Bosanska piramida Sunca

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Locked
pravimjernik
Posts: 210
Joined: 10/12/2005 21:01

#2676

Post by pravimjernik »

-
Last edited by pravimjernik on 22/01/2006 04:46, edited 1 time in total.
cernica
Posts: 184
Joined: 03/11/2005 15:34

#2677

Post by cernica »

pravi... wrote:
cernica wrote: Moja zapazanja jesu da vas stav (negativan) jeste prouzrokovan na moguci sljedeci nacin:
1. usljed vjekovne torture nad (svojim) bosanskim narodom, iskustva I misljenja koja se generacijski I genetski prenose.
2. ne informisanost I ne obrazovanost
3. kao “konj sa oglavom” sa starim I okostalim shvatanjima punim predrasuda
4. licna sujeta (kod nekih)
5. E, ima vala I komsijske zavidnosti.
pa ovaj ne zna ni odgovora pošteno smislit -ovo si me prepiso plagijatorčino nijedna (sa http://sarajevo-x.com/forum/viewtopic.p ... 158#690158):
pape wrote: Davno sam ja vama rek`o, ..... imamo mi neku falinku u genima.
pravi... wrote:
“ispranog smo ti mi mozga, a nije ni čudo- posljedica onih 600 godina pod tuđom čizmom.uvijek neko drugi razmišljao za nas. pa se razvio poluživotinjski mozak. samo su nagoni bitni. inteligencija je za takav mozak ruglo, nešto nenormalno. povišen ton, čak i kad ti govori "spašaavaaaaj seeee" smatra se nekulturnim, u stilu "ma daaaj kakvo je to ponašanje, čisti bezobrazluk". jadni smo.
nema nam spasa.”
CUJ PREPISO!!! TEBE!!! Pa ti ne znas ni interesantnu recenicu sastavit. U tvom komentaru su nabacane rijeci, a ko biva, neka citalac sam “sastavlja smisao”. Ni reda, ni pocetka, ni kraja…

Sta umisljas ti covjece? Da si ti izmislio izraze “genetski prenos”, “vjekovnu torturu”….?
Tvoj komentar cak nije ni slican mom. Ti I ne znas sta hoces da kazes. Kada bih diskutovao to sto si napisao, nasao bih gomilu glupih izraza I povezivanja. Zato, bolje ti je usuti se, provalit cu te... ponovo.

Uzgred receno, sta ti znaci “onih 600 godina pod tudjom cizmom”? To me podsjeca na onu srpsku standardnu pricu o “600 godina pod Turskim zulumom”, a jarane?!
cernica wrote:
Do jucer se znalo samo za piramide u Egiptu I Americi, a danas ih ima I u Kini, Japanu (pod vodom)… Zasto ih ne bi bilo I u Evropi?
kekec wrote:
Negdje drugo u Evropi mozda, ali zasto bas u Visokom ?
Pretpostavljam da mislis: "Ali zasto bas u Bosni"? Eto dokle je dogurao nas kompleks nize vrijednosti! "Nema sanse da mi nesto imamo, nema teorije da mi nesto mozemo..."

A posto je rijec o Bosni, da nije Visoko, bilo bi: Ali zato bas u Mostaru? Ali zasto bas u Bihacu? Ali zasto bas u Foci? Itd.…
cernica
Posts: 184
Joined: 03/11/2005 15:34

#2678

Post by cernica »

pravi... wrote:
cernica wrote: Moja zapazanja jesu da vas stav (negativan) jeste prouzrokovan na moguci sljedeci nacin:
1. usljed vjekovne torture nad (svojim) bosanskim narodom, iskustva I misljenja koja se generacijski I genetski prenose.
2. ne informisanost I ne obrazovanost
3. kao “konj sa oglavom” sa starim I okostalim shvatanjima punim predrasuda
4. licna sujeta (kod nekih)
5. E, ima vala I komsijske zavidnosti.
pa ovaj ne zna ni odgovora pošteno smislit -ovo si me prepiso plagijatorčino nijedna (sa http://sarajevo-x.com/forum/viewtopic.p ... 158#690158):
pape wrote: Davno sam ja vama rek`o, ..... imamo mi neku falinku u genima.
pravi... wrote:
“ispranog smo ti mi mozga, a nije ni čudo- posljedica onih 600 godina pod tuđom čizmom.uvijek neko drugi razmišljao za nas. pa se razvio poluživotinjski mozak. samo su nagoni bitni. inteligencija je za takav mozak ruglo, nešto nenormalno. povišen ton, čak i kad ti govori "spašaavaaaaj seeee" smatra se nekulturnim, u stilu "ma daaaj kakvo je to ponašanje, čisti bezobrazluk". jadni smo.
nema nam spasa.”
CUJ PREPISO!!! TEBE!!! Pa ti ne znas ni interesantnu recenicu sastavit. U tvom komentaru su nabacane rijeci, a ko biva, neka citalac sam “sastavlja smisao”. Ni reda, ni pocetka, ni kraja…

Sta umisljas ti covjece? Da si ti izmislio izraze “genetski prenos”, “vjekovnu torturu”….?
Tvoj komentar cak nije ni slican mom. Ti I ne znas sta hoces da kazes. Kada bih diskutovao to sto si napisao, nasao bih gomilu glupih izraza I povezivanja. Zato, bolje ti je usuti se, provalit cu te... ponovo.

Uzgred receno, sta ti znaci “onih 600 godina pod tudjom cizmom”? To me podsjeca na onu srpsku standardnu pricu o “600 godina pod Turskim zulumom”, a jarane?!
cernica wrote:
Do jucer se znalo samo za piramide u Egiptu I Americi, a danas ih ima I u Kini, Japanu (pod vodom)… Zasto ih ne bi bilo I u Evropi?
kekec wrote:
Negdje drugo u Evropi mozda, ali zasto bas u Visokom ?
Pretpostavljam da mislis: "Ali zasto bas u Bosni"? Eto dokle je dogurao nas kompleks nize vrijednosti! "Nema sanse da mi nesto imamo, nema teorije da mi nesto mozemo..."

A posto je rijec o Bosni, da nije Visoko, bilo bi: Ali zasto bas u Mostaru? Ali zasto bas u Bihacu? Ali zasto bas u Foci? Itd.…
pravimjernik
Posts: 210
Joined: 10/12/2005 21:01

#2679

Post by pravimjernik »

cernica wrote:sta ti znaci “onih 600 godina pod tudjom cizmom”? To me podsjeca na onu srpsku standardnu pricu o “600 godina pod Turskim zulumom”, a jarane?!
pa ti veze nemaš ni ko ti je stolovo u gradu Visoki.... pa prema tome i ko je koga porobio. šta je talibančiću, turci te oslobodili, je li? kakvi se našli čuvati nacionalno blago bosanskih kraljeva... FUJ :-x
pravimjernik
Posts: 210
Joined: 10/12/2005 21:01

#2680

Post by pravimjernik »

Image
:D
cernica
Posts: 184
Joined: 03/11/2005 15:34

#2681

Post by cernica »

cernica wrote: sta ti znaci “onih 600 godina pod tudjom cizmom”? To me podsjeca na onu srpsku standardnu pricu o “600 godina pod Turskim zulumom”, a jarane?!
pravi... na kvadrat wrote:
pa ti veze nemaš ni ko ti je stolovo u gradu Visoki.... pa prema tome i ko je koga porobio. šta je talibančiću, turci te oslobodili, je li? FUJ
Znaci da si stvarno mislio na “turski zulum”. Pa tako nam reci, a evo I komentara:
“600 godina pod turskim zulumom” – uobicajena prica kojim se siri mrznja prema muslimanima I trazi opravdanje za progon istih. Srpski (ali I hrvatski) nacionalisticki krugovi odavno, a posebno srpski pred kraj 80-tih pripremajuci odnosno “pumpajuci” siroke narodne, seljacke i cetnicke mase o “turskom zulumu”, pozivaju “doslo vrijeme za osvetu” (standardna prica od unazad jedno vec 10-tak genocida nad bosanskim stanovnistvom). Stoga price o “600 godina pod turskim zulumom” I vise nego smrdi na njihovu rakiju, bradu, zlocin, mrznju I zatucanost. Ti si se, eto, otkrio sam da pripadas toj sorti (jal srpskoj , jal hrvatskoj)

Turci su u svom “porobljavanju” drugih donjeli knjige, arhitekturu, kulturu I umjetnost, (kao I austrougarska uostalom svoju sa zapada). Sta tu ima lose? A, mozda sto su Turci muslimani? A to ti smeta!?

Medjutim, da bi sakrio svoju nacionalisticku (srpsku ili hrvatsku) prirodu krijes se iza “ko je stolovao u gradu Visokom?… pa prema tome I ko je koga porobio”. To ti ko biva “pravi bosanac”. IZMISLJOTINA. NISI. Pravi bosanac se ne odrice kulture sa istoka. (Boga mi ko da su Turci sve pobili I porusili). Kakva samo mrznja iz tvojih rijeci. Bosanski kraljevi, istorija bosanska… su svakako moji, ali I kultura sa istoka I zapada koja je dosla i prilagoila se nasim prilikama, a postala i dio kulture. Ja cak i nisam musliman (ne razumijem se mnogo u religije) nego sam naucni radnik. Moja drzava je Bosna i Hercegovina i ja sam bosanac. Protiv vjerskih i nacionalnih atributa nisam (ali jesam protiv nacionalistickih i klerofasizma) i Bosna je oduvjek bila poznata po tome. Ako sam navodio vise vjekovne pljacke naroda mislio sam na lopove koji su stajali na visokim celnim pozicijama. Nekada su ti lopovi donosili drzavne programe za pljacku cijelog naroda primjeri "agrarne reforme" u Kraljevini Jugoslaviji i FNRJ Jugoslaviji.
wrote:
kakvi se našli čuvati nacionalno blago bosanskih kraljeva...?
Piramide su tebi “nacionalno blago bosanskih kraljeva”?! :lol:
Nesferatu
Posts: 744
Joined: 22/03/2004 06:09

#2682

Post by Nesferatu »

Samo da se izjasnim, moja familija pripada Ilirskom plemenu Japoda sa Zapadnih strana.

Interesuje me, da li mi imamo pravo, na udio svoje babovine ili ce to opet neko pod harac, u skladu sa dosadasnjim hapanjem....
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2683

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 17:44, edited 1 time in total.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#2684

Post by Fair Life »

Ovaj dio je meni interesantan iz intervjua koji je dao za Sarajevo-X... http://www.sarajevo-x.com/clanak/060111005

13. Da li imate podršku države?

Da li je moguće da bosanska politika prednjači u nečemu ispred stručnjaka i da se, pri tome, svi slože oko jednog projekta? Vidite, moguće je! Bosanske piramide su ujedinile sve nivoe vlasti pokazujući političku zrelost počev od visočke opštine, Ze-Do kantona, Federacije BiH pa sve do Parlamenta BiH, koji je nedavno donio zaključak da se zaustavi sva gradnja na Visočici dok traju radovi na istražzivanju piramide i da se teren proglasi od držzavnog interesa.


Politika ukljucena ?!!

Politika ukljucena u projekat i prije nego sto su strucnjaci rekli svoje ?? Povjerovali Osmanagicu na rijec ??

Opet... kakvi su nam politicari i njihova politika svih ovih godina... dobro nam je poznato. Umjesto "bosanska dolina piramida" vise bi odgovarao naziv "dolina bosanskog politickog ocaja"...

Ukljucenost politike na prostoru BiH a vezano za Visoko neizostavno ukljucuje prisustvo Hasana Cengica...

O postenju... nekom drugom prilikom.

Kad se samo sjetim poljubaca koje su izmjenjali Cenga i Jelavic u cekaonici suda...

Bljak... Cenga oslobodjen kao postenjacina.
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2685

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 17:44, edited 1 time in total.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#2686

Post by Fair Life »

ludost wrote:...p.s. cernice, taj ROYCE, da nije ljubo ćesić? i on je gradjevinac! :lol:
Ama jok...
Ljubo je kriminalac, a takvima nije mjesto "tamo".

Image
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2687

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 17:45, edited 1 time in total.
feee
Posts: 5
Joined: 27/04/2005 15:06

#2688

Post by feee »

sa http://undoctored.co.uk/agnes/news-sear ... e+richards

You searched for: "royce richards"

Results
1.) Ancient pyramid in Bosnia?
From theage.com.au: Australian in Bosnia pyramid riddle. Australian archaeologist Royce Richards is among a team preparing to look for the truth behind a theory that Bosnia-Herzegovina has an ancient...
2.) Archaeology team to solve Bosniac pyramid riddle
Australian archaeologist Royce Richards is among a team preparing to look for the truth behind a theory that Bosnia-Herzegovina has an ancient pyramid. Archaeologists from Australia, Scotland, Ireland...
3.) Australian in Bosnia pyramid riddle (Sydney Morning Herald)
Australian archaeologist Royce Richards is among a team preparing to look for the truth behind a theory that Bosnia-Herzegovina has an ancient pyramid. -...

http://www.mirabilis.ca/2006/01/20/anci ... in-bosnia/
http://www.theage.com.au/news/World/Aus ... 35882.html
http://www.stonepages.com/news/archives/001717.html

slucajno nadjoh na google.
i samo se kao posmatrac (pasivni) pitam hoce li iko dati neki cvrsci dokaz za bilo sta od ovoga sto govorite osim rijeci? da narod ne bude budala cak do aprila.. :shock:
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#2689

Post by Fair Life »

Njegove price o "Personally financing excavations" ?? Cemu onda fondacija ??

http://www.news24.com/News24/Technology ... 90,00.html

Laz plasirana iz centra u Visokom obleti planetu brzinom misli... Hvala internetu !!

http://www.stonepages.com/news/archives/001717.html
pravimjernik
Posts: 210
Joined: 10/12/2005 21:01

#2690

Post by pravimjernik »

cernica wrote:pa ti veze nemaš ni ko ti je stolovo u gradu Visoki.... pa prema tome i ko je koga porobio. šta je talibančiću, turci te oslobodili, je li? FUJ
600 godina pod turskim zulumom; uobicajena prica kojim se siri mrznja prema muslimanima I trazi opravdanje za progon istih. Srpski (ali I hrvatski) nacionalisticki krugovi odavno, a posebno srpski pred kraj 80-tih pripremajuci odnosno pumpajuci siroke narodne, seljacke i cetnicke mase o turskom zulumu; pozivaju;doslo vrijeme za osvetu standardna prica od unazad jedno vec 10-tak genocida nad bosanskim stanovnistvom). Stoga price o 600 godina pod turskim zulumom I vise nego smrdi na njihovu rakiju, bradu, zlocin, mrznju I zatucanost. Ti si se, eto, otkrio sam da pripadas toj sorti (jal srpskoj , jal hrvatskoj)
samo budalama podsjećanje na okupaciju zvuči kao zatucanost onog ko podsjeća. svi normalni narodi za slobodu ginu do zadnjeg.
Turci su u svom porobljavanju drugih donjeli knjige, arhitekturu, kulturu I umjetnost, (kao I austrougarska uostalom svoju sa zapada). Sta tu ima lose? A, mozda sto su Turci muslimani? A to ti smeta!?
samo budalama godi kad ga drugi okupiraju. samo budalama par zgradica koje je okupator izgradio za svoje potrebe i dvije pruge za krađu prirodnih resursa (šume, rude) iz okupirane zemlje - su za bremedet. Ček malo, da ti možda ne smatraš Zemaljski muzej kulturnim blagom? A ja mislio vi ga hoćete zatvorit... :D
Medjutim, da bi sakrio svoju nacionalisticku (srpsku ili hrvatsku) prirodu krijes se iza ko je stolovao u gradu Visokom pa prema tome I ko je koga porobio. To ti ko biva pravi bosanac, IZMISLJOTINA. NISI.

ma jašta sam bolan. a ti si glup. trebam li izvadit potvrdu o čistokrvnosti rasne pripadnosti? :( :D

Pravi bosanac se ne odrice kulture sa istoka. (Boga mi ko da su Turci sve pobili I porusili). Kakva samo mrznja iz tvojih rijeci. Bosanski kraljevi, istorija bosanska… su svakako moji, ali I kultura sa istoka I zapada koja je dosla i prilagoila se nasim prilikama, a postala i dio kulture.

nekom kultura nekom okupacija. valjda sve zavisi čiji su preci bili na čijoj strani. :razz:

Ja cak i nisam musliman (ne razumijem se mnogo u religije) nego sam naucni radnik.

čistačica na fakultetu, portir na fakultetu, sekretar(ica) u studentskoj službi, bibliotekar(ka), musavi asistent.... koje od ovog? :lol: :lol: :lol: :lol:

Moja drzava je Bosna i Hercegovina i ja sam bosanac. Protiv vjerskih i nacionalnih atributa nisam (ali jesam protiv nacionalistickih i klerofasizma) i Bosna je oduvjek bila poznata po tome. Ako sam navodio vise vjekovne pljacke naroda mislio sam na lopove koji su stajali na visokim celnim pozicijama. Nekada su ti lopovi donosili drzavne programe za pljacku cijelog naroda primjeri "agrarne reforme" u Kraljevini Jugoslaviji i FNRJ Jugoslaviji.

opet lupaš. nisu agrarnim reformama otimali od naroda nego od begova. što se mene tiče mogu komotno i zadržat sve što su tim bilmezima debelguzim uzeli. ali vaša mudra vlast koja sjedi u parlamentu BiH i odobrava piramidu (čengić), kao i u upravnom odboru fondacije za pljačke (hurtić) itd., uskoro namjerava vratit begovima svu imovinu. teško si ga nama onda... :shock:

kakvi se našli čuvati nacionalno blago bosanskih kraljeva...?
Piramide su tebi nacionalno blago bosanskih kraljeva?!

ko govori o piramidama osim vas talibana? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
pravimjernik
Posts: 210
Joined: 10/12/2005 21:01

#2691

Post by pravimjernik »

Fair Life wrote:Ovaj dio je meni interesantan iz intervjua koji je dao za Sarajevo-X... http://www.sarajevo-x.com/clanak/060111005

13. Da li imate podršku države?

Da li je moguće da bosanska politika prednjači u nečemu ispred stručnjaka i da se, pri tome, svi slože oko jednog projekta? Vidite, moguće je! Bosanske piramide su ujedinile sve nivoe vlasti pokazujući političku zrelost počev od visočke opštine, Ze-Do kantona, Federacije BiH pa sve do Parlamenta BiH, koji je nedavno donio zaključak da se zaustavi sva gradnja na Visočici dok traju radovi na istražzivanju piramide i da se teren proglasi od držzavnog interesa.


Politika ukljucena ?!!

Politika ukljucena u projekat i prije nego sto su strucnjaci rekli svoje ?? Povjerovali Osmanagicu na rijec ??

Opet... kakvi su nam politicari i njihova politika svih ovih godina... dobro nam je poznato. Umjesto "bosanska dolina piramida" vise bi odgovarao naziv "dolina bosanskog politickog ocaja"...

Ukljucenost politike na prostoru BiH a vezano za Visoko neizostavno ukljucuje prisustvo Hasana Cengica...

O postenju... nekom drugom prilikom.

Kad se samo sjetim poljubaca koje su izmjenjali Cenga i Jelavic u cekaonici suda...

Bljak... Cenga oslobodjen kao postenjacina.
Visoko aerodrom, Visoko autoput, Visoko piramida... a u parlamentu BiH sjedi Čengić Hasan koji vrijedno radi li radi... na svojim projekčićima... a lova kaplje li kaplje... ili samo što nije. :lol:

ostaje nada da u shebanoj bosni ipak ima još poštenih tužilaca koji se ne boje bandita iz vlasti, pa čak ni njihovih bossova u armaniju i s rolexima :x
pravimjernik
Posts: 210
Joined: 10/12/2005 21:01

#2692

Post by pravimjernik »

ludost wrote:Cernice, ova tvoja kula od karata se pocela raspadati. Blamaza pocinje. Jesi li spreman?

Ovaj komentar sa stranice http://www.bosnianpyramids.org zaista nije moje maslo:
I know nothing about any archeological expedition to Bosnia which I am named in this article as being involved. Please clarify. Prof Richard Royce.
Posted by Richard Royce, Dept Archeology, Sydney University on 2006-01-20 16:03:55
PR Fondacije vam je katastrofalan. Prije nego izadjete u javnost s nekim imenima, bar se dogovorite kako se covjek zove.

Da li je on, po Osmanagicu (sa http://www.sarajevo-x.com/clanak/060111005):
Od stranaca imamo tim iskusnih arheologa kao što su: Richard Royce iz Australije, . . .
?
Ili je po Dnevnom Avazu (http://www.avaz.ba/absolutenm/anmviewer ... z=50&isasp):
. . . u radove koji predstoje u Visočkoj dolini bit će uključeni i ugledni arheololozi Rojs Ričards (Royce Richards), koji radi za vladu Australije . . .
?
Ni od jednog ni od drugog ovog R.R.-a ni traga nema u Australian Archaeological Association: http://www.australianarchaeologicalassociation.com.au, niti u Australian Association of Consulting Archaeologists: http://www.aacai.com.au.

A jutros mi je stigao e-mail potvrde sa sidnejske arheologije da za njega nikad culi nisu i da je to najvjerojatnije hoax. (A hoax je: http://en.wikipedia.org/wiki/Hoax.)

Dakle, Cernice, gdje vam je radio ovaj 'ugledni i iskusni australijski arheolog', kad u Australiji za njega culi nisu?

Ali ovo je tek pocetak blamiranja...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
pa evo već su rols-rojsa smjestili iz Sidneja u nako arheološko udruženje, i kažu radi tip za australijsku vladu. :D ko ovaj stjepan ćorić- ćoro, kaže kao iz nakog austrijskog geološkog društva, kad ono tip expert za dinosaure i fosile planktona :lol: :lol: :lol: :lol:

cernice ba daaaj jošš hoćemo još lijevih experataaaaa :dance: joj pući ću :lol:
cernica
Posts: 184
Joined: 03/11/2005 15:34

#2693

Post by cernica »

ludost wrote: Ovaj komentar sa stranice http://www.bosnianpyramids.org zaista nije moje maslo:
wrote: “I know nothing about any archeological expedition to Bosnia which I am named in this article as being involved. Please clarify. Prof Richard Royce.
Posted by Richard Royce, Dept Archeology, Sydney University on 2006-01-20 16:03:55”
Nisam ni rekao da je tvoje maslo, nego da procitas sve pa tek onda da reagujes. Evo sta je taj tip jos dodao
wrote: “Ovako se šire dezinformacije. Ha.ha,ha
Posted by Richard Royce, Dept Archeology, Sydney University on 2006-01-21 21:13:14”
ludost wrote:
Ni od jednog ni od drugog ovog R.R.-a ni traga nema u Australian Archaeological Association: http://www.australianarchaeologicalassociation.com.au, niti u Australian Association of Consulting Archaeologists: http://www.aacai.com.au.
A jutros mi je stigao e-mail potvrde sa sidnejske arheologije da za njega nikad culi nisu i da je to najvjerojatnije hoax. (A hoax je: http://en.wikipedia.org/wiki/Hoax.)
ludost wrote:
Dakle, Cernice, gdje vam je radio ovaj 'ugledni i iskusni australijski arheolog', kad u Australiji za njega culi nisu?
Ali ovo je tek pocetak blamiranja...

Cernice, za fiktivne ljude, preko cijih avionskih karata, dnevnica i honorara mislite prati lovu, najbolje je koristiti imena tipa "John Smith". Puno ih ima, teze je dokazat prevaru.
Drugo, sto se tice Richards-a


----- Original Message -----
From: Richards, Royce (DPC)
To: '[email protected]'
Sent: Monday, January 02, 2006 10:54 PM
Subject: bosnian pyramids


G'day Semir,
I'm interested in participating as a volunteer on excavations taking place
in Visoko on the Pyramis site in 2006. I can contribute one month as a
volunteer. I have a degree in archaeology and work as a cultural heritage
professional for the Australian government and believe i could definitely
contribute to the project.
Could you pls send me the appropriate info on volunteering to take part in
this project.

Cheers,

Royce Richards
Heritage Officer
Aboriginal Heritage Branch
Department for Aboriginal Affairs and Reconciliation (South Australia)
08 8226 8954
-------------------------------

Semir Osmanagic
"Cini se da se na jednom od foruma pojavio anonimac sa e-mail adresom [email protected] koji je falsifikovao pismo od "prof. Richards Royce-a" iz Australije.

Nemam obicaj da gubim vrijeme na anonimce, no posto je ovdje rijec o nekome ko je u ranijoj fazi imao pristupa spisku nasih clanova da kazem i ovo:

- nije se udostojio predstaviti se, dakle rijec je o obicnom podmetanju
- u prilogu je originalno pismo Richards Royce-a iz Australije. On nije profesor kao sto anonimac pogresno tvrdi, ali je arheolog. Nije iz Sydney-a vec iz Juzne Australije. Nije na Univerzitetu, vec u vladi, nije mu ime Richard vec prezime Richards...
- ovakvih podmetanja je bilo i bice, na nama je da razlucimo bitno od nebitnog.

Pozdrav,

Semir"
User avatar
Sretno Biće
Posts: 92
Joined: 22/01/2006 13:53

#2694

Post by Sretno Biće »

a zašto vas to uopće čudi? evo već planiraju kako će digitalno rekonstruirati piramidu a nisu još ni pošteno počeli s iskapanjima...
ajd u bosni ništa novo... ;)
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2695

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 17:46, edited 1 time in total.
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#2696

Post by Macuser »

Image


'Archeology Today'

As featured in the Flying Circus TV Show - Episode 21

The cast:

INTERVIEWER
Michael Palin
PROFESSOR KASTNER
Terry Jones
SIR ROBERT EVERSLEY
John Cleese
DANIELLE
Carol Cleveland
The sketch:

(ANIMATION: a sketch about an archaeological find leads to a caption on screen: 'ARCHAEOLOGY TODAY' Interview set for archaeology programme. Chairman and two guests sit in chain in front of a blow-up of an old cracked pot.)
Interviewer: Hello. On 'Archaeology Today' tonight I have with me Professor Lucien Kastner of Oslo University.

Kastner: Good evening.

Interviewer: How tall are you, professor?

Kastner: ... I beg your pardon?

Interviewer: How tall are you?

Kastner: I'm about five foot ten.

Interviewer: ... and an expert in Egyptian 'tomb paintings. Sir Robert... (turning to Kastner) are you really five foot ten?

Kastner: Yes.

Interviewer: Funny, you look much shorter than that to me. Are you slumped forward in your chair at all?

Kastner: No, er I...

Interviewer: Extraordinary. Sir Robert Eversley, who's just returned from the excavations in El Ara, and you must be well over six foot. Isn't that right, Sir Robert?

Sir Robert: (puzzled) Yes.

Interviewer: In fact, I think you're six foot five aren't you?

Sir Robert: Yes.

(Applause. Sir Robert looks up in amazement.)

Interviewer: Oh, that's marvellous. I mean you're a totally different kind of specimen to Professor Kastner. Straight in your seat, erect, firm.

Sir Robert: Yes. I thought we were here to discuss archaeology.

Interviewer: Yes, yes, of course we are, yes, absolutely, you're absolutely right! That's positive thinking for you. (to Kastner) You wouldn't have said a thing like that, would you? You five-foot-ten weed. (he turns his back very ostentatiously on Kustner) Sir Robert Eversley, (who's very interesting) what have you discovered in the excavations at El Ara?

Sir Robert: (picking up a beautiful vase) Well basically we have found a complex of tombs...

Interviewer: Very good speaking voice.

Sir Robert: ... which present dramatic evidence of Polynesian influence in Egypt in the third dynasty which is quite remarkable.

Interviewer: How tall were the Polynesians?

Kastner: They were...

Interviewer: Sh!

Sir Robert: Well, they were rather small, seafaring...

Interviewer: Short men, were they... eh? All squat and bent up?

Sir Robert: Well, I really don't know about that...

Interviewer: Who were the tall people?

Sir Robert: I'm afraid I don't know.

Interviewer: Who's that very tall tribe in Africa?

Sir Robert: Well, this is hardly archaeology.

Interviewer: The Watutsi! That's it - the Watutsi! Oh, that's the tribe, some of them were eight foot tall. Can you imagine that. Eight foot of Watutsi. Not one on another's shoulders, oh no - eight foot of solid Watutsi. That's what I call tall.

Sir Robert: Yes, but it's nothing to do with archaeology.

Interviewer: (knocking Sir Robert's vase to the floor) Oh to hell with archaeology!

Kastner: Can I please speak! I came all the way from Oslo to do this programme! I'm a professor of archaeology. I'm an expert in ancient civilizations. All right, I'm only five foot ten. All right my posture is bad, all right I slump in my chair. But I've had more women than either of you two! I've had half bloody Norway, that's what I've had! So you can keep your Robert Eversley! And you can keep your bloody Watutsi! I'd rather have my little body... my little five-foot-ten-inch body... (he breaks down sobbing)

Sir Robert: Bloody fool. Look what you've done to him.

Interviewer: Don't bloody fool me.

Sir Robert: I'll do what I like, because I'm six foot five and I eat punks like you for breakfast.

(Sir Robert floors the interviewer with an almighty punch. Interviewer looks up rubbing his jaw.)

Interviewer: I'll get you for that, Eversley! I'll get you if I have to travel to the four corners of the earth!

(Crash of music. Music goes into theme and film titles as for a Western. Caption on screen: 'FLAMING STAR - THE STORY OF ONE MAN'S SEARCH FOR VENGEANCE IN THE RAW AND VIOLENT WORLD OF INTERNATIONAL ARCHAEOLOGY' Cut to stock film of the pyramids (cica 1920). Superimposed caption: 'EGYPT- 1920' An archaeological dig in a fiat sandy landscape. All the characters are in twenties' clothes. Pan across the complex of passages and trenches.)

Danielle: (voice over) The dig was going well that year, We had discovered some Hittire baking dishes from the fifth dynasty, and Sir Robert was happier than I had ever seen him.

(Camera comes to rest on Sir Robert Eversley digging away. We close in on him as he sings to Hammond organ accompaniment.)

Sir Robert: Today I hear the robin sing Today the thrush is on the wing Today who knows what life will bring Today...

(He stops and picks up an object, blows the dust off it and looks at it wondrously.)

Sir Robert: Why, a Sumerian drinking vessel of the fourth dynasty. (sings!) Today!!!! (speaks) Catalogue this pot, Danielle, it's fourth dynasty.

Danielle: Oh, is it... ?

Sir Robert: Yes, it's... Sumerian.

Danielle: Oh, how wonderful! Oh, I am so happy for you.

Sir Robert: I'm happy too, now at last we know there was a Sumerian influence here in Abu Simnel in the early pre-dynastic period, two thousand years before the reign of Tutankhamun, (he breaks into song again) (singing) Today I hear the robin sing Today the thrush is on the wing (Danielle joins in) Today who knows what life will bring.

(They are just about to embrace, when there is a jarring chord and long crash. The interviewer, in the clothes he wore before, is standing on the edge of the dig.)

Interviewer: All right Eversley, get up out of that trench.

Sir Robert: Don't forget... I'm six foot five.

Interviewer: That doesn't worry me... Kastner.

(He snaps his fingers. From behind him Professor Kastner appears, fawningly)

Kastner: Here Lord.

Interviewer: Up!

(He snaps his fingers and Kastner leaps onto his shoulders.)

Sir Robert:. Eleven foot three!

Kastner: I'm so tall! I am so tall!

Sir Robert: Danielle!

(Danielle leaps on his shoulders.)

Interviewer: Eleven foot six - damn you! Abdul.

(A servant appears on Kastner's shoulders.)

Sir Robert: Fifteen foot four! Mustapha!

(A servant appears on Danielle's shoulders.)

Interviewer: Nineteen foot three... damn you!

(The six of them charge each other. They fight in amongst the trestle tables with rare pots on them breaking and smashing them. When the fight ends everyone lies dead in a pile of broken pottery. The interviewer crawls up to camera and produces a microphone from his pocket. He is covered in blood and in his final death throes.)

Interviewer: And there we end this edition of 'Archaeology Today'. Next week, the Silbury Dig by Cole Porter with Pearl Bailey and Arthur Negus. (He dies.)
El-bosniaco
Posts: 580
Joined: 11/05/2005 12:30

#2697

Post by El-bosniaco »

EEE jeste bruka da Boga sacuva, sucim se nece baviti, podmetaju lazne info, lazno se predstavljaju, i to sve da bih povrgli da nema piramide

Jadnici, bijednici, cime se sluzite, eh jadni vi,
:-?

Sve sto vrijeme odmice, sve sam vishe ubijedjen da ima piramida

i kad vidim, koliko je ljudi zlobnika, krivo im svoje blago jer hoce tudja govna

bruko jdna , bruko jadna, i 1000 puta bruko jadna , nadjie se sebi zivot, a ne covjeka pljuvati ko da vam je pobio cijelu familiju
User avatar
Sretno Biće
Posts: 92
Joined: 22/01/2006 13:53

#2698

Post by Sretno Biće »

:-) :-) :-) :-) :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :( :( :( :( :( :( :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz:
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#2699

Post by Macuser »

El-bosniaco, nauci pravopis, pa onda salji poruke.
rasta
Posts: 427
Joined: 17/03/2005 09:18

#2700

Post by rasta »

prije par dana na austrijskoj drzavnoj televiziji je bilo rijeci o ovim piramidama i da su se kao iskupili arheolozi iz svijeta u sarajevu da potvrde jel ima il nema piramida i tako nesto u smislu...
nisam pratio poslije toga nit sam imo zivaca citat prepucavanje ovde pa me interesuje ako neko zna jesul oni to potvrdili ili nisu i sta se sad desava?
Locked