Novogradnja u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3784
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#2701 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by DaffyDuck »

Logovan wrote:
Angel_of... wrote:Nema
Ima ona ispred Druge gimnazije ili je i to rezervisano za neki stambeno-poslovni kompleks. :skoljka:
jezik pregrizao :twisted: :-)
User avatar
muha_sa
Posts: 140387
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2702 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by muha_sa »

DaffyDuck wrote:
Logovan wrote:
Angel_of... wrote:Nema
Ima ona ispred Druge gimnazije ili je i to rezervisano za neki stambeno-poslovni kompleks. :skoljka:
jezik pregrizao :twisted: :-)
sve su prilike da je i ono neko bezecovo :-)
mario001
Posts: 2200
Joined: 26/09/2015 22:38

#2703 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by mario001 »

Angel_of... wrote:Zna li neko zasto nije pocela gradnja Sarajevo Towera? :zoka:
Inace, na mail su mi poslali link za anketu, kao koji bi stan, spratnost, orjentaciju... :?

Zalio se Rama Glas na rjesenje, slucaj je na sudu
leo karan
Posts: 3050
Joined: 05/10/2008 13:53
Location: :8

#2704 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by leo karan »

mario001 wrote:
Angel_of... wrote:Zna li neko zasto nije pocela gradnja Sarajevo Towera? :zoka:
Inace, na mail su mi poslali link za anketu, kao koji bi stan, spratnost, orjentaciju... :?

Zalio se Rama Glas na rjesenje, slucaj je na sudu
Hoce li se nagoditi? Kad bi mogla poceti gradnja?
bumerangss
Posts: 5610
Joined: 12/01/2015 16:47

#2705 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by bumerangss »

Angel_of... wrote:Zna li neko zasto nije pocela gradnja Sarajevo Towera? :zoka:
Inace, na mail su mi poslali link za anketu, kao koji bi stan, spratnost, orjentaciju... :?
Cim ih to interesuje znaci da su jos u fazi planiranja :D
bumerangss
Posts: 5610
Joined: 12/01/2015 16:47

#2706 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by bumerangss »

Prica se da se planira izmjestanje groblja Bare a radi naravno izgradnje stambeno-poslovnih zgrada jer je lokacija prva liga, osuncana, blizu centra, nije veliko brdo... ozbiljno govorim! :run:
mario001
Posts: 2200
Joined: 26/09/2015 22:38

#2707 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by mario001 »

leo karan wrote:
mario001 wrote:
Angel_of... wrote:Zna li neko zasto nije pocela gradnja Sarajevo Towera? :zoka:
Inace, na mail su mi poslali link za anketu, kao koji bi stan, spratnost, orjentaciju... :?

Zalio se Rama Glas na rjesenje, slucaj je na sudu
Hoce li se nagoditi? Kad bi mogla poceti gradnja?
Nece, slucaj je na sudu vec 5 mjeseci
User avatar
Logovan
Posts: 102750
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#2708 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Logovan »

DaffyDuck wrote:
Logovan wrote:
Angel_of... wrote:Nema
Ima ona ispred Druge gimnazije ili je i to rezervisano za neki stambeno-poslovni kompleks. :skoljka:
jezik pregrizao :twisted: :-)
Daj Bože da griješim, ali moje mišljenje je da će tamo u narednih 5-10 godina izrasti neka zgrada ili više njih.
User avatar
Angel_of...
Posts: 311
Joined: 24/07/2009 18:43

#2709 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Angel_of... »

Imam neke polu-provjerene informacije da su se dogovorili,da Ramaglas seli vec...
User avatar
Haris.ba
Posts: 35284
Joined: 08/09/2005 20:08

#2710 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Haris.ba »

Neće se ništa graditi u parku kod Druge gimnazije. Smetalo bi pogledu i svjetlosti jednom našem sugrađaninu koji tu blizu ima kuću. :D
mario001
Posts: 2200
Joined: 26/09/2015 22:38

#2711 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by mario001 »

Angel_of... wrote:Imam neke polu-provjerene informacije da su se dogovorili,da Ramaglas seli vec...
Pa mislim da je tu u igri posao, staklena fasada je na samom tornju,
Ne znam zasto je doslo do toga jer su te firme uspjesno suradjivale na SCC-u
User avatar
Truba
Posts: 93802
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2712 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Truba »

Image
japanska tibra
User avatar
Logovan
Posts: 102750
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#2713 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Logovan »

Oni su makar nekim redom zgrade izgradili, a ne k'o naša Tibra. :oops:
MrShadow
Posts: 564
Joined: 02/01/2011 13:56

#2714 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by MrShadow »

Zna li neko jel se planira gradnja trece zgrade ispred 2 objekta " Pionirska dolina " ?
Ima jos malo slobodnog prostora pa se prica da bi tu mogli staviti trecu zgradu.

super mi je lokacija, cijene su dosta pale ( nikako mi ne ide u glavu kako nisu uspjeli prodati sve stanove ni nakon par godina ), ali dzaba im sve to ako treca zgrada unisti pogled na pionirsku.

Nekako mi nema logike da bude treca zgrada jer je cesta tu ionako preuska, a nova zgrada bi morala biti tik uz cestu.
neki
Posts: 7952
Joined: 17/02/2005 07:57

#2715 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by neki »

MrShadow wrote:Zna li neko jel se planira gradnja trece zgrade ispred 2 objekta " Pionirska dolina " ?
Ima jos malo slobodnog prostora pa se prica da bi tu mogli staviti trecu zgradu.

super mi je lokacija, cijene su dosta pale ( nikako mi ne ide u glavu kako nisu uspjeli prodati sve stanove ni nakon par godina ), ali dzaba im sve to ako treca zgrada unisti pogled na pionirsku.

Nekako mi nema logike da bude treca zgrada jer je cesta tu ionako preuska, a nova zgrada bi morala biti tik uz cestu.
regulacionim planom i idejnim projektom je predvidjena i treca zgrada
MrShadow
Posts: 564
Joined: 02/01/2011 13:56

#2716 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by MrShadow »

Ima li negdje skica ili nesto da vidim kako bi otprilike trebalo izgledati. Imam dobru ponudu za stan u zgradi koja trenutno gleda u Pionirsku i taj pogled na zelenilo je otprilike 70% razloga sto bi na toj lokaciji kupio stan. Ako cu za godinu, dvije gledati u beton nema od toga nista.
User avatar
m.m
Posts: 40
Joined: 24/07/2013 09:12

#2717 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by m.m »

Zna li neko nešto o ovim stanovima u Kovačićima - Belvedere, je li završeno to? Valja li išta?
neki
Posts: 7952
Joined: 17/02/2005 07:57

#2718 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by neki »

MrShadow wrote:Ima li negdje skica ili nesto da vidim kako bi otprilike trebalo izgledati. Imam dobru ponudu za stan u zgradi koja trenutno gleda u Pionirsku i taj pogled na zelenilo je otprilike 70% razloga sto bi na toj lokaciji kupio stan. Ako cu za godinu, dvije gledati u beton nema od toga nista.
Treca zgrada ce biti udaljena od druge isto koliko je druga udaljena od prve. Visina po planu ista kao i ostale dvije..
User avatar
Thorgerson
Posts: 9900
Joined: 15/04/2015 11:26

#2719 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Thorgerson »

MrShadow wrote:Ima li negdje skica ili nesto da vidim kako bi otprilike trebalo izgledati. Imam dobru ponudu za stan u zgradi koja trenutno gleda u Pionirsku i taj pogled na zelenilo je otprilike 70% razloga sto bi na toj lokaciji kupio stan. Ako cu za godinu, dvije gledati u beton nema od toga nista.
Treca zgrada ce se graditi 100%. Samo je pitanje kada, moze biti za godinu ili za pet godina.

Ako ti je to jedini razlog, ja onda ne bih isao u to.
User avatar
Dino777
Posts: 846
Joined: 29/04/2014 12:49

#2720 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Dino777 »

mali_milojica wrote:
pepeljara wrote:
Pise elitno naselje, mzoda misle da ce raja koja kupi helicem dolazit
Hoces prema Zenici ili Mostaru,treba ti sat vremena do autoputa. Do grada,ako imas srece pa uhvatis trolu,stignes za 45 :lol:
:suplja:
User avatar
karanana
Posts: 50764
Joined: 26/02/2004 00:00

#2721 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by karanana »

koliko je kvadrat onih sto ih dizu na otoci unigradnja i tibra?
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#2722 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by bilic »

karanana wrote:koliko je kvadrat onih sto ih dizu na otoci unigradnja i tibra?
Na Otoci 2000 kod Tibre mozda i 1900 KM spuste cijenu . Zavisi od placanja . Mislim
:-) :-) :-)
User avatar
pepeljara
Posts: 7354
Joined: 22/08/2003 00:00

#2723 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by pepeljara »

2000 i svi su rasprodani.
User avatar
karanana
Posts: 50764
Joined: 26/02/2004 00:00

#2724 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by karanana »

2000 sa pdvom?
nije ni skupo, ali opet da se tako rasproda stotine stanova....misterija. ko kupuje? peraci?

je li moguce da je kod unigradnje preko 3000? to sam danas cuo ali mi je bilo previsoko. ali ako se za 2000 svi raspordaju godinu prije useljenja, onda me ne bi cudilo da ovi na samoj raskrsnici i idu po 3000.
User avatar
dostavljac
Posts: 329
Joined: 15/06/2015 21:22

#2725 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by dostavljac »

Odes na njihovu stranicu nove otoke vec lamelu "C" prodaju a tek prvi sprat napravili sto je jos smijesnije moze se procitati da su vec neki stanovi kupljeni ili rezervisani :shock: :shock: :shock: :shock:
Post Reply