TV uređaji - sve o tome

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
MTV
Posts: 15232
Joined: 21/08/2013 19:39

#2701 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by MTV »

mobsterc wrote:Za 1450 je bio 55w755c tako da bi bilo sludo dati 1350 za 43

edit: ne znam, vjerovatno moze biti vise vrsta, zavisi za koje trziste
Cijene su kod nas sulude kad sam uzeo ovog januar 2016, 48JU6472 za kes 1500 KM na kartice 1650 KM.
50JU6472 za kes 2099 KM a 55JU6472 bio 1899 KM. Karticno se nesjecam cijena i nije bilo popusta od 10% na penzice.
Nisam se mogao proteknut 400 KM jer i ovo protezanje do 1500KM je najvise dosad i neplaniram u buducnosti prelaziti taj prag. Al BiH i cijene neidu zajedno :(
brazzo19
Posts: 3275
Joined: 25/09/2008 13:43

#2702 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by brazzo19 »

Ne znam bezveze se dizu tenzije na ovako dobroj temi ... mobstrec je bas vidi se upucen u sve ovo i jos 2-3 momka i tako da je sto se tice tv.a njihova zadnja bar u mom slucaju ... nisam mislim glup znam neke osnovne stvari mogu na kraju kupit sta mi se svidja al kad vec dajem preko hiljadu km volio bih da se ne zajebem ko prosli put ... kontam za spavace da uzmem nesto 32" incha neki samsung smart i kupim nije los tv. kupim u imtecu al platim 32" prije doduse gotovo dvije godine preko 700 km a mogao sam za jos 50 km vise kupit 40" i naravno zajebo se al zato sto nisam dosao ni konsultovao se nisakim vezano za kupovinu tv.a kontao bice mi 32" dosta i naravno da je premalo pogotovo za HD kanale uopste se ne vidi nikakva razlika jer je mal tv .... dalje bio sam zaijepio za philips i android i ambilight i onda mi je ovdje objasnjeno da mi je sony dosta bolji izbor za isto para .... dosta ljudi ima i LG tv i zadovoljni su sa njim pravo ali meni nesto ne lezi LG opcenitno tako kada budem kupovao to ce biti sony ili samsung otprilike imam i modele ali opet cu se konsultovati sa mobstreco.om za zavrsno misljenje .... budite mi podzravljeni :sax: :thumbup:
User avatar
mobsterc
Posts: 2571
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#2704 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by mobsterc »

channel10 wrote:Da li ima razlike kod H6400 proizvedenih 2014. i 2015. godine?
Ako se dobro sjecam, nesto se pricalo po forumima da paneli imaju neku drugu oznaku, ali nije se utvrdilo da li je neki drugi proizvodjac poceo praviti panele u 48 verziji
kakaljin
Posts: 13493
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#2705 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by kakaljin »

Ja 50 platio toliko u Sarajevu u Domodu
Last edited by kakaljin on 13/03/2017 15:20, edited 1 time in total.
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#2706 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by shalla »

MTV wrote:@mobstrec samsungu se moze :lol:

Sa one stranice rtings KU6300 je izgleda kod nas KU6000.
Kod njih JU6500 kod nas JU6400 (2015 g) :-)

Na kraju @shalla ode i kupi CRT guzonju. Sala mala :wink:
Pa sviju mi mojih evo bil ti bio pametniji poslije svih ovih ispisanih stranica :|
Haman se odlučih za ovaj 50KU6072, evo Mobsterc mu nađe hiljadu mahana... I evo pričam sa kumom, on ima 4K 50" u jednoj i fullhd 40" u drugoj sobi, kaže da se i obični TV sadržaj u HD-u razlikuje tj da je bolji na 4K televiziji. I sad ti budi pametan,,,
Last edited by shalla on 13/03/2017 15:22, edited 1 time in total.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#2707 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by channel10 »

mobsterc wrote:
channel10 wrote:Da li ima razlike kod H6400 proizvedenih 2014. i 2015. godine?
Ako se dobro sjecam, nesto se pricalo po forumima da paneli imaju neku drugu oznaku, ali nije se utvrdilo da li je neki drugi proizvodjac poceo praviti panele u 48 verziji
Pa i ja sam nesto nacuo da nisu isti, zato i pitam :).

Vidim da imaju oznake UE40H6400AKXXH i UE40H6400AWXXH

Kod mene je ovaj prvi pa me zanima valja li ili ne :).
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3509
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#2708 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Dupli_skalp »

i mene ste sad sjebali sa ku6072.

na rtings.com taj tv (pod američkom oznakom) je dosta nahvaljen, isto tako i na hdtelevizija.com.
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#2709 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zomri »

shalla wrote:
MTV wrote:@mobstrec samsungu se moze :lol:

Sa one stranice rtings KU6300 je izgleda kod nas KU6000.
Kod njih JU6500 kod nas JU6400 (2015 g) :-)

Na kraju @shalla ode i kupi CRT guzonju. Sala mala :wink:
Pa sviju mi mojih evo bil ti bio pametniji poslije svih ovih ispisanih stranica :|
Haman se odlučih za ovaj 50KU6072, evo Mobsterc mu nađe hiljadu mahana...
nije hiljadu, za sad je samo jedna. to što ima 60hz panel (pod uslovom da fakat ima) je problem samo u 1% slučajeva, a to su brze scene u filmovima i sportu. laički, ako ti ne smeta da kad gledaš tenis da izgleda kao da igraju sa kometama umjesto loptica onda ćeš biti ok sa ovim.

moraš shvatiti da i mobster i svi mi ostali hoćemo pomoći raji, samo je problem ovdje na temi što raja postavlja previše uslova koje ne mogu ispoštovati budžetom.
User avatar
mobsterc
Posts: 2571
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#2710 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by mobsterc »

MA zejebajes ti malo :D :D
Svakom se moze naci mana. Ako gledas samo serije, filmove i sport, slobodno idi na veci panel, uzmi i taj samsung i bices zadovoljan.
Neces ti primjetiti Hz ni ostale stvari ako se ne budes zamarao. Ako otpakujes tv pa pocnes traziti dse i slicno, naci ces sigurno i neces moci zaboraviti.
To odavno pisem ovdje, ima mana i onaj od 5000 ka o i svaki uredjaj, ne mozete uzeti 'najbolje' a pogotovo ne na budzetu.
Bolje se fokusiraj na neke svoje potrebe, ako ti treba android ganjaj android, ako hoces ambilight ganjaj to itd.
Nije to nista toliko lose da se covjek hvata za glavu. Uzmi sto duzu garanciju da si miran. Opet ti kazem, sta znas sta ce biti za 3-4 mozda promijenis 2 tv-a, to nikada ne znas, ne vrijedi toliko biti opterecen. Uzivaj koliko mozes da se pruzis jer uvijek moze nesto malo bolje za + sto dvjesto maraka.
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#2711 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zomri »

eyesburn wrote:i mene ste sad sjebali sa ku6072.

na rtings.com taj tv (pod američkom oznakom) je dosta nahvaljen, isto tako i na hdtelevizija.com.
pogledaj ocjene za kvalitetu slike i pokretnu rezoluciju (prve dvije stavke). i oni su to naglasili da je mana, ali zaključili da je tv generalno dobar za prosječnog korisnika i za taj novac.
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#2712 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zomri »

mobsterc wrote:MA zejebajes ti malo :D :D
Svakom se moze naci mana. Ako gledas samo serije, filmove i sport, slobodno idi na veci panel, uzmi i taj samsung i bices zadovoljan.
Neces ti primjetiti Hz ni ostale stvari ako se ne budes zamarao. Ako otpakujes tv pa pocnes traziti dse i slicno, naci ces sigurno i neces moci zaboraviti.
To odavno pisem ovdje, ima mana i onaj od 5000 ka o i svaki uredjaj, ne mozete uzeti 'najbolje' a pogotovo ne na budzetu.
Bolje se fokusiraj na neke svoje potrebe, ako ti treba android ganjaj android, ako hoces ambilight ganjaj to itd.
Nije to nista toliko lose da se covjek hvata za glavu. Uzmi sto duzu garanciju da si miran. Opet ti kazem, sta znas sta ce biti za 3-4 mozda promijenis 2 tv-a, to nikada ne znas, ne vrijedi toliko biti opterecen. Uzivaj koliko mozes da se pruzis jer uvijek moze nesto malo bolje za + sto dvjesto maraka.
velika istina! i OLED od 4 milje ima mana, a nekamoli ovi za milju.
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#2713 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by shalla »

mobsterc wrote:MA zejebajes ti malo :D :D
Svakom se moze naci mana. Ako gledas samo serije, filmove i sport, slobodno idi na veci panel, uzmi i taj samsung i bices zadovoljan.
Neces ti primjetiti Hz ni ostale stvari ako se ne budes zamarao. Ako otpakujes tv pa pocnes traziti dse i slicno, naci ces sigurno i neces moci zaboraviti.
To odavno pisem ovdje, ima mana i onaj od 5000 ka o i svaki uredjaj, ne mozete uzeti 'najbolje' a pogotovo ne na budzetu.
Bolje se fokusiraj na neke svoje potrebe, ako ti treba android ganjaj android, ako hoces ambilight ganjaj to itd.
Nije to nista toliko lose da se covjek hvata za glavu. Uzmi sto duzu garanciju da si miran. Opet ti kazem, sta znas sta ce biti za 3-4 mozda promijenis 2 tv-a, to nikada ne znas, ne vrijedi toliko biti opterecen. Uzivaj koliko mozes da se pruzis jer uvijek moze nesto malo bolje za + sto dvjesto maraka.
;-)
Mislim da je ovo poenta, nisam ja tolika pegla, ja sam jedan fakat prosječan korisnik koji mahom gleda sport i filmove i pušta djetetu crtane na youtube ;-)
Mislim da ću uzeti ovaj Samsung, najviše zbog 5 godina garancije, samo u Tehnomagu imaju 40 i 50" a u Domodu imaju i 43" isti tv pa mislim da ću kod njih. Hvala još jednom svima...
Last edited by shalla on 13/03/2017 15:40, edited 2 times in total.
User avatar
MTV
Posts: 15232
Joined: 21/08/2013 19:39

#2714 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by MTV »

shalla wrote: Pa sviju mi mojih evo bil ti bio pametniji poslije svih ovih ispisanih stranica :|
Haman se odlučih za ovaj 50KU6072, evo Mobsterc mu nađe hiljadu mahana... I evo pričam sa kumom, on ima 4K 50" u jednoj i fullhd 40" u drugoj sobi, kaže da se i obični TV sadržaj u HD-u razlikuje tj da je bolji na 4K televiziji. I sad ti budi pametan,,,
Iskreno nebi bio pametan i sa ovim i bez ovih stranica.

Da 4K TV ima upscaling. Ja ti imam Logosoftov resiver koji siba sve u 1920x1080i naravno da Hayat HD, Eurosport HD, MTV Live HD imaju odlicnu sliku takodjer i FOX SD, RTL DE, RTL HR, HRT. Dok ovi lokalci TVSA, Zenica, Slon, Kiss nema tog televizora koji bi popravio tu analognu sliku.

Tenisku lopticu ces sigurno vidjeti kao lopticu na kanalu Eurosport HD ili SK HD dok na SD varijanti ces imat taj osjecaj prljave slike ako se koncentrises na lopticu...

Sad ti poredaj sta ti je prioritet 43 FHD ili 50 UHD. Cijena 1300 KM ili tog Sonya za manju cijenu. Vidi u radnji imas li mogucnost vratiti proizvod ako nisi zadovoljan. Mislim da imas pravo u roku 7 dana. Pricalo se na forumu.

Idi na 50 kasnije ces se lupat u guzicu sto si uzo 43.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#2715 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by channel10 »

Otidji ti u radnju i izmjeri dva metra, stani i gledaj. Ja sebi kupio 40-ku da je gledam sa cca 2 metra, mada sma se tu mislio oko 32 i 40.

Eh sad zamisli 50 inca i da to gledas sa 2 metra :D. Nema sanse da sve upratis na ekranu :D , ali eto pravac prodavnica, udaljenost 2 metra i zentaj :D
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3509
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#2716 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Dupli_skalp »

zomri wrote:
eyesburn wrote:i mene ste sad sjebali sa ku6072.

na rtings.com taj tv (pod američkom oznakom) je dosta nahvaljen, isto tako i na hdtelevizija.com.
pogledaj ocjene za kvalitetu slike i pokretnu rezoluciju (prve dvije stavke). i oni su to naglasili da je mana, ali zaključili da je tv generalno dobar za prosječnog korisnika i za taj novac.
ono što mi je zapalo za oko je da je ukupno bolje ocjenjen i od nekih skupljih lg 4k televizora, zato sam ga stavio u izbor.

a gledat ću samo analognu trenutno na njemu, pa mi je to neki kriterij od onih navedenih koje sam još spomenuo da su mi u izboru (lg uf680, sony wd757), dakle koji ima najbolju sliku (kompresiju) analogije.
User avatar
MTV
Posts: 15232
Joined: 21/08/2013 19:39

#2717 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by MTV »

@shala
Gubis UHD dobijas jedna HDMI i jedan USB prikljucak vise, dobijas 3D i vjerovatno 100Hz panel.

Ovako da te nezbunim
48h6400 4 HDMI, 3 USB, FHD, 3D Smart iz 2014 Tizen, vjerovatno 100Hz
50KU6072 3 HDMI, 2 USB, UHD, Smart iz 2016 Tizen, vjerovatno 60 Hz

Interface nije isti na ta dva TV-a. Mozes vidjeti na yt.
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#2718 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by shalla »

Da da da, do mene, nisam vidio da je FHD...
User avatar
mobsterc
Posts: 2571
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#2719 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by mobsterc »

Ma kako nema sanse, slobodno ti 50ku ;)
jbt ja sjednem u zadnji red u kinu pa mi malo-
User avatar
MTV
Posts: 15232
Joined: 21/08/2013 19:39

#2720 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by MTV »

Bgm udarat ce se u guzicu ako uzme manji. Vremenom ce mu postajat sve manji i manji. Licno iskustvo :mrgreen:
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#2721 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by shalla »

Ok, to je to onda, idem sa bismillom poslije posla da pazarim 50KU6072. Sa svim navedenim manama opet mislim da će mi promjena sa Panasonica iz 2009. godine biti wow :mrgreen:
User avatar
mobsterc
Posts: 2571
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#2722 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by mobsterc »

To je to, 50 je sweet spot za 2m :D
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#2723 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zomri »

ako je panasonic plazma možda malkice budeš razočaran kvalitetom slike.

(ovo ja da zakuham još malo :skoljka: )
User avatar
MTV
Posts: 15232
Joined: 21/08/2013 19:39

#2724 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by MTV »

Zomri budi dobar :mrgreen:

@shala jasta da ce biti wow
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#2725 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by shalla »

zomri wrote:ako je panasonic plazma možda malkice budeš razočaran kvalitetom slike.

(ovo ja da zakuham još malo :skoljka: )
Ma kakva crna plazma, Panasonic Viera TX-32LX80, jedva ga nađoh na netu da kopiram ime modela :lol:
Post Reply