Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
- U BiH u odnosu na 1991. godinu živi 800.000 stanovnika manje
- Ukupan broj stanovnika je u konstantnom padu, iz BiH odlaze posebno mladi i visokoobrazovani
- 1991. prosječna starost stanovništva iznosila je 34 godine, a prema popisu iz 2013. prosječna starost je 39,5 godina
- U BiH živi 1.060.840 osoba koje nemaju nikakvo formalno obrazovanje, imaju nepotpunu osnovnu školu ili samo završenu osnovnu školu
- Onih koji su potpuno kompjuterski nepismeni je 1.229.972,
- Broj učenika u školama je prepolovljen
itd.
Ipak narodu su od ključne bitnosti krvna zrnca, ma bravo, napredujete....
Bice bolje na sljedecem popisu. Stancaju se diplome po ovim privatnim u Travniku, Kiseljaku, Vitezu..... Bice to bolje cim se popravi ekonomska situacija pa da svi mogu kupiti diplome, a ne samo odabrani.
Objavljen popis stanovnistva i Pravosnažna presuda: Stanišiću i Župljaninu potvrđene kazne od po 22 godine zatvora.
Znaci u bh. entitetu 'rs' dan zalosti.
Nijedna vecinski musimanska zemlja na svijetu nije moderna, sekularna i slobodna. Moze li Bosna da bude prva?
Statistika nam pokazuje strogu korelaciju izmedju procenta ateista i nivoa razvoja zemlje. Moze li Bosna biti prva vecinski muslimanska religiozna zemlja sa stepenom ljudskih individualnih prava slican onima na zapadu Evrope.
BHCluster wrote:Objavljen popis stanovnistva i Pravosnažna presuda: Stanišiću i Župljaninu potvrđene kazne od po 22 godine zatvora.
Znaci u bh. entitetu 'rs' dan zalosti.
Bice bolje na sljedecem popisu. Stancaju se diplome po ovim privatnim u Travniku, Kiseljaku, Vitezu..... Bice to bolje cim se popravi ekonomska situacija pa da svi mogu kupiti diplome, a ne samo odabrani.
Jebena je to investicija. Valja prvo platiti vanredno osnovnu, pa srednju. Dok dodjes do Travnika treba ti 2 kredita.
Jashar X wrote:Nijedna vecinski musimanska zemlja na svijetu nije moderna, sekularna i slobodna. Moze li Bosna da bude prva?
Statistika nam pokazuje strogu korelaciju izmedju procenta ateista i nivoa razvoja zemlje. Moze li Bosna biti prva vecinski muslimanska religiozna zemlja sa stepenom ljudskih individualnih prava slican onima na zapadu Evrope.
Ili ce Bosna krenuti putem šerijatskog uređenja?
Sa Bakirom na čelu, 60% muslimana i Allahovom pomoći samo nebo je granica!
Jest da bi moglo i bez prve dvije stavke al ne boli glava od viška.
Last edited by mirzaaa33 on 30/06/2016 16:47, edited 1 time in total.
BHCluster wrote:Objavljen popis stanovnistva i Pravosnažna presuda: Stanišiću i Župljaninu potvrđene kazne od po 22 godine zatvora.
Znaci u bh. entitetu 'rs' dan zalosti.
BHCluster wrote:Objavljen popis stanovnistva i Pravosnažna presuda: Stanišiću i Župljaninu potvrđene kazne od po 22 godine zatvora.
Znaci u bh. entitetu 'rs' dan zalosti.
Jashar X wrote:Nijedna vecinski musimanska zemlja na svijetu nije moderna, sekularna i slobodna. Moze li Bosna da bude prva?
Statistika nam pokazuje strogu korelaciju izmedju procenta ateista i nivoa razvoja zemlje. Moze li Bosna biti prva vecinski muslimanska religiozna zemlja sa stepenom ljudskih individualnih prava slican onima na zapadu Evrope.
Ili ce Bosna krenuti putem šerijatskog uređenja?
glupo je vezati to samo za muslimane kad nijedan konstitutivni "element" nije za pravu sekularnost. u rs samo što dalekovodi nemaju krsne slave, a u ulozi crkve u glavnim društvenim pitanjima u hercegovini je još izlišnije pričati...
BHCluster wrote:Objavljen popis stanovnistva i Pravosnažna presuda: Stanišiću i Župljaninu potvrđene kazne od po 22 godine zatvora.
Znaci u bh. entitetu 'rs' dan zalosti.
Sta slavite koji qrac milion stanovnika BiH ima samo osnovnu skolu..nece ovde biti napretka ni prosperiteta ni za 20-30 godina..al zato je vazno cije stado ima vise ovaca..zbogom pameti
poostar wrote:Sta slavite koji qrac milion stanovnika BiH ima samo osnovnu skolu..nece ovde biti napretka ni prosperiteta ni za 20-30 godina..al zato je vazno cije stado ima vise ovaca..zbogom pameti
poostar wrote:Sta slavite koji qrac milion stanovnika BiH ima samo osnovnu skolu..nece ovde biti napretka ni prosperiteta ni za 20-30 godina..al zato je vazno cije stado ima vise ovaca..zbogom pameti
Ne slavimo, no drago nam što su Bošnjaci u BiH prešli iz relativne u apsolutnu većinu.
poostar wrote:Sta slavite koji qrac milion stanovnika BiH ima samo osnovnu skolu..nece ovde biti napretka ni prosperiteta ni za 20-30 godina..al zato je vazno cije stado ima vise ovaca..zbogom pameti
tu smo......pa makar i mepismeni....
doduse ne znam da je objavljena nepismenost i po etnickim grupama ili je to ona stara fora....da Mujo nepismen i glup a Mirko/Slavko fakultetlija i intelektualac...
BHCluster wrote:Objavljen popis stanovnistva i Pravosnažna presuda: Stanišiću i Župljaninu potvrđene kazne od po 22 godine zatvora.
Znaci u bh. entitetu 'rs' dan zalosti.
poostar wrote:Sta slavite koji qrac milion stanovnika BiH ima samo osnovnu skolu..nece ovde biti napretka ni prosperiteta ni za 20-30 godina..al zato je vazno cije stado ima vise ovaca..zbogom pameti
tu smo......pa makar i mepismeni....
doduse ne znam da je objavljena nepismenost i po etnickim grupama ili je to ona stara fora....da Mujo nepismen i glup a Mirko/Slavko fakultetlija i intelektualac...
Ne po novom je Mujo Bosnjak nepismen a Mujo bosanac intelektualac jos ako mu dijete nema neko tradicionalno ime, nemas vece srece
BHCluster wrote:Objavljen popis stanovnistva i Pravosnažna presuda: Stanišiću i Župljaninu potvrđene kazne od po 22 godine zatvora.
Znaci u bh. entitetu 'rs' dan zalosti.
poostar wrote:Sta slavite koji qrac milion stanovnika BiH ima samo osnovnu skolu..nece ovde biti napretka ni prosperiteta ni za 20-30 godina..al zato je vazno cije stado ima vise ovaca..zbogom pameti
tu smo......pa makar i mepismeni....
doduse ne znam da je objavljena nepismenost i po etnickim grupama ili je to ona stara fora....da Mujo nepismen i glup a Mirko/Slavko fakultetlija i intelektualac...
Ne po novom je Mujo Bosnjak nepismen a Mujo bosanac intelektualac jos ako mu dijete nema neko tradicionalno ime, nemas vece srece
Vjerovatno Hrvati najbolje stoje u kategorijama obrazovanja, kako muškaraca tako i žena, dok bi Bošnjaci i Srbi trebali biti jako blizu.