dezurni_ucenik wrote:stakasa wrote:Dozer wrote:To je samo njihova pretpostavka odakle nam pare za rapidni razvoj zemlje. Uz par svjedoka su onda konstrusali pricu koja mozda nije 100% tacna, ali bar 70% jeste.
Edit: A vjerovatno i 90%. Nazalost, iako je Tile maestralno sve to odigrao, to je na kraju dovelo do toga da nas je sve zajedno ta ista Amerika sjebala 1990.
A iz kojeg razloga nas je Amerika sjebala? Osveta neka? Interesi? Napomenucu te da se je u trenutku naseg raspada raspadao i premocni Sovjetski Savez te da smo tada bili bas niko i nista, ni koristi ni stete od nas. Amerika jeste jaka ali da moze na hiljadu strana - ne moze.
Ma jugonostalgicarske fantazije. Pazi molim te Juga bila prijetnja jednoj Americi pa je ova morala da unisti

. Znaci jebes porast srpskog nacionalizma (ah da oni su buntovan narod

), jebo dolazak Slobe na vlast, ma jok to, Ameri su unistili Jugoslaviju. Americke trupe otvarale logore i izvrsili genocid u Srebrenici. Jebo George Lucasa i njegove fantazije, nista to nije u poredjenju sa bajkama jugonostalgicara.
Koje povrsno gledanje na stvari, mati mila....
- Juga (Tile) je od Amera 1958. dobila 20 milijardi USD. Cinjenica. Za sta ih je dobila, a znamo da nije bio kredit?
- Tile (Juga) nikad Amerima nije vratio tu cifru. Cinjenica.
- S obzirom na geostrateski polozaj Juge, Amerima je odgovaralo i odgovara da to ne bude jedna zemlja.
- Nesvrstani, kao treci blok, kontra Amera i Rusa, a izmedju njih.
- Juga je bila medju prvih 10 proizvodjaca i izvoznika oruzja, vecinom na Bliski istok (sve blizu Izraela, sto Amerima takodjer nije odgovaralo, a danas je vise nego jasno i zasto)
- Velikosprski nacionalizam i mitomanija (koje niko normalan ne spori, pa tako ni ja), Amerima i MZ su bili samo alat za postizanje cilja, a da istovremeno oni ne izgledaju krivi ni za sta (kasnije su se malo popismanili i morali reagovati kako bi sprijecili tu ekspanzionisticku politiku, ali ne radi nas ili nekakvih muslimana, nego radi sebe i Rusije).
- Danasnje drzave, bivse Yu republike, su 10x zaduzenije nego je to bila jedna Juga.
Dakle, prije nego zaista nesto prolupetate, uputno je iscitati neke istorijske fakte, a ne samo slusati SDA/HDZ/SDS mantre...