Ukrajina

Post Reply
User avatar
Chisum
Posts: 4694
Joined: 12/02/2009 13:25
Location: SARAJEVO

#2726 Re: Ukrajina

Post by Chisum »

radostan dan wrote:sad kad zakuvam na onoj temi, jel bolja američka il ruska sisa... :P
Nema sise do americke.

Image

Ova pokriva potrebe 101. vazdusno-desantne divizije. A uz to i sina doji. Sinu su 24 godine.
Last edited by Chisum on 01/03/2014 15:29, edited 1 time in total.
Objektivni navijac
Posts: 1907
Joined: 07/06/2013 17:34

#2727 Re: Ukrajina

Post by Objektivni navijac »

tnnt wrote:
Michio Kaku wrote: ispocetka dok je jeljcin vodio rusiju trajao je haos. ali kad je dosao putin rat se brzo okoncao. pogledaj sada slike groznog.

postoje mini nuklearne bombe koje lako mogu zbrisat cijelu zapadnu ukrajinu sa lica zemlje bez neke strasne radijacije za okolne zemlje. uvjeren sam da bi amerikanci to uradili da su u putinovoj poziciji kao sto su uradili u japanu ali po meni to je vise znak nemoci nego kontrole.

amerikanci gube rat u i iraku i afganistanu, nemoj da se zavaravas.
a zašto bi to Rusi napravili?
napadaju li Ukrajinci pa i Ameri Rusiju ili Rusku populaciju u Ukrajini?
zar ti nisu i Ukrajinci pravoslavna slavenska braća poput Rusa?
zašto ste vi Srbi stali na Rusku stranu?
pa nije valjda radi onog lopova Janukovića, pa da je on bio presjednik u Srbiji javno bi ga objesili hebote?
Ja sam stao na rusku stranu iz ciste zlobe :D :D :D
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#2728 Re: Ukrajina

Post by Challenger__ »

Obuma, Kerry i Biden - tvorci velike Rusije.

:lol:
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#2729 Re: Ukrajina

Post by tnnt »

Objektivni navijac wrote: Ja sam stao na rusku stranu iz ciste zlobe :D :D :D
pošteno :thumbup: :mrgreen:
User avatar
deer_hunter
Posts: 1268
Joined: 28/09/2012 15:46

#2730 Re: Ukrajina

Post by deer_hunter »

Challenger__ wrote:Obuma, šalji NATO, pade i Harkov!!
poslat ce racku, Rusi su prevelik zalogaj cak i za Amere. sve je to igra, Rusi ce se namiriti ovdje, Ameri negdje drugo, tako to ide...ovo kmecanje Amera je samo predstava za javnost!!
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#2731 Re: Ukrajina

Post by tnnt »

Challenger__ wrote:Obuma, Kerry i Biden - tvorci velike Rusije.

:lol:
isto kao što su tvorci Kosova, samo što nevidite nigdje kod sebe nikakvu grešku, tako i u ovom slučaju, samo nastavi :D
User avatar
Michio Kaku
Posts: 327
Joined: 09/01/2014 02:05

#2732 Re: Ukrajina

Post by Michio Kaku »

tnnt wrote:
Michio Kaku wrote: ispocetka dok je jeljcin vodio rusiju trajao je haos. ali kad je dosao putin rat se brzo okoncao. pogledaj sada slike groznog.

postoje mini nuklearne bombe koje lako mogu zbrisat cijelu zapadnu ukrajinu sa lica zemlje bez neke strasne radijacije za okolne zemlje. uvjeren sam da bi amerikanci to uradili da su u putinovoj poziciji kao sto su uradili u japanu ali po meni to je vise znak nemoci nego kontrole.

amerikanci gube rat u i iraku i afganistanu, nemoj da se zavaravas.
a zašto bi to Rusi napravili?
napadaju li Ukrajinci pa i Ameri Rusiju ili Rusku populaciju u Ukrajini?
zar ti nisu i Ukrajinci pravoslavna slavenska braća poput Rusa?
zašto ste vi Srbi stali na Rusku stranu?
pa nije valjda radi onog lopova Janukovića, pa da je on bio presjednik u Srbiji javno bi ga objesili hebote?

odakle ti ideja da sam ja srbin? mslis, samo srbin moze da bude na strani rusa? kontas rodi se covjek, kazu mu da je hrvat - odmah je za nijemce; rodi se bosnjak - znaci da je za turke ili amerikance; i rodi se srbin, mora biti za ruse.

debilizam.

ja nisam za ruse jer sam srbin ili slijepi antiamerikanac.

ja otkad znam za sebe bio sam prozapadni covjek - i danas sam. razlog sto sam za ruse je jednostavan. zato sto su (u ovom slucaju) u pravu i zato sto zapad srlja u propast.

za tvoju informaciju vecina iole obrazovanih amerikanaca, engleza, nijemaca, francuza su za ruse ovde. ako imaju i dan fakulteta.

ko je ovdje za amerikance su "white trash" odnosno bijelo neobrazovano patriotsko smece u americi koje gleda fox news i naravno nasi nafurani glupani koji misle da su rusi po defoltu losi momci i koji iz kompleksa misle da se identifikuju sa modernijom i vise cool stranom, a vecina nikad nisu ni bili u americi i vjerovatno nemaju njijednog amerikanca prijatelja.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51166
Joined: 29/06/2011 23:39

#2733 Re: Ukrajina

Post by dječak sa šibicama »

A sta se Ameri imaju namiriti?

U Ukrajini glavnu rijec vode Nijemci i jos neke europske drzave. Mislim, petljavina i tako to.

Valjda Nijemce treba namiriti :D ali eto, dobice zapadnu Ukrajinu, plodna zemlja, crnica, neka zobaju kukuruz :D
Hlapoje
Posts: 674
Joined: 11/01/2014 08:07

#2734 Re: Ukrajina

Post by Hlapoje »

jon_jovi wrote: Licemjerstvo vas iz Srbije bi trebalo imati granica. Na jednoj strani vi ste sve korake preduzeli za ulazak u NATO i EU a na drugoj vi to pravo niječete Ukrajini. Vi ne priznajete okupaciju Kosova ali zagovarate okupaciju Krima.
Mi iz Srbije možemo samo da posmatramo stvari i prepoznajemo ustaljene matrice...
Nije tačno da je Srbija preduzela sve korake da udje u NATO. Srbija nikad neće biti članica NATO iz dobro poznatih razloga.
Što se tiče EU...da...tu su preduzeti koraci i odmakli smo više od Ukrajine.
To pravo niko ne negira i Ukrajini, ali problem je što je diskutabilno šta Ukrajina želi...Na izborima su izabrali prorusku vlast.
Ovo što je sad došlo na vlast nema legitimitet cele Ukrajine.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51166
Joined: 29/06/2011 23:39

#2735 Re: Ukrajina

Post by dječak sa šibicama »

14:30 Vršitelj dužnosti ukrajinskog predsjednika Oleksandar Turčinov proglasio je u subotu imenovanje krimskog premijera nezakonitim.

NOVO 15:00 Ruski predsjednik Vladimir Putin tražio od parlamenta dopuštenje parlamenta za uporabu ruskih vojnih snaga na teritoriju Ukraine kako bi se normalizirala sociopolitička situacije u toj zemlji, javlja Itas-Tass, pozivajući se na ured ruskog predsjednika.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51166
Joined: 29/06/2011 23:39

#2736 Re: Ukrajina

Post by dječak sa šibicama »

User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#2737 Re: Ukrajina

Post by @mba »

ovo je ono sto su pokusali u turskoj prije pola godine, ono stu su vec obavili u sjevernoj africi, trenutno u siriji, sada ukrajina.....
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#2738 Re: Ukrajina

Post by Zviz »

tnnt wrote:
Zviz wrote:
AKo dodje do sukoba Kijevu nece ni Dresden biti ravan poslje bombarodvanja. To ce za 7 dana liciti Hirosimu. Sjeti te se Groznija.

Nisam za rat, nisu mi ni rusi pri srcu, a tako isto ni ameri ali neka treba i malo tim seljacima (cowboys) ocrtati liniju. Najsretnij bi bio kad bi neko i onoj Angeliki debeloj foki iz Berlina usta zacepijo.
pa Čečenaca je milijun i nešto sitno, i opet si izgubili Rusi desetke tisuća vojnika i stotine tenkova tamo
kako ti to zamišljaš da će samo prošetati Ukrajinom?
mada samo pričamo nebuloze, oni će se skoncentrirati na Krim i glumiti da su u zaštiti Ruske manjine
TAd upravljo pjano Jelncin, sad je Medvedyev i Putin, sad mogu i drzavu popu Engelse da pojedu za koji mjesec, Bog samo zna sta je klika naumila vidis da Putinovi ljudi samo upravljanu ne Rusijom nego i svijetom. Amerika se vise nepita nizasta. Sirija prvi dokaz. Lavrov reko haj Obama prni ako smijes. Kinezi nemogu bez Rusa a, a Amerika se boji kine ko niko drugi na svijetu. Mozda zvico smijesno ali ti ja kazem kad bi putin trupe posla u Warsavu nebi niko smjeo da pisne a i Berlin. Od nuklerne rakete nece kugla stati sa rotieanjem ali hoce biti posljedica za porucija gle ljujne, a da se nesto dastricno siri i nije istina znaci tamo gdje mlatne i u kurgu od do 1.000km je haos. ostalo safe zona.

Nego suti bolje da Rusi zaumu citavu Ukrainu ukinu je kao drzavu i mir nego da u po Pariza padaju granate. Barem ja tako to vidim. Nek ukraine posalju u sibir da rade - meni nece smetati, sta im ja mogu, rodjeni na pogresnom mjestu. I ljudi iz BiH su "ronedji bili na pogresnom mjestu" kad se pucalo, mislis, da je prosjecnog ukrainca znimao, aha jes al u Q.
User avatar
Chisum
Posts: 4694
Joined: 12/02/2009 13:25
Location: SARAJEVO

#2739 Re: Ukrajina

Post by Chisum »

Posto vidim da se netrpeljivost prema Rusiji preslikala sa sirijske teme - manje-vise isti likovi - u svrhu pomirenja, evo jedna stara dobra, meni jedna od najdrazih... za one koji ne razumiju jezik, pjesma se zove Dzihad. :D

Last edited by Chisum on 01/03/2014 15:46, edited 2 times in total.
Bodkin
Posts: 22532
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#2740 Re: Ukrajina

Post by Bodkin »

tnnt wrote:
radostan dan wrote:sad kad zakuvam na onoj temi, jel bolja američka il ruska sisa... :P
pa pričamo o mogućim scenarijima, koji nisu nemogući
i malo uspoređujemo, neznam šta je tebi sporno u svemu tome?

sporno je to sto ste ti i tvoji oponenti zidove okupali onanisuci na usa ili rusiju :)





Sent from my Lumia
Objektivni navijac
Posts: 1907
Joined: 07/06/2013 17:34

#2741 Re: Ukrajina

Post by Objektivni navijac »

Michio Kaku wrote:



odakle ti ideja da sam ja srbin? mslis, samo srbin moze da bude na strani rusa? kontas rodi se covjek, kazu mu da je hrvat - odmah je za nijemce; rodi se bosnjak - znaci da je za turke ili amerikance; i rodi se srbin, mora biti za ruse.

debilizam.

ja nisam za ruse jer sam srbin ili slijepi antiamerikanac.

ja otkad znam za sebe bio sam prozapadni covjek - i danas sam. razlog sto sam za ruse je jednostavan. zato sto su (u ovom slucaju) u pravu i zato sto zapad srlja u propast.

za tvoju informaciju vecina iole obrazovanih amerikanaca, engleza, nijemaca, francuza su za ruse ovde. ako imaju i dan fakulteta.

ko je ovdje za amerikance su "white trash" odnosno bijelo neobrazovano patriotsko smece u americi koje gleda fox news i naravno nasi nafurani glupani koji misle da su rusi po defoltu losi momci i koji iz kompleksa misle da se identifikuju sa modernijom i vise cool stranom, a vecina nikad nisu ni bili u americi i vjerovatno nemaju njijednog amerikanca prijatelja.
:thumbup: :D :D
To je otprilike to. Mada jednostavnije ti je bilo ,da ko i ja napises ,da si iz zlobe sa Rusima :D :D
Jer,koliko god objasnjavao,nece htjeti shvatiti.
Pade Harkov bez metka. Ovo sada pobijaju kolcice,ici ce lijepo dok se negdje ne sretnu a onda ce zaprave poceti :D
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#2742 Re: Ukrajina

Post by tnnt »

Michio Kaku wrote: odakle ti ideja da sam ja srbin? mslis, samo srbin moze da bude na strani rusa? kontas rodi se covjek, kazu mu da je hrvat - odmah je za nijemce; rodi se bosnjak - znaci da je za turke ili amerikance; i rodi se srbin, mora biti za ruse.

debilizam.

ja nisam za ruse jer sam srbin ili slijepi antiamerikanac.

ja otkad znam za sebe bio sam prozapadni covjek - i danas sam. razlog sto sam za ruse je jednostavan. zato sto su (u ovom slucaju) u pravu i zato sto zapad srlja u propast.

za tvoju informaciju vecina iole obrazovanih amerikanaca, engleza, nijemaca, francuza su za ruse ovde. ako imaju i dan fakulteta.

ko je ovdje za amerikance su "white trash" odnosno bijelo neobrazovano patriotsko smece u americi koje gleda fox news i naravno nasi nafurani glupani koji misle da su rusi po defoltu losi momci i koji iz kompleksa misle da se identifikuju sa modernijom i vise cool stranom, a vecina nikad nisu ni bili u americi i vjerovatno nemaju njijednog amerikanca prijatelja.
dobro kakve sad veze white trash ima sa Ukrajinom, njezinim stanovnicima i njihovom sudbinom?
malo si polupao lončiće prijatelju
ako si Bošnjak i to podržavaš, onda se nemaš šta ljutiti kada Srbi pripoje RS a Hrvati HB, slažeš li se?
jer ovo je identičan slučaj kao i u BiH
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#2743 Re: Ukrajina

Post by _mufljuz_ »

u svijetu kakvom zivimo neko kao rusija je potreban balans miru inace da mogu korporativni hohstapleri bi natjerali citav svijet da rade za zdjelu rize da mogu oni kupovat i kumulirat bogatstvo koje im ni za koji kurac uglavnom ne treba osim zadovoljenja hedonistickih potreba izivljavanja nad prirodnim potrebama unistenjem postojecih resursa....
Hlapoje
Posts: 674
Joined: 11/01/2014 08:07

#2744 Re: Ukrajina

Post by Hlapoje »

Na isti način kako su fašisti zauzeli Kijev, juče je pao Krim, danas Harkov, a sutra će Donbas, Donjeck ili neki drugi grad ili oblast...
I ko tu može nešto zameriti?
Većinska Ukrajina na kraju će sama shvatiti šta je ispravno...kao i uvek.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2745 Re: Ukrajina

Post by insomnia78 »

Pucnjava u ovo Simferofulu il kako se vec pise :D


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
Russki
Posts: 19648
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#2746 Re: Ukrajina

Post by Russki »

Dzabe konjima govoriti, to od šume drveta ne vidi.
Hlapoje
Posts: 674
Joined: 11/01/2014 08:07

#2747 Re: Ukrajina

Post by Hlapoje »

tnnt wrote: dobro kakve sad veze white trash ima sa Ukrajinom, njezinim stanovnicima i njihovom sudbinom?
malo si polupao lončiće prijatelju
ako si Bošnjak i to podržavaš, onda se nemaš šta ljutiti kada Srbi pripoje RS a Hrvati HB, slažeš li se?
jer ovo je identičan slučaj kao i u BiH
Nije identičan.
Ukrajina i BiH nisu identične države po uredjenju.
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#2748 Re: Ukrajina

Post by tnnt »

Hlapoje wrote:Na isti način kako su fašisti zauzeli Kijev, juče je pao Krim, danas Harkov, a sutra će Donbas, Donjeck ili neki drugi grad ili oblast...
I ko tu može nešto zameriti?
Većinska Ukrajina na kraju će sama shvatiti šta je ispravno...kao i uvek.
ja vidim samo u Rusima fašiste, koji iskorištavaju situaciju da bi degrabili komad kruha
hebiga djele nas nepremostive ideološke zapreke da bi se složili oko Ukrajine :D
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#2749 Re: Ukrajina

Post by Challenger__ »

tnnt wrote:ja vidim samo u Rusima fašiste, koji iskorištavaju situaciju da bi degrabili komad kruha
hebiga djele nas nepremostive ideološke zapreke da bi se složili oko Ukrajine :D
Haj ti na poljoprivredu, agrikulturu. Nisu ove teme za tebe.
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#2750 Re: Ukrajina

Post by tnnt »

Hlapoje wrote:
tnnt wrote: dobro kakve sad veze white trash ima sa Ukrajinom, njezinim stanovnicima i njihovom sudbinom?
malo si polupao lončiće prijatelju
ako si Bošnjak i to podržavaš, onda se nemaš šta ljutiti kada Srbi pripoje RS a Hrvati HB, slažeš li se?
jer ovo je identičan slučaj kao i u BiH
Nije identičan.
Ukrajina i BiH nisu identične države po uredjenju.
identična stvar, postoji republika Srpska zar ne?
zapravo imaš pravo, više imaju pravo Srbi iz BiH po uređenju se pripojiti Srbiji nego Krim Rusiji
dobro si primjetio :D
Post Reply