U svakom slučaju, hvala ti što nam postavlješ ove lijepe klipove
Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))
Moderator: Chloe
-
John Cleese
- Posts: 42913
- Joined: 25/05/2010 18:30
-
John Cleese
- Posts: 42913
- Joined: 25/05/2010 18:30
- petunija
- Posts: 4108
- Joined: 07/05/2009 09:22
- Location: United States of Balcan
#2703 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))
Kad slušam ove lijepe soprane poželim da počnem učiti solo-pjevanje, mada mi ćerka kaže da je već kasno
U svakom slučaju, hvala ti što nam postavlješ ove lijepe klipove
U svakom slučaju, hvala ti što nam postavlješ ove lijepe klipove
- medvjed23
- Posts: 30194
- Joined: 16/07/2010 13:49
- Location: https://poezijaisve.blog/
- Contact:
#2704 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))
ja sam dao sve od sebe, čak sam i plagiranju bio spreman pribjeći, da nam udvostručim šanse da zaradimo nešto novca i temu malo okrečimo i sl..piupiu wrote:Kakva neodgovornost prema svojoj hmokmusovskoj zajednici.medvjed23 wrote:pošalji i ti noćas, uz izvinjenje što kasniš koji sat..![]()
A mogli smo zaraditi silne pare.... uložiti u AdWords da promovišemo temu.... eeeee, šta smo sve mogli...
ali avaj, jeli je očito kafana na prvom, moralni princip na drugom, japan na trećem, a pojezija tek na četvrtom mjestu
- piupiu
- Posts: 16761
- Joined: 05/01/2008 05:08
#2705 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))
medvjed23 wrote:ja sam dao sve od sebe, čak sam i plagiranju bio spreman pribjeći, da nam udvostručim šanse da zaradimo nešto novca i temu malo okrečimo i sl..
Za sve je kriv Dino Merlin.ali avaj, jeli je očito kafana na prvom, moralni princip na drugom, japan na trećem, a pojezija tek na četvrtom mjestu
- piupiu
- Posts: 16761
- Joined: 05/01/2008 05:08
#2706 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))
Kompozitori po horoskopskim znacima
Ribe
Šopen, Hendl, Ravel, Smetana, Vivaldi, Rimski-Korsakov
Ovan
Bah, Hajdn, Rahmanjinov, Bartok, Musogorski, Toskanini, Rihter
Bik
Brams, Čajkovski, Prokofjev, Vagner
Blizanci
Šuman, R. Štraus, Stravinski, Grig, Ofenbah
Rak
Maler, Janaček
Lav
Debisi
Djevica
Dvoržak, Brukner, Part
Vaga
List, Verdi, Šostakovič, Sen-Sans, Geršvin
Škorpija
Johan Štraus II, Paganini, Skarlati
Strijelac
Betoven, Berlioz, Enaudi, Sibelius, Britn
Jarac
Dino Merlin
Vodolija
Mocart, Šubert, Mendelson, Stakleni Filip
Šta reći? Jedan znak ubjedljivo vodi!
Ribe
Šopen, Hendl, Ravel, Smetana, Vivaldi, Rimski-Korsakov
Ovan
Bah, Hajdn, Rahmanjinov, Bartok, Musogorski, Toskanini, Rihter
Bik
Brams, Čajkovski, Prokofjev, Vagner
Blizanci
Šuman, R. Štraus, Stravinski, Grig, Ofenbah
Rak
Maler, Janaček
Lav
Debisi
Djevica
Dvoržak, Brukner, Part
Vaga
List, Verdi, Šostakovič, Sen-Sans, Geršvin
Škorpija
Johan Štraus II, Paganini, Skarlati
Strijelac
Betoven, Berlioz, Enaudi, Sibelius, Britn
Jarac
Dino Merlin
Vodolija
Mocart, Šubert, Mendelson, Stakleni Filip
Šta reći? Jedan znak ubjedljivo vodi!
- fatamorgana
- Posts: 26894
- Joined: 16/02/2010 22:35
- Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće
#2707 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))
John Cleese wrote:
Htjedoh komentirati - pa zar vama nista nije sveto...
A onda se sjetih da je prostodusni porno buff napisao isto wannabe nacionalistima koji su se prepucavali u komentarima ispod nekakve pornjave na njegovom omiljenom sajtu... pa se nasmijah![]()
Po meni sveto je individualna kategorija, nekima su sveti npr. glasovi iz pećine a nekima opet ništa.
Ovo dole o pornjavi nisam baš razumio poentu ma ako može postavi taj video kad ne bude dama!
- piupiu
- Posts: 16761
- Joined: 05/01/2008 05:08
#2708 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))
The Middle Period starts right around the time Beethoven’s decline in hearing was becoming severe and ends just before the 1820s when he was presumed to be totally deaf. This period is characterised by lower notes, with the number of high notes he used dropping significantly. As you can probably guess, since high notes were giving him trouble, he switched to lower notes so that he could better hear the music he was creating. Compositions like the Moonlight sonata, the opera Fidelio, and six symphonies, among others, were written during the Middle Period.
http://www.todayifoundout.com/index.php ... e-music-2/
... i onda, naopako ...
- piupiu
- Posts: 16761
- Joined: 05/01/2008 05:08
#2709 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))
+ piupetunija wrote:Kad slušam ove lijepe soprane poželim da počnem učiti solo-pjevanje, mada mi ćerka kaže da je već kasno![]()
U svakom slučaju, hvala ti što nam postavlješ ove lijepe klipove
P.S. Kasno za šta? Za uživanje u pjevanju?
- piupiu
- Posts: 16761
- Joined: 05/01/2008 05:08
#2710 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))
I... za kraj... jedna za psihodeliĆare... apsolutno fenomenalna obrada Doorsa...
- fatamorgana
- Posts: 26894
- Joined: 16/02/2010 22:35
- Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće
#2711 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))
Više od psihodeliĆara držim da sam psiho delija, naravno i prijatelji me mogu držati za psiho deliju!piupiu wrote:I... za kraj... jedna za psihodeliĆare... apsolutno fenomenalna obrada Doorsa...
A sad ću poslušati tu "fenomenalnu" obradu pa ako ne bude valjala ima da se vratiš u nižu muziĆku školu na dopunsku nastavu!
..nakon nekog vremena,
Vrlo lijepa muzika no jesi li sigurna da se ne radi samo o obradi naslova a ne i same pjesme?
- Vipera berus
- Posts: 21996
- Joined: 02/02/2010 10:48
- Location: Još uvijek u opancima...
#2712 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))
Betoven je rođen na današnji danpiupiu wrote:
Strijelac
Betoven, Berlioz, Enaudi, Sibelius, Britn
Tim povodom:
Betovene sretan ti rođendan!
- muha_sa
- Posts: 140410
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#2713 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))
Vipera berus wrote:Betoven je rođen na današnji danpiupiu wrote:
Strijelac
Betoven, Berlioz, Enaudi, Sibelius, Britn![]()
Tim povodom:
Betovene sretan ti rođendan!
![]()
![]()
- ¤ jelena ¤
- Posts: 5157
- Joined: 18/05/2010 20:04
- Location: BD
#2714 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))
medvjed23 wrote:ja sam dao sve od sebe, čak sam i plagiranju bio spreman pribjeći, da nam udvostručim šanse da zaradimo nešto novca i temu malo okrečimo i sl..piupiu wrote:Kakva neodgovornost prema svojoj hmokmusovskoj zajednici.medvjed23 wrote:pošalji i ti noćas, uz izvinjenje što kasniš koji sat..![]()
A mogli smo zaraditi silne pare.... uložiti u AdWords da promovišemo temu.... eeeee, šta smo sve mogli...
ali avaj, jeli je očito kafana na prvom, moralni princip na drugom, japan na trećem, a pojezija tek na četvrtom mjestu
Pare kvare.
Malo savremene poezije...
ŠTA JE POEZIJA KOJA NE SPASAVA
NARODE I LJUDE
Šta je poezija ako ne spasava
narode ni ljude
ni narode i ljude od samih sebe
već samo ono što ljudi
i narodi tako lako mogu da unište?
Šta može da bude više, ako ne glas savesti
uznemiren kao kucanje smrtnog srca,
jači no strah od bede i smrti.
GOTOVO SVE
dvadeseti je vek,
idem u krevet s novinama,
nadomak ruke leže moje naočari,
tablete i časovnik;
ne znam da li ću zaspati,
ne znam da li ću se probuditi,
to je sve
Rišard Krinjicki (Ryszard Krynicki)
NAJBOLJE DOBA DANA
Hladne letnje noći.
Prozori otvoreni.
Lampe upaljene.
Voće u zdeli.
I tvoja glava na mom ramenu.
To su najsrećniji trenuci dana.
Pored ranih jutarnjih časova,
naravno. I vremena
pred ručak.
I popodneva, i
ranih večernjih sati.
Ali ja volim
ove letnje noći.
Više, čini mi se,
nego ta druga doba.
Posao za taj dan obavljen.
I niko nas ne može dokučiti sad.
Niti bilo kad.
Raymond Carver
- piupiu
- Posts: 16761
- Joined: 05/01/2008 05:08
#2715 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))
A, jesi l' više psiho ili delija?fatamorgana wrote:Više od psihodeliĆara držim da sam psiho delija, naravno i prijatelji me mogu držati za psiho deliju!![]()
RazoĆarao si me. Mi na ovoj temi poštujemo muziĆko-poJetske slobode...nakon nekog vremena,....
Vrlo lijepa muzika no jesi li sigurna da se ne radi samo o obradi naslova a ne i same pjesme?
Živ'la poencia litetica ili ono bi licencia poetica ... ne znam tačno koja je po novom pravopisu, a i spava mi se...
- piupiu
- Posts: 16761
- Joined: 05/01/2008 05:08
#2716 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))
Vidju k'o nam je doletio!

- piupiu
- Posts: 16761
- Joined: 05/01/2008 05:08
#2717 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))
¤ jelena ¤ wrote:
![]()
Pare kvare.![]()
Ništa ti, jelo, na moje provokacije, i listu 'oroskopa sam sastavila da se vidi da je samo jedan znak vanserijski, unikatan, poseban i bez konkurencije (hint: ako laže koza, ne laže rog
- ¤ jelena ¤
- Posts: 5157
- Joined: 18/05/2010 20:04
- Location: BD
#2718 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))
piupiu wrote:¤ jelena ¤ wrote:
![]()
Pare kvare.![]()
![]()
Ništa ti, jelo, na moje provokacije, i listu 'oroskopa sam sastavila da se vidi da je samo jedan znak vanserijski, unikatan, poseban i bez konkurencije (hint: ako laže koza, ne laže rog)... a ti ni da trepneš.
![]()
![]()
Sve sam upratila, sve... čak me je i ono: ''čovjek je čarobnjak '', blago štrecnulo...
ali....neću ja da rondam i gunđam po temi, ko vamo neko...
u perje
umotan meko... - fatamorgana
- Posts: 26894
- Joined: 16/02/2010 22:35
- Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće
#2719 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))
Do prvog sumraka više delija a onda se polako pretvaram u psiho tipa ala mr. Hyde ....piupiu wrote:A, jesi l' više psiho ili delija?fatamorgana wrote:Više od psihodeliĆara držim da sam psiho delija, naravno i prijatelji me mogu držati za psiho deliju!![]()
![]()
![]()
![]()
RazoĆarao si me. Mi na ovoj temi poštujemo muziĆko-poJetske slobode...nakon nekog vremena,....
Vrlo lijepa muzika no jesi li sigurna da se ne radi samo o obradi naslova a ne i same pjesme?![]()
Živ'la poencia litetica ili ono bi licencia poetica ... ne znam tačno koja je po novom pravopisu, a i spava mi se...
Ja sam izgleda opet pomiješao Doors sa Pink Floyd i nije mi prvi put .... sorry!
I na kraju balade da se i ja pridružim sa jednom parolom, ź(meHko ź)ivILO bratstvo i jedinstvo naših naroda i narodnosti u najširem obimu kao i umjetniĆkoj primjeni pojma ad libitum!
Trst je naš!
- piupiu
- Posts: 16761
- Joined: 05/01/2008 05:08
#2720 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))
8 činjenica o romanu Zločin i kazna

... gdje li su nam noćni monni i krokodajlSvidrigajlov je stvarno postojao
Iako istorijska ličnost Svidrigajlov nije bio, koliko znamo, ona ista vrsta nevernika, silovatelja, zlostavljača dece, kao njegov fiktivni dvojnik, i iako nije imao nikakve porive za iskupljenjem – u vidu pomoći prostitutki Sonji u nalaženju doma za nju i njenu porodicu. Pravi Svidrigajlov je bio poznat u Sankt Peterburgu 60ih godina XIX veka kao ljubavnik zemljoposednice iz provincije. Njegovo ime se u razgovoru često pominjalo da označi tip sumnjivog dilera ili spletkaroša.....
Ostatak: http://www.glif.rs/blog/8-cinjenica-o-r ... n-i-kazna/
- Krokodajl
- Posts: 8276
- Joined: 27/01/2016 12:36
#2721 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))
piupiu wrote:8 činjenica o romanu Zločin i kazna
... gdje li su nam noćni monni i krokodajlSvidrigajlov je stvarno postojao
Iako istorijska ličnost Svidrigajlov nije bio, koliko znamo, ona ista vrsta nevernika, silovatelja, zlostavljača dece, kao njegov fiktivni dvojnik, i iako nije imao nikakve porive za iskupljenjem – u vidu pomoći prostitutki Sonji u nalaženju doma za nju i njenu porodicu. Pravi Svidrigajlov je bio poznat u Sankt Peterburgu 60ih godina XIX veka kao ljubavnik zemljoposednice iz provincije. Njegovo ime se u razgovoru često pominjalo da označi tip sumnjivog dilera ili spletkaroša.....
Ostatak: http://www.glif.rs/blog/8-cinjenica-o-r ... n-i-kazna/
Raport !
Nisam bio u fazi da pišem o kulturi
-
John Cleese
- Posts: 42913
- Joined: 25/05/2010 18:30
#2722 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))
Naravnofatamorgana wrote:John Cleese wrote:
Htjedoh komentirati - pa zar vama nista nije sveto...
A onda se sjetih da je prostodusni porno buff napisao isto wannabe nacionalistima koji su se prepucavali u komentarima ispod nekakve pornjave na njegovom omiljenom sajtu... pa se nasmijah![]()
![]()
Po meni sveto je individualna kategorija, nekima su sveti npr. glasovi iz pećine a nekima opet ništa.
Ovo dole o pornjavi nisam baš razumio poentu ma ako može postavi taj video kad ne bude dama!![]()
Poente nema, naprosto sam se sjetio apsurdne situacije i nasmijao se i sebi i (ponovo) tome cega sam se sjetio
Nemam pojma ispod kakvog su se porno sadrzaja gore pomenuti dopisivali (sto za ovu pricu, zapravo, nije ni bitno) - vidio sam onomad tek screenshot, koji sam, za ovu priliku (ilustracije radi), pokusao naci, ali bez uspjeha...
-
John Cleese
- Posts: 42913
- Joined: 25/05/2010 18:30
#2723 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))
petunija wrote:Kad slušam ove lijepe soprane poželim da počnem učiti solo-pjevanje, mada mi ćerka kaže da je već kasno![]()
U svakom slučaju, hvala ti što nam postavlješ ove lijepe klipove![]()
I nije kasno
- ¤ jelena ¤
- Posts: 5157
- Joined: 18/05/2010 20:04
- Location: BD
#2724 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))


Portreti: Thomas Mann i Willy Brandt by Armin Mueller-Stahl
- fatamorgana
- Posts: 26894
- Joined: 16/02/2010 22:35
- Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće
#2725 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))
Hvala, odmah mi je laknulo kako saznah da tog inkriminirajuĆeg videa ipak neće biti jer ja se upinjem k'o nezdrav da postanem koliko toliko kulturan dok ne bude prekasno pa da je video postavljen na moj zahtjev sav moj dosadašnji mukotrpni trud bi bio uzaludan ....John Cleese wrote:Naravnofatamorgana wrote:John Cleese wrote:
Htjedoh komentirati - pa zar vama nista nije sveto...
A onda se sjetih da je prostodusni porno buff napisao isto wannabe nacionalistima koji su se prepucavali u komentarima ispod nekakve pornjave na njegovom omiljenom sajtu... pa se nasmijah![]()
![]()
Po meni sveto je individualna kategorija, nekima su sveti npr. glasovi iz pećine a nekima opet ništa.
Ovo dole o pornjavi nisam baš razumio poentu ma ako može postavi taj video kad ne bude dama!![]()
Poente nema, naprosto sam se sjetio apsurdne situacije i nasmijao se i sebi i (ponovo) tome cega sam se sjetio
Nemam pojma ispod kakvog su se porno sadrzaja gore pomenuti dopisivali (sto za ovu pricu, zapravo, nije ni bitno) - vidio sam onomad tek screenshot, koji sam, za ovu priliku (ilustracije radi), pokusao naci, ali bez uspjeha...
