Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
To jednostavno nije istina.
Ako već želite da priču o "Visočkim piramidama" usmjerite u pravcu koji bi svima išao u prilog, kritizirajte projekat na način i u segmentima koji su bitni a nemojte se baviti kuolarskim pričama.
Osmanagić je apolitičan čovjek.Njegovo poznanstvo sa pojedinim političarima je lično i nema nikavih uporišta u politici, lobijima itd.
Gospoda "Znanje", "Ludost" and others troše toliko vremena da dokažu kako je Visočica brdo a ne piramida.Opovrgavaju satelitske snimke, traže puko4tine unutar objavljenje knjige, cjepidlače oko Richarda Lion Heart-a.....umjesto da se pozabave projektom na jedan malo drugačiji način
Raspravljati o svršenim stvarima gospodo je gubljenje vremena.
Za razliku od vas Semir Osmanagić nije govorio u prazno.
Dobio je sve potrebne dozvole.
Obavio na dosta profesionalan način prva potrebna iskopavanja
Osnovao Fondaciju.
Dobio podršku svih relevantnih institucija.
Podršku medija i javnosti.
Objavio knjigu ( u dva izdanja)
Uključio međunarodne segmente u projekat
A vi ste napravili šta?
Optužili ga da je budala, ublehaš i sanjar kojem se na svakom koraku priviđaju piramide.
Ipak nastavljate da raspravljate da sanjarem; sama činjenica da žurno odgovarate na sve njegove nove informacije znači da vas se tiču
Napose, svoje nezadovoljstvo elaborirate političko-kriminogenim pamfletom o Bosmal-Koridor-Piramida vezi.
Niti je Hasan Čengić budala, niti su Šabanovići ikada vidjeli Osmanagića, niti vi imate pojma o Osmanagiću.
nur wrote:Gospoda "Znanje", "Ludost" and others troše toliko vremena da dokažu kako je Visočica brdo a ne piramida.Opovrgavaju satelitske snimke, traže puko4tine unutar objavljenje knjige, cjepidlače oko Richarda Lion Heart-a.....umjesto da se pozabave projektom na jedan malo drugačiji način
"Opovrgavaju satelitske snimke"????
Na kojima je prikazano, sta?
Ne bi da me pogresno shvate ali da nije prodaja suhog mesa i trgovina malo popustila u Visokom ,pa sad treba naci nove nacine zarade?
Svasta im se moze reci ali da su maheri,jesu.Mozda ispod brda sada prave piramidu ,pa onda ko fol ce da je otkriju?
Kao što ne znate ništa ni o Fondaciji, ni zašto je osnovana, ni kakva je zapravo suština.Ovo je malo jači krimić za vas.
Niti je "Znanje" Sherlok Holmes, a "Ludak" još manje Dr.Vatson.
Međutim, konkurecija ne zaostaje previše.
El-Bosniaco, me podsjeća na nekog propalog muftiju kojeg su džematlije provalile da zakida na jasinima.Kakva gluparija.El-Bosniaco brani Osmanagića iz nacionalnih, odnosno vjerskih razloga ( ha ha ha )
Dali zbog toga što mu Semir Osmanagić zvuči nekako begovsko - mladomuslimanski.Siroti El-Bosniaco, za tvoju informaciju, Osmanagić je Bošnjak, Musliman u istoj mjeri u kojoj je i George W. Bush, s napomenom da je Bush, po tom pitanju, daleko ispred njega jer svake godine za Ramazan organizuje iftar u Bijeloj kući.
Kako samo tužno zvuče Visočaci i ini koji govore o "Bošnjaku" koji je na rubu velikog otkrića.
A gospodin Semir Osmanagić , kao iskren čovjek, za pročetničku crnogorsku Pobedu kaže:
"Bog može stvoriti svašta ali ovako nešto...sa ovako pravilnim stranicama, sa stranicama koje su okrenute prema stranama svijeta..."
Dodatno se izvinjava svojim fanovima zbog trenutne mogućnosti da je on sponjao Boga jer to njemu - valjda ne priliči.
Zbog ove direktne parodije na račun Boga i ukupnoga vjerskoga diskursa El-Bosniaco i ostali vjerni pratioci i štinjenici Božije riječi,dakle većinsko stanovništvo Visokog, trebaju uzeti po metar užeta i objesiti se, kolektivno, na toj istoj Visočici.
Kakav crni Hasan Čengić, Šabanovići, Bosmal i Koridor ?
Umjesto što se bavite glupostima, predlažem da se pozabavite činjenicama.
Optužujete Osmanagića da je sanjar i Indiana Jones a čovjek je hiper inteligentan i vješt.
Za dva mjeseca je napravio više nego Vijeće ministara za 5 godina.
Međutim, griješi i on.U posljednje vrijeme sve više.
Pozabavite se činjenicama:
Ko su članovi Fondacije, odnosno njenih komiteta;
Ko su Mario Gerussi, Bojan Zečević, Jovo Jovanović, Nađija Nukić, Senad Hodović.... i po čemu su to oni posebni da bi stajali na čelu jedne Fondacije koja , u osnovi, ima zadaću da se bavi ni-manje ni-više nego zaštitom "Piramidalnog kompleksa".
Zamislite kakvi to trebaju biti stručnjaci, i kakva treba da bude njihova naobrazba; za vašu informaciju 40-50% Upravnog odbora Fondacije ima završenu SSS.
Kao krovni autoriteti spominju se Ahmed Bosnić poznat po svojim bestsellerima : Dođoše iz svemira i odniješe gurabije... i ni čija je uloga u djelovanju svedena na formu "e-mail saradnje"...
Znate li ko je Osmanagićev izdavač
Izvjesna "Klepsidra"
Interesatno je da je kuća osnovana zajedno sa objavljivanjem knjige.
Vlasnik je Šahinpašićev bivši čovjek Amel Suljović, koji je, gle čuda od istog otišao u to vrijeme.
Interesantno je da se na svim knjigama koje je Osmanagić objavio u Sarajevu i BiH potpisuje kao urednik i "zamislite recenzent" isti čovjek.
nur wrote:
...
Interesantno je da se na svim knjigama koje je Osmanagić objavio u Sarajevu i BiH potpisuje kao urednik i "zamislite recenzent" isti čovjek.
A sto je recenzira ...
Zar knjigu sa temom o arheologiji, ne bi trebao recenzirati neki drugi arheolog, ili istoricar?
Last edited by Prenj on 23/01/2006 16:01, edited 1 time in total.
Jebiga Nur,
sada sam down and out. Ocekivao sam da Osmanagic nadje i Sfingu, tako da bi El-bosniaco bio zadovoljan (Sfinga ima tijelo lava). Znao sam da Osmanagic nije vjernik, kao sto znam da nema veze sa Cengicem, a za ostalo sto spominje u svojoj knjizi (Atlantida, vanzemaljci, moja prva posjeta Marsu i sl.) zasluzuje prestiznu nagradu ublehasa "Erich Von Daniken 2006". Moze u Bosni da siri svoje mahnite teorije jer je narod k'o El-bosniaco, pije sve sto mu kazes, sto ludje i nevjerovatnije, to vjeruju vise. Znas, ovo lici na Andricevu pripovjetku (obavezno za procitati, El-bosniaco, knjigu u sake) "Prica o vezirovom slonu". Ono je bilo u Travniku, ovo nam se sada desava u Visokom. Naopaka zemlja, naopaki argumenti, naopaki politicari, sve naopako.