BHTelekom vs Eronet vs Mtel vs ostali mobilni operateri

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply

ko nudi najbolje usluge po najnižim cijenama ?

bhtelecom
14
20%
eronet
7
10%
mtel
7
10%
haloo
4
6%
Novotel
38
54%
 
Total votes: 70

User avatar
Maharadza
Posts: 17069
Joined: 30/01/2013 15:13

#2726 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Maharadza »

supercali wrote:
Maharadza wrote:
cincilator2012 wrote:Fazon je samo sto platis puno vise od tih 500km :)
+ telefon je zaključan na jednu mrežu i ne smiješ ga otključavati dok god traje garancija, osim ako si spreman da istu izgubiš! 'ebo takvu garanciju, a samo ona kod otključanog (sim-free) uređaja je zakon! :wink:
Ako izuzmemo radnje tipa univerzalno i sl koliko kosta taj telefon?
Evo npr. u Moj midi 30 paketu (35KM mjesečno) s7 32gb izađe 1221,20 KM (mjesečna rata 43,49) dok isti uređaj u next.ba (kimtec-ov online shop) isti uređaj možeš uzeti za 1.424,06 KM , znači 200KM skuplji - po meni prihvatljiva razlika jer dobiješ OTKLJUČAN UREĐAJ sa oficijelnom garancijom samo što nisi vezan za jednog operatera! :thumbup:

https://www.next.ba/product.asp?product ... ode=A50510

Ovo gore je cijena uz ugovor na 24 mjeseca..dok na 12 mjeseci isti uređaj izađe 1341,20KM pa je još manja razlika u odnosu na simfree s7 sa next.ba! :thumbup:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2727 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by supercali »

Kad ti istekne to otplacivanje bht je duzan da ti otkljuca tel na tvoj zahtjev
To sto je nekome mrsko sto ne zna ili nece to da radi je do njih licno
Ako si vec na bht zasto ne iskoristiti tu mogucnost da platis 100-200 maraka manje
User avatar
rovac13
Posts: 5761
Joined: 08/12/2013 16:17

#2728 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by rovac13 »

Zato prvo odaberes mrezu koju zelis koristiti naredne 2 godine..........pa izaberes paket koji ti najvise odgovara........pa tek onda vidis ponudu telefona pa izvagas sta ti je povoljnije u odnosu na free trgovine.......onda ti ne smeta sto je zakljucan te 2 godine......na kraju ga svejedno otkljucaju.

Meni se jos ni jedan telefon nije pokvario,tako da jos ne znam sta je garancija :D

Meni se cini da je najveca greska sto raja po svaku cijenu zeli da ima neki mobitel.........iako ga realno ne moze platit.......pa se onda zalijece na ugovore pretplate nekakve.........prvo bira telefon pa onda paket pretplate prema tom telefonu.........pa na rate..........pa kad na kraju saberes sta si sve platio u te 2 godine ispade skuplja pita nego tepsija.
User avatar
rovac13
Posts: 5761
Joined: 08/12/2013 16:17

#2729 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by rovac13 »

supercali wrote:Kad ti istekne to otplacivanje bht je duzan da ti otkljuca tel na tvoj zahtjev
To sto je nekome mrsko sto ne zna ili nece to da radi je do njih licno
Ako si vec na bht zasto ne iskoristiti tu mogucnost da platis 100-200 maraka manje
Naravno :thumbup:

Ja koristio super 25 .......istekao mi ugovor za tadasnji telefon.......listao ponudu paketa.....nisam nasao nista povoljnije.......odlucim ostat na tom paketu.......prelistam ponudu telefona....... samsung s3 neo bio tad 139 KM na mojoj tarifi na 2 godine dok je u slobodnoj prodaji 400-500KM........i sta cu nego produzim 2 godine.......ako vec koristim tu mrezu zasto da ne uzmem taj popust.........uskoro ce i taj isteci...vrijeme leti :D
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2730 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by supercali »

Upravo to
Evo ja sam na bht od pamtivjeka a nikad nisam kupio sebi mob
Kupio zetu i ovaj.mjesec je zadnja rata
Nisam kupio jednostavno jer nemaju mob koji ja zelim
Ima ga mtel al mi ne pada napamet da idem na mtel samo zbog mobitela da kao ustedim 100-200 maraka vec na bht cu uzeti jer sam vec na tom operateru odgovara mi midi30 i ugodno sa korisnim
User avatar
rovac13
Posts: 5761
Joined: 08/12/2013 16:17

#2731 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by rovac13 »

I onda slucajno dodjem do telefona koji je dual sim..........i tek sad kad sam bio na moru otkrijem cari i mogu reci da mi se to svidja skroz.........ubacis dvije kartice izaberes sa koje kartice idu podaci.......meni je to skroz zanimljivo........danas se moze iskombinovat na dopune svasta sa dvije kartice
jarobot
Posts: 3056
Joined: 13/06/2016 20:07

#2732 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by jarobot »

Maharadza wrote:
cincilator2012 wrote:Fazon je samo sto platis puno vise od tih 500km :)
+ telefon je zaključan na jednu mrežu i ne smiješ ga otključavati dok god traje garancija, osim ako si spreman da istu izgubiš! 'ebo takvu garanciju, a samo ona kod otključanog (sim-free) uređaja je zakon! :wink:
Ko kaže da ne smiješ otključati telefon dok traje garancija.
Možeš podnijeti zahtjev platiti i otključati telefon.
A dual sim je i tako jedan sim otključan.
Po isteku ugovora ti ga moraju otključati džaba!!
User avatar
Maharadza
Posts: 17069
Joined: 30/01/2013 15:13

#2733 Re: RE: Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Maharadza »

jarobot wrote:
Maharadza wrote:
cincilator2012 wrote:Fazon je samo sto platis puno vise od tih 500km :)
+ telefon je zaključan na jednu mrežu i ne smiješ ga otključavati dok god traje garancija, osim ako si spreman da istu izgubiš! 'ebo takvu garanciju, a samo ona kod otključanog (sim-free) uređaja je zakon! :wink:
Ko kaže da ne smiješ otključati telefon dok traje garancija.
Možeš podnijeti zahtjev platiti i otključati telefon.
A dual sim je i tako jedan sim otključan.
Po isteku ugovora ti ga moraju otključati džaba!!
Šta platit i koliko tačno?
jarobot
Posts: 3056
Joined: 13/06/2016 20:07

#2734 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by jarobot »

cincilator2012 wrote:Fazon je samo sto platis puno vise od tih 500km :)
otkud ti to
Telefon košta 500 km na mini 15 24 mjeseca i to 24rate po 18 maraka dođe oko 430 km i imaš na prvoj rati plaćanje PDV_a i rate oko 70 km to je tačno 500 km.
Neznam kako ti dođe do računice da je skuplji od 500 km uređaj...
jarobot
Posts: 3056
Joined: 13/06/2016 20:07

#2735 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by jarobot »

Maharadza wrote:
supercali wrote:
Maharadza wrote:
+ telefon je zaključan na jednu mrežu i ne smiješ ga otključavati dok god traje garancija, osim ako si spreman da istu izgubiš! 'ebo takvu garanciju, a samo ona kod otključanog (sim-free) uređaja je zakon! :wink:
Ako izuzmemo radnje tipa univerzalno i sl koliko kosta taj telefon?
Evo npr. u Moj midi 30 paketu (35KM mjesečno) s7 32gb izađe 1221,20 KM (mjesečna rata 43,49) dok isti uređaj u next.ba (kimtec-ov online shop) isti uređaj možeš uzeti za 1.424,06 KM , znači 200KM skuplji - po meni prihvatljiva razlika jer dobiješ OTKLJUČAN UREĐAJ sa oficijelnom garancijom samo što nisi vezan za jednog operatera! :thumbup:

https://www.next.ba/product.asp?product ... ode=A50510

Ovo gore je cijena uz ugovor na 24 mjeseca..dok na 12 mjeseci isti uređaj izađe 1341,20KM pa je još manja razlika u odnosu na simfree s7 sa next.ba! :thumbup:
A jes ti razmišljao o tom da trebaš iskeširati 1500 km za telefon...iskeširati.
Ako nemaš keš moraš dići kredit na koji platiš kamatu pa te taj tvoj otljučani izđe 2000 km..
Znam da nemaš keša ko ni ja 1500 km da ga baciš na telefon....... :D :D
User avatar
Maharadza
Posts: 17069
Joined: 30/01/2013 15:13

#2736 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Maharadza »

jarobot wrote:
Maharadza wrote:
supercali wrote: Ako izuzmemo radnje tipa univerzalno i sl koliko kosta taj telefon?
Evo npr. u Moj midi 30 paketu (35KM mjesečno) s7 32gb izađe 1221,20 KM (mjesečna rata 43,49) dok isti uređaj u next.ba (kimtec-ov online shop) isti uređaj možeš uzeti za 1.424,06 KM , znači 200KM skuplji - po meni prihvatljiva razlika jer dobiješ OTKLJUČAN UREĐAJ sa oficijelnom garancijom samo što nisi vezan za jednog operatera! :thumbup:

https://www.next.ba/product.asp?product ... ode=A50510

Ovo gore je cijena uz ugovor na 24 mjeseca..dok na 12 mjeseci isti uređaj izađe 1341,20KM pa je još manja razlika u odnosu na simfree s7 sa next.ba! :thumbup:
A jes ti razmišljao o tom da trebaš iskeširati 1500 km za telefon...iskeširati.
Ako nemaš keš moraš dići kredit na koji platiš kamatu pa te taj tvoj otljučani izđe 2000 km..
Znam da nemaš keša ko ni ja 1500 km da ga baciš na telefon....... :D :D
Pa "bacio ga" odmah ili u ratama, koja je razlika? :lol: :lol: :lol:
doff
Posts: 2582
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#2738 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by doff »

jarobot wrote: A jes ti razmišljao o tom da trebaš iskeširati 1500 km za telefon...iskeširati.
Ako nemaš keš moraš dići kredit na koji platiš kamatu pa te taj tvoj otljučani izđe 2000 km..
Znam da nemaš keša ko ni ja 1500 km da ga baciš na telefon....... :D :D
Ima shopping kartica koja omogućava kupovinu na rate...
jarobot
Posts: 3056
Joined: 13/06/2016 20:07

#2739 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by jarobot »

supercali wrote:Ogromna
Ne konta on to . maharadža stari hajter s njim ne koristi polemisati kad nema knkretno šta odgovoriti okrene na smajliće !!!
jarobot
Posts: 3056
Joined: 13/06/2016 20:07

#2740 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by jarobot »

doff wrote:
jarobot wrote: A jes ti razmišljao o tom da trebaš iskeširati 1500 km za telefon...iskeširati.
Ako nemaš keš moraš dići kredit na koji platiš kamatu pa te taj tvoj otljučani izđe 2000 km..
Znam da nemaš keša ko ni ja 1500 km da ga baciš na telefon....... :D :D
Ima shopping kartica koja omogućava kupovinu na rate...
I koliko je na šoping karticu para taj telefon 10% skuplji , plus 12% kakmata ako ulaziš u minus ..
Jebo ti šoping karticu , oni vuku svoje imo ti ne imo na računu a banka uzima kamate...
Ovako kad izračunaš šta ti trba i koliko se možeš pokriti najisplatljivije je na rate kod operatera ko nema keš !!
doff
Posts: 2582
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#2741 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by doff »

jarobot wrote: I koliko je na šoping karticu para taj telefon 10% skuplji , plus 12% kakmata ako ulaziš u minus ..
Jebo ti šoping karticu , oni vuku svoje imo ti ne imo na računu a banka uzima kamate...
Ovako kad izračunaš šta ti trba i koliko se možeš pokriti najisplatljivije je na rate kod operatera ko nema keš !!
Ko već ima shopping karticu, glupo je da stoji neiskorištena. Nema kamate na iznos nego plaćaš fiksnu mjesečnu naknadu.

Prednost je jer se ne moraš vezat ugovorom da plaćaš skupu mjesečnu pretplatu samo da bi uzeo telefon na rate.
User avatar
Maharadza
Posts: 17069
Joined: 30/01/2013 15:13

#2742 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Maharadza »

jarobot wrote:
supercali wrote:Ogromna
Ne konta on to . maharadža stari hajter s njim ne koristi polemisati kad nema knkretno šta odgovoriti okrene na smajliće !!!
Reče klon/uhljeb/hdmi i osta' živ! :oops:
User avatar
Benq
Posts: 10497
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#2743 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Benq »

doff wrote: Prednost je jer se ne moraš vezat ugovorom da plaćaš skupu mjesečnu pretplatu samo da bi uzeo telefon na rate.
Telefon 500KM , ugovor za mini15 na 24mj je 360KM (ako samo pretplatu placas i ne prekoracis) , na kraju te izadje 860KM. Najlakse je reci "telefon je jeftiniji za 200KM" ako gledamo samo telefon , a gdje su pretplate dvije godine..
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2744 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by supercali »

Benq wrote:
doff wrote: Prednost je jer se ne moraš vezat ugovorom da plaćaš skupu mjesečnu pretplatu samo da bi uzeo telefon na rate.
Telefon 500KM , ugovor za mini15 na 24mj je 360KM (ako samo pretplatu placas i ne prekoracis) , na kraju te izadje 860KM. Najlakse je reci "telefon je jeftiniji za 200KM" ako gledamo samo telefon , a gdje su pretplate dvije godine..
A valjda potrosis tu pretplatu svaki mjesec
User avatar
Benq
Posts: 10497
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#2745 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Benq »

supercali wrote: A valjda potrosis tu pretplatu svaki mjesec
Potrosis naravno ali kazem da to nije samo 500KM kao sto neki navode , vec je tu i pretplata koju ovdje niko nije spomenuo i uracunao u cijenu.
doff
Posts: 2582
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#2746 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by doff »

supercali wrote: A valjda potrosis tu pretplatu svaki mjesec
Sad u ovom modernom vaktu 15KM ti može bit puno a pretplatu moraš platit. Ja za mjesec dana potrošio manje od 5KM, nisam štedio al nisam imao potrebu da trošim više. Da sam kojim slučajem na mini 15, bacio bi bezve 10+ KM

Ko ima neku pretplatu radi posla, taj treba da koristi tu mogućnost.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2747 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by supercali »

Benq wrote:
supercali wrote: A valjda potrosis tu pretplatu svaki mjesec
Potrosis naravno ali kazem da to nije samo 500KM kao sto neki navode , vec je tu i pretplata koju ovdje niko nije spomenuo i uracunao u cijenu.
Pa jeste samo 500 jer i kad platis kesom potrosis na razgovore nebitno pretplatu od 15 30 50 ili dopune od 1,2,5,50
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2748 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by supercali »

doff wrote:
supercali wrote: A valjda potrosis tu pretplatu svaki mjesec
Sad u ovom modernom vaktu 15KM ti može bit puno a pretplatu moraš platit. Ja za mjesec dana potrošio manje od 5KM, nisam štedio al nisam imao potrebu da trošim više. Da sam kojim slučajem na mini 15, bacio bi bezve 10+ KM

Ko ima neku pretplatu radi posla, taj treba da koristi tu mogućnost.
Pa valjda prvo biras paket koji ti odgovara pa onda kupujes mobitel kao sto je napisao cini mi se doff ili neko drugi
User avatar
fortaleza
Posts: 6180
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#2749 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by fortaleza »

Kome je pretplata potrebna vjerojatno se da pronaci uredjaj povoljnije preko operatera nego u slobodnoj prodaji, ali u svakomdrugom slucaju je bolje ne vezati se ugovorom samo zbog telefona.

Isto tako, uzimati telefon za novce koje trenutno nemas je apsurd, pa ne moze svatko nosati Iphone od 1000+ KM, a garantiram da je 98% korisnika potpuno nepotreban. Protegni se koliko mozes, ta nes u kredit s kamatom zbog telefona.

Poslano sa mog HTC Desire 816 koristeći Tapatalk
doff
Posts: 2582
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#2750 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by doff »

supercali wrote:Pa valjda prvo biras paket koji ti odgovara pa onda kupujes mobitel kao sto je napisao cini mi se doff ili neko drugi
Uporno neki forsiraju priču o kupovini telefona preko telekom operatera, predstavljajući kao jeftinu opciju i to kao uniformno. Većini raje to uopšte nije jeftinije rješenje, poredeći sa shopping karticom. Al kao što sam rekao, ko već ima pretplatu radi posla, taj i treba da uzima telefone, a uzet pretplatu radi kupovine telefona na rate je čista glupost.
Post Reply