Serie A

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
2407
Posts: 4437
Joined: 26/07/2007 21:32
Location: on a 50 milion year trip...

#2726 Re: Serie A

Post by 2407 »

ultima_palabra wrote: Engleski tempo, žestina, brojnost gostujućih navijača, medijska pompa... španska tehnika, lukavstvo, ljuti navijači Betisa, Seville, Bilbaa, Atletica... talijanska taktika, sposobnost malih ekipa da zaustave velike, tifozi, pirotehnika i koreografija... u Njemačkoj uvijek puno golova i ekipa za iznenađenje, stadioni uvijek krcati, u Francuskoj uvijek novih talenata...

Ima se šta probrati ;-)
Slicno kao i ti volim pogledati svaku ligu zbog neceg razlicitog ali spance jednostavno ne mogu. Jedva se nakanim da odgledam El Classico ali i to vise sto je postao mainstream nego sto me stvarno interesuje :-)

Portugalska liga je poprilicno atraktivna i dosta gledljiva plus sto je puna talenata.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59311
Joined: 15/12/2008 16:53

#2727 Re: Serie A

Post by ultima_palabra »

2407 wrote:
ultima_palabra wrote: Engleski tempo, žestina, brojnost gostujućih navijača, medijska pompa... španska tehnika, lukavstvo, ljuti navijači Betisa, Seville, Bilbaa, Atletica... talijanska taktika, sposobnost malih ekipa da zaustave velike, tifozi, pirotehnika i koreografija... u Njemačkoj uvijek puno golova i ekipa za iznenađenje, stadioni uvijek krcati, u Francuskoj uvijek novih talenata...

Ima se šta probrati ;-)
Slicno kao i ti volim pogledati svaku ligu zbog neceg razlicitog ali spance jednostavno ne mogu. Jedva se nakanim da odgledam El Classico ali i to vise sto je postao mainstream nego sto me stvarno interesuje :-)

Portugalska liga je poprilicno atraktivna i dosta gledljiva plus sto je puna talenata.
Clasico jest postao negledljiv u zadnje vrijeme, ali meni su sve ostale utakmice između Top 6-7 klubova poprilično zanimljive.
Portugalska je dobra, malo me doduše odbijaju loši stadioni van Top 5. Ruska liga mi je ok u zadnje vrijeme...
User avatar
elixiaboy
Posts: 413
Joined: 26/09/2006 16:46

#2728 Re: Serie A

Post by elixiaboy »

BHF_Manijak wrote:
Point. wrote:@BHFManijak

Cuj nigdje golova, sta ti gledas da mi je znati.
Pogledaj prosjek golova po utakmici u sezoni u zadnjih 4-5 godina pa uporedi sa Spanijom, Engleskom i Njemackom... :wink:
Image

:D
User avatar
Jeff Bingham
Posts: 1272
Joined: 06/09/2011 19:45

#2729 Re: Serie A

Post by Jeff Bingham »

znaci toliko hvaljena superatraktivna superzanimljiva megapopularna premier liga, druga ozada :D
User avatar
Better Man
Posts: 18741
Joined: 01/10/2006 20:10

#2730 Re: Serie A

Post by Better Man »

Zadnje kolo Talijanske Serie A je samo potvrdilo da im je nogomet i sama liga cisti odron! Talijani ako ne promijene politiku svog nogometa i pristup istom za koju godinu njihova liga vise nece biti liga 5-ice. Oni koji misle i vjeruju da su rezultati 0:0, a takvih je vecina bilo juce dobri i da je to odraz kvaliteta, onda nemaju pojma o nogometu.
User avatar
Atticus Finch
Posts: 3156
Joined: 21/07/2010 20:36
Location: Hiroshima mon amour

#2731 Re: Serie A

Post by Atticus Finch »

1. ----------
2. 35 golova
3. 20 golova
4. 28 golova
5. 17 golova
6. 28 golova
7. 14 golova

Što niko, ako su golovi jedini odraz kvalitete lige, nakon prvog kola nije napisao: WOW italijanska liga je vrh, sjajan kvalitet, popravljaju se... :D Serija A ima neku specifičnost, koja je meni, odkad pratim nogomet vrlo privlačna, općenito taj mentalitet itd. Što ne znači da neću pratiti i ostale lige u odnosu na vrijeme koje imam. :)
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59311
Joined: 15/12/2008 16:53

#2732 Re: Serie A

Post by ultima_palabra »

Nema lige u svijetu u kojoj se ne potrefi ovakvo kolo... zakon velikih brojeva, jednostavno :D Kada se dese tri ovakva kola zaredom, onda se mogu izvlačiti zaključci.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50733
Joined: 29/12/2005 01:20

#2733 Re: Serie A

Post by jeza u ledja »

Zadnjih 5 godina engleska liga ima konstantno veci prosjek golova od italijanske.

Ova statistika odozgo je zadnjih 15 godina, sto najbolje u stvari pokazuje koliko je italijanski pao kurcu za usi.

I ne moramo samo govoriti o broju postignutih golova, ako to vec nije plus. Mozemo govoriti i o broju gostujucih pobjeda.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28539
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#2734 Re: Serie A

Post by BHF_Manijak »

jeza u ledja wrote:Zadnjih 5 godina engleska liga ima konstantno veci prosjek golova od italijanske.

Ova statistika odozgo je zadnjih 15 godina, sto najbolje u stvari pokazuje koliko je italijanski pao kurcu za usi.

I ne moramo samo govoriti o broju postignutih golova, ako to vec nije plus. Mozemo govoriti i o broju gostujucih pobjeda.
Zato sam i napisao u "zadnje vrijeme", jer italijani sa pocetka recimo 2000-tih i sad NEBO i ZEMLJA, neuporedivo, drugi svijet i slicno, licno sam pravo volio pogledati italijansku ligu(iako sam i tad a i sad samo gotivio svabsku ligu i pomalo englesku) tamo nekad 1997,1998 pa do neke 2005-2006, kada polahko pocinju padati...Sad je fakat apsolutno negledljivo, pogledam na youtubeu neke derbije s kraja 90-tih, milina Bogami...Steta za jednu takvu silu i ligu!
User avatar
Jeff Bingham
Posts: 1272
Joined: 06/09/2011 19:45

#2735 Re: Serie A

Post by Jeff Bingham »

genoa :thumbup: atalanta :thumbup: napoli :thumbup: nocerino :thumbup:
User avatar
ganjeta
Posts: 9542
Joined: 09/03/2010 02:36
Location: Joint Union

#2736 Re: Serie A

Post by ganjeta »

E jebo ga Lazio :-) 350 km me povališe, ma idite u kurac krasni...
User avatar
Mikado
Posts: 1413
Joined: 17/05/2007 11:48
Location: Sarajevo
Contact:

#2737 Re: Serie A

Post by Mikado »

Jedino Lulić i Klose sto valjaju u ekipi, ostali su žešći odron. Sa ovom ekipom kroz ligu ove sezone nece do europskih takmičenja, dok ce u europskoj ligi po svoj prilici nastup završiti već u grupnoj fazi.
Baudelaire
Posts: 4772
Joined: 13/04/2011 20:40

#2738 Re: Serie A

Post by Baudelaire »

Roma i Inter se prosipaju. Rano je, ali mislim da će Milan biti šampion, Juventus na drugom mjestu. U borbi za treće pola lige, na kraju da ga čvakne ili Lazio ili Napoli, možda Udinese.
ibizza
Posts: 4986
Joined: 05/06/2008 00:46

#2739 Re: Serie A

Post by ibizza »

Baudelaire wrote:Roma i Inter se prosipaju. Rano je, ali mislim da će Milan biti šampion, Juventus na drugom mjestu. U borbi za treće pola lige, na kraju da ga čvakne ili Lazio ili Napoli, možda Udinese.
aBd :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59311
Joined: 15/12/2008 16:53

#2740 Re: Serie A

Post by ultima_palabra »

Mikado wrote:Jedino Lulić i Klose sto valjaju u ekipi, ostali su žešći odron. Sa ovom ekipom kroz ligu ove sezone nece do europskih takmičenja, dok ce u europskoj ligi po svoj prilici nastup završiti već u grupnoj fazi.
Malo subjektivno? Pa Hernanes je jedan od najboljih igrača u Seriji A, Cisse nije dugo bolje igrao, drugi golman Italije Marchetti, pa stari asovi Mauri, Ledesma... Cana koji je bio jedan od najboljih zadnjih veznih u Francuskoj ovdje je na klupi.
User avatar
2407
Posts: 4437
Joined: 26/07/2007 21:32
Location: on a 50 milion year trip...

#2741 Re: Serie A

Post by 2407 »

U subotu su na rasporedu dva derbija Roma - Milan u 18:00h i Derby d'Italia, lideri na tabeli protiv fenjerasa u borbi za opstanak u 20:45h :mrgreen:
User avatar
Point.
Posts: 33507
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#2742 Re: Serie A

Post by Point. »

List navodi kako je ubijeni libijski diktator Muamer Gadafi podržavao Liverpool. U prilog tome naveli su tvrdnju da je u jednom od njegovih skrovišta pronađen navijački rekvizit tog nogometnog kluba.

Bivši vođa terorističke organizacije Al Qaida Osama bin Laden je postao navijač Arsenala tokom njegove posjete Velikoj Britaniji još u tinejdžerskim godinama, 1970-ih godina.

Italijanski diktator Benito Mussolini je čitav život navijao za Bolognu, klub iz grada u kojem je rođen, dok je ratni zločinac Radovan Karadžić uvijek isticao simpatije prema milanskom Interu.

Zloglasni terorista Carlos Šakal, koji je na odsluženju doživotne zatvorske kazne, navijač je Arsenala, baš kao i predsjednik Ruande Paul Kagame, koji je osim za fudbal veoma zainteresovan i za moderno naoružanje.

Nacistički vođa Adolf Hitler bio je pristalica Schalkea, no iz tog su kluba istakli kako ne postoje dokazi za to.
Nadam se da ce dezurni hatersi razmisliti prije nego sto u buducnosti opet lupe da je Il Duce favorizirao Lazio. :-)
juventus
Posts: 1098
Joined: 26/05/2008 03:03

#2743 Re: Serie A

Post by juventus »

Bit će teško iduće kolo. Zeznuto je igrati protiv ekipa koje se bore za opstanak. :D
Baudelaire
Posts: 4772
Joined: 13/04/2011 20:40

#2744 Re: Serie A

Post by Baudelaire »

Meni je interesantno da ga ti zoveš il Duce, iako kažeš, nema nikakve poveznice između njega i Lazija.
User avatar
Point.
Posts: 33507
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#2745 Re: Serie A

Post by Point. »

Mrsko mi pisati Mussolini vazda, lakse nadimak. :-D
Sta fali, ionako pisem Pape umjesto Susic, Piksi umjesto Stojkovic i Miske umjesto Misimovic. ;-)
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#2746 Re: Serie A

Post by simonese »

mora doci Schwabo da zabija golove

http://www.bild.de/sport/fussball/miros ... .bild.html

Forza Bundesliga
User avatar
Jeff Bingham
Posts: 1272
Joined: 06/09/2011 19:45

#2747 Re: Serie A

Post by Jeff Bingham »

hajd ti tamo na temu o svapskoj smijuriji od kluba pa kenjaj :)


Juv 16
Udi 15
Laz 15
Nap 14
Mil 14
Cag 13
Gen 12
Rom 11
Cat 11
Sie 10
Pal 10
Ata 9
Fio 9
Chi 9
Par 9
Int 8
Bol 7
Nov 6
Lec 4
Ces 3

na Areni 4 u 6 Milan-Roma, u 15 do 9 Juventus-Inter, ko ima adsl moze gledati na http://www.bhtelecom.ba/webtv.html
User avatar
Jeff Bingham
Posts: 1272
Joined: 06/09/2011 19:45

#2748 Re: Serie A

Post by Jeff Bingham »

nema na cemu :)

catania :thumbup: juventus zasad :thumbup:
lider
Posts: 1133
Joined: 12/02/2011 13:14

#2749 Re: Serie A

Post by lider »

Juve i Milan se bore za titulu.. Lacio, Napoli u vrhu. šinter tavori na dnu.. Seria A se vratila :thumbup:
User avatar
slobodni armirach
Posts: 5588
Joined: 22/06/2010 17:17
Location: Administrativni Centar Kantona 4

#2750 Re: Serie A

Post by slobodni armirach »

Odlican derbi Inter Juve :thumbup:
prvo poluvrijeme za 10
Post Reply