Vala nisi mogao pametnije reći.Svaka časttec wrote:Zbog ovakvih eksperta će BiH uvijek biti zadnja rupa. Stranica poslije stranice cviljenja i kukanja.
Kada se ne gadi onda se kuka kako se ne gradi, kada se gradi ona se kuka kako je spore, kako je skupo, kako ništa ne valja, itd...
Ma nema ovdje izlaza dok je ovo mentalitet BiH će uvijek zaostajati za svima, izvinjavam se u kukanju i cviljenju će uvijek biti broj jedan. Pravi malograđanski odgoj.
Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Moderator: anex
-
nuki_cika
- Posts: 1155
- Joined: 06/07/2010 16:19
#2701 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
-
neki
- Posts: 7952
- Joined: 17/02/2005 07:57
#2702 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Autoput Sarajevo - Kakanj zaista jeste losiji od nekog prosjeka koji bi autoput trebao imati...previse je ostrih krivina, radijusa manjih od standarda za autoputeve a i vecina petlji je manja nego sto bi trebala biti. To je tako jer je jedna traka izgradjena jos 70tih a tad su u sfrj vladali drugi standardi. Da se danas projektuje i ta bi dionica imala dosta tunela i usjeka.
Sarajevo - Tarcin, koji se trenutno gradi, je skroz druga prica, na duzini od 20 km bit ce 8 tunela, 5-6 vijadukta, 4 petlje od kojih jedna tzv delta. Trenutno ne postoji ni jedna dionica na hrvatskim autoputevima koja je bogatija objektima, a da ne pominjem sta ce tek biti dalje prema Mostaru, prakticno vise od 80% trase ce biti u objektima.
Autoput je definitivno projektovan prema najvisim standardima i kad se izgradi sigurno ce biti medju najmodernijim u Evropi...nazalost to ima svoju cijenu i nisam siguran da ce je ovakva drzava moci podrzati
Sarajevo - Tarcin, koji se trenutno gradi, je skroz druga prica, na duzini od 20 km bit ce 8 tunela, 5-6 vijadukta, 4 petlje od kojih jedna tzv delta. Trenutno ne postoji ni jedna dionica na hrvatskim autoputevima koja je bogatija objektima, a da ne pominjem sta ce tek biti dalje prema Mostaru, prakticno vise od 80% trase ce biti u objektima.
Autoput je definitivno projektovan prema najvisim standardima i kad se izgradi sigurno ce biti medju najmodernijim u Evropi...nazalost to ima svoju cijenu i nisam siguran da ce je ovakva drzava moci podrzati
- NIN
- Posts: 6187
- Joined: 15/02/2006 20:18
- Location: Via Lactea, Orion Arm
#2703 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Fakat!Alfons Kauders wrote:sacuvaj boze, pa rijec je o vojnim instalacijama... mislis da je neko u jna prije 60 godina mislio na ekonomsku odrzivost izgradnje dvije piste u dubravama i ciljugama... kad se raspadne juga i kada postanu civilni aerodromiVjecitiStudent wrote:Zbilja, kako izmjeriti aerodrome u Tuzli, Banjaluci, Unsku prugu?drugi_profil wrote:Nije sve u profitu. Infrastruktura se ne mjeri na taj nacin.
Pitanje je: jel autoput bolje rjesenje od dosadasnjih cestovnih komunikacija?
Ako mislite da nam ne treba sad, trebace nam nekad, a do tog "nekad" ce se brze stici kad se vec ima autoput.
Drugim, jasnijim rijecima, autoput ce ubrzati i pomoci razvoj. Ta se dobit ne moze iskazati kroz putarinu ili broj vozila.
Da, pravile su to neke bivše države, a sad jedva da imamo novca za njihovo golo održavanje.
Nego, uvik kontra, uvik kontra, ..., sto bi TBF rek'o.
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#2704 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Ali to je zaboga infrastruktura, treba je praviti po svaku cijenu, isplatit ce se nekad, nekom ...Alfons Kauders wrote:sacuvaj boze, pa rijec je o vojnim instalacijama... mislis da je neko u jna prije 60 godina mislio na ekonomsku odrzivost izgradnje dvije piste u dubravama i ciljugama... kad se raspadne juga i kada postanu civilni aerodromiVjecitiStudent wrote:Zbilja, kako izmjeriti aerodrome u Tuzli, Banjaluci, Unsku prugu?drugi_profil wrote:Nije sve u profitu. Infrastruktura se ne mjeri na taj nacin.
Pitanje je: jel autoput bolje rjesenje od dosadasnjih cestovnih komunikacija?
Ako mislite da nam ne treba sad, trebace nam nekad, a do tog "nekad" ce se brze stici kad se vec ima autoput.
Drugim, jasnijim rijecima, autoput ce ubrzati i pomoci razvoj. Ta se dobit ne moze iskazati kroz putarinu ili broj vozila.
Da, pravile su to neke bivše države, a sad jedva da imamo novca za njihovo golo održavanje.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#2705 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
to nije infrastruktura, nego vojna infrastruktura izgradjena u drugom vremenu, u drugoj drzavi... nisam ti ja kriv sto su ti argumenti pali na tako niske grane, ako se uopste mogu nazvati argumentima... za mene je ovo najobicnije trolanje i brabonjanjeVjecitiStudent wrote:Ali to je zaboga infrastruktura, treba je praviti po svaku cijenu, isplatit ce se nekad, nekom ...Alfons Kauders wrote:
sacuvaj boze, pa rijec je o vojnim instalacijama... mislis da je neko u jna prije 60 godina mislio na ekonomsku odrzivost izgradnje dvije piste u dubravama i ciljugama... kad se raspadne juga i kada postanu civilni aerodromi
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#2706 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
himna anti-protivnog univerzumaNIN wrote: Fakat!
Nego, uvik kontra, uvik kontra, ..., sto bi TBF rek'o.
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#2707 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Ako je potraga za argumentom koji bi dokazao ekonomsku opravdanost izgradnje dionica juzno od Vlakova trolanje i brabonjanje, definitivno si u pravu, brabonjam uveliko.Alfons Kauders wrote:to nije infrastruktura, nego vojna infrastruktura izgradjena u drugom vremenu, u drugoj drzavi... nisam ti ja kriv sto su ti argumenti pali na tako niske grane, ako se uopste mogu nazvati argumentima... za mene je ovo najobicnije trolanje i brabonjanjeVjecitiStudent wrote:Ali to je zaboga infrastruktura, treba je praviti po svaku cijenu, isplatit ce se nekad, nekom ...Alfons Kauders wrote:
sacuvaj boze, pa rijec je o vojnim instalacijama... mislis da je neko u jna prije 60 godina mislio na ekonomsku odrzivost izgradnje dvije piste u dubravama i ciljugama... kad se raspadne juga i kada postanu civilni aerodromi
No podsjeti me ipak, koliko ono kosta dionica Vlakovo - Tarcin?
A koliko ono npr. kosta novi blok Tuzle? Koji, za razliku od autoputa, MORAMO napraviti jer staroj TE uskoro istice rok trajanja. Nakon čega bi iz plusa, kad je u pitanju energetski bilans, preći u minus, ako se nova TE ne napravi.
Za čiju izgradnju naravno nemamo novca, pa cemo se stoga morati naguziti stranom partneru i vjerovatno prihvatiti njegove uslove.
- kurty
- Posts: 45217
- Joined: 17/08/2008 23:29
- Location: Made in Breza
#2708 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
neki wrote:Autoput Sarajevo - Kakanj zaista jeste losiji od nekog prosjeka koji bi autoput trebao imati...previse je ostrih krivina, radijusa manjih od standarda za autoputeve a i vecina petlji je manja nego sto bi trebala biti. To je tako jer je jedna traka izgradjena jos 70tih a tad su u sfrj vladali drugi standardi. Da se danas projektuje i ta bi dionica imala dosta tunela i usjeka.
Sarajevo - Tarcin, koji se trenutno gradi, je skroz druga prica, na duzini od 20 km bit ce 8 tunela, 5-6 vijadukta, 4 petlje od kojih jedna tzv delta. Trenutno ne postoji ni jedna dionica na hrvatskim autoputevima koja je bogatija objektima, a da ne pominjem sta ce tek biti dalje prema Mostaru, prakticno vise od 80% trase ce biti u objektima.
Autoput je definitivno projektovan prema najvisim standardima i kad se izgradi sigurno ce biti medju najmodernijim u Evropi...nazalost to ima svoju cijenu i nisam siguran da ce je ovakva drzava moci podrzati
koja je to sad projektna brzina za nase autoputeve???
-
drugi_profil
- Posts: 1273
- Joined: 06/03/2013 19:29
#2709 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
@vjeciti
stalno brkas kruske i jabuke i namjerno si negativan.
Kako sad upetlja TE medju autoputeve?
TE ce da pravi firma koja je d.d. i koja IMA odakle da je napravi, a imala bi jos vise da cijena struje nije socijalna kategorija, nego da je biznis kao svuda u svijetu, pa je izgradnja TE neisplativa. Ti ne trolas o neisplativoj proizvodnji struje iz TE po ovim cijenama, nego o AP. Na nekoj drugoj temi ces kontrirati izgradnji TE. Nema veze, bitno je da je nekakav argument pa makar i los.
stalno brkas kruske i jabuke i namjerno si negativan.
Kako sad upetlja TE medju autoputeve?
TE ce da pravi firma koja je d.d. i koja IMA odakle da je napravi, a imala bi jos vise da cijena struje nije socijalna kategorija, nego da je biznis kao svuda u svijetu, pa je izgradnja TE neisplativa. Ti ne trolas o neisplativoj proizvodnji struje iz TE po ovim cijenama, nego o AP. Na nekoj drugoj temi ces kontrirati izgradnji TE. Nema veze, bitno je da je nekakav argument pa makar i los.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#2710 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Aha, i tako te ta "potraga za argumentom" dovela do izgradnje dvije vojne piste u Spreckom Polju, prije 60 godina... Dobro ti ide.VjecitiStudent wrote: Ako je potraga za argumentom koji bi dokazao ekonomsku opravdanost izgradnje dionica juzno od Vlakova trolanje i brabonjanje, definitivno si u pravu, brabonjam uveliko.
No podsjeti me ipak, koliko ono kosta dionica Vlakovo - Tarcin?
A koliko ono npr. kosta novi blok Tuzle? Koji, za razliku od autoputa, MORAMO napraviti jer staroj TE uskoro istice rok trajanja. Nakon čega bi iz plusa, kad je u pitanju energetski bilans, preći u minus, ako se nova TE ne napravi.
Za čiju izgradnju naravno nemamo novca, pa cemo se stoga morati naguziti stranom partneru i vjerovatno prihvatiti njegove uslove.
I kakve sad veze ima blok 7 s izgradnjom autoputa?
Novca nema ni za jedno ni za drugo, ide se na strateska partnerstva i zaduzenja. A sto se tice zakljucka da cemo se "naguziti" stranom partneru, mozda bi se trebao raspitati kako su izgradjena zadnja tri bloka u TE Tuzla.
Pretpostavljam da ces isto kukati i kad se krene u izgradnju bloka 7, jer ce ti biti preskup, jer ti nece odgovarati sto se radi sa stranim partnerom ili iz nekog desetog razloga.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#2711 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Zato sad svi ocekuju da i ostale cijene budu socijalne... Da drzava subvencionira javni prevoz, plin, vodu, struju - i naravno putarinu...drugi_profil wrote:@vjeciti
stalno brkas kruske i jabuke i namjerno si negativan.
Kako sad upetlja TE medju autoputeve?
TE ce da pravi firma koja je d.d. i koja IMA odakle da je napravi, a imala bi jos vise da cijena struje nije socijalna kategorija, nego da je biznis kao svuda u svijetu, pa je izgradnja TE neisplativa. Ti ne trolas o neisplativoj proizvodnji struje iz TE po ovim cijenama, nego o AP. Na nekoj drugoj temi ces kontrirati izgradnji TE. Nema veze, bitno je da je nekakav argument pa makar i los.
Rezultate te sadaka-ekonomije vidimo u GRAS-u, ViK-u, Toplanama itd.
- novi.dan.nova.nafaka
- Posts: 3028
- Joined: 28/08/2010 11:17
#2712 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Boga mi, prosječan vozač treba da može kroz svaku voziti barem 160.neki wrote:Autoput Sarajevo - Kakanj zaista jeste losiji od nekog prosjeka koji bi autoput trebao imati...previse je ostrih krivina, radijusa manjih od standarda za autoputeve a i vecina petlji je manja nego sto bi trebala biti.
-
hugollino
- Posts: 85
- Joined: 13/03/2013 22:13
#2713 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Jao majko mila dokle više ovakvih stručnjaka! Ajde kad već znate standarde grandnje autoputeva, od PGDS-a pa do radijusa krivina za projektu brzinu i za eksploatacionu brzinu od 130 km/h...neki wrote:Autoput Sarajevo - Kakanj zaista jeste losiji od nekog prosjeka koji bi autoput trebao imati...previse je ostrih krivina, radijusa manjih od standarda za autoputeve a i vecina petlji je manja nego sto bi trebala biti. To je tako jer je jedna traka izgradjena jos 70tih a tad su u sfrj vladali drugi standardi. Da se danas projektuje i ta bi dionica imala dosta tunela i usjeka.
Sarajevo - Tarcin, koji se trenutno gradi, je skroz druga prica, na duzini od 20 km bit ce 8 tunela, 5-6 vijadukta, 4 petlje od kojih jedna tzv delta. Trenutno ne postoji ni jedna dionica na hrvatskim autoputevima koja je bogatija objektima, a da ne pominjem sta ce tek biti dalje prema Mostaru, prakticno vise od 80% trase ce biti u objektima.
Autoput je definitivno projektovan prema najvisim standardima i kad se izgradi sigurno ce biti medju najmodernijim u Evropi...nazalost to ima svoju cijenu i nisam siguran da ce je ovakva drzava moci podrzati
Ajde da vidimo koli su to standardi, pucaj???
A ja ću ti reći koji su standardi i uvjerit cu te da je s autoputem sve uredu i da nije ništa mimo zakonskih propisa.... Vjerovatno nemate nikakvog dodira s saobraćajnom i građevinskom strukom, možda ste ortoped pa znate stvari koje se vežu za cestovnu infrastrukturu!
Bitno je pljuvati da kond nas nista ne valja bez obzira da li znate neke stvari kojih se hvatate.....
Probajte malo proputovati zemljama Europe pa vidite i ostale autoputeve... I ovo SArajevo - Tarčin niej tako zato sto je do sada bilo loše nego zato što je to jedini način da bi se autoput zadržao na toj trasi....
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#2714 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
hugollino wrote:Jao majko mila dokle više ovakvih stručnjaka! Ajde kad već znate standarde grandnje autoputeva, od PGDS-a pa do radijusa krivina za projektu brzinu i za eksploatacionu brzinu od 130 km/h...neki wrote:Autoput Sarajevo - Kakanj zaista jeste losiji od nekog prosjeka koji bi autoput trebao imati...previse je ostrih krivina, radijusa manjih od standarda za autoputeve a i vecina petlji je manja nego sto bi trebala biti. To je tako jer je jedna traka izgradjena jos 70tih a tad su u sfrj vladali drugi standardi. Da se danas projektuje i ta bi dionica imala dosta tunela i usjeka.
Sarajevo - Tarcin, koji se trenutno gradi, je skroz druga prica, na duzini od 20 km bit ce 8 tunela, 5-6 vijadukta, 4 petlje od kojih jedna tzv delta. Trenutno ne postoji ni jedna dionica na hrvatskim autoputevima koja je bogatija objektima, a da ne pominjem sta ce tek biti dalje prema Mostaru, prakticno vise od 80% trase ce biti u objektima.
Autoput je definitivno projektovan prema najvisim standardima i kad se izgradi sigurno ce biti medju najmodernijim u Evropi...nazalost to ima svoju cijenu i nisam siguran da ce je ovakva drzava moci podrzati
Ajde da vidimo koli su to standardi, pucaj???
A ja ću ti reći koji su standardi i uvjerit cu te da je s autoputem sve uredu i da nije ništa mimo zakonskih propisa.... Vjerovatno nemate nikakvog dodira s saobraćajnom i građevinskom strukom, možda ste ortoped pa znate stvari koje se vežu za cestovnu infrastrukturu!
Bitno je pljuvati da kond nas nista ne valja bez obzira da li znate neke stvari kojih se hvatate.....
Probajte malo proputovati zemljama Europe pa vidite i ostale autoputeve... I ovo SArajevo - Tarčin niej tako zato sto je do sada bilo loše nego zato što je to jedini način da bi se autoput zadržao na toj trasi....
jarane vazno je pljuvati po svemu svome ..... mentalitet
-
ins
- Posts: 2741
- Joined: 12/05/2005 10:50
#2715 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Zadnji put kada si se pokusao baviti cinjenicama (jadni pokusaj sa JICA studijom), bio si demantovan u par postova, tako da si poslije toga laganim korakom napustio ovu temu na nekoliko dana.VjecitiStudent wrote:
Ako je potraga za argumentom koji bi dokazao ekonomsku opravdanost izgradnje dionica juzno od Vlakova trolanje i brabonjanje, definitivno si u pravu, brabonjam uveliko.
Vidim da si se okuražio da se vratis sa "jakim" argumentima kao Blok 7 i JNA infrastruktura
-
neki
- Posts: 7952
- Joined: 17/02/2005 07:57
#2716 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Evo napokon i jedan "strucnjak"hugollino wrote:
Jao majko mila dokle više ovakvih stručnjaka! Ajde kad već znate standarde grandnje autoputeva, od PGDS-a pa do radijusa krivina za projektu brzinu i za eksploatacionu brzinu od 130 km/h...
Ajde da vidimo koli su to standardi, pucaj???
A ja ću ti reći koji su standardi i uvjerit cu te da je s autoputem sve uredu i da nije ništa mimo zakonskih propisa.... Vjerovatno nemate nikakvog dodira s saobraćajnom i građevinskom strukom, možda ste ortoped pa znate stvari koje se vežu za cestovnu infrastrukturu!
Bitno je pljuvati da kond nas nista ne valja bez obzira da li znate neke stvari kojih se hvatate.....
Probajte malo proputovati zemljama Europe pa vidite i ostale autoputeve... I ovo SArajevo - Tarčin niej tako zato sto je do sada bilo loše nego zato što je to jedini način da bi se autoput zadržao na toj trasi....
Pa hajde objasni mi zasto je krivina prema podlugovima onako ostra i zasto je na njoj ogranicenje 110 ako bi autoput trebao da ima projektovanu brzinu od 130?
Zasto je 70tih predvidjeno da autoput ide uscem Lasve u Bosnu a danas je ta ideja napustena i preslo se na kopanje tunela?
Daj nam te propise o projektovanju kad si toliko upoznat s njima
-
NAOPAK2323
- Posts: 150
- Joined: 15/07/2013 13:20
#2717 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
neki wrote:
Evo napokon i jedan "strucnjak"![]()
Pa hajde objasni mi zasto je krivina prema podlugovima onako ostra i zasto je na njoj ogranicenje 110 ako bi autoput trebao da ima projektovanu brzinu od 130?
Zasto je 70tih predvidjeno da autoput ide uscem Lasve u Bosnu a danas je ta ideja napustena i preslo se na kopanje tunela?
Daj nam te propise o projektovanju kad si toliko upoznat s njima
Pa otidji recimo do Austrije i vidijet ces da je na njihovim autoputevima na nekih dijelovima ogranicenje 100. To nema veze da li je negdje ogranicenje 110 km/h.
-
ins
- Posts: 2741
- Joined: 12/05/2005 10:50
#2718 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
U Madjarskoj se 2011. otvorilo cca 20-ak kilometara odlicnog autoputa kod Pecuha prema Budimpesti gdje je ogranicenje vise-manje konstantno 110 km/h!
U Madjarskoj, koja je ravna k'o sto u poredjenju sa BiH i konkretno dolinom rijeke Bosne!
U Madjarskoj, koja je ravna k'o sto u poredjenju sa BiH i konkretno dolinom rijeke Bosne!
-
drugi_profil
- Posts: 1273
- Joined: 06/03/2013 19:29
#2719 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Da smo ravni ko Madjarska, sa dosad ulozenim parama bilo bi gotovo preko 50% koridora.
- kurty
- Posts: 45217
- Joined: 17/08/2008 23:29
- Location: Made in Breza
#2720 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
sljedece ce biti, kao sto jednom neko napisa, u stilu "od Podlugova do Visokog, u svakoj krivini autoput naget, a to nisam do sada nigdje vidio"
haj drago mi je sto iz dana u dan vidim na temi sve vise kolega
haj drago mi je sto iz dana u dan vidim na temi sve vise kolega
- LeonardoAC
- Posts: 967
- Joined: 21/12/2009 21:57
#2721 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Ovaj regionalni put Sarajevo-Mostar je inače super kvalitetan, nisam siguran da će ga mnogi ljudi htjeti mijenjati auto-putem i kad njegova izgradnja bude završena. Prema trenutnim cjenovnim standardima SA-ZE putarina će biti minimalno 20 KM, čisto sumnjam da će ljudi hrliti da koriste auto-put.
- shiljak
- Posts: 6496
- Joined: 13/01/2005 11:58
- Location: internet
#2722 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
eno na stupu kod vise blokirali stari put a otvorili novi 
-
drugi_profil
- Posts: 1273
- Joined: 06/03/2013 19:29
#2723 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Prije da ce biti oko cenera putarina. I za tog cenera dobijes sat voznje krace nego po M17. Mislim da je to posten omjer.LeonardoAC wrote:Ovaj regionalni put Sarajevo-Mostar je inače super kvalitetan, nisam siguran da će ga mnogi ljudi htjeti mijenjati auto-putem i kad njegova izgradnja bude završena. Prema trenutnim cjenovnim standardima SA-ZE putarina će biti minimalno 20 KM, čisto sumnjam da će ljudi hrliti da koriste auto-put.
A baska to sto cemo se nacekati bar jos 5-6 godina da MO-SA budu spojeni sa A1.
-
tec
- Posts: 1084
- Joined: 15/12/2011 15:25
#2724 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Vidim nastavlja se pametna diskusija na temi. Ako je odlučen da će cijena biti 0,115KM po km onda izračunaju koliko će koštati. Znači oko 38KM od sjeverne granice do južne.drugi_profil wrote:Prije da ce biti oko cenera putarina. I za tog cenera dobijes sat voznje krace nego po M17. Mislim da je to posten omjer.LeonardoAC wrote:Ovaj regionalni put Sarajevo-Mostar je inače super kvalitetan, nisam siguran da će ga mnogi ljudi htjeti mijenjati auto-putem i kad njegova izgradnja bude završena. Prema trenutnim cjenovnim standardima SA-ZE putarina će biti minimalno 20 KM, čisto sumnjam da će ljudi hrliti da koriste auto-put.
A baska to sto cemo se nacekati bar jos 5-6 godina da MO-SA budu spojeni sa A1.
- _mufljuz_
- Posts: 4976
- Joined: 12/04/2013 19:42
#2725 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
ma pljacka u pm....tec wrote:Vidim nastavlja se pametna diskusija na temi. Ako je odlučen da će cijena biti 0,115KM po km onda izračunaju koliko će koštati. Znači oko 38KM od sjeverne granice do južne.drugi_profil wrote:Prije da ce biti oko cenera putarina. I za tog cenera dobijes sat voznje krace nego po M17. Mislim da je to posten omjer.LeonardoAC wrote:Ovaj regionalni put Sarajevo-Mostar je inače super kvalitetan, nisam siguran da će ga mnogi ljudi htjeti mijenjati auto-putem i kad njegova izgradnja bude završena. Prema trenutnim cjenovnim standardima SA-ZE putarina će biti minimalno 20 KM, čisto sumnjam da će ljudi hrliti da koriste auto-put.
A baska to sto cemo se nacekati bar jos 5-6 godina da MO-SA budu spojeni sa A1.
