TV uređaji - sve o tome
Moderator: Benq
- mobsterc
- Posts: 2571
- Joined: 01/04/2007 21:57
- Location: Sarajevo
#2726 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ma pusti suplju, nego kad legne tv, svima po 5$ amazon kupon podijeli, pocasti raju 
- shalla
- Posts: 9496
- Joined: 31/01/2006 09:12
- Location: so close no matter how far
#2727 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Jel ovo on sviju vam nema onaj mali Smart hub daljinski?
Jebo femiliju što bi reko Fadil Opančić, nadam se da se može naručiti dodatno...
Jebo femiliju što bi reko Fadil Opančić, nadam se da se može naručiti dodatno...
- zomri
- Posts: 13863
- Joined: 03/05/2006 07:31
#2728 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
auu turski lcd panasonic 32jkashalla wrote:Ma kakva crna plazma, Panasonic Viera TX-32LX80, jedva ga nađoh na netu da kopiram ime modelazomri wrote:ako je panasonic plazma možda malkice budeš razočaran kvalitetom slike.
(ovo ja da zakuham još malo)
- shalla
- Posts: 9496
- Joined: 31/01/2006 09:12
- Location: so close no matter how far
#2729 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
A ja vam to i govorim čitavo vrijeme jbt, vi meni nalazite mahane ko da kući imam neki prošlogodišnji modelzomri wrote:auu turski lcd panasonic 32jkashalla wrote:Ma kakva crna plazma, Panasonic Viera TX-32LX80, jedva ga nađoh na netu da kopiram ime modelazomri wrote:ako je panasonic plazma možda malkice budeš razočaran kvalitetom slike.
(ovo ja da zakuham još malo)
pa ovo će ti biti space shuttle poslije toga
- mobsterc
- Posts: 2571
- Joined: 01/04/2007 21:57
- Location: Sarajevo
#2730 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ma jebo te daljinski dodatni, sto komplikujes lice...
- shalla
- Posts: 9496
- Joined: 31/01/2006 09:12
- Location: so close no matter how far
#2731 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, šta me sad ovaj Dr.Techno jebe, kakva je sad ovo serija 49KU6402U. Jel to znači da je nešto novije/bolje od 6072 ili je isti kurac?
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#2732 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Trebalo bi biti bolje 
- mobsterc
- Posts: 2571
- Joined: 01/04/2007 21:57
- Location: Sarajevo
#2733 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
49 6400 bi trebala garantovati samsung panel
- MTV
- Posts: 15232
- Joined: 21/08/2013 19:39
#2734 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
ne znam ima li KU6072 DVB-S ako nema onda ovaj ima (KU6402) i na prvi pogled postolje je drukcije i ona samsungova oznaka za Hz ovdje je 1500 dok kod KU6072 je 1300...shalla wrote:Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, šta me sad ovaj Dr.Techno jebe, kakva je sad ovo serija 49KU6402U. Jel to znači da je nešto novije/bolje od 6072 ili je isti kurac?
uz ove televizore dolazi samo jedan daljinski
Edit: obadva imaju DVB-S2 Hevc 265 (dekoder potreban za gledanje UHD kanala sa satelita npr: FunBOX 4K UHD)
- shalla
- Posts: 9496
- Joined: 31/01/2006 09:12
- Location: so close no matter how far
#2735 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ja ću poluditi
Sad nazovem druga, on mi može srediti mali popust na neki Sony XD7005, ispao bi me jeftiniji 50 KM od 50KU6072, jel to bolji ili lošiji TV?
Sad nazovem druga, on mi može srediti mali popust na neki Sony XD7005, ispao bi me jeftiniji 50 KM od 50KU6072, jel to bolji ili lošiji TV?
- MTV
- Posts: 15232
- Joined: 21/08/2013 19:39
#2736 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
neces jer vec ludis
jel ovaj?!
http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x700d
4K Android, 60 Hz, IPS panel ima dobre ocjene
jel ovaj?!
http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x700d
4K Android, 60 Hz, IPS panel ima dobre ocjene
- shalla
- Posts: 9496
- Joined: 31/01/2006 09:12
- Location: so close no matter how far
#2737 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Mislim da jeste, ne znam, samo mi tako javio na Viber, XD7005
- zomri
- Posts: 13863
- Joined: 03/05/2006 07:31
#2738 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
nije to taj. na zapadnim tržištima ima oznaku xd70.MTV wrote:neces jer vec ludis![]()
jel ovaj?!
http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x700d
4K Android, 60 Hz, IPS panel ima dobre ocjene
- shalla
- Posts: 9496
- Joined: 31/01/2006 09:12
- Location: so close no matter how far
#2739 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ok a da li je bolji ovaj ili KU6072?
- mufa1
- Posts: 2240
- Joined: 03/03/2014 19:26
#2740 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
shalla kupuje televizor, sezona 2017-2019
Sala mala
Sala mala
- shalla
- Posts: 9496
- Joined: 31/01/2006 09:12
- Location: so close no matter how far
#2742 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
A hamanmufa1 wrote:shalla kupuje televizor, sezona 2017-2019![]()
![]()
![]()
Sala mala
Sad došao kući, skontam da mi je najveća udaljenost od TV-a 2m, na drugom ćošku kauča sam udaljen 1.2m, jbt gdje ću 50 pa ode mi dioptrija u materinu
-
zippoo87
- Posts: 19653
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#2743 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
preblizu ti je to ,bas preblizushalla wrote:A hamanmufa1 wrote:shalla kupuje televizor, sezona 2017-2019![]()
![]()
![]()
Sala mala![]()
Sad došao kući, skontam da mi je najveća udaljenost od TV-a 2m, na drugom ćošku kauča sam udaljen 1.2m, jbt gdje ću 50 pa ode mi dioptrija u materinu
drugo je da ces samo gledati FHD sadrzaj,pa bi se nekako i navikao...ali gledati kablovsku i IPTV sa te udaljenosti je katastrofa
slika ce ti biti zrnasta i zamucena i sekunde neces uzivati u TVu
ja se slazem da je veci TV uvijek bolji ali ako imas uslove,tj. udaljenost ...a sa 1.2 m to nema sanse
jbte pa ja sam od monitora udaljen nekih 80-90 cm a monitor mi 22 inca a skontaj to 50 inca
Last edited by zippoo87 on 13/03/2017 19:03, edited 1 time in total.
- MTV
- Posts: 15232
- Joined: 21/08/2013 19:39
#2744 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
shalla wrote: A haman![]()
Sad došao kući, skontam da mi je najveća udaljenost od TV-a 2m, na drugom ćošku kauča sam udaljen 1.2m, jbt gdje ću 50 pa ode mi dioptrija u materinu
To stoji al uvijek mozes srusiti zid i pomjeriti kauc.
Sad malo ozbiljno.
Ja nemogu nac tog sonya na rting ima samo x700d.
To glupo mijenjenje oznaka po kontinentima...
Razlika izmedju 48-50" je mala, a 43 i 50 je vec mnogo veca.
E sad dali ici na 43" FHD ili 43 UHD?!
Mozda na kraju 43"KU6072.
- shalla
- Posts: 9496
- Joined: 31/01/2006 09:12
- Location: so close no matter how far
#2745 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Upravo tako, mislim da bi mi to baš bilo ogromno jer kad imam goste ja sjedim na tom mjestu, i ova 32 mi nekad smetazippoo87 wrote:preblizu ti je to ,bas preblizushalla wrote:A hamanmufa1 wrote:shalla kupuje televizor, sezona 2017-2019![]()
![]()
![]()
Sala mala![]()
Sad došao kući, skontam da mi je najveća udaljenost od TV-a 2m, na drugom ćošku kauča sam udaljen 1.2m, jbt gdje ću 50 pa ode mi dioptrija u materinu
drugo je da ces samo gledati FHD sadrzaj,pa bi se nekako i navikao...ali gledati kablovsku i IPTV sa te udaljenosti je katastrofa
slika ce ti biti zrnasta i zamucena i sekunde neces uzivati u TVu
ja se slazem da je bolji TV uvijek bolji ali ako imas uslove,tj. udaljenost ...a sa 1.2 m to nema sanse
jbte pa ja sam od monitora udaljen nekih 80-90 cm a monitor mi 22 inca a skontaj to 50 inca
- shalla
- Posts: 9496
- Joined: 31/01/2006 09:12
- Location: so close no matter how far
#2746 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
6402MTV wrote:shalla wrote: A haman![]()
Sad došao kući, skontam da mi je najveća udaljenost od TV-a 2m, na drugom ćošku kauča sam udaljen 1.2m, jbt gdje ću 50 pa ode mi dioptrija u materinu
To stoji al uvijek mozes srusiti zid i pomjeriti kauc.![]()
Sad malo ozbiljno.
Ja nemogu nac tog sonya na rting ima samo x700d.
To glupo mijenjenje oznaka po kontinentima...
Razlika izmedju 48-50" je mala, a 43 i 50 je vec mnogo veca.
E sad dali ici na 43" FHD ili 43 UHD?!
Mozda na kraju 43"KU6072.
- MTV
- Posts: 15232
- Joined: 21/08/2013 19:39
#2747 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Dabogda napisao vise ovdje: kupio TV taj i taj, te i te velicine raspakirao nastimao, skenirao, probao UHD 
Edit: Vidim razlika je i u daljincu kod KU6072 je klasicni Samsungov daljinac sa brojevima i svim ostalim tipkama a kod KU6402 je isti kao kod najskuplje serije KS8000-KS9000 sa najmanje tipki.
Edit: Vidim razlika je i u daljincu kod KU6072 je klasicni Samsungov daljinac sa brojevima i svim ostalim tipkama a kod KU6402 je isti kao kod najskuplje serije KS8000-KS9000 sa najmanje tipki.
-
moke_31
- Posts: 1984
- Joined: 18/05/2011 14:54
#2748 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Zomri, ja mislim da jeste to taj TV. Numerisanje za američko tržište ide sa okruglim brojkama, X je oznaka za seriju. Eh sad ne znam šta im označava ovo Dzomri wrote:nije to taj. na zapadnim tržištima ima oznaku xd70.MTV wrote:neces jer vec ludis![]()
jel ovaj?!
http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x700d
4K Android, 60 Hz, IPS panel ima dobre ocjene
- MTV
- Posts: 15232
- Joined: 21/08/2013 19:39
#2749 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Opet nasa nelogicnost ili greska u cijenama
43KU6072 1099 KM
https://www.drtechno.ba/samsung-ue43ku6 ... -crno.html
50KU6072 1149 KM
https://www.drtechno.ba/samsung-50ku607 ... -2016.html
7" 50 KM razlika
43KU6072 1099 KM
https://www.drtechno.ba/samsung-ue43ku6 ... -crno.html
50KU6072 1149 KM
https://www.drtechno.ba/samsung-50ku607 ... -2016.html
7" 50 KM razlika
- zomri
- Posts: 13863
- Joined: 03/05/2006 07:31
#2750 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
moguće da si u pravu. ovdje kaže da je to verzija za evropsko tržištemoke_31 wrote: Zomri, ja mislim da jeste to taj TV. Numerisanje za američko tržište ide sa okruglim brojkama, X je oznaka za seriju. Eh sad ne znam šta im označava ovo D
https://community.sony.com/t5/4K-Ultra- ... d-p/606118
mada bi XD trebala biti oznaka serije, a to je obično jedinstveno u cijelom svijetu.
