Ukrajina

Post Reply
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2701 Re: Ukrajina

Post by insomnia78 »

dječak sa šibicama wrote:
tnnt wrote:hebote što se ovi Srbi raspisali na svim mogućim forumima o majčici Rusiji
opravdavajuči okupaciju druge zemlje, nebi se toliko raspisali ni da su Rusi ušli u Kosovo :lol:
ako treba govoriti o povjesnom pravu na Krim, onda treba vratiti Krim krimskim Tatarima
od kojih su ga osvojili i u kojem su postali večina samo zbog Staljinova protjerivanja tih istih Tatara sa Krima
neka vrate Sibir njegovim narodima i ostala mjesta, kao što traže od Ukrajine u slučaju Krima, do tada može samo noob pušiti priče o nekom pravu Rusa na Krim
Moze burazeru, odmah nakon sto kauboji SAD vrate Indijancima, Turci pola Turske Armenima i Poljaci Danzig Nijemcima.
A istru Talijanima?
A, e to ne moze? :D


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51164
Joined: 29/06/2011 23:39

#2702 Re: Ukrajina

Post by dječak sa šibicama »

insomnia78 wrote:
dječak sa šibicama wrote:
tnnt wrote:hebote što se ovi Srbi raspisali na svim mogućim forumima o majčici Rusiji
opravdavajuči okupaciju druge zemlje, nebi se toliko raspisali ni da su Rusi ušli u Kosovo :lol:
ako treba govoriti o povjesnom pravu na Krim, onda treba vratiti Krim krimskim Tatarima
od kojih su ga osvojili i u kojem su postali večina samo zbog Staljinova protjerivanja tih istih Tatara sa Krima
neka vrate Sibir njegovim narodima i ostala mjesta, kao što traže od Ukrajine u slučaju Krima, do tada može samo noob pušiti priče o nekom pravu Rusa na Krim
Moze burazeru, odmah nakon sto kauboji SAD vrate Indijancima, Turci pola Turske Armenima i Poljaci Danzig Nijemcima.
A istru Talijanima?
A, e to ne moze? :D


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
More, a Turska Hrvatska (Bihac), Hrvatskoj ;-)
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#2703 Re: Ukrajina

Post by tnnt »

Religious Fantastic wrote:@sluga_okupatora

Zaista si dostojan sluga, nema sta.
Nego dosli su I fasisti u hugo boss uniformama prije nekog vremena. Ruska zemlja svako malo ispljune kosti onih koji su jos uvijek tamo.
Za Rusko oruzje ne brini. A sto se tice uniformi...tebi je americka sminka izgleda jedino mjerodavna. Svaki vojnik sa go pro camerom da moze sto prije svoje dozivljaje podijeliti na jubitou. Uostalom, najveca usluga koju mozes uciniti protivniku je da ga podcijenis zbog toga kakvu uniformu ima I jesu li mu cizme iz najnovije jesen zima kolekcije ili su proslogodisnje. Dokazano

Sent from my iPhone 5S using Tapatalk
budi realan, Ameri bi satrali Ruse samo tako
samo što do toga rata neće nikada doći
pogledaj zadnji Ruski rat u Gruziji, poginulo 170 Gruzijskih vojnika a 100 Ruskih
da su Ameri napali Gruziju, bio bi omjer 1000:1 u to možeš biti siguran :razz:
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#2704 Re: Ukrajina

Post by tnnt »

dječak sa šibicama wrote:
More, a Turska Hrvatska (Bihac), Hrvatskoj ;-)
možemo odmah i Tursku vračati Grcima a Hrvatsku ,BiH, Srbiju Talijanima (Rimljanima) :mrgreen:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#2705 Re: Ukrajina

Post by spreca »

dječak sa šibicama wrote:
More, a Turska Hrvatska (Bihac), Hrvatskoj ;-)
a hrvatska nek vrati bosni onaj dio sve do zadra i zadar
User avatar
Michio Kaku
Posts: 327
Joined: 09/01/2014 02:05

#2706 Re: Ukrajina

Post by Michio Kaku »

tnnt wrote:
Religious Fantastic wrote:@sluga_okupatora

Zaista si dostojan sluga, nema sta.
Nego dosli su I fasisti u hugo boss uniformama prije nekog vremena. Ruska zemlja svako malo ispljune kosti onih koji su jos uvijek tamo.
Za Rusko oruzje ne brini. A sto se tice uniformi...tebi je americka sminka izgleda jedino mjerodavna. Svaki vojnik sa go pro camerom da moze sto prije svoje dozivljaje podijeliti na jubitou. Uostalom, najveca usluga koju mozes uciniti protivniku je da ga podcijenis zbog toga kakvu uniformu ima I jesu li mu cizme iz najnovije jesen zima kolekcije ili su proslogodisnje. Dokazano

Sent from my iPhone 5S using Tapatalk
budi realan, Ameri bi satrali Ruse samo tako
samo što do toga rata neće nikada doći
pogledaj zadnji Ruski rat u Gruziji, poginulo 170 Gruzijskih vojnika a 100 Ruskih
da su Ameri napali Gruziju, bio bi omjer 1000:1 u to možeš biti siguran :razz:
pa to je zato što amerikanci dronovima nasumice ubijaju civile i nadaju se da ce među 300 ubijenih civila u afganistanu ubiti i 1 teroristu.

rusi bi mogli zbrisat svakoga sa zemlje proitiskom na dugme ali nece da ubijaju civile i radije ce zrtvovati vlastite vojnike ali to nema veze sa vojnim uspjehom koliko sa moralom.
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#2707 Re: Ukrajina

Post by tnnt »

Michio Kaku wrote: rusi bi mogli zbrisat svakoga sa zemlje proitiskom na dugme ali nece da ubijaju civile i radije ce zrtvovati vlastite vojnike ali to nema veze sa vojnim uspjehom koliko sa moralom.
nemoj pričati gluposti, vidio si kako su sravnili Grozni i Čečeniju
humani Rusi, nemoj me nasmijavati
samo što Rusi nemaju ni približno kapacitete za ratovanje izvan Rusije i iz zraka poput Amera, tu broj aviona nema nikakve veze
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#2708 Re: Ukrajina

Post by Zviz »

tnnt wrote:
Religious Fantastic wrote:@sluga_okupatora

Zaista si dostojan sluga, nema sta.
Nego dosli su I fasisti u hugo boss uniformama prije nekog vremena. Ruska zemlja svako malo ispljune kosti onih koji su jos uvijek tamo.
Za Rusko oruzje ne brini. A sto se tice uniformi...tebi je americka sminka izgleda jedino mjerodavna. Svaki vojnik sa go pro camerom da moze sto prije svoje dozivljaje podijeliti na jubitou. Uostalom, najveca usluga koju mozes uciniti protivniku je da ga podcijenis zbog toga kakvu uniformu ima I jesu li mu cizme iz najnovije jesen zima kolekcije ili su proslogodisnje. Dokazano

Sent from my iPhone 5S using Tapatalk
budi realan, Ameri bi satrali Ruse samo tako
samo što do toga rata neće nikada doći
pogledaj zadnji Ruski rat u Gruziji, poginulo 170 Gruzijskih vojnika a 100 Ruskih
da su Ameri napali Gruziju, bio bi omjer 1000:1 u to možeš biti siguran :razz:
Muke ratovat protiv arapa koji jedva pogode i metu sa dva metra. Kurac sa nekim drugim nacijama. U Vijetnamu ginuli na hiljade sedmicno. Da je USA ratovala bilo gdje drugo pa i u istoj Gruziji bilo bi vise mrtvih. Ameri i rat to samo zna iz daljine da gadja u gerila okrsajima da nije iz zraka pomoci ginuli bi ko zecevi. Sto Obama nema muda da posalje trupe u Siriju, zato sto mu je Putin i komunisticki savez rekao ne seri manji ces biti od makovog zrna. Pjevat ces kinesku himnu u po New Yorka za svaki boziji nasljedi dan. Amerkanci najbolje ratuju u filmovima. Obama zabrinut drzni monologe, a Putin ga ne jebe ni 2%.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51164
Joined: 29/06/2011 23:39

#2709 Re: Ukrajina

Post by dječak sa šibicama »

Potcjenjujete moc ruskog oruzja. Pojedinci.

Americko oruzje nije ni kvalitetnije ni modernije, to sto je americko oruzje bilo nadmocno nad Irakom i slicnim drzavama i drzavicama naoruzanim "ruskim oruzjem" ne govori nista, te drzave posjeduju uglavnom zastarjelo rusko naoruzanje. Moderno rusko oruzje, Rusi cuvaju za sebe.

Recimo tenk M90MS, ako na njega nabace antiraketni stit Arena, kvalitetniji je tenk i od Abramsa i od Merkave.



O raketnim sistemima da ne govorim.

Naravno, sve to pada u vodu, jer nikada nece doci do direktne i otvorene konfrontacije USA i Rusije, a i ako dodje, kratko bi trajala, nuklearke bi nas sve zajedno bacile u kameno doba. Prezivjele.
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#2710 Re: Ukrajina

Post by tnnt »

Zviz wrote: Muke ratovat protiv arapa koji jedva pogode i metu sa dva metra. Kurac sa nekim drugim nacijama. U Vijetnamu ginuli na hiljade sedmicno. Da je USA ratovala bilo gdje drugo pa i u istoj Gruziji bilo bi vise mrtvih. Ameri i rat to samo zna iz daljine da gadja u gerila okrsajima da nije iz zraka pomoci ginuli bi ko zecevi. Sto Obama nema muda da posalje trupe u Siriju, zato sto mu je Putin i komunisticki savez rekao ne seri manji ces biti od makovog zrna. Pjevat ces kinesku himnu u po New Yorka za svaki boziji nasljedi dan. Amerkanci najbolje ratuju u filmovima. Obama zabrinut drzni monologe, a Putin ga ne jebe ni 2%.
drugo je gerilski rat, govorimo o otvorenom ratu dvije vojske
satrali su samo tako Sadama i ostale, ali gerilce nemožeš samo tako lako
pričaš o dvije sasvim različite stvari, Ruse znači već vidiš kao gerilce koji su popušili u otvorenom ratu ? :lol:
Last edited by tnnt on 01/03/2014 15:09, edited 1 time in total.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2711 Re: Ukrajina

Post by insomnia78 »

Jebo te isto djeca, ko je jaci Zagor ili Blek


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
Michio Kaku
Posts: 327
Joined: 09/01/2014 02:05

#2712 Re: Ukrajina

Post by Michio Kaku »

tnnt wrote:
Michio Kaku wrote: rusi bi mogli zbrisat svakoga sa zemlje proitiskom na dugme ali nece da ubijaju civile i radije ce zrtvovati vlastite vojnike ali to nema veze sa vojnim uspjehom koliko sa moralom.
nemoj pričati gluposti, vidio si kako su sravnili Grozni i Čečeniju
humani Rusi, nemoj me nasmijavati
samo što Rusi nemaju ni približno kapacitete za ratovanje izvan Rusije i iz zraka poput Amera, tu broj aviona nema nikakve veze
ispocetka dok je jeljcin vodio rusiju trajao je haos. ali kad je dosao putin rat se brzo okoncao. pogledaj sada slike groznog.

postoje mini nuklearne bombe koje lako mogu zbrisat cijelu zapadnu ukrajinu sa lica zemlje bez neke strasne radijacije za okolne zemlje. uvjeren sam da bi amerikanci to uradili da su u putinovoj poziciji kao sto su uradili u japanu ali po meni to je vise znak nemoci nego kontrole.

amerikanci gube rat u i iraku i afganistanu, nemoj da se zavaravas.
Martinez_
Posts: 2266
Joined: 18/12/2013 09:51

#2713 Re: Ukrajina

Post by Martinez_ »

Vreme je.

Last edited by Martinez_ on 01/03/2014 15:12, edited 2 times in total.
Martinez_
Posts: 2266
Joined: 18/12/2013 09:51

#2714 Re: Ukrajina

Post by Martinez_ »

..
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#2715 Re: Ukrajina

Post by Zviz »

tnnt wrote:
Michio Kaku wrote: rusi bi mogli zbrisat svakoga sa zemlje proitiskom na dugme ali nece da ubijaju civile i radije ce zrtvovati vlastite vojnike ali to nema veze sa vojnim uspjehom koliko sa moralom.
nemoj pričati gluposti, vidio si kako su sravnili Grozni i Čečeniju
humani Rusi, nemoj me nasmijavati
samo što Rusi nemaju ni približno kapacitete za ratovanje izvan Rusije i iz zraka poput Amera, tu broj aviona nema nikakve veze
Zato imaju vise nuklerani bojevi glava nego Izrael, USA, Francuska i Britanija skupa - ko je branio i imao muda u zadnjih 25 godina da Rusima kaze nemozes praviti nuklerane ili bilo kakvo oruzije, to sto onei ne reklamiraju svoje na koje kakvim SHOW TV KANALIMA poput DISCOVER neznaci da nemaju. Daj bolan, ili ako neratuju kao Amerikanci ko budale po svijetu neznaci da nemaju u hangarima i pod zemljom. A gdje je Kina. Kina kad kaze Ameriki lezi, sjedi i stui, kontak Kina okom Ameri skokom.

AKo dodje do sukoba Kijevu nece ni Dresden biti ravan poslje bombarodvanja. To ce za 7 dana liciti Hirosimu. Sjeti te se Groznija.

Image

Nisam za rat, nisu mi ni rusi pri srcu, a tako isto ni ameri ali neka treba i malo tim seljacima (cowboys) ocrtati liniju. Najsretnij bi bio kad bi neko i onoj Angeliki debeloj foki iz Berlina usta zacepijo.
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#2716 Re: Ukrajina

Post by tnnt »

Michio Kaku wrote: ispocetka dok je jeljcin vodio rusiju trajao je haos. ali kad je dosao putin rat se brzo okoncao. pogledaj sada slike groznog.

postoje mini nuklearne bombe koje lako mogu zbrisat cijelu zapadnu ukrajinu sa lica zemlje bez neke strasne radijacije za okolne zemlje. uvjeren sam da bi amerikanci to uradili da su u putinovoj poziciji kao sto su uradili u japanu ali po meni to je vise znak nemoci nego kontrole.

amerikanci gube rat u i iraku i afganistanu, nemoj da se zavaravas.
a zašto bi to Rusi napravili?
napadaju li Ukrajinci pa i Ameri Rusiju ili Rusku populaciju u Ukrajini?
zar ti nisu i Ukrajinci pravoslavna slavenska braća poput Rusa?
zašto ste vi Srbi stali na Rusku stranu?
pa nije valjda radi onog lopova Janukovića, pa da je on bio presjednik u Srbiji javno bi ga objesili hebote?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#2717 Re: Ukrajina

Post by spreca »

al ova raja svrsava...........ostavite malo sperme i da djecu pravite
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#2718 Re: Ukrajina

Post by tnnt »

Zviz wrote:
AKo dodje do sukoba Kijevu nece ni Dresden biti ravan poslje bombarodvanja. To ce za 7 dana liciti Hirosimu. Sjeti te se Groznija.

Nisam za rat, nisu mi ni rusi pri srcu, a tako isto ni ameri ali neka treba i malo tim seljacima (cowboys) ocrtati liniju. Najsretnij bi bio kad bi neko i onoj Angeliki debeloj foki iz Berlina usta zacepijo.
pa Čečenaca je milijun i nešto sitno, i opet si izgubili Rusi desetke tisuća vojnika i stotine tenkova tamo
kako ti to zamišljaš da će samo prošetati Ukrajinom?
mada samo pričamo nebuloze, oni će se skoncentrirati na Krim i glumiti da su u zaštiti Ruske manjine
Last edited by tnnt on 01/03/2014 15:21, edited 1 time in total.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#2719 Re: Ukrajina

Post by Challenger__ »

Počelo je i u Harkovu i Donjecku:

Image
Image
Demonstracije u Harkovu i Donjecku. Ruske agencije javljaju da su proruski demonstranti zauzeli zgradu lokalne administracije u Harkovu i podižu rusku zastavu.
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2720 Re: Ukrajina

Post by radostan dan »

sad kad zakuvam na onoj temi, jel bolja američka il ruska sisa... :P
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#2721 Re: Ukrajina

Post by tnnt »

radostan dan wrote:sad kad zakuvam na onoj temi, jel bolja američka il ruska sisa... :P
pa pričamo o mogućim scenarijima, koji nisu nemogući
i malo uspoređujemo, neznam šta je tebi sporno u svemu tome?
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#2722 Re: Ukrajina

Post by Challenger__ »

Harkov, jelte:

Image

Šalji Obuma NATO.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51164
Joined: 29/06/2011 23:39

#2723 Re: Ukrajina

Post by dječak sa šibicama »

Ocekivano, Donbas i Harkov su sljedeci.

Posebno Donbas, nema sanse da se tog bazena docepaju zapadnjaci, a htjeli bi. I Adolf je za Donbas bio spreman zrtvovati par divizija.

Tamo je pravi gazda Ahmetov, jest Tatar ali mislim da je Janukovicev covjek. Ispravite me ako grijesim.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#2724 Re: Ukrajina

Post by Challenger__ »

Obuma, šalji NATO, pade i Harkov!!
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51164
Joined: 29/06/2011 23:39

#2725 Re: Ukrajina

Post by dječak sa šibicama »

Ali zanimljivo je da su u Donbasu Ukrajinci natpolovicna vecina, ali kao maternji, ruski jezik navodi 3/4 stanovnistva Donjecke i Luganske oblasti.
Post Reply