iPhone - All about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
DYD666
Posts: 1108
Joined: 21/02/2007 08:50

#2701 Re: iPhone - All about

Post by DYD666 »

opa22 wrote:niko ne zna rjesenje za moj problem? :(
Imam sličan:
Hajde za početak provaj ovo; ostavi u pozadini da ti uvjek svira muzika preko iPoda, pa neka ti neko proba poslati poruku, javi jeli prošla.

Mada ne kontam dio u kojem kažeš "kada sam nedostupan" - zasto bi bio nedostupan? Mislim sem ako si negdje gdje nema mreže, ali to je sigurno rijetko...jeli postoji neki drugi razlog koji te primorava da povremeno gasis sim?

Bilo kako bilo probaj ovo sa iPodom koji svira u pozadini pa javi. Možeš stišati slobodno, zvonice on OK..
User avatar
opa22
Posts: 1683
Joined: 02/04/2010 15:20

#2702 Re: iPhone - All about

Post by opa22 »

izgleda da je ipak do operatera bilo sada normalno radi ubacio cro karticu i dobio sve poruke i propustene pozive :lol: sada me interesira je li ima koja aplikacija pomocu koje bih mogao dobijao izvjestaj o dostavljenim porukama?
User avatar
Lady Saray
Posts: 1237
Joined: 13/05/2005 13:53
Location: Sarajevo

#2703 Re: iPhone - All about

Post by Lady Saray »

Jaguar84 wrote:Opet molim za pouzdan link za jailbreak na kojem postoji i neko uputstvo kako sta .....znaci 3g je najbolji na 4.2?
Hvala
ja sam uradila sa redsnow

http://www.blogsdna.com/13981/how-to-ja ... -9-6b4.htm
Mr.Who
Posts: 380
Joined: 23/07/2005 22:35

#2704 Re: iPhone - All about

Post by Mr.Who »

Evo kako sam ja uradio update sa Custom firmware-om sa 3.1.2 na 4.1 na 3GS modelu.Znači opcija da zadržite stari baseband (u mom slučaju 5.11.07).

0. Uraditi sync svega što vam treba (ovo se odabere u iTunes, Info kartica)
1. Skinuo snowbreeze 2.1 (pošto noviji ne podržava stare verzije sw)
2. Skinuo 4.1 sw za iphone - h**p://www.iphoneheat.com/2010/09/download-ios ... pod-touch/
3. Uradio custom fw sa snowbreezom (kad završi proces snimi ga na desktop) i slijedio upute koje mi je dao program
4. Pokrenuo iTunes koji je skontao da mi je telefon u Recovery modu
5. Na tastaturi pritisnuti i držati tipku "Shift" i kliknuti na Restore
6. Odabrati sa Desktop Custom fw i sačekati da se proces završi - traje to, ne sekirajte se
7. Pošto nisam čitao sve šta se može desiti, dobio sam telefon na kojem je oznaka za signal telekoma stajala na jednoj crtici i bio sam nedostupan, znači nema signal.Ne znajući šta da radim ponovio sam ovo sve gore dva puta i uvijek dobivao isti rezultat.Šta sam uradio, otvorio Cydiu i ..... ne mogu se sjetiti gdje se ide (nemam ovdje WiFi), nastavljam kad dođem kući.
Mr.Who
Posts: 380
Joined: 23/07/2005 22:35

#2705 Re: iPhone - All about

Post by Mr.Who »

... nastavak ...

7. ... otvorio sam Cydiu i išao na Manage->Sources->odabrao repo666.ultrasn0w.c*m i instalirao ultrasn0w.Čim je instalirao ultrasn0w, automatski mi je došao signal BH GSMBiH.
8. Pokrenuo iTunes, uradio sinhronizaciju i sve imam na iPhoneu kao i ranije.
Nisam puno čačkao po njemu ali odmah sam vidio da ima puno bolji signal na mreži (i mobilne mreže i wifi) i čini mi se da baterija malo duže traje.
To je to.Sretno!
true
Posts: 265
Joined: 26/02/2011 14:13

#2706 Re: iPhone - All about

Post by true »

da li se isplati kupovati iphone2g ili 3 g molim vas odgovorite mi
Richard Peti
Posts: 4102
Joined: 12/02/2007 17:16

#2707

Post by Richard Peti »

.
Last edited by Richard Peti on 17/03/2015 07:39, edited 1 time in total.
true
Posts: 265
Joined: 26/02/2011 14:13

#2708 Re: iPhone - All about

Post by true »

dzemmo wrote:
true wrote:da li se isplati kupovati iphone2g ili 3 g molim vas odgovorite mi
za koliko para? 2g ne bih uzimao u obzir zbog ogranicenosti update-a
cackao po ebaju 2 g se moze naci za nekih 150-200 km a 3g za nekih 250-300 ali samo sa najmanje memerije doduse ovu su kupi odmah mozda se na aukcija moze jos smanjiti

znaci 2g truba
Richard Peti
Posts: 4102
Joined: 12/02/2007 17:16

#2709

Post by Richard Peti »

.
Last edited by Richard Peti on 17/03/2015 07:39, edited 1 time in total.
true
Posts: 265
Joined: 26/02/2011 14:13

#2710 Re: iPhone - All about

Post by true »

dzemmo wrote:ja nemam 2g, al mogu ti potvrditi ovi sto je koriste
mislim da se moze 3gs naci za 350, sad je 8GB 99 dolara u americi
hvala ti
zaritisinebrute
Posts: 152
Joined: 13/03/2005 22:36
Location: Sarajevo

#2711 Re: iPhone - All about

Post by zaritisinebrute »

zaritisinebrute wrote:imam jednu molbu ... samo ako mi moze reci sta se sve upisuje za mms ... posto do sada mi nista ne radi kako treba ni da upisem port:8080 ni :8080 ... :x (imam iphone 4)
:-D
User avatar
dadoj007
Posts: 49
Joined: 04/06/2010 18:58

#2712 Re: iPhone - All about

Post by dadoj007 »

Zna li ko kakva je situacija za iPhone 4 ,jel se moze otkljucati???
User avatar
femme
Posts: 379
Joined: 06/03/2006 14:47
Location: Sarajevo

#2713 Re: iPhone - All about

Post by femme »

dadoj007 wrote:Zna li ko kakva je situacija za iPhone 4 ,jel se moze otkljucati???

Ne znaju vise sta pricaju, sad kazu moze, sad ne moze... Btw kod nas ne moze, a dok se hakeri nakane, nacekat cemo se mi.
User avatar
femme
Posts: 379
Joined: 06/03/2006 14:47
Location: Sarajevo

#2714 Re: iPhone - All about

Post by femme »

Ne mogu nikako da aktiviram mms na iPhone 4.
Sve sam pokusala, uvijek nesto fali. Help?! :(
iSwagga
Posts: 1561
Joined: 22/03/2010 10:30

#2715 Re: iPhone - All about

Post by iSwagga »

Nema unlock i pitaj Boga kad ce. Ja od nove godine cekam, nista nam drugo ne preostaje nego cekati..
User avatar
Lady Saray
Posts: 1237
Joined: 13/05/2005 13:53
Location: Sarajevo

#2716 Re: iPhone - All about

Post by Lady Saray »

ma boli vas briga, imate fensi ipod a kad ga stavite na sto sta ko zna jel on zakljucan xD :mrgreen:
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#2717 Re: iPhone - All about

Post by taxi_driver »

ja ne kontam ljude koji kupe zakljucan iPhone a znaju da zavise od jailbreaka i unlock-a? Pare dao za nesto sto ne moze upotrijebiti. :D :D
true
Posts: 265
Joined: 26/02/2011 14:13

#2718 Re: iPhone - All about

Post by true »

jbg jeftiniji je :D
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#2719 Re: iPhone - All about

Post by taxi_driver »

pa ako imas 700 ili ne znam koliko maraka za zakljucan valjda imas jos sto da ga otkljucanog kupis.ja sam tri iphonea stavljao na market , svi otkljucani i rekli su mi da su skupi.ovdje (NL) sam ih prodao za sat vremena i to cijena 50€ visa nego na marketu.a otkljucavanje je tada mene kostalo 100€ .ako neko zeli 4-ku otkljucanu nek mi se javi,jedino sto ce morati da ceka dok ja ne uzmem 5-icu.
true
Posts: 265
Joined: 26/02/2011 14:13

#2720 Re: iPhone - All about

Post by true »

taxi_driver wrote:pa ako imas 700 ili ne znam koliko maraka za zakljucan valjda imas jos sto da ga otkljucanog kupis.ja sam tri iphonea stavljao na market , svi otkljucani i rekli su mi da su skupi.ovdje (NL) sam ih prodao za sat vremena i to cijena 50€ visa nego na marketu.a otkljucavanje je tada mene kostalo 100€ .ako neko zeli 4-ku otkljucanu nek mi se javi,jedino sto ce morati da ceka dok ja ne uzmem 5-icu.
ali nas narod je cudan :D nosaju se telefoni od 1000 km a niko za kredita nema
User avatar
bug
Posts: 15805
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: the place 2b

#2721 Re: iPhone - All about

Post by bug »

shalla wrote:Jesam popizdio maloprije :mrgreen:
Skinuo Igo Europe (meni najbolja) i ono, sve ko bonbona, imaju sve mrtve uličice u BiH a kamoli vani međutim u glasovnoj navigaciji imaju samo mađarski jezik?!? :x
Sreća pa Bihnet omogući flat, inače bih zaplakao za ove haman 2 gige koliko je bila teška navigacija :mrgreen:
reimenujes igo.ipa file u igo.ipa.zip i onda ga raspakujes..
u raspakovanom folderu ces naci payloads folder, unutra content - voices, i tamo sve moguce madjarske verzije koje imas :D e onda nadjes na netu jezik i glas koji ti odgovara (natasa npr :D http://www.mediafire.com/?1eojynatyzk) i prekopiras ga tu, ponovo sve zipujes, reimenujes u ipa i voila... :D
iSwagga
Posts: 1561
Joined: 22/03/2010 10:30

#2722 Re: iPhone - All about

Post by iSwagga »

Gevey iPhone 4 SIM hack (UNLOCK) - http://laforeta.blogspot.com/2011/03/un ... 4-sim.html
Ja narucio dva komada :)
ado2410
Posts: 11
Joined: 06/11/2009 23:14
Location: Odmah iza granapa..

#2723 Re: iPhone - All about

Post by ado2410 »

iSwagga wrote:Nema unlock i pitaj Boga kad ce. Ja od nove godine cekam, nista nam drugo ne preostaje nego cekati..
Ja cekam od Novembra za iPhone 4 2.10.04 baseband unlock. Onaj Musclenerd (@Musclenerd - Twitter) vec radi na unlock i na NCK code unlock. Nista, cekanje je sad.

Nisam u zurbi nikako jer imam iPhone 3GS 32GB perfektno radi na iOS 4.0. Hocu da ga update/jailbreak/unlock na 4.2.1 uskoro.

Ja ne vjerujem onim kinezima za onaj SIM Interposer iz Kine. Vise vjerujem Dev Team-u u njihovom radu jer uvijek koristim njihove softvere sto se tice jailbreak-a i unlock-a i nikad nisam imao nikakvih problema. Svaki put iz prve proradi.
iSwagga
Posts: 1561
Joined: 22/03/2010 10:30

#2724 Re: iPhone - All about

Post by iSwagga »

MuscleNerd je potvrdio da SIM interposer radi.. tako da cu ga isprobati.. sto da ne..
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#2725 Re: iPhone - All about

Post by shalla »

bug wrote:
shalla wrote:Jesam popizdio maloprije :mrgreen:
Skinuo Igo Europe (meni najbolja) i ono, sve ko bonbona, imaju sve mrtve uličice u BiH a kamoli vani međutim u glasovnoj navigaciji imaju samo mađarski jezik?!? :x
Sreća pa Bihnet omogući flat, inače bih zaplakao za ove haman 2 gige koliko je bila teška navigacija :mrgreen:
reimenujes igo.ipa file u igo.ipa.zip i onda ga raspakujes..
u raspakovanom folderu ces naci payloads folder, unutra content - voices, i tamo sve moguce madjarske verzije koje imas :D e onda nadjes na netu jezik i glas koji ti odgovara (natasa npr :D http://www.mediafire.com/?1eojynatyzk) i prekopiras ga tu, ponovo sve zipujes, reimenujes u ipa i voila... :D
Hvala ti druže, riješio sam problem davno (zahvaljujući Isrbija forumu) na potpuno isti način koji si ti opisao ovdje :thumbup:
Već je navigacija i isprobana (doduše samo do Mostara) ali hvala Bogu radi fantastično, do najsitnijih detalja...
Post Reply