Aktuelnosti: FK Sarajevo

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Locked
User avatar
1946
Posts: 2284
Joined: 19/01/2010 15:39
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#2726 Re: FK Sarajevo

Post by 1946 »

:lol: ha ja...
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#2727 Re: FK Sarajevo

Post by -LIBERO- »

Baltazar_khan wrote:04.10.2009. - 04. 03. 2010

HORDE PAMTE TE, PULJIĆU VEDRANE!
Image
Fordas
Posts: 1430
Joined: 30/01/2008 13:17
Location: imal' gdje tog snimka tuzlanski lopovi?

#2728 Re: FK Sarajevo

Post by Fordas »

ultima_palabra wrote:
Fordas wrote:Ali ono cega se ja pravo plasim je Takmicarska komisija i njeni clanovi - jedan je iz BL, jedan iz Trebinja, Mostara, Livna i N. Brkovic iz Sarajeva, pa mozete misliti ;-) :D
:evil: Pa šta se imaš bojati, izgubili ste utakmicu, možete samo dobiti 3 boda ;-)
A kako da se ne plasim? Ko da je NFS BiH normalna institucija gdje se ne trebas sekirati za pravdu i postenje. Ja ovima ne vjerujem sve da postoji i sudski ovjerena izjava Gavarica gdje kaze - 'Da, ja imam 3 zuta!' Da u svazu postoji trunka pravde Listaca bih nakon demonstracija podrske ubicama bila barem 10 godina suspendirana za odrzavanja utakmica. O sudijama da i ne govorim...
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#2729 Re: FK Sarajevo

Post by bordo gandalf »

jel se danas trebalo znati ide li 3 boda sarajevu ili ne ???
User avatar
Baltazar_khan
Posts: 7940
Joined: 25/08/2008 01:46
Location: Moj grad, moj klub

#2730 Re: FK Sarajevo

Post by Baltazar_khan »

don_emir wrote:jel se danas trebalo znati ide li 3 boda sarajevu ili ne ???
Sutra.
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#2731 Re: FK Sarajevo

Post by bordo gandalf »

Baltazar_khan wrote:
don_emir wrote:jel se danas trebalo znati ide li 3 boda sarajevu ili ne ???
Sutra.
zar nije receno u petak ce zasjedati?? il sam ja pogresno cuo
Last edited by bordo gandalf on 05/03/2010 16:28, edited 1 time in total.
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#2732 Re: FK Sarajevo

Post by burek_in_space »

don_emir wrote: zar nije receno u petaj ce zasjedati?? il sam ja pogresno cuo
Sutra u 10 je sjednica.
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#2733 Re: FK Sarajevo

Post by bordo gandalf »

burek_in_space wrote:
don_emir wrote: zar nije receno u petaj ce zasjedati?? il sam ja pogresno cuo
Sutra u 10 je sjednica.
thx sjecani :D u svemiru :-D
User avatar
Topla voda
Posts: 8148
Joined: 06/11/2006 23:59
Location: Auberge

#2734 Re: FK Sarajevo

Post by Topla voda »

znaci oko 12 uzimamo tri boda,pa oko 20 jos tri.....

joj tempa :D

vidi se da smo dobro fizicki pripremljeni :D
samo_ovaj_put
Posts: 1001
Joined: 16/10/2009 15:33

#2735 Re: FK Sarajevo

Post by samo_ovaj_put »

Topla voda wrote:znaci oko 12 uzimamo tri boda,pa oko 20 jos tri.....

joj tempa :D

vidi se da smo dobro fizicki pripremljeni :D
citam na jednom forumu da treba proci 6 sati izmedju upisa bodova(3 sloboda+utakmica sa modricom)pa je zato sutrasnja tekma u 18,a sjednica je u 10

:D
User avatar
Baltazar_khan
Posts: 7940
Joined: 25/08/2008 01:46
Location: Moj grad, moj klub

#2736 Re: FK Sarajevo

Post by Baltazar_khan »

Topla voda wrote:znaci oko 12 uzimamo tri boda,pa oko 20 jos tri.....

joj tempa :D

vidi se da smo dobro fizicki pripremljeni :D
Ja sam veliki pesimista u vezi ove situacije, nešto ne vjerujem pretjerano da cemo dobiti ta 3 boda. Nikad nisam vjerovao našem savezu i ne očekujem to al eto nadam se da će takmičarska komisija postupiti po pravilima UEFA-e.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22737
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#2737 Re: FK Sarajevo

Post by GandalfSivi »

Baltazar_khan wrote:
Topla voda wrote:znaci oko 12 uzimamo tri boda,pa oko 20 jos tri.....

joj tempa :D

vidi se da smo dobro fizicki pripremljeni :D
Ja sam veliki pesimista u vezi ove situacije, nešto ne vjerujem pretjerano da cemo dobiti ta 3 boda. Nikad nisam vjerovao našem savezu i ne očekujem to al eto nadam se da će takmičarska komisija postupiti po pravilima UEFA-e.
Evo par situacija kojih se na prvu mogu sjetiti:

Utakmica protiv Celika, sudija pogodjen u glavu, utakmica ponovljena, umjesto da bude registrovana 0:3 za nas (navodno po nasem zahtjevu, a i jesmo uzeli opet 1:3)
Utakmica protiv Borca, opali gledaoc naseg igraca sakom u glavu, mi izadjemo sa terena, utakmica registrovana 3:0 za Borac.
Utakmica protiv Zeljeznicara, sudija nam prebije igraca, opet utakmica registrovana 3:0 za Zelju.
Onu kompletnu zajebanciju u play off-u sa Brotnjom i da ne spominjem.


Ako slucajno presude u nasu korist, bit ce im prvi put, barem koliko se ja sjecam.
flaster
Posts: 22
Joined: 29/10/2009 23:23

#2738 Re: FK Sarajevo

Post by flaster »

ćiro wrote:Nema šta da sude i presuđuju, situacija čista 100%, a odluka komisije je samo formalnost.
Jel levat igrao sa tri kartona? Jeste.
Može li tako? Ne može.
Pa to znamo mi ali odluka komisije je sve osim formalnost. Ko zna sta se tu valja i zasto je pomjereno za sutra.
Ja se nadam trici, zasluzili smo :D
Sarajevo&Zeljo
Posts: 29
Joined: 03/08/2009 04:53

#2739 Re: FK Sarajevo

Post by Sarajevo&Zeljo »

Iz San-a:

Bodovi važniji od obraza

Nakon zakazivanja, pa odgađanja, za subotu je potvrđena sjednica Takmičarske komisije. Ili preciznije Komiteta za takmičenje. Makar će u materijalima imati nekoliko «spornih» situacija prvog proljetnog kola, najzanimljiviji je tuzlanski slučaj. Sarajevo želi po svaku cijenu neosvojene bodove. Žele za zelenim stolom dobiti ono što nisu mogli ostvariti na zelenom terenu.

A, sve zbog Stefana Gavarića, koji je u Tuzlu sa sobom, navodno, donio neodrađene žute kartone. Po verziji iz Olimpika i Sarajeva, Gavarić nikako nije smio nastupiti protiv bordo tima. Sa Tušnja nude drugačije tumačenje. Smatraju da nisu upozoreni, makar je to praksa, niti iz Olimpika, odakle je Gavarić došao na Tušanj, niti iz NS BiH o zabrani nastupa ovog igrača.

Vruć krompir je pred članovima Takmičarske, koja nerjetko odlučuje mimo važećih propisa, jer vodi računa o «višim» interesima, gdje najčešće deblji kraj izvlače manji klubovi. Tuzlanski slučaj, kako god presudi Komitet za takmičenje, mogao bi imati dalekosežne posljedice. Recimo da je Sarajevo u pravu i da izgubi Sloboda; šta bordo tim osim nezarađenih bodova u konačnici dobiva. Moral i fair play je ovdje isključen. Nikom u FK Sarajevo ne pada na pamet odreći se nezarađenih bodova. Ne zanima ih što će Tuzlake gurnuti u ambis. Sarajevo gleda samo svoj cilj, ili možda od drveta ne vidi šumu, pa ovaj slučaj proizvede kontraefekat kod za Sarajevo, a kontrareakciju kod Tuzlaka. Koji prijete da će «pustiti» bodove svim aspirantima za pozicije koje vode u Evropu (Željo, Širokio, Borac, Zrinjski...), a dolaze na Tušanj. Dakle, Sarajevo će, greškom klupskih Slobodinih ili Olimpikovih činovnika «osvojiti» bodove, koji Tuzlake mogu izbaciti iz lige. I šta Sarajevo ima od toga? Da li je to garancija za trofej, za izlazak u Evropu..? I da jeste, opet dolazimo do moralnosti žalbe Sarajeva. No, ta kategorija davno je potrošena u našem nogometu. Nije zgoreg podsjetiti ba famozni sastanak čelnika bh. premijerligaša, koji je nedavno uz puno pompe, brojnih zdravih ideja, održan u Tuzli. Ništa se od tada nije pokrenulo, niti hoće. Saliha Šabovića su kolege ostavile na cjedilu, makar su ga zdušno podržavali. Zanimljivo bi bilo, kako bi ovo Udruženje, u kojem bi čelne pozicije imali funkcioneri Sarajeva, Slobode, Želje, Širokog, Borca, Čelika, Zrinjskog.., riješilo tuzlanski slučaj. Nekako se logičnim čini kada klubovi, koje sudije pokradu, traže sankcije, ponavljanje utakmice, ali to se nikad nije desilo, makar je bilo elemenata, jer se u dosta slučajeva mogla dokazati sudijska krađa. Još će Miljackom i Jalom proteći vode i vode dok moral u našem nogometu ne bude važniji i od propisa. U našem nogometu propisi su tu da se krše.




Pa stvarno ne mogu da vjerujem ovo sto citam. Ovo je divljastvo od novinarstva.
User avatar
aerosa
Posts: 3146
Joined: 08/10/2009 08:36
Location: Tu negdje na sjeveru...

#2740 Re: FK Sarajevo

Post by aerosa »

Sarajevo&Zeljo wrote:Iz San-a:

Bodovi važniji od obraza

Nakon zakazivanja, pa odgađanja, za subotu je potvrđena sjednica Takmičarske komisije. Ili preciznije Komiteta za takmičenje. Makar će u materijalima imati nekoliko «spornih» situacija prvog proljetnog kola, najzanimljiviji je tuzlanski slučaj. Sarajevo želi po svaku cijenu neosvojene bodove. Žele za zelenim stolom dobiti ono što nisu mogli ostvariti na zelenom terenu.

A, sve zbog Stefana Gavarića, koji je u Tuzlu sa sobom, navodno, donio neodrađene žute kartone. Po verziji iz Olimpika i Sarajeva, Gavarić nikako nije smio nastupiti protiv bordo tima. Sa Tušnja nude drugačije tumačenje. Smatraju da nisu upozoreni, makar je to praksa, niti iz Olimpika, odakle je Gavarić došao na Tušanj, niti iz NS BiH o zabrani nastupa ovog igrača.

Vruć krompir je pred članovima Takmičarske, koja nerjetko odlučuje mimo važećih propisa, jer vodi računa o «višim» interesima, gdje najčešće deblji kraj izvlače manji klubovi. Tuzlanski slučaj, kako god presudi Komitet za takmičenje, mogao bi imati dalekosežne posljedice. Recimo da je Sarajevo u pravu i da izgubi Sloboda; šta bordo tim osim nezarađenih bodova u konačnici dobiva. Moral i fair play je ovdje isključen. Nikom u FK Sarajevo ne pada na pamet odreći se nezarađenih bodova. Ne zanima ih što će Tuzlake gurnuti u ambis. Sarajevo gleda samo svoj cilj, ili možda od drveta ne vidi šumu, pa ovaj slučaj proizvede kontraefekat kod za Sarajevo, a kontrareakciju kod Tuzlaka. Koji prijete da će «pustiti» bodove svim aspirantima za pozicije koje vode u Evropu (Željo, Širokio, Borac, Zrinjski...), a dolaze na Tušanj. Dakle, Sarajevo će, greškom klupskih Slobodinih ili Olimpikovih činovnika «osvojiti» bodove, koji Tuzlake mogu izbaciti iz lige. I šta Sarajevo ima od toga? Da li je to garancija za trofej, za izlazak u Evropu..? I da jeste, opet dolazimo do moralnosti žalbe Sarajeva. No, ta kategorija davno je potrošena u našem nogometu. Nije zgoreg podsjetiti ba famozni sastanak čelnika bh. premijerligaša, koji je nedavno uz puno pompe, brojnih zdravih ideja, održan u Tuzli. Ništa se od tada nije pokrenulo, niti hoće. Saliha Šabovića su kolege ostavile na cjedilu, makar su ga zdušno podržavali. Zanimljivo bi bilo, kako bi ovo Udruženje, u kojem bi čelne pozicije imali funkcioneri Sarajeva, Slobode, Želje, Širokog, Borca, Čelika, Zrinjskog.., riješilo tuzlanski slučaj. Nekako se logičnim čini kada klubovi, koje sudije pokradu, traže sankcije, ponavljanje utakmice, ali to se nikad nije desilo, makar je bilo elemenata, jer se u dosta slučajeva mogla dokazati sudijska krađa. Još će Miljackom i Jalom proteći vode i vode dok moral u našem nogometu ne bude važniji i od propisa. U našem nogometu propisi su tu da se krše.




Pa stvarno ne mogu da vjerujem ovo sto citam. Ovo je divljastvo od novinarstva.
Nije...ovo je SAN.... i u samo ta tri slova zgurano sve mahalsko-šupljološko-potplaćeno novinarstvo...
Pa u tom Sanu je Mućo predstavljan maltene kao idol nacije , kao novi Tito a sve radi para koje je davao određenim kvazi novinarima.
User avatar
slucajan
Posts: 603
Joined: 10/04/2008 10:08
Location: u najgorem slucaju, jedan korak ispred...

#2741 Re: FK Sarajevo

Post by slucajan »

Moralno je igrati sa igračem kojem propisi to ne dozvoljavaju, a nije moralno žaliti se prema propisima koji to dozvoljavaju.

Interesantno... Što jes' jes' :mrgreen:
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#2742 Re: FK Sarajevo

Post by bordo gandalf »

zele da nam nabiju osjecaj krivice :lol: sto su mahniti....novinari SAN-a nam pricaju o moralu pih :-) :-)
Omiljen_u_drustvu
Posts: 9
Joined: 01/02/2010 21:50

#2743 Re: FK Sarajevo

Post by Omiljen_u_drustvu »

Ne mogu da vjerujem kakav sam tekst procitao,pa kakvih debilnih novinara ima u tom sanu,za ne povjerovat :dance:

Cuj vazniji je moral nego propis? super znaci nek registruju 3 1 za slobodu,iako su bili pojacani za igraca koji nije imao pravo nastupa,trebali smo i mi ronaldhinha zovnut da igra,nema pravo nastupa al nema veze vazniji je moral od propisa.

Neko spominje gore da ne zna jel ikad donesena presuda u nasu korist,jest jednom davno kad smo igrali s rudarom iz ugljevika u kupu,cini mi se da smo 2 0 gubili i da je njihovi igrac udario sudiji,i tekma registrovana 3 0 za nas.
User avatar
van Basten
Posts: 7957
Joined: 21/09/2006 02:59

#2744 Re: FK Sarajevo

Post by van Basten »

ne treba se osvrtati na budalaštine iz SAN-a, to je svakako nivo vesele sveske. Bez obzira na to, ne treba ni dopustiti da nam bilo ko nameće priču o moralnosti fair-play-u i sl, pa da opet neko nasjedne na to i ponudi gentlemanski neku novu utakmicu i sl. Propisi kažu da 3 boda idu nama, i mi to trebamo uzeti bez problema. Neka Sloboda razbija glavu što joj je igrao neko ko nije smio, a ne mi što uzimamo 3 boda iako smo izgubili na terenu.
User avatar
aerosa
Posts: 3146
Joined: 08/10/2009 08:36
Location: Tu negdje na sjeveru...

#2745 Re: FK Sarajevo

Post by aerosa »

Sjednica počinje, znači za 2 sata bi trebali imati prva tri današnja boda ...
Onda pauza za ručak pa po nova tri na koševo :)
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#2746 Re: FK Sarajevo

Post by bordo gandalf »

aerosa wrote:Sjednica počinje, znači za 2 sata bi trebali imati prva tri današnja boda ...
Onda pauza za ručak pa po nova tri na koševo :)
poranio samo reko da vidim sta ce biti...na tekmu ne mogu stigla me gripa :roll:

nadam se danas dobrom hordanju i 6 bodova :D i ako Bog da titula :dance:
emigracija
Posts: 152
Joined: 13/03/2008 23:38
Location: sarajevo

#2747 Re: FK Sarajevo

Post by emigracija »

hocel' vise ova sjednica
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#2748 Re: FK Sarajevo

Post by The 51st State »

emigracija wrote:hocel' vise ova sjednica
u toku je, na nasim forumima kazu da je zucna rasprava.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#2749 Re: FK Sarajevo

Post by -LIBERO- »

Ocekivano zucna rasprava,na granici sa svadjom.

Ja sam to i ocekivao,mnogo je vise onih kojima NE odgovara da Sarajevo dobije bodove,cisto iz razloga borbe za izlazak u Evropu.
Daj Boze da na dobro izadje,ali znajuci kako to funkcionise kod nas u savezu lobiji su jaci i od pravilnika i od statuta i od bilo cega drugo.
emigracija
Posts: 152
Joined: 13/03/2008 23:38
Location: sarajevo

#2750 Re: FK Sarajevo

Post by emigracija »

Ma kakva zucna rasprava, kad imas cvrste argumente neka oni raspravljaju koliko hoce, pa siroki je na najofirniju mogucu foru povalio slobodu za izlazak u evropu. Ovdje je bar sve jasno
Locked