jebes ga 7KM original,al je problem hrdza
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#26776 Re: Pitamo Mehanicare ?
jebes ga 7KM original,al je problem hrdza
Last edited by amar1994 on 16/04/2020 00:26, edited 1 time in total.
- sparky
- Posts: 1910
- Joined: 23/01/2004 00:00
- Location: Obronak Trebevica
- Contact:
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#26778 Re: Pitamo Mehanicare ?
nikakav,ja sam bosanac
kljucevi uz apple uredjaj obavezno
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#26779 Re: Pitamo Mehanicare ?
moras ga dirati,popusti ga pola kruga i on pukne i tijelo ostane u selenu ,lafeta popustena.takvog pusti na ulicu...onda radi mica brusilica,novi seleni,novi sarafi kojih nema kupiti,jer papci ne drze na stanju,ne trazi nam niko....onda ostade auto na dizalici dok dodju za 7 dana overnajt parts from đapan....
- sparky
- Posts: 1910
- Joined: 23/01/2004 00:00
- Location: Obronak Trebevica
- Contact:
#26780 Re: Pitamo Mehanicare ?
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#26781 Re: Pitamo Mehanicare ?
Valjda nisam ni ja original, nikad me golf nije privlacio.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
- sparky
- Posts: 1910
- Joined: 23/01/2004 00:00
- Location: Obronak Trebevica
- Contact:
#26783 Re: Pitamo Mehanicare ?
E svašta. Pa zar se išta može porediti sa njemačkom tehnologijom i preciznošču
Nego vi koliko to nešto pravite i čekate dijelove, mogli bi alfe voziti komotno. Isto smeće
Nego vi koliko to nešto pravite i čekate dijelove, mogli bi alfe voziti komotno. Isto smeće
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#26784 Re: Pitamo Mehanicare ?
Presla ti kriza identiteta od mazde, zarazno je to
Kazes ima metar 90 i mnogo nesto kila a izjasnjavas se manjina, nije to manjina ima tu dosta
Kazes ima metar 90 i mnogo nesto kila a izjasnjavas se manjina, nije to manjina ima tu dosta
- sparky
- Posts: 1910
- Joined: 23/01/2004 00:00
- Location: Obronak Trebevica
- Contact:
#26785 Re: Pitamo Mehanicare ?
Moramo se malo ofirati. (Ot)Auto auto auto.
Tvoje pravo je da se izjašniš kako želiš, ali onda ne trebamo srati kako nam je loše i kako nam drugi određuju kako da igramo(živimo).
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
-
noviclan
- Posts: 15008
- Joined: 31/10/2013 06:48
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#26788 Re: Pitamo Mehanicare ?
na americkim autima su ove rascjepljene pixne,na evropskim nisu ..
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#26789 Re: Pitamo Mehanicare ?
Znaci narucit tih sarafa pa preprodavat
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
#26790 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hajd'da priupitam ovdje senat, da ne idem kod teoreticara sofista na dr subforum. Auto haldex ili sto puk kaze 4x4. Nisu iste gume na prednjoj i zadnjoj osovini(tako naslijedio od postenog Svicarca). Jel'to smeta mom njeznom haldex sistemu 4 gen? Da ili ne? Ak'moze bez kilometara tehnickih specifikacija
ima pivu cim izolacija prodje ko bude najbolji, a moze i turski caj ako je mumin 
P. S Iste dimenzije, razlicit proizvodjac/sara/gazeci sloj
P. S Iste dimenzije, razlicit proizvodjac/sara/gazeci sloj
Last edited by iceman ze on 16/04/2020 11:54, edited 1 time in total.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#26791 Re: Pitamo Mehanicare ?
haldex ne radi stalno mislim da je dozvoljeno 5% odstupanje ,al ne drzi me za rijec,valjda se javi neko jos..
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
-
zigson
- Posts: 4817
- Joined: 04/04/2015 22:17
#26793 Re: Pitamo Mehanicare ?
Problem jeste, ali ne toliki koliki smatras da je. Preporuceno je ipak imati sve 4 iste gumeiceman ze wrote: ↑16/04/2020 08:08 Hajd'da priupitam ovdje senat, da ne idem kod teoreticara sofista na dr subforum. Auto haldex ili sto puk kaze 4x4. Nisu iste gume na prednjoj i zadnjoj osovini(tako naslijedio od postenog Svicarca). Jel'to smeta mom njeznom haldex sistemu 4 gen? Da ili ne? Ak'moze bez kilometara tehnickih specifikacijaima pivu cim izolacija prodje ko bude najbolji, a moze i turski caj ako je mumin
![]()
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#26794 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne znamiceman ze wrote: ↑16/04/2020 08:08 Hajd'da priupitam ovdje senat, da ne idem kod teoreticara sofista na dr subforum. Auto haldex ili sto puk kaze 4x4. Nisu iste gume na prednjoj i zadnjoj osovini(tako naslijedio od postenog Svicarca). Jel'to smeta mom njeznom haldex sistemu 4 gen? Da ili ne? Ak'moze bez kilometara tehnickih specifikacijaima pivu cim izolacija prodje ko bude najbolji, a moze i turski caj ako je mumin
![]()
Ali bi ti se to nekako pokazalo da je problem, zujanjem, osjecajem da malo teze ide, na velikoj brzini bi barem lampicu pritiska u gumama dobio itd. Ako im je priblizan vanjski obim ne bi trebalo.
- sime_cipol
- Posts: 23406
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#26795 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mislim da Haldex uzima signal sa senzora na tocku, tako da ako bi došlo do velikog odstupanja sigurno bi se upalila lampica.
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#26796 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sta znaci nisu iste gume? Mislis na dimenziju?iceman ze wrote: ↑16/04/2020 08:08 Hajd'da priupitam ovdje senat, da ne idem kod teoreticara sofista na dr subforum. Auto haldex ili sto puk kaze 4x4. Nisu iste gume na prednjoj i zadnjoj osovini(tako naslijedio od postenog Svicarca). Jel'to smeta mom njeznom haldex sistemu 4 gen? Da ili ne? Ak'moze bez kilometara tehnickih specifikacijaima pivu cim izolacija prodje ko bude najbolji, a moze i turski caj ako je mumin
![]()
Ako je tako smeta sigurnosnim sistemima ESP i ABS, a moze zajebavati i pogon koji se ukljucuje konstantno a za to nije predvidjen.
Takav auto ja ne bih vozio. Ko ima za auto ima i za minimum jos dvije gume pa da sve cetiri budu iste.
DAKLE NE MOZES VOZITI RAZLICITE DIMENZIJE GUMA I KRAJ PRICE.
- Optimist
- Posts: 15521
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#26798 Re: Pitamo Mehanicare ?
Naravno, ako je tako pitanje mu je cak i bespotrebno.
Moze slobodno voziti sve dok su dimenzije iste, mada u svakom slucaju najbolje je imati sve cetiri identicne gume.
Moze slobodno voziti sve dok su dimenzije iste, mada u svakom slucaju najbolje je imati sve cetiri identicne gume.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#26799 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne moze svaki auto, pa je vjerovatno zato pitao. Ima ih trpe, ima ih tetkastih hoce sve 4 iste.
Naravno da stoji da dimenzije moraju biti iste.
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
#26800 Re: Pitamo Mehanicare ?
Na Jeepu GC 4x4 sam morao imati sve 4 iste i morao ih rotirati svakih 10k. (pisalo u servisnoj, da me ne quotate dzaba) Haldex nisam vozio ranije i sta (H)f(v)aLi da pitam... ha ja... nisam meh struke i pitam onoga ko jeste... 
