Mislio sam da cemo Sinanovicem dobiti klasicnog reboundera ...
Sve u svemu, dobro igramo ali može bolje
P.S. Kad Aco na time-outu priča - muzika za uši u odnosu na Sabita
Moderators: Charuga, Tomahawk11
Masic, ne odgovara mu ovaj sistem sa puno trcanja, ali ne znam kako ne moze da dodje do izrazaja njegov dobar sut. Ne trazi ga se u napadu, ali ondje na kraju je ostao sam i morao je da zavrsi ono.
Nadji mi ti reprezentaciju sa 12 kvalitetnih igraca, da se ne zove Amerika ili Spanija. Ni Spanci cak nemaju 12 podjednakih igraca. Polako, poceli smo praviti ekipu koja moze igrati duzi niz godina zajedno. Isplivat ce jos neko, iz ove juniorske jos 1-2 i bice ok. Zna to Aco bolje nego ti i ja, ali jednostavno nema kvalitet. Veceras je po prvi put na pripremama Sinanovic pokazao znake zivota. U prvom poluvremenu odlican u napadu, u drugom odlican u odbrani.Romanista 101% wrote:moramo shvatit da u Evropi skoro svaka ozbiljnija reprezentacija igra sa 12 igraca, cak i kada je u pitanju neka slabija reprezentacija i protiv njih nisu dovoljna samo 5-6 dobrih da se dobije utakmica, nadam se da ce ovo nasi shvatiti prije pocetka kvalifikacija.
neno#4 wrote:Nadji mi ti reprezentaciju sa 12 kvalitetnih igraca, da se ne zove Amerika ili Spanija. Ni Spanci cak nemaju 12 podjednakih igraca. Polako, poceli smo praviti ekipu koja moze igrati duzi niz godina zajedno. Isplivat ce jos neko, iz ove juniorske jos 1-2 i bice ok. Zna to Aco bolje nego ti i ja, ali jednostavno nema kvalitet. Veceras je po prvi put na pripremama Sinanovic pokazao znake zivota. U prvom poluvremenu odlican u napadu, u drugom odlican u odbrani.Romanista 101% wrote:moramo shvatit da u Evropi skoro svaka ozbiljnija reprezentacija igra sa 12 igraca, cak i kada je u pitanju neka slabija reprezentacija i protiv njih nisu dovoljna samo 5-6 dobrih da se dobije utakmica, nadam se da ce ovo nasi shvatiti prije pocetka kvalifikacija.
Bravo!It_is_a_Leclerc wrote:Ne valja kad pobjeđuju, ne valja kad gube... Pa dajte se ljudi odlučite, prestanite zanovijetati i podržite ove momke. Sve je još u pripremnoj fazi, fazi uigravanja i slaganja momčadi. Pa ne mogu odmah razbijati ljude po 20-30 razlike.
Skripi na poziciji back-up playa. Gordic fali mnogo, ali ako Bog da bice spreman za Sloveniju iduce godine. Pasalic bi odlicno igrao u ovom sistemu. Ako se ostvare informacije koje imam o 2 pojacanja za nasu repku, to bi bila odlicna ekipa u narednom periodu, plus Nurkic i 1-2 iz juniorske. Najbolji dani nase kosarke tek dolaze.hrastov zizak wrote:Ti aplaudiraj koliko hoćeš, mene zanima igra i njena analiza. Želim da vidimo na čemu smo sad. Ako je košarka zapostavljen sport, ne znači da nemamo pravo iznijeti na vidjelo mane ove ekipe. Zabijanje glave u pijesak neće pomoći reprezentaciji.
Otprilike i ja tako mislim za Gordića. Valjalo bi da Nurkić odigra dobru sezonu u Cedeviti, pa da na Europskom zaigra sa nekim iskustvom. Ako je toliki talenat koliko se najavljuje i ako nastavi sa napredkom, onda bi za 2-3 godine pod košem imali ono što do sada nikad nismo, centarski par koji bi mogo u sami vrh europskih visokih. Mitrović bi također mogao pokazati napredak, samo nek odigra 10-15 minuta u prosjeku za Malagu. Mašića bolje inkorporirat u sistem. Onda bi s nečim mogli na EP.neno#4 wrote:Skripi na poziciji back-up playa. Gordic fali mnogo, ali ako Bog da bice spreman za Sloveniju iduce godine. Pasalic bi odlicno igrao u ovom sistemu. Ako se ostvare informacije koje imam o 2 pojacanja za nasu repku, to bi bila odlicna ekipa u narednom periodu, plus Nurkic i 1-2 iz juniorske. Najbolji dani nase kosarke tek dolaze.hrastov zizak wrote:Ti aplaudiraj koliko hoćeš, mene zanima igra i njena analiza. Želim da vidimo na čemu smo sad. Ako je košarka zapostavljen sport, ne znači da nemamo pravo iznijeti na vidjelo mane ove ekipe. Zabijanje glave u pijesak neće pomoći reprezentaciji.