Evo kako sam ja uradio update sa Custom firmware-om sa 3.1.2 na 4.1 na 3GS modelu.Znači opcija da zadržite stari baseband (u mom slučaju 5.11.07).
0. Uraditi sync svega što vam treba (ovo se odabere u iTunes, Info kartica)
1. Skinuo snowbreeze 2.1 (pošto noviji ne podržava stare verzije sw)
2. Skinuo 4.1 sw za iphone - h**p://
www.iphoneheat.com/2010/09/download-ios ... pod-touch/
3. Uradio custom fw sa snowbreezom (kad završi proces snimi ga na desktop) i slijedio upute koje mi je dao program
4. Pokrenuo iTunes koji je skontao da mi je telefon u Recovery modu
5. Na tastaturi pritisnuti i držati tipku "Shift" i kliknuti na Restore
6. Odabrati sa Desktop Custom fw i sačekati da se proces završi - traje to, ne sekirajte se
7. Pošto nisam čitao sve šta se može desiti, dobio sam telefon na kojem je oznaka za signal telekoma stajala na jednoj crtici i bio sam nedostupan, znači nema signal.Ne znajući šta da radim ponovio sam ovo sve gore dva puta i uvijek dobivao isti rezultat.Šta sam uradio, otvorio Cydiu i ..... ne mogu se sjetiti gdje se ide (nemam ovdje WiFi), nastavljam kad dođem kući.