Citroen All About

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2726 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

mad_max_ba wrote: Bili smo na pumpi u isto vrijeme :D
:D :thumbup:

samo ja sam pjeske isao :D
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2727 Re: Citroen All About

Post by citroen xm »

condy wrote:
Multilink vješanje dolazi kod zadnjih modela Golfa/Octavije u jačim izvedbama motora, a ne samo u najjačoj verziji.

Da si vozio auto sa zadnjim multilink vješanjem, na prvu bi vidio razlike. VW ugrađiva u svoje kompakte multilink vješanje od 2004. godine, a francuzi nikad još. Focus je poznat kao auto sa dobro podešenim ovjesom, kao jako upravljiv auto, a jedan od ključnih razloga je upravo ovaj multilink pozadi. Za razliku od njih, C4 plovi cestom iznad 130 km/h, volan bezosjećajan, i previše lagan, a da ne govorim o zahtjevnijoj cesti. I onda izjaviš ne osjeti se razlika :roll: Ne osjeti onaj ko ih nikad nije vozio :wink:

Sve što ne nudi Citroen svodi se na to, ma to su sitnice, to se ne osjeti, to se ne vidi, to nije bitno... :)
Naravno da sam vozio auto sa multi link-om. Ko da je to baš neka mudrost uraditi kada imaš toliki izbor auta sa istim. :thumbup:

Problem je što ti nisi shvatio suštinu posta i malo si se istresao bez razloga, da ne kažem koliko si pretjerao. Kažem ti ba, jebe mi se za C4. :wink: Problem je što ovde pojedinci nastupaju kao da su djeca kraljice Elizabete. Iz materice uletili u svilu, odrastali u staklenom zvonu i od djetinjstva navikli samo na luksuz RR-a i Bentlija-a. :-)
amar1994 wrote:Blago tebi , ja dok se/ako se skuckam za neki samurajski klasik , nestat ce fosilnih goriva :lol: :lol: , a vjerovatno ce i istruhnut svi :D

Sa srecom , prodaj stan i kupi premium kucu na poljinama :P :lol:
Različite su nam želje. :thumbup: XM se kupuje za bukvalno 2000 KM, neće ga niko ni za tu cifru. Onda idu ulaganja koja se naberu, ali opet nije neka cifra. Recimo sve ukupno jedan G4 TDI crveno DI ocam. :D

O kući ozbiljno razmišljam, ali ne bih uz današnju elitu, preveliki sam ja papak za njih. :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2728 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

citroen xm wrote:
Različite su nam želje. :thumbup: XM se kupuje za bukvalno 2000 KM, neće ga niko ni za tu cifru. Onda idu ulaganja koja se naberu, ali opet nije neka cifra. Recimo sve ukupno jedan G4 TDI crveno DI ocam. :D

O kući ozbiljno razmišljam, ali ne bih uz današnju elitu, preveliki sam ja papak za njih. :D
:D :D :thumbup:
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#2729 Re: Citroen All About

Post by NediM17 »

Image

Neki dan slikano u Visokom. :D
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#2730 Re: Citroen All About

Post by condy »

amar1994 wrote:
citroen xm wrote:MA šta se imam ljutiti. :thumbup: Kao što rekoh nekad prije, niti mi ga tata pravi niti živim od njihovog profita. Ionako većina stvari koje volim kod Citroena je umrlo davno. :roll:

Ali eto, koliko god to ne izgledalo tako, volim realnost. :D Sve je to potrošna roba moj Amare, sa sve manje emocija. :thumbup:

Nemoj se ni ti ljutiti, ali meni ta felga ništa ne znači. Više volim oksidiralu alu felgu nego trule blatobrane. :D
i to sto kazes vala , sto jes jes :D :thumbup:

ma salim se malo , ni je ni meni mazda , da Bogdom jest :D

ovakva je bila , umro sam :shock: :run:

mislim da nece vise nikad ovakav auto napravit :thumbup:

Image
Ovakav al u lošem stanju ima na parkingu ispred Citroen salona u Vitezu, prošao prije pola sata :)
Koga interesuje nek pogleda.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2731 Re: Citroen All About

Post by citroen xm »

OVNAK?

Ja znam da ima žuti GSX i bordo CX, koliko znam nema ajkula.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#2732 Re: Citroen All About

Post by condy »

Moguće da je gsx, jer ga naprijed nisam vidio, već samo sa bočne strane. Da, Ovnak
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2733 Re: Citroen All About

Post by citroen xm »

NA CX-u je neka baš ovakva kombinacija boja. Bordo osnova i bijeli krov. Ali toliko su ga jadno odradili, sklepali i na kraju zapustili.
NediM17 wrote:Image

Neki dan slikano u Visokom. :D
Dobar!
User avatar
konektovan
Posts: 51456
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2734 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

citroen xm wrote:OVNAK?

Ja znam da ima žuti GSX i bordo CX, koliko znam nema ajkula.
to je od sefa servisa.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2735 Re: Citroen All About

Post by citroen xm »

Ako mislimo na istog čovjeka, nisu njegovi. On ima svoje primjerke. Bež G(S)A i sivi CX.
User avatar
konektovan
Posts: 51456
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2736 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

citroen xm wrote:Ako mislimo na istog čovjeka, nisu njegovi. On ima svoje primjerke. Bež G(S)A i sivi CX.

ja mislim da je gs njegov, za cx nisam siguran.

Mozda za dijelova uzeo?! :D
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2737 Re: Citroen All About

Post by 530i »

condy wrote: Ovakav al u lošem stanju ima na parkingu ispred Citroen salona u Vitezu, prošao prije pola sata :)
Koga interesuje nek pogleda.
Ispred stoji CX, ne DS...osim ako to nije nešto novo od prošlog vikenda. Mogao se tu vidjeti i GS, GSX i Ami.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2738 Re: Citroen All About

Post by citroen xm »

Burdo CX sa bež krovom je od servisa. Oba su za moj ukus traljavo restaurirana i na kraju ostavljena tako da stoje.

Čovjek koji se pominje(šef servisa) je imao žuti Ami 8 karavan i svijetlo smeđi CX 2.0, oba prodao. Sada ima bež GA i sivi CX, kao i obični Ami 8 kome treba potpuna restauracija. TAj Ami 8 i GA se mogu vidjeti na OLX-u.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#2739 Re: Citroen All About

Post by basicm »

NediM17 wrote:Image

Neki dan slikano u Visokom. :D
'98-me ovakog bacio na otpad, nakon bezbroj pokusaja majstora da motor radi normalno.
Toliko o autu.
User avatar
konektovan
Posts: 51456
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2740 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

Je li to do majstora ili citroena????
Kakav si ti hejter, nevjerovatno. :D
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#2741 Re: Citroen All About

Post by basicm »

konektovan wrote:Je li to do majstora ili citroena????
Kakav si ti hejter, nevjerovatno. :D
Majstor je dobar, digao 300zx iz mrtvih sa nikakvim dijelovima, nadaleko poznat, brusi glavu, mijenjaj glavu, ventile, bregasta, drz-nedaj, auto kuha i trosi vodu. Na kraju tog zadnjeg pokusaja ni kilometar od kuce lom u motoru, potrosio para jos jednog sebe na popravke. Kazu vuci ti to gdje mu je mjesto.
Hejter, od rodjenja :)
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2742 Re: Citroen All About

Post by citroen xm »

Tu je do auta najmanje. Ja bi pripazio sledeći put kome vozim svoje auto na popravku.
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#2743 Re: Citroen All About

Post by NediM17 »

Jebes majstora kojem se motor prospe kilometar poslije radova na istom. To nije majstor nego karina, sto bi @Bitanga rekao, mijenjaĆ dijelova. :lol:
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2744 Re: Citroen All About

Post by 530i »

CX važi kao prilično kvalitetan auto, tako da je teško povjerovati da je neka fabrička greška. Nadri majstora zato ne fali.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2745 Re: Citroen All About

Post by citroen xm »

Ma kakva fabrička greška. Svi motori u CX-u su vrlo izdržljivi. A i da je fabrička greška ne bi čekala '98. godinu da se pojavi. To je neki "majstor" koji pojma o životu nema.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#2746 Re: Citroen All About

Post by madner »

100% nije do Citroena :)
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#2747 Re: Citroen All About

Post by basicm »

Hahahhaa jok do majstora je dje ce citroen to!
Da ne bude da nema happy end, neko iz okolice ga je spakovao kasnije vjerovatno drugi motor stavljen i trljao ga je dugo, vidjao sam ga.
A neko rece da su izdrzljivi, jesu evo ne mozes cestom proci od njih, kakav G2.
Ne lozim vas, ali od ovog iskustva ta marka za mene nema nikakvo znacenje, da prave ne znam sta.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39561
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2748 Re: Citroen All About

Post by bitanga_sa_otesa »

NediM17 wrote:Jebes majstora kojem se motor prospe kilometar poslije radova na istom. To nije majstor nego karina, sto bi @Bitanga rekao, mijenjaĆ dijelova. :lol:
na tim starim francuzima je uvijek bilo problema kad im se brusi glava ...u jednoj firmi smo imali kombija (atmo dizel) sa zbrusenom glavom...sve je ok dok mu temperatura stoji na pola,jel predje milimetar prema crvenom ode u iber turu,poslije toga nema ni ulja ni permanta u motoru :lol: a svaki put sam ga uspio ugasiti u roku od 15 sec...slozicu se i ja da je do majstora.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2749 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

hahahah :lol: :lol: :lol:

znaci samo za zime :D
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2750 Re: Citroen All About

Post by citroen xm »

basicm wrote:Hahahhaa jok do majstora je dje ce citroen to!
Da ne bude da nema happy end, neko iz okolice ga je spakovao kasnije vjerovatno drugi motor stavljen i trljao ga je dugo, vidjao sam ga.
A neko rece da su izdrzljivi, jesu evo ne mozes cestom proci od njih, kakav G2.
Ne lozim vas, ali od ovog iskustva ta marka za mene nema nikakvo znacenje, da prave ne znam sta.
Do auta je što se pokvarilo, ali kvari sve svako. Od kvara do otpada je sve zasluga nesposobnog majstora i tebe koji mu očigledno previše vjeruješ.

Naravno da je izdržljiv, pogledaj CX sanitete racimo koji na satu imaju preko milion. Samo što je CX stvoren kao auto za gospodu, nije namjenjen Bosancu koji je navikao da sa G2 pravi kući, dovozi ogrijev i vozi kravu na oplodnju.
Post Reply