FIAT KONZUMENTI

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
made_in_sarajevo
Posts: 6957
Joined: 06/05/2013 23:05

#2676 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by made_in_sarajevo »

zna li neko kako se skida prednj far na fiat doblo? odvrno sam dva sarafa ali kao da ima i treci jer se pola cm pomakne i to je to ne moze dalje.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2677 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by bitanga_sa_otesa »

ima ispod branika jos sarafa sigurno moraces popustiti jednu stranu branika...
User avatar
ElRe
Posts: 16901
Joined: 12/12/2011 11:28

#2678 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

Image

Konačni izgled 500X
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2679 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by zippoo87 »

pitanje za vozace brava-e
imam problem sa pokazivacem temperature u autu,cim se auto upali,kazaljka skoci na 3/4 ili do maksimuma,zavisi kako kada a onda nekada sama opadne a nekada stoji tako

vozio majstoru,mislio da je neki senzor u pitanju,covjek pogledao i nije...kaze moguce da je do instument table

da li se neko susretao sa ovim problemom

da napomenem,auto uredno radi,uredno se pali ventilator,znaci da pokazivac i stvarno stanje temperature ne rade sinhronizovano...jer zakuca kazaljka cim upalim auto

neki savjet,rjesenje ?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2680 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by bitanga_sa_otesa »

instrument ili davac na glavi ,trece nema sta bit...
User avatar
mahalaš
Posts: 364
Joined: 27/05/2010 19:51

#2682 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mahalaš »

Kolege, mala pomoc..

Gdje ima uzeti dijelova, konkretno me interesuje desni blatobran i far (a da nije Surda)

I imal ko preporuciti nekog za limariju, da mi to prefarba i sredi :)
SHOCK
Posts: 201
Joined: 29/08/2004 16:41

#2683 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by SHOCK »

Pozdrav,

dosad sam mjenjao ulje u ACF-u na Pofalićima, ali čujem da sad ne rade, pa gdje mi je najpovoljnije ići, da imaju selenia 20k naravno?

Ima li neko drugo ulje kao zamjena?
User avatar
xamp
Posts: 1630
Joined: 31/03/2010 18:43

#2684 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by xamp »

SHOCK wrote:Pozdrav,

dosad sam mjenjao ulje u ACF-u na Pofalićima, ali čujem da sad ne rade, pa gdje mi je najpovoljnije ići, da imaju selenia 20k naravno?

Ima li neko drugo ulje kao zamjena?
Nemoj stavljat drugo ulje. Imas Automacher kod tunela Velesici - Pofalici, imas Hotu u Nedzaricima, imas kod Motorexa na Stupu. To su majstori za koje znam da su dobri :)
User avatar
Altsa
Posts: 9228
Joined: 19/03/2004 18:31

#2685 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Altsa »

na koliko predenih se radi veliki servis za Punta 1.9 JTD.
User avatar
ElRe
Posts: 16901
Joined: 12/12/2011 11:28

#2686 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

1. put na 120000 km, kasnije na 90000 km
User avatar
mahalaš
Posts: 364
Joined: 27/05/2010 19:51

#2687 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mahalaš »

SHOCK wrote:Pozdrav,

dosad sam mjenjao ulje u ACF-u na Pofalićima, ali čujem da sad ne rade, pa gdje mi je najpovoljnije ići, da imaju selenia 20k naravno?

Ima li neko drugo ulje kao zamjena?
Dino u Barama
SHOCK
Posts: 201
Joined: 29/08/2004 16:41

#2688 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by SHOCK »

xamp wrote:
SHOCK wrote:Pozdrav,

dosad sam mjenjao ulje u ACF-u na Pofalićima, ali čujem da sad ne rade, pa gdje mi je najpovoljnije ići, da imaju selenia 20k naravno?

Ima li neko drugo ulje kao zamjena?
Nemoj stavljat drugo ulje. Imas Automacher kod tunela Velesici - Pofalici, imas Hotu u Nedzaricima, imas kod Motorexa na Stupu. To su majstori za koje znam da su dobri :)
Tnx, ma i ne bih drugo, doduše sad sam malo privremeno dosuo Castrol magnatec, jer mi je bilo zafalilo, ali uvijek sam sipao selenia 20k, pa ću i dalje valjda :)
mahalaš wrote:
SHOCK wrote:Pozdrav,

dosad sam mjenjao ulje u ACF-u na Pofalićima, ali čujem da sad ne rade, pa gdje mi je najpovoljnije ići, da imaju selenia 20k naravno?

Ima li neko drugo ulje kao zamjena?
Dino u Barama
Bio sam skoro kod Dine, mjenjao kablove, ali ne pitah za ulje, taman ću onda kod njega :)

Kad već spomenu kablove, velike su mi probleme zadavali, auto trokiralo, jedva išlo, nakon zamjene ide k'o mlijeko... :)
underground
Posts: 379
Joined: 12/07/2006 00:29

#2689 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by underground »

Imate li preporuku za dobre majstore za Fiat Punto 2 u Sarajevu, sadsanji majstor ga ne zna popraviti pa ga trebam slepati kod drugog. Zahvaljujem.
User avatar
033_NS
Posts: 113
Joined: 27/08/2012 10:26

#2690 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by 033_NS »

Mozes otici kod Almira dole na aerodromsku cestu. Dodje ti kod table za tunel desno kad ides prema lukavici. Covjek zna svoj posao i zna talijane u malom prstu.
underground
Posts: 379
Joined: 12/07/2006 00:29

#2691 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by underground »

033_NS wrote:Mozes otici kod Almira dole na aerodromsku cestu. Dodje ti kod table za tunel desno kad ides prema lukavici. Covjek zna svoj posao i zna talijane u malom prstu.
Mozes li mi jos malo detaljnije opisati gdje se nalazi?

Kakav je na glasu sto se tice cijena za ruke?
User avatar
033_NS
Posts: 113
Joined: 27/08/2012 10:26

#2692 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by 033_NS »

Pa sve zavisi sta ce radit na autu. Meni je na GP promijenio ulje u kocnicama i kvacilu i naplatio mi 20km ukljucujuci ulje, a mijenjao mi je i set kvacila i tu mi je uzeo 100km za ruke. Sve zavisi kakav je kvar i koliko ima posla oko njega.


A lokacija ovako....

Ides od interexa prema aerodromu, prodjes skretanje za aerodrom, i kod kuce u kojoj je tunel, imas tablu sa desne strane, pise TUNEL SPASA ili tako nesto, odmah nakon nje je ulaz u dvoriste, velika bordo klizna kapija, velika je i garaza, ma nemozes fulit nikako.

A on ti je tamo od 5 pola 6 poslijepodne, pa ti je najbolje prvo otic da se dogovoris sa njim, pa tek onda da odvuces auto, jer je fakat pretrpan poslom.

Nadam se da sam ti pomogao.
underground
Posts: 379
Joined: 12/07/2006 00:29

#2693 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by underground »

033_NS wrote:Pa sve zavisi sta ce radit na autu. Meni je na GP promijenio ulje u kocnicama i kvacilu i naplatio mi 20km ukljucujuci ulje, a mijenjao mi je i set kvacila i tu mi je uzeo 100km za ruke. Sve zavisi kakav je kvar i koliko ima posla oko njega.


A lokacija ovako....

Ides od interexa prema aerodromu, prodjes skretanje za aerodrom, i kod kuce u kojoj je tunel, imas tablu sa desne strane, pise TUNEL SPASA ili tako nesto, odmah nakon nje je ulaz u dvoriste, velika bordo klizna kapija, velika je i garaza, ma nemozes fulit nikako.

A on ti je tamo od 5 pola 6 poslijepodne, pa ti je najbolje prvo otic da se dogovoris sa njim, pa tek onda da odvuces auto, jer je fakat pretrpan poslom.

Nadam se da sam ti pomogao.

Zahvaljujem, znam sada tacno gdje je to.

Da, prvo bih otisao da se dogovorim pa onda sve ostalo. Vrlo je tesko naci dobrog majstora, vecinom su to neznalice i prevaranti, hoce da uzmu pare a ne odrade posao...uzas.
FaceOff
Posts: 468
Joined: 01/06/2003 00:00

#2694 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by FaceOff »

Ljudi, ako moze jedna mala pomoc u vezi Grande Punta.
Prije 4 dana na parkingu me udarilo drugo vozilo i razbilo zadnje maglenke i zagrebalo onako posteno auto. Sve je to uredno konstatovala policija, prijavljeno je osiguranju i s te strane je sve ok.

E sad dok to osiguranje sve odradi, ja moram ipak ici na put, a ne smijem razbijenog stakla.

Znate li ko je najbolji, mehanicar/lakirer sta god ko bi mi mogao to popraviti u Sarajevu u medjuvremenu, pa da kasnije to refundiram od osiguranja?

Hvala puno.
User avatar
ElRe
Posts: 16901
Joined: 12/12/2011 11:28

#2695 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

Redizajn za Dobla

Image
Image

http://www.alvolante.it/news/nuovo-fiat ... 015-337437

Inače u Turskoj, svako 3. auto je Fiat Fiorano ili Fiat Doblo :)
60% taksista vozi Fiat (Linea ili Albea)
romeomoraprezivjeti
Posts: 1632
Joined: 15/09/2012 14:06
Location: SARAJEVO

#2696 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by romeomoraprezivjeti »

Znaju turci sta valja.:-D
Tropix
Posts: 31
Joined: 02/09/2009 17:52

#2697 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Tropix »

Pozdrav, imam problem sa Fiat Stilo mjet 1.9 16v 150HP bjeli dim povremeno :roll:

Zanima me da li je neko imao isti problem i kako je rijesio, desava mi se da ponekad zapusi bijeli dim obicno na semaforu u koloni i ne moze se tacno odredit nekad je to kad tek krenem nekad poslije duze voznje nikad se ne zna, bio sam kod par majstora i svi kazu razlicito pa sam u dilemi sta da radim, jedan kaze egr ventil i crijevo do turbine, drugi otisla turbina, treci dizne itd. itd...

Auto vuce ne gubi snagu i zvuk tubrine je normalan kao sto je uvijek bio nije se promijenio, zadimi kad je na idle bijeli oblak izbaci i to je to kad krenem nestane i opet nekad isto tako se desi, ne trosi ulje vrlo malo sipam castrol 5-40 ne trosi ni vodu sta mislite sta je problem ??? bio sam na dignostici i nema nikakve greske parametri turbine uredu, vrijednosti na diznama isto uredu pravio sam i logg u voznji nema nista cudno da se ponasa na diagnostici ----

https://www.youtube.com/watch?v=2_ls2j-8bzw

ovako slicno pusi i gusti bijel dim :shock:

EGR? :roll:

LP
User avatar
xamp
Posts: 1630
Joined: 31/03/2010 18:43

#2698 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by xamp »

Raja, da li ima neko broj od Kine i Ade sto su kod Motorexa starog (bivsi Hotini majstori)?
Trazio ih neki dan ali ih nisam nasao, bil mi mogao neko poslat mapu mozda?

Hvala :)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2699 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by bitanga_sa_otesa »

makadamska ulica izmedju starog motorexa na stupu i one konobe sa tockovima drvenim

061336449 adin
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2700 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by zippoo87 »

skoro brata udario frajer u branik,ostetio tako branik,svjetlo ,nosace ,karambolku
kupio sve novo,osim farova,plus rucke za zadnja vrata i jos zadnju karambolku prefarbao i sve me izaslo sa rukama 400 KM
postao fiat kao golf dvojka :D
jeftinije kupiti novo,nego kitovati :D
Post Reply