Citroen All About
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- xamp
- Posts: 1630
- Joined: 31/03/2010 18:43
#2676 Re: Citroen All About
Sto se tice zadnje klupe u C4, nedavno smo trojica prijatelja i ja putovali oko 1500km u jednom smjeru (sto znaci da smo se morali i vratiti isto toliko) - svi smo 180+ i nije niko imao problema u putu. Prtljaznik je bio taman za vece torbe i da svi normalno sjedimo u autu i bude udobno.
Vjerovatno bi bilo malo da su bile 3 osobe nazad, ali svako auto je malo za trecu osobu pored dvije velike na duzim putovanjima.
Vjerovatno bi bilo malo da su bile 3 osobe nazad, ali svako auto je malo za trecu osobu pored dvije velike na duzim putovanjima.
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#2677 Re: Citroen All About
Pa ja redovnom dizem haubu, kad treba dosut tečnost za brisačeamar1994 wrote:i dalje ne kontam zasto vam je to bitnocondy wrote:I dalje nema amortizer naprijed od haube, auto iz 2015. godine.![]()
![]()
zar toliko dizete haubu
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2678 Re: Citroen All About
sto se mene tice , ja vise vjerujem sipci nego amortizerucondy wrote:Pa ja redovnom dizem haubu, kad treba dosut tečnost za brisačeamar1994 wrote:i dalje ne kontam zasto vam je to bitnocondy wrote:I dalje nema amortizer naprijed od haube, auto iz 2015. godine.![]()
![]()
zar toliko dizete haubuljepo samo pritisneš kvaku, i ode .... ma trebate ukinut i onaj zadnji i tako na većini ne valja
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#2679 Re: Citroen All About
jeli bilo puno drvo :amar1994 wrote:
sto se mene tice , ja vise vjerujem sipci nego amortizeru, imam lose iskustvo sa jednom vitrinom
![]()
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2680 Re: Citroen All About
jestcondy wrote:jeli bilo puno drvo :amar1994 wrote:
sto se mene tice , ja vise vjerujem sipci nego amortizeru, imam lose iskustvo sa jednom vitrinom
![]()
-
ado-šampion
- Posts: 6025
- Joined: 13/07/2004 20:02
- Location: Sarajevo
#2681 Re: Citroen All About
Ne vjerujem da ikom ta sipka toliko smeta (mada realno bolje kad je amotizer
), samo to je jedan pokazatelj stednje, onda covjek konta na cemu su jos stedili i gdje jos fali materijala.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#2682 Re: Citroen All About
Za cijenu C4 nudi mnogo. I ne brini, sve bitno je napravljeno vrlo dobro. Tu i tamo ako se nađe neka mana nije toliko presudno. Ko hoće da izvoljeva i gleda baš svaku sitnicu, neka se protekne za poprilično veliku razliku u cijeni i kupi auto sa svim tim detaljima koji su napravljeni kako treba.
C4 sa dobrom opremom i dizelom košta oko 27-28000 KM. Otprilike isto toliko je koštao i kada se pojavio. Više nego korektna ponuda za vrlo dobar automobil.
C4 sa dobrom opremom i dizelom košta oko 27-28000 KM. Otprilike isto toliko je koštao i kada se pojavio. Više nego korektna ponuda za vrlo dobar automobil.
Moguće da 308 ima najviše prostora. Vozi se i u njemu pozadi i u C4 ali se ne sjećam. U ostala 2 pozadi nisam ni zavirio.Better Man wrote: Glede zadnje klupe i komfora čitao sam jednom jedan tes gdje su testirali aktuelni C4, Ford Focus aktuelni, Astru J i Peugoet 308 prve generacije. Iako je najmanji dimenzijama, Peugoet je najkomforniji nazad.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#2683 Re: Citroen All About
Zato je u đeti pozadi komotno 
-
ado-šampion
- Posts: 6025
- Joined: 13/07/2004 20:02
- Location: Sarajevo
#2684 Re: Citroen All About
Moj komentar je bio vise generalan.
A iako nemam nista protiv C4 (za mene korektno auto), 27-28 hiljada za kompaktno auto koje je generaciju staro i vec je bilo u neku ruku zastarjelo i kad se pojavilo meni nije malo para. Za te pare se vec moze uzeti auto koje je po svemu bolje i modernije s vrlo malo godina i km. Cak i demo vozila 2016. modelske godine koja imaju oko 1000 km na satu i za koje dobijes garanciju kao za novo auto od trenutka kad ga kupis. Cak se moze diskutovati da je Astra J modernija od C4, a isle su za 25 k dizeli ako se ne varam, kad se K pojavila. 27-28 hiljada za tako staro auto uopste nije toliko dobra kupovina kao sto se ovdje predstavlja, bez obzira sto ima nula km na satu.
Glede prostora na zadnjoj klupi, taj prvi 308 pozadi ima toliko puno prostora da kad ja sa svojih 188 cm sjednem naprijed da mi je udobno, nazad udobno moze biti samo nekom ko je max 170 cm. 308 moze biti prostran samo po visini i sirini, po duzini je vrlo vrlo malen. Nisam bas usporedjivao, ali vozio sam se i pozadi i naprijed na oba sjedista u Focusu 3 i zakleo bih se da je po duzini bolji, iako je to i dalje za prevoz 4 odrasle visoke osobe i dalje vrlo vrlo tanko. Golf 5 je recimo bolji od oba po tom pitanju.
A iako nemam nista protiv C4 (za mene korektno auto), 27-28 hiljada za kompaktno auto koje je generaciju staro i vec je bilo u neku ruku zastarjelo i kad se pojavilo meni nije malo para. Za te pare se vec moze uzeti auto koje je po svemu bolje i modernije s vrlo malo godina i km. Cak i demo vozila 2016. modelske godine koja imaju oko 1000 km na satu i za koje dobijes garanciju kao za novo auto od trenutka kad ga kupis. Cak se moze diskutovati da je Astra J modernija od C4, a isle su za 25 k dizeli ako se ne varam, kad se K pojavila. 27-28 hiljada za tako staro auto uopste nije toliko dobra kupovina kao sto se ovdje predstavlja, bez obzira sto ima nula km na satu.
Glede prostora na zadnjoj klupi, taj prvi 308 pozadi ima toliko puno prostora da kad ja sa svojih 188 cm sjednem naprijed da mi je udobno, nazad udobno moze biti samo nekom ko je max 170 cm. 308 moze biti prostran samo po visini i sirini, po duzini je vrlo vrlo malen. Nisam bas usporedjivao, ali vozio sam se i pozadi i naprijed na oba sjedista u Focusu 3 i zakleo bih se da je po duzini bolji, iako je to i dalje za prevoz 4 odrasle visoke osobe i dalje vrlo vrlo tanko. Golf 5 je recimo bolji od oba po tom pitanju.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2685 Re: Citroen All About
pa jeste , zato sto ima najduzi medjuosovinski razmak(tacnije 32mm duze od 308 i c4 sto nije malo) , znam po svom autuado-šampion wrote:
Glede prostora na zadnjoj klupi, taj prvi 308 pozadi ima toliko puno prostora da kad ja sa svojih 188 cm sjednem naprijed da mi je udobno, nazad udobno moze biti samo nekom ko je max 170 cm. 308 moze biti prostran samo po visini i sirini, po duzini je vrlo vrlo malen. Nisam bas usporedjivao, ali vozio sam se i pozadi i naprijed na oba sjedista u Focusu 3 i zakleo bih se da je po duzini bolji, iako je to i dalje za prevoz 4 odrasle visoke osobe i dalje vrlo vrlo tanko. Golf 5 je recimo bolji od oba po tom pitanju.
ma suplja prica je da mogu stat 4 odrasle osobe koje su iznad 185 , nema Boga da mogu
-
ado-šampion
- Posts: 6025
- Joined: 13/07/2004 20:02
- Location: Sarajevo
#2686 Re: Citroen All About
Pa ja prihvatam da stiskanje ne znaci svakom isto i da ne gleda svako isto na komfor, ali meni je recimo naprijed udobno kad mogu fino pruziti noge, a nazad kad se mogu uspraviti da me ne pritiscu sjedala i krov, a ne da se krivim i sirim noge ko kurava da bih mogao stati.amar1994 wrote:pa jeste , zato sto ima najduzi medjuosovinski razmak , znam po svom autuado-šampion wrote:
Glede prostora na zadnjoj klupi, taj prvi 308 pozadi ima toliko puno prostora da kad ja sa svojih 188 cm sjednem naprijed da mi je udobno, nazad udobno moze biti samo nekom ko je max 170 cm. 308 moze biti prostran samo po visini i sirini, po duzini je vrlo vrlo malen. Nisam bas usporedjivao, ali vozio sam se i pozadi i naprijed na oba sjedista u Focusu 3 i zakleo bih se da je po duzini bolji, iako je to i dalje za prevoz 4 odrasle visoke osobe i dalje vrlo vrlo tanko. Golf 5 je recimo bolji od oba po tom pitanju.![]()
![]()
ma suplja prica je da mogu stat 4 odrasle osobe koje su iznad 185 , nema Boga da mogu![]()
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2687 Re: Citroen All About
ado-šampion wrote:Pa ja prihvatam da stiskanje ne znaci svakom isto i da ne gleda svako isto na komfor, ali meni je recimo naprijed udobno kad mogu fino pruziti noge, a nazad kad se mogu uspraviti da me ne pritiscu sjedala i krov, a ne da se krivim i sirim noge ko kurava da bih mogao stati.amar1994 wrote:pa jeste , zato sto ima najduzi medjuosovinski razmak , znam po svom autuado-šampion wrote:
Glede prostora na zadnjoj klupi, taj prvi 308 pozadi ima toliko puno prostora da kad ja sa svojih 188 cm sjednem naprijed da mi je udobno, nazad udobno moze biti samo nekom ko je max 170 cm. 308 moze biti prostran samo po visini i sirini, po duzini je vrlo vrlo malen. Nisam bas usporedjivao, ali vozio sam se i pozadi i naprijed na oba sjedista u Focusu 3 i zakleo bih se da je po duzini bolji, iako je to i dalje za prevoz 4 odrasle visoke osobe i dalje vrlo vrlo tanko. Golf 5 je recimo bolji od oba po tom pitanju.![]()
![]()
ma suplja prica je da mogu stat 4 odrasle osobe koje su iznad 185 , nema Boga da mogu![]()
Od svih kompakata u koje sam sjeo, da ja mogu tako sjediti naprijed a iza mene neko moje visine, i kako sam opisao nazad s nekim moje visine naprijed, jedino moze u Golfovima od 5 prema gore i to na guranje. Eto ne stisce me nista, ali kako sjednem sjeo sam, ne mogu se ni pomjeriti. Pa za to su neka vozila srednje klase cak mala, premium pogotovo.
Ali eto, prihvatam da nema svako iste arsine.
ja ni u njima
u toj klasi mogu komotno sjest , jedino da ispred mene patuljak sjedi
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#2688 Re: Citroen All About
Ado, pričamo o novom autu sa 0 om na satu. To šta se polovno može kupiti je neka sasvim druga priča, ali polovno je polovno. Postoje ljudi koji hoće novo i tačka.ado-šampion wrote:Moj komentar je bio vise generalan.
A iako nemam nista protiv C4 (za mene korektno auto), 27-28 hiljada za kompaktno auto koje je generaciju staro i vec je bilo u neku ruku zastarjelo i kad se pojavilo meni nije malo para. Za te pare se vec moze uzeti auto koje je po svemu bolje i modernije s vrlo malo godina i km. Cak i demo vozila 2016. modelske godine koja imaju oko 1000 km na satu i za koje dobijes garanciju kao za novo auto od trenutka kad ga kupis. Cak se moze diskutovati da je Astra J modernija od C4, a isle su za 25 k dizeli ako se ne varam, kad se K pojavila. 27-28 hiljada za tako staro auto uopste nije toliko dobra kupovina kao sto se ovdje predstavlja, bez obzira sto ima nula km na satu.
Glede prostora na zadnjoj klupi, taj prvi 308 pozadi ima toliko puno prostora da kad ja sa svojih 188 cm sjednem naprijed da mi je udobno, nazad udobno moze biti samo nekom ko je max 170 cm. 308 moze biti prostran samo po visini i sirini, po duzini je vrlo vrlo malen. Nisam bas usporedjivao, ali vozio sam se i pozadi i naprijed na oba sjedista u Focusu 3 i zakleo bih se da je po duzini bolji, iako je to i dalje za prevoz 4 odrasle visoke osobe i dalje vrlo vrlo tanko. Golf 5 je recimo bolji od oba po tom pitanju.
MAlo toga sa takvom opremom i takvim dizel motorom kao u C4 se može kupiti za dati novac, da ne kažem ništa. Astra J ako nije gore, nije ni po čemu bolje auto od C4.
Što se tiče konfora pozadi, meni je daleko bitnija visina i širina od dužine koja je takođe bitna. Sve mogu istrpiti, ali kada me krov "pritišće" to ne mogu. Slažem se da je G5 po pitanju prostora odličan.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2689 Re: Citroen All About
hm ne znam bas , Astra J je ipak novije strukture da kazem ali je i malo skuplja
, a barem meni je bila dosta prostranija i veca, da ne govorim koliko mi je ljepsi njen kokpit i izgled/linije
https://www.olx.ba/artikal/25625974/ope ... uka-odmah/
ipak su tu negdje cijenom
https://www.olx.ba/artikal/25773054/c4- ... i-100-bvm/
https://www.olx.ba/artikal/25625974/ope ... uka-odmah/
ipak su tu negdje cijenom
https://www.olx.ba/artikal/25773054/c4- ... i-100-bvm/
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#2691 Re: Citroen All About
Neka bude, ali eto volio bih znati po čemu.
-
ado-šampion
- Posts: 6025
- Joined: 13/07/2004 20:02
- Location: Sarajevo
#2692 Re: Citroen All About
Novo auto i auto s nula km na satu nije isto. Pod novim autom se podrazumijeva moderno auto a ne auto koje vec 3-4 godine ceka nasljednika. Kako moze biti isto naprimjer Golf 7 koji je izasao 2012. na potpuno novoj modularnoj platformi, dobio upgrade 2017., i C4 koji je izasao 2010. na platformi iz 2001., i dobio upgrade 2014.? Da ne govorim Astra koja je izasla 2015. Taj C4 prema tome moze biti samo auto s nula km.citroen xm wrote:
Ado, pričamo o novom autu sa 0 om na satu. To šta se polovno može kupiti je neka sasvim druga priča, ali polovno je polovno. Postoje ljudi koji hoće novo i tačka.
MAlo toga sa takvom opremom i takvim dizel motorom kao u C4 se može kupiti za dati novac, da ne kažem ništa. Astra J ako nije gore, nije ni po čemu bolje auto od C4.
Što se tiče konfora pozadi, meni je daleko bitnija visina i širina od dužine koja je takođe bitna. Sve mogu istrpiti, ali kada me krov "pritišće" to ne mogu. Slažem se da je G5 po pitanju prostora odličan.
A drugo, slican Golf registrovan 2017. godine s 1000 km na satu (ako moze), isto iz salona, sve s najlonima i garancijom je za mene puno bolja kupovina, jer jedina stvar koju taj C4 radi bolje je od njega je to sto ima 0 km umjesto 1000 km, u svemu ostalom je losiji. I eto mozes birati boju. Takodjer i aktuelna Astra K s 1000 km, koja sigurno moze za toliko para. Ovdje cak ni ne pricamo u autu koje ima 50 hiljada na satu, da ne govorimo o autima koji imaju preko 100 k.
Mislim, ok je ljudi hoce 0 km ali to nije argument. Ljudi hoce najbolje za tih 27-28 k sto misle uloziti u auto. Poletiti za taj C4 a ne pogledati po ostalim salonima sta se moze dobiti za auta koja oni imaju na raspolaganju je glupo. Prijatelj je nedavno kupovao auto i u salonu je dobio isti model koji je htio s brdom opreme i 1000 km na satu, sve s najlonima i garancijom, za 4-5 hiljada eura manje nego sto kosta novo.
Sto se tice Astre J, ako nista ono sto mozemo gledati gole cinjenice i nepristrasno, prvo na platformi je koja je 8 godina novija, drugo prodavano ih je 5 puta vise na godisnjem nivou, sasvim dovoljni argumenti. Za 2-3 hiljade manje para isto s nula km.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2693 Re: Citroen All About
ma dovljno mi je da sjednem u nju i vidim koliko je sati , astra J mi je cak nekako bolje sklopljena unutra nego K ili mazda 3 II generacije , pa cak usudit cu se reci i golfa 6 , nije bila dzaba najteza u klasi
od nekih prednosti , mjenjac je barem 50% precizniji nego citroenov , jedina mana mrtav/bezosjecajan volan
prednost citroena je gepek , malo je laksi i HDi motor koji stvarno malo trosi
od nekih prednosti , mjenjac je barem 50% precizniji nego citroenov , jedina mana mrtav/bezosjecajan volan
prednost citroena je gepek , malo je laksi i HDi motor koji stvarno malo trosi
- Dupli_skalp
- Posts: 3509
- Joined: 05/08/2008 13:14
- Location: pleme Šavašavaha
#2694 Re: Citroen All About
najviše prostora u toj klasi ima trenutni model ceeda, a tu je blizu i zadnja corolla.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#2695 Re: Citroen All About
Ne mogu da se osvrćem na sve, ali hoću na dvije stvari.ado-šampion wrote: Novo auto i auto s nula km na satu nije isto. Pod novim autom se podrazumijeva moderno auto a ne auto koje vec 3-4 godine ceka nasljednika. Kako moze biti isto naprimjer Golf 7 koji je izasao 2012. na potpuno novoj modularnoj platformi, dobio upgrade 2017., i C4 koji je izasao 2010. na platformi iz 2001., i dobio upgrade 2014.? Da ne govorim Astra koja je izasla 2015. Taj C4 prema tome moze biti samo auto s nula km.
A drugo, slican Golf registrovan 2017. godine s 1000 km na satu (ako moze), isto iz salona, sve s najlonima i garancijom je za mene puno bolja kupovina, jer jedina stvar koju taj C4 radi bolje je od njega je to sto ima 0 km umjesto 1000 km, u svemu ostalom je losiji. I eto mozes birati boju. Takodjer i aktuelna Astra K s 1000 km, koja sigurno moze za toliko para. Ovdje cak ni ne pricamo u autu koje ima 50 hiljada na satu, da ne govorimo o autima koji imaju preko 100 k.
Mislim, ok je ljudi hoce 0 km ali to nije argument. Ljudi hoce najbolje za tih 27-28 k sto misle uloziti u auto. Poletiti za taj C4 a ne pogledati po ostalim salonima sta se moze dobiti za auta koja oni imaju na raspolaganju je glupo. Prijatelj je nedavno kupovao auto i u salonu je dobio isti model koji je htio s brdom opreme i 1000 km na satu, sve s najlonima i garancijom, za 4-5 hiljada eura manje nego sto kosta novo.
Sto se tice Astre J, ako nista ono sto mozemo gledati gole cinjenice i nepristrasno, prvo na platformi je koja je 8 godina novija, drugo prodavano ih je 5 puta vise na godisnjem nivou, sasvim dovoljni argumenti. Za 2-3 hiljade manje para isto s nula km.
Prvo za mene, a vjerovatno i sve druge novo auto znači auto koje je iz fabrike došlo u salon i koje nije imalo vlasnika prije mene i nije registrovano. Sve ostalo je filozofija.
Za tebe kao vozača apsolutno ništa ne znači starost platforme niti ti to možeš osjetiti.
-
ado-šampion
- Posts: 6025
- Joined: 13/07/2004 20:02
- Location: Sarajevo
#2696 Re: Citroen All About
Nije filozofija nikakva da dobijes najbolje za svoje pare. Filozofija je reci nula km i nista drugo, tako gleda samo neko ko ne kupuje nista. Realan kupac obidje salone i vidi sta mu je najbolje za njegove pare i na kraju napravi 1000 kompromisa.citroen xm wrote:
Ne mogu da se osvrćem na sve, ali hoću na dvije stvari.
Prvo za mene, a vjerovatno i sve druge novo auto znači auto koje je iz fabrike došlo u salon i koje nije imalo vlasnika prije mene i nije registrovano. Sve ostalo je filozofija.![]()
Za tebe kao vozača apsolutno ništa ne znači starost platforme niti ti to možeš osjetiti.
A to osjetim li ja ili ne osjetim, ili bilo ko drugi, nije argument, a argument jeste 10-11 godina novija platforma. Svako ima pravo da ima svoje preference, ali tu onda nema sta raspravljati. Ako raspravljamo, raspravljamo argumentovano.
Po tebi Opel je mogao komotno nastaviti prodavati Astru J, cemu se zamarati razvojem novog modela, spustis cijenu za jedno 5-6 hiljada i prodajes, ide ko halva. Koga briga za novu platformu, nove motore, nove opcije, 0 km je 0 km, novo je novo.
Nije to bas tako. Eto taj isti Opel uvijek drzi Astru Classic pored aktuelnog modela pa je prodaja Classica uvijek smijesna u odnosu na aktuelni model. Evo jos jedan argument, Astri J je u zadnje 2 godine prodaja opala za 30% u odnosu na ostale godine.
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#2697 Re: Citroen All About
C4 je avion za tu astru, pa makar imala sasiju nasa space shuttla. C4 je puno prakticniji auto.

-
ado-šampion
- Posts: 6025
- Joined: 13/07/2004 20:02
- Location: Sarajevo
#2698 Re: Citroen All About
Ma ne kazem ja ni da jeste ni da nije, ne bih plaho ulazio u to, prica je pocela da je C4 top top ponuda za 27-28 k. Astra J koja ja hajmo reci generacijski slicna (to je neosporno) je 25. Zasto ne porediti s njom nego porediti s K koja je puno novija.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2699 Re: Citroen All About
meni nijekonektovan wrote:C4 je avion za tu astru, pa makar imala sasiju nasa space shuttla. C4 je puno prakticniji auto.![]()
prakticiniji???, pod tim mu je samo gepek veci za 10l
a citavih 8.5cm astri je duzi medjuosovinski , pa samim tim osoba od 190 bez problema sjeda
Last edited by amar1994 on 22/06/2017 15:40, edited 2 times in total.
- mad_max_ba
- Posts: 26645
- Joined: 21/08/2015 12:42
- Location: Tamni Vilajet
#2700 Re: Citroen All About
prijatelju teške su ti ove riječi........konektovan wrote:C4 je avion za tu astru, pa makar imala sasiju nasa space shuttla. C4 je puno prakticniji auto.![]()
I jedan i drugi auto imaju svoje prednosti ali kad to porefenaš dođeš na isto.......
