Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
Adriatic
Posts: 3422
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#2676 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Adriatic »

LCH wrote:Jučer sam se uključila na ovaj forum i moram priznati zadivio me peđa kojević. Divim se iz samo jednog razloga, čovjek sve zna. Reci jednom da nemaš odgovor na neko od pitanja, bilo bi korektno
A sad vas je dvoje?
Da nije previše , na ovoj temi?
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#2677 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Real Khan »

Adriatic wrote:
LCH wrote:Jučer sam se uključila na ovaj forum i moram priznati zadivio me peđa kojević. Divim se iz samo jednog razloga, čovjek sve zna. Reci jednom da nemaš odgovor na neko od pitanja, bilo bi korektno
A sad vas je dvoje?
Da nije previše , na ovoj temi?
Nije previše, jer je tema nazvana i koncipirana kao: "Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko..." :D Ja još nisam ni izbliza postavio sva pitanja, nego čekam odgovore na ovih nekoliko...a tek onda će da slijede ona prava pitanja koja će se Peđi još manje svidjeti. Šta ja tu mogu kada se sam čovjek ponudio da odgovori na SVA pitanja (o Našoj stranci) koja inače nismo imali koga pitati :D Vidjet ćemo kakva pitanja "druga osoba" nudi...
User avatar
Manojlo1
Posts: 279
Joined: 11/01/2010 20:13
Location: Бања Лука

#2678 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Manojlo1 »

LCH wrote:Jučer sam se uključila na ovaj forum i moram priznati zadivio me peđa kojević. Divim se iz samo jednog razloga, čovjek sve zna. Reci jednom da nemaš odgovor na neko od pitanja, bilo bi korektno
Nemoj grjesiti dusu..evo,crno na bjelo..
Manojlo1 wrote:Pitanje za P.Kojovica...

Da se primjetiti, da su ljudima uvjek prije svakih izbora i kod vas u FBiH a i ovdje u RS, odnosno u cjeloj BiH..usta puna zelje za promjenama...
A onda kada dodje taj dan, glasaju za one koji ih vuku za nos sve ove godine ranoraznim ''ukidanjima i odcjepljivanjem''...
Bas kao po onoj narodnoj ''hvali selo ,al' drzi se grada'' ...ili obrada...''hvali lijeve ,al' glasaj za desne''


Bas me zanima kako ti licno to objasnjavas , odnosno tvoj stav o tom''fenomenu'' ?
PS.
Ako NS ima nekakav stav o tome, a ti mi reci i njega..
Pedja Kojovic wrote:manojlo1

Ne znam.
Vjerovatno je u pitanju strah i potreba da se svojim adekvatno odgovori na izbor drugih.

p.k.
I onako, kad vec postam..
NS trenutno smatram za najkorektniju ''sarajevsku stranku'' (prava blagodet za BiH) + Bojan Bajic (i par slicnih persona)...

Ko zna, ko zna.. :?

Volio bih da jednog dana glasam za njih..
...stvarno... :)
greys
Posts: 81
Joined: 30/05/2010 10:45

#2679 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by greys »

Zasto ove izbore ne glasas za njih Manojlo?
User avatar
Manojlo1
Posts: 279
Joined: 11/01/2010 20:13
Location: Бања Лука

#2680 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Manojlo1 »

greys wrote:Zasto ove izbore ne glasas za njih Manojlo?
Nije zrelo.
(Cim prestanu suplje medj Bosnjacima, o ''ukidanju'' RS...eto me)
greys
Posts: 81
Joined: 30/05/2010 10:45

#2681 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by greys »

Manojlo1 wrote:
greys wrote:Zasto ove izbore ne glasas za njih Manojlo?
Nije zrelo.
(Cim prestanu suplje medj Bosnjacima, o ''ukidanju'' RS...eto me)
Ja koliko vidim oni ne pricjau o ukidanju RS.
Ali i sama cinjenica da ih podrzavaju takvi koji po svaku cijenu stite RS,meni govori da ne glasam za NS.
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#2682 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Real Khan »

Manojlo1 wrote:
greys wrote:Zasto ove izbore ne glasas za njih Manojlo?
Nije zrelo.
(Cim prestanu suplje medj Bosnjacima, o ''ukidanju'' RS...eto me)
Pa, šta onda čekaš...pristupnicu u šake i pravac Naša stranka... :D
Bojan Bajić ne da ni progovoriti tako nešto "blasfemično" i junački brani RS, kao da mu je posljednje što ima...
Dakle, ništa te ne sprječava odmah da se učlaniš, a ko zna, možda odmah ufuraš u vrh stranke... :D
Pitanje za Peđu: "Može li @Manojlo1 odmah u čelništvo Naše stranke, s obzirom da i on brani RS kao lav"?
User avatar
Manojlo1
Posts: 279
Joined: 11/01/2010 20:13
Location: Бања Лука

#2683 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Manojlo1 »

greys wrote:
Manojlo1 wrote:
greys wrote:Zasto ove izbore ne glasas za njih Manojlo?
Nije zrelo.
(Cim prestanu suplje medj Bosnjacima, o ''ukidanju'' RS...eto me)
Ja koliko vidim oni ne pricjau o ukidanju RS.
Ali i sama cinjenica da ih podrzavaju takvi koji po svaku cijenu stite RS,meni govori da ne glasam za NS.
U tome i jest ''caka''...takvi kao ti (a jos uvjek ste u vecini u bosnjackom birackom tjelu) ce ponovo izabrati SBiH/SDA/SDP i kusur...da ''ukidaju''...
Sta je ''meni'' preostalo ?
Onda kada shvatis/te da je to nemoguca misija,kao i cisto gubljenje vremena i energije, koje je inace sve manje ( e tu ce vam ,nadam se ,pomoci NS)...BiH voz moze krenuti naprijed.. ja nemam nista protiv, naprotiv...
Dotad..ebi ga..sta da se radi.. :? ...Dodik.
User avatar
Manojlo1
Posts: 279
Joined: 11/01/2010 20:13
Location: Бања Лука

#2684 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Manojlo1 »

Real Khan wrote:
Manojlo1 wrote:
greys wrote:Zasto ove izbore ne glasas za njih Manojlo?
Nije zrelo.
(Cim prestanu suplje medj Bosnjacima, o ''ukidanju'' RS...eto me)
Pa, šta onda čekaš...pristupnicu u šake i pravac Naša stranka... :D
Bojan Bajić ne da ni progovoriti tako nešto "blasfemično" i junački brani RS, kao da mu je posljednje što ima...
Dakle, ništa te ne sprječava odmah da se učlaniš, a ko zna, možda odmah ufuraš u vrh stranke... :D
Pitanje za Peđu: "Može li @Manojlo1 odmah u čelništvo Naše stranke, s obzirom da i on brani RS kao lav"?
:lol: :lol:
Ko zna mozda to ne bi ni bilo lose...NS bi u mnogo cemu bila odredjenija i manje stidljiva..
I za tebe bi to bilo korisno...samo ti to jos ne mozes shvatiti...Al polako..
User avatar
Manojlo1
Posts: 279
Joined: 11/01/2010 20:13
Location: Бања Лука

#2685 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Manojlo1 »

Nemoj opet...počadio sam u samici... :lol: ...jbg i Kirila sam presto slusat...
User avatar
iz dna duše
Posts: 1396
Joined: 24/06/2008 13:38

#2686 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by iz dna duše »

pitanje za P.K.
Šta mislite o promjeni naziva entiteta RS?
Jer ako smo svi ravnopravni i konstitutivni narodi u BiH, to bi bilo pravedno rješenje ili?
Ovako, koliko god se priča o "jednakopravnosti", jedan narod ima ekskluzivitet u tom entitetu. Naravno, svjesna sam da sama promjena naziva ne bi donijela puno, potrebno je puno suštinskih promjena, ali to bi, po meni bio pomak i pokazivanje dobre volje. Mene naziv podsjeća na Karadžića, Mladića i druge, koji su kumovi RS-u, vraća me bolno u ratne godine. Kako se naziv još više populariše, kako vrijeme ide, moje je mišljenje da se još drži kurs navedenih ratnih zločinaca (nadam se da će biti osuđeni, ako i oni ne umru, prije presude).
Last edited by iz dna duše on 09/06/2010 14:10, edited 1 time in total.
greys
Posts: 81
Joined: 30/05/2010 10:45

#2687 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by greys »

Dobar si ti meni Manojlo...tipican primjer licemjera :)
Deklarativno podrzavas NS koji se svim sredstvima slomise da se dopadnu takvima koji podrzavaju postojanje entiteta nastalog na zlocinima,ali ipak neces glasati za njih.
To meni govori da je ulagivanje NS biracima u RS totalna fula.
User avatar
Manojlo1
Posts: 279
Joined: 11/01/2010 20:13
Location: Бања Лука

#2688 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Manojlo1 »

greys wrote:Dobar si ti meni Manojlo...tipican primjer licemjera :)
Deklarativno podrzavas NS koji se svim sredstvima slomise da se dopadnu takvima koji podrzavaju postojanje entiteta nastalog na zlocinima,ali ipak neces glasati za njih.
To meni govori da je ulagivanje NS biracima u RS totalna fula.
...nisi u pravu ali ako to tako shvataš, šta ću sad ja tu...
( nego,jadan si nekako sa tim ''licemjer'' , nije nacin... :) )
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#2689 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Real Khan »

greys wrote:
Manojlo1 wrote:
greys wrote:Zasto ove izbore ne glasas za njih Manojlo?
Nije zrelo.
(Cim prestanu suplje medj Bosnjacima, o ''ukidanju'' RS...eto me)
Ja koliko vidim oni ne pricjau o ukidanju RS.
Ali i sama cinjenica da ih podrzavaju takvi koji po svaku cijenu stite RS,meni govori da ne glasam za NS.
Ovo je klasičan primjer zašto ja govorim kako je pristup Naše stranke određenim pitanjima potpuno pogrešan... Naime, između dvije suprotstavljene opcije (jedna za jačanje entiteta i uništenje države BiH a druga za jačanje BiH i ukidanje entiteta), sasvim je bilo očekivano da će neka građanska stranka zauzeti korektan stav. Taj "korektan stav" svakako NIJE ućutkivanje i jednih i drugih (jer barem jedna strana jeste u pravu a barem jedna nije u pravu). Dakle, umjesto jasne pozicije kojom bi, recimo, u svojim programskim aktima, platformama i Statutu propagirali jačanje države Bosne i Hercegovine, promjenu diskriminatornog imena entiteta RS uz značajno institucionalno ograničavanje mogućnosti da jedan entitet (bilo koji) koči državu na njenom putu ka "zelenim granama", mi imamo ovdje stranku koja samo deklarativno i vještački pokušava "pomiriti" nešto što se ne može pomiriti. Kao što ranije rekoh: "Pokušajte naći kompromis između vašeg života i vaše smrti"... da vam u takvoj situaciji neko "ponudi" da vas rani i da polagano krvarite, da li biste se barem pokušali odbraniti?! Naravno da bi, i u takvim situacijama ne možete biti neutralni i "pragmatični" (a naoko, to "ranjavanje" doista izgleda kao pravi i jedini mogući kompromis). To je ono što uporno pokušavam objasniti ovoj wannabe "građanskoj" i "multietničkoj" stranci koja je očigledno fulila temu što se tiče ustavnog ustrojstva države, jer bez pravičnog rješenja tog pitanja, nema ni razvoja ekonomije, ni velikog zapošljavanja, ni "zelenih grana"...ni EU ni NATO, jer sve što sam sada nabrojao podrazumjeva JAČANJE DRŽAVE, a ta varijanta ne odgovara barem jednoj strani u BiH.

Za vašu informaciju: nedavno se Drago Kalabić iz SNSD samo-zadovoljno sprda u Parlamentu kako je "RS jača od države BiH, jer ama baš ništa ne može proći Parlament BiH ako njima iz RS-a nije ćejf..." Zar ovo nije dovoljan razlog da se podigne glas protiv eklatantne hegemonije velikosrpskih šegrta u BiH? Zar jedna građanska stranka, koja navodno brine o interesima SVIH građana, ne bi trebala zauzeti malo konkretniji i hrabriji stav povodom takve hegemonije? Šta bosanskohercegovački patrioti trebaju pomisliti o stranci u kojoj je bukvalno hereza reći "ma dosta više tog velikosrpskog sranja i diskriminacije svih ostalih ljudi"!!!
vrhbosna
Posts: 338
Joined: 13/04/2010 14:11

#2690 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by vrhbosna »

Pedja Kojovic wrote:real kahn


Ja ljude koje ne znam persiram, jednostavno...navika.
Pogotovo ako su stariji od mene.

p.k.
p.s.
O kojim aksiomima govorimo ovdje?
Peđa,za koga navijaš na sp u fudbalu ? 8-)
User avatar
Suti i trpi
Posts: 1229
Joined: 26/04/2010 13:39

#2691 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Suti i trpi »

Real Khan wrote:Ovo je klasičan primjer zašto ja govorim kako je pristup Naše stranke određenim pitanjima potpuno pogrešan... Naime, između dvije suprotstavljene opcije (jedna za jačanje entiteta i uništenje države BiH a druga za jačanje BiH i ukidanje entiteta), sasvim je bilo očekivano da će neka građanska stranka zauzeti korektan stav.
Sta je korektno tebi nije Manojlu, a sta je korektno Manojlu nije tebi. Dvi tako suprostavljenje strane ne mogu se nikad dogovorit, pa zato treba naci trecu stranu, koja 'nece valjat' ni tebi ni Manojlu. Da bi ti bio zadovoljan, Manojlo mora biti nezadovoljan. Za drzavu kao BiH je pogubno da jedna strana bude nezadovoljna, sto bi bio generator za neki buduci sukob, u kojem bi i tvoj sin mogo ucestvovat. Tesko mi je povjerovat da mu takvu buducnost zelis.

Dodik i Silajdzic do sada nisu usrecili ni Khana ni Manojla. Imali su 15 godina fore da vas usrece. Vidim da vjerujete da su im potrebne jos samo cetri godine da vas dovedu do vjecne srece :D . Jedino je sigurno da su njih dvojica itekako sretni. Silajdzic i Jovicic zajedno popiju kaficu, uzivaju u svojim visokim primanjima... Khan i Manojlo tesko mogu sjedit za istim stolom, a novcana primanja su jako upitna...
User avatar
nokia6170
Posts: 4361
Joined: 13/04/2005 00:08

#2692 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by nokia6170 »

U pogledu odnosa RS-BiH, ja cu samo da ponovim ono sto napisah ovdje prije dvije godine skoro:

dzaba se ljudi bavite logikom i pokusavanjem da bosnu i hercegovinu drugacije ustrojite.

republika srpska je nastala i opstala na negaciji bosne i hercegovine kao normalne i funkcionalne drzave i sve ostalo je laz...nema tu ni logike ni ekonomskih faktora niti volje naroda kako neki pokusavaju da predstave.

narod je stoka i njegovu volju odredjuju vjersko-politicke-ideoloske elite instrumentalizovane putem medija.

republika srpska se nikad nije odrekla svog bica, a to je negacija bosne i hercegovine i njenog bica, multietnicnosti zasnovane na njenom suverenitetu kojeg crpi iz svojih jednakopravnih naroda...jer u slucaju prestanka negacije bosne i herecgovine prestaje i smisao postojanja republike srpske koja ni s cim, al ama bas ni s cim, osim negacijom bosne, ne opravdava svoje postojanje.

prvi pravni zemljotres republike srpske se desio donosenjem odluke ustavnog suda bih kada je naredio da republika srpska vise ne bude samo srpska vec i bosnjacka i hrvatska (ovo je iznio sam vitomir popovic u svom izdvojenom misljenju te iste odluke, kada je postavio pitanje smisla postojanja rs i federacije ako oni nece biti eksluzivni predstavnici tri naroda i njihovih interesa). naravno danasnji teritorij je uvijek i bio u vlasnistvu sva tri naroda samo sto su u jednom nehumanom vremenu na sramotu casti i obraza srpskom narodu, jednostranom voljom srba ta prava ostalim narodima ukinuta...rs nikad nije dala nesto novo, niti napravila nikad neki iskorak, vec se sve primorane aktivnosti rs-a svode na vracanje oduzetog.

prica o preglasavanju, prica o strahovima, prica o zastiti prava srba kroz model rs-a je prica za malu djecu, jer republika srpska ni u kom smislu se ne bori za prava srba, jer njena uloga nije da se bori za nicija prava, vec iskljucivo da negira tudja prava na ratom zapisanim teritorijama...tako je nastala, tako je i opstala. samo sto su se zajebali kod zapisavanja pa stvorili sami sebi nemogucu misiju bilo kakvih konkretnih buducih aktivnosti...rs nema teritorijalni kontinuitet.

a oni koji se istinski bore za prava srba su ljudi koji se bore za prava srba u cijeloj bosni i hercegovini, a ne samo na jednom njenom dijelu, a za drugi dio ko nojevi guraju glavu u pijesak. licemjerstvo i laz zastitnika prava srba upravo dolazi iz same republike srpske.

cast izuzecima u rs-u kojima leti ili glava ili se etiketiraju kao izdjanici srpskog naroda ako im drugaciji puse vjetar u glavi.

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... &start=225
Last edited by nokia6170 on 09/06/2010 16:06, edited 1 time in total.
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#2693 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Real Khan »

Suti i trpi wrote:
Real Khan wrote:Ovo je klasičan primjer zašto ja govorim kako je pristup Naše stranke određenim pitanjima potpuno pogrešan... Naime, između dvije suprotstavljene opcije (jedna za jačanje entiteta i uništenje države BiH a druga za jačanje BiH i ukidanje entiteta), sasvim je bilo očekivano da će neka građanska stranka zauzeti korektan stav.
Sta je korektno tebi nije Manojlu, a sta je korektno Manojlu nije tebi. Dvi tako suprostavljenje strane ne mogu se nikad dogovorit, pa zato treba naci trecu stranu, koja 'nece valjat' ni tebi ni Manojlu. Da bi ti bio zadovoljan, Manojlo mora biti nezadovoljan. Za drzavu kao BiH je pogubno da jedna strana bude nezadovoljna, sto bi bio generator za neki buduci sukob, u kojem bi i tvoj sin mogo ucestvovat. Tesko mi je povjerovat da mu takvu buducnost zelis.

Dodik i Silajdzic do sada nisu usrecili ni Khana ni Manojla. Imali su 15 godina fore da vas usrece. Vidim da vjerujete da su im potrebne jos samo cetri godine da vas dovedu do vjecne srece :D . Jedino je sigurno da su njih dvojica itekako sretni. Silajdzic i Jovicic zajedno popiju kaficu, uzivaju u svojim visokim primanjima... Khan i Manojlo tesko mogu sjedit za istim stolom, a novcana primanja su jako upitna...
Ne sekiraj se ti za moja primanja, ja imam sasvim dovoljno :D
Ja ponavljam pitanje: "Da li je moguće naći kompromis između tvog života i tvoje smrti?" Da li je kompromis da te ranimo i da lagano krvariš? To jeste nekakav kompromis u kojem niko nije zadovoljan (jer si i dalje živ, a nisi ni mrtav), ali se postavlja pitanje šta je sa tobom...jesi li možda zadovoljan? da li bi pristao na ranjavanje samo da se ne zamjeriš jednoj od strana?
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2694 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seln »

perajic wrote:@pedja
prijedlog za uvodjenje diferencirane stope mi kaze da vam ekonomski strucnjaci u stranci nisu na najvisem nivou.
jedna njemacka bi sada najradije, da moze, uvela sistem od jedne stope, jer je sva ta diferencijacija jako nepregledna, puna rupa i jako jako skupa.
imate apsurd da vas u mcdonaldsu kada narucujete hamburger pitaju hocete li jesti unutra ili cete ponijeti sa sobom. ako cete jesti unutra porez je veci, jer se to racuna luksuzom, a kada nosite kuci racuna se kao obicna hrana i ima manji porez. takvih primjera ima bezbroj.
znaci rjesenje nije diferencirana stopa (pogotvo sa nasim poroznim granicama i "nekorumpiranim" inspektorima), nego punjenje raznih socijalnih fondova, koji ce taj "visak" novca vratiti gradjanima na razne nacine.
Kratko i jasno, nije istina. Pogotovo ovo o McDonaldsu.
User avatar
Suti i trpi
Posts: 1229
Joined: 26/04/2010 13:39

#2695 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Suti i trpi »

Real Khan wrote:
Suti i trpi wrote:
Real Khan wrote:Ovo je klasičan primjer zašto ja govorim kako je pristup Naše stranke određenim pitanjima potpuno pogrešan... Naime, između dvije suprotstavljene opcije (jedna za jačanje entiteta i uništenje države BiH a druga za jačanje BiH i ukidanje entiteta), sasvim je bilo očekivano da će neka građanska stranka zauzeti korektan stav.
Sta je korektno tebi nije Manojlu, a sta je korektno Manojlu nije tebi. Dvi tako suprostavljenje strane ne mogu se nikad dogovorit, pa zato treba naci trecu stranu, koja 'nece valjat' ni tebi ni Manojlu. Da bi ti bio zadovoljan, Manojlo mora biti nezadovoljan. Za drzavu kao BiH je pogubno da jedna strana bude nezadovoljna, sto bi bio generator za neki buduci sukob, u kojem bi i tvoj sin mogo ucestvovat. Tesko mi je povjerovat da mu takvu buducnost zelis.

Dodik i Silajdzic do sada nisu usrecili ni Khana ni Manojla. Imali su 15 godina fore da vas usrece. Vidim da vjerujete da su im potrebne jos samo cetri godine da vas dovedu do vjecne srece :D . Jedino je sigurno da su njih dvojica itekako sretni. Silajdzic i Jovicic zajedno popiju kaficu, uzivaju u svojim visokim primanjima... Khan i Manojlo tesko mogu sjedit za istim stolom, a novcana primanja su jako upitna...
Ne sekiraj se ti za moja primanja, ja imam sasvim dovoljno :D
Ja ponavljam pitanje: "Da li je moguće naći kompromis između tvog života i tvoje smrti?" Da li je kompromis da te ranimo i da lagano krvariš? To jeste nekakav kompromis u kojem niko nije zadovoljan (jer si i dalje živ, a nisi ni mrtav), ali se postavlja pitanje šta je sa tobom...jesi li možda zadovoljan? da li bi pristao na ranjavanje samo da se ne zamjeriš jednoj od strana?
Nista licno, samo sam vas iskoristio da slikovito kazem sta sam imao.

To isto pitanje moze postavit i Manojlo. Pitanje ti je toliko grubo i besmisleno da ne zasluzuje odgovor ozbiljnog covjeka. Ali, posto ja nisam ozbiljan, probat cu ti odgovorit kontra pitanjem... Da li smo mi ovih 15 godina ranjeni ili smo mrtvi i cekamo da nas pokopaju? Ja sam 'ranjen' kada vidim starca koji kopa po kontejneru, kada vidim ugrozene i ponizene. Meni to stvara frustraciju, a ti se frustriras sahovskom partijom koju vode vladajuci politicari i koja je u startu osudjena na remi. Ti imas pravo na svoj stav i da ubistvo gledas na taj nacin, kao sto imam i ja svoj stav i 'ubistvo' gledam na svoj nacin. Nema nikakvog efekta da se natezemo oko neceg sto vidimo razlicito, kao sto nema efekta da postavljas jedno te isto pitanje 100 puta. Nisi ti tako dobar govornik da bi neko radi tvog komentara promjenio misljenje, kao sto nisam ni ja. Zbog toga je i tebi i meni dovoljno da pitamo jednom. Imas Silajdzica i Lagumdziju, pa glasaj za njih, nema potrebe da NS mjenja smjer, kada vec postoje stranke koje ispunjavaju tvoja i ocekivanja mnogih drugih koji se ne slazu sa politikom NS. Cak i Tihic istice da treba ici korak po korak, dok Silajdzic hoce na ho ruk da rijesi tako tesko i komplikovano stanje. Ono sto mi zapinje za oko je to da ti u svakom komentaru nabijas na nos postojanje RS i sve sto je vezano za taj entitet i politiku iz tog entiteta. Nekako ispada kao da NS daje nesto RS!? Oni su sve sto imaju dobili u Dejtonu od Bosnjacki politicara koji su to potpisali. I sada jedino oni to mogu ukinuti, a u ovakvoj atmosferi, dok su na drugoj strani politicari poput Silajdzica i narod poput tebe, oni to nikada nece uraditi, jer imaju opravdani strah od preglasavanja. Sve i da nije tako, kako NS moze ukinuti RS? Sto Silajdzic nije ukino RS? Koja stranka po tebi moze ukinuti RS, pa da svi za nju glasamo?
User avatar
Manojlo1
Posts: 279
Joined: 11/01/2010 20:13
Location: Бања Лука

#2696 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Manojlo1 »

Real Khan wrote:
Suti i trpi wrote:
Real Khan wrote:Ovo je klasičan primjer zašto ja govorim kako je pristup Naše stranke određenim pitanjima potpuno pogrešan... Naime, između dvije suprotstavljene opcije (jedna za jačanje entiteta i uništenje države BiH a druga za jačanje BiH i ukidanje entiteta), sasvim je bilo očekivano da će neka građanska stranka zauzeti korektan stav.
Sta je korektno tebi nije Manojlu, a sta je korektno Manojlu nije tebi. Dvi tako suprostavljenje strane ne mogu se nikad dogovorit, pa zato treba naci trecu stranu, koja 'nece valjat' ni tebi ni Manojlu. Da bi ti bio zadovoljan, Manojlo mora biti nezadovoljan. Za drzavu kao BiH je pogubno da jedna strana bude nezadovoljna, sto bi bio generator za neki buduci sukob, u kojem bi i tvoj sin mogo ucestvovat. Tesko mi je povjerovat da mu takvu buducnost zelis.

Dodik i Silajdzic do sada nisu usrecili ni Khana ni Manojla. Imali su 15 godina fore da vas usrece. Vidim da vjerujete da su im potrebne jos samo cetri godine da vas dovedu do vjecne srece :D . Jedino je sigurno da su njih dvojica itekako sretni. Silajdzic i Jovicic zajedno popiju kaficu, uzivaju u svojim visokim primanjima... Khan i Manojlo tesko mogu sjedit za istim stolom, a novcana primanja su jako upitna...
Ne sekiraj se ti za moja primanja, ja imam sasvim dovoljno :D
Ja ponavljam pitanje: "Da li je moguće naći kompromis između tvog života i tvoje smrti?" Da li je kompromis da te ranimo i da lagano krvariš? To jeste nekakav kompromis u kojem niko nije zadovoljan (jer si i dalje živ, a nisi ni mrtav), ali se postavlja pitanje šta je sa tobom...jesi li možda zadovoljan? da li bi pristao na ranjavanje samo da se ne zamjeriš jednoj od strana?
Ni moja primnja nisu nesto problematicna...mada uvjek malo..al opet ne zalim se..
Ali niste u pravu ni nedan ni drugi...(Cudi me kako vam to niko do sad nije javio) a ''sredina'' je upravo ''dejtonska BiH'' i svako pokusavanje ''ukidanja'' ili ''otcjepljivanja'' ,odnosno njegovo ofiranje je ...
1.Iznurivanje i slabljenje drzave BiH i naroda koji u njoj zive.
2.Siguran nacin da se dobiju izbori.
3.Sizifov posao.

Mislim da ''Manojlo'' uopste nije dio problema , nego rjesenja...i manje vise mislim da stoji sve sto sam rekao.

Ne moze se RS ''ukinuti'' bez volje Srba...A Srbi definitivno nemaju volje za to.
I ne vidim nista radikalno u tome ,radikalne su zelje i pokusaji za njenog ukidanja. Pa zaboga ,Republika Srpska je uknjizena i ustavom propisana pred ocima cjelokupne MZ .
Problem je u tome ,sto mnogima poput Real Khana i mnogih drugih, i dan danas nije jasno da je sa YU u nepovrat otisla i unitarna RBiH ...

Volio bih da mi p.k odgovori.. da li zna, koliko je od potpisa dejtonskog sporazuma,preneseno drzavnih ovlastenja na entitete...
User avatar
Suti i trpi
Posts: 1229
Joined: 26/04/2010 13:39

#2697 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Suti i trpi »

Manojlo1 wrote:Problem je u tome ,sto mnogima poput Real Khana i mnogih drugih, i dan danas nije jasno da je sa YU u nepovrat otisla i unitarna RBiH ...
A otisla je kad je proglaseno visestranacje i kada je narod brzinski zaboravio 'bratsvo i jedinstvo' i poletio u vlastite nacionalne torove. Tim cinom je unitarnoj RBiH propisana smrtna presuda. Sada se desava isto. Svi lete u nacionalne torove, a zele unitarnu BiH. Unitarna BiH i nacionalne stranke ne idu jedno sa drugim. Kada jednog dana stranke budu istinski multietnicne (ne kozmeticki kao sto je sada slucaj), tek onda ce unitarna BiH imat sansu. Sa nacionalnim strankama, to je nemoguce.
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#2698 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Real Khan »

Suti i trpi wrote:
Nista licno, samo sam vas iskoristio da slikovito kazem sta sam imao.

To isto pitanje moze postavit i Manojlo. Pitanje ti je toliko grubo i besmisleno da ne zasluzuje odgovor ozbiljnog covjeka. Ali, posto ja nisam ozbiljan, probat cu ti odgovorit kontra pitanjem... Da li smo mi ovih 15 godina ranjeni ili smo mrtvi i cekamo da nas pokopaju? Ja sam 'ranjen' kada vidim starca koji kopa po kontejneru, kada vidim ugrozene i ponizene. Meni to stvara frustraciju, a ti se frustriras sahovskom partijom koju vode vladajuci politicari i koja je u startu osudjena na remi. Ti imas pravo na svoj stav i da ubistvo gledas na taj nacin, kao sto imam i ja svoj stav i 'ubistvo' gledam na svoj nacin. Nema nikakvog efekta da se natezemo oko neceg sto vidimo razlicito, kao sto nema efekta da postavljas jedno te isto pitanje 100 puta. Nisi ti tako dobar govornik da bi neko radi tvog komentara promjenio misljenje, kao sto nisam ni ja. Zbog toga je i tebi i meni dovoljno da pitamo jednom. Imas Silajdzica i Lagumdziju, pa glasaj za njih, nema potrebe da NS mjenja smjer, kada vec postoje stranke koje ispunjavaju tvoja i ocekivanja mnogih drugih koji se ne slazu sa politikom NS. Cak i Tihic istice da treba ici korak po korak, dok Silajdzic hoce na ho ruk da rijesi tako tesko i komplikovano stanje. Ono sto mi zapinje za oko je to da ti u svakom komentaru nabijas na nos postojanje RS i sve sto je vezano za taj entitet i politiku iz tog entiteta. Nekako ispada kao da NS daje nesto RS!? Oni su sve sto imaju dobili u Dejtonu od Bosnjacki politicara koji su to potpisali. I sada jedino oni to mogu ukinuti, a u ovakvoj atmosferi, dok su na drugoj strani politicari poput Silajdzica i narod poput tebe, oni to nikada nece uraditi, jer imaju opravdani strah od preglasavanja. Sve i da nije tako, kako NS moze ukinuti RS? Sto Silajdzic nije ukino RS? Koja stranka po tebi moze ukinuti RS, pa da svi za nju glasamo?
RS će se ukinuti "prema propisanoj proceduri kako je predviđeno Ustavom"...to je najčešći odgovor Naše stranke i to bi trebalo značiti...ŠTA? Po mom mišljenju, to je mirenje sa šahovskim remijem (tačnije pat pozicijom). Ja kažem da će se RS ukinuti (ili barem malo humanizovati kroz izmjenu imena i imidža, tako da svima bude prihvatljiva) tek onda kada se među Srbima pojave političari koji imaju muda reći snu o velikoj Srbiji "fuck-off" i okrenuti se izgradnji svoje domovine Bosne i Hercegovine zajedno sa komšijama Bošnjacima, Hrvatima, i svim ostalim građanima kojima je stalo do države Bosne i Hercegovine i njenog prosperiteta. Tek tada će se prividni "monolit" zvani "svesrpstvo u RS-u" ozbiljno dovesti u pitanje i tek tada će se ozbiljni i pošteni ljudi zapitali "pa, da li je u redu da se širimo i kurčimo na tuđoj opljačkanoj imovini".... Tek tada će oni Srbi kojima je Srbija susjedna prijateljska zemlja (i ništa više od toga) usuditi se izaći u javnost i tako nešto javno izreći. Tek u takvoj atmosferi se može pričati o mogućnostima korjenitih promjena, ukidanju segregacije, diskriminacije ovih ili onih, i naravno, tek tada priča o ekonomiji ima šansu... Na žalost, u Bajiću, Kojoviću i inim ljudima iz Naše stranke ja ne mogu prepoznati te napredne i progresivne snage kojima je doista stalo do suštinskih promjena. Sve je ostalo šuplja priča i politički dim...

Svjestan sam ja da niti jedan bošnjački političar ne može sam "ukinuti" RS, koji je prema svim relevantnim svjetskim institucijama označen kao simbol DISKRIMINACIJE, sve dok se ne pojave pošteni i hrabri ljudi među Srbima koji će lopova Dodika strpati iza rešetaka, raskrstiti sa zločinačkim naslijeđem Karadžićevog SDS-a, odjebati četničku ikonografiju iz škola, bolnica i ostalih javnih institucija i tako napraviti taj entitet mjestom na kojem može svako mirno živjeti i raditi (pa, zar je to previše?!)...ali, takvi Srbi se još uvijek nisu pojavili i očigledno je da Bajić (kao ni koalicioni Krsmanović) nisu takvi Srbi jer se još uvijek boje da će izgubiti glasove, izbore, ako se zamjere velikosrpskom snu o otcjepljenju opljačkanog entiteta... To je nedostatak muda i obraza, ako ćemo iskreno.
Nemam namjeru mijenjati mišljenje jednog Bojana Bajića, jer mi je sasvim dovoljno toga rekao da znam da on nije osoba koja ima muda suprotstaviti se zlu unutar svog naroda...
User avatar
black
Posts: 18645
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#2699 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by black »

Abacija wrote:Nasa Stranka se kao bori protiv nacionalistickih stranaka a ne zeli da ukine nacionalisticke simbole i imena? Tu meni nesto dobro smrdi.
jeste pa tako odjednom sds preko noci postaje nenacionalna gradjanska alternativa i pozeljan partner za gradnju neke nam bolje BiH i eto kao mi trebamo to podrzati ako zelimo da nam sutra bude ljepse i bolje, i uporno se, umotana u celofan, ta shuplja pokushava plasirati i ta borba se izgleda svodi samo na borbu protiv bosnjackog nacionalizma, pa makar to ne bili ni bosnjaci a niti nacionalisti
User avatar
Suti i trpi
Posts: 1229
Joined: 26/04/2010 13:39

#2700 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Suti i trpi »

Real Khan wrote:
Suti i trpi wrote:
Nista licno, samo sam vas iskoristio da slikovito kazem sta sam imao.

To isto pitanje moze postavit i Manojlo. Pitanje ti je toliko grubo i besmisleno da ne zasluzuje odgovor ozbiljnog covjeka. Ali, posto ja nisam ozbiljan, probat cu ti odgovorit kontra pitanjem... Da li smo mi ovih 15 godina ranjeni ili smo mrtvi i cekamo da nas pokopaju? Ja sam 'ranjen' kada vidim starca koji kopa po kontejneru, kada vidim ugrozene i ponizene. Meni to stvara frustraciju, a ti se frustriras sahovskom partijom koju vode vladajuci politicari i koja je u startu osudjena na remi. Ti imas pravo na svoj stav i da ubistvo gledas na taj nacin, kao sto imam i ja svoj stav i 'ubistvo' gledam na svoj nacin. Nema nikakvog efekta da se natezemo oko neceg sto vidimo razlicito, kao sto nema efekta da postavljas jedno te isto pitanje 100 puta. Nisi ti tako dobar govornik da bi neko radi tvog komentara promjenio misljenje, kao sto nisam ni ja. Zbog toga je i tebi i meni dovoljno da pitamo jednom. Imas Silajdzica i Lagumdziju, pa glasaj za njih, nema potrebe da NS mjenja smjer, kada vec postoje stranke koje ispunjavaju tvoja i ocekivanja mnogih drugih koji se ne slazu sa politikom NS. Cak i Tihic istice da treba ici korak po korak, dok Silajdzic hoce na ho ruk da rijesi tako tesko i komplikovano stanje. Ono sto mi zapinje za oko je to da ti u svakom komentaru nabijas na nos postojanje RS i sve sto je vezano za taj entitet i politiku iz tog entiteta. Nekako ispada kao da NS daje nesto RS!? Oni su sve sto imaju dobili u Dejtonu od Bosnjacki politicara koji su to potpisali. I sada jedino oni to mogu ukinuti, a u ovakvoj atmosferi, dok su na drugoj strani politicari poput Silajdzica i narod poput tebe, oni to nikada nece uraditi, jer imaju opravdani strah od preglasavanja. Sve i da nije tako, kako NS moze ukinuti RS? Sto Silajdzic nije ukino RS? Koja stranka po tebi moze ukinuti RS, pa da svi za nju glasamo?
RS će se ukinuti "prema propisanoj proceduri kako je predviđeno Ustavom"...to je najčešći odgovor Naše stranke i to bi trebalo značiti...ŠTA? Po mom mišljenju, to je mirenje sa šahovskim remijem (tačnije pat pozicijom). Ja kažem da će se RS ukinuti (ili barem malo humanizovati kroz izmjenu imena i imidža, tako da svima bude prihvatljiva) tek onda kada se među Srbima pojave političari koji imaju muda reći snu o velikoj Srbiji "fuck-off" i okrenuti se izgradnji svoje domovine Bosne i Hercegovine zajedno sa komšijama Bošnjacima, Hrvatima, i svim ostalim građanima kojima je stalo do države Bosne i Hercegovine i njenog prosperiteta. Tek tada će se prividni "monolit" zvani "svesrpstvo u RS-u" ozbiljno dovesti u pitanje i tek tada će se ozbiljni i pošteni ljudi zapitali "pa, da li je u redu da se širimo i kurčimo na tuđoj opljačkanoj imovini".... Tek tada će oni Srbi kojima je Srbija susjedna prijateljska zemlja (i ništa više od toga) usuditi se izaći u javnost i tako nešto javno izreći. Tek u takvoj atmosferi se može pričati o mogućnostima korjenitih promjena, ukidanju segregacije, diskriminacije ovih ili onih, i naravno, tek tada priča o ekonomiji ima šansu... Na žalost, u Bajiću, Kojoviću i inim ljudima iz Naše stranke ja ne mogu prepoznati te napredne i progresivne snage kojima je doista stalo do suštinskih promjena. Sve je ostalo šuplja priča i politički dim...

Svjestan sam ja da niti jedan bošnjački političar ne može sam "ukinuti" RS, koji je prema svim relevantnim svjetskim institucijama označen kao simbol DISKRIMINACIJE, sve dok se ne pojave pošteni i hrabri ljudi među Srbima koji će lopova Dodika strpati iza rešetaka, raskrstiti sa zločinačkim naslijeđem Karadžićevog SDS-a, odjebati četničku ikonografiju iz škola, bolnica i ostalih javnih institucija i tako napraviti taj entitet mjestom na kojem može svako mirno živjeti i raditi (pa, zar je to previše?!)...ali, takvi Srbi se još uvijek nisu pojavili i očigledno je da Bajić (kao ni koalicioni Krsmanović) nisu takvi Srbi jer se još uvijek boje da će izgubiti glasove, izbore, ako se zamjere velikosrpskom snu o otcjepljenju opljačkanog entiteta... To je nedostatak muda i obraza, ako ćemo iskreno.
Nemam namjeru mijenjati mišljenje jednog Bojana Bajića, jer mi je sasvim dovoljno toga rekao da znam da on nije osoba koja ima muda suprotstaviti se zlu unutar svog naroda...
Ja i ti se potpuno slazemo kada pricas o Srbima, ali je tvoja prica jednostrana, nikako da okrenes drugu stranu medalje. Na jednoj drugoj temi sam diskutovo o ovome sa 'gorstakom' i on ima indentican stav kao i ti (razlika je samo u stilu), o Srbima lose, a o Bosnjacima ni rijeci. Ponavljam, napadckim stavom prema Srbima se nista nece postic, dobija se samo kontraefekat, a to je Dodik i njegova politika.
Ja kažem da će se RS ukinuti (ili barem malo humanizovati kroz izmjenu imena i imidža, tako da svima bude prihvatljiva) tek onda kada se među Srbima pojave političari koji imaju muda reći snu o velikoj Srbiji "fuck-off" i okrenuti se izgradnji svoje domovine Bosne i Hercegovine zajedno sa komšijama Bošnjacima, Hrvatima, i svim ostalim građanima kojima je stalo do države Bosne i Hercegovine i njenog prosperiteta.
I ja isto kazem, ali to se nece nikad desit dok je na suportnoj strani Silajdzic i njemu slicni politicari. Zar nije neralno ocekivat od Srba da postanu liberalni dok u isto vrijeme Bosnjaci imaju napadacki stav i biraju nacionalisticke stranke? Stranke profila NSP, NS, LDP su jedina sansa da ova drzava postane normalna. Huskacke stranke nikad ne mogu donjet dobro ovoj drzavi, nikada.
Locked