Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
cincilator2012 wrote:Fazon je samo sto platis puno vise od tih 500km
+ telefon je zaključan na jednu mrežu i ne smiješ ga otključavati dok god traje garancija, osim ako si spreman da istu izgubiš! 'ebo takvu garanciju, a samo ona kod otključanog (sim-free) uređaja je zakon!
Ako izuzmemo radnje tipa univerzalno i sl koliko kosta taj telefon?
Evo npr. u Moj midi 30 paketu (35KM mjesečno) s7 32gb izađe 1221,20 KM (mjesečna rata 43,49) dok isti uređaj u next.ba (kimtec-ov online shop) isti uređaj možeš uzeti za 1.424,06 KM , znači 200KM skuplji - po meni prihvatljiva razlika jer dobiješ OTKLJUČAN UREĐAJ sa oficijelnom garancijom samo što nisi vezan za jednog operatera!
Kad ti istekne to otplacivanje bht je duzan da ti otkljuca tel na tvoj zahtjev
To sto je nekome mrsko sto ne zna ili nece to da radi je do njih licno
Ako si vec na bht zasto ne iskoristiti tu mogucnost da platis 100-200 maraka manje
Zato prvo odaberes mrezu koju zelis koristiti naredne 2 godine..........pa izaberes paket koji ti najvise odgovara........pa tek onda vidis ponudu telefona pa izvagas sta ti je povoljnije u odnosu na free trgovine.......onda ti ne smeta sto je zakljucan te 2 godine......na kraju ga svejedno otkljucaju.
Meni se jos ni jedan telefon nije pokvario,tako da jos ne znam sta je garancija
Meni se cini da je najveca greska sto raja po svaku cijenu zeli da ima neki mobitel.........iako ga realno ne moze platit.......pa se onda zalijece na ugovore pretplate nekakve.........prvo bira telefon pa onda paket pretplate prema tom telefonu.........pa na rate..........pa kad na kraju saberes sta si sve platio u te 2 godine ispade skuplja pita nego tepsija.
supercali wrote:Kad ti istekne to otplacivanje bht je duzan da ti otkljuca tel na tvoj zahtjev
To sto je nekome mrsko sto ne zna ili nece to da radi je do njih licno
Ako si vec na bht zasto ne iskoristiti tu mogucnost da platis 100-200 maraka manje
Naravno
Ja koristio super 25 .......istekao mi ugovor za tadasnji telefon.......listao ponudu paketa.....nisam nasao nista povoljnije.......odlucim ostat na tom paketu.......prelistam ponudu telefona....... samsung s3 neo bio tad 139 KM na mojoj tarifi na 2 godine dok je u slobodnoj prodaji 400-500KM........i sta cu nego produzim 2 godine.......ako vec koristim tu mrezu zasto da ne uzmem taj popust.........uskoro ce i taj isteci...vrijeme leti
Upravo to
Evo ja sam na bht od pamtivjeka a nikad nisam kupio sebi mob
Kupio zetu i ovaj.mjesec je zadnja rata
Nisam kupio jednostavno jer nemaju mob koji ja zelim
Ima ga mtel al mi ne pada napamet da idem na mtel samo zbog mobitela da kao ustedim 100-200 maraka vec na bht cu uzeti jer sam vec na tom operateru odgovara mi midi30 i ugodno sa korisnim
I onda slucajno dodjem do telefona koji je dual sim..........i tek sad kad sam bio na moru otkrijem cari i mogu reci da mi se to svidja skroz.........ubacis dvije kartice izaberes sa koje kartice idu podaci.......meni je to skroz zanimljivo........danas se moze iskombinovat na dopune svasta sa dvije kartice
cincilator2012 wrote:Fazon je samo sto platis puno vise od tih 500km
+ telefon je zaključan na jednu mrežu i ne smiješ ga otključavati dok god traje garancija, osim ako si spreman da istu izgubiš! 'ebo takvu garanciju, a samo ona kod otključanog (sim-free) uređaja je zakon!
Ko kaže da ne smiješ otključati telefon dok traje garancija.
Možeš podnijeti zahtjev platiti i otključati telefon.
A dual sim je i tako jedan sim otključan.
Po isteku ugovora ti ga moraju otključati džaba!!
cincilator2012 wrote:Fazon je samo sto platis puno vise od tih 500km
+ telefon je zaključan na jednu mrežu i ne smiješ ga otključavati dok god traje garancija, osim ako si spreman da istu izgubiš! 'ebo takvu garanciju, a samo ona kod otključanog (sim-free) uređaja je zakon!
Ko kaže da ne smiješ otključati telefon dok traje garancija.
Možeš podnijeti zahtjev platiti i otključati telefon.
A dual sim je i tako jedan sim otključan.
Po isteku ugovora ti ga moraju otključati džaba!!
cincilator2012 wrote:Fazon je samo sto platis puno vise od tih 500km
otkud ti to
Telefon košta 500 km na mini 15 24 mjeseca i to 24rate po 18 maraka dođe oko 430 km i imaš na prvoj rati plaćanje PDV_a i rate oko 70 km to je tačno 500 km.
Neznam kako ti dođe do računice da je skuplji od 500 km uređaj...
Maharadza wrote:
+ telefon je zaključan na jednu mrežu i ne smiješ ga otključavati dok god traje garancija, osim ako si spreman da istu izgubiš! 'ebo takvu garanciju, a samo ona kod otključanog (sim-free) uređaja je zakon!
Ako izuzmemo radnje tipa univerzalno i sl koliko kosta taj telefon?
Evo npr. u Moj midi 30 paketu (35KM mjesečno) s7 32gb izađe 1221,20 KM (mjesečna rata 43,49) dok isti uređaj u next.ba (kimtec-ov online shop) isti uređaj možeš uzeti za 1.424,06 KM , znači 200KM skuplji - po meni prihvatljiva razlika jer dobiješ OTKLJUČAN UREĐAJ sa oficijelnom garancijom samo što nisi vezan za jednog operatera!
Ovo gore je cijena uz ugovor na 24 mjeseca..dok na 12 mjeseci isti uređaj izađe 1341,20KM pa je još manja razlika u odnosu na simfree s7 sa next.ba!
A jes ti razmišljao o tom da trebaš iskeširati 1500 km za telefon...iskeširati.
Ako nemaš keš moraš dići kredit na koji platiš kamatu pa te taj tvoj otljučani izđe 2000 km..
Znam da nemaš keša ko ni ja 1500 km da ga baciš na telefon.......
supercali wrote:
Ako izuzmemo radnje tipa univerzalno i sl koliko kosta taj telefon?
Evo npr. u Moj midi 30 paketu (35KM mjesečno) s7 32gb izađe 1221,20 KM (mjesečna rata 43,49) dok isti uređaj u next.ba (kimtec-ov online shop) isti uređaj možeš uzeti za 1.424,06 KM , znači 200KM skuplji - po meni prihvatljiva razlika jer dobiješ OTKLJUČAN UREĐAJ sa oficijelnom garancijom samo što nisi vezan za jednog operatera!
Ovo gore je cijena uz ugovor na 24 mjeseca..dok na 12 mjeseci isti uređaj izađe 1341,20KM pa je još manja razlika u odnosu na simfree s7 sa next.ba!
A jes ti razmišljao o tom da trebaš iskeširati 1500 km za telefon...iskeširati.
Ako nemaš keš moraš dići kredit na koji platiš kamatu pa te taj tvoj otljučani izđe 2000 km..
Znam da nemaš keša ko ni ja 1500 km da ga baciš na telefon.......
Pa "bacio ga" odmah ili u ratama, koja je razlika?
jarobot wrote:
A jes ti razmišljao o tom da trebaš iskeširati 1500 km za telefon...iskeširati.
Ako nemaš keš moraš dići kredit na koji platiš kamatu pa te taj tvoj otljučani izđe 2000 km..
Znam da nemaš keša ko ni ja 1500 km da ga baciš na telefon.......
Ima shopping kartica koja omogućava kupovinu na rate...
jarobot wrote:
A jes ti razmišljao o tom da trebaš iskeširati 1500 km za telefon...iskeširati.
Ako nemaš keš moraš dići kredit na koji platiš kamatu pa te taj tvoj otljučani izđe 2000 km..
Znam da nemaš keša ko ni ja 1500 km da ga baciš na telefon.......
Ima shopping kartica koja omogućava kupovinu na rate...
I koliko je na šoping karticu para taj telefon 10% skuplji , plus 12% kakmata ako ulaziš u minus ..
Jebo ti šoping karticu , oni vuku svoje imo ti ne imo na računu a banka uzima kamate...
Ovako kad izračunaš šta ti trba i koliko se možeš pokriti najisplatljivije je na rate kod operatera ko nema keš !!
jarobot wrote:
I koliko je na šoping karticu para taj telefon 10% skuplji , plus 12% kakmata ako ulaziš u minus ..
Jebo ti šoping karticu , oni vuku svoje imo ti ne imo na računu a banka uzima kamate...
Ovako kad izračunaš šta ti trba i koliko se možeš pokriti najisplatljivije je na rate kod operatera ko nema keš !!
Ko već ima shopping karticu, glupo je da stoji neiskorištena. Nema kamate na iznos nego plaćaš fiksnu mjesečnu naknadu.
Prednost je jer se ne moraš vezat ugovorom da plaćaš skupu mjesečnu pretplatu samo da bi uzeo telefon na rate.
doff wrote:
Prednost je jer se ne moraš vezat ugovorom da plaćaš skupu mjesečnu pretplatu samo da bi uzeo telefon na rate.
Telefon 500KM , ugovor za mini15 na 24mj je 360KM (ako samo pretplatu placas i ne prekoracis) , na kraju te izadje 860KM. Najlakse je reci "telefon je jeftiniji za 200KM" ako gledamo samo telefon , a gdje su pretplate dvije godine..
doff wrote:
Prednost je jer se ne moraš vezat ugovorom da plaćaš skupu mjesečnu pretplatu samo da bi uzeo telefon na rate.
Telefon 500KM , ugovor za mini15 na 24mj je 360KM (ako samo pretplatu placas i ne prekoracis) , na kraju te izadje 860KM. Najlakse je reci "telefon je jeftiniji za 200KM" ako gledamo samo telefon , a gdje su pretplate dvije godine..
supercali wrote:
A valjda potrosis tu pretplatu svaki mjesec
Sad u ovom modernom vaktu 15KM ti može bit puno a pretplatu moraš platit. Ja za mjesec dana potrošio manje od 5KM, nisam štedio al nisam imao potrebu da trošim više. Da sam kojim slučajem na mini 15, bacio bi bezve 10+ KM
Ko ima neku pretplatu radi posla, taj treba da koristi tu mogućnost.
supercali wrote:
A valjda potrosis tu pretplatu svaki mjesec
Sad u ovom modernom vaktu 15KM ti može bit puno a pretplatu moraš platit. Ja za mjesec dana potrošio manje od 5KM, nisam štedio al nisam imao potrebu da trošim više. Da sam kojim slučajem na mini 15, bacio bi bezve 10+ KM
Ko ima neku pretplatu radi posla, taj treba da koristi tu mogućnost.
Pa valjda prvo biras paket koji ti odgovara pa onda kupujes mobitel kao sto je napisao cini mi se doff ili neko drugi
Kome je pretplata potrebna vjerojatno se da pronaci uredjaj povoljnije preko operatera nego u slobodnoj prodaji, ali u svakomdrugom slucaju je bolje ne vezati se ugovorom samo zbog telefona.
Isto tako, uzimati telefon za novce koje trenutno nemas je apsurd, pa ne moze svatko nosati Iphone od 1000+ KM, a garantiram da je 98% korisnika potpuno nepotreban. Protegni se koliko mozes, ta nes u kredit s kamatom zbog telefona.
supercali wrote:Pa valjda prvo biras paket koji ti odgovara pa onda kupujes mobitel kao sto je napisao cini mi se doff ili neko drugi
Uporno neki forsiraju priču o kupovini telefona preko telekom operatera, predstavljajući kao jeftinu opciju i to kao uniformno. Većini raje to uopšte nije jeftinije rješenje, poredeći sa shopping karticom. Al kao što sam rekao, ko već ima pretplatu radi posla, taj i treba da uzima telefone, a uzet pretplatu radi kupovine telefona na rate je čista glupost.