Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
- CSKA
- Posts: 3628
- Joined: 20/02/2008 16:28
#2726 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
Ma ja ba,ovaj na Kosovu vjerovatno izvrsio samoubistvo iz zasjede.
- psydelija
- Posts: 1846
- Joined: 02/09/2010 03:46
- Location: ispod pantografa
#2727 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
vidim imas neki problem samnom?radostan dan wrote:Pa što Helikoptere ne postaviš najnoviju vijest sa demokratičnog Kosova, iz Orahovca, pa da nam se Psydelija javi i objasni kako tamošnji žitelji sa bijelim kapicama sve umiru od sreće kad vide Srbina i pitaju što vas nema, pa se izljube, izgrle, pa onda onaj što je pisao o 4 osobe koje ne izlaze iz kruga manastira hejbet godina jer ne žele kontakt sa drugima, pa onda da nam Bosnolog šaljivdžija napravi onu montažu sa ovim malim što je teško ranjen, kako oralno zadovoljava nekog (sve jedno koga), kao što neki dan postavi, itd.
javi mi se na pp ubuduce da sam u toku, nemoj da me prozivas kada nisam tu, nije lepo.
odakle tebi da je ubistvo u opstini orahovac etnicki motivisano?
lik je ubijen ispred motela (citaj polu javna kuca). tako da je sve u igri, a najmanje etnicki ili verski motivisano ubistvo.
dalje, pa danas je na rts-u bio prilog iz okoline orahovca gde mestani (srbi) i pop kazu da je situacija ok., da se normalno krecu i da imaju kontakata sa komsijama albancima.
da je bezbednost losa, nebi po noci izlazio u albanskim lokalima, zar ne?!
- Bosnolog
- Posts: 8060
- Joined: 07/09/2009 00:23
- Location: Pod Suncem i Zvijezdama
#2728 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
Ovo ubistvo Srbina na kosovu i koriscenje ranjnog djeteta na ovakav nacin je morbidnoradostan dan wrote:onda da nam Bosnolog šaljivdžija napravi onu montažu sa ovim malim što je teško ranjen, kako oralno zadovoljava nekog (sve jedno koga), kao što neki dan postavi, itd.
Pisi pismo Zlobi spasonosnom jer izgleda da nema pomoci od Begis staba koji savrseno manipulise Srbima na Kosovu po vec dobro uhodanoj sematici zombijsko topovskog mesa,Ti sto pises je bavljenje posljedicama propast promasene veilosrpske ideologije koja ispostavlja posljedice propast politike osamdesetih i devedesetih godina,
Ruje su zadnja nada da se Tarabiceva prorocanstva ne ostvare,....Tebe ocito navjise pogadaju iznesene istine na ovom forumu, jer je poraz,propast i beznade dvodecenijske politike najteze prihvatiti i snjom se pomiriti.
Pobunjenicko sludenicke barikade prelaze iz privremenih balvan barikada u betonske barikade,trebali su im reci da stave i armaturu ko najnoviji herojski cin odbrane kolevke,evo mrski KFOR-ovci usli cak i u Srbiju,izgleda da odose u ime Kosovara do Nisa.....
Koliko ono stotina bosnjackih povrtnika pobise dvonoge zlocinacko spodobe u sumskoj,pa cak i minobacackim granatama su im pozeljeli dobrodoslicu a da ne pricamo o dernecima u lokalnim brljoprcvarnicama dok majke svoju maloljetnu djecu sahranjuju nakon toliko godina traganih po masovnim grobnicma....?????
Trebas da povuces uzrocno posljedicnu vezu stradanja Srba na Kosovu i da se zapitas,sta je Zloba radio tim istim Kosovarima,pa cak su i hladnjace sa njima zavrsavale na dnu visegradskog jezera i drugim masovnim grobnicama unutar Srbije,cak i na Batajnici za koje optuzivase NATO agente da su im to oni podvalili i napakovali po onoj vec poznatoj lazi o samogranatiranju Markala,Tuzlanske Kapije,medusobnog istrebljenja Bosnjaka Srebrenici i smozakopavanja i prekopavanja po primarnim,sekunarnim i cak tercijalnim grobnicma i drguih dijelova cetnicke demokratske borbe za svesrpsku stvar devedesetih godina....
Na zalost sada grijehe Srbije placaju kosovski Srbi kao sto su platili hrvatski a u Bosni nije jos nista zavrseno,jer se ide do kraja samopropasti.
Srbijom buja fasizam a ti trazi krivce u svima li ne i u izvornoj majcici zla regije,......
-
Hodidid
- Posts: 2015
- Joined: 27/09/2010 12:09
#2729 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
Ako se sad ne zaustavi pucanje, ode to u pm.
- psydelija
- Posts: 1846
- Joined: 02/09/2010 03:46
- Location: ispod pantografa
#2730 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
srbija generira probleme na severu jer ne zeli da se uhvati u kostac sa svojim gorucim problemima.
sever na kraju nece dobiti ni spec.status u ustavu kosova (kako se nagadjalo u dipl.krugovima), jer ce inat politika koja je na sceni "ispusiti" i tu sansu.
sajam homica u bg-u su bota i patak daca otkazali zbog izbora... sledece godine ce se isti sajam redovno odrzati.
kosovo ne voli srbija zbog pravoslavlja (manastira) i tamosnjih gradjana, vec zbog rudnog bogatstva... i prekinite sa patetikom i narikanjem: "crkve, popovi, manastiri, kosovski boj, bozuri, qr*i-palci!!!", kazite bre jasno i glasno: "do kosovskog blaga nam je!" i tacka... pa, lakse ce vas obicni i zatucani srbi razumeti u cemu je fora.
ps. kosovo ima zasigurno najveci potencijal za brzi razvitak od svih drzava sa prostora nekadasnje juge.
sever na kraju nece dobiti ni spec.status u ustavu kosova (kako se nagadjalo u dipl.krugovima), jer ce inat politika koja je na sceni "ispusiti" i tu sansu.
sajam homica u bg-u su bota i patak daca otkazali zbog izbora... sledece godine ce se isti sajam redovno odrzati.
kosovo ne voli srbija zbog pravoslavlja (manastira) i tamosnjih gradjana, vec zbog rudnog bogatstva... i prekinite sa patetikom i narikanjem: "crkve, popovi, manastiri, kosovski boj, bozuri, qr*i-palci!!!", kazite bre jasno i glasno: "do kosovskog blaga nam je!" i tacka... pa, lakse ce vas obicni i zatucani srbi razumeti u cemu je fora.
ps. kosovo ima zasigurno najveci potencijal za brzi razvitak od svih drzava sa prostora nekadasnje juge.
-
zavrzlama
- Posts: 10463
- Joined: 15/01/2006 18:35
#2731 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
Hodidid wrote:Ako se sad ne zaustavi pucanje, ode to u pm.
nema tu nekog jaceg pucanja...srbija igra igru u koj zeli da onemoguci bilo kakav suzivot srba na Kosovu sa albancima i da dokaze da postoje samo dvije opcije:
a) nemogucnost zivljenja srba sa albancima sto iziskuje podjelu Kosova(sto srbija prizeljkuje)
b) ako ne uspijue podjela onda desavanje naroda i potpuna selidba srba sa Kosova...(gdje se za nesrecu srba optuze radikalni albanci,a ne velikosprska politika )
- psydelija
- Posts: 1846
- Joined: 02/09/2010 03:46
- Location: ispod pantografa
#2732 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
dvojica srba.BiH-x wrote:^^Ovo bi, pretpostavljam, trebalo dokazati da su Albanci zli i da je Kosovo zlocinacka drzava...? Izgubljen je zivot, ostalo je manje bitno. Pustite politikuUbijeno je danas i dvoje Srba na Palama, pa vas to pretjerano ne interesuje.
u pravu si...
treba se odati pocast svakoj nevinoj zrtvi i neka drzavni aparati rade na rasvetljavanju svakog ubistva ili zlocina.
ubistvo i ranjavanje se desio ispred javne kuce... x scenarija je u opticaju.
sta je vazno napomenuti je sledece: ranjenom sinu i ocu su albanci (prodavci paprika koji su krenuli na pijac) prvi pritekli u pomoc. pozvali hitnu i muriju.
Last edited by psydelija on 03/10/2011 02:25, edited 1 time in total.
- psydelija
- Posts: 1846
- Joined: 02/09/2010 03:46
- Location: ispod pantografa
#2733 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
ja to gledam drugacije...zavrzlama wrote:nema tu nekog jaceg pucanja...srbija igra igru u koj zeli da onemoguci bilo kakav suzivot srba na Kosovu sa albancima i da dokaze da postoje samo dvije opcije:
oni sve ujdurme sto rade i radili su, polako se razotkrivaju i danas manje vise svima je jasno: kako srbima na kosovu, u srbiji i onima u australiji, da je zivot sa albancima moguc. cilj srbije je drzati stanje na terenu pod naponom od 2000 W, jer ne zna sama srbija kako da pocne da resava svoje nagomilane, unutrasnje probleme.
zar iko danas na planeti zemlji koji se truncicu razume sta znaci pojam "sever kosova" sa ekonomskog aspekta moze da popusi dnevnopoliticku foru da ce taj deo "sutra" osvanuti u srbiji?!
taj deo je zila kucavica kosovske privrede i buduci oslonac razvitka drzave.
ps. "TREPCA RADI BEOGRAD SE GRADI!" ovo nije bio mit, tako je u stvarnosti bilo.
-
zavrzlama
- Posts: 10463
- Joined: 15/01/2006 18:35
#2734 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
psydelija wrote:ja to gledam drugacije...zavrzlama wrote:nema tu nekog jaceg pucanja...srbija igra igru u koj zeli da onemoguci bilo kakav suzivot srba na Kosovu sa albancima i da dokaze da postoje samo dvije opcije:
oni sve ujdurme sto rade i radili su, polako se razotkrivaju i danas manje vise svima je jasno: kako srbima na kosovu, u srbiji i onima u australiji, da je zivot sa albancima moguc. cilj srbije je drzati stanje na terenu pod naponom od 2000 W, jer ne zna sama srbija kako da pocne da resava svoje nagomilane, unutrasnje probleme.
zar iko danas na planeti zemlji koji se truncicu razume sta znaci pojam "sever kosova" sa ekonomskog aspekta moze da popusi dnevnopoliticku foru da ce taj deo "sutra" osvanuti u srbiji?!![]()
![]()
taj deo je zila kucavica kosovske privrede i buduci oslonac razvitka drzave.
ps. "TREPCA RADI BEOGRAD SE GRADI!" ovo nije bio mit, tako je u stvarnosti bilo.
srbi jednostavno,neznaju,nesmiju i nece da zive sa drugim i drugacijim...to je posljedica 200-godisnje propagande od djecijeg vrtica do penzionerskog doma...zaslugu za ovakvo stanje sto vecina srba nezna/nesmije i nece da zive sa drugim i drugacijim je na SPC i intelektualnoj eliti,a sve zbog teorije"krvi i tla" i zlje za velikom srbijom(prvenstveno teritorijalno)
Ja mogu razumiti srbe da tesko uspijevaju imati suzivot sa albancima ,radi jezicke barijere i nacina porodicnog zivota,ALI kako se taj suzivot ne ostvari ni sa bosnjacima(koji po nacinu zivota najvise su slicni srbima) i hrvatima...
"srpskoj crkvenoj i intelektualnoj eliti nije u interesu da srbi sretno i u suzivotu sa drugim zive,jer tad prestaje mogucnost stvaranja velike srpske drzave"
- andromeda101
- Posts: 2539
- Joined: 21/04/2011 03:47
- Location: Milky Way
#2735 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
Upravo to ih je napravilo slabijim. To je slabost, da ne mozes da zivis s drugim i drugacijim.zavrzlama wrote:
srbi jednostavno,neznaju,nesmiju i nece da zive sa drugim i drugacijim...to je posljedica 200-godisnje propagande od djecijeg vrtica do penzionerskog doma...zaslugu za ovakvo stanje sto vecina srba nezna/nesmije i nece da zive sa drugim i drugacijim je na SPC i intelektualnoj eliti,a sve zbog teorije"krvi i tla" i zlje za velikom srbijom(prvenstveno teritorijalno)
Ja mogu razumiti srbe da tesko uspijevaju imati suzivot sa albancima ,radi jezicke barijere i nacina porodicnog zivota,ALI kako se taj suzivot ne ostvari ni sa bosnjacima(koji po nacinu zivota najvise su slicni srbima) i hrvatima...
"srpskoj crkvenoj i intelektualnoj eliti nije u interesu da srbi sretno i u suzivotu sa drugim zive,jer tad prestaje mogucnost stvaranja velike srpske drzave"
Paradoks, je da u pohlepi za sto vecom srpskom teritorijom, Srbi slabe demografski i suzava im se zivotni prostor.
Zatvorenost protiv otvorenosti. Otvorenost pobjedjuje.
Veliko-srpska politika, Srbovanje i nacionalizam ima kontra efekte po Srbe.
"Ko drugom jamu kopa, sam u nju pada" ili "ima Boga".
-
zavrzlama
- Posts: 10463
- Joined: 15/01/2006 18:35
#2736 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
Srpski stratezi ne misle da su oni nesto izgubili zadniih 20 godina...evo zasto...andromeda101 wrote:Upravo to ih je napravilo slabijim. To je slabost, da ne mozes da zivis s drugim i drugacijim.zavrzlama wrote:
srbi jednostavno,neznaju,nesmiju i nece da zive sa drugim i drugacijim...to je posljedica 200-godisnje propagande od djecijeg vrtica do penzionerskog doma...zaslugu za ovakvo stanje sto vecina srba nezna/nesmije i nece da zive sa drugim i drugacijim je na SPC i intelektualnoj eliti,a sve zbog teorije"krvi i tla" i zlje za velikom srbijom(prvenstveno teritorijalno)
Ja mogu razumiti srbe da tesko uspijevaju imati suzivot sa albancima ,radi jezicke barijere i nacina porodicnog zivota,ALI kako se taj suzivot ne ostvari ni sa bosnjacima(koji po nacinu zivota najvise su slicni srbima) i hrvatima...
"srpskoj crkvenoj i intelektualnoj eliti nije u interesu da srbi sretno i u suzivotu sa drugim zive,jer tad prestaje mogucnost stvaranja velike srpske drzave"
Paradoks, je da u pohlepi za sto vecom srpskom teritorijom, Srbi slabe demografski i suzava im se zivotni prostor.
Zatvorenost protiv otvorenosti. Otvorenost pobjedjuje.
Veliko-srpska politika, Srbovanje i nacionalizam ima kontra efekte po Srbe.
"Ko drugom jamu kopa, sam u nju pada" ili "ima Boga".
za srbe u Hrvatskoj,BIH,CG i Kosovu,srbija je uvijek bila matica a drzave (bivse republike sfrj) samo mjesta prebivalista u izcekivanju ujahivanja srbijanskih vojskovodja i pokoravanja tih drzava...zato je lako objasniti sto su srbi u Hrvatskoj odbili plan Z4 i na jedan mig srbije napustili svoje deomove i zavicaje,bez da su pruzali otpor...ista stvar sa srbima koji su se na jedan jedini poziv selili iz federacije na teritorijuu rs-a...tragedija srba u pomenutim drzavama nije poraz srbije i srpstva jer oni nisu nikad istinski prihvatili cinjenicu i mogucnost da se srbi van granica srbije ikad prihvate te drzave za svoje...po srpskim stratezima tragedija srba van srbije je samo neuspio pokusaj da se pomocu istih otme tudje...srbiji je jedini neuspijeh gubitak Kosova i mozda sutra vojvodine ili sandzaka...
- andromeda101
- Posts: 2539
- Joined: 21/04/2011 03:47
- Location: Milky Way
#2737 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
VRS je srusila skoro sve nesrpske bogomolje na teritoriji koju su drzali, pa im se to vratilo da su im najstariji manastiri ostali pod albanskom kontrolom na Kosovu.
Sve sto su pozelili i ucinili drugima, im se vratilo i vraca.
I jos uvijek potenciraju da cjepaju BiH, pa sad poslije Kosova i Vojvodina im se klima.
Bumeranzi jedan za drugim.
Sve sto su pozelili i ucinili drugima, im se vratilo i vraca.
I jos uvijek potenciraju da cjepaju BiH, pa sad poslije Kosova i Vojvodina im se klima.
Bumeranzi jedan za drugim.
Last edited by andromeda101 on 03/10/2011 03:02, edited 1 time in total.
- psydelija
- Posts: 1846
- Joined: 02/09/2010 03:46
- Location: ispod pantografa
#2738 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
- to vec generalizujes... nije tacno da su svi srbi obmanuti...zavrzlama wrote:srbi jednostavno,neznaju,nesmiju i nece da zive sa drugim i drugacijim...to je posljedica 200-godisnje propagande od djecijeg vrtica do penzionerskog doma...zaslugu za ovakvo stanje sto vecina srba nezna/nesmije i nece da zive sa drugim i drugacijim je na SPC i intelektualnoj eliti,a sve zbog teorije"krvi i tla" i zlje za velikom srbijom(prvenstveno teritorijalno)
Ja mogu razumiti srbe da tesko uspijevaju imati suzivot sa albancima ,radi jezicke barijere i nacina porodicnog zivota,ALI kako se taj suzivot ne ostvari ni sa bosnjacima(koji po nacinu zivota najvise su slicni srbima) i hrvatima...
"srpskoj crkvenoj i intelektualnoj eliti nije u interesu da srbi sretno i u suzivotu sa drugim zive,jer tad prestaje mogucnost stvaranja velike srpske drzave"
- ovo je isto netacno... jezicka barijera nije problem jee 97% srba zna albanski, a preko 70% albanaca zna srpski... sto se pak porodicnog zivota tice... evo ti primer: albanac iz pristine je 2005te ozenio srpkinju, a oficir vj koji je i sam bio ucesnik rata na kosovu, u mitrovici je 2001 ozenio albanku i imaju dvoje dece... drugo, zar se niko ne pita kako danas zive najvece srpske zajednice u centralno delu kosova? da se i oni ne snabdevaju alternativnim putevima?
- tacno je to sto pises da su njihovi ideolozi doprineli ovome (animozitet i nesuzivot sa drugima, ali, ja drzim da su to danas nekih 40% svepravoslavne populacije iz bifse juge. u samoj srbiji i na kosovu tako razmislja tek nekih 20%.
- crkvenoj i knjizevnoj eliti se ne lizu vlastita govna... oni su njima pricali kako su ih turci na kolac nabijali, oni su im pricali kako smo svi mi srbi (daleko bilo, pi pi pi
a velika srpska drzava ce biti stvorena kada i veliki kurdistan.
-
zavrzlama
- Posts: 10463
- Joined: 15/01/2006 18:35
#2739 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
psydelija wrote:- to vec generalizujes... nije tacno da su svi srbi obmanuti...zavrzlama wrote:srbi jednostavno,neznaju,nesmiju i nece da zive sa drugim i drugacijim...to je posljedica 200-godisnje propagande od djecijeg vrtica do penzionerskog doma...zaslugu za ovakvo stanje sto vecina srba nezna/nesmije i nece da zive sa drugim i drugacijim je na SPC i intelektualnoj eliti,a sve zbog teorije"krvi i tla" i zlje za velikom srbijom(prvenstveno teritorijalno)
Ja mogu razumiti srbe da tesko uspijevaju imati suzivot sa albancima ,radi jezicke barijere i nacina porodicnog zivota,ALI kako se taj suzivot ne ostvari ni sa bosnjacima(koji po nacinu zivota najvise su slicni srbima) i hrvatima...
"srpskoj crkvenoj i intelektualnoj eliti nije u interesu da srbi sretno i u suzivotu sa drugim zive,jer tad prestaje mogucnost stvaranja velike srpske drzave"
- ovo je isto netacno... jezicka barijera nije problem jee 97% srba zna albanski, a preko 70% albanaca zna srpski... sto se pak porodicnog zivota tice... evo ti primer: albanac iz pristine je 2005te ozenio srpkinju, a oficir vj koji je i sam bio ucesnik rata na kosovu, u mitrovici je 2001 ozenio albanku i imaju dvoje dece... drugo, zar se niko ne pita kako danas zive najvece srpske zajednice u centralno delu kosova? da se i oni ne snabdevaju alternativnim putevima?
- tacno je to sto pises da su njihovi ideolozi doprineli ovome (animozitet i nesuzivot sa drugima, ali, ja drzim da su to danas nekih 40% svepravoslavne populacije iz bifse juge. u samoj srbiji i na kosovu tako razmislja tek nekih 20%.
- crkvenoj i knjizevnoj eliti se ne lizu vlastita govna... oni su njima pricali kako su ih turci na kolac nabijali, oni su im pricali kako smo svi mi srbi (daleko bilo, pi pi pi), oni su im govorili da je sve srpsko do tokija...
a velika srpska drzava ce biti stvorena kada i veliki kurdistan.
- Erzsebet
- Posts: 2157
- Joined: 04/02/2009 18:31
- Location: Amsterdam
#2740 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
psydelija wrote:- to vec generalizujes... nije tacno da su svi srbi obmanuti...zavrzlama wrote:srbi jednostavno,neznaju,nesmiju i nece da zive sa drugim i drugacijim...to je posljedica 200-godisnje propagande od djecijeg vrtica do penzionerskog doma...zaslugu za ovakvo stanje sto vecina srba nezna/nesmije i nece da zive sa drugim i drugacijim je na SPC i intelektualnoj eliti,a sve zbog teorije"krvi i tla" i zlje za velikom srbijom(prvenstveno teritorijalno)
Ja mogu razumiti srbe da tesko uspijevaju imati suzivot sa albancima ,radi jezicke barijere i nacina porodicnog zivota,ALI kako se taj suzivot ne ostvari ni sa bosnjacima(koji po nacinu zivota najvise su slicni srbima) i hrvatima...
"srpskoj crkvenoj i intelektualnoj eliti nije u interesu da srbi sretno i u suzivotu sa drugim zive,jer tad prestaje mogucnost stvaranja velike srpske drzave"
- ovo je isto netacno... jezicka barijera nije problem jee 97% srba zna albanski, a preko 70% albanaca zna srpski... sto se pak porodicnog zivota tice... evo ti primer: albanac iz pristine je 2005te ozenio srpkinju, a oficir vj koji je i sam bio ucesnik rata na kosovu, u mitrovici je 2001 ozenio albanku i imaju dvoje dece... drugo, zar se niko ne pita kako danas zive najvece srpske zajednice u centralno delu kosova? da se i oni ne snabdevaju alternativnim putevima?
- tacno je to sto pises da su njihovi ideolozi doprineli ovome (animozitet i nesuzivot sa drugima, ali, ja drzim da su to danas nekih 40% svepravoslavne populacije iz bifse juge. u samoj srbiji i na kosovu tako razmislja tek nekih 20%.
- crkvenoj i knjizevnoj eliti se ne lizu vlastita govna... oni su njima pricali kako su ih turci na kolac nabijali, oni su im pricali kako smo svi mi srbi (daleko bilo, pi pi pi), oni su im govorili da je sve srpsko do tokija...
a velika srpska drzava ce biti stvorena kada i veliki kurdistan.
97% Srba zna albanski????? Možda je obrnuto, tj. da 97% Srba na Kosovu ne zna albanski, ali ovako sigurno nije tačno.
Bio sam tamo više puta, nikad nisam sreo nijednog Srbina koji se sporazumijeva na albanskom, čak sam i prevodio za određene grupe Srba, upravo zato jer nisu znali albanski. Nema teorije da je ovo tačno.
-
radostan dan
- Posts: 27324
- Joined: 31/01/2010 20:26
- Location: madera
#2741 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
- Nemam, naprotiv, drago mi je diskutovati sa tobom, razmjenjujemo mišljenja, stavove... nećemo valjda duvati u istu, kao na sjednicama C Komiteta, birvaktile.psydelija wrote:radostan dan wrote:
vidim imas neki problem samnom?![]()
javi mi se na pp ubuduce da sam u toku, nemoj da me prozivas kada nisam tu, nije lepo.
odakle tebi da je ubistvo u opstini orahovac etnicki motivisano?
lik je ubijen ispred motela (citaj polu javna kuca). tako da je sve u igri, a najmanje etnicki ili verski motivisano ubistvo.
dalje, pa danas je na rts-u bio prilog iz okoline orahovca gde mestani (srbi) i pop kazu da je situacija ok., da se normalno krecu i da imaju kontakata sa komsijama albancima.
da je bezbednost losa, nebi po noci izlazio u albanskim lokalima, zar ne?!
- Čemu PP, stojimo iza onoga što pišemo, provjeravamo naše viđenje događaja...
- Znači nije etnički nego je pičkarenje u pitanju? Siguran sam u to, kao i u slučaju analnog samozadovoljavanja na njivi nesretnoga Đ. Martinovića, i u još milion takvih slučajeva.
Ja sam želio ukazati na besmislenost nekih tvrdnji koje se ovdje provlače, i koje se odnose na aktuelnu situaciju, a o tome da li je ( a jeste ), kada (davno), čijom krivicom ( prije svega i nadasve srpskom) Kosovo danas takvo kakvo je, možemo pričati.
PS - sad vidjeh ovo u vezi 97 posto...zbilja moraš vjerovati u takvo, što da bi isto napisao.
-
radostan dan
- Posts: 27324
- Joined: 31/01/2010 20:26
- Location: madera
#2742 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
Nema šanse, nikakve eskalacije neće biti, u smislu nekih oružanih sukoba, to drk...e sa barikadama će potrajati još malo i to bi bilo to. Poslije slijedi iseljavanje, daL tiho daL organizovano, to ne bih znao reći.Hodidid wrote:Ako se sad ne zaustavi pucanje, ode to u pm.
- psydelija
- Posts: 1846
- Joined: 02/09/2010 03:46
- Location: ispod pantografa
#2743 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
tih 97 % se odnosi na period kada je kosovska zajednica (srbi, albanci i ostali) bila koliko toliko homogena... nealbanska deca su na kosovu ucila albanski jezik do pocetka 90tih, a albanska srpski jezik kao obavezan predmet.radostan dan wrote:[PS - sad vidjeh ovo u vezi 97 posto...zbilja moraš vjerovati u takvo, što da bi isto napisao.
- psydelija
- Posts: 1846
- Joined: 02/09/2010 03:46
- Location: ispod pantografa
#2744 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
ova zadnja generacija koja odrasta naravno da ne zna albanski ni promil, ni albanci srpski... ali, za razliku od tebe, ja ne znam srbina sa kosova a da ne zna albanski (sluzio sam vojsku dole, vrlo dobro poznajem narocito mitrovacki kraj).Erzsebet wrote:97% Srba zna albanski????? Možda je obrnuto, tj. da 97% Srba na Kosovu ne zna albanski, ali ovako sigurno nije tačno.
Bio sam tamo više puta, nikad nisam sreo nijednog Srbina koji se sporazumijeva na albanskom, čak sam i prevodio za određene grupe Srba, upravo zato jer nisu znali albanski. Nema teorije da je ovo tačno.
gde si bio? na rubnim delovima kosova, lesak, leposavic... i koliko godina imaju tvoji sagovornici (drugari), 16-17?
- Erzsebet
- Posts: 2157
- Joined: 04/02/2009 18:31
- Location: Amsterdam
#2745 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
Pogledaj svoja posljednja dva posta, pa možda i shvatiš da si kontradiktoran. Kažeš meni da nove generacije ne znaju jezik ovih drugih, a gore tvrdiš da od 1990. godine uče albanski kao obavezan predmet.
Moji sagovornici su ljudi od 25 - 30 - 40 - 50 godina i više... Albanci uglavnom znaju naš jezik, dok obrnuto nije tako. Nema potrebe za potcjenjivanjem, btw.
Moji sagovornici su ljudi od 25 - 30 - 40 - 50 godina i više... Albanci uglavnom znaju naš jezik, dok obrnuto nije tako. Nema potrebe za potcjenjivanjem, btw.
- tbv
- Posts: 882
- Joined: 19/12/2010 14:46
- Location: _______________
- Contact:
#2746 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
@Erzsebet - ne zelim biti sudija izmedju tebe i psydelija, ali pogresno citas...
Erzsebet wrote:Pogledaj svoja posljednja dva posta, pa možda i shvatiš da si kontradiktoran. Kažeš meni da nove generacije ne znaju jezik ovih drugih, a gore tvrdiš da od 1990. godine uče albanski kao obavezan predmet.
psydelija wrote:tih 97 % se odnosi na period kada je kosovska zajednica (srbi, albanci i ostali) bila koliko toliko homogena... nealbanska deca su na kosovu ucila albanski jezik do pocetka 90tih , a albanska srpski jezik kao obavezan predmet.
-
hercegovac_pravi
- Posts: 6672
- Joined: 14/03/2009 22:59
- Location: Klinika za maDŽorizaciju
#2747 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
O kakvom zadovoljavanu se radi i koji mali? Ono što je Bosnolog postavio nema nikave veze sa "malim" već je napravljena tzv. gifovka koja preslikava patetiku u privremenom sklopu teritorija istočno od rijeke Drine. Nemoj čovjeku podmećati bez potrebe. U današnje vrijeme "naklon do poda da bi se nekom ambasadoru poljubila ruka" i ne zaslužuje ništa drugo već ismijavanje.radostan dan wrote:Pa što Helikoptere ne postaviš najnoviju vijest sa demokratičnog Kosova, iz Orahovca, pa da nam se Psydelija javi i objasni kako tamošnji žitelji sa bijelim kapicama sve umiru od sreće kad vide Srbina i pitaju što vas nema, pa se izljube, izgrle, pa onda onaj što je pisao o 4 osobe koje ne izlaze iz kruga manastira hejbet godina jer ne žele kontakt sa drugima, pa onda da nam Bosnolog šaljivdžija napravi onu montažu sa ovim malim što je teško ranjen, kako oralno zadovoljava nekog (sve jedno koga), kao što neki dan postavi, itd.
edit
Da ne bi bilo zabune (ne)namjerne, evo slike od koje je gifovka napravljena...
-
radostan dan
- Posts: 27324
- Joined: 31/01/2010 20:26
- Location: madera
#2748 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
Primjedbu je prvi postavio Skijaš, ja je ironično potvrdio, Zaga obrisala i gif i primjedbe. Ok?
-
hercegovac_pravi
- Posts: 6672
- Joined: 14/03/2009 22:59
- Location: Klinika za maDŽorizaciju
#2749 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
Naravno da je OK samo mi nije jasno da li si potvrdio ono što si vidio ili ono što želiš da vidiš? Jer je gifovka napravljena sa ciljem ismijavanja servilnosti a ni u kome slučaju nekakav "mali"...jer to nema nikakve veze sa malim, naime radi se o odraslom čovjeku, ma koliko bilo teško za povjerovati da u današnjem vaktu imaš ljudi koji se "presavijaju" da ljube ruku nekom ambasadoru...radostan dan wrote:Primjedbu je prvi postavio Skijaš, ja je ironično potvrdio, Zaga obrisala i gif i primjedbe. Ok?
-
radostan dan
- Posts: 27324
- Joined: 31/01/2010 20:26
- Location: madera
#2750 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
Aha, aha, sad sam skontao da ciljaš na ovog potpuno leđima okrenutog. Ne, mi smo zaključili da je ovaj drugi neko od 17 leta, nismo tužibabe, samo komentarisali između sebe, glavna došla i obrisala.
Ostali dio posta se slažem sa tobom, mada da ti pravo kažem, znam milion ljudi različitih nacija koji tako reaguju kad su u situaciji u kojoj se nalaze ovi sa slike.
edit - uz sav specifikum karaktera tih ljudi tamo, ne u smislu kako ti kažeš servilnosti, nego... jbg, ne mogu ja čitavo Balkansko poluostrvo od par hiljada strana Jovana Cvijića zbiti u dvije rečenice. Nadam se da si razumio šta sam htio reći.
Ostali dio posta se slažem sa tobom, mada da ti pravo kažem, znam milion ljudi različitih nacija koji tako reaguju kad su u situaciji u kojoj se nalaze ovi sa slike.
edit - uz sav specifikum karaktera tih ljudi tamo, ne u smislu kako ti kažeš servilnosti, nego... jbg, ne mogu ja čitavo Balkansko poluostrvo od par hiljada strana Jovana Cvijića zbiti u dvije rečenice. Nadam se da si razumio šta sam htio reći.
