Aktuelnosti: FK Sarajevo

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
molotovljev
Posts: 164
Joined: 23/11/2017 22:25

#2726 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by molotovljev »

Dno dna!
Hleba i audicija.
Dno dna!
Sreća je teška cicija.
Dno dna!
Ostare deca na draftu na asfaltu, u zlu
Dno dna!
Mogli bi biti giganti
Dno dna!
Al' sve su više migranti
Dno dna!
U svojoj zemlji, na svom tlu
Dno dna!
Kliče se nebulozama
Dno dna!
U inat dijagnozama
Dno dna!
I isti krezubi statisti mlate barjakom.
Dno dna!
I što je više štrajkova
Dno dna!
Pazari više lajkova
Dno dna!
caros
Posts: 1513
Joined: 16/03/2012 19:05

#2727 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by caros »

Zanimljivo je da direktorica prima 6.565,23 KM mjesečno uz bonuse, a igračima smanjuje svakako neisplaćene plate. Mislim da je vrijeme da se ovo sve otjera govnjivom motkom i da se lagano krene od Kantona.
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#2728 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Van Halen »

Juce rekoh bice "igraj Saraj'vo,nemaa vezee". Ne postoji nista sto Bosnjo nece sjebat,ni dobru viziju,ni akademiju,ni realno dobar tim i rezultate prije godinu i vise. Mi i jesmo samo za onog vica kad u letu u svemir svima podjele ozbiljne zadatke a Bosnji kazu ,nahrani kerove i nista ne diraj ziv bio.
User avatar
omega369
Posts: 9975
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#2729 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by omega369 »

Iz prazne ne puca, nadam se da je to barem jasno. Ili nije?!
Kakva crna kantonalna jeste li vi normalni?? Na kakvim lošim drogama ste?? Ko vas filuje takvim glupostima :-) :-)
gold'n'brown
Posts: 1960
Joined: 20/02/2007 16:20

#2730 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by gold'n'brown »

I sada da sve ispadne kako treba, izmire se dugovi, dodju neke pare u klub, mi smo ponovo na pocetku. Za nekih 8 godina prije koliko je Tan usao u klub mi nismo napravili nikakav iskorak. Osvojile se neke titule, ali bez nekog boosta po pitanju prvog tima ili akademije. I mi smo sada opet u situaciji da imamo neke dugove, nadati se da to nije ni priblizno onome kao kada je prvi put Tan ulazio u klub. Ispada da smo za ovih 8 godina uspjeli konzervirati klub, spasiti ga od gasenja i ostaviti sansu za neki novi pocetak. A meni je, pravo da kazem, puna neka stvar novih pocetaka.
A sto se tice investitora, ja ne vidim da je iko od njih za neka ulaganja u infrastrukturu, pa da mozemo reci nakon par godina da ce makar ostati moderan stadion Sarajevu. Tu treba neko sa ozbiljnjim parama, al ko ce vidjeti svoju korist u ulaganju, a ne sto cemo mu mi biti fina igracka. Meni djeluje da ovaj Mirvic je tu mozda iz razloga sto ga Tan poznaje, a sa nasih je prostora, pa mozda ima malo bolji uvid u jezik i mentalitet. Ali daleko od toga da covjek djeluje kao ozbiljan investitor. Vise kao mozda covjek od Tanovog povjerenja.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 9156
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#2731 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Pitar sa Kariba »

Meni se cini da Tan kaznjava nepodobne suradnike slanjem u FKS. Da je iole ozbiljan jutros bi raspustio sve iz uprave. I to samo radi finansijskih gubitaka, o sportskim nema potrebe pricati.
Karikaturist
Posts: 5991
Joined: 20/12/2020 10:03

#2732 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Karikaturist »

Boli Tana njonja. On prestao slati pare a ova zabokrecina ga ne zanima. Njega koriste ovi jadnici iz uprave da kupe neke poene ili smire situaciju.
Nikad ovaj klub nece na zelenu granu, Sarajevo je mahalski klub tako ce i ostati.
Last edited by Karikaturist on 16/07/2021 13:07, edited 1 time in total.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#2733 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Grean »

caros wrote: 16/07/2021 11:14 Zanimljivo je da direktorica prima 6.565,23 KM mjesečno uz bonuse, a igračima smanjuje svakako neisplaćene plate. Mislim da je vrijeme da se ovo sve otjera govnjivom motkom i da se lagano krene od Kantona.
Koliko je provjereno to za njenu platu i da istu nije smanjila kao igracima?
sencobih
Posts: 7532
Joined: 08/09/2010 08:33

#2734 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by sencobih »

omega369 wrote: 16/07/2021 11:27 Iz prazne ne puca, nadam se da je to barem jasno. Ili nije?!
Kakva crna kantonalna jeste li vi normalni?? Na kakvim lošim drogama ste?? Ko vas filuje takvim glupostima :-) :-)
fakat, kakve gluposti ljudi izvaljuju
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#2735 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Grean »

gold'n'brown wrote: 16/07/2021 11:41 I sada da sve ispadne kako treba, izmire se dugovi, dodju neke pare u klub, mi smo ponovo na pocetku. Za nekih 8 godina prije koliko je Tan usao u klub mi nismo napravili nikakav iskorak. Osvojile se neke titule, ali bez nekog boosta po pitanju prvog tima ili akademije. I mi smo sada opet u situaciji da imamo neke dugove, nadati se da to nije ni priblizno onome kao kada je prvi put Tan ulazio u klub. Ispada da smo za ovih 8 godina uspjeli konzervirati klub, spasiti ga od gasenja i ostaviti sansu za neki novi pocetak. A meni je, pravo da kazem, puna neka stvar novih pocetaka.
A sto se tice investitora, ja ne vidim da je iko od njih za neka ulaganja u infrastrukturu, pa da mozemo reci nakon par godina da ce makar ostati moderan stadion Sarajevu. Tu treba neko sa ozbiljnjim parama, al ko ce vidjeti svoju korist u ulaganju, a ne sto cemo mu mi biti fina igracka. Meni djeluje da ovaj Mirvic je tu mozda iz razloga sto ga Tan poznaje, a sa nasih je prostora, pa mozda ima malo bolji uvid u jezik i mentalitet. Ali daleko od toga da covjek djeluje kao ozbiljan investitor. Vise kao mozda covjek od Tanovog povjerenja.
Jedino sto je ostalo vrijedno je prvo kamp pa tek onda titule. Za dugove ne znam jesu li manji, isti, to ostaje da se vidi.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 9156
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#2736 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Pitar sa Kariba »

Grean wrote: 16/07/2021 13:07 Koliko je provjereno to za njenu platu i da istu nije smanjila kao igracima?
Imas na netu scan njenog ugovora. 6.8k brutto osnovica i bonusi koji se moze sa 1.95583! :mrgreen:
User avatar
Logovan
Posts: 102745
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#2737 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

caros wrote: 16/07/2021 11:14 Zanimljivo je da direktorica prima 6.565,23 KM mjesečno uz bonuse, a igračima smanjuje svakako neisplaćene plate. Mislim da je vrijeme da se ovo sve otjera govnjivom motkom i da se lagano krene od Kantona.
Igracima su srezane plate, trebala bi se srezati i njoj. Ti da ubires ovolike paretine dok igraci primaju manje plus im jos kasne plate. Nema smisla jebo te.
internazionale
Posts: 2562
Joined: 30/12/2009 15:52

#2738 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by internazionale »

Pitar sa Kariba wrote: 16/07/2021 13:04 Meni se cini da Tan kaznjava nepodobne suradnike slanjem u FKS. Da je iole ozbiljan jutros bi raspustio sve iz uprave. I to samo radi finansijskih gubitaka, o sportskim nema potrebe pricati.


Ovo je da se zabrineš. Kondomi su napravili rezultatsku i finansijsku štetu, u milionima.
Neće na dobro
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1642
Joined: 25/07/2015 14:13

#2739 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by rocco_siffredi »

Ma odigrao Tan milion na dvicu, 15 kvota, njemu 10, nama 5 da pokrijemo dugove. Nema drugog objašnjenja.
last mohicans
Posts: 18196
Joined: 09/08/2012 23:19

#2740 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by last mohicans »

Sinoc čujem iz prilično pouzdanog izvora da je Tinu plata bila 25k i da mu se kupio stan. Sad ne vjerujem da je i uknjižen na njega. Ko zna,mozda i jeste. Iritira sve nas ova ista priča po ko zna koji put. Ako su se rezale plate igračima, treba glavnoj i odgovornoj gospođi koja je sve kredite ispucala skresati na 2-3 milje,ali se ne pitamo. Osmu godinu slušamo samoodržvi klub, mijenjaju se treneri, igrači,poneko iz uprave, uglavnom nebitni likovi. Da bi opet bili na početku. Sinoc sam pomalo jebavo majke svima odreda, igračima, Sablicu, Sabrini. Kad se ohladim skontam da nisu oni toliko igrači krivi (osim sefica,ona je najvise kriva) pogotovo ovi koji su ostali i pristali na smanjenje plata. Oni daju koliko mogu. Ovom Sablicu ipak treba dati vremena, 2/3 ekipe nema, nego krpi od omladinaca i naših s posudbi. S druge strane, da je ove iz rostera iko htio, vjerovatno bi otišli kao i ostali. Sa par pojačanja mi ne bi bili tako loš tim. Velike ambicije ostaviti iza nas, ako se ima plan sta i kako. Ali problem je sto se plan iz sezone iz sezonu mijenja,nema dugoročne vizije i to čovjeka iritira ponajviše. Odnekud moras krenuti, ali mi godinama krecemo odnekud i dođemo nigdje i nikako da ustabilimo kormilo. Pogresni ljudi nas vode, to je očigledno. Mi idemo iz krajnosti u krajnost. Ja ne znam zasto mi nismo igrali vise prijateljskih, je li sto nemamo s kim ili nemamo para ni za prijateljsku? Treneru se treba dati do znanja s čim raspolaze. Ne mozes se rijesiti 13 igrača i reci pravi od blata, hocemo rezultat. Pa to ni Capelo ne moze. Ali sva nesposobnost uprave se ogleda u tome da mi 2 godine nemamo pravog napadača. To govori da smo veliki amateri u svom poslu.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#2741 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Raigor Stonehoof »

evo bagarića

haj makar nešto
User avatar
Analiticarr
Posts: 2005
Joined: 15/02/2019 23:24

#2742 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Analiticarr »

Plate su se prepolovile svima u klubu!

Problem sa Tanom je sto njega sportski rezultati uopste ne zanimaju. On zeli zaradu i nista drugo. Kada je ulazio u klub obecano mu je Kosevo gdje je on planirao graditi hotele i ostale popratne objekte.
Nam nije bio takav ali na nasu zalost prevaren je i opljackan i zato je otisao. Tan ce otici kada se pojavi kupac koji ce mu platiti 2 puta vise nego sto je do sada ulozeno u nas klub. Mi to jos uvijek ne mozemo.

ZNAM DA BRINETE ALI USKORO STIZU LIJEPE VIJESTI. VOLIM TE SARAJEVO :bih:
gold'n'brown
Posts: 1960
Joined: 20/02/2007 16:20

#2743 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by gold'n'brown »

Raigor Stonehoof wrote: 16/07/2021 16:11 evo bagarića

haj makar nešto
Ima li on nase drzavljanstvo? Ili cemo i njega kao Sevelja i Lazica cekati dok se izmiri dug prema poreskoj?
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#2744 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by yasaq »

Nam je između ostalog otišao jer ga je Tan naguzio, bio je dogovor da Nam pokriva 10 a Tan 2 plate godišnje, međutim, Tan ni jednu nije dao za ove tri godine i to je 6 plata što se kasni svima.
F&N
Posts: 5276
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: Od Ciglana do Podhrastova, Breke i Mejtasa including Jezero...

#2745 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by F&N »

yasaq wrote: 16/07/2021 16:22 Nam je između ostalog otišao jer ga je Tan naguzio, bio je dogovor da Nam pokriva 10 a Tan 2 plate godišnje, međutim, Tan ni jednu nije dao za ove tri godine i to je 6 plata što se kasni svima.
Prema info koje ja imam, a mislim da su poprilicno "na izvoru", Svadja kod Tana i Nama je nastala jos od momenta preuzimanja kluba i onih protesta. Tan nije htio da plati plate od momenta dogovora, a Nam je rekao "ja cu placati od momenta kad se zavrsi sva papirologija" i to je bilo nekad krajem jula i bile su sporne te plate od aprila do juna, i onda je Tan poslao samo da se smire igraci i odu na pripreme.
Tada je odnos snaga bio Nam + VIn grupacija 60 % Tan 30% ostali 10%.

Nakon toga i dalje je bilo nesuglasica između Tana i "Nama" oko toga treba li Tan snositi 30% troskova kluba.

Nam je manjinski vlasnik u dijelu koji su kontrolisali vijetnamci. Veci dio je imala Vin grupacija tj. PVF akadeimija iz Vijetnama. Vlasnik ove gruapacije je neki milijared iz Vijetnama koji je ono haman ispod predsjednika i do njega doci je nemoguce. Po imovini on i Tan su tu negdje nisam siguran ko je jaci.
Nam je bio isturen, on je imao odredjen procenat vlasnickih prava ali veci dio toga je imao Vin group.
Njima Sarajevo nije bilo ni u peti peta od kako je krenula ekonomija. Jednostavno su poceli da trpe gubitke a Nam nije sam imao dovoljno para da snosi sve troskove.
Cak i na relaciji Vin Gruop i Nam je doslo do nesuglasica oko FK Sarajevo.

I sve ovo vrijeme Nam i Vijetnam su samo govorili bice poslat cemo vam pare saljemo vam, ne mozemo sad ne da drzava, trazimo rjesenja a pare nisu dolazile u klub.

Prosle godine Nam i Tan prave dogovor i Nam odlucuje da posalje neke pare klubu a da mu Tan zauzrvat prepise 30% udjela sto je Tan i uradio.



Kljuc vecine problema u klubu je neslanje para od strane Vijetnama. Klub se od ljeta prosle godine finansirao iskljucivo parama zaradjenim od evrope i sponzora. Ovo od zime pa do sada smo prezivjeli zahvaljujuci prodaji Rahmana i Tatara. Zbog problema s parama je i Benjo navalio da ide, su igraci bili nezadovoljni na proljece itd... Da je pola od onog sto je obecao Nam ispostovao, vjerujem da bi titulu uzeli.

Uglavnom ovo bi sad trebala biti pravo dobra prica sa Ismirom i Tanom. Znaju se duze. Radili su skupa na projektima.
User avatar
victory
Posts: 2201
Joined: 17/12/2002 00:00
Contact:

#2746 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by victory »

Mucno je gledati sta rade od kluba ove neznaliice koje ga vode. Njihov se posao sveo na farsicno bjezanje od svake licne dgovornosti za katastrofalne promasaje koje srozavaju ugled ovog kluba svakim novim danom. Skrivaju se iza ove vlasnicke redaljke u kojoj ucestvuju, manje-vise nezainteresovani, vecinski vlasnici kluba.

Umjesto da stvaraju uslove da klub krene naprijed oni bleje u nebo i zaviruju u slajpek bjelosvjetskih parajli merhametlija, nadajuci se da ce im svake nove sezone neko dati sadaku kojom ce oni kupovati mir medju navijacima, cementirati svoje pozicije i marginalizovati klub do krajnjih amaterskih grana.

Nisu u stanju da igracima obezbjede opremu za oficjelnu internacionalnu utakmicu. Grad im pokloni na koristenje gradski stadion a oni nisu u stanju da zastite, ne tako davno instaliranu, vrijednu opremu na istom tom stadionu.

Dovedu trenera koji ne zna na koliko i koje igrace ima na raspolaganju.


Nevjerovatno?!
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#2747 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by strong69 »

Za sva ova sranja najmanje su krivi igraci i strucni stab. Zalim te ljude.
caros
Posts: 1513
Joined: 16/03/2012 19:05

#2748 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by caros »

Na drugom forumu su postavljeni dijelovi ugovora Kim Jong Sabrine, mogu dostaviti u pp ako želiš. @Grean

Ovaj post od ovog Sabrininog bota gore ne vrijedi ni komentarisati. Na onom pressu smo izlagani, sada se preko botova puštaju nove informacije i prema svakoj hudnici u klubu nisu ništa krivi, jadni oni. S druge strane istina je jedino da je naša vladarica morala odobriti svaku odluku ovamo. Dakle, smjene trenera, bezbroj transfera, automobili, stavljanje Koševa na grbaču, na sve to je išao potpis ovlaštenog lica, a to je DIREKTOR.

Sada nam je bačena nova ubleha sa nekakvim Amerikancem o kojem ni FBI ne zna ništa, a kamoli internet.

Mi smo u ozbiljnom kurcu, vode nas domaće neznalice i ublehe bez ikakve vizije i sistema, a vlasniku smo nebitni. Šta god ovaj još jedan bot u vidu omege pisao, jasno je kuda ovaj brod plovi.

I umalo da zaboravim, nije samo krivo njeno visočanstvo nego i veliki savjetnik Zlatan Velić koji, hvala Bogu, ipak nije uspio u svom naumu da bude predsjednik kluba.
Karikaturist
Posts: 5991
Joined: 20/12/2020 10:03

#2749 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Karikaturist »

Ma hajde ba, niko vise nije lud da gubi bilo sta zbog fudbala.
Prije 10 godina ljudi su davali sve - i pare, i slobodu, i zdravlje za FKS. Cisto sumnjam da ikoga od vas vise toliko brine. Ohladis vremenom, druge stvari te okupiraju. Tuzno jer je Klub imao priliku da bude ozbiljan bar u okruzenju ali nije i nece ni biti bar dok je ova bliza generacija u pitanju. Kad pokrepemo nece biti vise ni bitno.
Mahalastina, bolesna ambicija, zavist, licni interesi, novac - sve je to iznad Kluba, nazalost.
Proslo je vrijeme Haseta i drugih, toga nema niti ce vise biti.
30 godina Klub tavori u mulju. Niti imas stadion, niti omladinsku skolu, niti trening centar, niti neke zapazene rezultate, niti iole poznate igrace.

Kriticne mase vise nema, da pokrene nesto, da napravi inicijativu, bilo sta. Sad mogu raditi sta hoce otpora cisto sumnjam da moze biti.

I taj Z.V. koji se eto spominje je bio preznacakan lik za grupu i nekrunisani predvodnik Hz za kojeg se nikad ne bi reklo da ce ispasti to sto je ispao - veliko nista.
last mohicans
Posts: 18196
Joined: 09/08/2012 23:19

#2750 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by last mohicans »

Kako nema otpora,bilo je sinoc par puta Uprava napolje!
Post Reply