FIAT KONZUMENTI

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#2701 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by friskyoreo »

Imam par pitanja, posto sam izgleda uskoro novi clan Fiatista. :)
Namjeravam kupiti Brava, 1.9 td 101 ks. Znam da je bolji JTD, ali budzet mi je ogranicen, i mislim da mi je lakse odrzavati taj stariji dizel.
Interesuje me na sta trebam obratiti paznju pri kupovini, sta su im slabe tacke?
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2702 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

Dobar motor,ali kao sto kazea jtd bolji. Posto raspolazes ogranicenim budzetom,vjerovatno negdje oko 3k,ja licno bih isao na 1.2 benzin. Odlicni primjerci se mogu naci.
kakaljin
Posts: 13497
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#2703 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by kakaljin »

Posto planiram kupiti malo auto za posla, nasao sam Fiat Pandu 2011. godiste presla oko 120k km. 1.3 multijet

Pa me interesuje servisi i ostale stvari oko ovoga auta, jer do sada nisam imao fiata. Gdje bi ga mogao servisirati i tako to. Ako ko moze malo vise o autu da kaze

Po slikakama je auto fino ocuvan.

Auto prodaje autokuca za polovna vozila.

Hvala
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#2704 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by friskyoreo »

kakaljin wrote:Posto planiram kupiti malo auto za posla, nasao sam Fiat Pandu 2011. godiste presla oko 120k km. 1.3 multijet

Pa me interesuje servisi i ostale stvari oko ovoga auta, jer do sada nisam imao fiata. Gdje bi ga mogao servisirati i tako to. Ako ko moze malo vise o autu da kaze

Po slikakama je auto fino ocuvan.

Auto prodaje autokuca za polovna vozila.

Hvala
Jel' bijela panda ili crvena?
FaceOff
Posts: 468
Joined: 01/06/2003 00:00

#2705 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by FaceOff »

Jel zna neko gdje bih mogao naci polovnu lijevu maglenku za Fiat Grande Punto koja mi je razbijena u malom udesu. U ovlasnetom servisu cijena joj je preko 100 KM, pa me interesuje najbolji i najpouzdaniji autootpad u Sarajevu gdje bi moglo biti polovnih i povoljnijih?
Brus Lee
Posts: 882
Joined: 01/10/2010 19:35

#2706 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Brus Lee »

...."Jel' bijela panda ili crvena?.."
Zelena, plave boje :D
kakaljin
Posts: 13497
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#2707 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by kakaljin »

friskyoreo wrote:
kakaljin wrote:Posto planiram kupiti malo auto za posla, nasao sam Fiat Pandu 2011. godiste presla oko 120k km. 1.3 multijet

Pa me interesuje servisi i ostale stvari oko ovoga auta, jer do sada nisam imao fiata. Gdje bi ga mogao servisirati i tako to. Ako ko moze malo vise o autu da kaze

Po slikakama je auto fino ocuvan.

Auto prodaje autokuca za polovna vozila.

Hvala
Jel' bijela panda ili crvena?
bijela je panda
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#2708 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by friskyoreo »

kakaljin wrote:
friskyoreo wrote:
kakaljin wrote:Posto planiram kupiti malo auto za posla, nasao sam Fiat Pandu 2011. godiste presla oko 120k km. 1.3 multijet

Pa me interesuje servisi i ostale stvari oko ovoga auta, jer do sada nisam imao fiata. Gdje bi ga mogao servisirati i tako to. Ako ko moze malo vise o autu da kaze

Po slikakama je auto fino ocuvan.

Auto prodaje autokuca za polovna vozila.

Hvala
Jel' bijela panda ili crvena?
bijela je panda
Velika je vjerovatnoca da je bila Van, dostavno vozilo pa prepravljena u putnicko. To moze a i ne mora biti lose. Ja imam neki animozitet prema tim sluzbenim vozilima, koliko je on imao vozaca, kako su ga vozili na hladnom startu, itd, itd...
Naravno ovo sto sam napisao uzmi opet s rezervom, jer nisam neki veliki auto strucnjak. :) Ali preporucujem ti da doooobro obratis paznju i pregledas auto. :)
User avatar
ElRe
Posts: 16897
Joined: 12/12/2011 11:28

#2709 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

Na Fiat eper-u ukucaj broj sasije i saznaces kada je auto proizvedeno i u kom obliku (van ili putnicki)
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#2710 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by direstraits0078 »

Kupovina Fiata Grande Punto 2011 1.4 u opticaju, sta treba da pripazim? Znam da onaj city servo ima neke musice, ima li jos nesto na sta se treba pripaziti?

Hvalka unaprijed i u R.
User avatar
ElRe
Posts: 16897
Joined: 12/12/2011 11:28

#2711 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

Na Grande Putno je 2009 problem sa letvom volana i servom rijesen, tako da to ne bi trebao da bude problem.
Obrati pažnju na bobine i mjenjac, tj rikverc.
User avatar
ElRe
Posts: 16897
Joined: 12/12/2011 11:28

#2712 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

FaceOff wrote:Jel zna neko gdje bih mogao naci polovnu lijevu maglenku za Fiat Grande Punto koja mi je razbijena u malom udesu. U ovlasnetom servisu cijena joj je preko 100 KM, pa me interesuje najbolji i najpouzdaniji autootpad u Sarajevu gdje bi moglo biti polovnih i povoljnijih?

Ja sam nasao kod http://www.pik.ba/profil/zoran991/aktivni

Doduse meni je trebalo zadnje rikverc svjetlo i katadiopter.
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#2713 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by direstraits0078 »

ElRe wrote:Na Grande Putno je 2009 problem sa letvom volana i servom rijesen, tako da to ne bi trebao da bude problem.
Obrati pažnju na bobine i mjenjac, tj rikverc.
Šta je problem s mjenjačem, neće u rikverc?
User avatar
ElRe
Posts: 16897
Joined: 12/12/2011 11:28

#2714 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

Provjeri da li glatko ide ubacivanje u rikverc, ako ne ide znaci da je set kvacila pri kraju.
Inace sa mjenjacem kao mjenjacem nema problema.
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#2715 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by direstraits0078 »

Hvala na informacijama.
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#2716 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Revolucionar ★ »

Kako su naletili ovi hladniji dani, kad auto prenoci, ili duze ostane vani, nece da upali iz prve, nego samo vergla. Najcesce iz drugog ili treceg pokusaja ubaci. Sta je otislo u tom slucaju, ili je mozda da slabe kvalitete goriva?
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#2717 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Ned071 »

jel ima koiksustva sa bravom druge generacije? jutros gledam jedan na semaforu, cudo kako je lijep auto...
User avatar
ElRe
Posts: 16897
Joined: 12/12/2011 11:28

#2718 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

Do 2008 problemi sa automatskom klimom su bili ucestali. Ostalo standard kao i kod svakog novog vozila (zamajac, DPF).
Inace, za razliku od ostalih proizvodjaca Fiat dizeli nemaju problema sa diznama, pumpama goriva i sl.
Uglavnom, odlican auto, po meni kvalitetnijeg enterijera od uporedivnog Megana, C4, Ceeda.
Last edited by ElRe on 24/11/2014 15:19, edited 1 time in total.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#2719 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Ned071 »

hvala. bas mi je upao u oci na grbavici, neka fina tamno metalik plava boja, alu felge. nema ih puno pa sam valjda zato primijetio. bas, bas lijep auto...
User avatar
kokuz_sa
Posts: 9069
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#2720 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by kokuz_sa »

posto i ja zbavih Fiata ..da se pritefterim da pratim temu.. :D
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2721 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

šta si uzeo?
User avatar
kokuz_sa
Posts: 9069
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#2722 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by kokuz_sa »

johntra wrote:šta si uzeo?
Punto 1.9 JTD 2002g

i treba mi preporuka za akumulator novi..

trenutno je black horse..72ampera..ali ne daje on dovoljno struje kad e sada hladnoca..

uzeo bi nesto 75-85ampera pa da sam miran za zimu
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2723 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by bitanga_sa_otesa »

u reno shopu u hrasnom imas dobrih akumulatora po jako povoljnim cijenama.
User avatar
ElRe
Posts: 16897
Joined: 12/12/2011 11:28

#2724 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

kokuz_sa wrote:
johntra wrote:šta si uzeo?
Punto 1.9 JTD 2002g

i treba mi preporuka za akumulator novi..

trenutno je black horse..72ampera..ali ne daje on dovoljno struje kad e sada hladnoca..

uzeo bi nesto 75-85ampera pa da sam miran za zimu
Teško ces naci akumulator tog kapaciteta za Punta II 1.9 JTD. Kod njega idu specificne dimenzije akumulatora.

Ja sam nekad 2010 u Vespromu kupio Bosch akumulator za Punta JTD 63 KW 54 Ah (bez klime ide 52 Ah) i bio je 155 KM.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2725 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

kokuz_sa wrote:
johntra wrote:šta si uzeo?
Punto 1.9 JTD 2002g

i treba mi preporuka za akumulator novi..

trenutno je black horse..72ampera..ali ne daje on dovoljno struje kad e sada hladnoca..

uzeo bi nesto 75-85ampera pa da sam miran za zimu
Ne znam sto ce ti toliki akumulator. Ne zivis u Yakutsku. Uzmi propisan akumulator i deri. Taj koji imas,je samo dao svoje i treba ga zamjeniti
:thumbup:
Post Reply