Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Locked
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#2676 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by mO k3 »

MOSALJOZE wrote:Što manje ovih iz četniteta,realno veća šansa za napretkom.


Šansa...

:thumbup:
VjecitiStudent wrote:
skupljac_zeljeza wrote:
Opetja033 wrote:
Onima koji su pokazali razvijenu nacionalnu svijest, koji nisu pali na ublehe i propagandu masnog Brkana, parazitskog domaceg NVO sektora koji je, uz pomoc NVO kolega iz Srbije, svesrdno propagirao neke svoje ideje pred sami popis. Naravno, samo i iskljucivo u dijelovima BiH gdje su Bosnjaci vecina.
Bliži se novi popis, a do njega reis obeća da će se podići na 60%. Realno je moguće pa koliko god to bilo krivo jednim, drugim ili trećim. :wink: :mrgreen:
A kad bude 80% postaćemo razvijeni ko Kosovo, čini mi se da je to cilj kojem se teži?
Koga briga , važni su procenti :)
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2677 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Connaisseur Karlin »

BHCluster wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
Pa kako ocekujete uci u EU bez internih promjena ,a koje su sulov ulaska u EU? :D Ili vi zelite prvo uci u EU ,a da EU svojim zakonima napravi promjene u BiH :)
:lol: :lol: :lol:
Pa jedan od tih uslova je i popis. :lol:
To je osnovni uslov,ali nije presudan :lol:
User avatar
maraccana
Posts: 1140
Joined: 10/08/2015 05:17

#2678 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by maraccana »

MOSALJOZE wrote:Što manje ovih iz četniteta,realno veća šansa za napretkom.


Šansa...
Kakvim napretkom, evo samo u federaciji npr. kakav je to napredak postignut... :lol:
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#2679 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by BHCluster »

VjecitiStudent wrote:
A kad bude 80% postaćemo razvijeni ko Kosovo, čini mi se da je to cilj kojem se teži?
Nikad mi nece mo stici Kosovo!
User avatar
hrasno38
Posts: 34078
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2680 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by hrasno38 »

Connaisseur Karlin wrote:
hrasno38 wrote:
Pa ti si napisao da EU ne zeli zemlju sa vecinskim stanovnistom islamske vjeroispovjesti a ne ja? Mada mislim da to nije tacno i da je EU vise bitno da to bude kvalitetno uredjena zemlja u kojoj se sprovode napisani zakoni.
Zasto Turska nije nikad usla u EU?
Sa trenutnim stanjem i zbivanjem u BiH nema puno nade da ce se desiti interne promjene koje ce ubrzati ulazak BiH u EU.
Pa pazi da je u vjerovatno ima toga da dosta clanica EU ne zele ovu novu Tursku u kojoj su pogazene sve vrijednosti koje je stvarao Kemal Ataturk ali isto tako da imaju toliku averziju prema Turcima ne bi skoro 5.000.000 turaka dobilo mogucnost da zivi i radi u toj EU. E sad vrlo je moguce ili ja bar mislim da je tako da EU ne mirise zemlje kojima je "vjera na sva zvona" na prvom a onda sve ostalo na drugom mjestu mada su i stanovnici EU vjernici ali nekako imam osjecaj da su vjernici za sebe a ne za okolinu. E sad Turska je ekonomska velesila mada se ne mzoe reci da Turska ima nesto sto EU nema tako da su tu najprije neke navise politicke igre u pitanju i nesto sto tesko da iko od nas moze da razumije...mada ponavljam obisao sam kompletnu EU i vidio da se vjera totalno drukcije tumaci nego sto je to u Turskoj pa i kod nas. Vjeruj ti i niko ti ne brani ali za sebe.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#2681 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by MOSALJOZE »

maraccana wrote:
MOSALJOZE wrote:Što manje ovih iz četniteta,realno veća šansa za napretkom.


Šansa...
Kakvim napretkom, evo samo u federaciji npr. kakav je to napredak postignut... :lol:
Evo sad imaš ssp,da su preglasali,imao bi blokadu institucija do ko zna kada.I ko je tu kočnica?
Bakir i Dragan nisu sigurno
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10263
Joined: 12/10/2014 01:12

#2682 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by skupljac_zeljeza »

mO k3 wrote: Koga briga , važni su procenti :)
Na ovom forumu se prave ankete pa se razvija priča kako je ovako pa onako i sve ovaj popis demantira. Znači da ovo sve može biti irelevantno i sada što se piše.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#2683 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by MOSALJOZE »

Ja čekam da hizo ostavi komentar,i da ovo ključamo :mrgreen:
User avatar
maraccana
Posts: 1140
Joined: 10/08/2015 05:17

#2684 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by maraccana »

MOSALJOZE wrote:
maraccana wrote:
MOSALJOZE wrote:Što manje ovih iz četniteta,realno veća šansa za napretkom.


Šansa...
Kakvim napretkom, evo samo u federaciji npr. kakav je to napredak postignut... :lol:
Evo sad imaš ssp,da su preglasali,imao bi blokadu institucija do ko zna kada.I ko je tu kočnica?
Bakir i Dragan nisu sigurno

I šta ako bi bila blokada, hoće li to teći med i mlijeko i sa "radom" institucija :lol:
Bodkin
Posts: 22543
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#2685 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Bodkin »

maraccana wrote:
MOSALJOZE wrote:Što manje ovih iz četniteta,realno veća šansa za napretkom.


Šansa...
Kakvim napretkom, evo samo u federaciji npr. kakav je to napredak postignut... :lol:
Srba u federaciji na kasiku. U sarajevu isto. Po ovoj gore djikanskoj filozofiji, trebalo bi da cvjetaju :izet:
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#2686 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by VjecitiStudent »

MOSALJOZE wrote:
maraccana wrote:
MOSALJOZE wrote:Što manje ovih iz četniteta,realno veća šansa za napretkom.


Šansa...
Kakvim napretkom, evo samo u federaciji npr. kakav je to napredak postignut... :lol:
Evo sad imaš ssp,da su preglasali,imao bi blokadu institucija do ko zna kada.I ko je tu kočnica?
Bakir i Dragan nisu sigurno
Kako to bilo kakav popis može promijeniti?

S druge strane, da se u FBH zadnjih nekoliko godina vodila mrvicu pametnija politika, da nije kupovina glasova budžetlija bila prioritet za SDA, Federaciji uopće ne bi trebao MMF, Mile bi sada iz ruke jeo i sve potpisivao, samo da sačuva stolicu.
Međutim ...
User avatar
maraccana
Posts: 1140
Joined: 10/08/2015 05:17

#2687 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by maraccana »

Opšča obmana sa procentima, nacionalističko ludilo, pa dal je moguće da i dalje narod vidi spas ili propast u etničkom prebrojavanju :lol: , i uopšte nacionalsti koja je samo veo za kriminalne grupe koje ih izgladnjuju. :lol:

Spas je u poplavama i zemljotresima, druge nema više.. :lol:
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#2688 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by BHCluster »

Connaisseur Karlin wrote:
BHCluster wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
Pa kako ocekujete uci u EU bez internih promjena ,a koje su sulov ulaska u EU? :D Ili vi zelite prvo uci u EU ,a da EU svojim zakonima napravi promjene u BiH :)
:lol: :lol: :lol:
Pa jedan od tih uslova je i popis. :lol:
To je osnovni uslov,ali nije presudan :lol:
Znaci ti nidje veze danas ono k'o Maksim po diviziji. :lol:
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#2689 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Freamon Lester »

Popis je odličan. Ostaje gorak okus u ustima jer 30% ljudi koji imaju osnovnu školu i manje ne mogu da razumiju ove procente, a i brojevi su poveliki. :lol:
User avatar
maraccana
Posts: 1140
Joined: 10/08/2015 05:17

#2690 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by maraccana »

Opetja033 wrote:
maraccana wrote: Spas je u poplavama i zemljotresima, druge nema više.. :lol:
U kuci ti bilo i jedno i drugo :wink:
Nacionalisto nema ti drugog spasa, kmeči... :lol:

Bode u oči onaj iznad dio pa si isjekao a :lol:
Opšča obmana sa procentima, nacionalističko ludilo, pa dal je moguće da i dalje narod vidi spas ili propast u etničkom prebrojavanju :lol: , i uopšte nacionalsti koja je samo veo za kriminalne grupe koje ih izgladnjuju. :lol:
Last edited by maraccana on 30/06/2016 16:23, edited 1 time in total.
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#2691 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by MyTao »

Izgleda u Bosni ima svega, samo Bosanaca i Hercegovaca nigdje...
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#2692 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by madner »

Treba sportski prihvatiti rezultate i selektoru pozeliti srecu sa vizijom igre i sacekati rezultate ciklusa. :D
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#2693 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by BHCluster »

MyTao wrote:Izgleda u Bosni ima svega, samo Bosanaca i Hercegovaca nigdje...
Kad ih je bilo na kojem popisu?
User avatar
maraccana
Posts: 1140
Joined: 10/08/2015 05:17

#2694 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by maraccana »

MyTao wrote:Izgleda u Bosni ima svega, samo Bosanaca i Hercegovaca nigdje...
Ma ima svakavih životinja, samo čovjeka ni s glave... :wink:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2695 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Connaisseur Karlin »

hrasno38 wrote:
Connaisseur Karlin wrote: Zasto Turska nije nikad usla u EU?
Sa trenutnim stanjem i zbivanjem u BiH nema puno nade da ce se desiti interne promjene koje ce ubrzati ulazak BiH u EU.
Pa pazi da je u vjerovatno ima toga da dosta clanica EU ne zele ovu novu Tursku u kojoj su pogazene sve vrijednosti koje je stvarao Kemal Ataturk ali isto tako da imaju toliku averziju prema Turcima ne bi skoro 5.000.000 turaka dobilo mogucnost da zivi i radi u toj EU. E sad vrlo je moguce ili ja bar mislim da je tako da EU ne mirise zemlje kojima je "vjera na sva zvona" na prvom a onda sve ostalo na drugom mjestu mada su i stanovnici EU vjernici ali nekako imam osjecaj da su vjernici za sebe a ne za okolinu. E sad Turska je ekonomska velesila mada se ne mzoe reci da Turska ima nesto sto EU nema tako da su tu najprije neke navise politicke igre u pitanju i nesto sto tesko da iko od nas moze da razumije...mada ponavljam obisao sam kompletnu EU i vidio da se vjera totalno drukcije tumaci nego sto je to u Turskoj pa i kod nas. Vjeruj ti i niko ti ne brani ali za sebe.
http://ec.europa.eu/enlargement/countri ... dex_en.htm

potential candidate !

http://ec.europa.eu/enlargement/countri ... dex_en.htm

candidate country

Slazem se da je u pitanju politicka zona,ne ekonomska zona,i da Turska cak ni ne mora biti clanica EU :) Turksa je godinama na spisku za ulazak u EU,zato sam napisala da EU ima "licni problem" ulaska Turske ( narocito Njemacka).

Znam takodjer kako se vjera/religije drugacije dozivljavaju siorm svijeta,osim na Balkanu i u eto ,u Turskoj :-D
united bosnae
Posts: 481
Joined: 23/07/2005 06:40
Location: Here&There

#2696 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by united bosnae »

Ovo ce biti isto kao i sa tablicama, Daytonom, nacionalnom valutom, pasosima, licnim dokumentim itd, itd, itd.
Kmetovi su se prvo zestoko protivili a poslije prihvatili i sad sve navedeno smatraju svojim kmetovskim nacionalnim interesom.
Smijesno ali je tako... ne treba u opste obracati paznju na njih...pici svoje a posto njima i onako treba duze da skontaju i oni ce nadoci za par godina.
:bih:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2697 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Kikibombona »

dječak sa šibicama wrote:Zemlja apsurda, opce slavlje torovaca jer u Bosni skoro pa nema Bosanaca.
Zalosno!
Veoma lose za buducnost drzave ako mene pitas.

Nego, uletih na poskok forum da procitam par komentara, da vidim ima li odusevljenja zato sto je popis pokazao da je Mostar od sutra 'stolni grad' ili razocarenja zato sto je BiH od sutra 'nacionalna drzava' Bosnjaka.

Kad naletih na nesto zanimljivo...
Tuzla

Hrvati 15.396
katolici 14.679
hrvatski jezik 10.083

evo ih, napola kuhani bosanski katolici. isto i u Sarajevu.
Imao sam priliku upoznati i razgovarati sa Hrvatima iz Tuzle i Zenice i vjeruj mi, da nisam znao da su Hrvati, po govoru bih zakljucio da su 100posto Bosnjaci. Ti ljudi stvarno ne govore hrvatskim jezikom.
Da li sada ovi Hrvati mogu dobiti certifikat od ustasa da su zaista Hrvati!? :D
Papastadopulos
Posts: 197
Joined: 25/06/2016 20:52

#2698 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Papastadopulos »

MyTao wrote:Izgleda u Bosni ima svega, samo Bosanaca i Hercegovaca nigdje...
kakve to veze ima, pa kako se u Izraelu izjasnjavaju, koje su nacionalnosti ljudi iz Zelenortskih ostrva
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#2699 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by mO k3 »

Kikibombona wrote:
dječak sa šibicama wrote:Zemlja apsurda, opce slavlje torovaca jer u Bosni skoro pa nema Bosanaca.
Zalosno!
Veoma lose za buducnost drzave ako mene pitas.

Nego, uletih na poskok forum da procitam par komentara, da vidim ima li odusevljenja zato sto je popis pokazao da je Mostar od sutra 'stolni grad' ili razocarenja zato sto je BiH od sutra 'nacionalna drzava' Bosnjaka.

Kad naletih na nesto zanimljivo...
Tuzla

Hrvati 15.396
katolici 14.679
hrvatski jezik 10.083

evo ih, napola kuhani bosanski katolici. isto i u Sarajevu.
Imao sam priliku upoznati i razgovarati sa Hrvatima iz Tuzle i Zenice i vjeruj mi, da nisam znao da su Hrvati, po govoru bih zakljucio da su 100posto Bosnjaci. Ti ljudi stvarno ne govore hrvatskim jezikom.
Da li sada ovi Hrvati mogu dobiti certifikat od ustasa da su zaista Hrvati!? :D
Nemaju certifikat da du hrvati , nemaju legitimitet :mrgreen:
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4622
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#2700 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by bh.tornjak »

APSURD:
NA BIRAČKOM SPISKU NALAZI SE 86.157 BRČAKA, A PO POPISU STANOVNIŠTVA 83.516?



http://www.infobrcko.com/vijesti/item/3 ... 3-516.html

Popis je vazan i za sprecavanje "muljanja" sa birackim spiskovima....
Locked