Sarajevski taksisti- dno dna

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#2676 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by respo »

ne pita te niko kad si ti bio najsretniji
nego koliko je sa taxi vozaca iskljuceno iz saobracaja?
Jon Spencer
Posts: 347
Joined: 13/03/2011 23:15

#2677 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Jon Spencer »

respo wrote:ne pita te niko kad si ti bio najsretniji
nego koliko je sa taxi vozaca iskljuceno iz saobracaja?
Izvini ne komuniciram na tom nivou.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#2678 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by un1ted »

Da je pitao koliko je svih sem SA taksija iskljuceno onda bi komunicirao :) Podjeli s nama koliko je iskljuceno taksi prevoznika iz svih firmi :) To neka tajna ?
Dead Man Walking
Posts: 7147
Joined: 28/05/2004 21:49

#2679 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Dead Man Walking »

Ne znam kako ljudi ne vide da su problem nelegalni taksisti i ove ostale firme koje ne placaju poreze i furaju nekakve rent-a-car i slicne malverzacije. Jednostavno je, ukoliko ste jos medju onima koji se voze SA Taxijem i niste prebjegli da se vozite ovim spomenutim ranije, morate shvatiti da taksisti Sa Taxija nisu nista krivi ukoliko vam odbiju voznju, naplate vise, ne upale taksimetar, ili vam prirede bilo koju drugu neugodnost koju dozivite dok koristite njihove usluge. Ne, nisu krivi. To sto rade je borba za pravdu, borba protiv onih nelegalnih i onih koji ne placaju porez.
Jon Spencer
Posts: 347
Joined: 13/03/2011 23:15

#2680 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Jon Spencer »

un1ted wrote:Da je pitao koliko je svih sem SA taksija iskljuceno onda bi komunicirao :) Podjeli s nama koliko je iskljuceno taksi prevoznika iz svih firmi :) To neka tajna ?
To neka zajebancija? Za nekog ko je pismen nije ali za vas dvojicu očigledno jeste.


ali evo još jednom, brojke su podebljane.

O rezultatima dosadašnjih aktivnosti koje se sprovode s ciljem isključenja nelegalnih taksiprijevozika iz saobraćaja s predstavnicima Udruženja taksiprijevoznika Sarajevo, Enverom Suljagićem i Sabahudinom Bilalićem, danas su razgovarali ministri saobraćaja i unutrašnjih poslova KS-a Jusuf Bubica i Nermin Pećanac, te zastupnici u Skupštini KS-a Elmedin Konaković i Zaim Backović.
Foto: Nedim Grabovica/Arhiv/Klix.ba
Foto: Nedim Grabovica/Arhiv/Klix.ba
"Tokom akcije suzbijanja nelegalnog taksiranja iz saobraćaja je isključeno oko 30 nelegalnih taksista zbog neposjedovanja licence taksiprijevoznika i dopunske taksioznake", istakao je ministar Bubica i najavio da će se spomenuta akcija nastaviti sve do uklanjanja nelegalnih taksivozila s ulica Kantona Sarajevo.

Zbog neispunjavanja uvjeta za obavljanje taksiprijevoza u tom periodu za 22 prijevoznika doneseno je rješenje o privremenoj zabrani obavljanja taksiprijevoza, podaci su Kantonalne uprave za inspekcijske poslove.

S obzirom da je u toku inspekcijskih kontrola, utvrđeno je da se nelegalni taksiprijevoz obavlja i sa neregistrovanim vozilima, a neki od vozača ne posjeduju čak ni vozačku dozvolu.

Iz resornog ministarstva skrenuli su pažnju građanima da prilikom korištenja taksiusluga, a radi svoje sigurnosti, koriste usluge taksiprijevoznika čija vozila imaju TA registarske oznake, kao i vidno istaknute taksioznake na vozilima, saopćeno je iz Pres-službe KS-a.
Jon Spencer
Posts: 347
Joined: 13/03/2011 23:15

#2681 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Jon Spencer »

Dead Man Walking wrote:Ne znam kako ljudi ne vide da su problem nelegalni taksisti i ove ostale firme koje ne placaju poreze i furaju nekakve rent-a-car i slicne malverzacije. Jednostavno je, ukoliko ste jos medju onima koji se voze SA Taxijem i niste prebjegli da se vozite ovim spomenutim ranije, morate shvatiti da taksisti Sa Taxija nisu nista krivi ukoliko vam odbiju voznju, naplate vise, ne upale taksimetar, ili vam prirede bilo koju drugu neugodnost koju dozivite dok koristite njihove usluge. Ne, nisu krivi. To sto rade je borba za pravdu, borba protiv onih nelegalnih i onih koji ne placaju porez.

Ne znam kako ljudi ne vide da nisu krivi nelegalni taxisti krivi su isključivo sa taxe. Oni su izvor zla. Oni su natjerali ove divlje da divljaju i ove privatne firme da ne plaćaju poreze i da se registruju kao rent a car. Oni to rade radi vas građani i građanke a ne radi sebe i vlastitog profita, poznato je da su to sve dobročinitelji koji dozvoljavaju svojim radnicima rad u neograničenim količinama. 10, 15 sati koliko god radnici žele, Dozvoljavaju im da rade noćne smjene bez ikakve nadoknade, dozvoljavaju rad u tehnički neispravnim vozilima, dopuštaju da radnici ne koriste godišnje odmore, da čak ako žele rade neprijavljeni, bez državnog ispita pa čak i bez vozačke dozvole. Sve to samo zato što vas Sarajevo taxi odbija na kratke relacije, ne pale metar i li vam prirede neku drugu neugodnost, samo zato a ne radi vlastitog profita. To je vjekovna borba za izrabljivanje, borba protiv zakona, protiv zla koje nam oni koji plaćaju porez nanose, oni koji nam uplaćuju za penzije.
Dead Man Walking
Posts: 7147
Joined: 28/05/2004 21:49

#2682 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Dead Man Walking »

Slaze se i podrzavam vasu borbu za pravdu. Svjestan sam da je svaka nepravilnost (preko ledja gradjana) od strane Sa Taksista uzrokovana dubokom tugom i saosjecanjem sa kolegama vozacima drugih firmi koji crnce bez prava na godisnji, te velikom tugom i zalom zbog Drzave koja ispasta zbog nepotpuno placenih poreza. Shvatam i cijenim ljudskost i patriotizam. Onaj ko vara drzavu vara i krade sviju nas, dok Sa taksisti uglavnom varaju samo pojedince. Neuporedivo, slozicemo se.
hzsa22
Posts: 1052
Joined: 16/12/2011 18:25

#2683 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by hzsa22 »

Na Mejdanu na Vratniku ima stand neki EKO taksi. A niko nema TA table. :-)
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#2684 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by zdruzdjo »

Jon Spencer wrote: Imaš li možda neki komentar na članak ili samo onako vrtiš mantru. Šta ću vam ja ispravljati kad se vozite u neregistrovanim vozilima, voze vas ljudi bez vozačke dozvole, sjedate u rent a car ili doo vozila.
Samo ti izgleda zaboravljas UPORNO o cemu se ovdje prica. Znaci, po tvom, ovi neleglaci su krivi sto ste vi iz sa-taxi (mozda ne ti) nekulturna, neprofesionalna, drcna, lijena, bezobrazna gamad koja blati i prlja i ovo malo turisticke reputacije koju ovaj grad ima. VELIKA CAST I SKIDANJE KAPE IZUZETCIMA. Ima jedna stara narodna koja kaze: Pocisti prvo svoju bastu pa onda gledaj komsijsku.
Imate u svom udruzenju toliko govana da su vam pod nosom, stoga prvo sebe ocistite pa tek onda tersajte na ilegalce. Nemate moralno pravo da ikome ista pricate o ovom ili onom.
Sent from my A70S using Tapa talk 2
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#2685 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by respo »

Jon Spencer wrote:
respo wrote:ne pita te niko kad si ti bio najsretniji
nego koliko je sa taxi vozaca iskljuceno iz saobracaja?
Izvini ne komuniciram na tom nivou.
normalno kad nisi dorastao kad dodjes do ovog nivoa javi se
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2686 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by seln »

Jon Spencer wrote:
respo wrote:ne pita te niko kad si ti bio najsretniji
nego koliko je sa taxi vozaca iskljuceno iz saobracaja?
Izvini ne komuniciram na tom nivou.
Ti i nivo? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
jazzer
Posts: 7535
Joined: 20/12/2004 14:44

#2687 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by jazzer »

Dead Man Walking wrote:Slaze se i podrzavam vasu borbu za pravdu. Svjestan sam da je svaka nepravilnost (preko ledja gradjana) od strane Sa Taksista uzrokovana dubokom tugom i saosjecanjem sa kolegama vozacima drugih firmi koji crnce bez prava na godisnji, te velikom tugom i zalom zbog Drzave koja ispasta zbog nepotpuno placenih poreza. Shvatam i cijenim ljudskost i patriotizam. Onaj ko vara drzavu vara i krade sviju nas, dok Sa taksisti uglavnom varaju samo pojedince. Neuporedivo, slozicemo se.
Borba za pravdu? Tako se zove izbjegavanje plcanja poreza i ostalih doprinosa? Hm, interesantno.

Moj amidza (kojem ponesto pomazem oko posla, nisam zaposlen kod njega) je u zadnjih dvije godine
podigao 6 (slovima: sest ) kredita da bi izmirio obaveze prema drzavi i isplatio plate radnicima uprkos
smanjenju obima posla i prihoda. Preljeva iz supljeg u prazno ali na vrijeme izvrsava svoje obaveze.
Jel ovo poruka i njemu da, usljed nelojalne konkurencije, prestane sa placanjem radnika i obaveza prema drzavi?

Ni on ne prolazi na tenderima iz poznatih razloga (stele, razni marifetluci) ali izvrsava svoje obaveze.
On mi je prvi pao na pamet a takvih kao on ima koliko hoces.

Ako donekle i zanemarimo (a ne bi smjeli) ne placanje poreza, ne izdavanje racuna, za bezobrazluk, bahatost, i sl. nema nikakvog opravdanja.
User avatar
Irelevantan
Posts: 825
Joined: 21/05/2008 13:15
Location: u pm

#2688 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Irelevantan »

Pustite inspekcije neka rade svoj posao, pustite taxiste da rade svoj posao, kome se u Sarajevu ne sviđa taxi može uvijek kao pravi gospodin da se vozi Gras-om, eh da zaboravio sam pa vama/nama smeta i Gras.

Dajte ljudi, pa postoji li neko, ili nešto da vi/mi to nismo popljuvali???

Da li je ljudi moji nama iko dovoljno dobar???
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#2689 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by respo »

Dead Man Walking wrote:Ne znam kako ljudi ne vide da su problem nelegalni taksisti i ove ostale firme koje ne placaju poreze i furaju nekakve rent-a-car i slicne malverzacije. Jednostavno je, ukoliko ste jos medju onima koji se voze SA Taxijem i niste prebjegli da se vozite ovim spomenutim ranije, morate shvatiti da taksisti Sa Taxija nisu nista krivi ukoliko vam odbiju voznju, naplate vise, ne upale taksimetar, ili vam prirede bilo koju drugu neugodnost koju dozivite dok koristite njihove usluge. Ne, nisu krivi. To sto rade je borba za pravdu, borba protiv onih nelegalnih i onih koji ne placaju porez.
pa ne bori se tako za pravdu i protiv nelegalnih
da su imalo pametni borili bi se tako da svoje musterije docekuju kao da im u auto ulazi kraljica elizabeta
pa bi se svi jagmili da udju u sa taxi pored tih nelegalnih
a oni ustvari rado samo kontraproduktivno odbijajuci varajuci i ostalo nabrojano
AfterEight
Posts: 28
Joined: 02/01/2013 18:56

#2690 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by AfterEight »

Jon Spencer wrote:Ne znam kako ljudi ne vide da nisu krivi nelegalni taxisti krivi su isključivo sa taxe. Oni su izvor zla. Oni su natjerali ove divlje da divljaju i ove privatne firme da ne plaćaju poreze i da se registruju kao rent a car. Oni to rade radi vas građani i građanke a ne radi sebe i vlastitog profita, poznato je da su to sve dobročinitelji koji dozvoljavaju svojim radnicima rad u neograničenim količinama. 10, 15 sati koliko god radnici žele, Dozvoljavaju im da rade noćne smjene bez ikakve nadoknade, dozvoljavaju rad u tehnički neispravnim vozilima, dopuštaju da radnici ne koriste godišnje odmore, da čak ako žele rade neprijavljeni, bez državnog ispita pa čak i bez vozačke dozvole. Sve to samo zato što vas Sarajevo taxi odbija na kratke relacije, ne pale metar i li vam prirede neku drugu neugodnost, samo zato a ne radi vlastitog profita. To je vjekovna borba za izrabljivanje, borba protiv zakona, protiv zla koje nam oni koji plaćaju porez nanose, oni koji nam uplaćuju za penzije.
Za svoj imidž, Sarajevo-taksi je jedini krivac. Svima je jasno da u Sarajevo-taksiju ima dobrih ljudi, postenih, vrijednih.... Oni su krivi za imidž koji imate sada. Krivi su jer su dopustili da se "kolege" ponasaju kao drumski razbojnici. Na aerodromu i zeljeznickoj stanici se decenijama evo trpi zna se kakvo ponasanje. Da li se iko u tom udruzenju zalio na kolege koje stete imidž udruzenja? Kada je neko od kolega prijavio (urucio zalbu ili slicno) zato sto kolegin sin radi nocnu smjenu a dobro znate ko i kada to radi.

Nisu krvi ovi "ilegalci". Vi ste sve svoje najruznije osobine pokazali i davno prije pojave zutog/crvenog itd. taksija i sada ove najnovije ideje o rent-a-caru.

Da ste oduzeli 5 dozvola gangsterima koji rade na aerodromu ili zeljeznickoj stanici dokazali bi ste da zeliteb biti profesionalci. Nazalost, nevaspitane krkane u vlastitim redovima i dalje podrzavate i nemojte traziti krivicu u drugima.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#2691 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by un1ted »

Irelevantan wrote:Pustite inspekcije neka rade svoj posao, pustite taxiste da rade svoj posao, kome se u Sarajevu ne sviđa taxi može uvijek kao pravi gospodin da se vozi Gras-om, eh da zaboravio sam pa vama/nama smeta i Gras.

Dajte ljudi, pa postoji li neko, ili nešto da vi/mi to nismo popljuvali???

Da li je ljudi moji nama iko dovoljno dobar???
Ko ti je kriv sto nisi vidio bolje od sarajevskog javnog prevoza i taksista :)
Dead Man Walking
Posts: 7147
Joined: 28/05/2004 21:49

#2692 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Dead Man Walking »

Dobro jutro jazzeru, pratis li ti temu ikako? De malo bolje procitaj pa onda odgovori. ;-)

@respo
Ti bas mislis ja ozbiljan oko borbe za pravdu? :D
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#2693 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by respo »

sta ja znam mozda su ti spenser aduka i kompanija ponudili besplatan prevoz do kraja mjeseca

ustvari gdje cu to pomisliti
aduka11
Posts: 294
Joined: 19/09/2012 22:21

#2694 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by aduka11 »

respo wrote:sta ja znam mozda su ti spenser aduka i kompanija ponudili besplatan prevoz do kraja mjeseca

ustvari gdje cu to pomisliti
Šta je reć', kako te bola' deduka prebio? :D
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#2695 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by respo »

aduka11 wrote:
respo wrote:sta ja znam mozda su ti spenser aduka i kompanija ponudili besplatan prevoz do kraja mjeseca

ustvari gdje cu to pomisliti
Šta je reć', kako te bola' deduka prebio? :D
jbg nisam primitivac da bijem slabije od sebe
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#2696 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by sabina1 »

Jon Spencer wrote:
Dead Man Walking wrote:Ne znam kako ljudi ne vide da su problem nelegalni taksisti i ove ostale firme koje ne placaju poreze i furaju nekakve rent-a-car i slicne malverzacije. Jednostavno je, ukoliko ste jos medju onima koji se voze SA Taxijem i niste prebjegli da se vozite ovim spomenutim ranije, morate shvatiti da taksisti Sa Taxija nisu nista krivi ukoliko vam odbiju voznju, naplate vise, ne upale taksimetar, ili vam prirede bilo koju drugu neugodnost koju dozivite dok koristite njihove usluge. Ne, nisu krivi. To sto rade je borba za pravdu, borba protiv onih nelegalnih i onih koji ne placaju porez.

Ne znam kako ljudi ne vide da nisu krivi nelegalni taxisti krivi su isključivo sa taxe. Oni su izvor zla. Oni su natjerali ove divlje da divljaju i ove privatne firme da ne plaćaju poreze i da se registruju kao rent a car. Oni to rade radi vas građani i građanke a ne radi sebe i vlastitog profita, poznato je da su to sve dobročinitelji koji dozvoljavaju svojim radnicima rad u neograničenim količinama. 10, 15 sati koliko god radnici žele, Dozvoljavaju im da rade noćne smjene bez ikakve nadoknade, dozvoljavaju rad u tehnički neispravnim vozilima, dopuštaju da radnici ne koriste godišnje odmore, da čak ako žele rade neprijavljeni, bez državnog ispita pa čak i bez vozačke dozvole. Sve to samo zato što vas Sarajevo taxi odbija na kratke relacije, ne pale metar i li vam prirede neku drugu neugodnost, samo zato a ne radi vlastitog profita. To je vjekovna borba za izrabljivanje, borba protiv zakona, protiv zla koje nam oni koji plaćaju porez nanose, oni koji nam uplaćuju za penzije.
Već sam pisala da taxi treba biti luxuz , ostajem pri tom stavu ali to je druga tema. Sarajevotaxi je sam kriv što je iz monopolističke pozicije koju je naslijedio iz Jugoslavije , prešao u poziciju gdje se bori za opstanak na tržištu (postoji milion razloga). No nebitno.

To što razne druge konmpanije varaju državu , ne znači da Sarajevotaxi treba imati lošu USLUGU. Ukoliko su oni jako loši , ne znači da Sa-taxi treba biti loš da bi mušterije bile zadovoljne. Ne - baš naprotiv , samo vrhunskom uslugom Sa-taxi će poraziti konkurenciju. Na forumu se niko ne žali na to što ostali izbjegavaju obaveze ka radnicima i državi nego se žale na lošu USLUGU Sa-taxija dok se istovremeno usluga konkurencije ne komentariše nego čak i hvali !!! Znači da je narod zadovoljan USLUGOM konurencije i gdje je razlika ? Negdje mora biti.

Sigurno da se momentalno trebaju kazniti svi oni koji krše zakon , ne plaćaju poreze i radnike. S obzirom da smo stranačka država to će se desiti....nekada , kada "interes"bude takav...sve do tada će Sa-Taxi voditi borbu s vetrenjačama ali prevashodno treba popraviti uslugu ;-)
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#2697 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by bull21 »

Taxi nikada nije bio luksuz. Ne znam odakle ta priča, valjda sad moderno postalo... lakše se pomiriti sa bacanjem para kada se uvjeriš da si 'viša' klasa.
Čuj luksuz... jašta je.
Saka
Posts: 2640
Joined: 25/02/2011 11:49

#2698 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Saka »

AfterEight wrote:Da ste oduzeli 5 dozvola gangsterima koji rade na aerodromu ili zeljeznickoj stanici dokazali bi ste da zeliteb biti profesionalci. Nazalost, nevaspitane krkane u vlastitim redovima i dalje podrzavate i nemojte traziti krivicu u drugima.
Slažem se 100% i to je ono što se provlači od početka ove teme. I sad će doći Aduka i Spenser, napraviti se ludi i reći što ne prijavite te koji neće da voze ili ne pale taksimetar. Kao eto to će napraviti razliku. Cijelo udruženje nas pravi budalama kad cijela Evropa zna da to nije pojedinačan slučaj već svaki do jednog taksiste na tim štandovima to radi. I da se htjelo nešto poduzeti ne bi 20 godina bio stalno isti problem. Zaključak: Sa-taxi je smeće od udruženja i svako će radije platiti žutom divljaku koji će mu naplatiti normalnu cijenu po taksimetru nego papku iz Sa-taxija koji se pravi faca vrijeđajući inteligenciju svakom ko dolazi svana jer je on kao sarajevska raja gdje je cool uzeti levata.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#2699 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by sabina1 »

bull21 wrote:Taxi nikada nije bio luksuz. Ne znam odakle ta priča, valjda sad moderno postalo... lakše se pomiriti sa bacanjem para kada se uvjeriš da si 'viša' klasa.
Čuj luksuz... jašta je.
Ma kakav "luksuz". Zašto bi plaćali amortizaciju i gorivo u vlastito vozilo , zašto bi brinuli da ga neko ne ukrade , zašto bi posjedovali auto? Zašto bi uopšte sami vozili kad nas mogu voziti ? Sjedneš lijepo u taksi i svuda po gradu , na posao, na more...ma kakav luksuz..to je normala :thumbup:
Saka
Posts: 2640
Joined: 25/02/2011 11:49

#2700 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Saka »

I kafa je luksuz pa je opet svaka fukara u BiH pije više puta na dan.
Post Reply