Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#2701 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by -LIBERO- »

black wrote:
Abacija wrote:Nasa Stranka se kao bori protiv nacionalistickih stranaka a ne zeli da ukine nacionalisticke simbole i imena? Tu meni nesto dobro smrdi.
jeste pa tako odjednom sds preko noci postaje nenacionalna gradjanska alternativa i pozeljan partner za gradnju neke nam bolje BiH i eto kao mi trebamo to podrzati ako zelimo da nam sutra bude ljepse i bolje, i uporno se, umotana u celofan, ta shuplja pokushava plasirati i ta borba se izgleda svodi samo na borbu protiv bosnjackog nacionalizma, pa makar to ne bili ni bosnjaci a niti nacionalisti

Dal' grijesim ili ,vjerovatno zlonamjerno,aludiras o mogucoj koaliciji NS sa SDS-om :shock:

Ako se ne radi o tome,onda si potpuno fulio temu. Kada vec spominjes koaliciju sa SDS-om pronadji temu o SDA ,i tamo nastavi sa komentarima,jer toj stranci su bliske takve koalicije,jos od '90.tih.

@Real Khan,ja svaki put kada procitam sve te tvoje silne hvalospijeve,pomislim : "...ma momak se zeza,nemoguce da ovo zaista misli o sebi...." :lol:
Vidi prijatelju (smijem li te osloviti prijateljem?? :D ) vjeruj mi ja nista licno nemam protiv tebe,ali razmisli malo.

Zar stvarno ne vidis kolika je tvoja "zaljubljenost" u NS ,kada visis stalno na ovoj temi. Pogledaj onu opciju tvojih zadnjih postova. Pa od tvojih zadnjih 150 postova ,120 je na ovoj temi :lol: ( opsesija,paranoja,sta, kako... :dance: :mrgreen: )

A godina moje registracije,i broj mojih postova...ok,mozemo i o tome,kao i o razlogu moga registriovanja na ovaj forum,akcije preko njega i sl. ...ali i o cinjenici da je najvise mojih postova (statisticki,pogledaj i sam) na temama o sportu :thumbup: (ako te bas interesuje ,rasparvu o ovome mozemo nastaviti i preko PM,da ne kvarimo ovdje temu)

Opusteno prijatelju,stvarno ne vidim razlog na ovakav nacin tvoga nastupa na ovoj temi,jer ne pokusavaj da ovo sto ti radis na ovoj temi pokusas progurati pod to "diskusija" sto si napisao u par navrata "..da ti diskutujes ovdje..." ,Ako je ovo sto ti radis diskusija,onda... :shock: :run:

Zakljuci,zar je to tako tesko. "..JA Real Khan,ne slazem se po mnogoo mnogooo tema i stavova sa ovom strankom,NS,i to je jednostavno cinjenica,i rekao sam im svima to..." (jesi ,rekao si nam ,i hvala ti na tome :D )

A sada lagano,pokusaj DISKUTOVATI( a ne "diskutovati" na dosadasnji tvoj nacin) il' lagano pronadji si neku drugu "zabavu"


p.s I niko te ne sutka,zasto si toliko istraumiran i zasto svako malo to potenciras :D . Ja se licno brinem za tvoju mentalnu ovisnost o ovoj temi,i o stalnom pokusaju da kao nesto "dokazes" Kojovicu :D

Pozdrav,budi mi zdrav cio i veseo. :dance: :mrgreen: :thumbup: :bih:
Last edited by -LIBERO- on 09/06/2010 23:15, edited 1 time in total.
red01
Posts: 311
Joined: 27/05/2009 08:51

#2702 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by red01 »

Prvo da im (NS-odnosno Bajiću i Peđi) čestitam na broju postova, za tri mjeseca nabit preko 100 stranica je GOLEMO.... :-) :-)

Nažalost, uticaj i mogućnosti su im u obrnutoj proporciji, na izborima će proći kao i Bajić u Rudom na zadnjim izborima .

Neke članove i poznajem iz rukovodstva NS , pokušali su građanskom opcijom se probiti što bi možda i išlo da se isturio danis i drugi, ali sa izborom Bajića iz urbanog Rudog za predsjednika NS, propali su k'o ŽETON , samo im to još niko nije dojavio.... 8)

Svako dalje pisanje, k'o što napisa neko prije mene, predstavlja gubljenje vremena..... :run:
User avatar
buzzer
Posts: 1635
Joined: 06/05/2006 22:37

#2703 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by buzzer »

red01 wrote:Neke članove i poznajem iz rukovodstva NS , pokušali su građanskom opcijom se probiti što bi možda i išlo da se isturio danis i drugi, ali sa izborom Bajića iz urbanog Rudog za predsjednika NS, propali su k'o ŽETON , samo im to još niko nije dojavio.... 8)
ne samo da su velikosrpski trojanski konji, nego su i papci. a nisu sarajlije k'o ti. :thumbup:
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#2704 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic »

Nasa stranka je jedna od rijetkih koja ce nakon narednih izbora imati parlametarne predstavnike na svim nivoima vlasti, u oba entiteta.Koalicioni ugovor koji smo potpisali sa NSP-om Zdravka Krsmanovica -i kojem ce pristupiti jos neke stranke i lokalni politicki pokreti - nedvosmisleno kaze, da je BiH nasa zajednicka domovina, da cemo sve nadleznosti koje je neophodno prenijeti na drzavi nivo kako bi BiH ekspeditivno usla u EU biti prenesene urgentno, da cemo se fokusirati na ubrzani i ravnomjeran ekonomski razvoj zemlje, insisitirati na evroskim standardima ljudskih prava i obracunati se sa kriminalom i korupcijom. U preambuli ugovora koalicija je opisana kao antinacionalisticka i proevropska.O stavu Nase stranke prema diskriminatorskim odredbama Ustava BiH smo se izjasnili bojkotom izbora za Predsjednistvo BiH i nepodrzavanjem nijednog kandidata za te i za funkciju Predsjednika RS-a.

Koalicija NSP-a i NS-a je istorijski dogadjaj. Po prvi put nakon rata dvije nenacionalisticke progresivne stranke koje zaista djeluju na citavoj teritoriji BiH idu zajedno na izbore. Ukoliko se nasa predvidjanja potvrde ovaj nenacionalisticki proevropski blok bi mogao potpuno i preko noci promjeniti politicki pejsaz u BiH i politiku medjuetnickih tenzija i sukoba zamjeniti politikom dogovora i kompromisa a zemlju iz politickog i ekonomskog "putovanja u istoriju i siromastvo " okrenuti za 180 stepeni i povesti je prema ekonomskom napretku i EU.

Reforme za koje se mi zalazemo nece biti lake i svi cemo ih osjetiti ali one su neophodne.
Nas cilj je da 4. oktobra "upalimo svijetlo na kraju mracnog tunela" u koji su nas uvele nacionalisticke stranke.

p.k.
User avatar
iz dna duše
Posts: 1396
Joined: 24/06/2008 13:38

#2705 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by iz dna duše »

Pedja Kojovic wrote:Nasa stranka je jedna od rijetkih koja ce nakon narednih izbora imati parlametarne predstavnike na svim nivoima vlasti, u oba entiteta.Koalicioni ugovor koji smo potpisali sa NSP-om Zdravka Krsmanovica -i kojem ce pristupiti jos neke stranke i lokalni politicki pokreti - nedvosmisleno kaze, da je BiH nasa zajednicka domovina, da cemo sve nadleznosti koje je neophodno prenijeti na drzavi nivo kako bi BiH ekspeditivno usla u EU biti prenesene urgentno, da cemo se fokusirati na ubrzani i ravnomjeran ekonomski razvoj zemlje, insisitirati na evroskim standardima ljudskih prava i obracunati se sa kriminalom i korupcijom. U preambuli ugovora koalicija je opisana kao antinacionalisticka i proevropska.O stavu Nase stranke prema diskriminatorskim odredbama Ustava BiH smo se izjasnili bojkotom izbora za Predsjednistvo BiH i nepodrzavanjem nijednog kandidata za te i za funkciju Predsjednika RS-a.

Koalicija NSP-a i NS-a je istorijski dogadjaj. Po prvi put nakon rata dvije nenacionalisticke progresivne stranke koje zaista djeluju na citavoj teritoriji BiH idu zajedno na izbore. Ukoliko se nasa predvidjanja potvrde ovaj nenacionalisticki proevropski blok bi mogao potpuno i preko noci promjeniti politicki pejsaz u BiH i politiku medjuetnickih tenzija i sukoba zamjeniti politikom dogovora i kompromisa a zemlju iz politickog i ekonomskog "putovanja u istoriju i siromastvo " okrenuti za 180 stepeni i povesti je prema ekonomskom napretku i EU.

Reforme za koje se mi zalazemo nece biti lake i svi cemo ih osjetiti ali one su neophodne.
Nas cilj je da 4. oktobra "upalimo svijetlo na kraju mracnog tunela" u koji su nas uvele nacionalisticke stranke.

p.k.
Meni nema odgovora na pitanje o promjeni naziva entiteta, da li bi NS podržala takvu inicijativu, bilo bi preambiciozno reći i zatražila je?
Time ne bi bila učinjena nepravda srpskom narodu, ali bi bila ispravljena nepravda ostalim narodima i "Ostalim".
Inače, ja sam za građanski uređenu državu i ne bih željela ni jedan narod ni u jednom dijelu BiH da bude povlašten, u odnosu na druge.
cistunac
Posts: 236
Joined: 05/09/2007 12:56

#2706 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by cistunac »

Uopste mi nije jasno zasto se u zadnjim postova toliko preklapa oko odredjenih ustavnih pitanja koja bi mogla ili ne dati nesto novog oko RS ili FBiH i slicnih prepucavanja?

Izbori su pred vratima. Do njih nikakvih ustavnih promjena nema niti ih moze biti. Pitanje je jednostavno: Da li je platforma Nase Stranke vrijedna za se podupru njeni kandidati. Sve je ostalo baba se ceslja dok selo gori.

Sto se mene tice BILO KO je bolje rjesenje nego ove danasnje grupacije. Pa podsjetimo se u kakvim smo govnima trenutno! Pitam se, koliko treba dublje da se tone?!?

Potpomazimo one koji traze sansu. Zaboravimo SDA, SNSD, HDZ, zaboravimo Fahru jer ni tu nema bas nista. Samim tim izbor novih faca je logican i potreban. I svaka od njih ce da bude bolje rjesenje od danasnjih Irfana, Nedzada, Milorada, Majkicki i slicnih.
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#2707 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by veljaca »

Manojlo1 wrote:
Real Khan wrote:
Suti i trpi wrote:

Sta je korektno tebi nije Manojlu, a sta je korektno Manojlu nije tebi. Dvi tako suprostavljenje strane ne mogu se nikad dogovorit, pa zato treba naci trecu stranu, koja 'nece valjat' ni tebi ni Manojlu. Da bi ti bio zadovoljan, Manojlo mora biti nezadovoljan. Za drzavu kao BiH je pogubno da jedna strana bude nezadovoljna, sto bi bio generator za neki buduci sukob, u kojem bi i tvoj sin mogo ucestvovat. Tesko mi je povjerovat da mu takvu buducnost zelis.

Dodik i Silajdzic do sada nisu usrecili ni Khana ni Manojla. Imali su 15 godina fore da vas usrece. Vidim da vjerujete da su im potrebne jos samo cetri godine da vas dovedu do vjecne srece :D . Jedino je sigurno da su njih dvojica itekako sretni. Silajdzic i Jovicic zajedno popiju kaficu, uzivaju u svojim visokim primanjima... Khan i Manojlo tesko mogu sjedit za istim stolom, a novcana primanja su jako upitna...
Ne sekiraj se ti za moja primanja, ja imam sasvim dovoljno :D
Ja ponavljam pitanje: "Da li je moguće naći kompromis između tvog života i tvoje smrti?" Da li je kompromis da te ranimo i da lagano krvariš? To jeste nekakav kompromis u kojem niko nije zadovoljan (jer si i dalje živ, a nisi ni mrtav), ali se postavlja pitanje šta je sa tobom...jesi li možda zadovoljan? da li bi pristao na ranjavanje samo da se ne zamjeriš jednoj od strana?
Ni moja primnja nisu nesto problematicna...mada uvjek malo..al opet ne zalim se..
Ali niste u pravu ni nedan ni drugi...(Cudi me kako vam to niko do sad nije javio) a ''sredina'' je upravo ''dejtonska BiH'' i svako pokusavanje ''ukidanja'' ili ''otcjepljivanja'' ,odnosno njegovo ofiranje je ...
1.Iznurivanje i slabljenje drzave BiH i naroda koji u njoj zive.
2.Siguran nacin da se dobiju izbori.
3.Sizifov posao.

Mislim da ''Manojlo'' uopste nije dio problema , nego rjesenja...i manje vise mislim da stoji sve sto sam rekao.

Ne moze se RS ''ukinuti'' bez volje Srba...A Srbi definitivno nemaju volje za to.
I ne vidim nista radikalno u tome ,radikalne su zelje i pokusaji za njenog ukidanja. Pa zaboga ,Republika Srpska je uknjizena i ustavom propisana pred ocima cjelokupne MZ .
Problem je u tome ,sto mnogima poput Real Khana i mnogih drugih, i dan danas nije jasno da je sa YU u nepovrat otisla i unitarna RBiH ...

Volio bih da mi p.k odgovori.. da li zna, koliko je od potpisa dejtonskog sporazuma,preneseno drzavnih ovlastenja na entitete...
Mislim da si u velikoj zabludi ....( u svezi ovoga podvucenog i boldiranog )

Pedja - kako zdravlje danas ? .... I jos jedno pitanje - zasto si studirao Pravni fakultet - kada sada ne obnasas te poslove ? ....

Veljaca s.r.
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#2708 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Abacija »

moderator wrote:
Pedja, budi ljubazan i ne preskaci pitanja vec na svako daj odgovor.
Hvala
Khm-khm!
User avatar
Manojlo1
Posts: 279
Joined: 11/01/2010 20:13
Location: Бања Лука

#2709 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Manojlo1 »

veljaca wrote:
Manojlo1 wrote:
Ni moja primnja nisu nesto problematicna...mada uvjek malo..al opet ne zalim se..
Ali niste u pravu ni nedan ni drugi...(Cudi me kako vam to niko do sad nije javio) a ''sredina'' je upravo ''dejtonska BiH'' i svako pokusavanje ''ukidanja'' ili ''otcjepljivanja'' ,odnosno njegovo ofiranje je ...
1.Iznurivanje i slabljenje drzave BiH i naroda koji u njoj zive.
2.Siguran nacin da se dobiju izbori.
3.Sizifov posao.

Mislim da ''Manojlo'' uopste nije dio problema , nego rjesenja...i manje vise mislim da stoji sve sto sam rekao.

Ne moze se RS ''ukinuti'' bez volje Srba...A Srbi definitivno nemaju volje za to.
I ne vidim nista radikalno u tome ,radikalne su zelje i pokusaji za njenog ukidanja. Pa zaboga ,Republika Srpska je uknjizena i ustavom propisana pred ocima cjelokupne MZ .
Problem je u tome ,sto mnogima poput Real Khana i mnogih drugih, i dan danas nije jasno da je sa YU u nepovrat otisla i unitarna RBiH ...

Volio bih da mi p.k odgovori.. da li zna, koliko je od potpisa dejtonskog sporazuma,preneseno drzavnih ovlastenja na entitete...
Mislim da si u velikoj zabludi ....( u svezi ovoga podvucenog i boldiranog )

Pedja - kako zdravlje danas ? .... I jos jedno pitanje - zasto si studirao Pravni fakultet - kada sada ne obnasas te poslove ? ....

Veljaca s.r.
Ma boli me uvo sta ti mislis. :)
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#2710 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic »

abacija

Koje pitanje?

p.k.
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#2711 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic »

veljaca

Hvala, ok je.

A sto se tice pitanja o profesiji...
Ehh.
Ja imao jedan plan za svoj zivot, al zivot je imao drugi.

p.k.
User avatar
Manojlo1
Posts: 279
Joined: 11/01/2010 20:13
Location: Бања Лука

#2712 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Manojlo1 »

p.k imas li mozda podatak, koliko je od ''Dejtona'' do danas,preneseno drzavnih ovlastenja na entitete ?

Mislim da bi takav podatak bio zanimljiv ,odnosno .. on na neki nacin govori , i u direktnoj je ''svezi'' ,sa cesto pominjanim secesionistickim teznjama RS-a ..
User avatar
Adriatic
Posts: 3422
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#2713 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Adriatic »

Evo da Pedji postavim i treći put isto pitanje:

Da li je današnja RS ona koja je zamišljena u Dejtonu, dakle kao entitet tri RAVNOPRAVNA naroda?
Da li je to unitarna tvorevina?
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#2714 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Real Khan »

-LIBERO- wrote:
@Real Khan,ja svaki put kada procitam sve te tvoje silne hvalospijeve,pomislim : "...ma momak se zeza,nemoguce da ovo zaista misli o sebi...." :lol:
Vidi prijatelju (smijem li te osloviti prijateljem?? :D ) vjeruj mi ja nista licno nemam protiv tebe,ali razmisli malo.

Zar stvarno ne vidis kolika je tvoja "zaljubljenost" u NS ,kada visis stalno na ovoj temi. Pogledaj onu opciju tvojih zadnjih postova. Pa od tvojih zadnjih 150 postova ,120 je na ovoj temi :lol: ( opsesija,paranoja,sta, kako... :dance: :mrgreen: )

A godina moje registracije,i broj mojih postova...ok,mozemo i o tome,kao i o razlogu moga registriovanja na ovaj forum,akcije preko njega i sl. ...ali i o cinjenici da je najvise mojih postova (statisticki,pogledaj i sam) na temama o sportu :thumbup: (ako te bas interesuje ,rasparvu o ovome mozemo nastaviti i preko PM,da ne kvarimo ovdje temu)

Opusteno prijatelju,stvarno ne vidim razlog na ovakav nacin tvoga nastupa na ovoj temi,jer ne pokusavaj da ovo sto ti radis na ovoj temi pokusas progurati pod to "diskusija" sto si napisao u par navrata "..da ti diskutujes ovdje..." ,Ako je ovo sto ti radis diskusija,onda... :shock: :run:

Zakljuci,zar je to tako tesko. "..JA Real Khan,ne slazem se po mnogoo mnogooo tema i stavova sa ovom strankom,NS,i to je jednostavno cinjenica,i rekao sam im svima to..." (jesi ,rekao si nam ,i hvala ti na tome :D )

A sada lagano,pokusaj DISKUTOVATI( a ne "diskutovati" na dosadasnji tvoj nacin) il' lagano pronadji si neku drugu "zabavu"


p.s I niko te ne sutka,zasto si toliko istraumiran i zasto svako malo to potenciras :D . Ja se licno brinem za tvoju mentalnu ovisnost o ovoj temi,i o stalnom pokusaju da kao nesto "dokazes" Kojovicu :D

Pozdrav,budi mi zdrav cio i veseo. :dance: :mrgreen: :thumbup: :bih:
Stvarno ne mogu odoliti a da svom "prijatelju" :D LIBERU ne dobacim koju "prijateljsku" riječ...jer se baš zadao da istraži koliko o čemu pišem, brine mi se za zdravlje...ma pored ovakvih "prijatelja" meni ne trebaju neprijatelji :D
Sad' ozbiljno: Dobro, shvatio sam ovaj tvoj komentar kao onu klasičnu priču "vidi mu, ba, glave..." :zzzz:
letacina
Posts: 484
Joined: 03/10/2008 01:43
Location: Sarajevo
Contact:

#2715 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by letacina »

Ja bih samo želio upitati lokalne bošnjačke forumske patriote do kad misle vaziti o ukidanje RS-a i na križ pribijati svakog onog ko prihvata realnost. Prošlo je 15 godina od završetka rata, i u svih tih 15 godina slušamo tu jednu te istu priču, dok je za to vrijeme BiH najzaostalija država u Evropi. Trenutno vladajući političari takvu mentalno svijest naroda obilati koriste sve ovo vri jeme kao najlakši i najefikasniji da se domognu vlasti, i matrica pomoću koje se zaposjedaju fotelje je manje više ista sve ove godine. Ali zato dragi moji građani nisu krivi političari, nego upravo vi kojima to služi kao duševna hrana. Naravno, niko od ovih velikih patriota ne zna kako bi ukinuo RS ni šta bi bilo kad bi je ukinuo, ali zato zato koristi svaku moguću priliku da vazi kako je njeno ukidanje jedino rješenje.

Krajnje je žalosno čitati ove pokušaje da se Naša stranka na čelu sa Bajićem proglasi skoro pa četničkom strankom. Peđa je od pojedinaca na ovom topicu stavljen u vrlo neugodnu poziciju da odgovara na pitanja koja ga unaprijed osuđuju, s ciljem da, njegovu ličnost kao i cjelokupnu Našu stranku pokušaju predstaviti kao izdajničku, neprijateljsku po BiH i Bošnjake, srbofilsku i ostale idiotarije.

Ako ćemo od ljudi poput Krsmanovića ili Bajića (bez obzira na sve njihove razlike), bosanskih Srba koji žive u s one strane entitetske granice, ali koje govore o potrebi suživota, obnavljanja komšijskijh odnosa, prestanki širenja mržnje, zajedničkog djelovanja, da ova država nije nikom tijesna, da Srbi moraju shvatiti da je BiH njihova jedina država, itd., ako će pojedinci koji navodno ginu za BiH takve ljude proglašavati velikosrbima i izdajnicima, onda koliko priča o Bosni uopšte ima smisla?

Vizija Bosne uzgojena na sarajevskoj sećiji nije moguća, nije moguće ići protiv volje jendog čitavog, pa i dva naroda, a prizivanje ne prošlost i historijske nepravde tu ne pomažu. Upravo agresivno insistiranje na takvoj Bosni samo stvara antagonizam prema istoj i sve čini u prilog tome da ovdje do normalizacije stanja nikad ne dođe.


Feđu bih pitao kako on tumači tu bolesnu potrebu pojedinaca da sve pozitivno što se pojavi u drugom entitetu, pa čak i osobe koje se okreću BiH kao državi, u startu nastoje diskreditovati i proglasiti četinicima, velikosrbima, neprijateljima države, itd.?
User avatar
Manojlo1
Posts: 279
Joined: 11/01/2010 20:13
Location: Бања Лука

#2716 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Manojlo1 »

letacina wrote:Ja bih samo želio upitati lokalne bošnjačke forumske patriote do kad misle vaziti o ukidanje RS-a i na križ pribijati svakog onog ko prihvata realnost. Prošlo je 15 godina od završetka rata, i u svih tih 15 godina slušamo tu jednu te istu priču, dok je za to vrijeme BiH najzaostalija država u Evropi. Trenutno vladajući političari takvu mentalno svijest naroda obilati koriste sve ovo vri jeme kao najlakši i najefikasniji da se domognu vlasti, i matrica pomoću koje se zaposjedaju fotelje je manje više ista sve ove godine. Ali zato dragi moji građani nisu krivi političari, nego upravo vi kojima to služi kao duševna hrana. Naravno, niko od ovih velikih patriota ne zna kako bi ukinuo RS ni šta bi bilo kad bi je ukinuo, ali zato zato koristi svaku moguću priliku da vazi kako je njeno ukidanje jedino rješenje.

Krajnje je žalosno čitati ove pokušaje da se Naša stranka na čelu sa Bajićem proglasi skoro pa četničkom strankom. Peđa je od pojedinaca na ovom topicu stavljen u vrlo neugodnu poziciju da odgovara na pitanja koja ga unaprijed osuđuju, s ciljem da, njegovu ličnost kao i cjelokupnu Našu stranku pokušaju predstaviti kao izdajničku, neprijateljsku po BiH i Bošnjake, srbofilsku i ostale idiotarije.

Ako ćemo od ljudi poput Krsmanovića ili Bajića (bez obzira na sve njihove razlike), bosanskih Srba koji žive u s one strane entitetske granice, ali koje govore o potrebi suživota, obnavljanja komšijskijh odnosa, prestanki širenja mržnje, zajedničkog djelovanja, da ova država nije nikom tijesna, da Srbi moraju shvatiti da je BiH njihova jedina država, itd., ako će pojedinci koji navodno ginu za BiH takve ljude proglašavati velikosrbima i izdajnicima, onda koliko priča o Bosni uopšte ima smisla?

Vizija Bosne uzgojena na sarajevskoj sećiji nije moguća, nije moguće ići protiv volje jendog čitavog, pa i dva naroda, a prizivanje ne prošlost i historijske nepravde tu ne pomažu. Upravo agresivno insistiranje na takvoj Bosni samo stvara antagonizam prema istoj i sve čini u prilog tome da ovdje do normalizacije stanja nikad ne dođe.
Kako se ono kaze.. ?
Potpisujem.
User avatar
Suti i trpi
Posts: 1229
Joined: 26/04/2010 13:39

#2717 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Suti i trpi »

Adriatic wrote:Evo da Pedji postavim i treći put isto pitanje:

Da li je današnja RS ona koja je zamišljena u Dejtonu, dakle kao entitet tri RAVNOPRAVNA naroda?
Da li je to unitarna tvorevina?
Opet retoricka pitanja... Naravno da Bosnjac i Hrvatii nisu ravnopravni, sta vise, ugrozeni su. Ali ni Srbi nisu ravnopravni u Federaciji, koliko ono ima Srba na direktorskim pozicijama u Sarajevu? Pa cak ni oni Srbi koji su poltorni nemaju sansu da budu direktori.

Dokad ce se gledat jednostrano, dokad? Zar je toliko tesko kritikovat nesto sto dolazi iz tvoga naroda? Zivim za trenutak kada ce negativci NAJVECE OSUDE DOBIVAT OD SVOGA NARODA.

Letacina, svaka cast!! Kad budu sva tri naroda razmisljala kao ti, tek ce nam onda biti dobro i tek cemo onda moci radit pormjene nabolje...
User avatar
Adriatic
Posts: 3422
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#2718 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Adriatic »

Suti i trpi wrote:
Adriatic wrote:Evo da Pedji postavim i treći put isto pitanje:

Da li je današnja RS ona koja je zamišljena u Dejtonu, dakle kao entitet tri RAVNOPRAVNA naroda?
Da li je to unitarna tvorevina?
Opet retoricka pitanja... Naravno da Bosnjac i Hrvatii nisu ravnopravni, sta vise, ugrozeni su. Ali ni Srbi nisu ravnopravni u Federaciji, koliko ono ima Srba na direktorskim pozicijama u Sarajevu? Pa cak ni oni Srbi koji su poltorni nemaju sansu da budu direktori.

Dokad ce se gledat jednostrano, dokad? Zar je toliko tesko kritikovat nesto sto dolazi iz tvoga naroda? Zivim za trenutak kada ce negativci NAJVECE OSUDE DOBIVAT OD SVOGA NARODA.

Letacina, svaka cast!! Kad budu sva tri naroda razmisljala kao ti, tek ce nam onda biti dobro i tek cemo onda moci radit pormjene nabolje...
Ovo nije jednostrano gledanje. Za razliku od onih u RS-u ja sam za to da se sutra ukine Federacija i da svi budu ravnopravni a ovi u RS-u nisu i grčevito drže svoju genocidnu tvorevinu (ups smije li se ovo uopšte reći?) kao ratni plijen.
E u tome je razlika.
User avatar
Suti i trpi
Posts: 1229
Joined: 26/04/2010 13:39

#2719 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Suti i trpi »

Adriatic wrote:
Suti i trpi wrote:
Adriatic wrote:Evo da Pedji postavim i treći put isto pitanje:

Da li je današnja RS ona koja je zamišljena u Dejtonu, dakle kao entitet tri RAVNOPRAVNA naroda?
Da li je to unitarna tvorevina?
Opet retoricka pitanja... Naravno da Bosnjac i Hrvatii nisu ravnopravni, sta vise, ugrozeni su. Ali ni Srbi nisu ravnopravni u Federaciji, koliko ono ima Srba na direktorskim pozicijama u Sarajevu? Pa cak ni oni Srbi koji su poltorni nemaju sansu da budu direktori.

Dokad ce se gledat jednostrano, dokad? Zar je toliko tesko kritikovat nesto sto dolazi iz tvoga naroda? Zivim za trenutak kada ce negativci NAJVECE OSUDE DOBIVAT OD SVOGA NARODA.

Letacina, svaka cast!! Kad budu sva tri naroda razmisljala kao ti, tek ce nam onda biti dobro i tek cemo onda moci radit pormjene nabolje...
Ovo nije jednostrano gledanje. Za razliku od onih u RS-u ja sam za to da se sutra ukine Federacija i da svi budu ravnopravni a ovi u RS-u nisu i grčevito drže svoju genocidnu tvorevinu (ups smije li se ovo uopšte reći?) kao ratni plijen.
E u tome je razlika.
Dobro, i sta ocekujes da NS poduzme po tom pitanju? Sta su po tom pitanju ucinili ovi sto ukidanje obecavaju vec 15 godina? Da mi neko hoce reci, sta ustvari zelite od NS ili bilo koje druge stranke? Kako da ukinu ili smanje nadleznosti RS?
User avatar
Adriatic
Posts: 3422
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#2720 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Adriatic »

Ono što bih ja očekivao od NS i svake druge "građanske" (ha ha) stranke je, za početak, da provede Dejton do kraja, tj da se u oba entiteta rotiraju predsjednici iz sva tri naroda, za početak.
Pa onda na niže nivoe i tako redom.
Ali kada imamo situaciju da se jedan entitet smatra teritorijom samo jednog naroda, e to onda nije Dejton.
Ili možda jeste?
User avatar
Kaktusssss
Posts: 220
Joined: 02/10/2004 20:40

#2721 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Kaktusssss »

Adriatic,
Ako mi iz Federacije nastavimo sa takvom spikom situacija se nece promjeniti jos za dugo.
Naime, garnituri koja je na vlasti to i odgovara jer im daje vremena da ostaju na pozicijama - ko lafa bore se interese svoje nacionalne skupine.
Haris bi da ukine RS, dok je Dodik non stop brani. To je zacarani krug iz kojeg necemo izaci ako se nastavi sa takvim razmisljanjem.
Ako se ne varam Alija je jedan od potpisnika Daytonskog sporazuma, sto znaci da je RS ozakonjena zelio ti to da priznas ili ne.
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#2722 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Real Khan »

Manojlo1 wrote:
letacina wrote:Ja bih samo želio upitati lokalne bošnjačke forumske patriote do kad misle vaziti o ukidanje RS-a i na križ pribijati svakog onog ko prihvata realnost. Prošlo je 15 godina od završetka rata, i u svih tih 15 godina slušamo tu jednu te istu priču, dok je za to vrijeme BiH najzaostalija država u Evropi. Trenutno vladajući političari takvu mentalno svijest naroda obilati koriste sve ovo vri jeme kao najlakši i najefikasniji da se domognu vlasti, i matrica pomoću koje se zaposjedaju fotelje je manje više ista sve ove godine. Ali zato dragi moji građani nisu krivi političari, nego upravo vi kojima to služi kao duševna hrana. Naravno, niko od ovih velikih patriota ne zna kako bi ukinuo RS ni šta bi bilo kad bi je ukinuo, ali zato zato koristi svaku moguću priliku da vazi kako je njeno ukidanje jedino rješenje.

Krajnje je žalosno čitati ove pokušaje da se Naša stranka na čelu sa Bajićem proglasi skoro pa četničkom strankom. Peđa je od pojedinaca na ovom topicu stavljen u vrlo neugodnu poziciju da odgovara na pitanja koja ga unaprijed osuđuju, s ciljem da, njegovu ličnost kao i cjelokupnu Našu stranku pokušaju predstaviti kao izdajničku, neprijateljsku po BiH i Bošnjake, srbofilsku i ostale idiotarije.

Ako ćemo od ljudi poput Krsmanovića ili Bajića (bez obzira na sve njihove razlike), bosanskih Srba koji žive u s one strane entitetske granice, ali koje govore o potrebi suživota, obnavljanja komšijskijh odnosa, prestanki širenja mržnje, zajedničkog djelovanja, da ova država nije nikom tijesna, da Srbi moraju shvatiti da je BiH njihova jedina država, itd., ako će pojedinci koji navodno ginu za BiH takve ljude proglašavati velikosrbima i izdajnicima, onda koliko priča o Bosni uopšte ima smisla?

Vizija Bosne uzgojena na sarajevskoj sećiji nije moguća, nije moguće ići protiv volje jendog čitavog, pa i dva naroda, a prizivanje ne prošlost i historijske nepravde tu ne pomažu. Upravo agresivno insistiranje na takvoj Bosni samo stvara antagonizam prema istoj i sve čini u prilog tome da ovdje do normalizacije stanja nikad ne dođe.
Kako se ono kaze.. ?
Potpisujem.
Kaže se: "Ne potpisujem"...a evo zašto:

Gluho bilo, ne branim niti imam namjeru braniti dosadašnje etnokleptomane koji su vječito na vlasti (naprotiv, volio bih sve vidjeti iza rešetaka, zajedno sa njihovom bližom i daljom rodbinom, jer su nas svi oni pokrali), ali istovremeno, ne vidim kakvu to novu vrijednost Naša stranka donosi, osim slične slatke priče za "svačije uši"...

Do kada ćemo "vaziti o ukidanju RS"? Pa, siguran sam barem dok se ne preimenuje taj genocidom osvojeni i "očišćeni" teritorij u nešto što bi moglo biti baš prihvatljivo "za svačije uši i oči"...a sa druge strane, mora se priznati da je bolje i 50 godina "vaziti" i demokratskim, političkim putem insistirati na ukidanju ili humanoj modifikaciji tog entiteta, nego da se (nedaj Bože) formiraju terorističke organizacije koje bi se "dosjetile" potpuno iste metodologije stvaranja tog entiteta, pa onda "buuum" svako malo, čisto onako "za dobrobit demokratske volje jednog naroda i straha od preglasavanja"...i šta onda? Reći ću vam ja: onda smo svi u qurtzu, zajedno sa svim "demokratskim principima", "realnostima", "kompromisima", "lijepim riječima", "politikom korak-po-korak", itd. Ja samo upozoravam da kako god se u gornjem komentaru @letacina "dosjetio/la"
Vizija Bosne uzgojena na sarajevskoj sećiji nije moguća, nije moguće ići protiv volje jendog čitavog, pa i dva naroda, a prizivanje ne prošlost i historijske nepravde tu ne pomažu.
postavlja se sasvim opravdano i logično pitanje: "zar treba onda ići protiv volje onog trećeg naroda i onog naroda kojem tri sadašnja "nad-naroda" NE DOZVOLJAVAJU da se etablira kao "narod"...šta je sa voljom običnih građana kojima je pun quratz i bahatih nacionalista i agresivnih "nenacionalista"? Da li treba stalno ona probosanska strana popuštati da bi se samo "zadovoljile oči i uši" ljudi koji ovakav "politički apaurin (sedativ)" objeručke prihvataju i očekuju (poput @manojla1 koji naravno odmah "potpisuje" ono što godi velikosrpskom aparthejdu).

Već sam ranije rekao da procesu ukidanja ili humanizacije RS-a Naša stranka svakako MOŽE pomoći, upravo dokazivanjem kako se u BiH može živjeti i bez etno-nacionalističkih torova zapišanih tuđom krvlju i kostima...ali na žalost, Naša stranka to niti želi, niti hoće, niti smije...i sada mi je još teže kada shvatim da sam samo gubio vrijeme raspravljajući na ovoj temi. Nikad' ova zemlja neće na "zelene grane" zahvaljujući kukavicama i licemjerima koji se žele baviti politikom po svaku cijenu.
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#2723 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by privremeni »

letacina wrote:Ja bih samo želio upitati lokalne bošnjačke forumske patriote do kad misle vaziti o ukidanje RS-a i na križ pribijati svakog onog ko prihvata realnost. Prošlo je 15 godina od završetka rata, i u svih tih 15 godina slušamo tu jednu te istu priču, dok je za to vrijeme BiH najzaostalija država u Evropi. Trenutno vladajući političari takvu mentalno svijest naroda obilati koriste sve ovo vri jeme kao najlakši i najefikasniji da se domognu vlasti, i matrica pomoću koje se zaposjedaju fotelje je manje više ista sve ove godine. Ali zato dragi moji građani nisu krivi političari, nego upravo vi kojima to služi kao duševna hrana. Naravno, niko od ovih velikih patriota ne zna kako bi ukinuo RS ni šta bi bilo kad bi je ukinuo, ali zato zato koristi svaku moguću priliku da vazi kako je njeno ukidanje jedino rješenje.

Krajnje je žalosno čitati ove pokušaje da se Naša stranka na čelu sa Bajićem proglasi skoro pa četničkom strankom. Peđa je od pojedinaca na ovom topicu stavljen u vrlo neugodnu poziciju da odgovara na pitanja koja ga unaprijed osuđuju, s ciljem da, njegovu ličnost kao i cjelokupnu Našu stranku pokušaju predstaviti kao izdajničku, neprijateljsku po BiH i Bošnjake, srbofilsku i ostale idiotarije.

Ako ćemo od ljudi poput Krsmanovića ili Bajića (bez obzira na sve njihove razlike), bosanskih Srba koji žive u s one strane entitetske granice, ali koje govore o potrebi suživota, obnavljanja komšijskijh odnosa, prestanki širenja mržnje, zajedničkog djelovanja, da ova država nije nikom tijesna, da Srbi moraju shvatiti da je BiH njihova jedina država, itd., ako će pojedinci koji navodno ginu za BiH takve ljude proglašavati velikosrbima i izdajnicima, onda koliko priča o Bosni uopšte ima smisla?

Vizija Bosne uzgojena na sarajevskoj sećiji nije moguća, nije moguće ići protiv volje jendog čitavog, pa i dva naroda, a prizivanje ne prošlost i historijske nepravde tu ne pomažu. Upravo agresivno insistiranje na takvoj Bosni samo stvara antagonizam prema istoj i sve čini u prilog tome da ovdje do normalizacije stanja nikad ne dođe.


Feđu bih pitao kako on tumači tu bolesnu potrebu pojedinaca da sve pozitivno što se pojavi u drugom entitetu, pa čak i osobe koje se okreću BiH kao državi, u startu nastoje diskreditovati i proglasiti četinicima, velikosrbima, neprijateljima države, itd.?
Samo pogledaj vrijeme u koje se najuporniji javljaju,pa ce ti se neke stvari pojasniti.
Dragi moj, to je redovno radno vrijeme, neki i ne kriju da se javljaju iz drzavnih institucija, a ko tamo radi :x
Srecom, kraj je radnog vremena, ne ocekuj puno komentara do sutra u 9, poslije prve kancelarijske kafice :lol:
User avatar
Adriatic
Posts: 3422
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#2724 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Adriatic »

Kaktusssss wrote:Adriatic,
Ako mi iz Federacije nastavimo sa takvom spikom situacija se nece promjeniti jos za dugo.
Naime, garnituri koja je na vlasti to i odgovara jer im daje vremena da ostaju na pozicijama - ko lafa bore se interese svoje nacionalne skupine.
Haris bi da ukine RS, dok je Dodik non stop brani. To je zacarani krug iz kojeg necemo izaci ako se nastavi sa takvim razmisljanjem.
Ako se ne varam Alija je jedan od potpisnika Daytonskog sporazuma, sto znaci da je RS ozakonjena zelio ti to da priznas ili ne.
Da, znam ja to sve i sve to stoji.
Ali dok god postoji RS ovakva kakva je, postojaće i razlozi za rat.
Jer entitet RS nosi na sebi tablu na kojoj piše "Da, zločin se isplati".
vrhbosna
Posts: 338
Joined: 13/04/2010 14:11

#2725 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by vrhbosna »

vrhbosna wrote:
Pedja Kojovic wrote:real kahn


Ja ljude koje ne znam persiram, jednostavno...navika.
Pogotovo ako su stariji od mene.

p.k.
p.s.
O kojim aksiomima govorimo ovdje?
Peđa,za koga navijaš na sp u fudbalu ? 8-)
Locked