Izrael je opet pocinio zlocin!
- karanana
- Posts: 50771
- Joined: 26/02/2004 00:00
#2726 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!
dajte mi da vidim sliku jednog unistenog zlocinackog tenka i priznacu da ih je unisteno 100.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#2727 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!
Pa ja znam iz koje knjige si to procitao, zato mi je i smjesno da ti ne znas.ld wrote:mlad si ti,nadoces vremenommadner wrote:Znaci ne znas vise izvor svojih informacija, to je lose, ispadas neozbiljan sagovornik. Covjek bi rekao da nemas opste ozbiljne izvore.
Egipatski PVO je najvise Izreaslkih aviona oborio sa SA-6 sistemom (oko 100 aviona), koji je jel pokretan. SA-2 i SA-3 su sistemi koji su koriste za branjene strateskih tacaka ali 1973 su vec bili provaljeni od strane amerikanaca. SA-6 je imao drugacije navodjenje i Izrealci su zbog toga na pocetku imali strasne gubitke, jer im kontra mjere nisu bili efikasne.
Problem za Egipcane je bio sto su oni presli sa samo 80 000 ljudi, bili su pred bankrotom, izbacili su ruske savjetnike i nisu mogli racunat na pomoc USSR. Njihov cilj je bio ogranicen, ali su nakon prvih uspjeha htjeli pomoc Siriji.
Izreal bi mozda bankrotirao da i tada nije bilo USA, koje su pomogle istom sa najvecom kolicinom ikad i omogucile im oporavak.
Na Golanu su Sirijci napadali
da znas nesto malo oko rata,vidio bi po nacinu na koji pisem da sam ja sam ucesnik rata i da sam malo bolje potkovan
poslije svega ti jedino mozes da napises da ja ne znam izvor svojih informacija
nije bitno kako se zove taj general o ovom momentu,bitno je sta je on zakljucio i napisao i ja sam to ovdje u kratkim crtama napisao i objasnio i kako to utice na izrael i njihovu strategiju,ti trebas da malo ukljucis kozak,da se manje pravis pametan i da ucis i da zakljucujes
pa pametnice moja mala,golan su vec ranije izraelci zauzeli i pomeli sirijsku armiju tom prilikom i tom prilikom su ratovali na vise frontova
golan je bio maziono linija i opet su ih pomeli u par dana,dok s druge strane 3000 hizbullahovih boraca su 33 dana branili i odbranili jug libana
jel kontas sad koja je razlika izmedju hizbullaha i sirijskih jedinica i armije
i taj smajli je glup,pogotovo na ovoj temi
ajd sad vozdra,u pamet,mani se wikipedije i pokusaj da citas objektivne historicare i njihove analize i procjene ako te ova temtika interesuje i pokusaj da koristis logiku prilikom izvodjenja nekih zakljucaka,nemoj napamet da zuris,da kontirars i da cekas nekog na ziceru
mlad si nadoces vremenom,razumijem da imas potrebe za dokazivanjem,mada nadam se da razumijes da je ipak ovo anoniman forum
Branio cijeli juzni Liban
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#2728 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!
Haj fino, samo mi bas nije jasno kakva mi fajda sto ovdje "velicam" mocne kraljeve i careve, kad publika trazi velicanje druge strane.arzuhal wrote:@madnerumadner wrote:Kako su samo dosli tamo pored takvih junakaBosanac sa dna kace wrote:evo na islambosni govore da je Kassam brigada unistila 16 zlocinackih tenkova i da se cionisti povlace iz centra Gaze....![]()
kad bacim pogled u prošlost, kroz sve meridijane, na sva carstva, kraljevstva i države - vidim tebe negdje.
Ti si onaj pragmatični i praktični lik, imoralista po Nietzscehovoj definiciji, koji uvijek čuči kraj moćnih kraljeva i careva, aplaudirajući njihovoj veličanstvenosti, snazi i ljepoti, zavitlanom maču i sjajnom oklopu. Onaj što istinu mjeri silom i moći i njoj se smjerno priklanja i u njeno okrilje sklanja. Iz zahvalnosti što je tu, on je brani i propagira. A kad jedan car rikne, on traži drugog i nudi uslugu veličanja i slavljenja.
- karanana
- Posts: 50771
- Joined: 26/02/2004 00:00
#2729 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!
hezbolah je branio 33 dana liban isto ko sto sada hamas brani 20 dana gazu.
mislim tehnicki je brane jer nisu unisteni do zadnjeg covjeka, a to sto im je odbrana suplja ko i zadnji red nase reprezentacije, to se ne pika.
mislim tehnicki je brane jer nisu unisteni do zadnjeg covjeka, a to sto im je odbrana suplja ko i zadnji red nase reprezentacije, to se ne pika.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
- cartman
- Posts: 1110
- Joined: 02/12/2004 13:31
#2731 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!
Budimo realni, nesto veliko se sprema, Hamas ne moze ni prismirdit Izraelskoj vojsci. Meni se cini da Izraelci cekaju neki veci incident (koji ce naravno bit u reziji Mossada), tako da bi oni mogli ushetat u Gazu, posto vidimo svi da je Hamas truba, samo takva... Cuj kamenjem ratuju :S Sve u svemu, Izraelci bi sad mogi zauzet Gazu , al se "boje" reakcija naroda, tako da moraju bit pazljivi... Trenutno pichi slika da su Palestinci za sve krivi, i to ih jebe u zivotu. Znaci po meni, ceka se neki belaj i onda kad krenu, poravnat ce Gazu sa temeljom... znam da nije optimisticno i nadam se da ce se ovo rijesit prije toga, posto je previse nevinih poginulo, al kako su krenuli.... jako tesko.
-
The 51st State
- Posts: 16743
- Joined: 12/01/2008 12:06
#2732 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!
ne lupetaj, hezbolah je efikasno organizovana vojna sila koja je vjesto koristila prednosti koje ima i solidno eliminisala hendikepe koje ima, sad sto je liban karina od drzave pa nemaju nijedan pristojan pvo sistem pa im je izrael sroko infrastrukturu nije hezbolahova krivica. i tacno je da je 50-60 merkava izbaceno iz borbe, a koliko je od tog broja bilo moguce da ih se povrati popravkama ne znam, one koje unistene ied-om sigurno nisu, hezbolah je imao kornete i rpg 29 koji su odlicna protivoklopna oruzja. hamas nema prednosti hezbolaha u smislu dubine prostora za svoje operacije te nije mogao efikasno sakriti svoje pozicije, sa vojnog aspekta je veliki uspjeh sto uopste egzistiraju nakon ovako razornog dejstva svih rodova idf-a, i ne zaboravi najveci broj zrtava hamasa je bio prvi dan kada su im dosta ljudi pobili na nekakvoj smotri.karanana wrote:hezbolah je branio 33 dana liban isto ko sto sada hamas brani 20 dana gazu.
mislim tehnicki je brane jer nisu unisteni do zadnjeg covjeka, a to sto im je odbrana suplja ko i zadnji red nase reprezentacije, to se ne pika.
-
b_stulic
- Posts: 103
- Joined: 31/07/2008 15:05
#2733 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!
Realno - Izrael je super-sila za ostale zemlje regiona, pa čak i dalje...U stvari to je Amerika na bliskom istoku
Druga realnost je da su Arapski vladari k..ine i dupelisci. Neki dan gledam šupka Mubarakovog sina koji posjećuje prelaz iz Egipta u Gazu a iznad glava mu lete Izraelski avioni i gadjaju ciljeve "iza zida", dakle lete kroz egipatski zracni prostor... Niko nista. Strah? Izgleda da je svima stao da se konacno dokrajci Hamas...I Egiptu i Saudijskoj Arabiji i Libanonu...
Bojim se da je ovo nesto slicno kao sto se nama desilo u Srebrenici - Konacno rjesavanje Palestinskog pitanja u Gazi.
A sto se tice tvrdnje da su RPG odlicno oruzje u borbi protiv izraelskih tenkova - to okacite macku o rep...
Jadni civili, jadna djeca...
Druga realnost je da su Arapski vladari k..ine i dupelisci. Neki dan gledam šupka Mubarakovog sina koji posjećuje prelaz iz Egipta u Gazu a iznad glava mu lete Izraelski avioni i gadjaju ciljeve "iza zida", dakle lete kroz egipatski zracni prostor... Niko nista. Strah? Izgleda da je svima stao da se konacno dokrajci Hamas...I Egiptu i Saudijskoj Arabiji i Libanonu...
Bojim se da je ovo nesto slicno kao sto se nama desilo u Srebrenici - Konacno rjesavanje Palestinskog pitanja u Gazi.
A sto se tice tvrdnje da su RPG odlicno oruzje u borbi protiv izraelskih tenkova - to okacite macku o rep...
Jadni civili, jadna djeca...
- Latina
- Posts: 5492
- Joined: 19/08/2006 01:47
- Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.
#2734 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!
Sve je to tacno, ali u prirodi nasilnika je da izgubi kontakt sa stvarnoscu. To smo onako plasticno mogli vidjeti u posljednje 3 sedmice. Okrutnost je presla sve dosad vidjeno. Dok je Izrael rokao po Gazi potpuno indiskriminativno, dok su na obliznim uzvisenjima civili slavili uz kaficu, formiralo se svjetsko misljenje.zaratustra wrote:Nasilje ništa dobrog ne donosi, osim što generiše mnogo mnogo žešću mržnju i opet nasilje. Toga je vrlo dobro svjestan IDF i on ga namjerno kumulira kako bi ostvario svoje ciljeve. Hamas je u svemu tome, nesvjesno, njegovo oruđe.
Izraelci su PR doveli do vrhunske nauke ( "ne postoji nista sto se ne moze izvrnuti naopacke ukoliko to uradis dovoljno brzo i biranim rjecnikom" ), ali niko ne moze kontrolisati milijarde individua u svijetu, bez obzira na stepen grandioznosti i vjestine grupacije koja je placena da to uradi.
E, sad su komsije nacule da su preCerali. Znaci vakat da se potpise "primirje", da se konsoliduju redovi, "pa cemo nastaviti 'nako kako smo i navikli". Samo sto u kompletnoj formuli strahovito nedostaje momenat pravde. Konkretni zlocini pocinjeni u Gazi moraju biti procesuirani od strane neke vrste Medjunarodnog Suda. Haos radja haos, a to nije dobro za bilo koga.
To je otprilike analiza i Chris Hedgesa u clanku koji je nazvao "Jezik smrti" :
The Language of Death
The incursion into Gaza is not about destroying Hamas. It is not about stopping rocket fire into Israel. It is not about achieving peace. The Israeli decision to rain death and destruction on Gaza, to use the lethal weapons of the modern battlefield on a largely defenseless civilian population, is the final phase of the decades-long campaign to ethnically cleanse Palestinians.
The assault on Gaza is about creating squalid, lawless and impoverished ghettos where life for Palestinians will be barely sustainable.
It is about building ringed Palestinian enclaves where Israel will always have the ability to shut off movement, food, medicine and goods to perpetuate misery.
The Israeli attack on Gaza is about building a hell on earth.
.
.
.
“The state of Israel, like any other state,” Y. Avnery said, “cannot tolerate having its citizens shelled, bombed or rocketed, but there has been no thought as to how to solve the problem through political means or to analyze where this phenomenon has come from, what has caused it. Israelis, as a whole, cannot put themselves in the shoes of others. We are too self-centered. We cannot stand in the shoes of Palestinians or Arabs to ask how we would react in the same situation. Sometimes, very rarely, it happens. Years ago when Ehud Barak was asked how he would behave if were a Palestinian, he said, ‘I would join a terrorist organization.’ If you do not understand Hamas, if you do not understand why Hamas does what it does, if you don’t understand Palestinians, you take recourse in brute force.”
.
.
.
Gaza has descended into chaos. Hamas, which despite Israeli propaganda has never mustered the sustained resistance Hezbollah carried out during the Israeli incursion into southern Lebanon, will be ruled in the future by antagonistic bands of warlords, clans and mafias. Gaza will resemble Somalia. And out of that power vacuum will rise a new generation of angry jihadists, many of whom may spurn Hamas for more radical organizations. Al-Qaida, which has been working to gain a foothold in Gaza, may now have found its opening.
“Hamas will win the war, no matter what happens,” Avnery said. “They will be considered by hundreds of millions of Arabs heroes who have recovered the dignity and pride of Arab nations. If at the end of the war they are still standing in Gaza this will be a huge victory for them, to hold out against this huge Israeli army and firepower will be an incredible achievement. They will gain even more than Hezbollah did during the last war.”
Israel operates under the illusion that it can crush Hamas and install a quisling Palestinian government in Gaza and the West Bank. This puppet government will be led, Israel believes, by the discredited Palestinian Authority leader Mahmoud Abbas, now cowering in the West Bank after being driven out of Gaza. Abbas, like most of the corrupt Fatah leadership, is a detested figure. He is dismissed as the Marshal Pétain of the Palestinian people, or perhaps the Hamid Karzai or the Nouri al-Maliki. He is as loathed as he is powerless.
Israel’s destruction of Hamas and reoccupation of Gaza will not bring peace or security to Israel. It will merely obliterate the only internal organization with enough stature and authority in Gaza to maintain order. The Israeli assault, by destroying Hamas as a governing force, has opened a Pandora’s box of ills. Life will become a nightmare for most Palestinians and, in the years ahead, for most Israelis.
Cijeli clanak :
The Language of Death
.
Zivim u nadi da se gorenavedeno NECE desiti.

Last edited by Latina on 16/01/2009 12:17, edited 2 times in total.
-
The 51st State
- Posts: 16743
- Joined: 12/01/2008 12:06
#2735 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!
sa rpg 29 hezbolah je onesposobio vecinu tenkova, vrlo moderno oruzje koje penetrira 600 mm celika pokrivenog reaktivnim oklopom, nije to ista igracka kao rpg 7 i jna replike koje je ARBiH koristila, samo je pitanje ima li Hamas ista od toga.b_stulic wrote:A sto se tice tvrdnje da su RPG odlicno oruzje u borbi protiv izraelskih tenkova - to okacite macku o rep...
-
zonbirile
- Posts: 11870
- Joined: 09/10/2008 12:06
#2736 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!
cartman wrote:Budimo realni, nesto veliko se sprema, Hamas ne moze ni prismirdit Izraelskoj vojsci. Meni se cini da Izraelci cekaju neki veci incident (koji ce naravno bit u reziji Mossada), tako da bi oni mogli ushetat u Gazu, posto vidimo svi da je Hamas truba, samo takva... Cuj kamenjem ratuju :S Sve u svemu, Izraelci bi sad mogi zauzet Gazu , al se "boje" reakcija naroda, tako da moraju bit pazljivi... Trenutno pichi slika da su Palestinci za sve krivi, i to ih jebe u zivotu. Znaci po meni, ceka se neki belaj i onda kad krenu, poravnat ce Gazu sa temeljom... znam da nije optimisticno i nadam se da ce se ovo rijesit prije toga, posto je previse nevinih poginulo, al kako su krenuli.... jako tesko.
pa čeka se izhitreni potez Irana.Iran je jedina pretnja Izraelu,ali preko Hamasa i Hezbolaha.Izraelu ne odgovaraju ove čarke,koje iscrpljuju,a ne riješavaju ništa.SAD je već locirao i satanizovao Iran,sa Alijansom je u Iraku,sada jedna greška Irana i Izrael može poravniti postrojenja.Pa jednom su ih već bombardovali,bez problema.Kao i svaki sukob,više se stvari riješava,više je opcija u igri-uništiti,potisnuti Hamas,po mogućnosti izazvati Iran.Za sada i Iran i Hezbolah mudro "šute"
Id@,the 51st state@
morate shvatiti i one koji pišu i ono što se vama ne sviđa,a istinito je,stoji kao fakat.Ako tvrdim da su Nijemci u WWII,prvi uveli i patentirali blickrig sa oklopnim brzim prodorima,to ne znači da sam fašista i veličam Vermaht.Neke realnosti o IDF i naoružanim krilima (ne znam šta je to)partija su takve da i pored najbolje volje čovjek ih ne može zanemariti.Snaga armije
je u opremljenosti,ali vlastitom proizvodnjom,koju je Izrael uz pomoć SAD,razvio do savršenstva u vojnoj industriji,obučenost kadra u vlastitim školama na vlastitom oružju,koje je opet u samom vrhu.Pošto svijet više nije bipolaran,nema ni diskusije čije je bolje,istočno,ili zapadno.Drugo,a možda i najznačajnije ,izviđačko-obavještajni rad im je najjači u regionu i dalje,i to je slika stanja.Nema ljutnje na onoga ko to iznese,jer ni taj ne može nanjeti zlo Palestincima,niti želi,kao ni vi koji uporno pričate bajke,ne možete pomoći Palestincima.
-
The 51st State
- Posts: 16743
- Joined: 12/01/2008 12:06
#2737 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!
sta pricas bolan, ja sam samo reagovao na navedenu glupostId@,the 51st state@
morate shvatiti i one koji pišu i ono što se vama ne sviđa,a istinito je,stoji kao fakat.Ako tvrdim da su Nijemci u WWII,prvi uveli i patentirali blickrig sa oklopnim brzim prodorima,to ne znači da sam fašista i veličam Vermaht.Neke realnosti o IDF i naoružanim krilima (ne znam šta je to)partija su takve da i pored najbolje volje čovjek ih ne može zanemariti.Snaga armije
je u opremljenosti,ali vlastitom proizvodnjom,koju je Izrael uz pomoć SAD,razvio do savršenstva u vojnoj industriji,obučenost kadra u vlastitim školama na vlastitom oružju,koje je opet u samom vrhu.Pošto svijet više nije bipolaran,nema ni diskusije čije je bolje,istočno,ili zapadno.Drugo,a možda i najznačajnije ,izviđačko-obavještajni rad im je najjači u regionu i dalje,i to je slika stanja.Nema ljutnje na onoga ko to iznese,jer ni taj ne može nanjeti zlo Palestincima,niti želi,kao ni vi koji uporno pričate bajke,ne možete pomoći Palestincima.
i da ti odgovorim, sve je to tacno kada bi govorili o sukobima konvencionalnih armija protiv idf-a ali i nedovoljno da se pobijedi protivnik koji se koristi metodama asimetricnog rata, u kojem je sve osim poraza i potpunog unistenja onoga koji ga vodi pobjeda.hezbolah je branio 33 dana liban isto ko sto sada hamas brani 20 dana gazu.
mislim tehnicki je brane jer nisu unisteni do zadnjeg covjeka, a to sto im je odbrana suplja ko i zadnji red nase reprezentacije, to se ne pika.
-
zonbirile
- Posts: 11870
- Joined: 09/10/2008 12:06
#2738 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!
The 51st State wrote:ne lupetaj, hezbolah je efikasno organizovana vojna sila koja je vjesto koristila prednosti koje ima i solidno eliminisala hendikepe koje ima, sad sto je liban karina od drzave pa nemaju nijedan pristojan pvo sistem pa im je izrael sroko infrastrukturu nije hezbolahova krivica. i tacno je da je 50-60 merkava izbaceno iz borbe, a koliko je od tog broja bilo moguce da ih se povrati popravkama ne znam, one koje unistene ied-om sigurno nisu, hezbolah je imao kornete i rpg 29 koji su odlicna protivoklopna oruzja. hamas nema prednosti hezbolaha u smislu dubine prostora za svoje operacije te nije mogao efikasno sakriti svoje pozicije, sa vojnog aspekta je veliki uspjeh sto uopste egzistiraju nakon ovako razornog dejstva svih rodova idf-a, i ne zaboravi najveci broj zrtava hamasa je bio prvi dan kada su im dosta ljudi pobili na nekakvoj smotri.karanana wrote:hezbolah je branio 33 dana liban isto ko sto sada hamas brani 20 dana gazu.
mislim tehnicki je brane jer nisu unisteni do zadnjeg covjeka, a to sto im je odbrana suplja ko i zadnji red nase reprezentacije, to se ne pika.
pa ko ovo napisa i par postova još,čemu odmah ljunja.Komentariši post,a ne mene
- Fair Life
- Posts: 14219
- Joined: 02/03/2004 00:00
-
The 51st State
- Posts: 16743
- Joined: 12/01/2008 12:06
#2740 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!
hoces li reci da hezbolah nije efikasna vojna sila u skladu sa svojim mogucnostima? proguglaj malo...
- cartman
- Posts: 1110
- Joined: 02/12/2004 13:31
#2741 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!
zonbirile wrote:cartman wrote:Budimo realni, nesto veliko se sprema, Hamas ne moze ni prismirdit Izraelskoj vojsci. Meni se cini da Izraelci cekaju neki veci incident (koji ce naravno bit u reziji Mossada), tako da bi oni mogli ushetat u Gazu, posto vidimo svi da je Hamas truba, samo takva... Cuj kamenjem ratuju :S Sve u svemu, Izraelci bi sad mogi zauzet Gazu , al se "boje" reakcija naroda, tako da moraju bit pazljivi... Trenutno pichi slika da su Palestinci za sve krivi, i to ih jebe u zivotu. Znaci po meni, ceka se neki belaj i onda kad krenu, poravnat ce Gazu sa temeljom... znam da nije optimisticno i nadam se da ce se ovo rijesit prije toga, posto je previse nevinih poginulo, al kako su krenuli.... jako tesko.
pa čeka se izhitreni potez Irana.Iran je jedina pretnja Izraelu,ali preko Hamasa i Hezbolaha.Izraelu ne odgovaraju ove čarke,koje iscrpljuju,a ne riješavaju ništa.SAD je već locirao i satanizovao Iran,sa Alijansom je u Iraku,sada jedna greška Irana i Izrael može poravniti postrojenja.Pa jednom su ih već bombardovali,bez problema.Kao i svaki sukob,više se stvari riješava,više je opcija u igri-uništiti,potisnuti Hamas,po mogućnosti izazvati Iran.Za sada i Iran i Hezbolah mudro "šute"
Pa tog se i najvise bojim. izgleda da se slazu svi komponenti za domino efekat. Ako se Iran uvuce u prichu,s njim ide Hezbollah, onda se i Ameri bude, a kad se Ameri ukljuce, eto i Kineza i Rusa... mislim jest da zvuci ko nesto nemoguche, al krajnje je moguce.
Sto se tiche Hamasa... Hamas je nista.. isto bi bilo da smo se mi s foruma skupili, otisli u Gazu i bacali kamencice na Izraelce. Oni zive od neke stare slave, sve je to prdimahovina. Kud bogdo nije Hezbollah umjesto Hamasa.
-
zonbirile
- Posts: 11870
- Joined: 09/10/2008 12:06
#2742 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!
the 51
nisi shvatio smisao moga posta pročitaj ponovo molim te.Ne razumijem te,kakva je to konstatacija,shodno mogućnostima.Pa ne pričamo o "Čovjeće ne ljuti se",ili si vojna sili ,ili nisi.Onaj ko proizvodi vlastito u svjetskom vrhu oružje i obučava na njemu svoj kadar,uvijek je jača vojna sila od onoga kome se oružje dotura i instuiraju ga instruktori.Na dužu stazu Palestince je to koštalo mnogo,okrene se čurak i prestanu pošiljke,odu instruktori i belaj.
nisi shvatio smisao moga posta pročitaj ponovo molim te.Ne razumijem te,kakva je to konstatacija,shodno mogućnostima.Pa ne pričamo o "Čovjeće ne ljuti se",ili si vojna sili ,ili nisi.Onaj ko proizvodi vlastito u svjetskom vrhu oružje i obučava na njemu svoj kadar,uvijek je jača vojna sila od onoga kome se oružje dotura i instuiraju ga instruktori.Na dužu stazu Palestince je to koštalo mnogo,okrene se čurak i prestanu pošiljke,odu instruktori i belaj.
- Latina
- Posts: 5492
- Joined: 19/08/2006 01:47
- Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.
#2743 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!
Onaj ko je dovoljno hrabar da otvori "Reality - PPS", neka mi javi sta nam je to stiglo u paketicu.
Obozavam Deda Mraza.

Obozavam Deda Mraza.

-
The 51st State
- Posts: 16743
- Joined: 12/01/2008 12:06
#2744 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!
nije isto jesi li vojna sila ili nisi, drustvo se organizuje u sklada sa svojim ekonomskim kapacitetima i tehnickim mogucnostimda napravi armiju, palestinci taj put nemaju i mogu jedino da se ponasaju kao gerila i da se u skladu sa tim i organizuju, po meni jako lose dosada. hezbolah je u tom smislu napravio iskorak, odlicno istrenirani borci, zasticeni od obavjestajaca izraelske vojske, autonoman sistem veze, maksimalno koristenje terena i fortifikacija te kreativna upotreba mts-a kojeg posjeduju (kornetom przili kuce gdje se idf skrivao od pjesadijske vatre, znaci bitnije ubiti vojnika nego ostetiti tenk), te su se zastitili barem od helikopterske podrske sa strelama, ako to nije efikasna vojna sila, ne znam sta je.
i da se razumjemo hamas se najmanje pitao oko ovog konflikta, postovali su primirje i vjerovatno se pripremali, svercovali sta ti ja znam, stoga izrael nije smio dopustiti da ima dvije dobro organizovane gerile na svojim granicama te je zato i krenuo u ovaj rat.
i da se razumjemo hamas se najmanje pitao oko ovog konflikta, postovali su primirje i vjerovatno se pripremali, svercovali sta ti ja znam, stoga izrael nije smio dopustiti da ima dvije dobro organizovane gerile na svojim granicama te je zato i krenuo u ovaj rat.
-
zonbirile
- Posts: 11870
- Joined: 09/10/2008 12:06
#2745 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!
cartman wrote:zonbirile wrote:cartman wrote:Budimo realni, nesto veliko se sprema, Hamas ne moze ni prismirdit Izraelskoj vojsci. Meni se cini da Izraelci cekaju neki veci incident (koji ce naravno bit u reziji Mossada), tako da bi oni mogli ushetat u Gazu, posto vidimo svi da je Hamas truba, samo takva... Cuj kamenjem ratuju :S Sve u svemu, Izraelci bi sad mogi zauzet Gazu , al se "boje" reakcija naroda, tako da moraju bit pazljivi... Trenutno pichi slika da su Palestinci za sve krivi, i to ih jebe u zivotu. Znaci po meni, ceka se neki belaj i onda kad krenu, poravnat ce Gazu sa temeljom... znam da nije optimisticno i nadam se da ce se ovo rijesit prije toga, posto je previse nevinih poginulo, al kako su krenuli.... jako tesko.
pa čeka se izhitreni potez Irana.Iran je jedina pretnja Izraelu,ali preko Hamasa i Hezbolaha.Izraelu ne odgovaraju ove čarke,koje iscrpljuju,a ne riješavaju ništa.SAD je već locirao i satanizovao Iran,sa Alijansom je u Iraku,sada jedna greška Irana i Izrael može poravniti postrojenja.Pa jednom su ih već bombardovali,bez problema.Kao i svaki sukob,više se stvari riješava,više je opcija u igri-uništiti,potisnuti Hamas,po mogućnosti izazvati Iran.Za sada i Iran i Hezbolah mudro "šute"
Pa tog se i najvise bojim. izgleda da se slazu svi komponenti za domino efekat. Ako se Iran uvuce u prichu,s njim ide Hezbollah, onda se i Ameri bude, a kad se Ameri ukljuce, eto i Kineza i Rusa... mislim jest da zvuci ko nesto nemoguche, al krajnje je moguce.
Sto se tiche Hamasa... Hamas je nista.. isto bi bilo da smo se mi s foruma skupili, otisli u Gazu i bacali kamencice na Izraelce. Oni zive od neke stare slave, sve je to prdimahovina. Kud bogdo nije Hezbollah umjesto Hamasa.
ma sumnjam,nisam mislio tako velikih razmjera.Treba izgovor za poravnati nuklearna postrojenja i ništa više.Ne bi bilo doticaja,samo avionski masovni napad.Zna i Iran to,SAD bi ,ali su u Iraku ionako ustalasali,a njihov bit bul Izrael dušu dao da to obavi,a i sebe zaštiti za ubuduće.Ako je to već tako,onda je pozicija Hamasa jasnija.
- _veleposlanik
- Posts: 998
- Joined: 23/02/2008 02:14
#2746 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!
nisam dobro shvatio namjeru ovog posta, i s obzirom da te Latina dobro ulovila sa promjenom stava u proslim postovima, mozda ne bih trebao odgovarati. za svaki slucaj: jevreja semita je svega 8-10%, svi ostali su, kako ih ti nazivas "arijevci", vecina njih cionisti, ostali su nezavisno od rase samo prihvatili judaizam... tako da, te genetske komponente i "Jahovin-reptoidni" ugovora nemaju bas smisla...sekiracija wrote:Pokusao sam potraziti odgovor na ovo sto se dogadja u Protokolima Sionskih Mudraca.
Zato su i u ovim Protokolima Sionskih Mudraca, Jevreji (semiti) ti koji su implicirani kao nosioci cijele zavjere, dok su njeni pravi nosioci, u stvari, “jevreji”- arijevci, odnosno, tzv. “iluminati familije”.
Zašto je jevrejski narod dobio ovaj “specijalni tretman” od strane naših hiperdimenzionalnih kontrolora možemo samo nagađati, međutim, ima nekih indikacija da njihov semitski genom sadrži određene gene koji imaju veliki potencijal ukoliko bi se njihov nosilac "probudio".
Čini se da ti geni u jednom takvom slučaju mogu da obezbjede njihovom nosiocu da se suprotstavi “kontrolnom sistemu matriksa,” kako ovdje u 3D, tako i nakon tranzicije na jedan viši nivo postojanja, odnosno izlaska iz realiteta u kome smo trenutno zarobljeni. Međutim, ako je čovjekova svijest zarobljena, onda od izlaska iz "podruma" nema ništa. Ugovorom sa Jehovom/reptoidima, genetska razmjena sa pripadnicima drugih naroda je spriječena, dok su oni kao “ekskluzivan” narod ostali sputani a njihov istinski duhovni potencijal amputiran. Semitska genetska komponenta ima potencijal da dovede čovjekovo tijelo u frekvenciju koja može da bude u rezonanciji sa tzv. “kreativnim principom”, odnosno, kreativnim silama Svega Što Jeste, omogućavajući čovjeku jednu egzistenciju na tzv. OPD (“orjentacija prema pružanju pomoći drugima”) način.
Tako se na njihovo čelo nameću iluminati (arijevci) OPS polariteta koji sami sebe proglašavaju “jevrejima” samim preuzimanjem judeohrišćanstva, te u smislu Trojanskog Konja i uz pomoć tzv. “cionističkih metoda” vode Jevreje-semite ka ambisu. O čemu se u stvari radi? Sasvim moguće o pokušaju – eksterminacije semitske genetike sa ove panete, prije njenog prelaska na jednu višu ravan postojanja. Kako? Ratovima i entničkim biološkim oružjem. Kada? Uskoro. Stvar postaje jasnija ukoliko je jasno i to da većina Arapa i Jevreji-semiti imaju skoro identičan genom (U5 haplotip). Iračani, Iranci, Sirijci, Libanonci itd. po genetskoj strukturi se ne razlikuju od Jevreja-semita. Radi se o narodima koji su samo drugačije programirani od strane “4D kontrolnog sistema”, u religioznom, nacionalnom, kulturalnom i drugom smislu.
Sada je za očekivati da će iluminati (arijevci) izazvati jedan veći oružani konflikt na Bliskom i Srednjem Istoku. U međuvremenu će se objelodaniti uloga Mossad-a u rušenju Svjetskog Trgovinskog Centra. Tako će se okrenuti javno mnenje protiv Jevreja-semita koje će ljudi poistovjetiti sa Mossad-om, dok će se većina jevreja-arijevaca izvući, jer ionako veoma malo njih živi na području Bliskog i Srednjeg Istoka. Arapi će dobiti zeleno svjetlo za rasturanje Izraela, što će oni jedva dočekati, a Izrael će se naravno braniti svim sredstvima. Nuklearno oružje će se vjerovatno koristiti sa obe strane. Tako će, na kraju, žrtve biti niko drugi do - ljudska bića sa semitskom genetikom. Amargedon?!?
Izbor Obame za predsjednika SAD se uklapa u sve ovo ,ali je to tema za sebe.
u stvari, imam osjecaj da i neznas bas dobro o chemu si pisao, da si samo odradio copy/paste sa nekog drugog mjesta... medjutim, ukoliko nisam u pravu, zamolio bih te za malo opsirnije pojasnjenje. ostatak posta je vjerovatno zacrtana sudbina semitskog naroda...
- Fair Life
- Posts: 14219
- Joined: 02/03/2004 00:00
#2747 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!
Latina wrote:Onaj ko je dovoljno hrabar da otvori "Reality - PPS", neka mi javi sta nam je to stiglo u paketicu.![]()
![]()
![]()
Obozavam Deda Mraza.![]()

-
vratnik
- Posts: 30171
- Joined: 30/08/2004 11:17
- Location: Apsurdistan
#2748 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!
"demokratski" "napredni" Der Spiegel: Danasnji naslovi i podnaslovi.. (pokolj je danas na 6. mjestu, samo cekam da Palestinu gurnu na panorama...)
GETÖTETER SAID SIAM / Ubijeni Said Siam. (zasto hamas moze vrlo brzo naci zamjenu za ubijenog ministra). Onda se spominju njegovi govori, ali u pomalo ironicnom stilu. I kao kraj uvoda, za /hamas/ to nije problem posto oni racunaju na ubistva i imaju vise zamjena. Onda ide citav clanak u kojem se opisuje ko je tip i spominju njegovi govori.
Warum die Hamas ihren toten Innenminister schnell ersetzen kann
Seine Anhänger schätzten Siams markige Sprüche, die Feinde fürchteten seine Schergen: Der Tod des Innenminister von Gaza ist ein harter Schlag für die Hamas - doch nicht kriegsentscheidend. Die Führungsspitze ist mehrfach besetzt, weil die Chefs mit ihrem Tod rechnen. Von Ulrike Putz, Aschkelon mehr... [ Video | Forum ]
onda dolazi naslov: hamas se kune da ce osvetiti ubijenog ministra (tukne pravo na ekstremizam, osvetnistvo, dzihad..)
Gaza-Krieg: Hamas schwört Rache für getöteten Minister
onda sljedeci podnaslov: UN osudjuje izraelske napade u Gazi. / kakva korist od te osude, nek urade nesto MIJ!!
Weltsicherheitsrat: Uno ächtet Israels Attacken im Gaza-Streifen
onda dolazi clanak o turistima, kao sramota je to, ali kraj pisanja je naravno intervju sa izraelcom koji se cudi tim turistima, u stilu: kako ih nije stid, a i sam je tamo. (clanak napisan tako da se na kraju opet vidi dobrota izraelaca)
Nahost: Schlachtenbummler auf dem Berg der Schande
i dalje: izrael se izvinjava zbog napada na UN centralu. / A ovo je vrhunac.. Eto, izvinite.. Sljedeci put kad odlucite da ubijete, zgazite ili opljackate nekoga (ili sve odjednom, bas kao i izrael), samo recite: izvinite, i sve ce biti u redu..
Gaza-Krieg: Israel entschuldigt sich für Angriff auf Uno-Zentrale
(ne mogu se stvarno nacuditi egu forumasa... Bas se pitam kakvi su to ljudi)
GETÖTETER SAID SIAM / Ubijeni Said Siam. (zasto hamas moze vrlo brzo naci zamjenu za ubijenog ministra). Onda se spominju njegovi govori, ali u pomalo ironicnom stilu. I kao kraj uvoda, za /hamas/ to nije problem posto oni racunaju na ubistva i imaju vise zamjena. Onda ide citav clanak u kojem se opisuje ko je tip i spominju njegovi govori.
Warum die Hamas ihren toten Innenminister schnell ersetzen kann
Seine Anhänger schätzten Siams markige Sprüche, die Feinde fürchteten seine Schergen: Der Tod des Innenminister von Gaza ist ein harter Schlag für die Hamas - doch nicht kriegsentscheidend. Die Führungsspitze ist mehrfach besetzt, weil die Chefs mit ihrem Tod rechnen. Von Ulrike Putz, Aschkelon mehr... [ Video | Forum ]
onda dolazi naslov: hamas se kune da ce osvetiti ubijenog ministra (tukne pravo na ekstremizam, osvetnistvo, dzihad..)
Gaza-Krieg: Hamas schwört Rache für getöteten Minister
onda sljedeci podnaslov: UN osudjuje izraelske napade u Gazi. / kakva korist od te osude, nek urade nesto MIJ!!
Weltsicherheitsrat: Uno ächtet Israels Attacken im Gaza-Streifen
onda dolazi clanak o turistima, kao sramota je to, ali kraj pisanja je naravno intervju sa izraelcom koji se cudi tim turistima, u stilu: kako ih nije stid, a i sam je tamo. (clanak napisan tako da se na kraju opet vidi dobrota izraelaca)
Nahost: Schlachtenbummler auf dem Berg der Schande
i dalje: izrael se izvinjava zbog napada na UN centralu. / A ovo je vrhunac.. Eto, izvinite.. Sljedeci put kad odlucite da ubijete, zgazite ili opljackate nekoga (ili sve odjednom, bas kao i izrael), samo recite: izvinite, i sve ce biti u redu..
Gaza-Krieg: Israel entschuldigt sich für Angriff auf Uno-Zentrale
(ne mogu se stvarno nacuditi egu forumasa... Bas se pitam kakvi su to ljudi)
- _veleposlanik
- Posts: 998
- Joined: 23/02/2008 02:14
#2749 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!
dobar PPS
samo mislim da, na zalost, nema fajde dok i ovdje kod nas ne pukne... ovaj bolesni narod sto nas okruzuje i potpuno nehajno nastavlja svoj patetican stereotipan zivot mora osjetiti ono sto se desava u Gazi na vlastitoj kozi, da bi se imali cemu nadati. na zalost, to je tako. nisu oni krivi, ali su se jednostavno odaljili od samih sebe. drugacije se pameti ne moze doci.
koliko god bolesno izgledalo, ja se nadam da, ako je pravi trenutak sada, zapocne i kod nas (generalno u svijetu) sto prije. umjesto da budemo gledaoci sve blizeg regionalnog - pa vjerovatno i svjetskog - konflikta, ocekujem da cemo dobiti svi priliku za konacan obracun. ne znam kako bi to izgledalo, ali ovoliki cinizam na svjetskoj razmjeri je bolestan i stetan, na kraju krajeva, za sam svijet (tj sve nas, iako mi to sada ne osjetimo na vlastitoj kozi).
- cartman
- Posts: 1110
- Joined: 02/12/2004 13:31
#2750 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!
Vecina informacija preuzeta sa stranice Galaksija, a da budem iskren ni ja nisam skonto namjeru i post, pa ako ti nije problem Sekiracija, da malo pojasnis, posto si cudno napiso sve_veleposlanik wrote:nisam dobro shvatio namjeru ovog posta, i s obzirom da te Latina dobro ulovila sa promjenom stava u proslim postovima, mozda ne bih trebao odgovarati. za svaki slucaj: jevreja semita je svega 8-10%, svi ostali su, kako ih ti nazivas "arijevci", vecina njih cionisti, ostali su nezavisno od rase samo prihvatili judaizam... tako da, te genetske komponente i "Jahovin-reptoidni" ugovora nemaju bas smisla...sekiracija wrote:Pokusao sam potraziti odgovor na ovo sto se dogadja u Protokolima Sionskih Mudraca.
Zato su i u ovim Protokolima Sionskih Mudraca, Jevreji (semiti) ti koji su implicirani kao nosioci cijele zavjere, dok su njeni pravi nosioci, u stvari, “jevreji”- arijevci, odnosno, tzv. “iluminati familije”.
Zašto je jevrejski narod dobio ovaj “specijalni tretman” od strane naših hiperdimenzionalnih kontrolora možemo samo nagađati, međutim, ima nekih indikacija da njihov semitski genom sadrži određene gene koji imaju veliki potencijal ukoliko bi se njihov nosilac "probudio".
Čini se da ti geni u jednom takvom slučaju mogu da obezbjede njihovom nosiocu da se suprotstavi “kontrolnom sistemu matriksa,” kako ovdje u 3D, tako i nakon tranzicije na jedan viši nivo postojanja, odnosno izlaska iz realiteta u kome smo trenutno zarobljeni. Međutim, ako je čovjekova svijest zarobljena, onda od izlaska iz "podruma" nema ništa. Ugovorom sa Jehovom/reptoidima, genetska razmjena sa pripadnicima drugih naroda je spriječena, dok su oni kao “ekskluzivan” narod ostali sputani a njihov istinski duhovni potencijal amputiran. Semitska genetska komponenta ima potencijal da dovede čovjekovo tijelo u frekvenciju koja može da bude u rezonanciji sa tzv. “kreativnim principom”, odnosno, kreativnim silama Svega Što Jeste, omogućavajući čovjeku jednu egzistenciju na tzv. OPD (“orjentacija prema pružanju pomoći drugima”) način.
Tako se na njihovo čelo nameću iluminati (arijevci) OPS polariteta koji sami sebe proglašavaju “jevrejima” samim preuzimanjem judeohrišćanstva, te u smislu Trojanskog Konja i uz pomoć tzv. “cionističkih metoda” vode Jevreje-semite ka ambisu. O čemu se u stvari radi? Sasvim moguće o pokušaju – eksterminacije semitske genetike sa ove panete, prije njenog prelaska na jednu višu ravan postojanja. Kako? Ratovima i entničkim biološkim oružjem. Kada? Uskoro. Stvar postaje jasnija ukoliko je jasno i to da većina Arapa i Jevreji-semiti imaju skoro identičan genom (U5 haplotip). Iračani, Iranci, Sirijci, Libanonci itd. po genetskoj strukturi se ne razlikuju od Jevreja-semita. Radi se o narodima koji su samo drugačije programirani od strane “4D kontrolnog sistema”, u religioznom, nacionalnom, kulturalnom i drugom smislu.
Sada je za očekivati da će iluminati (arijevci) izazvati jedan veći oružani konflikt na Bliskom i Srednjem Istoku. U međuvremenu će se objelodaniti uloga Mossad-a u rušenju Svjetskog Trgovinskog Centra. Tako će se okrenuti javno mnenje protiv Jevreja-semita koje će ljudi poistovjetiti sa Mossad-om, dok će se većina jevreja-arijevaca izvući, jer ionako veoma malo njih živi na području Bliskog i Srednjeg Istoka. Arapi će dobiti zeleno svjetlo za rasturanje Izraela, što će oni jedva dočekati, a Izrael će se naravno braniti svim sredstvima. Nuklearno oružje će se vjerovatno koristiti sa obe strane. Tako će, na kraju, žrtve biti niko drugi do - ljudska bića sa semitskom genetikom. Amargedon?!?
Izbor Obame za predsjednika SAD se uklapa u sve ovo ,ali je to tema za sebe.
u stvari, imam osjecaj da i neznas bas dobro o chemu si pisao, da si samo odradio copy/paste sa nekog drugog mjesta... medjutim, ukoliko nisam u pravu, zamolio bih te za malo opsirnije pojasnjenje. ostatak posta je vjerovatno zacrtana sudbina semitskog naroda...
