Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Inteligencija
Posts: 384
Joined: 10/03/2018 11:28

#26951 Re: Zeničani

Post by Inteligencija »

gentoo wrote:Ko moze da pogodi koji forumas je pisao ovo


http://centar72.ba/?q=node/5721#q=node% ... yers=B000T

:lol:
samo moze bit ona dalabu hardcore :lol:
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#26952 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Jeste li primijetili koliko su u zadnje vrijeme ZIM-ovi proizvodi pali qrcu za uši? Mileram je postao "vodenastiji" od nekada obične pavlake, jogurt je pun vode, a obična pavlaka je sada grozota o kojoj ne vrijedi pričati. U mojoj kući definitivno smo odustali od njihovih proizvoda na neodređeno vrijeme, nek ovi sad novi što su kupili qrcu sviraju, od mene marke neće dobit.

Grozno koliko su im se pokvarili proizvodi. :(
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#26953 Re: Zeničani

Post by Norm »

kamen spoticanja wrote:
Image


:lol: :lol: :lol:
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#26954 Re: Zeničani

Post by HardcoreMX »

haha gle gore likova..zgubidani :lol:
hajmo u ritmu...
glentoo je ako se ne varam
ljuti lik sto je rezo ljudima struju
naljutio se nisu mu napravili ljulju...
zahrdjala zeljezara i mlijeko ne valja
Jbg kad bjeze sa sela u grad
nece na zemlji rad
lakse upisati tecaj u linuxu
gluhariti povazdan po klixu
jos kad to nauci satru
vidi mu se inteligencija odmah na startu...
:D
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#26955 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Tačno mi dođe da ti ispod prozora dovedem po Tetova i da basketa poigramo :lol:
User avatar
Inteligencija
Posts: 384
Joined: 10/03/2018 11:28

#26956 Re: Zeničani

Post by Inteligencija »

Jimmy McNulty wrote:Tačno mi dođe da ti ispod prozora dovedem po Tetova i da basketa poigramo :lol:
Glavno pitanje je: Hoće li konačno prestati "teferič primitivizma" na igralištu na Mokusnicama? Sa tog promašaja od igrališta dolazi gotovo konstantna galama. Vrlo rijetko su to djeca, već se uglavnom radi o mnogo starijim koji lupaju loptama

:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#26957 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Umanjio izdvajanja za eko kuću smetovi i boračko jezero da bi platio dubiozi 20.000 KM. :D :D
User avatar
Inteligencija
Posts: 384
Joined: 10/03/2018 11:28

#26958 Re: Zeničani

Post by Inteligencija »

To mu je i dobar potez ne znas ga ni trollat :lol:

Kad izadje Fudo u aprilu za govornicu onako hrabro kaze u iducih 30 dana pokrecem bivsi cimos nasao sam strateskog investitora, hahahah pa to odmah objavljuje na zenica.ba sluzbenoj stranici grada, ostali mediji prenijeli fb se usijao kraljuuuuuu a evo prodje 3 mjeseca od tada, pojela maca jezik :lol: :lol:
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#26959 Re: Zeničani

Post by HardcoreMX »

cuj ne znas trolat..jbt te led zar i ovo postoji...cim se lik zamara...i kakva hrabrost za nick...
jimmy voda po tetova...al se ismija..ma nemoj se trosit...uhvati se za usi pa poigraj slobodno... :lol:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#26960 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Casual's wrote:Umanjio izdvajanja za eko kuću smetovi i boračko jezero da bi platio dubiozi 20.000 KM. :D :D
Pa jel ekonomista ili nije? :mrgreen:

Na stranu šalu, ali vjerovatno ne može drugačije.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#26961 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Inteligencija wrote:To mu je i dobar potez ne znas ga ni trollat :lol:
Krasan. Neka uzme Merhametu da plati Adisa Škalju..
User avatar
Inteligencija
Posts: 384
Joined: 10/03/2018 11:28

#26962 Re: Zeničani

Post by Inteligencija »

Casual's wrote:
Inteligencija wrote:To mu je i dobar potez ne znas ga ni trollat :lol:
Krasan. Neka uzme Merhametu da plati Adisa Škalju..
Sad od merhameta sad od eko kuce sad od Borackog, jos malo pa ce biti od djece sehida..nemoj vise zaplakat cu
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#26963 Re: Zeničani

Post by Warashii »

Inteligencija wrote:
Casual's wrote:
Inteligencija wrote:To mu je i dobar potez ne znas ga ni trollat :lol:
Krasan. Neka uzme Merhametu da plati Adisa Škalju..
Sad od merhameta sad od eko kuce sad od Borackog, jos malo pa ce biti od djece sehida..nemoj vise zaplakat cu
Mozda ne vezano za ovu pricu ali ta stavka djeca sehida i poginulih biraca ne moze dovjeka da traje pa rat je zavrsio prije 23 godine. Mozda je okrutno ali je malo nepravedno vec sad sve to.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66031
Joined: 03/08/2010 19:04

#26964 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

da,djeca poginulih boraca su uvelikio punoljetna,evo vec 5-6 godina minimalno
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#26965 Re: Zeničani

Post by phillie »

kakavdanakneiskustvu wrote:da,djeca poginulih boraca su uvelikio punoljetna,evo vec 5-6 godina minimalno
Moguce je da i djeca vec imaju djecu...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66031
Joined: 03/08/2010 19:04

#26966 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

phillie wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:da,djeca poginulih boraca su uvelikio punoljetna,evo vec 5-6 godina minimalno
Moguce je da i djeca vec imaju djecu...

da,unuce poginulog borca
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#26967 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Meni je uvijek bilo glupo sto ta djeca imaju prednost pri poslu. Uredu stipendiranja, i tako to, ali prednost pri poslu nije. Sta ja trebam biti kriv sto meni babo nije isao u rat i sto nije poginuo u ratu? Mada eto slabo njih se i zaposlilo zbog te prednosti. Proslo je 23 godine i polako to treba ukidati, kako god nekome zvucalo...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66031
Joined: 03/08/2010 19:04

#26968 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

kakav je ovo vatromet ?
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#26969 Re: Zeničani

Post by Casual's »

kakavdanakneiskustvu wrote:kakav je ovo vatromet ?
Vrače obilježio jaranstvo sa Fudom
User avatar
N.N.
Posts: 3554
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#26970 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Nikakvu oni prednost nemaju, osim na papiru.

Imam amidzica koji je bez oca ostao sa nepunih godinu dana, beba. Danas je odrasla osoba, akademski gradjanin. Ni posla, ni stana...toliko o tome da imaju neku prednost.
Trazio, ganjao, dole ta neka Nihada iz boracke obecavala, satro preporuke pisala, nista...
I masa je jos takvih slucajeva...

Mada, ima istine i da je dosta zloupotrebljeno tih stvari, pa su boracke stipendije dobijale osobe koje su sa BMWom dolazile na fax. Iphone se nosao a boracka uredno isplacivana...i normalno da sada ta osoba i radi u drzavnoj firmi. I td td.
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#26971 Re: Zeničani

Post by HardcoreMX »

akademski gradjanin...htio biti privilegovan...pa ga drugi sa bm..ovaj jacom stelom prestigao...
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#26972 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Bas zbog tih zloupotreba i cinjenice da je proslo toliko vremena i da se radi o vec oformljenim, punoljetnim osobama to treba ukidati. Da se ja pitam ja bih nakon 2020 ukinuo sve povlastice i naknade osim za neozenje/neudate supruznike poginulih boraca i njihove roditelje te invalide.Dvadeset pet godina od rata je vise nego dovoljno. Da se razumijemo iz blize familije sam imao 31 borca armije, sehide, i imamo i ratne vojne invalide, ali sam misljenja da negdje treba da se povuce ta linija.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66031
Joined: 03/08/2010 19:04

#26973 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

eto te ko fahro radoncic,on se non stop hvali time sto je raz proveo u sarajevu i time sto u porodici ma sehida
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26974 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Kad su od centra do crkvica nadvoznjak prebacili sa 30 na ograničenje 40? Nisam upratio kad su znak zamijenili
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#26975 Re: Zeničani

Post by Norm »

Throttle wrote:Kad su od centra do crkvica nadvoznjak prebacili sa 30 na ograničenje 40? Nisam upratio kad su znak zamijenili
joooj kad ga sad zagasaaaam.... :lol: :lol: :lol:
Post Reply