Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
noviclan
- Posts: 15008
- Joined: 31/10/2013 06:48
#26826 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kazu tajeuromotorio kovid-19/29 dijelovi imaju neku garanciju ali sta podrazumijeva ista, jbg mozda je bolje dati 30-50 km vise i umjesto tri godine akumulator derati pet godina ali samo ukoliko nemas namjeru da prodajes vozilo
- hopi
- Posts: 7256
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#26827 Re: Pitamo Mehanicare ?
a od kud znaš da će taj kdb aku trajati 3 godine?
ja bi morao pohvaliti hugel, uzeo ima nekoliko godina, prije 2 god se skroz ispraznio, i dere još uvijek, jest da je u benzincu što se slabo voza, ovu zimu se palio možda 1-2 put mjesečo ali evo ga još uvijek radi.
ja bi morao pohvaliti hugel, uzeo ima nekoliko godina, prije 2 god se skroz ispraznio, i dere još uvijek, jest da je u benzincu što se slabo voza, ovu zimu se palio možda 1-2 put mjesečo ali evo ga još uvijek radi.
-
preludezalude
- Posts: 7009
- Joined: 07/03/2012 00:09
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
#26829 Re: Pitamo Mehanicare ?
to oko garancija sam i prije nacuo, da to slabo prolazi, obicno se trazi greska u upotrebi itd. I ja ne znam da je neko kroz reklamaciju, pogotovu dio kao akumulator ikad i naplatio... 
-
Enticer
- Posts: 723
- Joined: 21/12/2004 13:44
- Location: Sarajevo
#26830 Re: Pitamo Mehanicare ?
U pocetku me nerviralo, al sam se navikao, medjutim posto sada imam vise vremena volio bih to rijesiti...o cemu se radi? Naprijed na staklu imam jednu parnicu od lijevog brisaca. Prethodnom vlasniku izgleda da je na vrhu metlice bio neki metal ili sta vec i kako je brisac radio napravio je ćizu preko cijelog stakla. Promjer te ćize je kao da je neko flomasterom napravio krug. Ima li nacin da se to ukloni?
-
suit_up
- Posts: 846
- Joined: 31/12/2019 11:25
-
Enticer
- Posts: 723
- Joined: 21/12/2004 13:44
- Location: Sarajevo
#26833 Re: Pitamo Mehanicare ?
hoce svak za pare, medjutim zanima me da li je to uopste izvodljivo? Da se skine ciza poliranjem i da se ne primjeti nikako? Trljo bi ja 3 dana da znam da ce to nestati
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#26834 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mozes trljati i mjesec, ali bez opreme i znanja nema rezultata. Sam ne mozes uraditi sigurno
Otidji kod Krune, neka pogleda, moze li se rjesiti i ako moze covjek ce ti rjesiti i izmedjuostalog najbolje reci sta da ocekujes
Budi spreman onda to i da platis tu uslugu
- Optimist
- Posts: 15519
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#26835 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jeftinije mu je novu sajbu postaviti nego kod Krune polirati.
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#26837 Re: Pitamo Mehanicare ?

A dešava se
-
10Dogan
- Posts: 39
- Joined: 02/01/2020 00:01
-
LikeLike
- Posts: 2301
- Joined: 10/09/2013 15:59
#26841 Re: Pitamo Mehanicare ?
Narucio se u Unitrade da uradim servis i zamijenim diskove i plocice, rekose mi da moram ostaviti auto pa ce mi javiti kad bude gotovo. Kakva su iskustva s njima? Fusere li? Cijene su im skroz OK.
- konektovan
- Posts: 51391
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#26843 Re: Pitamo Mehanicare ?
Raja prije nekih godinu ipo sam u simimpexu kupio boschov zadnji brisac koji se nakon svega par mjeseci osjetio da skripi. Onako na njemu nema vidljivih tragova ostecenja
Sta raditi? Nije frka ni kupiti drugi 15 KM je bio ali ono ne koristi se uopste cesto a da je tako brzo otisao?
Sta raditi? Nije frka ni kupiti drugi 15 KM je bio ali ono ne koristi se uopste cesto a da je tako brzo otisao?
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#26844 Re: Pitamo Mehanicare ?
ne brisi na suho,dobro naprskaj jer se zalijepi svega i svacega,zimi pogotovo
ja promijenio takav u januaru nakon 4god,jer je poceo brljavit i platio ga u motorexu 13,50KM

ja promijenio takav u januaru nakon 4god,jer je poceo brljavit i platio ga u motorexu 13,50KM
- kabal1337
- Posts: 13445
- Joined: 11/02/2012 21:08
#26845 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ocisti ga nekada jer dosta prasine padne na brisac.JavierBosnia wrote: ↑21/04/2020 23:13 Raja prije nekih godinu ipo sam u simimpexu kupio boschov zadnji brisac koji se nakon svega par mjeseci osjetio da skripi. Onako na njemu nema vidljivih tragova ostecenja
Sta raditi? Nije frka ni kupiti drugi 15 KM je bio ali ono ne koristi se uopste cesto a da je tako brzo otisao?
Ja sam imao te bosch aerotwin 80 KM platio skripali na pocetku ok brisaci
Uzeo nedavno aeroeco oko 24 KM ne skripe slicno brisu pa cemo vidjet. Ako izdrze zimu odlicni.
Za zadnji ja samo uvucem novu gumicu jer mi je bacanje para iskreno 12 KM na metlicu ako za 12 KM mogu iz jedne napraviti 2 kom jer mi je nebitan zadnji brisac.
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#26846 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma nije fazon mjenjati ako ce opet za 2 mjeseca isto
A cistio sam ga vala detaljno moze se lizat sa njeg
Auto opran, ukljucim da skloni vodu skripi. Najveca kisa, skripi, prscem tecnost skripi.. sve vise kontam da sam dobio kakav s fabeickom greskom jer nije normalno ovo
Imal cime da se bolje cisti kakav trik, alkohol il je dovoljno i vlazne, pokusati jos jednom fino mada tesko
A cistio sam ga vala detaljno moze se lizat sa njeg
Auto opran, ukljucim da skloni vodu skripi. Najveca kisa, skripi, prscem tecnost skripi.. sve vise kontam da sam dobio kakav s fabeickom greskom jer nije normalno ovo
Imal cime da se bolje cisti kakav trik, alkohol il je dovoljno i vlazne, pokusati jos jednom fino mada tesko
-
noviclan
- Posts: 15008
- Joined: 31/10/2013 06:48
#26847 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ima ona zejtinom preci gumicu ili 0W-40 uljem
- kabal1337
- Posts: 13445
- Joined: 11/02/2012 21:08
#26848 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da li si ti siguran da ti zapravo metlica skripi ?
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39555
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#26850 Re: Pitamo Mehanicare ?
mozda je sajba neravna 

