bolja)
Znaci neki tutorijal sa linkovima,
hvala dobri ljudi!
dodaj cydia.pushfix.info repo naci ces tweak koji popravlja certifikate.. tako da ce ti to sve proraditi.. ako ne bude onda samo skini 4.1 verziju i Shift + Restore u iTunes-u.. to je to
iSwagga
Posts: 1561
Joined: 22/03/2010 10:30

#2745 Re: iPhone - All about

Post by iSwagga »

@Qler aka Nokia Man N8- i sta zelis da kazes?
User avatar
Qler
Posts: 25827
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2746 Re: iPhone - All about

Post by Qler »

iSwagga wrote:@Qler aka Nokia Man N8- i sta zelis da kazes?
Zelim da kazem onome iznad mene da malo cita sta pise. Fino je covjek napisao da ne moze u BiH i on kaze, gledao sam, ne moze u BiH.

Mogao bi i ti malo pratiti.
iSwagga
Posts: 1561
Joined: 22/03/2010 10:30

#2747 Re: iPhone - All about

Post by iSwagga »

Pratio sam ja nego si ti inace sklon 'provokacijama' pa reko da nije nesto (nepotrebno) u tom fazoni.. sorry :thumbup:
iSwagga
Posts: 1561
Joined: 22/03/2010 10:30

#2748 Re: iPhone - All about

Post by iSwagga »

@Jaguar84 - Sta nece pushfix ili restore?
User avatar
Qler
Posts: 25827
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2749 Re: iPhone - All about

Post by Qler »

iSwagga wrote:Pratio sam ja nego si ti inace sklon 'provokacijama' pa reko da nije nesto (nepotrebno) u tom fazoni.. sorry :thumbup:
ccc, pa ne provociram ja bezveze :) ja samo iznosim cinjenice :D
iSwagga
Posts: 1561
Joined: 22/03/2010 10:30

#2750 Re: iPhone - All about

Post by iSwagga »

Jaguar84 wrote:
iSwagga wrote:@Jaguar84 - Sta nece pushfix ili restore?
Pushfix nikakve razlike....jbg
pokusaj skinuti MiTime sa pushfix repo.. pise da je za aktivaciju FaceTime-a na neoficijelnim mrezama.. ali on provjeri napocetki da li ti push notifikacije rade kako treba..

ako nista.. pisaj ga .. baci ga 8-)
Post Reply