Pozari i poplave. Zastita prirode, suma i ekologije

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2701 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by StupskaBitanga »

jasko_ba wrote:Samo da se javim da sam ziv!
Od jucer od 12 sati nismo imali ovdje struju, Zavidovici. Nisam spavao skoro 2 dana. Vidim da je dosta ljudi i poruke poslalo. Uglavnom, prezivih 3 klizista, pomoglo se koliko se moglo, ali je situacija haos. Postavim kasnije par slika da vidite kako to izgleda, uglavnom dosta sela je odsjeceno. Zasad u pripravnosti, cekamo nove zadatke,
Pozz
da li je tebi klizište ugrozilo kuću i sigurnost?
User avatar
BadCopy
Posts: 2941
Joined: 18/09/2013 23:01
Location: Beton

#2702 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by BadCopy »

Jale zivio ti meni

Od zla oca od gore matere
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#2703 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Alfons Kauders »

Jara wrote:
ladyblue18 wrote:Receno je iz inspekcije da se ostavi racuni tamo gdje je cijena vode povecana. CUvajte te racune.
Skenirati i postaviti na forum!
al ljudi moji, to ce se prodavati ispod ruke... kakvi ba racuni?

samo kaze "pala nam konekcija, ne radi fiskalna kasa" i cao...
User avatar
azurna_obala
Posts: 5880
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#2704 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by azurna_obala »

jbt za šta mi plaćamo onu rtv pretplatu.. :roll: :roll:

isto kao da je najobičnji dan u ovoj državi..svima po taman... :-x :-x
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1797
Joined: 11/06/2011 07:36

#2705 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Kiki_Musampa »

Možemo pričati šta hoćemo,ali da imamo još 500 televizija, ne bi sastavili program kao RTRS.
1200 (NE)zaposlenih-sivi dom :izet:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2706 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by StupskaBitanga »

ovanuše neke vijesti na FTV a prolozi reciklirani :(
XAN
Posts: 6
Joined: 11/07/2005 14:39

#2707 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by XAN »

"mole se svi koji su u mogucnosti da jave
nekoj radio stanici sa se upravo u selu
Bradici kod Maglaja dogadja katastrofa..cijelo
selo je ponijelo kliziste..narod je primoran da
napusti svoje domove i krene da se
spasava..ako neko ima bilo kakav vid pomoci
neka kontaktira..hvala molim vas radite sta znate samo da svima pomogneta kako god"

Sada sam zvao svoje, koji su na lijevoj obali, cim se izadje iz Zavidovica.
kazu da je zemlja zatrpala prugu i lokalni put koji vodi prema Maglaju, tako da se sa te strane, na zalost, ne moze prici Bradicima....
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#2708 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Alfons Kauders »

jasko_ba wrote:Samo da se javim da sam ziv!
Od jucer od 12 sati nismo imali ovdje struju, Zavidovici. Nisam spavao skoro 2 dana. Vidim da je dosta ljudi i poruke poslalo. Uglavnom, prezivih 3 klizista, pomoglo se koliko se moglo, ali je situacija haos. Postavim kasnije par slika da vidite kako to izgleda, uglavnom dosta sela je odsjeceno. Zasad u pripravnosti, cekamo nove zadatke,
Pozz
:thumbup:

sretno drug, nedaj se
Mutivoda
Posts: 12506
Joined: 03/10/2013 13:09

#2709 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Mutivoda »

StupskaBitanga wrote:ovanuše neke vijesti na FTV a prolozi reciklirani :(
Ma ovo je katastrofa :roll:
Drinski
Posts: 6344
Joined: 25/03/2014 10:24

#2710 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Drinski »

Alfons Kauders wrote:
Jara wrote:
ladyblue18 wrote:Receno je iz inspekcije da se ostavi racuni tamo gdje je cijena vode povecana. CUvajte te racune.
Skenirati i postaviti na forum!
al ljudi moji, to ce se prodavati ispod ruke... kakvi ba racuni?

samo kaze "pala nam konekcija, ne radi fiskalna kasa" i cao...
sigurno misle da treba opet zvati inspekciju.
m_l
Posts: 1804
Joined: 06/06/2012 21:19

#2711 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by m_l »

Milloni wrote:Ja sam sad zvala covjeka koji radi kod Halida (trenutno nije na poslu) kaze da su ljudi tamo, i da je sevap odnijeti dao mi je broj motela koji je konstantno zauzet.
Ja idem sad i nosim ovo sto smo skupili, nikom nece biti viska.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
MMM1977 wrote:Kod Halida NIŠTA, CK odozgo vozi pomoć na druga mjesta, gore ima i previše. Kasnije ću otići i do tog motela da vidim situaciju i napisat ću ovdje. Mislim da je najbolje nositi pomoć u CK
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#2712 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Alfons Kauders »

Mutivoda wrote:
StupskaBitanga wrote:ovanuše neke vijesti na FTV a prolozi reciklirani :(
Ma ovo je katastrofa :roll:
mozda ce malo vise ljudi sada poceti pitati zasto uopste imamo FTV i BHRT, mozda ce malo obracati paznju

jer iskreno... da su radili kod mene ko sto su radili juce i danas... sad bi kuci hodali s radnim knjizicama
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#2713 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by It_is_a_Leclerc »

Iz Civilne zaštite upozoravaju građane da ne idu samoinicijativno u popljavljena područja i da se ne izlažu opasnostima, jer time dodatno opterećavaju ionako preopterećene kapacitete spasilačkih ekipa i ekipa Civilne zaštite. Sad je težište na prikupljanju pomoći, jer za mnoge je najveći problem šta jesti.
Prema tome, ako želite biti od koristi, toplo preporučujem da svratite u neki market, kupite konzervi i vode i donesete u Crveni križ. Ja sam maloprije bio u CK TK (kod Muzičke škole, iznad Džindić mahale), i dirljivo je vidjeti veliki broj malih vrećica, sa dvije-tri konzerve i dekom. Vidi se da su ljudi koji su ih kupovali odvajali od sebe... :thumbup:
User avatar
kandelabar
Posts: 680
Joined: 30/03/2013 03:20

#2714 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by kandelabar »

XAN wrote:"mole se svi koji su u mogucnosti da jave
nekoj radio stanici sa se upravo u selu
Bradici kod Maglaja dogadja katastrofa..cijelo
selo je ponijelo kliziste..narod je primoran da
napusti svoje domove i krene da se
spasava..ako neko ima bilo kakav vid pomoci
neka kontaktira..hvala molim vas radite sta znate samo da svima pomogneta kako god"

Sada sam zvao svoje, koji su na lijevoj obali, cim se izadje iz Zavidovica.
kazu da je zemlja zatrpala prugu i lokalni put koji vodi prema Maglaju, tako da se sa te strane, na zalost, ne moze prici Bradicima....
Za njih je pisalo da su u šumi i da idu šumom izvlače se ??
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2715 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by StupskaBitanga »

Mujesira draga kao da te je voz pregazio
Drinski
Posts: 6344
Joined: 25/03/2014 10:24

#2716 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Drinski »

...
User avatar
azurna_obala
Posts: 5880
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#2717 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by azurna_obala »

Da li neko zna da li je odblokiran put u Čevljanovićima?
Srednje-OLovo?
User avatar
jasko_ba
Posts: 8473
Joined: 13/11/2006 17:47

#2718 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by jasko_ba »

StupskaBitanga wrote:
jasko_ba wrote:Samo da se javim da sam ziv!
Od jucer od 12 sati nismo imali ovdje struju, Zavidovici. Nisam spavao skoro 2 dana. Vidim da je dosta ljudi i poruke poslalo. Uglavnom, prezivih 3 klizista, pomoglo se koliko se moglo, ali je situacija haos. Postavim kasnije par slika da vidite kako to izgleda, uglavnom dosta sela je odsjeceno. Zasad u pripravnosti, cekamo nove zadatke,
Pozz
da li je tebi klizište ugrozilo kuću i sigurnost?
Ma jedno 20 kuca gdje sam ja bio, sreca meni nije toliki problem, al je strasno dok gledas kako se zemlja zabija u kucu i ne mozes nista ciniti. barem ne pada vise
User avatar
kandelabar
Posts: 680
Joined: 30/03/2013 03:20

#2719 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by kandelabar »

Alfons Kauders wrote:
Mutivoda wrote:
StupskaBitanga wrote:ovanuše neke vijesti na FTV a prolozi reciklirani :(
Ma ovo je katastrofa :roll:
mozda ce malo vise ljudi sada poceti pitati zasto uopste imamo FTV i BHRT, mozda ce malo obracati paznju

jer iskreno... da su radili kod mene ko sto su radili juce i danas... sad bi kuci hodali s radnim knjizicama
NA RTRS-u uzivo javljanja i ukljucenja iz skoro svih vecih gradova RS-a ,u nas u situaciji kad je nezapamcena katastrofa pustaju serije kako ih nije sramota..
m_l
Posts: 1804
Joined: 06/06/2012 21:19

#2720 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by m_l »

Građani Bosne i Hercegovine, vladine institucije, privredni subjekti u mogućnosti su da daju svoj doprinos za pomoć ugroženom stanovništvu putem uplata na donatorski račun sa naznakom "ZA POMOĆ STANOVNIŠTVU POPLAVLJENIH PODRUČJA".

Za uplate u zemlji:

RAIFFEISEN BANK d.d. BH broj:
1610000000850119

Za uplate iz inozemstva:

RAIFFEISEN BANK d.d. BiH
SWIFT CODE : RZBABASS
IBAN CODE: BA391610000000850119
FULL BENEFICIARY NAME : CRVENI KRIZ FEDERACIJE BIH SARAJEVO
FULL BENEFICIARY ADDRESS: NEDIMA FILIPOVICA 9

Pozivom na humanitarne telefone:

BH Telekom 090 291 032 – donirate 2,00 KM
(cijena poziva iz fiksne i mobilne mreže iznosi 2,10 KM)
HT Mostar 092 890 830 – donirate 1,80 KM
(cijena poziva iz fiksne i mobilne mreže iznosi 2,00 KM)
Up!
Boskero
Posts: 481
Joined: 21/08/2013 05:08

#2721 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Boskero »

.
Last edited by Boskero on 29/10/2017 01:01, edited 1 time in total.
User avatar
undefined007
Posts: 1087
Joined: 13/05/2014 16:37

#2722 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by undefined007 »

LJUDI NA HAJR I NA DOBRO DA SVE IZAĐE !
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2723 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by StupskaBitanga »

ovi sa FTV su totalno izgubili kompas :( :(
Mutivoda
Posts: 12506
Joined: 03/10/2013 13:09

#2724 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Mutivoda »

Bare-Doboj

Image



Modrac
Image

Od 15 sati pratite vijesti Al Jazeere Balkans. Javljanje reportera s poplavljenih područja u Bosni i Hercegovini, Hrvatskoj i Srbiji
User avatar
dog_killer
Posts: 326
Joined: 05/02/2014 22:56

#2725 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by dog_killer »

StupskaBitanga wrote:ovi sa FTV su totalno izgubili kompas :( :(
oni repriziraju jucerasnje događaje..
Post Reply