Gledao sam da naruceni cekaju minimum 40 dana na mrimoonca wrote:Pitajte Kanadjane- kada ih naruce za neki pregled -a sve djaba, imaju pristup svemu.. aha ...
Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
- mk ultra
- Posts: 24033
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#2676 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
- sadie_forever
- Posts: 6009
- Joined: 24/08/2014 21:34
#2677 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ovdje kod nas jos bolje.u roku 2 sedmice imas mrimk ultra wrote:Gledao sam da naruceni cekaju minimum 40 dana na mrimoonca wrote:Pitajte Kanadjane- kada ih naruce za neki pregled -a sve djaba, imaju pristup svemu.. aha ...
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#2678 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Kako dr odluci, ako nemas dodatno osiguranje,ali za kolonoskopiju i do dvije godine...mk ultra wrote:Gledao sam da naruceni cekaju minimum 40 dana na mrimoonca wrote:Pitajte Kanadjane- kada ih naruce za neki pregled -a sve djaba, imaju pristup svemu.. aha ...
- muha_sa
- Posts: 140455
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#2679 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
mrsko mi se vracat i citat šta se piše--zato samo da priupitam
jel to poredite zapad i nas 
- mk ultra
- Posts: 24033
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#2680 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Kazu cekaju zubara 5mjmuha_sa wrote:mrsko mi se vracat i citat šta se piše--zato samo da priupitamjel to poredite zapad i nas
-
detroit-mercy
- Posts: 16989
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#2681 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Cekaju zubara 5mj za stamk ultra wrote:Kazu cekaju zubara 5mjmuha_sa wrote:mrsko mi se vracat i citat šta se piše--zato samo da priupitamjel to poredite zapad i nas
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83491
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#2682 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Cekaju godisnji odmor u Bosni 
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#2683 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Nije privatni zubar - vec u sklopu cijelog insuranca---zbog toga cekaju, vjerujem ili dok se zubar ne vrati iz Indije...detroit-mercy wrote: Cekaju zubara 5mj za sta. Ja godisnje idem 2-3 puta na redovno ciscenje koje se unaprijed zakaze. Sve druge stvari, ako je sta ozbiljnije ide od isti dan do 1 sedmice, zavisi sta je. To da cekas 5 mjeseci za nesto, mi nije jasno.
- Domaci izdajnik
- Posts: 7343
- Joined: 18/07/2012 20:32
- Location: Kod komšije uz rakijski kazan
- Horoskop: Vodokotlić
#2684 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
O matero
U Bosni odeš kod ljekara na pregled za određenu dijagnozu pošalje te na MR ili CT koji se čeka mjesecima iako se radi težim slučajevima...čekaš na preglede kod specijaliste naruči te za dva mjeseca, dođeš tamo i on te pošalje u privatnu ordinaciju da uradiš iste pretrage i platiš 100-150 KM jer u bolnici nemaju potrebnih reagenasa....ako gluvo bilo zaglaviš ležanja moraš sve nositi sa sobom od posteljine, veša, hrane pa sve do gaze, flastera, ljekova i infuzije koje moraš sam kupiti a plaćaš zdravstveno osiguranje po procentualno najvećoj stopi u Evropi...bolnička odjelenja i sanitarni čvorovi izgledaju kao konclogor a uslovi u kojima ljekari rade su ravni onima u poljskim bolnicama za vrijeme američkog građanskog rata...zoveš službu hitne pomoći dobiješ odgovor kako trenutno nemaju slobodno vozilo i možete li sami dovesti pacijenta....
Plus što u posljednje vrijeme nemaju dovoljno ni specijalista ni tehničara....
Ma joj u Kanadi se čeka kod zubara po dva mjeseca
U Bosni odeš kod ljekara na pregled za određenu dijagnozu pošalje te na MR ili CT koji se čeka mjesecima iako se radi težim slučajevima...čekaš na preglede kod specijaliste naruči te za dva mjeseca, dođeš tamo i on te pošalje u privatnu ordinaciju da uradiš iste pretrage i platiš 100-150 KM jer u bolnici nemaju potrebnih reagenasa....ako gluvo bilo zaglaviš ležanja moraš sve nositi sa sobom od posteljine, veša, hrane pa sve do gaze, flastera, ljekova i infuzije koje moraš sam kupiti a plaćaš zdravstveno osiguranje po procentualno najvećoj stopi u Evropi...bolnička odjelenja i sanitarni čvorovi izgledaju kao konclogor a uslovi u kojima ljekari rade su ravni onima u poljskim bolnicama za vrijeme američkog građanskog rata...zoveš službu hitne pomoći dobiješ odgovor kako trenutno nemaju slobodno vozilo i možete li sami dovesti pacijenta....
Ma joj u Kanadi se čeka kod zubara po dva mjeseca
-
detroit-mercy
- Posts: 16989
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#2685 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Stoji i ta_BataZiv_0809 wrote:Cekaju godisnji odmor u Bosni
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#2686 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
zube nokte glave frizure parkete fasade ccc_BataZiv_0809 wrote:Cekaju godisnji odmor u Bosni
- sadie_forever
- Posts: 6009
- Joined: 24/08/2014 21:34
#2687 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ja bogami nevjesticanametli wrote:zube nokte glave frizure parkete fasade ccc_BataZiv_0809 wrote:Cekaju godisnji odmor u Bosni![]()
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#2688 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ti ne smijes od svekrve 
-
detroit-mercy
- Posts: 16989
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#2689 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
avtavjesticanametli wrote:zube nokte glave frizure parkete fasade ccc_BataZiv_0809 wrote:Cekaju godisnji odmor u Bosni![]()
- lmo
- Posts: 7815
- Joined: 28/06/2012 17:53
- Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace
#2690 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Bullet Tooth Tony wrote:I ova je najaca.. Ikad.. Ima i ona "da vam paket posaljemo" dva najgluplja komentara ikad...lmo wrote:hajte svi u bejha. sve za dž. još malo pa nestalo.
Sta ti znaci "Hajte u bejha?"...
Ti hoces da kazes za neki uslugu da je losa u BiH a ja ti kazem da je losa i negdje drugo i tvoj komentar je "hajte u bejha"?? Wtf
Iznosimo cinjenice za neke situacije.. I odma se nadje neki lik da kaze "kmee hajte u Bejha" kmeee hos paket
Haj ti ovamo...
nego, hoš paket
Last edited by lmo on 28/12/2018 19:48, edited 1 time in total.
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#2691 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
ma sve za DZdetroit-mercy wrote:avtavjesticanametli wrote:zube nokte glave frizure parkete fasade ccc_BataZiv_0809 wrote:Cekaju godisnji odmor u Bosni![]()
- muha_sa
- Posts: 140455
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#2692 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
kutarisala se sadija svekrve--mašalavjesticanametli wrote:Ti ne smijes od svekrve
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#2693 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Prodala je za DZmuha_sa wrote:kutarisala se sadija svekrve--mašalavjesticanametli wrote:Ti ne smijes od svekrve
-
Sapna_TZ
- Posts: 84
- Joined: 02/12/2018 18:20
#2694 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Najtuznije od svega je sto vi svi
(ili barem procentualno vecina) mislite da njemacka ili privreda bilo koje druge razvijene ekonomije ovisi iskljucivo o Bosancima, ili generalno Balkancima.
Jasno je da iz vas progovara ocito neiskustvo.
Ili su vas standardi ocito jako niski, pa i na pomen iznosa od 1000 EUR NETTO pisnete u gace.
Dovoljno je samo vidjeti taj odnos prema imigrantima i pridoslicama sirom Njemacke danas da se shvati koliko je citava Evropa otisla desno.
A mi uopste nismo nikakvi strucnjaci, nase diplome su u rangu cuvenih sveucilista iz Centralno-africke republike po kvaliteti.
Naravno da je bolje bilo sta raditi nego godinama camiti na birou i uzaludno trositi najproduktivnije godine u jadnoj Bosni od koje su i sejtani davno digli ruke.
Ali generalno, baustela i ako se ugrabi kakav dobar staracki dom je realnost koja ceka, uz par izuzetaka.
(ili barem procentualno vecina) mislite da njemacka ili privreda bilo koje druge razvijene ekonomije ovisi iskljucivo o Bosancima, ili generalno Balkancima.
Jasno je da iz vas progovara ocito neiskustvo.
Ili su vas standardi ocito jako niski, pa i na pomen iznosa od 1000 EUR NETTO pisnete u gace.
Dovoljno je samo vidjeti taj odnos prema imigrantima i pridoslicama sirom Njemacke danas da se shvati koliko je citava Evropa otisla desno.
A mi uopste nismo nikakvi strucnjaci, nase diplome su u rangu cuvenih sveucilista iz Centralno-africke republike po kvaliteti.
Naravno da je bolje bilo sta raditi nego godinama camiti na birou i uzaludno trositi najproduktivnije godine u jadnoj Bosni od koje su i sejtani davno digli ruke.
Ali generalno, baustela i ako se ugrabi kakav dobar staracki dom je realnost koja ceka, uz par izuzetaka.
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#2695 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Balkanci su vrlo cijenjeni i trazeni. Inoformacija, od rodjenih Nijemaca- vrlo brzo se uklope u sredinu i vrijedni radnici- Vjerujem da nisu svi takvi ali vecina je.
-
Concord
- Posts: 956
- Joined: 14/12/2017 15:51
#2696 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ne pisi vise nista ziv bio. Svaki post sa kojim si uletio je bio promasaj na temu i pricu generalno.Sapna_TZ wrote:Najtuznije od svega je sto vi svi ...
- muha_sa
- Posts: 140455
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#2697 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
šta je pisac hotio rijetSapna_TZ wrote:Najtuznije od svega je sto vi svi
(ili barem procentualno vecina) mislite da njemacka ili privreda bilo koje druge razvijene ekonomije ovisi iskljucivo o Bosancima, ili generalno Balkancima.
Jasno je da iz vas progovara ocito neiskustvo.
Ili su vas standardi ocito jako niski, pa i na pomen iznosa od 1000 EUR NETTO pisnete u gace.
Dovoljno je samo vidjeti taj odnos prema imigrantima i pridoslicama sirom Njemacke danas da se shvati koliko je citava Evropa otisla desno.
A mi uopste nismo nikakvi strucnjaci, nase diplome su u rangu cuvenih sveucilista iz Centralno-africke republike po kvaliteti.
Naravno da je bolje bilo sta raditi nego godinama camiti na birou i uzaludno trositi najproduktivnije godine u jadnoj Bosni od koje su i sejtani davno digli ruke.
Ali generalno, baustela i ako se ugrabi kakav dobar staracki dom je realnost koja ceka, uz par izuzetaka.
- triconja
- Posts: 16211
- Joined: 29/04/2012 07:04
#2698 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Jebi magare dok su mu noge u blatu?muha_sa wrote:šta je pisac hotio rijetSapna_TZ wrote:Najtuznije od svega je sto vi svi
(ili barem procentualno vecina) mislite da njemacka ili privreda bilo koje druge razvijene ekonomije ovisi iskljucivo o Bosancima, ili generalno Balkancima.
Jasno je da iz vas progovara ocito neiskustvo.
Ili su vas standardi ocito jako niski, pa i na pomen iznosa od 1000 EUR NETTO pisnete u gace.
Dovoljno je samo vidjeti taj odnos prema imigrantima i pridoslicama sirom Njemacke danas da se shvati koliko je citava Evropa otisla desno.
A mi uopste nismo nikakvi strucnjaci, nase diplome su u rangu cuvenih sveucilista iz Centralno-africke republike po kvaliteti.
Naravno da je bolje bilo sta raditi nego godinama camiti na birou i uzaludno trositi najproduktivnije godine u jadnoj Bosni od koje su i sejtani davno digli ruke.
Ali generalno, baustela i ako se ugrabi kakav dobar staracki dom je realnost koja ceka, uz par izuzetaka.
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#2699 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Pa sapna zasto onda ides u de ako je tako 
- HAVANA
- Posts: 32694
- Joined: 19/08/2008 23:04
#2700 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ne petljaj se nista.Poslace te na kolonoskopijumuha_sa wrote:mrsko mi se vracat i citat šta se piše--zato samo da priupitamjel to poredite zapad i nas
