iPhone - All about
Moderator: Benq
-
iSwagga
- Posts: 1561
- Joined: 22/03/2010 10:30
#2726 Re: iPhone - All about
trebam pod hitno skinuti navigaciju, valja slijedece sedmice u kakanj.. a problem kako doci do bez navigacije ??

- dinao
- Posts: 997
- Joined: 16/04/2010 19:16
#2727 Re: iPhone - All about
Prodajem zaključan iphone 4..ako ima još budala poput meneado2410 wrote:Ja cekam od Novembra za iPhone 4 2.10.04 baseband unlock. Onaj Musclenerd (@Musclenerd - Twitter) vec radi na unlock i na NCK code unlock. Nista, cekanje je sad.iSwagga wrote:Nema unlock i pitaj Boga kad ce. Ja od nove godine cekam, nista nam drugo ne preostaje nego cekati..
Nisam u zurbi nikako jer imam iPhone 3GS 32GB perfektno radi na iOS 4.0. Hocu da ga update/jailbreak/unlock na 4.2.1 uskoro.
Ja ne vjerujem onim kinezima za onaj SIM Interposer iz Kine. Vise vjerujem Dev Team-u u njihovom radu jer uvijek koristim njihove softvere sto se tice jailbreak-a i unlock-a i nikad nisam imao nikakvih problema. Svaki put iz prve proradi.
-
Mustang1
- Posts: 29902
- Joined: 29/12/2010 17:31
#2729 Re: iPhone - All about
iSwagga wrote:trebam pod hitno skinuti navigaciju, valja slijedece sedmice u kakanj.. a problem kako doci do bez navigacije ??![]()
- dadoj007
- Posts: 49
- Joined: 04/06/2010 18:58
#2730 Re: iPhone - All about
imam priliku da mi drug donese iz amerike iPhone 4 fabricki otkljucan ,hoce li raditi na nasoj mrezi?????????
-
febo_acm
- Posts: 10317
- Joined: 10/02/2009 17:00
- Location: SARAJEVO
#2731 Re: iPhone - All about
ako je kupljeeeeeeeeeeeeeeen u radnjiiiiiiiiiiiiii mozeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, samo da nije verizon cdma????!!!!!!!!
-
ado2410
- Posts: 11
- Joined: 06/11/2009 23:14
- Location: Odmah iza granapa..
#2732 Re: iPhone - All about
dadoj007 wrote:imam priliku da mi drug donese iz amerike iPhone 4 fabricki otkljucan ,hoce li raditi na nasoj mrezi?????????
Ako je iPhone 4 kupljen u Apple Store u Americi on je zakljucan na AT&T mrezu (exclusive agreement izmedju Apple i AT&T companije). U Americi se ne moze uzeti fabricki odkljucan iPhone 4 (mozda na ebay-u imaju). Samo u Kanadi se prodaju fabricki odkljucani. Ja sam uzeo iPhone 4 u Apple Store u Novembru i jos cekam unlock da izadje.AMD wrote:ako je kupljeeeeeeeeeeeeeeen u radnjiiiiiiiiiiiiii mozeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, samo da nije verizon cdma????!!!!!!!!
Pitaj jarana gdje ga je kupio, koji mu je baseband, i koji iOS ima. Ako je baseband 2.10.04 ili 3.10.XX nemoj ga uzimati jer nema unlock za te basebandove jos.
-
febo_acm
- Posts: 10317
- Joined: 10/02/2009 17:00
- Location: SARAJEVO
#2733 Re: iPhone - All about
Rekao je fabrički otključan 
-
Richard Peti
- Posts: 4102
- Joined: 12/02/2007 17:16
- hakazvaka
- Posts: 6315
- Joined: 11/02/2008 09:27
- Location: $_SESSION[]
- Contact:
#2735 Re: iPhone - All about
ha? pa kako je onda otkljucandzemmo wrote:opet ne moze, otkljucan je ali za US trzisteAMD wrote:Rekao je fabrički otključan
- Lady Saray
- Posts: 1237
- Joined: 13/05/2005 13:53
- Location: Sarajevo
#2736 Re: iPhone - All about
postoji razlika u frekvenciji njihove i evropske mreze..
-
saggitarius30
- Posts: 43
- Joined: 09/06/2010 11:28
- Location: Dno
- Contact:
#2737 Re: iPhone - All about
iSwagga wrote:Gevey iPhone 4 SIM hack (UNLOCK) - http://laforeta.blogspot.com/2011/03/un ... 4-sim.html
Ja narucio dva komada
S koje stranice si narucio 2 kom.?
-
iSwagga
- Posts: 1561
- Joined: 22/03/2010 10:30
- dinao
- Posts: 997
- Joined: 16/04/2010 19:16
#2739 Re: iPhone - All about
ne vidim cijenu?..koliko je, koliko se čeka?iSwagga wrote:http://www.applenberry.com/store/
obavijesti nas kako radi
-
Furymaker
- Posts: 34
- Joined: 25/04/2010 17:47
#2740 Re: iPhone - All about
http://getceleste.com/
sutra dolazi aplikacija za razmijenjivanje datoteka putem bluetootha , navodno ce se moci slati i primati na sve druge mobitele kao i na pc .
sutra dolazi aplikacija za razmijenjivanje datoteka putem bluetootha , navodno ce se moci slati i primati na sve druge mobitele kao i na pc .
-
iSwagga
- Posts: 1561
- Joined: 22/03/2010 10:30
#2741 Re: iPhone - All about
cijena je $70 samo sto trenutno ne moze iz BiH naruciti.. tako da ja idem preko USA.. pa ce mi neko donijeti ovdje.. tako da me shipping izadje freedinao wrote:ne vidim cijenu?..koliko je, koliko se čeka?iSwagga wrote:http://www.applenberry.com/store/
obavijesti nas kako radi, negdje sam čitao da otključavanje ovisi o pozivu na broj 112, za koji nisam siguran da li radi kod nas.. ali eto i devteam kao nesto pokusava..pa vidjet cemo.
-
saggitarius30
- Posts: 43
- Joined: 09/06/2010 11:28
- Location: Dno
- Contact:
- Qler
- Posts: 25827
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#2743 Re: iPhone - All about
iSwagga wrote:cijena je $70 samo sto trenutno ne moze iz BiH naruciti.. tako da ja idem preko USA.. pa ce mi neko donijeti ovdje.. tako da me shipping izadje freedinao wrote:ne vidim cijenu?..koliko je, koliko se čeka?iSwagga wrote:http://www.applenberry.com/store/
obavijesti nas kako radi, negdje sam čitao da otključavanje ovisi o pozivu na broj 112, za koji nisam siguran da li radi kod nas.. ali eto i devteam kao nesto pokusava..pa vidjet cemo.
-
iSwagga
- Posts: 1561
- Joined: 22/03/2010 10:30
#2744 Re: iPhone - All about
dodaj cydia.pushfix.info repo naci ces tweak koji popravlja certifikate.. tako da ce ti to sve proraditi.. ako ne bude onda samo skini 4.1 verziju i Shift + Restore u iTunes-u.. to je toJaguar84 wrote:Jedno pitanje :
Kako bi sa ios 4.2.1 isao na 4.1 i odradio jailbreak i unlock?U pitanju je 3g verzija....
Dosadan sam znam ali ipak sam nasao nedostatke uz prednosti(push ne radi,gps zeza,wireless sada extra i baterija bolja)
Znaci neki tutorijal sa linkovima,
hvala dobri ljudi!
-
iSwagga
- Posts: 1561
- Joined: 22/03/2010 10:30
#2745 Re: iPhone - All about
@Qler aka Nokia Man N8- i sta zelis da kazes?
- Qler
- Posts: 25827
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#2746 Re: iPhone - All about
Zelim da kazem onome iznad mene da malo cita sta pise. Fino je covjek napisao da ne moze u BiH i on kaze, gledao sam, ne moze u BiH.iSwagga wrote:@Qler aka Nokia Man N8- i sta zelis da kazes?
Mogao bi i ti malo pratiti.
-
iSwagga
- Posts: 1561
- Joined: 22/03/2010 10:30
#2747 Re: iPhone - All about
Pratio sam ja nego si ti inace sklon 'provokacijama' pa reko da nije nesto (nepotrebno) u tom fazoni.. sorry 
-
iSwagga
- Posts: 1561
- Joined: 22/03/2010 10:30
#2748 Re: iPhone - All about
@Jaguar84 - Sta nece pushfix ili restore?
- Qler
- Posts: 25827
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#2749 Re: iPhone - All about
ccc, pa ne provociram ja bezvezeiSwagga wrote:Pratio sam ja nego si ti inace sklon 'provokacijama' pa reko da nije nesto (nepotrebno) u tom fazoni.. sorry
-
iSwagga
- Posts: 1561
- Joined: 22/03/2010 10:30
#2750 Re: iPhone - All about
pokusaj skinuti MiTime sa pushfix repo.. pise da je za aktivaciju FaceTime-a na neoficijelnim mrezama.. ali on provjeri napocetki da li ti push notifikacije rade kako treba..Jaguar84 wrote:Pushfix nikakve razlike....jbgiSwagga wrote:@Jaguar84 - Sta nece pushfix ili restore?
ako nista.. pisaj ga .. baci ga
