iPhone - All about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
fatamorgana
Posts: 26894
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#2676 Re: iPhone - All about

Post by fatamorgana »

leo johnson wrote:izgrebat?
Izgrebat = ogrebat!
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#2677 Re: iPhone - All about

Post by mO k3 »

fatamorgana wrote:
leo johnson wrote:izgrebat?
Izgrebat = ogrebat!
:-) :thumbup:
User avatar
Lady Saray
Posts: 1237
Joined: 13/05/2005 13:53
Location: Sarajevo

#2678 Re: iPhone - All about

Post by Lady Saray »

fatamorgana wrote:
leo johnson wrote:izgrebat?
Izgrebat = ogrebat!
ogreban! :mrgreen:
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#2679 Re: iPhone - All about

Post by shalla »

dzemmo wrote:
shalla wrote:Ovako ljudi, imam problem (nije problem ali nervira).

Od jučer mi se dešava da koji god broj krenem zvati izađe mi poruka „call forwarding active“ a kad pogledam u settings pod call forward stoji da je off (nisam ga nikad ni palio)... Ima li neko da mu se slično dešavalo i da zna kako bih to mogao disableovati?

Hvala
pozovi ##004# i problem rijesen
Ne znam sta sam sa ovim uradio ali vise nema poruke "call forwarding active" :mrgreen:
Hvala
User avatar
Lady Saray
Posts: 1237
Joined: 13/05/2005 13:53
Location: Sarajevo

#2680 Re: iPhone - All about

Post by Lady Saray »

dzemmo wrote:
shalla wrote:Ovako ljudi, imam problem (nije problem ali nervira).

Od jučer mi se dešava da koji god broj krenem zvati izađe mi poruka „call forwarding active“ a kad pogledam u settings pod call forward stoji da je off (nisam ga nikad ni palio)... Ima li neko da mu se slično dešavalo i da zna kako bih to mogao disableovati?

Hvala
pozovi ##004# i problem rijesen
a sta tacno uradi ovaj kod?
Richard Peti
Posts: 4102
Joined: 12/02/2007 17:16

#2681

Post by Richard Peti »

.
Last edited by Richard Peti on 17/03/2015 07:41, edited 1 time in total.
User avatar
Gorštak
Posts: 784
Joined: 03/01/2008 13:27
Location: Između dva točka

#2682 Re: iPhone - All about

Post by Gorštak »

dzemmo wrote:dvije ## su deaktiviranje a # jedna je aktiviranje, u ovom slucaju 004 je za call forwarding on

imas ovdje listu: http://www.fryfilm.com/infopages/iphonecodes.htm
dzemmo, majstore! :thumbup:

Isto mi se pojavilo call forwarding, bio se zabrinuo.
Mustang1
Posts: 29901
Joined: 29/12/2010 17:31

#2683 Re: iPhone - All about

Post by Mustang1 »

Gledam live stream utakmice na iphonu :thumbup: zakon kad tv u sobi ne moze sve ufatit :D
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#2684 Re: iPhone - All about

Post by shalla »

Bubalo1 wrote:Gledam live stream utakmice na iphonu :thumbup: zakon kad tv u sobi ne moze sve ufatit :D
Preko kojeg programa/stranice?
Mustang1
Posts: 29901
Joined: 29/12/2010 17:31

#2685 Re: iPhone - All about

Post by Mustang1 »

Imas skyfire preko njega mozes gledat video koji je u flashu .. pa onda nadjes preko stranice neke ..uglavnom atdhenet.tv gledam preko njega ..a ima i justintv aplikacija isto u njemu imas sve samo izaberes sta ces mada moras nekad malo duze trazit da nadjes dobar stream kad ih ima puno nakaceno ..uglavnom ista problematika kao i na racunaru kad gledas stream ..samo te dvije aplikacije nabavi i pici :) na installousu imas a i na apptrackr..
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#2686 Re: iPhone - All about

Post by mO k3 »

Bubalo1 wrote:Gledam live stream utakmice na iphonu :thumbup: zakon kad tv u sobi ne moze sve ufatit :D
a oci ti poslije ko :shock:
Mustang1
Posts: 29901
Joined: 29/12/2010 17:31

#2687 Re: iPhone - All about

Post by Mustang1 »

Tacno sam samo ceko da neko to napise :D Sluzi mi vise kao livescore neke utakmice ..vidim kad padne gol i slicno ne gledam stalno ..il sam na kompu i povremeno bacim oko il na tv.u gledam drugu utakmicu :D
Normalno da ne mozes gledat cijelu utakmicu tu ..ali ako neko moze gledat film moze i utakmicu ha ya .. bitno je da video u flashu pici
chuups
Posts: 57
Joined: 07/10/2008 15:11

#2688 Re: iPhone - All about

Post by chuups »

Pozz imam jedan problem i zanima me da li mi neko moze pomoci :D

eh imam iPhone 2g i skinuo sam iTunes i na pocetku je sve odlicno ferceralo da bi nakon nekog vremena kada ukljucim iTunes i pocnem sync samo zastopao :D ali sada ne mogu nikako niti upaliti iTunes!
Kada kliknem na ikonicu nista se ne desi :D nadjem u task manageru da je upaljen ali ja ga ne vidim :D Brisao sam skroz iTunes pa sam jedno 402034 puta instalirao pa sam i onaj revo uninstaller koristio da mi fino sve obrise ali opete nece :D (ne znam da li je vazno ali koristi win7 32bita :D)
iSwagga
Posts: 1561
Joined: 22/03/2010 10:30

#2689 Re: iPhone - All about

Post by iSwagga »

chuups wrote:Pozz imam jedan problem i zanima me da li mi neko moze pomoci :D

eh imam iPhone 2g i skinuo sam iTunes i na pocetku je sve odlicno ferceralo da bi nakon nekog vremena kada ukljucim iTunes i pocnem sync samo zastopao :D ali sada ne mogu nikako niti upaliti iTunes!
Kada kliknem na ikonicu nista se ne desi :D nadjem u task manageru da je upaljen ali ja ga ne vidim :D Brisao sam skroz iTunes pa sam jedno 402034 puta instalirao pa sam i onaj revo uninstaller koristio da mi fino sve obrise ali opete nece :D (ne znam da li je vazno ali koristi win7 32bita :D)
probaj sa starijom verzijom itunes-a.. www.oldversion.com
iSwagga
Posts: 1561
Joined: 22/03/2010 10:30

#2690 Re: iPhone - All about

Post by iSwagga »

Da, valjda ce uskoro i unlock..

EDIT:
via@MuscleNerd: Sorry, there's no news on the i4 unlock for those who lost 01.59 (or never had it). It's taking longer than we wanted :(
febo_acm
Posts: 10317
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#2691 Re: iPhone - All about

Post by febo_acm »

Da li je iPhone 4 sa Njemačkog Vodafone fabrički otključan? Ima li neko tu info? Generalno svi mobiteli sa vodafone.de su otključani, samo nisam siguran za iPhone.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#2692 Re: iPhone - All about

Post by mO k3 »

AMD wrote:Da li je iPhone 4 sa Njemačkog Vodafone fabrički otključan? Ima li neko tu info? Generalno svi mobiteli sa vodafone.de su otključani, samo nisam siguran za iPhone.
ja mislim da jeste... ubi me ako slazem
Samo kod telekoma nije otkljucan..
User avatar
opa22
Posts: 1683
Joined: 02/04/2010 15:20

#2693 Re: iPhone - All about

Post by opa22 »

zdravo svima, imam jedan problem, pokvario sam mobitel koji inace koristim i uzmem si svoj stari iphone 2g dok ovaj ne popravim, no imam jedan problem sa ovim 2g. Recimo kad sam nedostupan i u to vrijeme me netko zove ili poslalje poruku, kada ukljucim iTelefon apsolutno nikada ne dobijem te poruke koje su mi prosljedjene. zvao sam operatera da ih upitam u cemu je problem da li je do njih i do mene i kazu da provjerim postavke u mobitelu, no ja ne znam koja je to opcija pa ako mi netko moze od vas pomoci bio bih zahvala.
savsvoj
Posts: 513
Joined: 13/01/2009 17:55

#2694 Re: iPhone - All about

Post by savsvoj »

Jaguar84 wrote:Imam 3g jailbreakovan na 3.1.2 kako da vidim koji je baseband i molim vas neki link i upute kako da uradim jailbreak na 4.2 ili vec koji bolje odgovara 3g modelu.
Hvala raja!
seetigs-general-about modem firmware. Sto se tice jailbreakanja na 4.2 moguce je ali kako ja znam 3g radio najbolje na 3.1.2 jer je previse spor za 4.0 software ako nisu sto popravili
User avatar
Lady Saray
Posts: 1237
Joined: 13/05/2005 13:53
Location: Sarajevo

#2695 Re: iPhone - All about

Post by Lady Saray »

savsvoj wrote:
Jaguar84 wrote:Imam 3g jailbreakovan na 3.1.2 kako da vidim koji je baseband i molim vas neki link i upute kako da uradim jailbreak na 4.2 ili vec koji bolje odgovara 3g modelu.
Hvala raja!
seetigs-general-about modem firmware. Sto se tice jailbreakanja na 4.2 moguce je ali kako ja znam 3g radio najbolje na 3.1.2 jer je previse spor za 4.0 software ako nisu sto popravili
meni je 3g najbolji na 4.2 baterija traje draaasticno duze, kao da sma novu stavila i za 4.0 je istina bio uzas da sam vratila 3.1.3 ali se s 4.2 preporodio samo kod jb treba iskljuciti multitask
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#2696 Re: iPhone - All about

Post by shalla »

Ja na svom 3gs, 32Gb i dalje držim 3.1.3 :mrgreen:
Pitao sam ovdje 2-3x bil izgubio kontakte i detalje i kontaktima, poruke, aplikacije pa mi niko nije znao odgovoriti pa se ne smijem usuditi :mrgreen: :mrgreen:

Ono kad pokrenem Itunes i kad on radi backup, jel kad bih ga digao na 4.2 i otišao tamo da mi haplicira zadnji backup to bi bilo to (sačuvano sve)?
zaritisinebrute
Posts: 152
Joined: 13/03/2005 22:36
Location: Sarajevo

#2697 Re: iPhone - All about

Post by zaritisinebrute »

imam jednu molbu ... samo ako mi moze reci sta se sve upisuje za mms ... posto do sada mi nista ne radi kako treba ni da upisem port:8080 ni :8080 ... :x (imam iphone 4)
User avatar
Lady Saray
Posts: 1237
Joined: 13/05/2005 13:53
Location: Sarajevo

#2698 Re: iPhone - All about

Post by Lady Saray »

shalla wrote:Ja na svom 3gs, 32Gb i dalje držim 3.1.3 :mrgreen:
Pitao sam ovdje 2-3x bil izgubio kontakte i detalje i kontaktima, poruke, aplikacije pa mi niko nije znao odgovoriti pa se ne smijem usuditi :mrgreen: :mrgreen:

Ono kad pokrenem Itunes i kad on radi backup, jel kad bih ga digao na 4.2 i otišao tamo da mi haplicira zadnji backup to bi bilo to (sačuvano sve)?
meni je sve ostalo, imam i kontakte i aplikacije
savsvoj
Posts: 513
Joined: 13/01/2009 17:55

#2699 Re: iPhone - All about

Post by savsvoj »

shalla wrote:Ja na svom 3gs, 32Gb i dalje držim 3.1.3 :mrgreen:
Pitao sam ovdje 2-3x bil izgubio kontakte i detalje i kontaktima, poruke, aplikacije pa mi niko nije znao odgovoriti pa se ne smijem usuditi :mrgreen: :mrgreen:

Ono kad pokrenem Itunes i kad on radi backup, jel kad bih ga digao na 4.2 i otišao tamo da mi haplicira zadnji backup to bi bilo to (sačuvano sve)?

Trebalo bi ti sve ostat sacuvano osim applikacija u cydie ali ima i sad program za spasavanje njih samo pazi kad budes dizao na 4.2 da ne ostanes bez unlocka
User avatar
opa22
Posts: 1683
Joined: 02/04/2010 15:20

#2700 Re: iPhone - All about

Post by opa22 »

niko ne zna rjesenje za moj problem? :(
Post Reply