Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26776 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

:thumbup:

jebes ga 7KM original,al je problem hrdza :sax:



:lol:
Last edited by amar1994 on 16/04/2020 00:26, edited 1 time in total.
User avatar
sparky
Posts: 1910
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#26777 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sparky »

amar1994 wrote: 16/04/2020 00:16 samo ti vozi,ja ni u grobu ne bi :lol:

ko kaze da neko ima problema na focusu i 3,samo hrdza :D
Cuj ne bi?! Kakav si ti Bošnjo sviju ti. Da ne govorim o stavljanju ključeva na sto u kafani. Čuj ne bi golfa vozio...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26778 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

sparky wrote: 16/04/2020 00:22
amar1994 wrote: 16/04/2020 00:16 samo ti vozi,ja ni u grobu ne bi :lol:

ko kaze da neko ima problema na focusu i 3,samo hrdza :D
Cuj ne bi?! Kakav si ti Bošnjo sviju ti. Da ne govorim o stavljanju ključeva na sto u kafani. Čuj ne bi golfa vozio...
nikakav,ja sam bosanac :lol:

kljucevi uz apple uredjaj obavezno :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26779 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

basicm wrote: 16/04/2020 00:18 Ne dirati ako ne treba, a ako su zahrdjali sarafi u selenima staviti nove, bude spura skuplja od ostalih marki ali tako je to, nesto skuplje nesto jeftinije.
moras ga dirati,popusti ga pola kruga i on pukne i tijelo ostane u selenu ,lafeta popustena.takvog pusti na ulicu...onda radi mica brusilica,novi seleni,novi sarafi kojih nema kupiti,jer papci ne drze na stanju,ne trazi nam niko....onda ostade auto na dizalici dok dodju za 7 dana overnajt parts from đapan....
User avatar
sparky
Posts: 1910
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#26780 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sparky »

amar1994 wrote: 16/04/2020 00:24
sparky wrote: 16/04/2020 00:22
amar1994 wrote: 16/04/2020 00:16 samo ti vozi,ja ni u grobu ne bi :lol:

ko kaze da neko ima problema na focusu i 3,samo hrdza :D
Cuj ne bi?! Kakav si ti Bošnjo sviju ti. Da ne govorim o stavljanju ključeva na sto u kafani. Čuj ne bi golfa vozio...
nikakav,ja sam bosanac :lol:

kljucevi uz apple uredjaj obavezno :lol:
Šta ti je to Bosanac? Jel to isto ko Hercegovac ili? Nema Bosanaca osim kad pređeš da živiš ka susjedima ili kod komšija.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#26781 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Valjda nisam ni ja original, nikad me golf nije privlacio.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26782 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

sparky wrote: 16/04/2020 00:26
Šta ti je to Bosanac? Jel to isto ko Hercegovac ili? Nema Bosanaca osim kad pređeš da živiš ka susjedima ili kod komšija.
seljak odgojen da ne bude nacionalista nikad i nigdje :)

da ne idemo u of previse ali eto na popisu sam se izjasnio kao nacionalna manjina :-D
User avatar
sparky
Posts: 1910
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#26783 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sparky »

E svašta. Pa zar se išta može porediti sa njemačkom tehnologijom i preciznošču
Nego vi koliko to nešto pravite i čekate dijelove, mogli bi alfe voziti komotno. Isto smeće
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#26784 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Presla ti kriza identiteta od mazde, zarazno je to :mrgreen:

Kazes ima metar 90 i mnogo nesto kila a izjasnjavas se manjina, nije to manjina ima tu dosta :mrgreen:
User avatar
sparky
Posts: 1910
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#26785 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sparky »

amar1994 wrote: 16/04/2020 00:28
sparky wrote: 16/04/2020 00:26
Šta ti je to Bosanac? Jel to isto ko Hercegovac ili? Nema Bosanaca osim kad pređeš da živiš ka susjedima ili kod komšija.
seljak odgojen da ne bude nacionalista nikad i nigdje :)

da ne idemo u of previse ali eto na popisu sam se izjasnio kao nacionalna manjina :-D
Moramo se malo ofirati. (Ot)Auto auto auto.
Tvoje pravo je da se izjašniš kako želiš, ali onda ne trebamo srati kako nam je loše i kako nam drugi određuju kako da igramo(živimo).
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26786 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

:thumbup:
basicm wrote: 16/04/2020 00:30 Presla ti kriza identiteta od mazde, zarazno je to :mrgreen:

Kazes ima metar 90 i mnogo nesto kila a izjasnjavas se manjina, nije to manjina ima tu dosta :mrgreen:
:lol:

od radijacije zaboravio ko sam :(
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#26787 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

amar1994 wrote: 16/04/2020 00:19 :thumbup:

jebes ga 7KM original,al je problem hrdza :sax:



:lol:
Moze li stradati zadnji amortizer od krive felge
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26788 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

na americkim autima su ove rascjepljene pixne,na evropskim nisu ..
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#26789 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Znaci narucit tih sarafa pa preprodavat
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#26790 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

Hajd'da priupitam ovdje senat, da ne idem kod teoreticara sofista na dr subforum. Auto haldex ili sto puk kaze 4x4. Nisu iste gume na prednjoj i zadnjoj osovini(tako naslijedio od postenog Svicarca). Jel'to smeta mom njeznom haldex sistemu 4 gen? Da ili ne? Ak'moze bez kilometara tehnickih specifikacija :mrgreen: ima pivu cim izolacija prodje ko bude najbolji, a moze i turski caj ako je mumin :-)

P. S Iste dimenzije, razlicit proizvodjac/sara/gazeci sloj
Last edited by iceman ze on 16/04/2020 11:54, edited 1 time in total.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26791 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

haldex ne radi stalno mislim da je dozvoljeno 5% odstupanje ,al ne drzi me za rijec,valjda se javi neko jos..
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26792 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

kabal1337 wrote: 16/04/2020 08:03 Znaci narucit tih sarafa pa preprodavat
nije problem toliki u sarafu,koliki u selenu...
zigson
Posts: 4817
Joined: 04/04/2015 22:17

#26793 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zigson »

iceman ze wrote: 16/04/2020 08:08 Hajd'da priupitam ovdje senat, da ne idem kod teoreticara sofista na dr subforum. Auto haldex ili sto puk kaze 4x4. Nisu iste gume na prednjoj i zadnjoj osovini(tako naslijedio od postenog Svicarca). Jel'to smeta mom njeznom haldex sistemu 4 gen? Da ili ne? Ak'moze bez kilometara tehnickih specifikacija :mrgreen: ima pivu cim izolacija prodje ko bude najbolji, a moze i turski caj ako je mumin :-)
Problem jeste, ali ne toliki koliki smatras da je. Preporuceno je ipak imati sve 4 iste gume
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#26794 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

iceman ze wrote: 16/04/2020 08:08 Hajd'da priupitam ovdje senat, da ne idem kod teoreticara sofista na dr subforum. Auto haldex ili sto puk kaze 4x4. Nisu iste gume na prednjoj i zadnjoj osovini(tako naslijedio od postenog Svicarca). Jel'to smeta mom njeznom haldex sistemu 4 gen? Da ili ne? Ak'moze bez kilometara tehnickih specifikacija :mrgreen: ima pivu cim izolacija prodje ko bude najbolji, a moze i turski caj ako je mumin :-)
Ne znam :mrgreen:

Ali bi ti se to nekako pokazalo da je problem, zujanjem, osjecajem da malo teze ide, na velikoj brzini bi barem lampicu pritiska u gumama dobio itd. Ako im je priblizan vanjski obim ne bi trebalo.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23406
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#26795 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sime_cipol »

Mislim da Haldex uzima signal sa senzora na tocku, tako da ako bi došlo do velikog odstupanja sigurno bi se upalila lampica.
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#26796 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

iceman ze wrote: 16/04/2020 08:08 Hajd'da priupitam ovdje senat, da ne idem kod teoreticara sofista na dr subforum. Auto haldex ili sto puk kaze 4x4. Nisu iste gume na prednjoj i zadnjoj osovini(tako naslijedio od postenog Svicarca). Jel'to smeta mom njeznom haldex sistemu 4 gen? Da ili ne? Ak'moze bez kilometara tehnickih specifikacija :mrgreen: ima pivu cim izolacija prodje ko bude najbolji, a moze i turski caj ako je mumin :-)
Sta znaci nisu iste gume? Mislis na dimenziju?

Ako je tako smeta sigurnosnim sistemima ESP i ABS, a moze zajebavati i pogon koji se ukljucuje konstantno a za to nije predvidjen.

Takav auto ja ne bih vozio. Ko ima za auto ima i za minimum jos dvije gume pa da sve cetiri budu iste.

DAKLE NE MOZES VOZITI RAZLICITE DIMENZIJE GUMA I KRAJ PRICE.
User avatar
Optimist
Posts: 15521
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#26797 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

NediM17 wrote: 16/04/2020 10:59
DAKLE NE MOZES VOZITI RAZLICITE DIMENZIJE GUMA I KRAJ PRICE.
Prije ce biti da na Yetiju ima razlicite gume u smislu marke i dizajna sare a ne dimenzije.

U tom slucaju nema nikakvih problema sa pogonom.
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#26798 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Naravno, ako je tako pitanje mu je cak i bespotrebno.
Moze slobodno voziti sve dok su dimenzije iste, mada u svakom slucaju najbolje je imati sve cetiri identicne gume.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#26799 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

NediM17 wrote: 16/04/2020 11:22 Naravno, ako je tako pitanje mu je cak i bespotrebno.
Moze slobodno voziti sve dok su dimenzije iste, mada u svakom slucaju najbolje je imati sve cetiri identicne gume.
Ne moze svaki auto, pa je vjerovatno zato pitao. Ima ih trpe, ima ih tetkastih hoce sve 4 iste.
Naravno da stoji da dimenzije moraju biti iste.
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#26800 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

Na Jeepu GC 4x4 sam morao imati sve 4 iste i morao ih rotirati svakih 10k. (pisalo u servisnoj, da me ne quotate dzaba) Haldex nisam vozio ranije i sta (H)f(v)aLi da pitam... ha ja... nisam meh struke i pitam onoga ko jeste... :-)
Post Reply