Zemljotres maloprije..

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
kanister
Posts: 17
Joined: 11/08/2012 19:36
Location: Yuga buraz

#2701 Re: Zemljotres maloprije..

Post by kanister »

Ja nisam osjetio, mogucu da je huka bila samo, kod mene slusalice u usima bilee :-D Kaze brat evo ga opet, reko sta kaze zemljotres :D Kaze tršš trššš tršššš, reko ja što ga imitiras, sto ga imitiras, kupuuuj, ma kupuuuj, ajmo prodaj, prooooodaj oma'h :D :D
User avatar
shiny
Posts: 535
Joined: 26/07/2012 15:22
Location: Sarajevo

#2702 Re: Zemljotres maloprije..

Post by shiny »

Jel moguće da se sad malo i Sarajevo zaljuljalo il sam pukla. Ja sam osjetila, moji me u kući blijedo gledaju, ne kontaju o čemu pričam...
User avatar
citadela
Posts: 739
Joined: 29/11/2011 01:56

#2703 Re: Zemljotres maloprije..

Post by citadela »

Ja znam samo za onaj sinoc sto bi oko pola 3, 3 sata... sad ne trese nista, sta vam je.

Busi se u Raspotocju :D
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#2704 Re: Zemljotres maloprije..

Post by Zviz »

shiny wrote:Jel moguće da se sad malo i Sarajevo zaljuljalo il sam pukla. Ja sam osjetila, moji me u kući blijedo gledaju, ne kontaju o čemu pričam...

Ovdje se zemljotres cuje ko neka huka (ko kakav kamio) pa ond protutnji - tacno imas osjecaj kao da protrci ispod tebe (zatrese).
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8609
Joined: 11/02/2009 15:21

#2705 Re: Zemljotres maloprije..

Post by Ajatolah_ »

shiny wrote:Jel moguće da se sad malo i Sarajevo zaljuljalo il sam pukla. Ja sam osjetila, moji me u kući blijedo gledaju, ne kontaju o čemu pričam...
Pa ako nisi osjetila onaj danas oko 16 sati, ne vjerujem ni za ovaj, pošto je bio slabiji. Doduše možda za promjenu epicentar nije bio kod Zenice. :oops:
User avatar
kanister
Posts: 17
Joined: 11/08/2012 19:36
Location: Yuga buraz

#2706 Re: Zemljotres maloprije..

Post by kanister »

Ja živim blizu ceste. kamion naidje, ajmo skacite ljudi evo ga HAHAHAHAH :lol:
Kaze meni jarran: "Jarrane meni odmah naumpanu one zivotinje ispod zemlje kad izlaze napolje HAHAHAHAH!!! :lol: :lol:
User avatar
kanister
Posts: 17
Joined: 11/08/2012 19:36
Location: Yuga buraz

#2707 Re: Zemljotres maloprije..

Post by kanister »

kanister wrote:Ja živim blizu ceste. kamion naidje, ajmo skacite ljudi evo ga HAHAHAHAH :lol:
Kaze meni jarran: "Jarrane meni odmah naumpanu one zivotinje ispod zemlje kad izlaze napolje HAHAHAHAH!!! :lol: :lol:

ZAŠTO EMSC NE OBJAVLJUJE DA JE BIO ???
aj Ć
Posts: 203
Joined: 28/08/2012 01:55
Location: rajvOSA

#2708 Re: Zemljotres maloprije..

Post by aj Ć »

dobro je, sad vidjeh poruku prijateljice, ok je.
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#2709 Re: Zemljotres maloprije..

Post by muhafuca »

kanister wrote:
kanister wrote:Ja živim blizu ceste. kamion naidje, ajmo skacite ljudi evo ga HAHAHAHAH :lol:
Kaze meni jarran: "Jarrane meni odmah naumpanu one zivotinje ispod zemlje kad izlaze napolje HAHAHAHAH!!! :lol: :lol:

ZAŠTO EMSC NE OBJAVLJUJE DA JE BIO ???
2012-08-28 14:10:41.0 44.23 N 17.91 E 2 3.4 BOSNIA AND HERZEGOVINA
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#2710 Re: Zemljotres maloprije..

Post by Muhamed Đakmić »

Ima li kakav stručnjak ovdje? Kako je moguće da mlati ovoliko dugo na prostoru Zenice, na dubini od samo dva kilometra? Meni to nikako nije jasno.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#2711 Re: Zemljotres maloprije..

Post by Not My Idea »

Kako mislim ima li..? Pa ovdje su sve strucnjaci. :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2712 Re: Zemljotres maloprije..

Post by Truba »

ne mogu vjerovati da se ljudi više plaše zemljotresa od vjetra ili recimo požara :cry:

što se mene tiče može da drma do sutra ja ću spavati... nek se ruši kuća
ali kad vjetar čujem
ili ovo s vatrom... mota mi se neki dim oko kuće
nije svejedno
ne mogu fino spavati :(
User avatar
plain vanilla
Posts: 70292
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#2713 Re: Zemljotres maloprije..

Post by plain vanilla »

Black swan wrote:ne mogu vjerovati da se ljudi više plaše zemljotresa od vjetra ili recimo požara :cry:

što se mene tiče može da drma do sutra ja ću spavati... nek se ruši kuća
ali kad vjetar čujem
ili ovo s vatrom... mota mi se neki dim oko kuće
nije svejedno
ne mogu fino spavati :(
sad se na radiju javila zena iz Mostara, kaze-ljudi dragi, udusimo se
znam da nije smijesno, ali :lol: :lol: :lol:
User avatar
PeekABoo
Posts: 289
Joined: 31/07/2012 16:11

#2715 Re: Zemljotres maloprije..

Post by PeekABoo »

Fakat, i ja se pitam sta li se to desava, pa je ovakva ucestalost zemljotresa?
I da, bas je interesantno sto je uvijek na dubini od 2 km.
Mustang1
Posts: 29947
Joined: 29/12/2010 17:31

#2716 Re: Zemljotres maloprije..

Post by Mustang1 »

Black swan wrote:ne mogu vjerovati da se ljudi više plaše zemljotresa od vjetra ili recimo požara :cry:

što se mene tiče može da drma do sutra ja ću spavati... nek se ruši kuća
ali kad vjetar čujem
ili ovo s vatrom... mota mi se neki dim oko kuće
nije svejedno
ne mogu fino spavati :(
Pozar se moze ugasiti ..
A kako ces zaustaviti zemljotres ako zadrma neki jaci ? Hoces bacit andol kroz prozor da se smiri ?
Mustang1
Posts: 29947
Joined: 29/12/2010 17:31

#2717 Re: Zemljotres maloprije..

Post by Mustang1 »

Bio je i oko 11 sinoc samo sto na emsc ono sa strane ne izbacuje manje od 3 rihtera .. ovaj je bio 2.5
User avatar
kanister
Posts: 17
Joined: 11/08/2012 19:36
Location: Yuga buraz

#2718 Re: Zemljotres maloprije..

Post by kanister »

Slazem se apsolutno sa predposljednim postom :roll:
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2719 Re: Zemljotres maloprije..

Post by Truba »

Bubalo1 wrote:
Black swan wrote:ne mogu vjerovati da se ljudi više plaše zemljotresa od vjetra ili recimo požara :cry:

što se mene tiče može da drma do sutra ja ću spavati... nek se ruši kuća
ali kad vjetar čujem
ili ovo s vatrom... mota mi se neki dim oko kuće
nije svejedno
ne mogu fino spavati :(
Pozar se moze ugasiti ..
A kako ces zaustaviti zemljotres ako zadrma neki jaci ? Hoces bacit andol kroz prozor da se smiri ?
od zemljotresa se ne možeš "odbraniti" isto kao da se plašiš starenja :roll:

il si živ il mrtav kao pad aviona generalno
a zna se šta može od vatre biti...
u zadnjih 10 godina mislim da je vjetar i vatra nanijela više štete i smrti od zemljotresa
Mustang1
Posts: 29947
Joined: 29/12/2010 17:31

#2720 Re: Zemljotres maloprije..

Post by Mustang1 »

Pa ako izadjes na vrijeme mozda se i spasis .. ako ostanes kuci spavati sigurno se neces spasiti .. a kod pozara nece u sekundi zahvatiti sve i usmrtiti .. Siri se od mjesta do mjesta i ti znas kada je opasno za tebe .. A za zemljotres ne znas kada ce doci
bosnianwoman
Posts: 154
Joined: 25/07/2008 14:02

#2721 Re: Zemljotres maloprije..

Post by bosnianwoman »

Ovo je fakat zabrinjavajuce- ucestali potresi, tako plitko...
Neko je spomenuo mogucu povezanost izgradnje auto puta i potresa- nisam neki strucnjak, ali mislim da to dvoje nema nikakve veze jedno s drugim... :-)

Ostaje da vidimo sta ce biti u bliskoj buducnosti... Pozare ne bih da komentarisem, jer nije tema emisije ali mi je uzasno kada vidim sta se desava :( ... Znala sam da smo primitivni ali da smo ovako primitivni, to nisam ni u snu sanjala... :( pocevsi o nebrizi i slamperaju kada su u pitanju ekologija, ocuvanje prirode i osnovna kultura ponasanja (zar se moraju bacati opusci kroz prozor, zar se mora rostiljati u prirodi???)))... vlasti, zakonodavstvo, gradjanstvo itd...

A ovi sto se sprdaju na racun zemljotresa u zenici... komentari tipa : ni Bog ne voli Zenicu... smijeh na racun pozara i komentara zene koja se "udusi"... mogu vam samo reci: SRAM VAS BILO!!! Pa 'bem mu misa, gdje je ona solidarnost i suosjecanje sto nas je odrzala u ratu???? :( ne trebaju nama koljaci, sami smo mi sebi dovoljni...

Pozdrav svim DOBRIM ljudima!
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8609
Joined: 11/02/2009 15:21

#2722 Re: Zemljotres maloprije..

Post by Ajatolah_ »

Black swan wrote:
Bubalo1 wrote:
Black swan wrote:ne mogu vjerovati da se ljudi više plaše zemljotresa od vjetra ili recimo požara :cry:

što se mene tiče može da drma do sutra ja ću spavati... nek se ruši kuća
ali kad vjetar čujem
ili ovo s vatrom... mota mi se neki dim oko kuće
nije svejedno
ne mogu fino spavati :(
Pozar se moze ugasiti ..
A kako ces zaustaviti zemljotres ako zadrma neki jaci ? Hoces bacit andol kroz prozor da se smiri ?
od zemljotresa se ne možeš "odbraniti" isto kao da se plašiš starenja :roll:

il si živ il mrtav kao pad aviona generalno
a zna se šta može od vatre biti...
u zadnjih 10 godina mislim da je vjetar i vatra nanijela više štete i smrti od zemljotresa
Ne kontam tu tvoju logiku, jebem ga ja, baš zato se i bojim zemljotresa jer mi nema spasa. :lol:
Jokericious
Posts: 2788
Joined: 10/06/2010 11:34

#2723 Re: Zemljotres maloprije..

Post by Jokericious »

Black swan wrote:ne mogu vjerovati da se ljudi više plaše zemljotresa od vjetra ili recimo požara :cry:

što se mene tiče može da drma do sutra ja ću spavati... nek se ruši kuća
ali kad vjetar čujem
ili ovo s vatrom... mota mi se neki dim oko kuće
nije svejedno
ne mogu fino spavati :(
Jao, jao. :lol:
Prvo, od zemljotresa nema "odbrane".
Drugo, na nasem podrucju uopste nisu moguci neki razorni vjetrovi dok zemljotresi jesu.
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8609
Joined: 11/02/2009 15:21

#2724 Re: Zemljotres maloprije..

Post by Ajatolah_ »

Evo ga.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38006
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#2725 Re: Zemljotres maloprije..

Post by Bobi »

zzzzzzzzzz :lol:
Post Reply