Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply
User avatar
petunija
Posts: 4113
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#2676 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by petunija »

John Cleese wrote:
Bah, genijalac kojeg ne da nikad niko prestići neće, nego mu se ni približiti. Ponekad se pitam da li uopšte postoji instrument za koji bar nešto nije napisao?
Ne samo da je "predvidio" pojavu klavira, već i pisao djela za taj "budući" instrument. :zvijezda:
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#2677 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by piupiu »

medvjed23 wrote: dodjeli nagrada nazifu gljivi
Citiram: "Nagrada Amus-a je civilizacijski doseg...".

U to ime, premijerno na Hmokmusu, da se upiše u Kulturnu histEriju BiH:



:D
User avatar
fatamorgana
Posts: 26894
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#2678 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by fatamorgana »

arzuhal wrote:
piupiu wrote::thumbup: za Mozarta.

Prevrće se, jadan, u onom grobu za siromaške.
...a ostala raja s njim, viču:

- Daj, bolan, ne miči se više, znaš li kakvu buku praviš s tim kostima, šta ti je!? :twisted:
Arzo, dovedi nam još koga sa pdf- a religija na temu, lijepo je vidjeti religiozne ljude koji se iskreno trude da se kulturno uzdignu, stvarno daješ pozitivan primjer mnogima koji bi možda i došli ali se srame! Imaš moju punu podršku! :thumbup:
User avatar
petunija
Posts: 4113
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#2679 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by petunija »

piupiu wrote:
medvjed23 wrote: dodjeli nagrada nazifu gljivi
Citiram: "Nagrada Amus-a je civilizacijski doseg...".

U to ime, premijerno na Hmokmusu, da se upiše u Kulturnu histEriju BiH:



:D
:shock:
oklen ova kreatura ispliva opet :shock:
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#2680 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by arzuhal »

fatamorgana wrote:
arzuhal wrote:
piupiu wrote::thumbup: za Mozarta.

Prevrće se, jadan, u onom grobu za siromaške.
...a ostala raja s njim, viču:

- Daj, bolan, ne miči se više, znaš li kakvu buku praviš s tim kostima, šta ti je!? :twisted:
Arzo, dovedi nam još koga sa pdf- a religija na temu, lijepo je vidjeti religiozne ljude koji se iskreno trude da se kulturno uzdignu, stvarno daješ pozitivan primjer mnogima koji bi možda i došli ali se srame! Imaš moju punu podršku! :thumbup:
Blagodarna podrška takvog autoriteta na svekolikom polju ljudske duhovnosti meni, ubogom siromašku koji vapije i za rudimentarnim oblicima kulture i koji zastaje sav očaran i pred njenim najprostijim manifestacijama, a kamoli onim najtananijim njenim oblicima u kojima uživaju samo vrsni znalci poput tebe, nemjerljovo mi znači! Sav dirnut ostadoh bez riječi, muzama bih se trebao zahvaliti što ovo pišem dok mi se grlo steže jer bez glasa ostadoh, ali još pokoje slovo uspjeh otipkati...HVALA! :kiss:

:sretan:
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#2681 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by piupiu »

Hljeba

Parobrod spreman. More se koleba.
Posljednji plamen na zapadu trne;
Suton se radja i s jesenjeg neba
Polako pada na hridine crne.

Paluba puna. Ruke uzdignute
Pozdrav salju i rupcima masu.
U mnostvu ovih vidim celjad nasu,
Naslonili se na pervaz pa cute...

Zemljaci moji, dokle cete, dokle?
"Tamo daleko! Jer nas usud prokle
I na nas pade tvrda tuca s neba..."

A zar vam nije zavicaja zao?
"Zao je brate... Bog mu srecu dao...
No hljeba nema... Zbogom! Hljeba... hljeba..."

A.Š.
User avatar
fatamorgana
Posts: 26894
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#2682 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by fatamorgana »

arzuhal wrote:
fatamorgana wrote:
arzuhal wrote:
Arzo, dovedi nam još koga sa pdf- a religija na temu, lijepo je vidjeti religiozne ljude koji se iskreno trude da se kulturno uzdignu, stvarno daješ pozitivan primjer mnogima koji bi možda i došli ali se srame! Imaš moju punu podršku! :thumbup:
Blagodarna podrška takvog autoriteta na svekolikom polju ljudske duhovnosti meni, ubogom siromašku koji vapije i za rudimentarnim oblicima kulture i koji zastaje sav očaran i pred njenim najprostijim manifestacijama, a kamoli onim najtananijim njenim oblicima u kojima uživaju samo vrsni znalci poput tebe, nemjerljovo mi znači! Sav dirnut ostadoh bez riječi, muzama bih se trebao zahvaliti što ovo pišem dok mi se grlo steže jer bez glasa ostadoh, ali još pokoje slovo uspjeh otipkati...HVALA! :kiss:

:sretan:
You're wellcome, slobodno dovedi i istomišljenika! :thumbup:
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 5157
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#2683 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by ¤ jelena ¤ »

arzuhal wrote:
John Cleese wrote: :thumbup: Bolji slatkis od onih mu kugli u zivotu nisam pojeo...

A ima levata koji misle da je coJek vlasnik kladionice... :|
...a i im'o i povel'ku glavu k'o dijete..K'o i neki na ovoj temi, nećemo reć' ko su, samo ćemo im namignuti zahvaljujući na informacijama o zadnjem broju Školegijuma :wink:

Image
:lol: :oops:

Na stranu to što se, čitajući ovo, od smijeha zagrcnuh, prošištah čaj po desktopu i u isti mah, a usred Hmokmusa :oops: slučajno poždrignuh :cry: ipak...

ništa mi ne namiguj, ništa...naljutio si me nešto tad i zato ti ništa ne rekoh o Školegiju....mu, ništa! :twisted:

Kad se odljutim, napisaću. Eto! Image






I samo da dodam za Mocarta...sve albume sam mu preslušala i nema loše pjesme, nema... :D

:run:
User avatar
fatamorgana
Posts: 26894
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#2684 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by fatamorgana »

Last edited by fatamorgana on 15/12/2016 23:47, edited 1 time in total.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2685 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by Connaisseur Karlin »

a, moze se umjetnost dizvjeti i drugacije :D

Odes u Slazburg i uzivas u umjetnosti,tako je bilo sa mnom,a ne slusam klasicnu muziku ,pardon par puta godisnje 10 minuta :)
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 5157
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#2686 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by ¤ jelena ¤ »

medvjed23 wrote:
piupiu wrote:E, jesi mi ti neki mahalac. :oops: :D :kiss:

http://www.radiosarajevo.ba/metromahala ... mus/247662
:kiss:

nažalost, nisam prisustvovao dodjeli nagrada dini merlinu i nazifu gljivi, ali moguće je da jela jeste, jer ona posebno pažljivo prati te muzičke tokove i to.. s nestrpljenjem očekujem izvještaj..
Nije ni Jela, jope nažalost...a da jeste ponijela bi svjež paradajz da....izrazi svoje nezadovoljstvo izborom nagrađenih. :run:

btw...medo, ja opet profulala termin i nisam poslala pjesmu za konkurs ''Musa Ćazim Ćatić''.... a danas bijo zadnji dan...nisam stigla... :(
User avatar
medvjed23
Posts: 30194
Joined: 16/07/2010 13:49
Location: https://poezijaisve.blog/
Contact:

#2687 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by medvjed23 »

ja poslo prije dva sata :D izašo malo ranije iz kafane da to završim na vrijeme, kako i priliči pjesniku formalisti..

pošalji i ti noćas, uz izvinjenje što kasniš koji sat..
User avatar
medvjed23
Posts: 30194
Joined: 16/07/2010 13:49
Location: https://poezijaisve.blog/
Contact:

#2688 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by medvjed23 »

ne treba ti ni 5 minuta.. u jedan dokument metneš pjesmu potpisanu šifrom, u drugi ime, telefon, adresu i mail, pa oba šibneš na: [email protected]

ako ne dobijemo ništa para, kukaćemo kako smo neshvaćeni.. ako šta dobijemo, ušutićemo se..
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 5157
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#2689 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by ¤ jelena ¤ »

:lol: e, kome se ja žalim...cc.

Pa kako ću kad nisam ništa napisala :D ja evo sad iz kafane :D ne mogu nikako uskladit bojemski život sa bojemskim obavezama i to... :D


:facepalm:
User avatar
medvjed23
Posts: 30194
Joined: 16/07/2010 13:49
Location: https://poezijaisve.blog/
Contact:

#2690 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by medvjed23 »

pa imaš valjda negdje, u nekom rokovniku il na kompjuteru, jednu neobjavljenu pjesmu :D

ako nemaš, posudiću ti ja :D
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 5157
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#2691 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by ¤ jelena ¤ »

Nemam baš ništa u šteku, vrijedno pomena i objavljivanja :sad:
Htjela sam ja tebe pitat da mi pozajmiš jednu pjesmu dok nešto ne napišem :D ali to bi onda bio.... plagijat :shock:

a ja, kao surovi borac protiv plagijata, nikako ne mogu to sebi dozvoliti... :cry: :D

Hvala na ponudi, u svakom slučaju :kiss: uopšte nije lako biti bojem...kinja i pjesnik...inja...nimalo lako.... :D
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#2692 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by piupiu »

Za ovog čovjeka mislim da je kralj minimalizma u 21. vijeku, Richterov Infra 5 je najemotivnijih, najnezaboravnijih, najsuptilnijih, najneutješnijih 5 minuta muzike 21. vijeka (Philipov Mad Rush je iz 1989.), i mada mu Sarajevo nije ni izbliza tako impresivno... da se podsjetimo:

Last edited by piupiu on 16/12/2016 10:30, edited 1 time in total.
User avatar
petunija
Posts: 4113
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#2693 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by petunija »

http://www.6yka.com/novost/118504/mnogi ... ih-gresaka

ovom linku nije mjesto ovdje, mnogo prikladnije bi bilo na većini drugih pf, ali morala sam ga postaviti, možda naleti i neko kome će koristiti :D
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#2694 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by piupiu »

medvjed23 wrote:pošalji i ti noćas, uz izvinjenje što kasniš koji sat..
Kakva neodgovornost prema svojoj hmokmusovskoj zajednici. :oops:

A mogli smo zaraditi silne pare.... uložiti u AdWords da promovišemo temu.... eeeee, šta smo sve mogli... :(
User avatar
petunija
Posts: 4113
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#2695 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by petunija »

piupiu wrote:Za ovog čovjeka mislim da je kralj minimalizma u 21. vijeku, Richterov Infra 5 je najemotivnijih, najnezaboravnijih, najsuptilnijih, najneutješnijih 5 minuta muzike 21. vijeka (Philipov Mad Rush je iz 1989.), i mada mu Sarajevo nije ni izbliza tako impresivno... da se podsjetimo:

Jao, piupiu, prelijepo je :kiss:
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#2696 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by piupiu »

petunija wrote:Jao, piupiu, prelijepo je :kiss:
Ma, čovjek je čarobnjak... evo ti tvoj dragi Vivaldi, prekomponovan, ažuriran, zamljotres jačine oko 5 stepeni na Richterovoj skali... :D

John Cleese
Posts: 42913
Joined: 25/05/2010 18:30

#2697 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by John Cleese »

fatamorgana wrote:...
arzuhal wrote:...
fatamorgana wrote:...
...
...
Htjedoh komentirati - pa zar vama nista nije sveto... :|

A onda se sjetih da je prostodusni porno buff napisao isto wannabe nacionalistima koji su se prepucavali u komentarima ispod nekakve pornjave na njegovom omiljenom sajtu... pa se nasmijah :D :lol:
Post Reply