Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#26826 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

Kazu tajeuromotorio kovid-19/29 dijelovi imaju neku garanciju ali sta podrazumijeva ista, jbg mozda je bolje dati 30-50 km vise i umjesto tri godine akumulator derati pet godina ali samo ukoliko nemas namjeru da prodajes vozilo
User avatar
hopi
Posts: 7256
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#26827 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hopi »

a od kud znaš da će taj kdb aku trajati 3 godine?
ja bi morao pohvaliti hugel, uzeo ima nekoliko godina, prije 2 god se skroz ispraznio, i dere još uvijek, jest da je u benzincu što se slabo voza, ovu zimu se palio možda 1-2 put mjesečo ali evo ga još uvijek radi.
preludezalude
Posts: 7009
Joined: 07/03/2012 00:09

#26828 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

Matrix89 wrote: 16/04/2020 21:16 A dobro nismo svi iz sarajeva, imal neka preporuka u tk
Ako mislis na Tuzlu, onda ni u kom slucaju nemoj ici kod onog sto se nalazi izmedju tenisa i crvenih 7. Taj veze nema s poslom.
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#26829 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

to oko garancija sam i prije nacuo, da to slabo prolazi, obicno se trazi greska u upotrebi itd. I ja ne znam da je neko kroz reklamaciju, pogotovu dio kao akumulator ikad i naplatio... :roll:
Enticer
Posts: 723
Joined: 21/12/2004 13:44
Location: Sarajevo

#26830 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Enticer »

U pocetku me nerviralo, al sam se navikao, medjutim posto sada imam vise vremena volio bih to rijesiti...o cemu se radi? Naprijed na staklu imam jednu parnicu od lijevog brisaca. Prethodnom vlasniku izgleda da je na vrhu metlice bio neki metal ili sta vec i kako je brisac radio napravio je ćizu preko cijelog stakla. Promjer te ćize je kao da je neko flomasterom napravio krug. Ima li nacin da se to ukloni?
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#26831 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

Mozda poliranje
suit_up
Posts: 846
Joined: 31/12/2019 11:25

#26832 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by suit_up »

noviclan wrote: 18/04/2020 19:20 Mozda poliranje
Niko to neće da polira, moguće da je spao brisač sa nosača pa je nosač napravio čizu, najjeftinije mu je uzeti novu šoferku ili voziti sa postojećim stanjem, sve ostalo je tegoba.
Enticer
Posts: 723
Joined: 21/12/2004 13:44
Location: Sarajevo

#26833 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Enticer »

suit_up wrote: 18/04/2020 20:31
noviclan wrote: 18/04/2020 19:20 Mozda poliranje
Niko to neće da polira, moguće da je spao brisač sa nosača pa je nosač napravio čizu, najjeftinije mu je uzeti novu šoferku ili voziti sa postojećim stanjem, sve ostalo je tegoba.
hoce svak za pare, medjutim zanima me da li je to uopste izvodljivo? Da se skine ciza poliranjem i da se ne primjeti nikako? Trljo bi ja 3 dana da znam da ce to nestati :D
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#26834 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Enticer wrote: 18/04/2020 21:24
hoce svak za pare, medjutim zanima me da li je to uopste izvodljivo? Da se skine ciza poliranjem i da se ne primjeti nikako? Trljo bi ja 3 dana da znam da ce to nestati :D
Mozes trljati i mjesec, ali bez opreme i znanja nema rezultata. Sam ne mozes uraditi sigurno
Otidji kod Krune, neka pogleda, moze li se rjesiti i ako moze covjek ce ti rjesiti i izmedjuostalog najbolje reci sta da ocekujes

Budi spreman onda to i da platis tu uslugu
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#26835 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Jeftinije mu je novu sajbu postaviti nego kod Krune polirati.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#26836 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Optimist wrote: 18/04/2020 21:38 Jeftinije mu je novu sajbu postaviti nego kod Krune polirati.
Moguce :D
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#26837 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Image

A dešava se :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 65411
Joined: 16/07/2012 16:00

#26838 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

peh, jbg...
10Dogan
Posts: 39
Joined: 02/01/2020 00:01

#26839 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 10Dogan »

zrakomlat
Posts: 10370
Joined: 23/09/2012 17:22

#26840 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zrakomlat »

Image

:D
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#26841 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

Narucio se u Unitrade da uradim servis i zamijenim diskove i plocice, rekose mi da moram ostaviti auto pa ce mi javiti kad bude gotovo. Kakva su iskustva s njima? Fusere li? Cijene su im skroz OK.
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26842 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

LikeLike wrote: 21/04/2020 22:03 Narucio se u Unitrade da uradim servis i zamijenim diskove i plocice, rekose mi da moram ostaviti auto pa ce mi javiti kad bude gotovo. Kakva su iskustva s njima? Fusere li? Cijene su im skroz OK.
Ja imam dobra iskustva.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#26843 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Raja prije nekih godinu ipo sam u simimpexu kupio boschov zadnji brisac koji se nakon svega par mjeseci osjetio da skripi. Onako na njemu nema vidljivih tragova ostecenja

Sta raditi? Nije frka ni kupiti drugi 15 KM je bio ali ono ne koristi se uopste cesto a da je tako brzo otisao?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26844 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

ne brisi na suho,dobro naprskaj jer se zalijepi svega i svacega,zimi pogotovo :wink:

ja promijenio takav u januaru nakon 4god,jer je poceo brljavit i platio ga u motorexu 13,50KM :D

Image
User avatar
kabal1337
Posts: 13445
Joined: 11/02/2012 21:08

#26845 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

JavierBosnia wrote: 21/04/2020 23:13 Raja prije nekih godinu ipo sam u simimpexu kupio boschov zadnji brisac koji se nakon svega par mjeseci osjetio da skripi. Onako na njemu nema vidljivih tragova ostecenja

Sta raditi? Nije frka ni kupiti drugi 15 KM je bio ali ono ne koristi se uopste cesto a da je tako brzo otisao?
Ocisti ga nekada jer dosta prasine padne na brisac.

Ja sam imao te bosch aerotwin 80 KM platio skripali na pocetku ok brisaci
Uzeo nedavno aeroeco oko 24 KM ne skripe slicno brisu pa cemo vidjet. Ako izdrze zimu odlicni.
Za zadnji ja samo uvucem novu gumicu jer mi je bacanje para iskreno 12 KM na metlicu ako za 12 KM mogu iz jedne napraviti 2 kom jer mi je nebitan zadnji brisac.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#26846 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Ma nije fazon mjenjati ako ce opet za 2 mjeseca isto

A cistio sam ga vala detaljno moze se lizat sa njeg :D
Auto opran, ukljucim da skloni vodu skripi. Najveca kisa, skripi, prscem tecnost skripi.. sve vise kontam da sam dobio kakav s fabeickom greskom jer nije normalno ovo
Imal cime da se bolje cisti kakav trik, alkohol il je dovoljno i vlazne, pokusati jos jednom fino mada tesko
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#26847 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

Ima ona zejtinom preci gumicu ili 0W-40 uljem
User avatar
kabal1337
Posts: 13445
Joined: 11/02/2012 21:08

#26848 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Da li si ti siguran da ti zapravo metlica skripi ?
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#26849 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

kabal1337 wrote: 22/04/2020 13:48 Da li si ti siguran da ti zapravo metlica skripi ?
Sta bi drugo?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39555
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26850 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

mozda je sajba neravna :D
Post Reply