Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
mk ultra
Posts: 24033
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#2676 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mk ultra »

moonca wrote:Pitajte Kanadjane- kada ih naruce za neki pregled - :-) a sve djaba, imaju pristup svemu.. aha ... :wink:
Gledao sam da naruceni cekaju minimum 40 dana na mri
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#2677 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by sadie_forever »

mk ultra wrote:
moonca wrote:Pitajte Kanadjane- kada ih naruce za neki pregled - :-) a sve djaba, imaju pristup svemu.. aha ... :wink:
Gledao sam da naruceni cekaju minimum 40 dana na mri
Ovdje kod nas jos bolje.u roku 2 sedmice imas mri :mrgreen: Ali mora doktor poslat te ne mozes Sam doci i reci hocu mri :thumbup:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#2678 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by moonca »

mk ultra wrote:
moonca wrote:Pitajte Kanadjane- kada ih naruce za neki pregled - :-) a sve djaba, imaju pristup svemu.. aha ... :wink:
Gledao sam da naruceni cekaju minimum 40 dana na mri
Kako dr odluci, ako nemas dodatno osiguranje,ali za kolonoskopiju i do dvije godine... :-)
User avatar
muha_sa
Posts: 140455
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2679 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by muha_sa »

mrsko mi se vracat i citat šta se piše--zato samo da priupitam :D jel to poredite zapad i nas :?
User avatar
mk ultra
Posts: 24033
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#2680 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mk ultra »

muha_sa wrote:mrsko mi se vracat i citat šta se piše--zato samo da priupitam :D jel to poredite zapad i nas :?
Kazu cekaju zubara 5mj :mrgreen:
detroit-mercy
Posts: 16989
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#2681 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

mk ultra wrote:
muha_sa wrote:mrsko mi se vracat i citat šta se piše--zato samo da priupitam :D jel to poredite zapad i nas :?
Kazu cekaju zubara 5mj :mrgreen:
Cekaju zubara 5mj za sta :-). Ja godisnje idem 2-3 puta na redovno ciscenje koje se unaprijed zakaze. Sve druge stvari, ako je sta ozbiljnije ide od isti dan do 1 sedmice, zavisi sta je. To da cekas 5 mjeseci za nesto, mi nije jasno.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83491
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2682 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by _BataZiv_0809 »

Cekaju godisnji odmor u Bosni :mrgreen:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#2683 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by moonca »

detroit-mercy wrote: Cekaju zubara 5mj za sta :-). Ja godisnje idem 2-3 puta na redovno ciscenje koje se unaprijed zakaze. Sve druge stvari, ako je sta ozbiljnije ide od isti dan do 1 sedmice, zavisi sta je. To da cekas 5 mjeseci za nesto, mi nije jasno.
Nije privatni zubar - vec u sklopu cijelog insuranca---zbog toga cekaju, vjerujem ili dok se zubar ne vrati iz Indije... :-)
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#2684 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Domaci izdajnik »

O matero :-)

U Bosni odeš kod ljekara na pregled za određenu dijagnozu pošalje te na MR ili CT koji se čeka mjesecima iako se radi težim slučajevima...čekaš na preglede kod specijaliste naruči te za dva mjeseca, dođeš tamo i on te pošalje u privatnu ordinaciju da uradiš iste pretrage i platiš 100-150 KM jer u bolnici nemaju potrebnih reagenasa....ako gluvo bilo zaglaviš ležanja moraš sve nositi sa sobom od posteljine, veša, hrane pa sve do gaze, flastera, ljekova i infuzije koje moraš sam kupiti a plaćaš zdravstveno osiguranje po procentualno najvećoj stopi u Evropi...bolnička odjelenja i sanitarni čvorovi izgledaju kao konclogor a uslovi u kojima ljekari rade su ravni onima u poljskim bolnicama za vrijeme američkog građanskog rata...zoveš službu hitne pomoći dobiješ odgovor kako trenutno nemaju slobodno vozilo i možete li sami dovesti pacijenta.... :roll: Plus što u posljednje vrijeme nemaju dovoljno ni specijalista ni tehničara....

Ma joj u Kanadi se čeka kod zubara po dva mjeseca :run:
detroit-mercy
Posts: 16989
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#2685 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

_BataZiv_0809 wrote:Cekaju godisnji odmor u Bosni :mrgreen:
Stoji i ta :D vidis o tome nisam razmisljao :mrgreen:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#2686 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by vjesticanametli »

_BataZiv_0809 wrote:Cekaju godisnji odmor u Bosni :mrgreen:
zube nokte glave frizure parkete fasade ccc :mrgreen: :run:
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#2687 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by sadie_forever »

vjesticanametli wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Cekaju godisnji odmor u Bosni :mrgreen:
zube nokte glave frizure parkete fasade ccc :mrgreen: :run:
Ja bogami ne :D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#2688 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by vjesticanametli »

Ti ne smijes od svekrve :P
detroit-mercy
Posts: 16989
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#2689 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

vjesticanametli wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Cekaju godisnji odmor u Bosni :mrgreen:
zube nokte glave frizure parkete fasade ccc :mrgreen: :run:
avta :mrgreen:
User avatar
lmo
Posts: 7815
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#2690 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by lmo »

Bullet Tooth Tony wrote:
lmo wrote:hajte svi u bejha. sve za dž. još malo pa nestalo.
I ova je najaca.. Ikad.. Ima i ona "da vam paket posaljemo" dva najgluplja komentara ikad...

Sta ti znaci "Hajte u bejha?"...

Ti hoces da kazes za neki uslugu da je losa u BiH a ja ti kazem da je losa i negdje drugo i tvoj komentar je "hajte u bejha"?? Wtf

Iznosimo cinjenice za neke situacije.. I odma se nadje neki lik da kaze "kmee hajte u Bejha" kmeee hos paket

Haj ti ovamo...
:lol: :lol: :thumbup:
nego, hoš paket :lol:
Last edited by lmo on 28/12/2018 19:48, edited 1 time in total.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#2691 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by vjesticanametli »

detroit-mercy wrote:
vjesticanametli wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Cekaju godisnji odmor u Bosni :mrgreen:
zube nokte glave frizure parkete fasade ccc :mrgreen: :run:
avta :mrgreen:
ma sve za DZ :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 140455
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2692 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by muha_sa »

vjesticanametli wrote:Ti ne smijes od svekrve :P
kutarisala se sadija svekrve--mašala
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#2693 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by vjesticanametli »

muha_sa wrote:
vjesticanametli wrote:Ti ne smijes od svekrve :P
kutarisala se sadija svekrve--mašala
Prodala je za DZ :mrgreen: :lol:
Sapna_TZ
Posts: 84
Joined: 02/12/2018 18:20

#2694 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Sapna_TZ »

Najtuznije od svega je sto vi svi
(ili barem procentualno vecina) mislite da njemacka ili privreda bilo koje druge razvijene ekonomije ovisi iskljucivo o Bosancima, ili generalno Balkancima.
Jasno je da iz vas progovara ocito neiskustvo.
Ili su vas standardi ocito jako niski, pa i na pomen iznosa od 1000 EUR NETTO pisnete u gace.
Dovoljno je samo vidjeti taj odnos prema imigrantima i pridoslicama sirom Njemacke danas da se shvati koliko je citava Evropa otisla desno.
A mi uopste nismo nikakvi strucnjaci, nase diplome su u rangu cuvenih sveucilista iz Centralno-africke republike po kvaliteti.
Naravno da je bolje bilo sta raditi nego godinama camiti na birou i uzaludno trositi najproduktivnije godine u jadnoj Bosni od koje su i sejtani davno digli ruke.

Ali generalno, baustela i ako se ugrabi kakav dobar staracki dom je realnost koja ceka, uz par izuzetaka.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#2695 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by moonca »

Balkanci su vrlo cijenjeni i trazeni. Inoformacija, od rodjenih Nijemaca- vrlo brzo se uklope u sredinu i vrijedni radnici- Vjerujem da nisu svi takvi ali vecina je.
Concord
Posts: 956
Joined: 14/12/2017 15:51

#2696 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Concord »

Sapna_TZ wrote:Najtuznije od svega je sto vi svi ...
Ne pisi vise nista ziv bio. Svaki post sa kojim si uletio je bio promasaj na temu i pricu generalno.
User avatar
muha_sa
Posts: 140455
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2697 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by muha_sa »

Sapna_TZ wrote:Najtuznije od svega je sto vi svi
(ili barem procentualno vecina) mislite da njemacka ili privreda bilo koje druge razvijene ekonomije ovisi iskljucivo o Bosancima, ili generalno Balkancima.
Jasno je da iz vas progovara ocito neiskustvo.
Ili su vas standardi ocito jako niski, pa i na pomen iznosa od 1000 EUR NETTO pisnete u gace.
Dovoljno je samo vidjeti taj odnos prema imigrantima i pridoslicama sirom Njemacke danas da se shvati koliko je citava Evropa otisla desno.
A mi uopste nismo nikakvi strucnjaci, nase diplome su u rangu cuvenih sveucilista iz Centralno-africke republike po kvaliteti.
Naravno da je bolje bilo sta raditi nego godinama camiti na birou i uzaludno trositi najproduktivnije godine u jadnoj Bosni od koje su i sejtani davno digli ruke.

Ali generalno, baustela i ako se ugrabi kakav dobar staracki dom je realnost koja ceka, uz par izuzetaka.
šta je pisac hotio rijet :?
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#2698 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by triconja »

muha_sa wrote:
Sapna_TZ wrote:Najtuznije od svega je sto vi svi
(ili barem procentualno vecina) mislite da njemacka ili privreda bilo koje druge razvijene ekonomije ovisi iskljucivo o Bosancima, ili generalno Balkancima.
Jasno je da iz vas progovara ocito neiskustvo.
Ili su vas standardi ocito jako niski, pa i na pomen iznosa od 1000 EUR NETTO pisnete u gace.
Dovoljno je samo vidjeti taj odnos prema imigrantima i pridoslicama sirom Njemacke danas da se shvati koliko je citava Evropa otisla desno.
A mi uopste nismo nikakvi strucnjaci, nase diplome su u rangu cuvenih sveucilista iz Centralno-africke republike po kvaliteti.
Naravno da je bolje bilo sta raditi nego godinama camiti na birou i uzaludno trositi najproduktivnije godine u jadnoj Bosni od koje su i sejtani davno digli ruke.

Ali generalno, baustela i ako se ugrabi kakav dobar staracki dom je realnost koja ceka, uz par izuzetaka.
šta je pisac hotio rijet :?
Jebi magare dok su mu noge u blatu? :lol:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#2699 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by vjesticanametli »

Pa sapna zasto onda ides u de ako je tako :lol:
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#2700 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

muha_sa wrote:mrsko mi se vracat i citat šta se piše--zato samo da priupitam :D jel to poredite zapad i nas :?
Ne petljaj se nista.Poslace te na kolonoskopiju
Post Reply