Aktuelnosti: FK Sarajevo
Moderators: Charuga, Tomahawk11
- 1946
- Posts: 2284
- Joined: 19/01/2010 15:39
- Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada
#2726 Re: FK Sarajevo
- -LIBERO-
- Čiča Gliša
- Posts: 15604
- Joined: 11/02/2008 01:27
- Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.
-
Fordas
- Posts: 1430
- Joined: 30/01/2008 13:17
- Location: imal' gdje tog snimka tuzlanski lopovi?
#2728 Re: FK Sarajevo
A kako da se ne plasim? Ko da je NFS BiH normalna institucija gdje se ne trebas sekirati za pravdu i postenje. Ja ovima ne vjerujem sve da postoji i sudski ovjerena izjava Gavarica gdje kaze - 'Da, ja imam 3 zuta!' Da u svazu postoji trunka pravde Listaca bih nakon demonstracija podrske ubicama bila barem 10 godina suspendirana za odrzavanja utakmica. O sudijama da i ne govorim...ultima_palabra wrote:Fordas wrote:Ali ono cega se ja pravo plasim je Takmicarska komisija i njeni clanovi - jedan je iz BL, jedan iz Trebinja, Mostara, Livna i N. Brkovic iz Sarajeva, pa mozete misliti![]()
Pa šta se imaš bojati, izgubili ste utakmicu, možete samo dobiti 3 boda
- bordo gandalf
- Posts: 10216
- Joined: 15/05/2009 12:07
- Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
- Grijem se na: Gree Hansol 12
#2729 Re: FK Sarajevo
jel se danas trebalo znati ide li 3 boda sarajevu ili ne ???
- Baltazar_khan
- Posts: 7940
- Joined: 25/08/2008 01:46
- Location: Moj grad, moj klub
#2730 Re: FK Sarajevo
Sutra.don_emir wrote:jel se danas trebalo znati ide li 3 boda sarajevu ili ne ???
- bordo gandalf
- Posts: 10216
- Joined: 15/05/2009 12:07
- Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
- Grijem se na: Gree Hansol 12
#2731 Re: FK Sarajevo
zar nije receno u petak ce zasjedati?? il sam ja pogresno cuoBaltazar_khan wrote:Sutra.don_emir wrote:jel se danas trebalo znati ide li 3 boda sarajevu ili ne ???
Last edited by bordo gandalf on 05/03/2010 16:28, edited 1 time in total.
- burek_in_space
- Posts: 17290
- Joined: 04/12/2007 16:32
#2732 Re: FK Sarajevo
Sutra u 10 je sjednica.don_emir wrote: zar nije receno u petaj ce zasjedati?? il sam ja pogresno cuo
- bordo gandalf
- Posts: 10216
- Joined: 15/05/2009 12:07
- Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
- Grijem se na: Gree Hansol 12
#2733 Re: FK Sarajevo
thx sjecaniburek_in_space wrote:Sutra u 10 je sjednica.don_emir wrote: zar nije receno u petaj ce zasjedati?? il sam ja pogresno cuo
- Topla voda
- Posts: 8148
- Joined: 06/11/2006 23:59
- Location: Auberge
#2734 Re: FK Sarajevo
znaci oko 12 uzimamo tri boda,pa oko 20 jos tri.....
joj tempa
vidi se da smo dobro fizicki pripremljeni
joj tempa
vidi se da smo dobro fizicki pripremljeni
-
samo_ovaj_put
- Posts: 1001
- Joined: 16/10/2009 15:33
#2735 Re: FK Sarajevo
citam na jednom forumu da treba proci 6 sati izmedju upisa bodova(3 sloboda+utakmica sa modricom)pa je zato sutrasnja tekma u 18,a sjednica je u 10Topla voda wrote:znaci oko 12 uzimamo tri boda,pa oko 20 jos tri.....
joj tempa![]()
vidi se da smo dobro fizicki pripremljeni
- Baltazar_khan
- Posts: 7940
- Joined: 25/08/2008 01:46
- Location: Moj grad, moj klub
#2736 Re: FK Sarajevo
Ja sam veliki pesimista u vezi ove situacije, nešto ne vjerujem pretjerano da cemo dobiti ta 3 boda. Nikad nisam vjerovao našem savezu i ne očekujem to al eto nadam se da će takmičarska komisija postupiti po pravilima UEFA-e.Topla voda wrote:znaci oko 12 uzimamo tri boda,pa oko 20 jos tri.....
joj tempa![]()
vidi se da smo dobro fizicki pripremljeni
- GandalfSivi
- Posts: 22737
- Joined: 09/09/2006 00:38
- Contact:
#2737 Re: FK Sarajevo
Evo par situacija kojih se na prvu mogu sjetiti:Baltazar_khan wrote:Ja sam veliki pesimista u vezi ove situacije, nešto ne vjerujem pretjerano da cemo dobiti ta 3 boda. Nikad nisam vjerovao našem savezu i ne očekujem to al eto nadam se da će takmičarska komisija postupiti po pravilima UEFA-e.Topla voda wrote:znaci oko 12 uzimamo tri boda,pa oko 20 jos tri.....
joj tempa![]()
vidi se da smo dobro fizicki pripremljeni
Utakmica protiv Celika, sudija pogodjen u glavu, utakmica ponovljena, umjesto da bude registrovana 0:3 za nas (navodno po nasem zahtjevu, a i jesmo uzeli opet 1:3)
Utakmica protiv Borca, opali gledaoc naseg igraca sakom u glavu, mi izadjemo sa terena, utakmica registrovana 3:0 za Borac.
Utakmica protiv Zeljeznicara, sudija nam prebije igraca, opet utakmica registrovana 3:0 za Zelju.
Onu kompletnu zajebanciju u play off-u sa Brotnjom i da ne spominjem.
Ako slucajno presude u nasu korist, bit ce im prvi put, barem koliko se ja sjecam.
-
flaster
- Posts: 22
- Joined: 29/10/2009 23:23
#2738 Re: FK Sarajevo
Pa to znamo mi ali odluka komisije je sve osim formalnost. Ko zna sta se tu valja i zasto je pomjereno za sutra.ćiro wrote:Nema šta da sude i presuđuju, situacija čista 100%, a odluka komisije je samo formalnost.
Jel levat igrao sa tri kartona? Jeste.
Može li tako? Ne može.
Ja se nadam trici, zasluzili smo
-
Sarajevo&Zeljo
- Posts: 29
- Joined: 03/08/2009 04:53
#2739 Re: FK Sarajevo
Iz San-a:
Bodovi važniji od obraza
Nakon zakazivanja, pa odgađanja, za subotu je potvrđena sjednica Takmičarske komisije. Ili preciznije Komiteta za takmičenje. Makar će u materijalima imati nekoliko «spornih» situacija prvog proljetnog kola, najzanimljiviji je tuzlanski slučaj. Sarajevo želi po svaku cijenu neosvojene bodove. Žele za zelenim stolom dobiti ono što nisu mogli ostvariti na zelenom terenu.
A, sve zbog Stefana Gavarića, koji je u Tuzlu sa sobom, navodno, donio neodrađene žute kartone. Po verziji iz Olimpika i Sarajeva, Gavarić nikako nije smio nastupiti protiv bordo tima. Sa Tušnja nude drugačije tumačenje. Smatraju da nisu upozoreni, makar je to praksa, niti iz Olimpika, odakle je Gavarić došao na Tušanj, niti iz NS BiH o zabrani nastupa ovog igrača.
Vruć krompir je pred članovima Takmičarske, koja nerjetko odlučuje mimo važećih propisa, jer vodi računa o «višim» interesima, gdje najčešće deblji kraj izvlače manji klubovi. Tuzlanski slučaj, kako god presudi Komitet za takmičenje, mogao bi imati dalekosežne posljedice. Recimo da je Sarajevo u pravu i da izgubi Sloboda; šta bordo tim osim nezarađenih bodova u konačnici dobiva. Moral i fair play je ovdje isključen. Nikom u FK Sarajevo ne pada na pamet odreći se nezarađenih bodova. Ne zanima ih što će Tuzlake gurnuti u ambis. Sarajevo gleda samo svoj cilj, ili možda od drveta ne vidi šumu, pa ovaj slučaj proizvede kontraefekat kod za Sarajevo, a kontrareakciju kod Tuzlaka. Koji prijete da će «pustiti» bodove svim aspirantima za pozicije koje vode u Evropu (Željo, Širokio, Borac, Zrinjski...), a dolaze na Tušanj. Dakle, Sarajevo će, greškom klupskih Slobodinih ili Olimpikovih činovnika «osvojiti» bodove, koji Tuzlake mogu izbaciti iz lige. I šta Sarajevo ima od toga? Da li je to garancija za trofej, za izlazak u Evropu..? I da jeste, opet dolazimo do moralnosti žalbe Sarajeva. No, ta kategorija davno je potrošena u našem nogometu. Nije zgoreg podsjetiti ba famozni sastanak čelnika bh. premijerligaša, koji je nedavno uz puno pompe, brojnih zdravih ideja, održan u Tuzli. Ništa se od tada nije pokrenulo, niti hoće. Saliha Šabovića su kolege ostavile na cjedilu, makar su ga zdušno podržavali. Zanimljivo bi bilo, kako bi ovo Udruženje, u kojem bi čelne pozicije imali funkcioneri Sarajeva, Slobode, Želje, Širokog, Borca, Čelika, Zrinjskog.., riješilo tuzlanski slučaj. Nekako se logičnim čini kada klubovi, koje sudije pokradu, traže sankcije, ponavljanje utakmice, ali to se nikad nije desilo, makar je bilo elemenata, jer se u dosta slučajeva mogla dokazati sudijska krađa. Još će Miljackom i Jalom proteći vode i vode dok moral u našem nogometu ne bude važniji i od propisa. U našem nogometu propisi su tu da se krše.
Pa stvarno ne mogu da vjerujem ovo sto citam. Ovo je divljastvo od novinarstva.
Bodovi važniji od obraza
Nakon zakazivanja, pa odgađanja, za subotu je potvrđena sjednica Takmičarske komisije. Ili preciznije Komiteta za takmičenje. Makar će u materijalima imati nekoliko «spornih» situacija prvog proljetnog kola, najzanimljiviji je tuzlanski slučaj. Sarajevo želi po svaku cijenu neosvojene bodove. Žele za zelenim stolom dobiti ono što nisu mogli ostvariti na zelenom terenu.
A, sve zbog Stefana Gavarića, koji je u Tuzlu sa sobom, navodno, donio neodrađene žute kartone. Po verziji iz Olimpika i Sarajeva, Gavarić nikako nije smio nastupiti protiv bordo tima. Sa Tušnja nude drugačije tumačenje. Smatraju da nisu upozoreni, makar je to praksa, niti iz Olimpika, odakle je Gavarić došao na Tušanj, niti iz NS BiH o zabrani nastupa ovog igrača.
Vruć krompir je pred članovima Takmičarske, koja nerjetko odlučuje mimo važećih propisa, jer vodi računa o «višim» interesima, gdje najčešće deblji kraj izvlače manji klubovi. Tuzlanski slučaj, kako god presudi Komitet za takmičenje, mogao bi imati dalekosežne posljedice. Recimo da je Sarajevo u pravu i da izgubi Sloboda; šta bordo tim osim nezarađenih bodova u konačnici dobiva. Moral i fair play je ovdje isključen. Nikom u FK Sarajevo ne pada na pamet odreći se nezarađenih bodova. Ne zanima ih što će Tuzlake gurnuti u ambis. Sarajevo gleda samo svoj cilj, ili možda od drveta ne vidi šumu, pa ovaj slučaj proizvede kontraefekat kod za Sarajevo, a kontrareakciju kod Tuzlaka. Koji prijete da će «pustiti» bodove svim aspirantima za pozicije koje vode u Evropu (Željo, Širokio, Borac, Zrinjski...), a dolaze na Tušanj. Dakle, Sarajevo će, greškom klupskih Slobodinih ili Olimpikovih činovnika «osvojiti» bodove, koji Tuzlake mogu izbaciti iz lige. I šta Sarajevo ima od toga? Da li je to garancija za trofej, za izlazak u Evropu..? I da jeste, opet dolazimo do moralnosti žalbe Sarajeva. No, ta kategorija davno je potrošena u našem nogometu. Nije zgoreg podsjetiti ba famozni sastanak čelnika bh. premijerligaša, koji je nedavno uz puno pompe, brojnih zdravih ideja, održan u Tuzli. Ništa se od tada nije pokrenulo, niti hoće. Saliha Šabovića su kolege ostavile na cjedilu, makar su ga zdušno podržavali. Zanimljivo bi bilo, kako bi ovo Udruženje, u kojem bi čelne pozicije imali funkcioneri Sarajeva, Slobode, Želje, Širokog, Borca, Čelika, Zrinjskog.., riješilo tuzlanski slučaj. Nekako se logičnim čini kada klubovi, koje sudije pokradu, traže sankcije, ponavljanje utakmice, ali to se nikad nije desilo, makar je bilo elemenata, jer se u dosta slučajeva mogla dokazati sudijska krađa. Još će Miljackom i Jalom proteći vode i vode dok moral u našem nogometu ne bude važniji i od propisa. U našem nogometu propisi su tu da se krše.
Pa stvarno ne mogu da vjerujem ovo sto citam. Ovo je divljastvo od novinarstva.
- aerosa
- Posts: 3146
- Joined: 08/10/2009 08:36
- Location: Tu negdje na sjeveru...
#2740 Re: FK Sarajevo
Nije...ovo je SAN.... i u samo ta tri slova zgurano sve mahalsko-šupljološko-potplaćeno novinarstvo...Sarajevo&Zeljo wrote:Iz San-a:
Bodovi važniji od obraza
Nakon zakazivanja, pa odgađanja, za subotu je potvrđena sjednica Takmičarske komisije. Ili preciznije Komiteta za takmičenje. Makar će u materijalima imati nekoliko «spornih» situacija prvog proljetnog kola, najzanimljiviji je tuzlanski slučaj. Sarajevo želi po svaku cijenu neosvojene bodove. Žele za zelenim stolom dobiti ono što nisu mogli ostvariti na zelenom terenu.
A, sve zbog Stefana Gavarića, koji je u Tuzlu sa sobom, navodno, donio neodrađene žute kartone. Po verziji iz Olimpika i Sarajeva, Gavarić nikako nije smio nastupiti protiv bordo tima. Sa Tušnja nude drugačije tumačenje. Smatraju da nisu upozoreni, makar je to praksa, niti iz Olimpika, odakle je Gavarić došao na Tušanj, niti iz NS BiH o zabrani nastupa ovog igrača.
Vruć krompir je pred članovima Takmičarske, koja nerjetko odlučuje mimo važećih propisa, jer vodi računa o «višim» interesima, gdje najčešće deblji kraj izvlače manji klubovi. Tuzlanski slučaj, kako god presudi Komitet za takmičenje, mogao bi imati dalekosežne posljedice. Recimo da je Sarajevo u pravu i da izgubi Sloboda; šta bordo tim osim nezarađenih bodova u konačnici dobiva. Moral i fair play je ovdje isključen. Nikom u FK Sarajevo ne pada na pamet odreći se nezarađenih bodova. Ne zanima ih što će Tuzlake gurnuti u ambis. Sarajevo gleda samo svoj cilj, ili možda od drveta ne vidi šumu, pa ovaj slučaj proizvede kontraefekat kod za Sarajevo, a kontrareakciju kod Tuzlaka. Koji prijete da će «pustiti» bodove svim aspirantima za pozicije koje vode u Evropu (Željo, Širokio, Borac, Zrinjski...), a dolaze na Tušanj. Dakle, Sarajevo će, greškom klupskih Slobodinih ili Olimpikovih činovnika «osvojiti» bodove, koji Tuzlake mogu izbaciti iz lige. I šta Sarajevo ima od toga? Da li je to garancija za trofej, za izlazak u Evropu..? I da jeste, opet dolazimo do moralnosti žalbe Sarajeva. No, ta kategorija davno je potrošena u našem nogometu. Nije zgoreg podsjetiti ba famozni sastanak čelnika bh. premijerligaša, koji je nedavno uz puno pompe, brojnih zdravih ideja, održan u Tuzli. Ništa se od tada nije pokrenulo, niti hoće. Saliha Šabovića su kolege ostavile na cjedilu, makar su ga zdušno podržavali. Zanimljivo bi bilo, kako bi ovo Udruženje, u kojem bi čelne pozicije imali funkcioneri Sarajeva, Slobode, Želje, Širokog, Borca, Čelika, Zrinjskog.., riješilo tuzlanski slučaj. Nekako se logičnim čini kada klubovi, koje sudije pokradu, traže sankcije, ponavljanje utakmice, ali to se nikad nije desilo, makar je bilo elemenata, jer se u dosta slučajeva mogla dokazati sudijska krađa. Još će Miljackom i Jalom proteći vode i vode dok moral u našem nogometu ne bude važniji i od propisa. U našem nogometu propisi su tu da se krše.
Pa stvarno ne mogu da vjerujem ovo sto citam. Ovo je divljastvo od novinarstva.
Pa u tom Sanu je Mućo predstavljan maltene kao idol nacije , kao novi Tito a sve radi para koje je davao određenim kvazi novinarima.
- slucajan
- Posts: 603
- Joined: 10/04/2008 10:08
- Location: u najgorem slucaju, jedan korak ispred...
#2741 Re: FK Sarajevo
Moralno je igrati sa igračem kojem propisi to ne dozvoljavaju, a nije moralno žaliti se prema propisima koji to dozvoljavaju.
Interesantno... Što jes' jes'
Interesantno... Što jes' jes'
- bordo gandalf
- Posts: 10216
- Joined: 15/05/2009 12:07
- Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
- Grijem se na: Gree Hansol 12
#2742 Re: FK Sarajevo
zele da nam nabiju osjecaj krivice
sto su mahniti....novinari SAN-a nam pricaju o moralu pih

-
Omiljen_u_drustvu
- Posts: 9
- Joined: 01/02/2010 21:50
#2743 Re: FK Sarajevo
Ne mogu da vjerujem kakav sam tekst procitao,pa kakvih debilnih novinara ima u tom sanu,za ne povjerovat
Cuj vazniji je moral nego propis? super znaci nek registruju 3 1 za slobodu,iako su bili pojacani za igraca koji nije imao pravo nastupa,trebali smo i mi ronaldhinha zovnut da igra,nema pravo nastupa al nema veze vazniji je moral od propisa.
Neko spominje gore da ne zna jel ikad donesena presuda u nasu korist,jest jednom davno kad smo igrali s rudarom iz ugljevika u kupu,cini mi se da smo 2 0 gubili i da je njihovi igrac udario sudiji,i tekma registrovana 3 0 za nas.
Cuj vazniji je moral nego propis? super znaci nek registruju 3 1 za slobodu,iako su bili pojacani za igraca koji nije imao pravo nastupa,trebali smo i mi ronaldhinha zovnut da igra,nema pravo nastupa al nema veze vazniji je moral od propisa.
Neko spominje gore da ne zna jel ikad donesena presuda u nasu korist,jest jednom davno kad smo igrali s rudarom iz ugljevika u kupu,cini mi se da smo 2 0 gubili i da je njihovi igrac udario sudiji,i tekma registrovana 3 0 za nas.
- van Basten
- Posts: 7957
- Joined: 21/09/2006 02:59
#2744 Re: FK Sarajevo
ne treba se osvrtati na budalaštine iz SAN-a, to je svakako nivo vesele sveske. Bez obzira na to, ne treba ni dopustiti da nam bilo ko nameće priču o moralnosti fair-play-u i sl, pa da opet neko nasjedne na to i ponudi gentlemanski neku novu utakmicu i sl. Propisi kažu da 3 boda idu nama, i mi to trebamo uzeti bez problema. Neka Sloboda razbija glavu što joj je igrao neko ko nije smio, a ne mi što uzimamo 3 boda iako smo izgubili na terenu.
- aerosa
- Posts: 3146
- Joined: 08/10/2009 08:36
- Location: Tu negdje na sjeveru...
#2745 Re: FK Sarajevo
Sjednica počinje, znači za 2 sata bi trebali imati prva tri današnja boda ...
Onda pauza za ručak pa po nova tri na koševo
Onda pauza za ručak pa po nova tri na koševo
- bordo gandalf
- Posts: 10216
- Joined: 15/05/2009 12:07
- Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
- Grijem se na: Gree Hansol 12
#2746 Re: FK Sarajevo
poranio samo reko da vidim sta ce biti...na tekmu ne mogu stigla me gripaaerosa wrote:Sjednica počinje, znači za 2 sata bi trebali imati prva tri današnja boda ...
Onda pauza za ručak pa po nova tri na koševo
nadam se danas dobrom hordanju i 6 bodova
-
emigracija
- Posts: 152
- Joined: 13/03/2008 23:38
- Location: sarajevo
#2747 Re: FK Sarajevo
hocel' vise ova sjednica
-
The 51st State
- Posts: 16743
- Joined: 12/01/2008 12:06
#2748 Re: FK Sarajevo
u toku je, na nasim forumima kazu da je zucna rasprava.emigracija wrote:hocel' vise ova sjednica
- -LIBERO-
- Čiča Gliša
- Posts: 15604
- Joined: 11/02/2008 01:27
- Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.
#2749 Re: FK Sarajevo
Ocekivano zucna rasprava,na granici sa svadjom.
Ja sam to i ocekivao,mnogo je vise onih kojima NE odgovara da Sarajevo dobije bodove,cisto iz razloga borbe za izlazak u Evropu.
Daj Boze da na dobro izadje,ali znajuci kako to funkcionise kod nas u savezu lobiji su jaci i od pravilnika i od statuta i od bilo cega drugo.
Ja sam to i ocekivao,mnogo je vise onih kojima NE odgovara da Sarajevo dobije bodove,cisto iz razloga borbe za izlazak u Evropu.
Daj Boze da na dobro izadje,ali znajuci kako to funkcionise kod nas u savezu lobiji su jaci i od pravilnika i od statuta i od bilo cega drugo.
-
emigracija
- Posts: 152
- Joined: 13/03/2008 23:38
- Location: sarajevo
#2750 Re: FK Sarajevo
Ma kakva zucna rasprava, kad imas cvrste argumente neka oni raspravljaju koliko hoce, pa siroki je na najofirniju mogucu foru povalio slobodu za izlazak u evropu. Ovdje je bar sve jasno

